I N E C m mm a.e. al CHUTTERSHOF Voorpremière: Frequency Verwacht V! Ode aan de Olm Iers entertainment in Yerseke Finalisten Zeeuwse Belofte frequency 12|r GONE IN 60 SECONDS 12jr STIR OF ECHOES 16 jr THE PATRIOT 16 jr MY MYSELF AND IRENE 12jr FLINTSTONES AL MISSION IMPOSSIBLE 2 12jr TEIGETJES FILM AL GLADIATOR 16jr STUART LITTLE AL KRUIMELTJE AL MAGNOLIA RENT-A-FRIEND THE INSIDER CAREFREE GALAXY QUEST 12jr SCARY MOVIE 12 jr F I L M W E E K F I L M W E E K www.cinecity.nl voorpremièrej première gyiederSandse versie ftü@d@r§andse versie MIDDELBURG Twintig jaar is het alweer geleden dat de acteurs Jason Nesmith (Hm Allen), Gwen DeMarco (Sigourney Weaver) en Alexander Dane (Alan Rickman) tot sterren uitgroeiden in de populaire science fiction tv-serie Galaxy Quest. In de zomermaanden houdt Cine City elke zaterdagnacht een voorpremière. fanaf 24 augus tus draaien bij Cine City in Vlis- singen de films Hol low Man, Keeping the Faith en Romeo Must Die. Van der Wal in Ter Valcke Vlasdagorkest in Manhuistuin Zeeuwse vertelavond in Schaapskooi Kunst in het Provinciehuis Nota Bene ondergaat vuurdoop op Bellamypark Mathieu Meijs speelt in Sint Jacobskerk Ode aan de Olm is het ie pen-project rondom de Ka pel van Sint Maarten in Hoogelande dat van zaterdag 19 augustus tot en met zondag 3 september wordt gehouden. Aan het project neemt een groot aan tal beeldend kunstenaars en dichters deel. De expositie is da gelijks van zonsopgang tot zons ondergang te bezoeken. De finale van de Zeeuwse Belofte wordt zaterdag 26 augustus in het Arsenaal theater in Vlissingen gehouden. Vijf finalisten spelen elk een set van zo'n twintig minuten. In de Zaete in Yerseke treedt 19 augustus de Schots/ Ierse folk- loreband Ogham op. De bezielde groep, bestaande uit zeven perso nen, wordt hoe langer hoe beken der in 't Zeeuwse. Woensdag 16 augustus 2000 FAAM/VLISSINGER 9 Donderdag 17 t/m woensdag 23 augustus Zaterdag 23.45 uur spannende thriller met Jim Caviezel en Dennis Quaid Dagelijks 19.00 21.45 uur komische parodie op televisieserie Star Trek Dagelijks 13.45 16.15 uur originele versie van de spannende film die zich in 3028 afspeelt Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 23.45 uur spannende film over een autodief Dagelijks *22.00 uur Zaterdag 22.00 23.45 uur ijzingwekkende thriller met onder meer Kevin Bacon Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 23.45 uur komische persiflage op horror-, tiener- en thrillergenre Dagelijks 13.45 18.45 22.00 uur indrukwekkend epos over de relatie tussen vader en zoon Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur komische film over schizofrene politieagent Dagelijks 13.45 17.00 uur het verhaal van de ontmoeting tussen Fred en Wilma Dagelijks 19.00 21.45 uur romantische actie-thriller met Tom Cruise Dagelijks 13.45 16.15 uur de eerste speelfilm van Teigetje Dagelijks *18.45 uur de Romeinse generaal Maximus wordt opgeleid tot gladiator Dagelijks 16.15 uur avonturen van het slimme, vrolijke en heldhaftige muisje Dagelijks 13.45 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prach tig verfilmd s Donderdag en dinsdag *20.00 uur Zaterdag «21.00 uur Tom Cruise als macho cursusleider Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 19.15 uur Woensdag 20.30 uur kunstenaar neemt wraak op zijn vriendin door zichzelf te verhu ren als vriend Vrijdag *21.00 uur Zondag *20.30 uur filmproducent op zoek naar het ultieme verhaal van een insider Maandag 20.30 uur klassieke dansfilm met Fred Astaire en Ginger Rochers BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) Vier seizoenen lang verkenden ze als astronauten het lucht ruim, gingen ze op gevaarlijke missies en streden ze met aliens. Nog regelmatig hun opwachting op science fiction beurzen en delen ze in hun oude kostuums handtekenin gen uit. Op een van deze beurzen an no 1999 wordt Jason Nesmith, in de tv-serie bekend als 'com mandant Peter Quincy Tag- gart' benaderd door een groepje wel zeer enthousiaste fans. Het zijn echter geen ge wone fans. Het zijn buiten aardse wezens, goedaardige aliens: de Thermians. Bij toe val hebben ze een aantal afle veringen van de tv-serie opge vangen en zien deze aan voor historische documenten. De goedaardige aliens denken De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 8 van dit blad. Galaxy Quest. dat de populaire 'astronauten' echte ruimtehelden zijn. Om hun dodelijke tegenstander, de gemene Sarris, voor eeu wig te vernietigen, roepen de Thermians hun hulp in. Voordat de acteurs het zich re aliseren zitten ze al in een echt ruimteschip. Zonder script, zonder regisseur, en zonder idee over het werkelijke astro nautenleven, moeten de ster ren uit de tv-serie, na jaren, de act van hun leven opvoeren om uit te groeien tot de hel den die ze in de ogen van hun fans al jaren zijn... De hoofdrollen in deze verras- Foto United International Pictures send humoristische persiflage op tv-series als Star Trek wor den vertolkt door Tim Allen, Sigourney Weaver en Alan Rickman. De film is geregis seerd door Dean Parisot en geproduceerd door Oscar win naar Mark Johnson en Charles Newirth. Zaterdag 19 augustus is om 23.45 uur de film Frequency te zien die pas 31 augustus in Nederlandse première gaat. Frequency is de nieuwe film van regisseur Gregory Hoblit en heeft in de hoofdrollen Dennis Quaid, James Caviezel en Noah Emmerich. De span nende thriller verhaalt over de dood van een brandweer man... In 1969 stierf brandweerman Frank Sullivan toen hij pro beerde een meisje uit een brandend pakhuis te redden. Hij liet een vrouw, Julia en een zoontje, John, achter. De dagen voor en na zijn dood werd de aarde bestookt door een hevige zonnewind. In 1999 wordt onze planeet opnieuw gebombardeerd door uitzonderlijk veel zonne straling. Net als dertig jaar eerder levert het een indruk wekkend hemels schouwspel op, maar John Sullivan kan er niet van genieten. Zijn vrouw heeft hem verlaten en neer slachtig blijft hij achter in zijn John in gesprek met een man uit dezelfde buurt, een zekere Frank. Na een aantal gesprek ken wordt het de mannen dui delijk dat er iets ongelofelijks aan de hand is: voor het eerst in dertig jaar spreken vader Frank Sullivan en zoon John Sullivan elkaar. Gezeten in hetzelfde huis, aan hetzelfde bureau, achter dezelfde radio, gescheiden door drie decen nia. Wanneer Frank, door de infor matie van zijn zoon, zijn eigen dood weet te voorkomen, ver anderen zijn toekomst en Johns verleden ingrijpend. Noch John, noch Frank heb ben hier ook maar één mo ment de verschrikkelijke con sequenties van voorzien... Frequency. ouderlijk huis. Dan vindt John de oude radiozender van zijn Foto 2000 New Line vader. Het apparaat blijkt nog te werken en al snel raakt De Goese amateur-fotograaf Willem van der Wal exposeert in de aula van verzorgingstehuis Ter Valcke. Te zien zijn vooral na tuurfoto's, gemaakt tijdens vakanties die Van der Wal maakte naar bijvoorbeeld Noorwegen en Canada. De tentoonstelling is nog tot 31 augustus te zien. Het Vlasdagorkest geeft zondag 20 augustus een Manhuistuin- concert in Goes. Het gelegenheidsfanfareorkest trad in 1989 voor het eerst op tijdens de Vlasdag in Dreischor. Het bestaat uit leden van Schouwse muziekverenigingen en telt zo'n 55 le den. Jaap Knuist is dirigent. Het concert begint om 12 uur. In het informatiecentrum van de Schaapskooi in Nisse wordt donderdag 17 augustus een Zeeuwse vertelavond gehouden. De bekende Zeeuwse verhalenschrijver en -verteller Bertus Li- monard vertelt onder meer het verhaal Godelieve in het dialect. Aansluitend is het mogelijk om aan te haken bij een avondwan deling over de dijken. Hierbij wordt aandacht geschonken aan de geschiedenis van het Zeeuwse Landschap. Aanvang 20 uur. In de loggia van het Provinciehuis aan het Abdijplein in Middel burg hangt tot en met donderdag 31 augustus werk van leden van De Zeeuwse Kunstkring. Walcheren wordt vertegenwoor digd door Leen van Duivendijk met 'Smal Town Romace' (acryl op paneel) en Giel Louws met 'Frozen Moment' (acryl op doek). Small Town Romance van Leen van Duivendijk. Woensdag 16 augustus presenteert de nieuwe Zeeuwse pop- rock-groep Nota Bene zich aan het publiek tijdens het Vlissingse horecafestival op het Bellamypark. Nota Bene is opgericht door twee voormalige leden van In Geval van Noot: Rinus Wijgman en Frank Engels. In vergelijking met In Geval van Noot valt bij dit nieuwe gezelschap op dat de muziek een belangrijkere rol heeft gekregen ten opzichte van de teksten. Stevige en soms vrolijke rock met een lekkere beat vormt de basis waarop zan geres Isabel Garcia haar talent kan laten horen. Na het optreden dat om 20.30 uur begint reist de band af naar Limburg waar de eerste cd wordt opgenomen. Als producer voor de opnames is de Belg Marc van Puyenbroeck, van onder meer Clouseau en Soul Sister aangetrokken. Naar verwachting is de cd over een maand in de handel verkrijgbaar. Middelburger Mathieu Meijs pseelt vrijdag 18 augustus vanaf 12 uur op het orgel van de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Meijs werd in 1943 geboren en volgde zijn muziekstudies aan het Maatrichts Conservatorium, alwaar zijn leermeesters voor orgel Jean Wolfs en Kamiel D'Hooghe waren en voor koor- en orkest directie Louis Toebosch en Wolfgang Trommer. Hij behaalde de diploma's voor kerkmuziek, muziekonderwijs en solospel orgel. Van 1967 tot 1985 doceerde hij aan het Maastrichts Conservato rium en tot 1975 aan de muziekscholen in Maastricht en Geleen. Als kerkmusicus was hij ruim ruim zestien jaar geleden werk zaam, onder meer aan de dekenale Sint Augustinuskerk in Ge leen en de Sint Bavo in Nuth. Op het programma van het con cert in de Sint Jacobskerk staan onder meer Fanfare van J. Lemmens, Air van J.S. Bach, Fantasie in d van J.K. Kuchar en Toccata van Th. Dubois. Na de succesvolle buitententoonstelling 'Vreemde Vogels' (1992) en 'Er zit muziek in' (1994) is de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande vanaf zaterdag 19 augustus het toneel van het Iepen-project Ode aan de Olm. Dertien beeldend kunstenaars en vijf dichters hebben de dode iepen rondom de kapel als uitgangspunt genomen voor een beelden- en gedichtenexpositie. Deelnemen de beeldende kunstenaars zijn Katja Bosch, Loes Bredius, Jaap Clement, Ko de Jonge, Margreet Leijdekker, Wim de Maat, Margo, Ramon de Nennie, Jeltje Ratsma, Gerda Rut- ters, Piet Rijken, Hein Verwer en Dorine Zel- ders. Daarnaast doen de dichters Joop Bu- ma, Aagje Feldbrugge, Juul Kortekaas, Jo hanna Kruit en Anneke Schenk mee aan de expositie. Ode aan de Olm krijgt in maart 2001 een vervolg met de herplant van hazelaar en meidoorn ter vervanging van de dode iepen. De avond wordt wordt afgesloten met de Santana Sessie door de Granpa Nick Sessie band die voor de gelegenheid is aangevuld met Rudy de Queljoe. Uit 21 inzendingen heeft de selectiecommissie van de organise rende Stichting Popmuziek Zeeland vijf fina listen gekozen: de Walcherse bands Till Dawn, Sunday One, Anchor en Style en de Schouwse formatie Koel Bewaren. De eerste band speelt om 20 uur. Kaarten voor de finale kosten vijftien gulden en zijn verkrijgbaar bij de grotere VVV-kan- toren in Zeeland. De meerstemmige zang brengt de luisteraar di rect in een Schotse of Ierse pubsfeer. De groep staat regelmatig op po dia in Nederland, België en Duitsland. Jaarlijks wordt een toernee door Schotland gehouden. Thema's in de teksten zijn liefde, drank, oorlog, strijd, koningen en zwer vers, ketellappers en clanleiders. De groep bracht inmid dels twee cd's uit. Aan vang 21 uur. Ogham. l m m

de Faam | 2000 | | pagina 9