VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN fl m li VE GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE O 8 FAAM/VLISSINGER Woensdag 27 september 2000 INFORMATIE OVERHEID ONTWERPBEGROTING 2001 Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken bekend, dat het ontwerp van de gemeentebegroting en de nota van aanbieding voor het dienstjaar 2001 bij de afdeling Communica tie, Stadhuisstraat 2, voor een ie der ter inzage ligt en in bruikleen wordt gegeven. Daarnaast is het mogelijk om een exemplaar van de concernbegroting, inclusief meerjarenraming t/m 2004, voor f 24,- en/of een exemplaar van de nota van aanbieding voor f 24,- bij de afdeling Financiële Zaken van de bestuursdienst, te kopen. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Noordweg 504 het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Brandenburglaan 42; het uitbreiden van de woonka mer op het perceel Watertoren 32; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Briljant 2 7; het bouwen van een schuur op het perceel Veersesingel 188; het bouwen van een woning op het perceel Gruttostraat 16; het bouwen van een dakop- bouw op het perceel Pottenbak kerssingel 2. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 11 t/m 15 sep tember 2000 zijn de volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopver gunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: het bouwen van een woning op het perceel Voltaweg 25; het bouwen van een vrijstaande woning op het perceel Grutto straat 3; het bouwen van een woning met berging en carport op het perceel Tureluurstraat 2; het bouwen van een woning op het perceel Quarleshavenstraat 14 te Nieuw- en Sint Joosland; het uitbreiden van een bestaande loods met open opslagloods op het perceel Uijterschootweg 22; het uitbreiden van basisschool "De Lonneboot" op het perceel Van Akenstraat I te Nieuw- en Sint Joosland; het bouwen van een te.a.-tank op het perceel Herculesweg 35; het uitbreiden van de fundering tb.v. toekomstige uitbreiding op het perceel Herculesweg 35; het bouwen van een proces stank regalite op het perceel Herculesweg 35; het plaatsen van een blokhut op het perceel Lutulistraat 18; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Teresastraat 10; het bouwen van een fietsenber ging op het perceel Herberds- land 29; het bouwen van een schuur op het perceel Gandhistraat 12; het uitbreiden van de woning op het perceel Watertoren 32; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Oosterschelde- straat 213; het restaureren/verbouwen van de begane grond op het perceel Pottenmarkt 10; het bouwen van een serre op het perceel Klaverakker 52 te Arnemuiden; het verbouwen van de woning op het perceel Nieuwstraat 29; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Briljant 21; het aanpassen van het toilet, de keuken en de bijkeuken en het aanbouwen van een serre op het perceel Sportlaan 18. Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de da tum van bekendmaking van een besluit aan aanvrager een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg maakt bekend dat zij voornemens is met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan Be schermd Stadsgezicht ten be hoeve van het aanleggen van een steiger en trap ten behoeve van het schip Anna Catharina tegenover het perceel Punt 51; het bestemmingsplan Braken burg III ten behoeve van het uit breiden van de garage/berging op het perceel Akkerlaan I te Arnemuiden; het bestemmingsplan Buitenge bied ten behoeve van het plaat sen van een tuinhuis op het per ceel Torenweg 4A. De aanvragen liggen met ingang van vrijdag 29 september 2000 gedurende vier weken (tot en met 26 oktober 2000) ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling,Vlis- singsestraat 21 Gedurende de termijn van ter in zageligging kan een ieder schrifte lijk zijn zienswijze omtrent de aan vragen kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er bouwplan is ontvangen dat niet getoetst kan worden aan een bestemmings plan. Het gaat om het vergroten van het toilet op het perceel Veersesin gel 60. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief be slissen. Artikel 50, lid 5 van de Wo ningwet maakt dit mogelijk. Voor dat zij dat doen, ligt de bouw- en situatietekening met ingang van 29 september 2000 vier weken (tot en met 26 oktober 2000) ter inzage bij de dienst Stadsontwik keling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen in dienen. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 29 september tot en met 12 oktober 2000 ligt op de sectie Bou wen en Wonen van de dienst Stads ontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monu mentenwet 1988 ter inzage voor het verbouwen van de Stadsschuur op het perceel Stadsschuur 2. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61,4330 AB Middelburg. INSPRAAK ARTIKEL 19, LID I WRO Op grond van artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening dient het gemeentebestuur bij de voorbe reiding van de vrijstellingsprocedure ex artikel 19, lid I van de Wet op de Ruimtelijke Ordening inspraak te verlenen op de betreffende ont werpplannen conform de Inspraak verordening Middelburg. De ontwerpplannen betreffende: het bouwen van een woon/winkel centrum in de Magistraatwijk en het uitbreiden van een bedrijfs gebouw (manege "De Kroo") aan de Boomdijk I te Nieuw en Sint Joosland, liggen hiertoe met ingang van vrijdag 29 sep tember 2000 gedurende vier weken (tot en met donderdag 26 oktober 2000) voor een ie der ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing sestraat 21 Inspraak wordt verleend aan inge zetenen en in de gemeente een belanghebbende natuurlijke en rechtspersonen. Medewerkers van de sectie Ruim telijke Ordening van de dienst Stadsontwikkeling zijn bereid een toelichting te geven op de ont werpplannen. Gedurende de termijn van terinza- geligging kunnen inspraakreacties schriftelijk naar voren worden ge bracht op een daartoe bestemd inspraakformulier. Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij de dienst Stadsontwikkeling.Te- vens kunnen, gedurende voormel de termijn, inspraakreacties mon deling naar voren worden ge bracht. Hiervoor dient een af spraak te worden gemaakt bij de sectie Ruimtelijke Ordening, tel. 0118-675200. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag of www.middelburg.nl mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmsmmm GEMEENTE POSTBUS 1000 4357 ZV DOMBURG TEL. 0118-555444 FAX 0118-555433 ALGEMEEN Het gemeentehuis, Traverse I te Domburg, is op werkdagen geo pend van 9.00 tot 16.00 uur en donderdags tot 19.00 uur. Telefoon: (0118) 555444 Fax: (0118) 555433 Postadres: Postbus 1000, 4357 ZV Domburg Afval-informatielijn: 0800 0240064 (gratis) Klachtenlijn beheer en on derhoud: (0118) 555447.Voor dringende zaken na werktijd kunt u ook dit nummer bellen. Voor de dienstverlening aan de 'klanten' van de gemeente Veere is in het gemeentehuis een centra le publieksbalie ingericht De balie is verdeeld in drie "clusters". U kunt daar terecht voor de vol gende zaken: Cluster Zorg telefoon: (0118) 555445; onderwijs, subsidies, uitkeringen, werkgelegenheid, wet voorzieningen gehandicap ten. - Cluster Burgerzaken tele foon: (01 18) 555446; reisdocu menten/rijbewijzen uittreksels verklaringen, bevolkingsadmi nistratie, burgerlijke stand, be lastingen, algemene zaken. - Cluster Grondgebied tele foon: (01 18) 555447; bouwza ken, bestemmingsplannen, grondverkoop, huursubsidie, mi lieu en verkeer. De medewerkers van deze balie zijn het eerste aanspreekpunt voor al uw vragen over deze on derwerpen. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis,Traverse I te Dom burg. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet be stuursrecht kan iedereen bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunnin gen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellingen). Dat moet schrif telijk, gemotiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet ui terlijk worden verzonden (per ptt- post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondissements rechtbank ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Informatie: (0118) 555444. BEKENDMAKINGEN (enkele officiële publicaties van de gemeente Veere worden ook ge plaatst in de Staatscourant www.sdu.nl/staatscourant) UITGIFTE BOUWGROND IN VEERE (Zanddijk) Wij maken bekend dat op 6 sep tember 2000 de inschrijving is ge start voor de uitgifte van kavels bouwgrond in het plan Sanden- burgh te Veere (Zanddijk). Er zul len maximaal 14 kavels bouw grond worden uitgegeven. De in schrijving eindigt op 4 oktober 2000. Bij de uitgifte van de kavels bouwgrond worden strikte bin- dingseisen gehanteerd. Dit houdt in dat uitsluitend bouwgrond zal worden toegewezen aan gegadig den die een sociale of economi sche binding hebben met de kern Veere. Er kan alleen ingeschreven worden met een inschrijfformulier dat onderdeel uitmaakt van een informatiebrochure. Deze brochu re kan tijdens de inschrijfperiode worden opgehaald bij de balie van het cluster Grondgebied (balie nr.6) in het gemeentehuis te Dom burg. ART. 19 lid 3 WRO Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor: Grijpskerke - het plaatsen van een tuinhuis Garijp 5; Veere - het uitbreiden van een woning KanaalwegW.Z. 10; Zoutelande - het bouwen van een woning Duinweg 115. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunningen te verlenen door toe passing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 28 september t/m 25 oktober 2000 tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedu rende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke be denkingen tegen de bouwplannen bij het college in te dienen. ART 19, lid I Wet RO Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning ingevolge de Woningwet voor: Domburg - het bouwen van 25 autoboxen aan de Schuitvlotstraat. Het bouwplan is in strijd met de ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is verklaard, dat voor desbe treffend bestemmingsplan een herziening wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening. Wij zijn voornemens door toepassing van de artikelen 19, lid I van de Wet op de Ruim telijke Ordening en 50 lid 6 van de Woningwet de vergunning te verlenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklaring van geen bezwaar is ontvangen. In verband hiermee ligt het bouw plan van 28 september t/m 24 oktober 2000 gedurende de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedu rende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke beden kingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: Domburg - het vergroten van hotel/café/res taurant Badpaviljoen Badhuis weg I. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende be stemmingsplan omdat de voorge schreven hoogte wordt overschre den en voor het bouwen binnen het zeeweringsgebied een verkla ring van geen bezwaar van G.S. is vereist Serooskerke - het plaatsen van een propaanin- stallatie en tank Gapingseweg 5; Het bouwplan voldoet eveneens niet geheel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruikma king van de in het betreffende be stemmingsplan opgenomen moge lijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee liggen de bouw en situatietekeningen van 28 sep tember t/m 25 oktober 2000 tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op het gemeente huis te Domburg. Gedurende deze periode bestaat voor u de moge lijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplannen bij het col lege in te dienen. HET UITBREIDEN VAN HO TEL WESTDUIN WESTDUIN I TE KOUDEKERKE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: Koudekerke - het uitbreiden van hotel West duin,Westduin I. Bedoeld bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Op grond van de "In spraakverordening Veere" en de Wet op de Ruimtelijke Ordening ligt het plan van 28 september t/m 26 oktober 2000 voor ie dereen ter inzage op het gemeen tehuis te Domburg. Gedurende de ze periode bestaat voor u de mo gelijkheid schriftelijk uw reactie La.v. het bouwplan bij het college kenbaar te maken. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning, meldingen zijn ingekomen voor: Biggekerke - het slopen van bestaande be bouwing Kaasboerweg; - het bouwen van een hotelcom plex Kaasboerweg 2; Koudekerke - het verbouwen/uitbreiden van een woning Anthonissenstraat 23; - het uitbreiden van een schuur Stationsstraat 2; Gapinge - het verbouwen van een woning Dorpsstraat 10; Meliskerke - het verbouwen van een woning met garage/berging Sivertstraat 44; Oostkapelle - het bouwen van een sanitairge- bouw Aagtekerkseweg 9; - het plaatsen van een tuinhuisje Oosterpark 74; Serooskerke - het bouwen van een bedrijfsver- zamelgebouw-2 units De Zompe; Westkapelle - het plaatsen van een berging Koestraat 2 9; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopver- gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW/AANLEG) VERGUNNINGEN/ MELDINGEN De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd: (tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Domburg - het plaatsen van een blokhut Zandplaat 2 14-9); Koudekerke - het uitbreiden van een zomer huis Vebenabos 60 (13-9); - het bouwen van een logiesge bouw Verlengde Dishoekseweg 13 (14-9); - het geheel vernieuwen en veran deren van een strandpaviljoen Frapo's Dish. Strand 11-9); - het bouwen van 14 woningen Brouwerijstraat 21(11 -9); Meliskerke - het bouwen van een mestop- slagloods met droogtunnel Mo lenweg I 11-9); - het bouwen van twee woningen Oppervloer 11 13 (11-9); Oostkapelle - het bouwen van een buitenber ging Vroonweg 78 (13-9); - het bouwen van een schuur en carport Oude Domburgseweg 56 (14-9); - het bouwen van een tuinhuisje Magnolialaan 11(14-9); - het plaatsen van een tuinhuisje Dorpsstraat 9(11 -9); Veere - het plaatsen van twee dakka pellen Oude Bosweg I (11-9); Vrouwenpolder - het uitbreiden van een zomer huis H. de Rijklaan 55 13-9); Westkapelle - het bouwen van een bijkeuken A. Virulystraat 24 (13-9); - het geheel vernieuwen en veran deren van een bijgebouw Markt 78(14-9); Zoutelande - het uitbreiden van een woning Noorden folder 21(13-9); - het bouwen van een bedrijfsver zamelgebouw 13 units) Molen weg 58a t/m 58m 14-9); - het geheel slopen van een zo merhuis Duinweg 135 (11-9); - het geheel vernieuwen en veran deren van een zomerhuis Duin weg 135 (11-9); Belanghebbenden hebben een wettelijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de bouwvergunningen, ak koord bevonden meldingen en ver leende vrijstellingen. (Zie: be zwaar/beroep/voorlopige voorzie ning.) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. KAPVERGUNNING De volgende kapvergunningen zijn verleend aan de gemeente Veere: - 3 bomen (meelbessen), voor ver betering .van de doorgang in de Stationstraat te Koudekerke; - I boom (meelbes), in het trottoir voor Dorpsstraat 12 te Bigge kerke. De kwaliteit van deze boom neemt sterk af. De stukken liggen van 28 sep tember t/m 8 november 2000 ter inzage op het gemeentehuis te Domburg.Voor nadere informatie kunt u terecht bij de balie van het cluster Grondgebied, telelefoon: (0118) 555447. Domburg, 27 september 2000 Burgemeester en Wethouders van Veere BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - Het bouwen van een serre Ro- senburglaan 2 75 - Het bouwen van een tuinhuis Van Kanebeekstraat 8 Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE BOUWVERGUNNING In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - Het wijzigen van de zijgevelin deling (het plaatsen van een raamkozijn) van de woning De Lannoystraat I - Het slopen van asbesthoudende wand en plafondplaten Stad huisplein 6 - Het bouwen van een schuur Putwijkstraat 5 - Het bouwen van butylaftap- plaats Europaweg Zuid 4 - Het verbouwen/vergroten van de woning (o.a. een uitbouw tot keuken verbouwen en het bou wen van een balkon) Van Der Manderestraat 2A - Het verbouwen van een kan toorgebouw Marconiweg 10 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending daar van bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. WELSTANDSCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie wordt ge houden op 12 oktober 2000. Uw plan moet tenminste één week voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. VERKEERSMAATREGELEN Wij zijn voornemens om op 'het Eiland' (gedeelte Van Speijkstraat tot Cornells Lampsinsstraateen 30 km maximumsnelheidslimiet in te stellen. Bij de overgang van de Comman- doweg en de woonbebouwing van de Van Speijkstraat zal een zgn. 30 km poortconstructie worden aangebracht worden aangebracht Verkeersdeelnemers worden hier door in voldoende mate geatten deerd op het snelheidsregime wat is ingesteld. Het ontwerpbesluit ligt vanaf he den voor een periode van vier we ken ter inzage in het stadhuis van de gemeente Vlissingen (loket Bou wen en wonen). Het voorstel is gedaan op verzoek van bewoners. Nadere informatie is te verkrijgen bij de sector Stads ontwikkeling, sectie Nieuwe wer ken (tel. 487235). WET MILIEUBEHEER Ter inzage leggen beschikking Wij maken bekend, dat wij een vergunning op grond van de Wet milieubeheer hebben verleend aan de directie van Petroplus Tanksto- rage Vlissingen, Oosterhavenweg 14 te Vlissingen voor het verande ren van op- en overslagbedrijf van brandbare vloeistoffen vanwege het uitbreiden en wijzigen met een biologische grondreinigingsinstalla- tie gelegen aan de Oosterhaven weg 14 te Vlissingen. Tegen de ter inzage gelegde ont werpbeschikking zijn geen beden kingen ingekomen. Ook zijn geen adviezen ontvangen. De beschikking is genomen over eenkomstig de ter inzage gelegde ontwerpvergunning. De beschikking en alle relevante stukken liggen van 28 september tot en met 8 november 2000 ter inzage bij de sector Stadsontwik keling (tweede verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de stukken ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien wor den, telefoon 0118-48 7204. Desgewenst wordt er door de sec tie Milieu een mondelinge toelich ting gegeven op de voornoemde stukken. In bovengenoemde periode kan tegen voornoemde vergunning be roep worden ingesteld bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door: belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ont werpbeschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Het ver zoek tot het treffen van een voor lopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Als beroep wordt ingesteld moet griffierecht worden betaald. Informatie hier over kunt u verkrijgen bij de Raad van State. (tel. 070-3624871). Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. Vlissingen, 27 september 2000 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen. PV V -SS nmli G G N - 11 pi |p m

de Faam | 2000 | | pagina 8