I N E C I T Y dé uitgaanskrant Bil 12i' Verwacht: The Perfect Storm Frequency FILM W EEK/ THE PERFECT STORM 12jr FREQUENCY KEEPING THE FAITH AL HOLLOW MAN 16jr ROMEO MUST DIE 16jr GALAXY QUEST 12jr TITAN A.E, AL GONE IN 60 SECONDS 12jr STIR OF ECHOES 16jr THE PATRIOT 16 jr MY MYSELF AND IRENE 12 jr FLINTSTONES Nederlandse versie AL MISSION IMPOSSIBLE 2 12jr TEIGETJES FILM AL KRUIMELTJE AL F I L M W E E K CHUTTERSHOF AN IDEAL HUSBAND RIEN A FAIRE voor midden- Live concert Geert Mul Speedy J Dubbelconcert in Krabbendijke Woensdag 30 augustus 2000 FAAM/VLISSINGER 19 VUSSINGEN www.cinecity.nl première MIDDELBURG In 1969 stierf brandweerman Frank Sullivan toen hij probeerde een meisje uit een bran dend pakhuis te redden. Hij liet een vrouw, Julia en een zoontje, John, achter. De dagen voor en na zijn dood werd de aarde bestookt door een hevige zonnewind. Anna Kegka in gemeentehuis Kapelle Haags Poppentheater in Rilland Dresdner organist speelt in Kapelle Fototentoonstelling vergeten vluchtelingen De hele maand augustus is in De Vleeshal ëen speciaal voor de ze ruimte door Geert Mul ontwikkelde (video)beeld-, geluid en lichtinstallatie te zien. Onder de titel "Generating Live" zijn in de installatie elementen opgenomen uit de beeldende kunst, mu ziek, clubcultuur en film. Het geluidsontwerp is van Jochem Paap, beter bekend als Speedy J. Om het werk van Mul en Paap onder de aandacht te brengen is er op vrijdag 1 september een (gratis) con cert om 22 uur op de Markt in Middelburg. De bekende Zeeuwse organisten Martin Weststrate en Peter Wildeman geven samen een dubbelconcert op het imposante Cantor-concertorgel en het magistrale Batz-kerkorgel. Zij doen dit op 2 september in de Nederlands Hervormde Kerk in Krabbendij ke. Beide organisten genieten grote bekendheid. Het geluid van de storm is te on derscheiden in windsterkte. Windkracht 9 schreeuwt. Wind kracht 10 giert. Windkracht 11 jam mert. Windkracht 12 is een kerkorgel bespeeld door een kind: het grijpt lucht, water, aarde en alles wat bin nen zijn bereik komt. Als je dit geluid eenmaal hebt gehoord dan vergeet je dit nooit meer. Op 31 oktober 1991 was dit geluid te horen. Dit is in het kort de thematiek van The Perfect Storm, de film die binnenkort bij Cine City in Vlissingen te zien is. Zee l /r Donderdag 31 augustus t/m woensdag 6 september Woensdag 19.00 22.00 uur het spannende relaas over een Halloween-storm Dagelijks 19.00 21.45 uur spannende thriller met Jim Cavietzel en Dennis Quaid Donderdag, zondag, maandag en dinsdag 19.00 21.45 uur Vrijdag en zaterdag 21.45 uur Woensdag 19.00 uur de leukste date-movie van deze zomer Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 23.45 uur de nieuwe film van regisseur Paul Verhoeven Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 16.15 19.00 21.45 23.45 uur actiefilm met in de hoofdrollen r&b ster Aaliyah en Kung Fu meester Jet Li Dagelijks 16.15 uur komische parodie op televisieserie Star Trek Dagelijks 13.45 uur originele versie van de spannende film die zich in 3028 afspeelt Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur spannende film over een autodief Dagelijks 22.00 uur ijzingwekkende thriller met onder meer Kevin Bacon Donderdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 21.15 uur Vrijdag en zaterdag 18.45 22.00 uur indrukwekkend epos over de relatie tussen vader en zoon Dagelijks 16.15 19.00 uur komische film over schizofrene politieagent Dagelijks 13.45 uur het verhaal van de ontmoeting tussen Fred en Wilma Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 *16.15 *19.00 uur Woensdag 13.45 16.15 uur romantische aktie-thriller met Tom Cruise Dagelijks 13.45 16.15 uur de eerste speelfilm van Teigetje Dagelijks 13.45 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prach tig verfilmd s Donderdag, dinsdag en woensdag 20.30 uur Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur kostuumdrama met Cate Blanchet, Rupert Everett en Julianne Moore Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 20.30 uur Frans overspel-drama van Marion Vernou Maandag 20.30 uur realistische film van regisseur Mike Leigh en bekroond met de prijzen Beste Acteur en Regie BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) WmÊÊMÊÊÊBÈÊÊÊBÊÊI In 1999 wordt onze planeet opnieuw gebombardeerd door uitzonderlijk veel zonne straling. Net als dertig jaar eerder levert het een indruk wekkend hemels schouwspel op, maar John Sullivan kan er niet van genieten. Zijn vrouw heeft hem verlaten en neer slachtig blijft hij achter in zijn ouderlijk huis. Dan vindt John de oude ra diozender van zijn vader. Het apparaat blijkt nog te werken en al snel raakt John in ge sprek met een man uit dezelf de buurt, een zekere Frank. Na een aantal gesprekken wordt het de mannen duide lijk dat er iets ongelofelijks aan de hand is: voor het eerst in dertig jaar spreken vader Frank Sullivan en zoon John Sullivan elkaar. Gezeten in hetzelfde huis, aan hetzelfde bureau, achter dezelfde radio, Frequency. Foto 2000 New Line gescheiden door drie decen nia. Wanneer Frank, door de infor matie van zijn zoon, zijn eigen dood weet te voorkomen, ver anderen zijn toekomst en Johns verleden ingrijpend. Noch John, noch Frank heb ben hier ook maar één mo ment de verschrikkelijke con sequenties van voorzien... Frequency is geregisseerd door Gregory Hoblit en heeft in de hoofdrollen Dennis Quaid, James Caviezel en No- aqh Emmerich. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 21 van dit blad. Tot en met 22 september exposeert Anna Kegka haar aquarel len, pentekeningen en kleurpotloodschilderijen in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. Deze uit Polen afkomstige en sinds 1992 in Borssele wonende kunstenares is al sinds haar kindertijd bezig met kunst. Kegka vindt haar inspiratie in de na tuur, waarbij haar voorkeur uitgaat naar bloemen, bladeren en bomen. Haar liefde voor de kunst en de natuur is in haar werk duidelijk aanwezig. Zij werkt graag met verschillende technie ken en materialen waarbij schoonheid, luchtigheid en kleuren steeds haar gevoel voor kunst symboliseren. De expositie is te zien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. Woensdag 6 september is in de Poort van Antwerpen in Rilland het Haags Poppentheater te zien met de voorstelling 'de Gei- tenberg'. Het stuk gaat over het kleine geitje Fientje dat wordt gevangen door een geheimzinnige blauwe hand. Pompidou gaat op zoek en na allerlei belevenissen wordt Fientje bevrijd. In de stal kan het Geitenfeest beginnen. Tijdens de voorstelling neemt de improvisatie een belangrijke plaats in doordat het (kinder)publiek op gezette tijden kan reageren. Het verhaal is spannend, heeft een goede afloop en is zeker niet eng. De Gei- tenberg is een voorstelling voor iedereen van vijf tot tachtig jaar. Het Haags Poppentheater staat landelijk hoog aangeschre ven en treedt ondermeer veel op scholen op. De voorstelling begint om 14.30 uur en om 14 uur gaat de zaal open. Zaterdag 2 september speelt de uit Dresden afkomstige orga nist Hans-Jürgen Scholze in de Nederlands Hervormde kerk in Kapelle. Hij speelt werken van J.S. Bach, J.L. Krebs, F. Mendels sohn en Bartholdy. Scholze werd geboren in 1944 in het voor malige Tsjecho-Slowakije. Hij studeerde kerkmuziek in Görlitz en Halle. Scholze werd in 1972 organist aan de Hofkirche in Dr esden, met het beroemde Silbermann-orgel. Momenteel is hij professor orgelspel aan de Evangelische Hogeschool voor Kerkmuziek in Dresden. In 1994 werd hij benoemd als 'Kirchen- musik director'. Ook maakte hij meerdere platen en cd's. deze zijn regelmatig te horen in radio- en tv-uitzendingen. Het con cert in Kapelle begint om 20 uur. Vrijdag 1 september opent lid van gedeputeerde staten drs. A.J.G. Poppelaars in de Vlissingse bibliotheek 't Spui de foto tentoonstelling Vergeten Vluchtelingen. Midden in de Wereld- vluchtelingenweek, die van 28 augustus tot 3 september wordt gehouden, stelt 't Spui in samenwerking met de Stichting Vluchteling die groepen vluchtelingen centraal, die de wereld al weer is vergeten. Hooguit een paar dagen maar zijn ze in het nieuws. Hun verblijf in een kamp duurt gemiddeld zeven jaar. De fototentoonstelling is samengesteld uit veertig inzendingen van bekende Nederlandse fotografen. Zij tonen vluchtelingen in Irak, Soedan, Afghanistan, Bangladesh, Congo, Azerbeidzjan, Sierra Leone en Angola. De tien deelnemende, gerenommeer de Nederlandse persfotografen zijn: Jan Banning, Jeroen Bou- man, Alexis Deenen, Jaco Klamer, Robert Knoth, Kadir van Lo- huizen, Robert Mulder, Marco van Okhuizen, Jan Stegeman en Eddy van Wessel. Stichting Vluchteling is een Nederlands samenwerkingsver band van maatschappelijke instellingen, hulporganisaties en kerken. Zij zetten zich in voor de opvang en begeleiding van vluchtelingen en ontheemden in de landen van de derde we reld en in Oost-Europa. Stichting Vluchteling geeft structurele hulp, voornamelijk door middel van medische voorzieningen, onderwijs en verstrekking van kredieten. In 't Spui is geduren de de maand september een presentatie aanwezig van de Vlis singse organisaties die zich met vluchtelingen in brede zin be zighouden. Op een rond projectie scherm van 15 meter door snede zullen videobeelden van Mul geprojecteerd wor den die nauw aansluiten bij de muziek die Speedy J draait. Geert Mul is een van de pioniers op het gebied van de videobeelden die in clubs de muziek ondersteu nen. Onder de naam Cut-Up bouwde hij de relatie tussen beeld en geluid steeds verder uit. Maar waar in clubs de beelden van VJ's (video-joc keys) meestal ten dienste staan van de muziek, is in de samenwerking tus sen Mul en Paap het beeld even be langrijk als het ge luid. Deze op sy nergie gerichte manier van wer ken maakt dat een live-optreden niet een optelsom is van twee aparte onderdelen, maar dat beeld en ge luid met elkaar een extra dimensie toevoegen aan het geheel. Ook in de instal latie "Generating Live" is op die manier gewerkt. Mul is de man van de video, au dio- en lichtontwerp, Paap als geluidsontwerper. Koot tekende voor de tekstbeel den en Lucas van der Vel den deed de Midi en ge luidsprogrammering. Op hun vakgebied ervaren mannen die wanneer de krachten gebundeld worden tot grootse dingen in staat zijn. Veelzeggend in dit opzicht is dat zij ook allemaal in het clubcircuit actief zijn, waar zij beschouwd worden als grondleggers van recente en vernieuwende ontwikke lingen, waaronder de com binatie van live gemixte vi deo-beelden en muziek. Geluidsontwerper Jochem Paap, beter bekend als Speedy J Peter Wildeman is dirigent van negen koren en een veelgevraagd orgelbegelei der. Hij is onder meer orga nist bij het bekende Shaare Zedekkoor uit Alblasserdam. Wildeman bracht afgelopen jaar bij zijn uitgeverij Inter- classic Music een orgel-cd uit met unieke opnamen op een Cavaillé-Coll orgel van uit de St. Antoine te Parijs. Het komende jaar verschijnt er een cd vanuit de Laurens- kerk te Rotterdam. Martin Weststrate begeleidt regel matig koren van collega Wil deman. Na zijn veelomvat tende orgelstudie gaf West strate vorig jaar zijn eerste solo-cd uit. Weststrate be speelde met name in het buitenland veel beroemde orgels. In Zeeland kreeg hij vooral bekendheid als vaste begeleider van Goese jon gerenkoor Matthanja. Het programma van het dubbelconcert is afgestemd op het Cantor-concertorgel. Na de openingspresentatie en de intrada van Psalm 150 worden er twee werken van J.S. Bach gespeeld, waaron der het virtuoze Badineri in b-mineur. Ook worden er drie werken van G.F. Handel gespeeld. Na een pauze Mi» waarin men het indrukwek kende Cantor-concertorgel van dichtbij kan bekijken is het tijd voor wat speelse muziek van Italiaanse com ponisten. Er worden dan werken van Pescetti, Pergo- lesi, Loeillet en Piazza op twee orgels gespeeld. Na een orgelimprovisatie van Wildeman brengen de orga nisten nog enkele virtuoze toppers ten gehore. Het ge heel zal worden afgesloten met een verrassend werk. Het concert begint om 20 uur, de toegangsprijs is tien gulden, kinderen tot 12 jaar vijf gulden. ■«■■■■I Al eeuwen lang is Gloucester, een van de belangrijkste ha vens van de Noord-Atlanti sche oceaan. In oktober 1991 ligt de vissersboot Andrea Gail in de haven. Het schip wordt bestuurd door Billy Ty- ne, een ervaren visser die kampt met een reeks teleur stellende vangsten. Het schip van Linda Greenlaw dat ook is afgemeerd, is met de vangst van zwaardvissen veel suc cesvoller. Billy's bemanning heeft per soonlijke problemen die ze willen vergeten door op zee te varen. Zo is Bobby verliefd op Chris die haar scheidings schuld bij de advocaat moet afbetalen. Vissen is het enige beroep waarmee Bobby zijn toe komst, een nieuw leven opbouwen met zijn vriendin Mark Wahlberg (links) en George Clooney in Chris, veilig kan stellen. Tegen de wil van Chris tekent Bobby voor de laatste visvangst van het seizoen. Billy is overtuigd dat hij zijn slechte visvangst kan veran deren wanneer hij naar het visrijke gebied, de Flemish Cap vaart. Als de lucht betrekt en een storm op komst is, denkt Billy dat hij de storm kan overwin nen en de enorme vangst kan meenemen naar Gloucester. Een plaatselijke meteoroloog voorspelt de Halloween- storm, een sterke zuiderstorm die met een tweetal andere windstromingen de grootste en verschrikkelijkste storm is. Als deze mogelijkheid al snel realiteit wordt, zendt het na tionaal weerbureau een nood- bericht naar alle vaartuigen op zee. Billy en zijn crew ont vangen deze boodschap niet. The Perfect Storm. Foto Claudette Barius Linda die het schip Hannah Boden navigeert, probeert te vergeefs Billy te waarschu wen en alarmeert de red dingsbrigade. De Andrea Gail en haar bemanning zijn over geleverd aan 'de volmaakte storm'. The Perfect Storm is een film van regisseur Wolfgang Peter sen met in de hoofdrollen Ge orge Clooney, Mary Elizabeth Mastrantonio, Mark Wahlberg en Diane Lane.

de Faam | 2000 | | pagina 19