CHUTTERSHOF T the Faith Hollow Man liiPlii f «i FAITH 1L HOLLOW MAN 16jr ROMEO MUST DIE lijf GALAXY QUEST TITAN A.E. AL GONE m 60 SECONDS 12jr 5Ï1Ë ©F ICiilS 16jr SC!!? iWtfïi 12jr THE PATRIOT 16jr Hf MYSELF 111 IRENE 12jr FLINTSTONES AL NIISSION lllP#SSlilI 2 12jr TEIGETJES F8LM AL KRUIMELTJE AL Til INSIDER RiNT-A-FRIEND RIENA FAIRE INECI BIG ftft®lüfljrs HOUSE 12jr EES CAREFREE dé uitgaanskrant Vooijiremière: isme© Must Pie Bis Momma's House Nominaties Zeeuwse toneelprijs bekend Jubileumeditie Jazz by the Sea F I L M W E E K F I L M W E VLISSINGEN www.cinecity.nl at première première leierlaiise wersie Keeping the Faith is de nieuwe film van regisseur Ed ward Norton met in de hoofdrollen onder meer Ben Stiller, Ed ward Norton, Jenna Elfman, Anne Ban croft, Eli Wallacht en Ron Rifkin. Tijdens de zomer maanden gaat er elke zaterdag nacht bij Cine City in Vlissingen een nieuwe speelfilm in voorpre mière. Aanstaande za terdag wordt Big Momma House ver toond. De film begint om 23.45 uur. Romeo Must Die is een actiefilm met in de hoofdrollen R&B ster Aaliyah en Kung Fu meester Jet Li. In deze film zijn special effects te zien van de producent van The Matrix. Marian Aerssens exposeert in Heinkenszand Open Zeeuwse kampioenschappen luchtgitaar spelen Didgeridoos bij het Biologisch Museum Durf en gedegenheid bij het maken van producties bin nen het Zeeuws amateur theater worden gewaardeerd. Dat blijkt uit de zevenendertig nominaties voor de Zeeuwse Elektra-awards die voor de pres taties van het afgelopen seizoen zijn toegekend. Een Elektra- award is een beeldje bedoeld als pluim voor een opmerkelijke prestatie binnen het amateur theater. Het tiende jazzfestival Jazz by the Sea wordt dit jaar gehouden van 12 tot en met 17 september. Als vanouds speelt het hoofdprogramma zich af in Domburg. Woensdag 23 augustus 2000 FAAM/VLISSINGER 19 Donderdag 24 t/m woensdag 30 augustus Zaterdag 23.45 uur FBI-agent is sluw en bovendien meester in vermommingen... Dagelijks •21.45 uur de leukste date-movie van deze zomer Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 23.45 uur de nieuwe film van regisseur Paul Verhoeven Dagelijks 19.00 21.45 uur actiefilm met in de hoofdrollen r&b ster Aaliyah en Kung Fu meester Jet Li Dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Zaterdag 13.45 en 16.15 23.45 uur komische parodie op televisieserie Star Trek Dagelijks 13.45 uur originele versie van de spannende film die zich in 3028 afspeelt Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur spannende film over een autodief Dagelijks 22.00 uur. Zaterdag 22.00 23.45 uur ijzingwekkende thriller met onder meer Kevin Bacon Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur komische persiflage op horror-, tiener- en thrillergenre Dagelijks 18.45 22.00 uur indrukwekkend epos over de relatie tussen vader en zoon Dagelijks 16.15 19.00 uur komische film over schizofrene politieagent Dagelijks 13.45 uur het verhaal van de ontmoeting tussen Fred en Wilma Dagelijks 16.15 19.00 uur romantische aktie-thriller met Tom Cruise Dagelijks 13.45 16.15 uur de eerste speelfilm van Teigetje Dagelijks 13.45 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prach tig verfilmd s Donderdag en woensdag 20.30 uur. Vrijdag 21.30 uur. Zaterdag 19.00 uur filmproducent op zoek naar het ultieme verhaal van een insider Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Dinsdag 20.30 uur kunstenaar neemt wraak op zijn vriendin door zichzelf te verhu ren als vriend Zondag en maandag 20.30 uur Frans overspel-drama van Marion Vernou Dinsdag 20.30 uur klassieke dansfilm met Fred Astaire en Ginger Rogers BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) Ze zijn beste vrienden sinds de lagere school, Jake Schram en Brian Kilkenny Finn. Beide zijn vrijgezel, succesvol, knap en vastberaden jonge mannen als Anne Reilly terugkeert in hun leven. Anna was hun vriendinnetje op de lagere school en is opgegroeid tot een mooie en succesvolle ma nager. Jake en Brian strijden om haar liefde, wat een inge wikkelde driehoeksverhouding wordt, mede doordat Brian een katholieke priester is en Jake een Rabbi. Keeping the Faith is ongetwijfeld de leuk ste date-movie van deze zo mer. FBI Agent Malcolm Turner is stoer, slim en een meester in vermommingen. Er is niets dat hij niet aankan. Zijn meest recente opdracht leidt hem naar een klein, zui delijk stadje, waar hij een doortrapte bankovervaller - die recentelijk uit de gevange nis is ontsnapt - dient te ont maskeren. Malcolm beraamt een val in het huis van een zuidelijke grootmoeder, die bekend staat als Big Momma. Zij zal im mers bezocht worden door de vroegere vlam van de veroor deelde, genaamd Sherry, en haar zoon. Beiden zoeken hun toevlucht bij Big Momma, daar de voortvluchtige hun op de hielen zit. Het lijkt een simpel plan, maar er is één groot probleem: Big Momma heeft onverwacht de stad verlaten. Malcolm besluit om zich totaal te vermommen als deze zwaarlijvige grootmoeder, zijn meest uitdagende gedaante verwisseling ooit. Hij neemt zelf haar dagelijkse routine: van koken, tot kinderen ter wereld brengen, tot biechten bij de dorpskerk. Alsof alles nog niet ingewik keld genoeg is, wordt Mal colm ook nog eens verliefd op Sherry, die gestolen geld ver borgen houdt. Malcolm/Big Momma zal nu een manier moeten verzinnen om vrouw- en man te vinden. ziin Op jeugdige leeftijd heeft Han voor het overlijden van zijn moeder, belofte gedaan voor zijn jongere broer Po te zor gen. Door een incident be landt Han, een ex-politieagent in Hong Kong, in de gevange nis om zijn vader en tweeling broer Po in bescherming te nemen. Als hij op een dag te horen krijgen dat Po ver moord is, ontsnapt hij uit de gevangenis van Hong Kong en zint hij wraak op Po's moordenaars. In Po's woon plaats Oakland, ontmoet hij Trish O'Day. Trish is de doch ter van Isaak O'Day, de rivaal van Han's vader, Chu'u Sing. Deze Afro-Amerikaanse en Aziatische traditionele families zijn al jarenlang in een strijd verwikkeld om de haven in Oakland. Door de moord op Po is de oorlog verklaard tus sen de familie van Han en Trish. Han sluit vriendschap met Trish die een eigen winkel runt en bewust haar eigen le ven leidt zonder steun van de familie. Han is eveneens een buitenstaander van zijn fami lie omdat hij zoekt naar de zui vere waarheid en de duistere zaken van zijn vader veraf schuwt. In de familieoorlog waar alleen gestreden wordt met wapens, besluiten Han en Trish samen een einde te ma ken aan de gewelddadige strijd tussen hun families door zichzelf als wapen in te zetten. Isaiah Washington (links) en Delroy Lindo in Romeo Must Die. Foto Kharen HUI De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 4 van dit blad. De werkgroep Beeldende Kunst van de Culturele Raad Borsele heeft in de hal van het gemeentehuis in Heinkenszand een ten toonstelling ingericht met het werk van de sinds juli 1999 in El- lewoutsdijk wonende kunstenares Marian Aerssens. De exposi tie heeft als titel 'Brief aan mijn zusters'. Aerssens maakt ge bruik van de technieken schilderen, tekenen, gemengde tech nieken, collage, aquarel en grafiek. Haar werken zijn exotisch. Invloeden van oude culturen, mythen, sprookjes, scheppings verhalen, oersymbolen en oude schrifturen. Reisindrukken van Nepal, India, Egypte, Griekenland en andere Zuid-Europese lan den hebben de inhoud, vorm- en kleurgevoel beïnvloed en geïnspireerd. Gevoelens van verbondenheid met de symboliek van het menselijk bestaan geeft zij op haar eigen wijze gestalte. Vaak via het beeld van de moedergodin, vaak ook via de zoge naamde brieven waarin het schriftuur centraal staat. De ten toonstelling is van 24 augustus tot en met 28 september te be zichtigen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis in Heinkenszand. Het klinkt misschien als een 'gebakken lucht-verhaal' maar het is toch echt een bloedserieuze aangelegenheid: de eerste Zeeuwse kampioenschappen luchtgitaar spelen. Het kampioen schap wordt 15 september gehouden bij standpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen. Deelnemers kunnen zich voor 8 september inschrijven bij Panta Rhei of Geert Parkeerbeleid (06-22939066). Zowel solisten als bands kunnen zich inschrijven voor het kam pioenschap en de hoofdprijs is een onbespannen tennisracket van gitaarbouwer Jack Zwier. Het kampioenschap begint om 20 uur. De activiteit 'Hoe Didgeridoo' heeft inmiddels drie keer eerder dit jaar met succes plaatsgevonden in de omgeving van het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. 'Hoe Didgeridoo' klinkt tamelijk exotisch, en dat klopt, want de didgeridoo komt van ver. Het is een blaas- en klankinstrument dat bekend is van de Aboriginals uit Australië. Ze begeleiden met het instrument hun tradities en vieringen. De didgeridoo is rechtstreeks uit de natuur afkomstig, de bewerking is niet complex, het muziekin strument is bij het grote publiek nauwelijks bekend en het kan geluiden nabootsen die in de natuur voorkomen. Om deze re den zet het Zeeuws Biologisch Museum dit natuurinstrument in het jaar 2000 in het zonnetje. Het geluid van de didgeridoo komt in de omgeving van het museum, de Manteling met bos en duin, uitstekend tot z'n recht. Het museum houdt woensdag 30 augustus het vierde en laatste optreden van de groep 'Goanna Dreaming' van de Zeeuwse Muziekschool. Het optreden begint om 20 uur en is om ongeveer 21 uur afgelopen. De plaats van het optreden is afhankelijk van het weer. Verzamelpunt is het voorplein van het museum, Duinvlietweg 6 in Oostkapelle. De Nederlandse regisseur Paul Verhoeven die in de Verenigde Staten furore maakt heeft opnieuw een spraakmakende film ge maakt: Hollow Man. De film gaat over het eeuwenoude thema onzichtbaarheid. Een team van wetenschappers heeft een middel ontdekt waar mee men zich onzichtbaar kan maken. Wanneer de leider van het onderzoeksteam, Sebastian Caine (Kevin Bacon) het middel op zichzelf test, wordt hij inderdaad onzichtbaar. Als het anti-se rum dat ze ontwikkeld hadden niet lijkt te werken, beseft Sebas tian langzamerhand dat er geen weg terug is, met alle gevolgen van dien... De winnaars van die onderscheidingen wor den bekendgemaakt tijdens het Elektra-festi- val dat zaterdag 9 september wordt gehou den in de Stadsschouwburg in Middelburg, de jury nomineert zevenendertig gegadig den in twaalf categorieën. De voorstellingen 'Amadeus' door het Mid delburgs Theater en de gezamenlijke kerst productie 'Oliver Twist' van ZCA, Scoop en Stadsschouwburg hebber ieder vijf nomina ties in de wacht gesleept. Amadeus voor re gie (Oscar Postema), ensemblespel, vrouwe lijke bijrol (Nina de Waal) en twee mannelij ke hoofdrollen (Gerard Baijens en Jan Ca- mijn). De nominaties voor Oliver Twist be treffen kostuums, vormgeving, ensemble- spel, totaal-productie en mannelijke bijrol (Jacques van der Grift). Een hoge score aan nominaties behaalde ook het Vocaal Ensemble Catare uit Goes met de kameropera 'Dido en Aeneas'. Zij maken kans op een Elektra voor kostuums, decor, choreografie en lepertoirekeuze. Veel waardering toont de jury met vier nomina ties ook voor de productie 'Boerenpsalm' door toneelvereniging De Plattelanders uit Oostburg. Dit breed opgezette volksstuk wordt genomineerd in de categorieën decor, totaalproductie, vrouwelijke bijrol (Erna de Smet) en regie (Eric Wijffels). Niet alleen met Amadeus, maar ook met de voorstelling 'Een Sneeuw', blijkt het Middel burgs Theater hoge ogen te gooien. Anke Tanihatu is genomineerd voor haar bijrol van Bibi in deze productie, Dini Ploegaert voor haar hoofdrol van mevrouw Quint en Freed Verdoes voor zijn hoofdrol van Panda. Verder maakt 'Een Sneeuw' kans op een Elektra voor opmerkelijk ensemblespel. De verrassende versie van 'Who's afraid of Virginia Woolf?' van De Zeeuwse Komedie uit Vlissingen kreeg drie nominaties: vrou welijke hoofdrol (Irene Dingemanse), en semblespel en totaalproductie. Ook Jolanda Kasse van De Zeeuwse Komedie heeft een nominatie in de wacht gesleept voor haar vertolking van Nina in De Meeuw. Ook de voorstelling 'Oom Wanja' door to neelgroep Ouwerkerk kan bogen op drie no minaties voor decor, vrouwelijke bijrol (Yo- landa Smits) en mannelijke bijrol (Guido den Broeder). Verdere nominaties kwamen on der meer terecht bij toneelvereniging Heer Hendrik voor regie (Ada de Feiter) en man nelijke hoofdrol voor André Gijssel. De cur sisten van amateurtheaterschool De Ambitie heeft nominaties voor vormgeving (Katinka van den Dool) en mannelijke bijrol (Dirk Schot). Aan de bekendmaking van de winnaars op zaterdag 9 september in de Stadsschouw burg gaat een optreden van de bekende poppenspeler en acteur Fred Delfgauw voor af. De presentatie van de avond is in handen van Ans Schilders en Gerard Baijens. Het festival wordt afgesloten met een dansfes- tijn waaraan de formatie Not James Dean zijn medewerking verleend. Enkele hoogtepunten in het programma van dit jaar zijn onder meer Lillian Boutté, de Maryland Jazzband of Cologne en The New Orpheans met 2 Unlimited zangeres Marjon van Iwaarden. Nieuw dit jaar is dat het hoofdprogramma op zaterdag in Domburg zich geheel in de openlucht afspeelt. Steeds meer toeristen weten de weg naar dit jazzfestival aan zee te vinden, waar bij Domburg als vanouds de meeste bezoekers trekt. Het hoofdprogramma van Jazz by the Sea vindt hier plaats, zoals het openings concert en de kroegentocht op vrijdag avond, en de streetparade en openluchtcon certen op zaterdag. De opening op vrijdag 15 september wordt opgeluisterd met de Maryland JazzBAND OF Cologne, ereburgers van de stad New Orleans, een titel die ze verdienden door hun hoge muzikale kwaliteit en hun onver moeibare inzet om de New Orleans jazz over Europa te verspreiden. Geregeld komen jazzmusici uit New Orleans over om met hen in Duitsland te spelen. Op zaterdag doen ze hun concert nog eens dunnetjes over. Centraal staan zaterdag de concerten in de openlucht op het Heineken- plein voor het Badhotel, een sfeervolle en tourage midden in het dorp. Hoofdact vormen de Schampus All Stars. Opgericht onder een glas champagne in het bekende Düsseldorfer Altstadtlokal Dr. Jazz staan de Stars bekend om hun swingende ritme en originaliteit. In de ochtend speelt de Bop Club de France in de tuin van het Marie Tak van Poortvliet Museum. Dit losse samenwerkingsverband van professionele musici brengt een bijzonder project naar Domburg: een mengeling van zigeunerjazz van de legendarische Django Reinhardt en Amerikaanse jazz als bebop en westcoast. Zeer de moeite waard van de openluchtcon certen is ook de Heineken-formatie Prêt-a- Porter. Deze swingende band brengt een re pertoire met bekende stukken van onder meer Cole Porter, George Gershwin en Du ke Ellington. De topattractie op zondag is ongetwijfeld Lillian Boutté and Her Music Friends, die optreedt in de Grote Kerk in Veere, een bij zondere locatie voor een bijzondere jazz- kerkdienst. Lillian Boutté werd geboren in New Orleans, de hoofdstad van de jazzmu ziek. Ze is zowel bekend om haar gospelta lent als om haar jazz-, rythm blues, swing- en bluesvertolkingen. Ook de Scat Cats zijn van de partij op Jazz by the Sea. Ben Stiller en Edward Norton in Keeping the Faith Foto Buena Vista International

de Faam | 2000 | | pagina 19