m Televisieserie over zomers Renesse i i GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN ililiiNidfeil GEMEENTE MIDDELBURG VE MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Het dagelijkse leven van politieagent John van Tol en strandtenthouder Perrie den Broeder loopt als een rode draad door yPaal 23', een twaalfdelige televisieserie over de westhoek van Schouwen-Duiveland in de drukke zomerperiode. Het programma wordt vanaf zaterdag 2 september wekelijks om 19.55 uur uitgezonden door Veronica. Twee filmploegen en drie verslaggevers plus came raman maken momenteel op verschillende locaties opnamen voor de twaalfdelige docu- soap. Kauwgom vergaat pas na twintig jaar Softside waterbed bespaart stroom Woensdag 2 augustus 2000 FAAM/VLISSINGER 13 INFORMATIE r OVERHEID A WIJZIGING BESTEMMINGS PLAN BESCHERMD STADSGEZICHT ARTIKEL 11 WRO De burgemeester van Middel burg maakt bekend dat het ont werp van het wijzigingsplan ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoe ve van woningbouw op de perce len van de voormalige gasfabriek en de voormalige wasserij Zee land aan het Molenwater vanaf 7 augustus 2000 gedurende twee weken ter visie ligt bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 2 I Het ontwerpwijzigingsplan "Mo lenwater Bolwerk" betreft het wijzigen van de ter plaatse geldende bestemming 'Bedrijfs doeleinden' in 'Woondoeleinden' en aanverwante bestemmingen teneinde de bouw van 49 appartementen en 27 stedelijke eengezinswoningen mogelijk te maken. Gedurende bovengenoemde perio de kunnen belanghebbenden met betrekking tot dit ontwerpwijzi gingsplan schriftelijk bedenkingen indienen bij burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor het: restaureren en verbouwen van een pand op het perceel Vlas- markt 49-51; bouwen van een garage en een duivenhok op het perceel Deur- Zoo 22 te Arnemuiden; plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Lingestraat 35; uitbreiden van de Christelijke basisschool Wilgenhof op het perceel Torenhofstraat 4; uitbreiden van de woning met een tuinkamer op het perceel Spinhuisweg 65; bouwen van een garage op het perceel Dokstraat 2 7; bouwen van een woning met berging en carport op het per ceel Tureluurstraat 2; verbouwen van een woning op het perceel Nieuwstraat 29; bouwen van een woning op een perceel aan de Voltaweg; renoveren van de voorgevel op het perceel Noordweg 142. N.B.:Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 17 t/m 21 juli 2000 zijn de volgende bouw-,ge- bruiks- en/of sloopvergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: het uitbreiden van de woning op het perceel Boudaenlaan 4 te Sint Laurens; het bouwen van een columbari um op het perceel Westelijke Oude Havendijk 3; het verbouwen en aanbrengen van rolluiken aan het pand op het perceel Lange Geere 5; het aanbrengen van een recla me op het perceel Lange Geere 5; het maken van een doorgang op de Ie etage op het perceel Jodengang 14; het aanbrengen van buitenzon weringen aan de voorgevel van het pand op het perceel Balans li; het verbouwen van een bedrijfs pand met woonruimte op het perceel Herengracht 54; het bouwen van een schuur op het perceel Wagenaarstraat 5; het slopen van een gymlokaal op een perceel aan het Molen water; het slopen van een asbesthou dend plafond en een c.v.-ketel op het perceel Molenwater 4A; het bouwen van 2 woningen op de percelen Quarleshavenstraat 25 en 27; het uitbreiden van de woning met een tuinkamer op het per ceel Spinhuisweg 64; het bouwen van een serre op het perceel Sint Jorisstraat 3; het uitbreiden van een schoolge bouw met een noodlokaal op het perceel Boekweitstraat 2 te Arnemuiden. Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de aan gegeven datum van bekendmaking van een besluit aan aanvrager een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. AANVRAGEN OM MONU MENTENVERGUNNING Van 4 augustus tot en met 17 au gustus 2000 liggen op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling aanvragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: het restaureren en verbouwen van een pand op het perceel Vlasmarkt 49-51; het verbouwen van een woning op het perceel Nieuwstraat 29. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61,4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag of www.middelburg.nl VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. Het verbouwen van een wo ning Jacob Isaac Sander- sestraat 51 2. Het plaatsen van een skate en ontmoetingsvoorziening Bossenburghpad 2 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending daar van bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. WELSTANDSCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie is IO au gustus 2000. Uw plan moet tenminste één week voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. VOORONTWERP BESTEM MINGSPLAN BOULEVARD, Wij maken bekend, dat vanaf don derdag 3 augustus tot en met woensdag 30 augustus 2000 in het stadhuis (begane grond kamer 34) alsmede in de openbare biblio theek 't Spui, Spuistraat 6, ter inza ge ligt het voorontwerp van de 9e herziening van het bestemmings plan Boulevard. Dit voorontwerp heeft betrekking op percelen aan de Burgemeester van Woelderen- laan van respectievelijk de Tennis vereniging LT.C. de Schelde, de Midgetgolfbaan, het scoutingge- bouw en camping'de Nolle'.Voorts heeft deze herziening betrekking op het perceel Bid. Evertsen 288. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder ten aanzien van dit ontwerp een inspraakreactie indie nen bij burgemeester en wethou ders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV,Vlissingen. WOONZORGCOMPLEX WONINGSTICHTING WALCHEREN Wij maken bekend dat er een ver zoek is ingekomen van de Wo- ningstichting Walcheren om vrijstel ling te verlenen van de voorschrif ten van het geldend bestemmings plan Oost-Souburg om een woon zorgcomplex te bouwen aan het Oranjeplein - oostzijde. De inspraakprocedure op deze planontwikkeling is inmiddels afge rond. In vervolg op de inspraakpro cedure willen wij medewerking verlenen aan dit project en hebben daartoe een ruimtelijke onderbou wing opgesteld. Alvorens een defini tieve beslissing wordt genomen op de gevraagde vrijstelling en de ruimtelijke onderbouwing met bij behorende bestemmingsplankaart, stellen wij een ieder in de gelegen heid om, op grond van artikel 19en 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zienswijzen hiertegen bij ons college in te dienen. Ingaande 3 augustus 2000 liggen de hier voor genoemde stukken gedurende vier weken (tot en met 30 augus tus 2000) voor een ieder ter inza ge in het stadshuis (begane grond, kamer 34). Gedurende deze ter mijn kan een ieder zijn/haar ziens wijze indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, sectie Bouwen en Wonen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Zij die tijdig een zienswijze bij ons college indie nen, worden hierbij uitgenodigd en in de gelegenheid gesteld die ziens wijze mondeling toe te lichten tij dens de openbare vergadering van de vaste commissie van advies voor de Ruimtelijke Ordening en Stedelijke Ontwikkeling. Deze com missie vergadert op 14 september 2000, om 19.30 uur in het stad huis. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. Vlissingen, 2 augustus 2000 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen. GEMEENTE POSTBUS 1000 4357 ZV DOMBURG TEL. 0118-555444 EAX 0118-555433 ALGEMEEN Het gemeentehuis, Traverse I te Domburg, is op werkdagen geopend van 9.00 tot 16.00 uur en donderdags tot 19.00 uur. Telefoon: 0118-555444; fax: 0118-555433. Postadres: Postbus 1000, 435 7 ZV Domburg Afval-informatielijn: 0800- 0240064 (gratis) Klachtenlijn beheer en on derhoud: 0118-555447.Voor dringende zaken na werktijd kunt u ook dit nummer bellen. Voor de dienstverlening aan de 'klanten'van de gemeente Veere is in het gemeentehuis een centra le publieksbalie ingericht De balie is verdeeld in drie "clusters". U kunt daar terecht voor de vol gende zaken: Cluster Zorg telefoon: 0118- 555445; onderwijs, subsidies, uitkeringen, werkgelegenheid, wet voorzieningen gehandicap ten. Cluster Burgerzaken tele foon: 0118-555446; reisdocu menten/rijbewijzen uittreksel verklaringen, bevolkingsadmini stratie, burgerlijke stand, belas tingen, algemene zaken. Cluster Grondgebied tele foon: 0118-555447; bouwza ken, bestemmingsplannen, grondverkoop, huursubsidie, mi lieu en verkeer. De medewerkers van deze balie zijn het eerste aanspreekpunt voor al uw vragen over deze on derwerpen. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis,Traverse I te Dom burg. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet be stuursrecht kan iedereen bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunnin gen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellingen). Dat moet schrif telijk, gemotiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet ui terlijk worden verzonden (per ptt- post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondissements rechtbank ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbu-5015,4330 KA Mid delburg. Info: 0118-555444. BEKENDMAKINGEN (enkele officiële publicatie'van de gemeente Veere worden ook ge plaatst in de Staatscourant: www.sdu.nl/staatscourant) ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN "SCHOTSEHOEK II" TE GAPINGE Gedurende 4 weken, van 3 t/m 30 augustus 2000, ligt ter inza ge het ontwerp-bestemmingsplan "Schotsehoek II" te Gapinge. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op het ontwikkelen van een wo ningbouwlocatie in aansluiting op de bestaande bebouwing aan de Schotsehoek. Gedurende de ge noemde termijn kan een ieder schriftelijk zienswijzen tegen dit ontwerp indienen bij de gemeente raad. ART. 19 lid 3 WRO Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor: Grijpskerke het bouwen van een tuinhuisje Garijp 2; het plaatsen van een tuinhuisje Oostkapelseweg 6. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunningen te verlenen door toe passing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 3 t/m 30 augustus 2000 tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende deze perio de bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplannen bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning, meldingen zijn ingekomen voor: Aagtekerke het bouwen van een centrumge bouw Zuiverseweg 2; het bouwen van een kantoor ruimte Reigersberg 11; het uitbreiden van een school Prelaatweg 22; Biggekerke het bouwen van een garage/ber ging Dorpsstraat 41; Domburg het verbouwen van een woning Schuitvlotstraat 13; het verbouwen van een woning met werkplaats Zuidstraat 3; het plaatsen van een houten berging Golfbreker 2 7; Koudekerke het uitbreiden van een woning Stationsstraat 8; het bouwen van een garage met carport Keiweg 15; het plaatsen van een dakkapel de Walestraat 45; Oostkapelle - het bouwen van een woning Ou de Domburgseweg 58; het bouwen van een carport Aagtekerkseweg 2; het plaatsen van een tuinhuisje Duinweg 55; Serooskerke het bouwen van een garagebe drijf De Zompe ong Veere het slopen van asbesthoudende platen/cv-ketel Kaai 99; het uitbreiden van een woning Kerkstraat 4; Westkapelle 0 het bouwen van een bijkeuken A.Virulystraat 24; het uitbreiden van een zomer huis Joossesweg 126; het verbouwen van een woning Torenstraat 61; Zoutelande het uitbreiden van een woning Duinweg 113. Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopver- gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGEN/MELDINGEN De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd: (tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Domburg het plaatsen van een dakkapel Burg. v.Teylingenpark 5 (20-7); Grijpskerke het plaatsen van een tuinhuisje /blokhut Nieuw Erve 13 (20-7); Oostkapelle het plaatsen van een tuinhuisje Groene Specht I (20-7). U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. TERRASVERGUNNING De burgemeester van Veere is voornemens medewerking te ver lenen aan het innemen van een terras op openbare grond gelegen voor het Chinees restaurant Orien tal Garden gelegen aan de Schut- testraat 10-12 te Koudekerke. De tekening ligt van 3 t/m 30 au gustus 2000 voor iedereen ter in zage op het gemeentehuis te Domburg. Iedere belanghebbende kan zijn zienswijze kenbaar maken. Dit kan schriftelijk bij de burgemees ter van Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. U kunt uw mening ook mondeling geven. Daartoe kunt u een afspraak maken met de Centrale Publieksbalie, cluster Burgerzaken, tel. 01 18-555446. WET MILIEUBEHEER Wij maken bekend dat, van 4 augustus t/m 15 september 2000 voor iedereen ter inzage ligt op het gemeentehuis te Domburg, de tijdelijke oprich tingsvergunning die we hebben verleend aan de heer J. de Bruijn, met betrekking tot de inrichting Liebertseweg 8 te Vrouwenpolder voor een melkrundveehouderij. Buitenom de openingstijden kun nen de stukken ingezien worden na telefonische afspraak (cluster Grondgebied, tel. 0118-555447). De vergunning is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. Tot en met 15 september 2000 kan beroep ingesteld worden bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door: degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning; de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie re delijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, dus op 16 september 2000, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift dient te wor den gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening aan de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage). Domburg, 2 augustus 2000 Burgemeester en Wethouders van Veere door Marijke Vael Al dat materiaal komt binnen op camping Klaverweide in El- lemeet, waar een deel van de crew in een kampeerboerderij verblijft. In een houten optrek je, dat dienst doet als monta geruimte, bekijkt Wilma Na- berhuis het beeldmateriaal op een aantal schermen. Als eindredacteur en uitvoerend Onlangs is de Stichting Nederland Schoon actief op het internet gegaan. Met acties en campagnes voor specifieke groepen con sumenten pakt de stichting, die is opgericht in 1991, de proble matiek van het zwerfafval structureel aan. Zwerfafval staat op de tweede plaats, na hondenpoep, in de toptien van ergernis sen in Nederland. Om weggooigedrag te kunnen veranderen, zijn goede voorzieningen nodig, zoals prullenbakken en een strakke handhaving. Maar belangrijker nog is kennis- en infor matieoverdracht. Op de internetsite van Nederland Schoon is daarom een over zicht opgenomen over de vergankelijkheid van zwerfafval. Een selectie daaruit: kauwgom heeft twintig tot vijfentwintig jaar no dig om te vergaan. Een appelklokhuis ongeveer veertien dagen, maar sinaasappelschillen en bananenschillen kunnen er wel drie jaar over doen. Een wit patatbakje blijft eeuwig in het mi lieu. De Stichting Nederland Schoon is te vinden op www.ne- derlandschoon.nl. producent van 625 TV Produk- ties is zij verantwoordelijk voor het eindresultaat dat str aks op televisie is te zien. Wil ma ziet het helemaal zitten. Door series als Grensover gang Hazeldonk, Vrienden van de Amstel en Gevaar op de Weg heeft zij ruime ervaring met het ver vaardigen van docu-soaps en ze is enthousiast over Schou wen-Duiveland. „Ik ben blij dat we voor dit gebied geko zen hebben. De sfeer is hier totaal anders dan in hoger ge legen kustgebieden. Het waait hier altijd en het landschap is prachtig; heel ruim. Je kunt al tijd ver kijken, zelfs wanneer het een beetje nevelig is". En thousiast is Wilma Naberhuis ook over de gemoedelijkheid die de eilandbewoners uitstra len. „ledereen is hier vriende lijk en rustig en neemt de tijd voor je. Dat werkt heel ont spannend. In Zandvoort of Bloemendaal vind je dat sfeer tje niet meer. Ik zal zeker pro beren om die gemoedelijke sfeer via de serie over te bren gen". Het idee voor een serie over een kustgebied in de zo mer is afkomstig van 625 TV Produkties zelf. „We hebben het aangeboden aan Veronica omdat deze zender veel docu- soaps uitzendt, programma's waarin entertainment en in formatie worden gecombi neerd". In mei begon de eer ste research en begin juni ves tigden zich drie verslaggevers in Burgh-Haamstede om de Westhoek te leren kennen en mensen te selecteren wier persoonlijk leven een rol zou kunnen spelen in de docu-so- ap. Het werd Perrie den Broe der, die met zijn moeder en broer Marcel strandpaviljoens Duin en Strand en Perries Be ach Club runt aan de Brou- wersdam. „De keuze viel op hem omdat het strandleven als een rode draad door de serie loopt en omdat hij ontspannen re ageert op de camera. Door middel van het dagelijks leven van Perrie en zijn familie ge ven we een beeld van het strandleven en de problemen waarmee een strandtenthou der wordt geconfronteerd. Bij voorbeeld afkalving van het strand, vandalisme en vroege sluitingstijden". Het strandle ven wordt ook belicht met opnamen van vrijwilligers van de strandreddingsbrigade, medewerkers van de gemeen te die het strand schoonma ken, een huisarts en ambulan cepersoneel. De titel van de Het waterbed blijft zich ontwikkelen. Na ingrijpende verbeterin gen op het gebied van comfort, techniek en design is ook het energieverbruik van deze bedden drastisch verminderd. De nieuwste generatie waterbedden, de zogenaamde softsiders, verbruikt de helft in vergelijking met voorgangers, zo blijkt uit recent Engels onderzoek. Hardside bedden zouden gemiddeld 700 Kwh verbruiken, softsiders komen uit op 400 Kwh. Bij een gemiddeld tarief van 21 cent per Kwh komt dat neer op 84 voordeel per jaar. Verslaggeefster Marjolijn van Dam maakt voor Paal 23 een item over het werk van de vrijwilligers van de Strandreddingsbrigade. Foto Marieke Mandemaker. serie 'Paal 23' is gebaseerd op het nummer van de marke- ringspaal bij strandpaviljoen Beach Club. Een andere hoofdpersoon in de serie is politieagent John van Tol. „Hij is uitermate geschikt omdat hij streng en rechtvaardig is en alles wat een politieagent hoort te zijn. En hij gaat ge makkelijk met de camera om". Zowel Van Tol als Den Broeder worden bijna dagelijks ge volgd door een 'eigen' came raploeg die hun werk filmt en elementen uit hun persoonlijk leven. De andere drie verslag gevers maken onder meer items in café Surf-ln in Scha- rendijke waar veel jongeren komen en van Gertjan Stastra die in Renesse een tattooshop runt en portier is bij disco The Next. Ze gaan mee met de brandweer en praten met on dernemers en inwoners van Renesse. „We willen een goed beeld geven van het wel en wee in de Westerschouwse badplaatsen en laten zien wel ke invloed de enorme stroom toeristen in de zomer heeft op het dagelijks leven van de be volking". Behalve de belevenissen van de hoofdpersonen en het strandleven wordt in elke afle vering een onderwerp speci aal belicht. Iedere ochtend wordt in de kampeerboerderij op camping Klaverweide be sproken hoe de opnamen die dag worden aangepakt en ver zorgt Wilma Naberhuis de eer ste montage van de beelden die binnenkomen. „De eind montage wordt in de studio in Almere gedaan". Volgens planning wordt nog tot en met 4 augustus gefilmd in de westhoek van Schouwen-Dui veland.

de Faam | 2000 | | pagina 13