Plannen milieubeleid en waterhuishouding Geld voor sociale zorg Provincie Zeeland Inspraak Commissies Zandkreekdam Zeelandbrug iOfficiële Mededelingen Woensdag 16 augustus 2000 FAAM/VLISSINGER 5 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 33/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl ipiP De komende tijd kunnen miljoenen guldens worden besteed in de sociale zorg. Alleen voor dit jaar is al ruim 3 miljoen gulden te verdelen en in 2001 en 2003 ruim 3,6 miljoen gulden per jaar. mm Milieu Ontwerp Milieubeleidsplan 2001-2006 en Ontwerp Waterhuishoudings plan 2001-2006 Melding Hercules B.V. te Middelburg Saneringsplan Nieuwendijk 11-13 te Vlissingen Bodemverontreiniging Albert Cuyplaan te Vlissingen 15 jaar vanaf Hypotheek rente Voor informatie: (0113) 563772 OPRBL GROTE MARKT 13. GOES IANGEVBELE 11-13, MIODELRORG Abdij Nieuws De provincie is toe aan nieuw beleid voor de waterhuishouding en het milieu. Voor beide beleids terreinen zijn plannen ontworpen die de plaats moeten gaan inne men van het huidige waterhuis- houdingsplan en het milieube leidsplan. Beide plannen, die na een inspraak- en overlegperiode in maart volgend jaar moeten worden vastgesteld in een verga dering van provinciale staten, krij gen een geldigheidsduur tot 2006. Vanaf komende maandag, 21 augustus, liggen de ontwerpplan nen ter inzage. De inzagetermijn duurt tot en met 13 oktober. Plaatsen, waar de plannen kun nen worden geraadpleegd zijn het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, Middelburg; provin ciale directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, en de gemeentehui zen en openbare bibliotheken in Zeeland. Reacties op de plannen kunnen worden ingediend bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Er zijn ook twee e-mailadressen, één voor het waterhuishoudings plan whp-2@zeeland.nl, en één voor het milieubeleidsplan: groen-licht@zeeland.nl. De inspraaktermijn is gelijk aan die van de inzage: 21 augustus tot en met 13 oktober 2000. Reizende informatie Gaandeweg de inspraaktermijn wordt op diverse plaatsen in Zeeland informatie geboden over de plannen. Medewerkers van de provincie zijn dan beschikbaar voor het beantwoorden van vra gen en het geven van nadere inlichtingen. Zij doen dat met behulp van een kleine tentoonstel ling. Begonnen wordt op woensdag 23 augustus in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg, Kousteensedijk 7, van 16.00 tot 21.00 uur. Een week later, woensdag 30 augustus, van 16.00 tot 20.00 uur, is de beurt aan de bibliotheek in Goes, Oostwal 34. Zaterdag 2 septem ber wordt tussen 10.00 en 17.00 uur 'varende' informatie geboden op de veerboot Kruinm- gen-Perkpolder. Vrijdag 8 sep tember, van 15.00 tot 20.00 uur, zijn tentoonstelling en medewer kers in de bibliotheek van Terneu- zen, Oostkant 1Zaterdag 9 sep tember wordt weer heen en weer gevaren met de informatie, maar nu op een veerboot tussen Vlissingen en Breskens; de tijden zijn 10.00 tot 17.00 uur. Woensdag 13 september, van 15.00 tot 17.00 en van 18.30 tot 20.00 uur, is de laatste infor matiebijeenkomst in de biblio theek van Zierikzee, Haringvliet- plein 2. Later in de maand worden in spraakbijeenkomsten belegd in Goes (20 september), Terneuzen (21 september) en Middelburg (25 september). Over locatie en tijd wordt in een volgende Abdij- Nieuws nader geïnformeerd. Ook over de inhoudelijke kant van de plannen wordt in een komende AbdijNieuws informatie verschaft. De ontwerp-plannen milieubeleid en waterhuishouding zijn verkrijg baar bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. De plan nen kosten per stuk elk 15 gul den; samenvattingen zijn gratis verkrijgbaar. De provinciale commissie milieubeheer vergadert donder dag 24 augustus, 14.00 uur, aan Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de agenda staan het gebeds programma West-Zeeuwsc.h- Vlaanderen en de ontwerp-tekst voor het zesde deel van de pro vinciale milieuverordening. De vergadering is openbaar. De vergaderstukken liggen ter inza ge in het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, Middelburg, openingstijden: werkdagen 9.30- 12-30 uur en 13.30-16.30 uur. Er zijn zes thema's in de zorg die met dit geld nader uitgewerkt kunnen worden: rondom jeugd de norm is veilig toeleiding naar de zorg zorgzaam bouwen vrijwilligerswerk instrumentering. Gemeenten, instellingen en orga nisaties wordt dezer dagen gevraagd projecten op de thema's te ontwikkelen en die voor te dragen voor subsidie. Bij 'rondom jeugd' gaat het om programma's en projecten die ertoe leiden dat jongeren met een diploma hun school verlaten en het met voortijdig voor gezien houden. Met een voltooide oplei ding is de kans op werk aanzien lijk groter dan zonder en boven dien raken jongeren met werk veel minder vlug in de problemen dan hun werkloze leeftijdgenoten. Projecten in het voortgezet onderwijs maken het meest kans op een subsidie. In een later sta dium wordt het programma uitge breid naar het basisonderwijs. Met projecten onder de noemer 'de norm is veilig' moet een eind worden gemaakt aan het nog steeds groeiende gevoel van onveiligheid in de Zeeuwse maat schappij. Niet alleen de veroorza kers van overlast, geweld en cri minaliteit moeten worden bereikt, ook de bestrijders ervan worden erbij betrokken. Gedacht moet dan worden aan politie, justitie en maatschappelijke organisaties, zoals buurtverenigingen en dorps raden. De lengte van de wachtlijsten in de zorg moet worden bekort en zo mogelijk weggewerkt via 'toe- leiding naar de zorg'. Alternatieve hulpprogramma's moeten ertoe leiden dat ouderen, jongeren, dak- en thuislozen en wie verder maar een beroep doen op zorg vlug kunnen worden geholpen. De hulp moet zodanig van opzet zijn dat opname kan worden uitge steld of misschien zelfs voorko men. Met 'zorgzaam bouwen' moeten mensen die te maken hebben of krijgen met lichamelijke gebreken toch zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. De ge meenten, woningbouwverenigin gen, het zorgkantoor en instellin gen in de zorg wordt gevraagd gezamenlijk na te gaan hoe zo veel mogelijk betaalbare wonin gen beschikbaar kunnen komen, hetzij door nieuwbouw, hetzij door aanpassingen van bestaan de huizen. Het 'vrijwilligerswerk' moet nieu we impulsen krijgen. Vastgesteld is dat steeds minder mensen bereid zijn zich in te zetten voor verenigingen, besturen en buurt- netwerken. Dat komt onder meer doordat in huishoudens zowel mannen als vrouwen buitenshuis werken, waardoor er minder tijd is zich maatschappelijk verdik te maken. Projecten die mensen brengen tot het uitvoeren of organiseren van vrijwilligerswerk komen voor subsidie in aanmer king. Projecten die met onder één van de vijf thema's vallen en toch ver sterking van de sociale zorg tot onderwerp hebben, kunnen onder 'instrumentering' mee gefinan cierd worden. De opzet van net werken of het bevorderen van samenwerking tussen instellingen zouden voorbeelden kunnen zijn van programma's die onder instrumentering kunnen vallen. Voorwaarden Om voor een provinciale bijdrage in aanmerking te komen, moet worden voldaan aan een aantal voorwaarden. Zo moet de sociale zorg ermee gediend zijn, wat onder meer tot uitdrukking kan komen door versterking van de leefbaarheid in de provincie. Aangetoond moet kunnen worden welke verbeteringen worden nagestreefd en welke organisa ties daarbij zijn betrokken. Ook moet duidelijk worden hoe de individuele burgers ermee gehol pen worden. Verder moeten pro jecten gemakkelijk toepasbaar zijn in andere delen van Zeeland en aangegeven moet worden hoe de programma's voortgang vin den als na verloop van tijd de provinciale bijdrage stopt. Aanvragen Voor het aanvragen van subsidie wordt gewerkt met aanvraagfor mulieren. De meeste instellingen krijgen zo'n formulier automatisch toegestuurd. Wie eind augustus nog mets heeft ontvangen, kan het formulier met aanvullende informatie opvragen bij mevrouw E. van Garsel van de afdeling wel zijn van de provincie, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631631, e-mailadres: e.v.garsel@zeeland.nl. In een nieuwsbrief worden de thema's in de sociale zorg toege licht en de subsidiecriteria glo baal aangegeven. De nieuwsbrief Beleidskader sociale zorg 2 is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mailadres: infocentrum@zeeland.nl. Sinds enige tijd is zwaar lang zaam verkeer over de Zandkreekdam tussen Noord- en Zuid-Beveland aangewezen op de hoofdrijbaan. De parallelweg op de brug kan zwaarder verkeer dan tien ton niet meer hebben; de constructie is daarop niet gebouwd. Om het langzaam verkeer op de hoofdrijbaan toe te laten, zijn op enige afstand aan beide kanten van de brug tussen de hoofdrij baan en de parallelweg slagbo men geplaatst, die alleen te bedienen zijn met een speciale sleutel of een pincode. De sleutel is voor regelmatige gebruikers en de pincode voor wie zo nu en dan met zwaar verkeer over de brug moet. Beide zijn aan te vra gen bij de provinciale directie infrastructuur en vervoer, post bus 524, 4330 AM Middelburg. Om de invoeging van het langza me verkeer zo soepel mogelijk te laten verlopen, is de maximum snelheid op de hoofdrijbaan teruggebracht tot 70 kilometer per uur. Over een paar jaar kunnen de slagbomen weer verdwijnen, want dan moet een tweede brug over de Zandkreek uitkomst bieden. Informatie over de verkeersmaat regel is na te lezen op Internet: www.zeeland.nl. Voor fietsers en bromfietsers is de Zeelandbrug in verband met de reconstructie afgeslo ten. Het fietsverkeer is sinds 1 april aangewezen op een spe ciale fietsbus en het reguliere openbaar vervoer. Na 1 no vember kan het weer op eigen kracht over de brug. Tijdens de werkzaamheden aan de brug geldt voor automobilisten een snelheidsbeperking van 50 kilometer per uur en er is een inhaalverbod. Er zullen regelmatig snelheidscontroles worden gehouden. De maatre gelen zijn noodzakelijk in ver band met de veiligheid van de werkers aan de weg, maar ook voor de verkeersdeelne mers. wachtlijsten in de huizen. instrumentering kunnen vallen. gebouwd. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben op 30 mei 2000 het ontwerp milieubeleidsplan 2001-2006 en het ontwerp waterhuishoudingsplan 2001- 2006 vastgesteld. In het nieuwe milieubeleidsplan Groen Licht staan de hardnek kige milieuproblemen en de nieuwe oplossingsrichtingen cen traal. Het beleid is gericht op een duurzame ontwikkeling: het vergroten van de kwaliteit van de stedelijke leefomgeving en het landelijk gebied én het stimuleren van de omslag naar duurzaam ondernemen. Kenmerk van veel hardnekkige milieuproblemen is dat ze sterk samenhangen met de energiebe hoefte van consumenten en pro ducenten. In Groen Licht neemt energiebe sparing en het stimuleren van duurzame energie daarom een belangrijke plaats in. Het ontwerp waterhuishoudings plan streeft gezonde en duur zame watersystemen na. De provincie wil dit samen met de andere waterbeheerders oppak ken en heeft dit streven vertaald naar de titel van het ontwerp plan: "Samen Slim met Water". Nieuwe elementen zijn ruimte voor water en water als ordenend principe, wat zich o.a. uit in waterkansenkaarten. Hier is het van belang dat ruimtelijke ontwik kelingen aansluiten bij het onder liggende watersysteem. Water in stedelijk gebied is eveneens een nieuw element. De provincie heeft samen met de beide water schappen in Zeeland een visie opgesteld waarin speerpunten zijn benoemd en afspraken zijn gemaakt voor gebiedsgerichte projecten. Beide ontwerp-plannen liggen ter inzage van 21 augustus tot en met 13 oktober 2000 bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, bij het Provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur, bij alle Zeeuwse gemeenten op de voor hen gebruikelijke tijden en bij alle bibliotheken gedu rende de openingstijden. Tevens bestaat de mogelijkheid om de ontwerp-plannen in te zien via Internet: www.zeeland.nl. U kunt de plannen ook bestellen bij ondergenoemde personen. De kosten hiervoor bedragen 15,- per plan. Tot en met 13 oktober 2000 kunt u uw zienswijze geven over de ontwerp-plannen. U kunt dit schriftelijk, via e-mail of monde ling doen. Tevens worden er inspraakavonden gehouden. Gedeputeerde Poppelaars nodigt u hiervoor uit op 20 september 2000 in Motel Goes te Goes, op 21 september 2000 in Hotel Churchill te Terneuzen en op 25 september 2000 in het provin ciale kantoorgebouw Groene Woud 1 te Middelburg. Alle inspraakavonden vangen om 19.30 uur aan. Schriftelijke opmerkingen kunt u indienen bij: Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Middelburg of reageer via e-mail: whp-2@zeeland.nl of groen-licht@zeeland.nl. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot milieubeleids plan, inhoudelijke informatie: de heer L. Leynse, 0118-631968; overige informatie: mevrouw. N. Craste, 0118-631091; waterhuishoudingsplan, inhoude lijke informatie: de heer J. Maljaars, 0118-631166: overige informatie: mevrouw. M. Budde, 0118-631104. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben op 3 augustus 2000 een melding Wet milieubeheer ontvangen van Hercules B.V. te Middelburg voor een tweetal wijzigingen in de Dispersiefa- briek. De wijzigingen hebben be trekking op het plaatsen van een tank voor de opslag van een hulp stof en de aanleg van een tank wagen-losplaats voor vloeibare harsen. De inrichting is gelegen aan de Herculesweg 35 te Middelburg. De melding ligt van 17 augustus tot en met 13 september 2000 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren en m het gemeentehuis van Mid delburg, dienst stadsontwik keling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port en een (deel)saneringsplan ontvangen van de Stichting Maritiem Museum te Vlissingen met betrekking tot de bodem verontreiniging op de locatie Nieuwendijk 11-13 te Vlissingen. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het (deel)saneringsplan (artikel 39 Wet bodembescher ming) in te stemmen. In het rapport zijn tevens de resultaten opgenomen van bodemonderzoek ter plaatse van Nieuwstraat 26-28 te Vlis-sin- gen. Deze verontreiniging betreft een geval van niet ernstige ver ontreiniging. De ontwerp-beschikking ligt van 16 augustus tot en met 13 sep tember 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Vlissingen, op werk dagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een meldingenfor- mulier en een onderzoeksrapport ontvangen van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen met betrekking tot de bodemveront reiniging op de locatie Albert Cuyplaan te Vlissingen. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ernstig te beschouwen. De ontwerp-beschikking ligt van 16 augustus tot en met 13 september 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na tele fonische afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15- 20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). ieuwbouw? Dan gelden nog lagere tarieven ATTENTIE VEEL BADKLEDING NACHTKLEDING BEHA'S SLIPS NOGMAALS AFGEPRIJSD! i vera

de Faam | 2000 | | pagina 5