POKEMON SWEATSHIRT Provincie Zeeland Kunst- en cultuursubsidieregelingen Ontdek... De slijter die u verrast.. Bedrukt, 116/164 TT li 1 iKl' 1 ■ÉB alle maten Vlissinsen Oost Souburg Breskens Oostburg Sluis Werken aan wegen en bruggen Officiële Mededelingen Woensdag 6 september 2000 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 36/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Op 11 juli 2000 hebben Gedeputeerde Staten de conceptnota 'De kracht van cultuur'; uitgangspunten provinciaal cultuurbeleid 2001-2004, vastgesteld. In het kader van deze conceptnota heeft de provincie twee subsidieregelingen ingesteld. In beroep Ontwerp-bodem- saneringsprogramma 2001 Saneringsplan Groot Abeele 15 te Oost-Souburg DE OUDE SMIDSE Cran Sehor Fongarant I I k I Landgraaf vindt u o.a. in: Abdij >-v— KHMBK Veerdienst Vlissingen-Breskens Zaterdag 9 september is het veer Vlissingen-Breskens ge stremd voor vrachtverkeer, kam peerauto's, auto's met caravans en al het andere groot en zwaar verkeer. De maximale hoogte van de voertuigen die mee kunnen is 2.40 meter, inclusief de lading. Die dag wordt gewerkt aan het wegdek van de laadbrug in Breskens. Daardoor is het bene- denrijdek van de veerboten niet te bereiken. Alleen personenauto's, motoren, (brom)fietsers en voetgangers kunnen dan via de veerdienst Vlissingen-Breskens worden over gezet. Het groot en zwaar verkeer wordt aangeraden gebruik te maken van het veer Kruiningen- Perkpolder of via België te rijden. Op de lijn Kruiningen-Perkpolder zal zaterdag 9 september, afhan kelijk van het verkeersaanbod, tussen half negen 's morgens en drie uur 's middags met twee schepen worden gevaren. Op Vlissingen-Breskens is de zomerdienstregeling nog van kracht, daar wordt overdag dus zonder meer met twee schepen gevaren. Als alles volgens plan verloopt, kan zondag 10 september alle verkeer weer mee op het veer Vlissingen-Breskens. Wie het zekere voor het onzekere wil nemen, kan vanaf zaterdag avond telefonisch nadere informa tie inwinnen op de aanlegplaatsen in Vlissingen (0118-465905) of Breskens (0117-381663). Schroebrug Middelburg Van 4 tot en met 29 september moet het verkeer rekening hou den met oponthoud bij de Schroebrug over het Kanaal door Walcheren in Middelburg. In die periode wordt conserve ring- en schilderwerk aan de brug uitgevoerd. Daarbij zal veelal een hoogwerker worden ingezet. De dagelijkse werktijden zijn van half acht 's ochtends tot vier uur 's middags. Direct na de ochtend spits zal vaak voor het gemotori seerd verkeer een rijstrook wor den afgesloten. Van 18 tot en met 21 september wordt ook 's nachts gewerkt. Voetgangers en fietsers worden dan over een van de rijstroken geleid. West Zeeuwsch-Vlaanderen Van donderdag 31 augustus tot en met vrijdag 6 oktober is de N674 tussen Zuidzande en de rotonde Potjes afgesloten voor doorgaand verkeer. De weg wordt verbreed en vernieuwd. Bestemmingsverkeer, inclusief landbouwverkeer, en lijnbussen en (brom)fietsen kunnen gebruik blijven maken van het fietspad langs de weg. De hulpdiensten, zoals brandweer en ambulance, zullen steeds kunnen passeren. De Obijnsweg en de Kokersweg blijven bereikbaar. Het doorgaande verkeer wordt met borden omgeleid via Schoondijke, Breskens en Nieuw- vliet vice versa. Tholen Vorige week zijn de voorbereidin gen voor de aanleg van twee rotondes in Sint Maartensdijk begonnen. Er komt één rotonde op het kruispunt van de provincia le weg N286 met de Nijverheidsweg, de andere komt op de kruising N286 met Onder de linden. De kruising van de N286 met de Dr.Tazelaarstraat/Veerhoeksewe g wordt voorzien van een drem pel, uitgevoerd in betonklinkers. De provinciale weg zal tussen de rotondes en een gedeelte voor de rotonde Nijverheidsweg, in de richting Scherpenisse, van een nieuwe asfaltdeklaag worden voorzien. In verband met het omleggen van kabels en leidingen is momenteel Onder de Linden gedeeltelijk afgesloten. Op 11 september wordt de Nijverheidsweg vanaf de aanslui ting met de N286 afgesloten. Het vrachtverkeer met bestem ming Industrieterrein Sint Maartensdijk wordt omgeleid. Per 25 september wordt de N286 vanaf de Nijverheidsweg tot Onder de Linden, behalve voor bromfietsers en fietsers, afgesloten. Het vrachtverkeer met bestemming industrieterrein Sint Maartensdijk blijft de eerder aangegeven route volgen. Het overige verkeer wordt omgeleid via een andere route. Alle afslui tingen duren, afhankelijk van de weersomstandigheden, tot 17 november. Zeelandbrug Voor fietsers en bromfietsers is de Zeelandbrug in verband met de reconstructie afgesloten. Het fietsverkeer is sinds 1 april aan gewezen op een speciale fiets- bus en het reguliere openbaar vervoer. Na 1 november kunnen zij pas weer op eigen kracht over de brug. Tijdens de werkzaamhe den aan de brug geldt voor auto mobilisten een snelheidsbeper king van 50 kilometer per uur en er is een inhaalverbod. De politie zal regelmatig controleren of men zich houdt aan de toege stane snelheid. Deze maatrege len zijn noodzakelijk in verband met de veiligheid van de werkers aan de weg, maar ook voor de verkeersdeelnemers. Nieuws Stimuleringsprogramma cultuurparticipatie Zeeland 2001-2004 Een belangrijk instrument om de beleidsdoelstelling 'meer cultuur participatie' de komende jaren te verwezenlijken, is het Stimule ringsprogramma cultuurparticipa tie Zeeland 2001-2004. Dit pro gramma wil projecten en initiatie ven ondersteunen waarbij sprake is van: een interdisciplinaire aan pak, samenwerking en afstem ming, innoverende aanpak om nieuw publiek te bereiken en een duidelijke relatie tussen cultuur en samenleving. Er zijn drie deel programma's. Aanbod en nieuw publiek Het eerste deelprogramma Stimulering aanbod en nieuw publiek richt zich op het verster ken van de programmering van podia, stimuleren van jongeren cultuur en culturele diversiteit. Het is de bedoeling dat culturele organisaties een ander en nieuw publiek veroveren. Bijvoorbeeld het uitvoeren van een opera of theaterspektakel op een onge bruikelijke locatie in de openlucht is een interessante manier om nieuw publiek te bereiken. Identiteit Het tweede deelprogramma heeft als titel: Stimulering activiteiten culturele identiteit; cultuur van stad en landschap. Dit deelpro gramma is vooral bedoeld voor activiteiten met betrekking tot het ontsluiten van het cultureel erf goed en het bekendmaken van culturele planologie bij het Zeeuwse publiek. Culturele plano logie wil zeggen dat bij stede- bouw en de inrichting van het landschap rekening wordt gehou den met culturele en cultuurhisto rische kenmerken. Het Zuiden Tenslotte richt het derde deelpro gramma Op het Zuiden zich op de uitvoering van het gezamenlij ke activiteitenplan van de provin cies Zeeland, Noord-Brabant, Limburg en de steden Eindhoven, Tilburg, Maastricht, Breda en Den Bosch. Zeeuwse organisaties worden opgeroepen om een onderdeel van dit activiteitenplan te realiseren. Aanvraagformulier In totaal is er voor het Stimule ringsprogramma cultuurparticipa tie Zeeland voor 2001 743.000,- beschikbaar. Dit bedrag is verdeeld over de diver se deelprogramma's. In de jaren 2002-2004 zal het totale bedrag oplopen tot ruim een miljoen gul den per jaar. Subsidie in het kader van het Stimuleringspro gramma kunt u via het aanvraag formulier aanvragen. Dit aan vraagformulier moet uiterlijk op 1 november a.s. binnen zijn. Het aanvraagformulier (inclu sief extra informatie) kunt u vanaf de provinciale website www.zee- land.nl (zie onder 'beleid') downlo aden of bestellen via telefoon nummer 0118-631418 (afdeling welzijn). Incidentele subsidies 2001 Naast een beperkt aantal meerja rige subsidies stelt de provincie budgetten voor incidentele kunst en cultuursubsidies beschikbaar. Voor activiteiten op het gebied van podiumkunsten, beeldende kunst, cultuureducatie, amateur kunst en leesbevordering kunt u evenals afgelopen jaar subsidie via het aanvraagformulier aanvra gen. Dit aanvraagformulier moet uiterlijk 1 oktober a.s. binnen zijn. In totaal is er in 2001 621.000,- beschikbaar dat verdeeld is over de hier genoemde gebieden. Het aan vraagformulier kunt u vanaf de provinciale website downloaden of bestellen via telefoonnummer 0118-631418 (afdeling welzijn). Meer weten of reageren? Wilt u meer weten over de con ceptnota De kracht van cultuur kijk dan op de website van de provincie, www.zeeland.nl (zie onder 'beleid') of bestel de nota via telefoonnummer 0118- 631400 van het informatiecen trum van de provincie Zeeland. Tot 15 september a.s. is het mogelijk uw inspraakreactie te geven. Alle reacties zullen wor den verwerkt in een nota van ant woord. Mede op basis van deze reacties zullen Gedeputeerde Staten medio oktober de nota vaststellen. Provinciale Staten nemen naar verwachting op 15 december 2000 een besluit over de nota De kracht van cultuur. Op 12 september 2000 komt de adviescommissie voor bezwaar- en beroepschriften bijeen in een zogeheten openbare hoorzitting. Die zitting is in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. De schrijvers van de bezwaarschriften zijn uit genodigd hun visie mondeling te komen toelichten. Onder voorbehoud van wijzingen komen de volgende zaken aan de orde: Om 14:00 uur wordt het be zwaarschrift van mevrouw J.M. van 't Westeinde-Klaassen te Oud- Vossemeer behandeld. Zij maakt bezwaar tegen een besluit van Gedeputeerde Staten(GS) van 29 mei 2000 inzake legesheffing. Voor de door GS verleende ont heffing voor de aanleg van een betonpad was zij leges verschul digd. Nu zij voornemens is het pad toch niet aan te leggen maakt zij bezwaar tegen het feit dat de legesheffing ad. 300,- niet vervalt. Om 14:30 uur wordt het bezwaarschrift van mevrouw A. van Griethuizen te Hansweert behandeld tegen een besluit van GS van 21 februari 2000 inzake de instelling van een maximum snelheid van 80 kilometer per uur voor de gedeelten van de provin ciale wegen Goes-Middelburg (N254) en Kapelle-Nieuwdorp (N666). Om 15:00 uur wordt het bezwaarschrift van de heer D.P. de Roo te Cadzand behandeld tegen een besluit van GS van 28 maart 2000 inzake zijn verzoek om herplaatsing van een licht mast aan de Ringdijk te Cadzand. Om 15:30 uur wordt het bezwaarschrift van de heer C.J. Bolle en mevrouw W. Koopman te Oosterland behandeld tegen een besluit van GS van 20 april 2000 inzake de gelasting tot ver wijdering van een bord dat staat op een perceel ter hoogte van de kruising rijksweg N59/Oud heili- geweg oostzijde. Als laatste wordt om 16:00 uur het bezwaarschrift van de heer P. van het Westeinde te Kwaden- damme behandeld. Hij maakt bezwaar tegen een besluit van GS van 9 mei 2000 inzake een verzoek om verklaringen van geen bezwaar als bedoeld in arti kel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50 van de Woningwet, voor het oprichten van een constructie voor de tijde lijke afdekking van gewassen aan de Sportweg te Kwadendamme. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tele foonnummer 0118-631377. Het ontwerp-bodemsaneringspro- gramma 2001, onderdeel van het Jaarprogramma Ruimte, Milieu en Water 2001 van de provincie Zeeland, ligt vanaf 8 september tot en met 9 oktober voor een ieder ter inzage. In het programma wordt aange geven op welke locaties in 2001 onderzoek dan wel sanering van de (mogelijk) vervuilde bodem is gepland. Het programma bevat ook het provinciale beleid in het kader van de Wet bodembe scherming. Voorts bevat het ontwerp-programma een stand van zaken van de onderzoeken en saneringen op de overige (mogelijk) verontreinigde loca ties. Het ontwerp-programma ligt ter inzage in de Zeeuwse ge meentehuizen, de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg, de openbare bibliotheken in Axel, Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Oostburg, Sas van Gent, Terneuzen, Tholen, Vlissingen en Zierikzee. Het ontwerp-programma met de op het moment beschikbare rap porten ligt ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, en de gemeente huizen, voor wat betreft de onderzoeken op de locaties die zijn gelegen op het grondgebied van deze gemeente. Een ieder kan van 8 september tot en met 9 oktober 2000 gemotiveerde schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp programma indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten zullen daar na het bodemsaneringsprogram ma, als onderdeel van het Jaar programma Ruimte, Milieu en Water 2001, vaststellen. Het ontwerp-programma kan wor den aangevraagd bij het provin ciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg (tel.0118-631400). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten en een saneringsplan ontvan gen van Fa Hoondert te 's-Heerenhoek met betrekking tot de bodemverontreiniging op de locatie Groot Abeele 15 te Oost- Souburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan (artikel 39 Wet bodembescherming) in te stemmen. De ontwerp-beschikking ligt van 6 september tot en met 4 oktober 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631720. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw D. van Meteren (tel. 0118-631720). Nieuwlandseweg 2-4 Arnemuiden Tel. (0118) 60 37 02 Geldig t/m 16 september 2000. Prijzen zijn afluafp.fijzen. Cabernet Sauvignon Bordeaux Coebergh Johnnie Walker I li Bessen Jenever Jonge Jenever Red Label Scotch Whisky m I Parade Vieux 2195 2195 i lliliBiooclI VfcSSSSÊ5&>:.-' Passoa Pedro Domecq Liquor de Passion 2Q9S Sherry medium,fino of manzanilla g95 aai7s ci i 29.95

de Faam | 2000 | | pagina 7