I Programma Vlissingse binnenstad bruist tijdens De Ruyterfeesten 2000 De Ruyterfeesten in vogelvlucht Donderdag 24 augustus Vrijdag 25 agustus Zaterdag 26 augustus De Vlissingse binnenstad presenteert zich drie dagen lang als een plek waar het alle maal gebeurt. Op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus staat het centrum in het teken van De Ruyterfeesten 2000. De naamge ver van de feesten, Michiel de Ruyter, zal ge stalte worden gegeven door Coen van der Kamp. Een man die al in verschillende huiden gekropen is en nu dus als Michieltje zich tus sen de bezoekers mengt. De Ruyterfeesten be tekent ook meer dan 125 kramen van winke liers omlijst door een programma waarin van klein tot groot veel te genieten valt. Oude be kenden en nieuwe namen, ouderwetse gezel ligheid en spectaculaire shows. Kortom, voor elk wat wils. Muziek En verder... Mode Kinderen Dans Drie dagen lang staat de Vlissingse binnen stad bol van activiteiten. Op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus worden De Ruyterfeesten gehouden. Deze traditionele af sluiter van het seizoen, georganiseerd door een speciale evenementencommissie van de onder nemersvereniging Winkelcentrum Vlissingen, ziet er dit jaar wat anders uit dan anders. Naast de bekende gezelligheid en vertrouwde ele menten zoals meer dan 125 kramen, mode en muziek, is er nu ook voor een jonger publiek Écht wat te beleven. Woensdag 23 augustus 2000 FAAM/VLISSINGER 15 Ser zet met grote concentratie een tatoeage foto:Ser De Zeilmarkt de skaters is het domein van foto:Jos Boone 10.00 uur: Opening De Ruyterfeesten 13.30 uur: Optreden Dream Factory, Oude Markt 14.00 uur: Start DJ muziek, Walstraat-Zuid 14.30 uur: Modeshow, Oude Markt 15.15 uur: Optreden Dream Factory, Oude Markt Elvera Lingerie modeshow bij de winkel 15.45 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid 16.00 uur: Modeshow, Oude Markt 16.30 uur: Break-dance demonstratie, Walstraat-Zuid 19.00 uur: Optreden Dram Factory, Oude Markt Skate/inline demonstraties, Zeilmarkt Flip Flop DJ's 19.15 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid 19.30 uur: Elvera Lingerie show bij de winkel 19.45 uur: Modeshow, Oude Markt Break-dance demonstraties, Zeilmarkt 20.40 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid Doorlopend: Springkussen, schminken en draaimolen Scheldeplein, Springkussen Zeilmarkt, Goochelclown Ome Ko, Muziekvirtuoos Mr. Mike, New Energy Country Dancers (Pet's Place, Lange Zelke), Skaten op de Zeilmarkt en vanaf 14.00 uur fulltime DJ's in Walstraat-Zuid. Vanaf 21 uur draaien de DJ's verder in Café De Concurrent, Popeye en andere horecagelegenheden 11.30 uur: Modeshow, Oude Markt 12.40 uur: Optreden Dream Factory, Oude Markt 13.45 uur: Modeshow, Oude Markt 14.30 uur: Elvera Lingerie modeshow bij de winkel 14.40 uur: Optreden Dream Factory, Oude Markt 15.00 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid 15.30 uur: Break-dance demonstraties, Walstraat-Zuid 15.45 uur: Modeshow, Oude Markt 16.00 uur: Skate/inline demonstraties, Zeilmarkt Flip Flop DJ's 16.15 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid 16.30 uur: Elvera Lingerie modeshow bij de winkel 19.00 uur: Optreden Dream Factory, Oude Markt Skate/inline demonstraties, Zeilmarkt Hip Hop DJ's 19.15 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid 19.30 uur: Elvera Lingerie modeshow bij de winkel 19.45 uur: Modeshow, Oude Markt 20.00 uur: Break-dance demonstraties, Walstraat-Zuid 20.35 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid Doorlopend: Springkussen, schminken en draaimolen Scheldeplein, Springkussen Zeilmarkt, Goochelclown Ome Ko, Muziekvirtuoos Mr. Mike, New Energy Country Dancers (Pet's Place, Lange Zelke), Skaten op de Zeilmarkt en vanaf 14.00 uur fulltime DJ's in Walstraat-Zuid. Vanaf 21 uur draaien de DJ's verder in Café De Concurrent, Popeye en andere horecagelegenheden 10.30 uur: Optreden Dream Factory, Oude Markt 11.00 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid 11.30 uur: Modeshow, Oude Markt 12.20 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid 12.30 uur: Elvera Lingerie modeshow bij de winkel 12.45 uur: Optreden Dream Factory, Oude Markt 13.00 uur: Skate/inline demonstraties Zeilmarkt Hip Hop DJ's 13.45 uur: Modeshow, Oude Markt 14.00 uur: Break-dance demonstraties, Walstraat-Zuid 14.35 uur: Optreden Dream Factory, Oude Markt 14.45 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid 15.00 uur: Elvera Lingerie modeshow bij de winkel 15.30 uur: Modeshow, Oude Markt 16.00 uur: Skate/inline demonstraties Zeilmarkt Hip Hop DJ's 16.25 uur: Modeshow, Walstraat-Zuid en dansfinale 17.00 uur: Break-dance demonstraties, Walstraat-Zuid Doorlopend: Springkussen, schminken en draaimolen Scheldeplein, Springkussen Zeilmarkt, Goochelclown Ome Ko, Muziekvirtuoos Mr. Mike, New Energy Country Dancers (Lange Zelke), Skaten op de Zeilmarkt en vanaf 11 uur full time DJ's in Walstraat-Zuid. De Zeeuwse coverband Dream Factory treedt dage lijks een aantal keren op. Dat gebeurt op de Oude Markt waar zij Top-100 nummers voor een breed publiek laten horen. Succes verzekerd en meezingen mag. Niet gebon den aan een podium is mu ziekvirtuoos Mr. Mike. Deze Poolse muzikant is trouwens ook niet gebonden aan één in strument. Op diverse plekken in de stad zorgt hij voor vrolij ke klanken. In de Walstraat- Zuid is de muziek in handen van bekende DJ's zoals DJ To bias Yendineh, DJ MIC, LSD- JAY, PI.P.O., DJ JIMSKI, DJ Fairlight, DJ Perr, Jean-Luc Openeer, FFF Tommy de Roos, DJ Enteny en DJ René. Met kenmerkende stijlen als dance, club, drum bass, trance en hip hop maken ze er een feestje van. Op donder dag en vrijdag draaien ze na 21 uur door in onder anderen De Concurrent en Popeye. Zelf muziek maken kan trouwens ook want in het pand van Bis- schof kan op drie, door Vobis beschikbaar gestelde spikspl internieuwe computers, ge stoeid worden met Musicma- ker programma's van Magix Entainment. Binnen enkele minuten bepaal je zelf hoe jouw nummer klinkt. Meer beat, minder sound, allemaal geregeld met de muis. Aan het eind van de drie dagen worden de beste nummers beloond met een aantal DJ Jean programma's. zal Cool FM het feest zaterdag live vanaf de Zeilmarkt ver slaan en is er een Veronica promo-team aanwezig. Op de Zeilmarkt worden regelmatig skate demonstraties gegeven. Er komt een skate (board) baan geregeld door Meker Skate Park en Bebop. Graffiti kunstenaars Martijn Prins en Sander Brouwer bewerken een grote poort die de over gang van de Kleine Markt naar Walstraat-Zuid markeert. Ook het afgebrande pand van Ter Meulen wordt onder hun leiding weer iets om naar te kijken, in plaats van snel langs lopen.Tattoo en Piercingshop Ser houdt open huis waarbij eigenaar Ser(ge) zijn kunde en kwaliteit toont. En uiteraard zijn er overal terrasjes waar het goed toeven is. De meeste horeca-ondernemers kleden hun zaak extra leuk aan. Déja- Vu zet zelfs een recordaantal parasols neer. Ook makkelijk als er onverhoopt een buitje komt. Maar daar wil eigenlijk niemand aan denken, wél aan De Ruyterfeesten als een feestje voor de hele stad en natuurlijk ook de regio. foto:Jos Boone DJ's regelen de muziek in Walstraat-Zuid foto: Jos Boone Grafitti-kunstenaar Martijn Prins met spuitbus in aanslag foto:Janne Wolterbeek Modellen van Aliènne tonen op de Oude Markt achter de Hema mode van onder ande ren Mabélis Design, Toni's Mode, Patachou, Hans Knuijt, The Firm en Steketee Dames mode. Elvera Lingerie geeft een beeld van de collectie voor de zaak, terwijl in en op de stei ger in de Walstraat-Zuid een flitsende show is van kleding gericht op een wat jonger pu bliek. Meewerkende zaken zijn onder anderen The Firm, De Pantalon, Idem Dito, Kozzmik en Just 4 Teens. Voor de kinderen zijn er twee springkussens, een op de Zeil markt en een op het Schelde plein. Ook op het Schelde plein staat een draaimolen en kunnen kinderen geschminkt worden. De goochel-clown Ome Ko is als geen ander in staat om met zijn ballonnen en andere trucs de kinderen te vermaken. Ome Ko beweegt zich kris-kras door het cen trum. De New Ernergy Country Dan cers laten zien waarom het in line dancing in korte tijd zo populair is geworden. In de Lange Zelke (Pet's Place) ver zorgen zij demonstraties waarbij het moeilijk zal blijken de voeten op de vloer te hou den. Zong John Denver niet: Thank God I'm a countryboy. Nou dan, maar ook de girls worden niet vergeten. In de Walstraat-Zuid wordt ook ge danst. Street-dance uitge voerd door jonge danseressen en een professioneel break dance team stelen de show. Op en onder de steiger is daar The place to be. Met zo'n tatoeage weten ze waar je vandaan komt foto:Ser Dat heeft alles te maken met Anthony van den Berg van Enteny Music Import. Als nieuwkomer in de evenemen tencommissie kreeg hij alle ruimte om 'zijn' Walstraat- Zuid om te toveren tot een plek waar De Ruyterfeesten zich kenmerken als een mega- feest met jong karakter. Van den Berg wil ermee aantonen dat er wel degelijk iets ge beurt in het zuidelijk deel van de Walstraat. En ook dat, door in te spelen op voorkeuren van een jong(er) publiek, De Ruyterfeesten ook voor deze groep, die er meestal wat be kaaid afkomt bij braderie-ach- tige evenementen, aantrekke lijk te maken zijn. „Dus heb ben we de elementen muziek, mode en dans maar dan wel spectaculair", vertelt Van den Berg. „Muziek die gedraaid wordt door bekende DJ's en muziek van deze tijd zoals trance, dance, drum bass, triphop en speed garage. Bij de mode is niet alleen de kle ding gericht op jongeren maar is de presentatie ook snel en flitsend. Alles gebeurt op en onder een podium met ver schillende niveaus een paar meter boven de grond. Die steiger is ook de plek waar de monstraties worden gegeven van street-dance en break dance. Eigenlijk hopen we er een feestje van te maken als een soort mini loveparade. Op de Zeilmarkt komt een inline/skatebaan en wat we echt geweldig vinden is de grafitti-demonstratie op het pand van Ter Meulen en op de poort die vanaf de Kleine Markt de toegang vormt naar Walstraat-Zuid". Voor Harrie van Hal van Pri- mera Vlissingen, eveneens lid van de evenementencommis sie, is die poort een unieke vondst. Hij zegt: „Ik vind het geweldig dat op die manier de Walstraat-Zuid er weer hele maal bij hoort. Want het laat zien dat je met enthousiaste ondernemers als Van den Berg een hoop kunt bereiken Èn het is een soort overgang van bekende naar spannende nieuwe elementen. Want ie dereen loopt wel te roepen dat er nooit wat gebeurt daar, maar tegelijkertijd wachten ze af wie er wat aan gaat doen. Vandaar dat we tegen Antho ny gezegd hebben: ga je gang maar, jij weet wat die gasten willen en daarmee is natuur lijk heel Vlissingen gebaat". Daarmee is niets teveel ge zegd want zowel voor kinde ren, jongeren, oudere jonge ren en iedereen daarboven staan De Ruyterfeesten borg voor drie dagen boordevol ge zelligheid, activiteiten en vooral feest op welke manier dan ook.

de Faam | 2000 | | pagina 15