Archipelscholen werken aan Olympische gedachte Zeeuwse finale kindersongfestival breed Motorengeronk op het Badstrand Muzikale kroegentocht in Middelburg Hardlopen voor Wereld Natuur Fonds /^ddelbv^ WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2000 JAARGANG 101 - NUMMER 35 mjiiai lilllilIllllWlill BRADERIE 6APIN6E WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN EN KAROLINGENMARKT IN OOST-SOUBURG Het Badstrand aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen wordt zondag 3 september om getoverd tot een crossbaan als motorsportver eniging De Uitlaat de strandcross houdt. Het evenement wordt voor de vijftiende keer ge houden. Op het zware zandcircuit zullen zo'n tweehonderdvijftig rijders, verdeeld over drie wedstrijdklassen, de strijd met de elementen en elkaar aangaan. Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: Vijftien Zeeuwse kinderen doen zondag 10 september mee aan de provinciale fi nale van het Vara Kindersongfestival in Middelburg. De finale wordt gehouden in de Stadsschouwburg aan het Molenwater. Het kindersongfestival begint om 15 uur. Maar liefst vijfendertighonderd leerlingen van het Walcherse basisonderwijs zijn van dinsdag 5 tot en met vrijdag 8 september te vinden op het strand bij Vrouwenpolder tijdens de Archipel Olympische Stranddagen. De sport- en spelactiviteiten sluiten aan op de Olympische spelen in Australië en zijn georga niseerd door de Archipel scholen, de overkoe pelende organisatie van openbare basisscholen op Walcheren. Op de slotdag van het evene ment wordt een recordpoging ondernomen om met de grootste bolus ter wereld in het Guin ness Book of Records te komen. Doping Weer Het regioteam Zee land van het We reld Natuur Fonds houdt zaterdag 2 sep tember de Pandaloop, een duurloop in de omgeving van kasteel Westhove in Oostka- pelle. De Pandaloop wordt voor de vijfde keer gehouden en in zet van de wedstrijd is de zilveren Panda wis seltrofee. ©OMEMQKI 13 In Middelburg wordt in-het weekend van 8 tot 10 september het seizoen afgesloten met een muzikale kroegentocht en een zeskamp op de Markt. De festiviteiten zijn georganiseerd door de gezamenlijke horeca van de gemeente Mid delburg. De muzikale kroegentocht wordt vrijdag 8 september gehouden en de zes kamp zondag 10 sep tember. ^ISEBIBIJOZ^ BEW. 30 AUGUSTUS OPENING 2 SEPTEMBER Zie pagina 12 DGA Financieel Adviseurs uit Middelburg is de hoofdspon sor van de jubileumuitvoering van de DGA Motor Strand cross Vlissingen. De wedstrijden beginnen om 12 uur en er wordt gereden in de 'viertakt/off the road' klas se, de 125 cc en de 250/500 cc klasse. Als gevolg van een on gunstig tij moest het pro gramma worden ingekort, waardoor de 85 cc klasse dit jaar niet aan de start zal ver schijnen. In de 'viertakt/off the road' klasse zal het veld bestaan uit een mix van de lichtere twee- takt off the road motoren en de zwaardere viertakt moto ren. Piek Cruson uit Breskens, twee jaar geleden nog win naar en vorig jaar tweede, be hoort ook dit jaar weer tot de favorieten. Ook de naam van Bas Herweijer, bekend van zijn deelname aan bekende woes tijnrally's als Parijs-Dakar, siert de startlijst en neemt in zijn kielzog ook nog twee Oosten rijkse collega's mee naar het Vlissingse strand. De 125 cc klasse lijkt dit jaar een betere bezetting te heb ben dan de laatste jaren het geval was. Al twee weken voor het evenement hebben zich al meer dan vijftig rijders in deze klasse aangemeld, hetgeen volgens de organisa tie nog zal groeien tot rond de zeventig rijders. Kanshebbers in deze klasse zijn Christiaan Mandigers en Maurice van Kasteren. Van Zeeuwse zijde mag vuur werk worden verwacht van Peter Rottier, die vorig jaar met de zesde plaats net buiten de prijzen viel. Ook van Casper Ovaa, Freddy Blaas, Aswin Vandamme, Arjo Verhage en Mykel van de Goor mag verwacht worden dat zij zich zullen mengen in de strijd om een plaats bij de beste tien. Het hoofdprogramma wordt ook dit jaar weer ingevuld door de altijd maximaal - hon derd rijders - bezette 250/500 cc klasse. Vorig jaar maakten Oscar Vro- mans, Ralph Sigmans en Ralph Hubert de dienst uit. Met uitzondering van Oscar Vromans prijken deze rijders ook nu weer op de startlijst. Serieuze concurrentie mag worden verwacht van Jorno Meijer, eerder al eens winnaar in de 125 cc klasse en dit jaar uitkomend op een 500 cc Hon da. Aangezien de inschrijvin gen nog niet gesloten zijn is het alleszins waarschijnlijk dat nog meer toppers zich aan de start zullen melden. De Zeeuwse inbreng in de zwaarste klasse is ook sterk te noemen. Arno Ruttinger uit Goes verkeert het hele sei zoen al in een goede vorm, voor eigen publiek is de kans dan ook groot dat hij een mooie race gaat rijden. Ook van Richard Leeuwensteijn, net hersteld van een polsbles sure, Erik van de Wekken en Thomas Adriaanse mag wor den verwacht dat zij mee din gen naar een plaats bij de eer ste tien. De prijsuitreiking van de strandcross is om 16 uur. Zeeuwse hoofdstad speelt. Yoj rock doet café Millertime aan en in 't Hof speelt de vermaar de band Nuff Said. The Ar rows laten Van Toen en Van Nu swingen en in de Schuur kan worden genoten van El Combo. Een andere Zeeuwse band is Champagne Charlie die De Herberg van een vrolij ke noot voorziet en in Café Al- lez geeft Misty acte-de- présènce. De Mug wordt ge huld in Zuid-Amerikaanse sfe ren als de Latin Connection aantreedt en café Bommel heeft Jive for your Life in huis gehaald. Nimbus komt naar de Zeeuwse hoofdstad toe voor een optreden in de Rock- desert. Het stukje Middelburg se Markt voor de cafés Brook lyn, Tympaan en Seventy Seven is voor de gelegenheid omgedoopt tot Tympaanplein. Hier wordt een buitenpodium geplaatst waar de rock cover band 100 Idiot Proof speelt. Idiot Proof bestaat uit vier doorgewinterde muzikanten en timmert al zeven jaar aan (advertentie) Delta Profronde met prijsvraag Open Monumentendag Hertaxatie onroerende zaken In de deskundige jury, die de prestaties van de kinde ren uit Zeeland beoordeelt, zit ook Stefaan Coleman, winnaar van de provinciale finale in 1999. De jury zal de kinderen niet alleen beoor delen op hun zangkwalitei ten, maar ook op de wijze waarop ze zich presenteren en op hun tekstvastheid. De winnaar van deze provincia le finale gaat door naar de landelijke finale die dit jaar plaatsvindt op zondag 22 oktober in Roermond. Wal cheren is tijdens de Zeeuw se finale vertegenwoordigd met twee Middelburgse deelnemers: Nadine Koo- man met 'Filmverdriet' en Peter Jacobs met 'Ik wil een kangoeroe'. Het Vara Kindersongfesti val, dat wordt georgani seerd door de Vara Vereni ging, gaat zijn negende sei zoen in. Kinderen die gebo ren zijn tussen 1987 en 1991 werden tijdens plaatselijke voorronden in de gelegen heid gesteld om te laten ho ren hoe goed ze liedjes uit het bekende Kinderen voor Kinderen-repertoire konden vertolken. De Vara zal de landelijke fi nale, die in oktober wordt gehouden, op televisie uit zenden. Dat gebeurt zater dag 11 november 2000 op Nederland 3. Bij Cine City is vanaf deze week de film Frequency te zien. Binnenkort draait de bloedstollende film The Perfect Storm in de Vlissingse bioscoop. In Krabbendijke geven de bekende Zeeuwse organis ten Martin Weststrate en Peter Wildeman 2 september een concert in de Nederlands Hervormde kerk in Krabbendijke. Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (0118) 484 316 (01 18) 484 276 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes door Joep Bremmers De Archipel Olympische Stranddagen zijn eigenlijk een voortvloeisel van het starteve nement dat de Archipel Scho len vorig jaar voor hun leerlin gen hebben georganiseerd. „Sinds 1 augustus 1999 vor men alle openbare basisscho len op Walcheren samen de Archipel Scholen", legt Cor Kuyvenhoven uit. Kuyvenho- ven is als voorzitter van het centraal management van de Archipel Scholen naast de al gehele eindverantwoording belast met de strategie, orga nisatie, financiën en beheer en pr en marketing van de openbare basisscholen. „De Archipel Scholen hebben één centraal bestuur en toen we vorig jaar in de nieuwe struc tuur van start gingen hebben we ook iets voor de leerlingen gedaan. We hebben toen de run-bike-run gehouden, waar van de opbrengst bestemd was voor Cambodja". Het grote evenement voor alle leerlingen van de Archipel Scholen is het bestuur van Ar chipel en de leerkrachten zo goed bevallen dat de vraag oprees of het niet leuk zou zijn om ook dit jaar weer iets voor de leerlingen te doen. „We willen als Archipel Scholen graag actief naar buiten tre den", doet Kuyvenhoven uit de doeken. „We willen graag meer voor onze leerlingen doen en dat niet alleen binnen het onder wijs zelf. We hebben nu de link met de Olympische Spe len gelegd. Dat is niet alleen het thema op de Stranddagen maar er is ook een lespakket samengesteld over de Olym pische Spelen. Het is natuur lijk aan de leerkrachten zelf om te bepalen of ze het pakket gebruiken. Daarin wordt niet alleen aandacht geschonken aan de geschiedenis van de spelen maar ook het bekende sportieve element 'meedoen is belangrijker dan winnen' en dat het gebruik van doping niet alleen ongezond is maar ook nog eens oneerlijk tegen over de medesporters". Do ping zal er in Vrouwenpolder dan ook niet aan te pas ko men als de vijfendertighon derd leerlingen in groepen van negenhonderd kinderen met sport en spel aan de slag gaan op het strand. Vijfendertighonderd leerlingen van de Walcherse openbare basisscholen verruilen de schoolbanken voor het strand. „We houden de stranddagen bewust in groepen", vertelt Cor Kuyvenhoven. „Zo'n eve nement met vijfendertighon derd leerlingen tegelijk is or ganisatorisch niet te behap pen en ook de veiligheid zou in het gedrang komen". Veilig heid is ook de reden dat de Archipel Scholen voor Vrou wenpolder als locatie voor de stranddagen hebben gekozen. Kuyvenhoven: „Aanvankelijk hadden we het strand tussen Zoutelande en Dishoek op het oog. Maar dat is een veel smaller strand, en met negen honderd kinderen per dag is dat toch niet optimaal. Daar om zijn we uitgeweken naar Vrouwenpolder". De eerste dag van de strand dagen is dinsdag 5 septem ber. Na een opening door de de drie Walcherse burge meesters gaan de kinderen uit de groepen 3 en 4 zandkaste len bouwen en spelletjes doen. De kinderen uit groep 1 en 2 hebben woensdag 6 sep tember hetzelfde programma. Voor de oudere kinderen is er een ander programma. „De groepen 5 en 6 zijn donderdag aan de beurt en vrijdag sluiten we af met de groepen 7 en 8. Die gaan zandsculpturen bou wen en doen mee aan onze Olympische Spelen met spor ten als rugby, voetbal en korf bal. Daarnaast hebben we vrij dag een recordpoging om met de grootste bolus in het Guin ness Book of Records te ko men". De grootste Zeeuwse bolus dingt in het recordsboek mee voor het grootste koekje/bis- cuitje. Het koekje dient mini maal tweeëneenhalve centi meter dik te zijn en moet in zijn geheel gebakken worden. Het doel van de Archipel Scholen is om een Zeeuwse bolus met een doorsnede van twee tot drie meter te maken. Het deeg wordt aangeleverd door bakker Pieter Bliek en de kinderen moeten de bolus gaan draaien. Het afbakken gebeurd in een grote oven op het strand. Hoewel de Archipel Scholen de stranddagen goed op de rails hebben is er één onzeke re factor in het geheel. „Ja", verzucht Kuyvenhove. „Het weer kan natuurlijk altijd roet in het eten gooien. Elke mor gen rond een uur of acht be palen we of het programma van die dag door kan gaan. Een alternatief programma kunnen we niet bieden, want waar laat je zo gauw negen honderd kinderen. Als het een dag slecht weer is, dan is het gewoon jammer voor die groep kinderen, daar kunnen we niets aan verande ren". Bij de Pandaloop is het moge lijk om één, twee, drie of vier ronden van tweeëneenhalve kilometer af te leggen. Het parcours loopt door bos en duinen en de winnaar gaat naar huis met de zilveren Pan da wisseltrofee. Ook zijn er door het Wereld Natuur Fonds een aantal prijzen ter beschik king gesteld. Inschrijven voor de Pandaloop kan 2 september vanaf 13 uur ter plaatse. De start is om 14 uur. De opbrengst van de in schrijfgelden komt ten goede aan het natuurbeschermings wet van het Wereld Natuur Fonds. De Pandaloop wordt mede mogelijk gemaakt door bijdragen van verschillende bedrijven en partuculieren: In- tratuin, IPV, foto Verschoore, bakkerijgrondstoffen Zeelan- dia, accountantskantoor Lu- kaart Nieuwenhuysen en AA drinks. (advertentie) pag. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland heeft onder de noemer 'erfgoed, al goed' een prijsvraag uitgeschreven. Inzet van de prijsvraag is het vinden van cultuurhistorisch en aardkundig waardevolle elementen in het Zeeuwse landschap die de moeite waard zijn om te worden opgeknapt. De drie beste ideeën worden beloond met vijf duizend gulden, uiteraard te besteden aan de realisatie van het idee. The Old Firm. de weg. Het repertoire van de band uit Nuenen bestaat uit strakke, dyamische covers die vol overgave over het publiek worden uitgestort. Van heftige rock tot een enkele gevoelige noot, alles wordt vanuit de te nen gespeeld. Krachtige drums, een pompende bas, snoeiende gitaren en een rau we zangstem nodigen ieder een uit tot meejoelen. De band speelt covers van onder meer Bryan Adams, Queen, Status Quo en Golden Ear ring. Zondag 10 september houdt de Middelburgse horeca een zeskamp op de Markt. Veer tien teams met coryfeën uit de horeca-bedrijven strijden van af 14 uur voor de ereplaatsen. De deelnemers meten hun krachten in de onderdelen bungee-run, survival-run, fun- parcours, siamees voetbal, klepelhangen en hometrainer- fietsen. In Nieuw- en Sint Joosland wordt zaterdag 2 september het dorpsfeest 'Nieuwland op z'n best' gevierd. Verschillende plaatselijke verenigingen en artistieke dorpelingen verlenen hun medewerking aan het evenement. Tijdens 'Nieuwland op z'n best' zijn er onder meer ringrijden, een grote mosselmaaltijd, een kraampjesmarkt en een groot aantal activiteiten voor kinderen in het dorp. Motoren overheersen het Vlissingse Badstrand tijdens de vijftiende DGA Motor Strandcross Vlis singen. Zo'n vijftien Middelburgse cafés nemen vrijdag 8 sep tember deel aan de muzikale kroegentocht. In The Duke speelt de Vlissingse rock and roll formatie Cheeky Blighters, Dessafinado heeft een eigen sessieband in huis gehaald, Bar American pakt uit met de Vlissingse band The Old Firm die voor het eerst in de

de Faam | 2000 | | pagina 1