Provincie Zeeland Promotiedag openbaar vervoer w Zeelandbrug zoaIp in hun luchtgevecht 55055 iOfficiële Mededelingen Astma Fonds Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! Voor drie gulden de provincie door per bus. Dat kan zaterdag 9 september tijdens de promotiedag openbaar vervoer. Bovendien is het dan open monumentendag. Zaterdag 9 september Geen zwaar en hoog verkeer op veer Vlissingen-Breskens Waterhuishouding en milieu Milieutijdingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 35/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Commissies Milieu Saneringsplan Paul Krugerstraat en omgeving te 'Vlissingen wmmmm Deelsaneringsplannen Stationsgebied Middelburg Ontgronding waterpartij Park Zonnehove Vergunning kga-depot te Vrouwenpolder Aan alle bewoners van MIDDELBURG (Klarenbeek, Nieuw - Middelburg en Centrum) Opdat li niet struikelt over ons werk. Woensdag 30 augustus 2000 FAAM/VLISSINGER Nieuws Wie die zaterdag met de bus reist, betaalt maximaal drie gul den voor een twee-strippenkaart die met een stempel overdwars de hele dag geldig is als dag kaart op de lijnbussen en lijntaxi's van Connexxion en BBA in Zeeland. Wie betaalt met een chipkaart, neemt een drie-strippenkaart uit de automaat en laat die bij de chauffeur afstempelen tot dag kaart. Ondanks de strip meer is de chipkaartbetaler goedkoper uit dan wie met baar geld afre kent bij de chauffeur. De dagkaart geldt niet voor het collectief openbaar vervoer; wie daarvan op zaterdag 9 septem ber gebruikt maakt, blijft dus aan gewezen op de gebruikelijke cw- plaatsbewijzen. Het provinciaal bestuur wil met de promotiedag het openbaar vervoer onder de aandacht bren gen. De bedoeling is natuurlijk zoveel mogelijk mensen met dë bus op stap te laten gaan, niet alleen op die ene zaterdag, maar elke keer als zij wat verder van huis willen gaan en daarvoor de fiets niet kunnen gebruiken. Nu maaj<t een beperkt aantal rei zigers gebruik van de bussen, waardoor de overheid vrij veel geld moet bijpassen om de lijnen kostendekkend te houden. Naar mate er meer 'gebust' wordt, neemt de rentabiliteit van het openbaar vervoer toe en kunnen frequenties van lijnen worden opgevoerd. Zaterdag 9 september is het veer Vlissingen-Breskens gestremd voor vrachtverkeer, kampeerauto's, auto's met cara vans en al het andere groot en zwaar verkeer. De maximale hoogte van de voertuigen die mee kunnen is 2.40 meter, inclu sief de lading. Die dag wordt gewerkt aan het wegdek van de laadbrug in Breskens. Daardoor is het bene- denrijdek van de veerboten niet te bereiken. Alleen personenauto's, motoren, (brom)fietsers en voetgangers kunnen dan via de veerdienst Vlissingen-Breskens worden over gezet. Het groot en zwaar verkeer wordt aangeraden gebruik te maken van het veer Kruiningen- Perkpolder of via België te rijden. Op de lijn Kruiningen-Perkpolder zal zaterdag 9 september, afhan kelijk van het verkeersaanbod, tussen half negen 's morgens en drie uur 's middags met twee schepen worden gevaren. Op Vlissingen-Breskens is de zomerdienstregeling nog van kracht, daar wordt overdag dus zonder meer met twee schepen gevaren. Als alles volgens plan verloopt, kan zondag 10 september alle verkeer weer mee op Vlissingen- Breskens. Wie het zekere voor het onzekere wil nemen, kan vanaf zaterdag avond telefonisch nadere informa tie inwinnen op de aanlegplaatsen in Vlissingen (0118-465905) of Breskens (0117-381663). Monumentendag Bewust is ervoor gekozen de pro motiedag samen te laten vallen met de open monumentendag. Van die combinatie wordt meer rendement verwacht dan van de landelijke autovrije zondag (24 september). De provincie doet daaraan dan ook niet mee. In een brief aan de statencom missie verkeer en vervoer schrij ven gedeputeerde staten dat vrij wel alle dorpen en steden, waar monumenten open en te bezichti gen zijn, met de bus bereikbaar zijn. Natuurlijk wordt gehoopt dat zoveel mogelijk bezoekers de auto laten staan en 9 september voor de bus kiezen. Vervolgens zou het mooi zijn dat zij zo de smaak te pakken hebben, dat zij ook op andere dagen en voor andere bestemmingen van het openbaar vervoer gebruik gaan maken. Van meet af aan worden 9 sep tember al vijf bussen achter de hand gehouden om een grote toeloop te kunnen opvangen. Als dat niet voldoende blijkt te zijn, kan een beroep worden gedaan op extra inzet. Overigens wordt verwacht dat de promotiedag niet erg duur hoeft te zijn. Vanwege het lage tarief zal het aantal passagiers groter zijn dan op een andere zaterdag. Geschat wordt dat er zo'n 1500 reizigers (35 procent) meer zul len zijn en dat leidt tot een meer opbrengst ten opzichte van een 'gewone' zaterdag. Wat dus ener zijds tekort wordt gekomen aan het verlaagde tarief, wordt terug gewonnen door het aanbod van reizigers. Verwacht wordt dat de provincie tussen de vijf- en tienduizend gul den kwijt zal zijn; die kosten komen ten laste van de reserve openbaar vervoer in de provincia le begroting. De marge is zo ruim doordat niet duidelijk is of en hoeveel extra materieel moet worden ingezet. Connexxion gaat tellingen uitvoe ren op een gewone zaterdag (2 september) en tijdens de promo tiedag op 9 september om tot een goede vergelijking te kunnen komen. De reizende tentoonstelling over het milieubeleidsplan en het waterhuishoudingsplan is binnen kort nog op vier plaatsen in de provincie te zien: zaterdag 2 september tussen tien en vijf uur op de veerboot Kruiningen-Perkpolder vrijdag 8 september van drie tot acht uur in de openbare bibliotheek Terneuzen, Oost kant 1 zaterdag 9 september van tien tot vijf uur op het veer Vlissin gen-Breskens donderdag 14 september van In Milieutijdingen nummer 64 wordt informatie verschaft over de inrichting van 150 hectare landbouwgrond in de Scherpenis- sepolder op Tholen tot natuurge bied. Het werk is onderdeel van het plan Tureluur. Andere onder werpen zijn duurzaamheid, ener giezuinige bedrijven en meststof drie tot vijf en van half zeven tot acht uur in de openbare bibliotheek Zierikzee, Haring- vlietplein 2. Medewerkers van de provincie reizen met de tentoonstelling mee om ter plekke informatie te verschaffen. De ontwerp-plannen milieubeleid en waterhuishouding zijn verkrijg baar bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. (0118- 631400) e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Een samenvatting van de plannen is aan hetzelfde adres verkrijgbaar. fen en bestrijdingsmiddelen in de landbouw. Milieutijdingen is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Daar is ook een gratis abonnement te bestellen. Abdij De reconstructie van de Zeeland- brug verloopt vlot. De betonnen voertuigkeringen of barriers staan sinds half augustus op de brug. Dat is een maand eerder dan in de planning was voorzien. Vooral door de gunstige weers omstandigheden kon vlot en doel matig worden doorgewerkt. De barriers worden nu verder afgewerkt, waarbij kan worden volstaan met een kleinere ploeg mensen dan tot nu toe werd inge zet. Op de gedeelten van de brug waar het asfalt al is opgebroken, zijn de stalen rij-ijzers van de voegovergangen verwijderd om aangepast te kunnen worden. Ook worden daar reparaties uit gevoerd aan het onderliggende beton. Daarom blijven de verkeersmaat regelen van kracht: een snel heidsbeperking voor auto's en motoren van 50 kilometer per uur en een inhaalverbod in ver band met de beperkte breedte van de rijstroken. Bovendien is de leuning, die normaal langs het fietspad staat, voor auto's minder stevig dan de vangrail, zoals die voor de reconstructie langs de hoofdrijbaan stond. Voor brommers en fietsers blijft de brug gesloten. Voor hen rijdt volgens een dienstregeling een busje, dat de fietsen en kleine brommers over de brug brengt, terwijl hun berijders van het open baar vervoer gebruik maken. Tijdens de asfalteringswerken, die van 18 september tot en met 9 oktober duren, is de Zeeland- brug voor alle verkeer afgeslo ten. Als alternatieve route moet dan gekozen worden voor de weg over de stormvloedkering. Doordat het ziekenhuis van Goes voor inwoners van Schouwen- Duiveland dan lastig is te berei ken, wordt in die periode een extra ambulance ingezet op het voormalige eiland en wordt de chirurgische dienstverlening in het ziekenhuis van Zierikzee tot 24 uur per dag uitgebreid; in nor male omstandigheden is die beschikbaar op werkdagen van negen uur 's morgens tot vijf uur 's middags. Het totale werk aan de brug duurt tot 1 november. Dinsdag 10 oktober treedt de huidige beperkte toegang tot de Zeeland- brug opnieuw in werking. Woensdag 1 november wordt de brug weer volledig in gebruik genomen. In verband met een wegrecon- structie en vernieuwing van de riolering heeft de gemeente Vlissingen onderzoek uitgevoerd naar bodemverontreiniging in de Paul Krugerstraat en omgeving en een saneringsplan voor deze locatie bij Gedeputeerde Staten van Zeeland ingediend. Gedeputeerde Staten hebben vastgesteld dat deze bodemverontreiniging ernstig is en hebben met het saneringsplan (artikel 39 Wet bodembescher ming) ingestemd. De beschikking ligt van 30 augustus tot en met 11 oktober 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 11 oktober 2000 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrap porten (fase 2) en deelsanerings plannen ontvangen van de ge meente Middelburg inzake de bodemverontreiniging ter plaatse van het Stationsgebied te Middel burg. Gedeputeerde Staten zijn van plan met de deelsaneringsplan nen (artikel 39 Wet bodem bescherming) in te stemmen. De ontwerp-beschikking ligt van 30 augustus tot en met 27 sep tember 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onder het stellen van voorwaarden een vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet verleend aan v.o.f. Bouwcombi natie Zonneveld te Middelburg voor het uitvoeren van ontgron dingswerkzaamheden ten behoe ve van de aanleg van een water partij op het terrein van het toe komstige Park Zonnehove, gele gen ten oosten van Domburg. De vergunning, de aanvraag en overige stukken liggen van 31 augustus tot en met 12 oktober 2000 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot G. Beckers, tel. 0118- 631786) alsmede in het ge meentehuis van Veere, Traver se 1 te Domburg, op werkdagen van 9-16 uur en op donderdag van 9-19 uur. Van 31 augustus tot en met 12 oktober 2000 kan tegen het ver lenen van de vergunning beroep bij de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, worden ingesteld door: a. degenen, die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp; b. de adviseurs, die gebruik hebben gemaakt van de gele genheid advies uit te brengen over het ontwerp; c. degenen, aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp; d. de vergunninghouder voor zover betreft de aan de ver gunning verbonden voor schriften. De vergunning wordt op 13 okto ber 2000 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan de hoofdinge nieur-directeur van Rijkswater staat, directie Zeeland een ver gunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor het opslaan (tijdelijk bewaren) en sorteren van klein gevaarlijk afval (kga). De inrichting is gelegen aan de Faelweg 1 te Vrouwenpol der. De vergunning ligt van 31 augus tus 2000 tot en met 11 oktober 2000 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 12 okto ber 2000 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt .op 13 okto ber 2000 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Maandag 4 september, 13.45 uur, vergadert de statencom missie algemeen bestuur in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. Agendapunten zijn het sociaal jaarverslag 1999 over het perso neelsbeleid van de provincie, de herindeling van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, het jaar verslag 1999 van de Euregio Scheldemond en een discussie nota over de waterschappen in de 21e eeuw. Andere punten zijn bijdragen/sub sidies voor het glastuinbouwpro- ject in de Bathpolders, de herin richting van het winkelcentrum in Sluis, het technopark in Schoon- dijke en de stichting proefboerde- rij Rusthoeve in Colijnsplaat. De commissie behandelt de ver hoging van de veertarieven Westerschelde in 2001 en finan ciële aangelegenheden van het Zeeuws biologisch museum en de stichting het Zeeuwse land schap. De jaarstukken 1999, de begroting 2001 en de maarjaren- raming tot 2004 van het haven schap Zeeland seaports comple teren de agenda. De vergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Het centrum is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. VLUCHTELING EN N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten in MIDDELBURG (Klarenbeek, Nieuw - Middelburg en Centrum) aan het waterleidingnet van maandag 28 augustus t/m vrijdag 1 september 2000. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 483602 of op Internet http://www.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd.

de Faam | 2000 | | pagina 5