i Kaasboerderij wordt wijnmakerij Schotland met korting i Speciaal voor de lezers van de Faam/Vlissinger door Mieke Roelse X-Ray heeft twee zaken; één in de Vlissingse St. Jacobsstraat en de andere op de Kreu- keimarkt in Goes. Met ingang van 1 oktober is Wietse Haak eigenaar-af. Hij heeft beide zaken overgedaan aan Jaap van Boven. Geen onbe kende want voor Goes is hij al twaalf jaar het 'gezicht' van X-Ray. Met Van Boven blijft het concept van de trendshops gewaarborgd. Dr. Martens Internet Annelies en Adri Schoonhoven zijn in Serooskerke een wijnmakerij begon nen. In december kocht het echtpaar boerderij Pitteperk. Er wordt nu hard ge werkt om de voorma lige kaasboerderij om te bouwen tot wijn makerij de Druiven rank. Inmiddels is één hectare aangeplant met druivenranken. De eerste oogst ver wachten Annelies en Adri Schoonhoven over drie jaar. Biologisch Speciaal voor de lezers van de Faam/Vlissinger heeft Thames Travel een zeer aantrekkelijke reis naar Schot land in de aanbieding. U kunt vertrekken wanneer u wilt in de periode van 1 okto ber tot 31 maart. In deze periode van het jaar, als de herfstkleuren verlopen naar de wintersneeuw, is Schotland op zijn mooist. Mobiele lentetuintjes Nieuwe haarverzorging van V05 Waterschap Zeeuwse Eilanden in bedrijfsvolleybalcompetitie Sky Radio nu ook op Walcheren via de ether Wereldkookavond in 't Spui De boom die bindt Hotel Zuiderduin ontvangt vignet rookbeleid Woensdag 27 september 2000 FAAM/VLISSINGER 11 X- Ray gaat In de Gouden Gids staat X- Ray onder de rubriek Boe tieks. Dat is nou niet het eer ste waar je aan denkt bij X- Ray. Toch kan Van Boven goed leven met die term. „Waarom niet zegt hij ver baasd. „Je moet boetiek zien als 't Franse idee van 'n win kel waar je van alles kunt te genkomen. Lekker snuffelen tussen de kleding, schoenen en accessoires. Wat dat be treft hebben we voor al die subculturen wel wat in huis. Hip-hoppers, gabbers, alto's, noem het maar op. Vroeger waren dat uitgesproken apar te groepjes. Nu zie je dat die grenzen iets verschuiven. Een gabber pakt ook wel eens wat uit een ander rek. Maar voor namelijk zijn het jongeren tus sen de vijftien en vijfendertig jaar die hier, soms wekelijks, komen. Die gasten weten pre cies wat ze willen en hebben daar ook geld voor over. Ze hébben dat geld ook, want bij na allemaal hebben ze wel een baantje. Wie dat niet heeft is een loser, tenzij je ontzet tend hard werkt voor school. Maar daar zit dan meestal wel weer kleedgeld aan vast. Hun smaak ligt vast. Ik hoef daar verder niet veel aan te doen. De beroemde adviesfunctie is hier minimaal. Ik zorg voor de muziek en de sfeer. Een soort entertainer, zeg maar. Natuur lijk, als iemand vraagt of ik iets heb wat er op lijkt, dan weet ik dat. Ik ken mijn handel wel. Maar ik vind het veel leu ker om even over muziek te praten of over iets waar zij mee bezig zijn". „Never change a winning team". Met die gedachte in het achterhoofd gaat Van Bo ven verder met X-Ray. En over merken gesproken. Als we het hebben over een 'winning team' dan is de sterspeler toch wel Dr. Martens, kortweg Doe. „Dat is echt een waanzin nig goed merk waar we bij X- Ray al vanaf het begin heel veel aan gedaan hebben. Dwars door alle trends heen blijft dat de basis, samen met Caterpillar hoewel dat merk ook wat modellen in de spor tieve hoek heeft. Maar er staat CAT op, dus is 't goed". Van Boven vervolgt: „Wist je trou wens dat Dr. Martens een ve getarische schoen heeft. Zelf de model, zelfde kwaliteit, maar speciaal bedoeld voor mensen die helemaal niets van een dier, dus ook geen leer, willen gebruiken. Bij de kleding heb je ook typische merken voor speciale groe pen. Southpole, Londsdale, Nickelson en Dickies zijn na men die bij verschillende klan ten een belletje doen rinkelen. Een merk als Gang met prach tige wijde broeken lijkt door de kleur paars nu ineens heel actueel, maar wij hebben al tijd al paars gehad, gewoon omdat daar vraag naar was. Dat zie je ook bij Gothic, flu welen jurkjes met puntmou- wen. Eerst was dat echt iets voor punkmeiden, maar alto's vinden het ook leuk spul. Bij de accessoires betekent het bijvoorbeeld dat je niet alleen kettinkjes met oosterse motie ven vindt, maar ook riemen met ijzeren punten en typi sche skatespulletjes. Dat kan allemaal heel goed naast el kaar en dat bedoel ik ook met dat boetiek-achtige van alles wat Naast de beide zaken houdt Van Boven, samen met zijn vrouw Joke niet te vergeten, zich ook bezig met de inter netsite van X-Ray. „Dat mer ken we nu al, daar is veel vraag naar. Voor informatie én bestellingen. Zeeuwen zijn be hoorlijk trouw aan een zaak, maar we krijgen nu al aanvra gen voor met name Dr. Mar tens en Londsdale uit het hele land. Als iemand vanuit Deventer een dagje naar Am sterdam gaat en ze hebben ABCDEFGH I J K L M N O niet wat hij zoekt, dan is hij er niet mee gebaat dat ze zeg gen: we bestellen het wel en dan bellen we u wanneer u er om kunt komen. Zo werkt dat niet. Mensen zoeken een spe ciaal model, klikken Dr. Mar tens aan en komen bij ons te recht. Voor ons is het dan een kwestie van bestellen en ver zenden. We zullen daar bij de inkoop serieus rekening mee moeten houden", besluit de X-rayer van het eerste uur. Van Boven blijft regelmatig in Goes te vinden om het con tact met 'zijn' klanten niet te verliezen. Ook Viissingen blijft niet verstoken van zijn aanwe zigheid. Wie niet van z'n stoel wil, kan alvast een kijkje ne men op www.xrayfashion.nl Maar die mist natuurlijk wel het typische X-Ray-sfeertje. Het echtpaar Schoonhoven viel eigenlijk op het plekje. „We vonden het een mooie boerderij met minicamping", gedacht maar vonden het nog niets eens zoin gek idee. Van 1 hectare druiven kun je bij een goede oogst zesdui zend liter wijn maken. Dat le vert dus meer op dan een hectare aardappels". Annelies Schoonhoven van wijnmakerij De Druivenrank. vertelt Annelies Schoonhoven. „Het was een kaasboerderij maar daar hadden wij niet zo veel oren naar. Omdat we de minicamping wilden behouden moest de foto Jaap Wolterbeek boerderij echter wel een ag rarische bestemming hou den". Vrienden van Annelies en Adri Schoonhoven brach ten hen op het spoor van wijndruiven. „We hadden er eigenlijk zelf nog nooit aan De minicamping blijft ook ge woon bestaan en daarnaast heeft De Druivenrank ook een stalling voor caravans en bo ten. „En in de landbouwschuur willen we een excursieruimte maken", voegt Annelies Schoonhoven toe. „De oude kaaswinkel en de ste riele ruimtes waar voorheen de kaas werd gemaakt zijn prima om te bouwen voor de wijnma kerij". Maar voorlopig zijn Annelies en Adri Schoonhoven nog druk in de weer met het op kweken van de druivenranken. Want de eerste wijn zal pas over drie jaar onder de kurk verdwijnen. Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raak punt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1 hemellichaam - helleveeg - talent; 2 tijdperk - dans - Engels bier; 3 oprecht - platform; 4 Spaanse titel - wiel; 5 deel van een kledingstuk - schildersgerei - deksel; 6 vereerder - boertige im provisatie - waagstuk; 7 ten bedrage van - persoonlijk voor naamwoord - zoogdier - vreemde munt (afk.) - legerafdeling (afk.); 8 orgaan - leeswerk; 9 bijwoord - deel van het hoofd; 10 denkbeeld - teelaarde - haarloos; 11 pony - medicijnbolletje - zendgemachtigde (afk.); 12 bijwoord - vogelgeslacht - ruwe steenmassa - displaced person (afk.); 13 sluitmiddel - bloem; 14 derde toon vanaf de grondtoon - afgemat - onbepaald voor naamwoord; 15 aanhanger van een bepaalde politiek. Omschrijving verticaal: A groot water - industrièel; B vlaktemaat - onderdompeling - nobel - landbouwwerktuig; C wennen - verdriet - vreemde munt (afk.); D eer - tijdelijk gebruik - soort beitel; E prettig - koeiem- aag - optocht; F zeil - familielid - tuingereedschap; G gewezen (lat.) - tuingereedschap - larve van een vlinder - muzieknoot; H kunstwerk - paleisnaam - soort vaartuig (afk.) - halsbont; I vreemde munt (afk.) - honingdrank - zuiver - oude maat; J zeep water - muzieknoot - einde; K voorzetsel - god van de liefde (myth.) - koker (mv.); L moerasvogel - zuivelproduct - slordige vrouw; M vriendelijk - deel van het hoofd - pro deo (afk.); N on gedierte - scheepswerkplaats - karakter - boom; O eenmaal - ie mand die op andermans geld teert. Er ontstaat een uitdrukking wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: N3.N1.01.M3 - N5.I5 - B5.G6.G10.F8 - M11.011.G14.I14.A13. Stuur uw oplossing vóór woensdag 4 oktober naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Viissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 11 oktober be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 13 september luidt: 'De deugd in het midden'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar A. Geschiere-v.d. Gruiter uit Middelburg. De reis is vooral inte ressant voor mensen die met een fikse kor ting met eigen ver voer Schotland willen verkennen. U gaat op eigen gelegenheid naar IJmuiden waar om 18 uur de afvaart naar het Schotse Newcastle is. Na aan komst aldaar om 9 uur 's och tends kunt u het prachtige Schotse land gaan verkennen. In het arrangement zijn 4 nachten inbegrepen in de ui terst comfortabele bunga lows, met volledig ingerichte keuken, van Brunston Castle Park in Ayrshire. Bij deze ge zellig ingerichte bungalows heeft u uw privé-parkeerplaats en er zijn een winkeltje, een bar en een overdekt zwembad met sauna op het complex. De overnachtingen zijn in een luxe bungalow, op basis van logies (lakens, slopen, gas en elektra inbegrepen) Groepssa menstellingen van 2 t/m 6 personen zijn mogelijk. De auto reist gratis mee op de boot. Prijzen per persoon op basis van 4 personen in een 4-per- soonsbungalow, standaardhut aan boord. Vertrek van 1 t/m 31 oktober 300,- Vertrek van 1 November t/m 15 december en van 7 Januari t/m 30 Maart 260,- Korting voor kinderen t/m 15 jaar 65,- RESERVERING: Reserveren voor dit arrangement en/of vragen over deze reis kunt u bij: Thames Travel Stadhuisplein 14 4382 LG Viissingen telefoon: 0118-440444 Het leuke van bloembollen is dat je niet per se een tuin hoeft te hebben om toch van een fleurig voorjaar te kunnen genieten. In potten of bakken geplaatst kun je ze naar hartelust verschuiven of een totaal andere plaats geven op terras of balkon. Zo kun je op een etag're vol zetten met alleen maar sneeuwklokjes of wit te krokussen. Aan een balustrade kun je dan bakken hangen met lage narcissen, botanische tulpjes, blauwe druifjes en blau we krokussen. Naast een tuinbank kunnen potten met hoge tul pen. De potten en bakken moeten diep genoeg zijn, hoe hoger het bolgewas wordt, des te dieper moet de pot zijn. De bollen moeten ongeveer twee keer zo diep geplant worden als ze hoog zijn, tenzij de verpakking anders vermeldt. Het beste is om de potten iets van de grond af te zetten, bijvoorbeeld op terracotta onderzettertjes. Het water kan dan makkelijker weglopen. Bij te verwachten strenge vorst kunnen de potten tijdelijk afgedekt worden met stro of ingegraven worden in de volle grond. Ze kunnen dan uitgegraven worden als de bollen beginnen te bloeien. Voor opeenvolgende bloei in dezelfde pot kun je bollen in twee lagen planten. Daarvoor heb je een ruime bak of pot no dig. Onderop plant je de bollen die pas in april bloeien en in de bovenste laag zet je vroegbloeiende bolletjes zoals sneeuwklok jes, blauwe druifjes en krokussen. De bollen moeten zo geplant worden dat ze elkaar niet raken. De heer J. van Lieshout en mevrouw T. Dekker met het nieuwe vignet. De hotelmanagers de heer J. van Lieshout en mevrouw T. Dek ker hebben op 21 Augustus het 'Uit respect voor uw keuze'-vig- net ontvangen. Dit vignet wordt toegekend aan horecabedrijven die het 'uit respect voor uw keuze'-programma van Koninklijke Horeca Nederland uitvoeren. Dit programma staat voor een ser vice waarbij in een horecagelegenheid een onderverdeling aan gebracht wordt in roken- en niet-roken gedeeltes. Deze gedeel ten worden in Fletcher Hotel Zuiderduin aangegeven door spe ciale kaartjes op de tafels. Het programma is sinds 1994 voor de horeca ingevoerd in meer dan veertig landen en bij meer dan 7.000 horecagelegenheden. Sinds 1996 is het programma in Nederland geïntroduceer V05, het haarverzorgingsmerk dat beroemd is geworden dank zij 'Hot Oil' voor beschadigd haar, heeft zijn shampoos, kuren en conditioners compleet vernieuwd. Met vitamines die zich tij dens het wassen aan de haarschacht vastklampen en daardoor niet wegspoelen. V05 ontdekte dat vitamines verpakt in lecithi- ne een positieve lading ontwikkelen. Omdat de beschadigde delen van de haarschacht zelf negatief 0 geladen zijn, trekt dat elkaar aan als een magneet. Is het haar gedroogd, dan springen de lecithinebolletjes open: de vitamines dringen diep door in het haar. De nieuwe haarverzorgers met de naam Advanced V05 noemen dit proces van vertraagde afgifte Time Released. Deze nieuwe vitamineaanpak geeft èen direct zichtbaar mooi en verzorgd resultaat. Vooral nu de haarmode vraagt om vaker kleuren, styleren en veranderen is Advanced V05 een snelwer kende uitkomst. Het team bestaat uit v.l.n.r. (staand) Wim Berk, Hans Dieleman, Ad VosJan Dalebout (zittend)Ron Brand, Johnny Davidse, Fran cois Bommeljé De eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie is vanaf dit seizoen verrijkt door het team van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Behalve via de kabel is Sky Radio op Walcheren nu ook via de ether te ontvangen. Op de FM-band zit deze zender op 100.7 MHz. Deze verandering is een gevolg van het plaatsen van een steunzender in Viissingen. Doordat de zender niet meer alleen via de kabel op 88,5 MHz via de kabel te ontvangen is, kunnen nu ook automobilisten en luisteraars op de werkplek de uitzen dingen beluisteren. over in andere handen De onvolprezen Jaap van Boven is de kersverse eigenaar van X-Ray in Goes en Viissingen. In het kader van 'september, maand van de vluchtelingen' wordt vrijdag 22 september vanaf 19.30 uur een wereldkook avond gehouden in 't Spui in Viissingen. Bewoners van Hotel Dix, het asielzoekerscentrum in Viissingen, demonstreren hun kookkunst en vertellen over hun kruiden en ingrediïnten. Een in genieur uit Syriï, een dierenarts en gymlerares uit Irak, een ar chitect en arbeidster uit Joegoslavil en een banketbakster uit Rusland vertellen over de eetgewoonten in hun land. Het Instituut Voor Natuureducatie, IVN, afdeling Walcheren heeft twee jaar geleden op monumentendag een excursie geor ganiseerd langs monumentale bomen in de Middelburgse bin nenstad. Deze wandeling is nu beschreven in een boekje met als titel 'De boom, die bindt, historische bomenwandeling door Middelburg'. Het boekje is geschreven door Johan Antheunis- se, een boomlange boomkenner uit Middelburg. De uitgave is tot stand gekomen met steun van De Drukkery aan de markt in Middelburg. Over elke boom die beschreven wordt, wordt veel wetenswaardigs verteld: hoe komt de boom aan zijn naam, wanneer werd hij in Nederland geïmporteerd de helende wer king van blad, stam of vrucht, de gebruikswaarde in vroeger tij den, de symboliek van de boom. De IVN-afdeling Walcheren presenteert het boekje 'De boom, die bindt' op zaterdag 23 Sep tember om 11 uur in De Drukkery, waarna een excursie volgt langs de beschreven bomen. De excursie zal dit jaar nog drie keer herhaald worden: op de zaterdagen 28 oktober, 25 novem ber en 30 december. Vertrek steeds om 11 uur uit De Drukkery, alwaar het boekje ook te koop is. foto Jaap Wolterbeek üMUiDENiaNEWCASTLS W II mi lil Ar. iiiiimmiimmimi DFDS SEAWAYS Hotel ZUIDERDUIN

de Faam | 2000 | | pagina 11