i i f Slowaakse militairen laten van zich horen Nieuw elektrisch epileersysteem bij Beauty Works 1 i VERLOEDERT ONZE TAAL? KIJK JE OGEN UIT HARDY U hebt iets met taal? Kledingbeurs In Nieuw- en Sint Joosland wordt zaterdag 2 september het dorpsfeest 'Nieuwland op z'n best' gevierd. Verschillende plaatselijke vereni gingen en artistieke dorpelingen verlenen hun medewerking aan het evenement. Tijdens 'Nieuwland op z'n best' zijn er onder meer ringrijden, een grote mosselmaaltijd, een kraampjesmarkt en een groot aantal activitei ten voor kinderen in het dorp. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG: MAANDAG" DINSDAG WOENSDAG Kleedjesmarkt Klompenrace Op initiatief van de commissie Manhuistuinconcerten in Goes en de I Koninklijke Harmonie Ons Genoegen in Vlissingen verzorgt het Cen traal Militair Orkest van de strijdkrachten van de republiek Slowakije zondag 3 september zowel in Goes als in Vlissingen een concert. Het concert in de Manhuistuin begint om 12 uur. 's Avonds om acht uur is een galaconcert in de Vlissingse Sint Jacobskerk. Bij elk montuur uit de KidscollecZie een paar stoeisterke glazen cadeau. En nu ook 2 gratis kaartjes voor Avonturenpark Hellendoorn! Salon Beauty Works is gehuisvest in het pand van Parfumerie Douglas aan de Lange Delft in Middelburg. Schoonheidsspecialistes Anne de Jong en Lenny van Loon van Beauty Works wer ken sinds kort met een nieuwe behandelmethode om ongewenste haargroei definitief een halt toe te roepen. Beauty Works is daarmee de eerste in Zeeland, een primeur derhalve. AANBOD Als u gebruikmaakt van de onderstaande bon. ontvangt u 13 afleveringen van Onze Taal voor maar 45,-. WOENSDAGMIDDAG PUPILLENMIDDAG Woensdag 30 augustus 2000 FAAM/VLISSINGER 11 Nieuw- en Sint loosland viert feest Nieuwland, gevangen tussen snelwegen, staat bekend als een dorp dat stevig voor zijn belangen op kan komen. Het feest 'Nieuwland op z'n best' bewijst dat het dorp ook goed in staat is om op een vrolijke manier uit te pakken. De festi viteiten spelen zich af rond het Kerkplein en de nabije omgeving. Voor jong en oud is er van alles te beleven. De evenementen zijn gratis toe gankelijk, behalve de mossel maaltijd. De hele dag wordt er een verloting gehouden om de kosten van het feest te drukken. Ringrijdersvereni- ging Nieuwland houdt van 8 tot 17.30 uur een ringrijderij op de gebruikelijke locatie Achter de Kerk. Aan de wed strijd nemen niet alleen ring rijders uit Nieuw- en Sint Joosland zelf deel. Zusterver enigingen uit Arnemuiden, Middelburg en Zuid-Beveland komen naar het dorp om mee te strijden voor de ereplaatsen in de traditionele wedstrijd. Ook de koersbalvereniging Nieuwland laat van zich horen tijdens 'Nieuwland op z'n best'. In het Dorpshuis pre senteert de koersbalvereni ging zich tussen 10.30 en 12 uur en 14 en 15.30 uur. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Vismarkt Middelburg, an tiek- en ambachtenmarkt, 9 u. Gasthuiskerk Middelburg, open huis, 10.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Markt Westkapelle, lampionoptocht, 20.30 u. Café De Goede Ver wachting Lewedorp, avon druilbeurs, 19.15 u. Buurt huis Aldegonde Vlissingen, praat- en dansavond voor al leenstaanden van 25 jaar, 20.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing door H.C. Vermeulen, 'Vrede is geen utopie', 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. De Drukkery Middelburg, presentatie nieuwe cursussen Zeeuwse Volksuniversiteit, 12 u. Fort Rammekens Ritthem, ex cursie door het natuurgebied Rammekenshoek en het Fort Rammekens, 14 u. De Druk kery Middelburg, presentatie Stichting tot Behoud Hoogaar zen, 13 u. Galerie 'T' Middel burg, lezing en boeksignering door Jan Montyn, 15 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Zwemschool De Pa rel Domburg, babyzwemmen, 15 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamel markt, 11 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fort Ramme kens Ritthem, excursie door het natuurgebied Ramme kenshoek en het Fort Ramme kens, 19.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, darten, 19 u. Jongerencentrum Mid gard Middelburg, grootbeeld videofilm, 20 u. Bibliotheek 't Spui Vlissingen, presentatie nieuwe cursussen Zeeuwse Volksuniversiteit, 10 u. Fiom Middelburg, voorlichtings avond voor partners van slachtoffers van seksueel ge weld, 19.30 u. Clubhuis Wil len is Kunnen Vlissingen, wandelmorgen voor 50-plus sers, 9 u. Voor de jongste feestvierders Nieuwland zijn rond het in Kerkplein diverse activiteiten op touw gezet. Van 9 tot 12 uur verkopen kinderen tweede hands spulletjes op de kleed jesmarkt. Bij regen wordt uitge weken naar het Dorpsplein. Eveneens van 9 tot 12 uur ver zorgt peuterspeelzaal Kiekeboe spelletjes voor kinderen tot zes jaar. De jongste kinderen kun nen onder meer blikgooien en krijten. Stal De Kroo is aanwe zig met pony's waar een ritje op gemaakt kan worden. Ver der mogen ze zich de hele dag uitleven op een groot spring kussen en kunnen ze worden geschminkt. Op een bord met drie gaten kan het doelschietèn worden geoefend. Ook de kraampjesmarkt wordt rond het Kerkplein gehouden. Artis tieke nijvere Nieuwlanders zijn daar present met boeken ver sieren, houtsnijwerk, volkssie rkunst en stoelen matten. De handwerkclub verkoopt eigen gemaakte spullen voor goede doelen. Onder het motto com puteren voor ouderen kunnen senioren voorlichting krijgen over de geheimen van de digi tale wereld. Ook 's avonds is er van alles in Nieuw- en Sint Joosland te doen. Rondom de kerk wordt een hardloopwedstrijd op klompen gehouden voor ver schillende leeftijden. Volks dansgroep Nieuwland ver zorgt optredens op het plein tje voor het dorpshuis (op de Rozenkruis - De School van het Gouden Rozenkruis, het Lectorium Rosicrucianum, geeft dinsdag 5 september, om 20 uur, een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het onderwerp van de lezing is 'de Gnostieke wijsbegeerte van het Rozenkruis' De wijsbegeerte van het Rozenkruis is gebaseerd op de wijsheid van alle tijden, namelijk: de kennis van het hart. Gestalt - Onder de noemer 'le ven is kunst' geeft de Praktijk voor Gestalt en Psychosynthese in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit in het najaar een cursus Gestalt. Aan bod komen de thema's 'keuzes maken', 'omgaan met idealen' en 'onze levensgeschiedenis'. Voor de cursus wordt 4 septem ber vanaf 20 uur een informatie avond gehouden in voornoemde praktijk aan de Breestraat 83 in Middelburg. Digidag - Bij het Centrum voor Kunsteducatie Vlissingen wordt zaterdag 9 september een digi- dag gehouden. De digidag is een introductiedag voor ama teur-fotografen, die zich willen verdiepen in de mogelijkheden van de digitale technieken in de fotografie. Kosten voor deelna me bedragen vijfentwintig gul den. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-414928. Ruilbeurs - Vrijdag 1 septem ber wordt er in café-pension De Goede Verwachting een avond ruilbeurs gehouden. Er worden onder meer munten, oude an sichten, postzegels en andere objecten geruild. De zaal is geo pend vanaf 19 15 uur. Zwembad Arnemuiden - Het actiecomité tot behoud Zwembad Arnemuiden gaat vrij dag 1 september een petitie aanbieden aan wethouder PM. Bruinooge De petitie wordt om 14 uur overhandigd in het open luchtzwembad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden. Soefi - Het Soefi Centrum Mid delburg houdt zondag 3 septem ber een universele eredienst in gebouw De Vier Elementen aan de Breeweg in Middelburg. Het onderwerp van deze dienst is 'de mens, de drager van het licht' en spreker is Arjuna Lange uit Voorschoten. De dienst be gint om 10.50 uur. (advertentie) De ringrijders van Nieuwland rijden volgens de traditie op stoere Zeeuwse trekpaarden. hoek van de Veerstraat en de Oude Rijksweg). Bij slecht weer gebeurt dit binnen. In een tent op het terrein van transportbedrijf Joosse aan Achter de Kerk zorgt 's mid dags DJ Herbert muziek. Het gezelschap La Candela geeft demonstraties Flamenco dans. De El Paso Dancers tre den op met linedance. Boven dien spelen plaatselijke Neu- lander Musikanten Tiroler mu ziek. Tijdens de mosselmaal tijd, van 17 tot 19 uur, speelt John Caljouw op gitaar coun try en western muziek. De band Weekend treedt 's avonds vanaf 19 uur op, tot het slot van het feest om 23.30 uur. Het Centraal militair orkest van de strijdkrachten van de repu bliek Slowakije. Het orkest uit de voormalige Oostblokstaat heeft een lange geschiedenis. Een belangrijke mijlpaal voor deze militaire blaaskapel was het jaar 1953; toen werden twee belangrijke orkesten samengevoegd. In de loop der jaren werd er steeds naar gestreefd de muziek te perfectioneren. De huidige missie van het or kest is optredens verzorgen bij belangrijke evenementen, bin nen en buiten Slowakije. De 52 leden zijn afgestudeerd van conservatoria en muziekacade mies. De erelijst van de Slowa- ken is enorm lang. De commis sie Manhuistuinconcerten on derhoudt in Goes al meer dan 28 jaar een traditie door con certen te organiseren in de Manhuistuin. Dat gebeurt ge durende de maanden mei tot en met september. Zeeuwse amateurorkesten krijgen daar door een vertrouwd podium. Veel harmonieën, fanfares en brassbands melden zich aan om gratis hun medewerking aan een concert te verlenen. Is het weer niet goed genoeg om buiten te musiceren, dan wordt uitgeweken naar een kerk in Goes. Ons Genoegen viert dit jaar het 110-jarig jubileum. Deze Vlissingse harmonie telt meer dan honderdvijftig leden. Tij dens het galaconcert in Vlissin gen worden licht klassieke nummers ten gehore gebracht. zien zonder zorgen VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL (0118) 41 20 10 door Mieke Roelse Met haargroei is het vreemd gesteld, ledereen wil graag een mooie volle bos met ste vig haar. Op het hoofd dan, welteverstaan. Zodra die ha ren op de bovenlip en kin groeien, is het enthousiasme een stuk minder. Reden voor veel vrouwen om regelmatig een bezoek te brengen aan de schoonheidsspecialiste om daar professioneel verande ring in te brengen, dan wel thuis met harsstrips en ontha- ringscremes aan de slag te gaan. Lenny van Loon weet er alles van. Ómdat collega-ven noot Anne de Jong aan een behandeling bezig is, is het aan haar om de nieuwe me thode uit de doeken te doen. „Een groot deel van de stan daard gezichtsbehandeling be staat uit epileren en ontharen. Harsen kost relatief weinig tijd, maar dat vindt niet ieder een even prettig en na verloop van tijd komen de haartjes toch weer terug", vertelt Van Loon. „Daarom werd door steeds meer specialistes over gestapt op de blendmethode. Daarbij wordt een piepklein naaldje over het haartje in de huid geschoven, waarna een stroomstootje het haarzakje vernietigt. Het leek het ei van Columbus, want die haar komt A B C D E F G H I J K L M N O V V is IM v niet meer terug. In de praktijk bleken er toch wel bezwaren bij die methode te zijn. Ten eerste vonden veel dames het pijnlijk. Dat betekent dat je op Schoonheidsspecialistes Anne de Jong en Lenny van Loon. foto Jaap Wolterbeek (advertentie) Verloedert onze taal of wordt het Nederlands juist rijker aan uitdruk kingsmogelijkheden? Dat is een van de vele taalonderwerpen die het Ge nootschap Onze Taal aan de orde stelt. Wat is het Genootschap Onze Taal? Een club voor taaipuzzelaars? Een vereniging van taalpuristen? Een verzameling dicteefreaks? Eigenlijk niets van dat alles, of misschien toch van alles een beetje. Want het Genootschap Onze Taal, opgericht in 1931, is een vereniging voor alle liefhebbers van de (Nederlandse) taal. Het genootschap heeft 46.000 le den, die via het tijdschrift 'Onze Taal' geïnformeerd worden over on derwerpen als goed of fout taal-ge bruik, leesbaar schrijven, nieuwe woorden en jongerentaal, de her komst van woorden en uitdruk-kin- gen. de positie van het Neder-lands, grammatica, spelling, laai-verwer ving en taalvariatie. Kortom: over alles wal taal zo boeiend maakt. On ze Taal is geen vakblad voor taal kundigen. maar is bestemd voor ie dereen die meer wil weten over on ze taal, U bent lid-abonnee voor 38,- per jaar. De Taaladviesdienst is een afdeling van het genootschap die jaarlijks meer dan tienduizend vragen over taal beantwoordt. Telefoonnr.: 0900 - 345 45 85 1.- per minuut), e-mail: taaladvies@onzetaal.nl Onder http://www.onzetaal.nl/ vindt u op de website onder andere taal nieuws, vragen en antwoorden en talloze koppelingen naar andere plaatsen op internet die u informe ren over het Nederlands. Tweejaarlijks organiseert het ge nootschap een publiekscongres over onderweipen als 'taal en media', 'namen', 'jargon' en 'overtuigende taal'. Voor meer informatie over het Genootschap Onze Taal kunt u zich wenden tot het secretariaat van hel genoot-schap, Raamweg 1 A, 2596 HL, Den Haag, tel.: 070 - 356 12 20, fax: 070 - 392 49 08, e-mail: onzetaal@onzelaal.nl Dan is het tijdschrift Onze Taal echt iets voor u. Onze Taal is een lev endig blad waarin allerlei taalaspecten aan bod komen. Onze Taal is in formatief, boeiend én leerzaam. Voor slechts 38,- per jaar bent u lid abonnee (10 afleveringen). Geen geld voor een taalliefhebber! Voor in lichtingen of een proefnummer: 070 - 356 12 20. Ja, noteer mij als lid-abonnee voor 45,-. Voor die prijs ontvang ik Onze Taal van oktober 2000 tot 1 januari 2002 (13 afleveringen) Bon (zonder postzegel) sturen naar: Genootschap Onze Taal Antwoordnummer 18496 2501 WK Den Haag naam: adres: postcode/plaats: Wg een bovenlip na een stukje van een centimeter gewoon moet stoppen omdat het niet vol te houden is. Maar een klein stukje onthaard en de rest niet, ziet er natuurlijk een beetje vreemd uit. Ten tweede waren er dames voor wie deze behandeling niet kon vanwege medicijnen, een pacemaker of zwangerschap om maar een paar contra-indicaties te noe men. En als laatste bezwaar geldt dat als het niet goed ge beurt, het stroomstootje niet het haarzakje bereikt maar een stukje huid. Brandblaartjes, lit tekentjes en pigmentvlekken zijn daar het gevolg van. Al met al nogal wat redenen, voor zowel klanten als specia listes om terughoudend te re ageren op de methode". En toen was daar de ...blendme thode! „Jawel, maar dan heel anders", lacht Van Loon. „Het principe blijft hetzelfde. Ook hier wordt door middel van hoogfrequente wisselstroom en gelijkstroom het haarzakje bereikt, maar, en dat is de grootste winst, buiten de huid. Het uiteinde van een haartje is bij deze nieuwe methode de doorgever van het stroom stootje. Volstrekt pijnloos kun je op deze manier veel meer bereiken om uiteindelijk de finitief van die haartjes af te zijn". Definitief, dat lijkt haast te mooi om waar te zijn. „Daar zijn we ook heel voorzichtig mee", erkent Van Loon. „leder mens is uniek en de haargroei is dus ook persoonlijk. Bij de één zal het langer duren dan bij de ander. Dat is vooraf niet te zeggen en we willen niet iets beloven dat we niet kun nen waarmaken. Maar na ver loop van tijd is het echt klaar met de op dat moment zicht bare haren. Veel dames krij gen na de overgang zomaar spontaan een paar haren op hun kin, maar dat is bij te hou den". De behandeling is niet goedkoop, maar afgezet tegen levenslang met regelmaat har sen uiteindelijk natuurlijk voordeliger. Bovendien betaalt een aantal verzekeringsmaat schappijen, waaronder de CZ- groep, volgens Van Loon de behandeling tot 1250 gulden na verwijzing van de huisarts. Voorlopig is Salon Beauty Works de eerste in Zeeland waar de nieuwe methode ge bruikt wordt. Telefonisch be reikbaar via het nummer van Parfumerie Douglas, 616503. Binnenkort wordt er in het ge bouw van de Scouting aan 't Dijkje te Heinkenszand weer een kledingbeurs gehouden. De openingstijden van de beurs zijn: woensdag 13 sep tember van 10 tot 15 uur, don derdag 14 september van 9 tot 11.30 uur, vrijdag 15 sep tember van 9tot 11.30 uur en zaterdag 16 september van 10 uur tot 11.30 uur. Voor inleve ren van verkoopbare kleding en inlichtingen: Janet Welle- man, Arendhof 27 te Hein kenszand, tel. 0113 -562757. Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raak punt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1 bagagesjouwer - hormoon; 2 maanstand (afk.) - water in ons land - loofboom - muzieknoot - familielid; 3 hoofdstad van Peru - levensonderhoud; 4 onmeetbaar getal - sprookjesfiguur - aan wijzend voornaamwoord - overblijfsel; 5 voertuig - grasperk - bevel tot staan; 6 deel - geestelijke; 7 voormiddag (Eng.afk.) - stannum (afk.) - ijzerhoudende grond - eminentie (afk.) - zendge machtigde (afk.); 8 hoofdkerk - gelofte; 9 lidwoord - hoenderpro duct - sprookjesfiguur - oude maat - titel (afk.); 10 map voor pa pieren - atoomkern; 11 zoogdier - luidruchtig feest - afgevallen deel; 12 soort onderneming (afk.) - rund - bedrog (barg.) - grond toon (muz.); 13 god van de oorlog (myth.) - Indiaas vrouwenge waad; 14 landbouwwerktuig - uitroep - zwemvogel - nachtspie gel-water in Noord-Brabant; 15 apparaat - soort marmer. Omschrijving verticaal: A bron - tuingereedschap - soort hond - voorschrift; B persoon lijk voornaamwoord - manier van gebit repareren - bordspel; C snaarinstrument - gevierd actrice; D steen - gravure - loot - paard; E honingbij - deel van Azië - troep; F wier - bloem; G Chi nese maat - muzieknoot - familielid - muzieknoot - bijwoord; H groot water - lomp; I voorzetsel - muzieknoot - koordans - voor zetsel - bijdehand meisje; J nakomeling - uiteinde van een spier; K afsluiter - elk - vader; L buidel - soort broodbeleg - hoge bal (tennis) - zeehond; M opgelegd werk - kledingstuk; N voor zetsel - vaartuig - overblijfsel; O grappenmaker - onderzoekinsti tuut (afk.) - deel van een fuik - huisdier. Er ontstaat een gezegde wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: 011.L9.K9.M12.M11 - B8.B9.M6.N6.06.01 .J1.J5. Stuur uw oplossing vöör woensdag 6 september naar de redac tie van de FaamA/lissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 13 september bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 16 augustus luidt: Eigen haard is goud waard'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar A. Joosse uit Aagtekerke. HET HUIS IN ACTII<

de Faam | 2000 | | pagina 11