CHUTTERSHOF E E S T Stir of Echoes Scary Movie Voorpremière; Gone in 60 Seconds Mosseldae in Yerseke Oreanist Charles de Wolff in Kapelle GONE II 60 SECONDS 12 Jr STIR W ECHOES SCARY MOVIE 12 jr THE PATRIOT 16 jr MY MYSELF AND IRENE 12 jr FLINTSTONES AL MISSION IMPOSSIBLE 2 12 jr THE NINTH GATE 16 jr TARZAN TE1GETJES FILM FINAL DESTINATION 16 jr GLADIATOR 16 jr STUART LITTLE KRUIMELTJE AL MANSFIELD PARK SHOWER BEING JOHN MALCOVICH THE GOOD, THE THE UGLY AND Donderdag 3 t/m woensdag 9 augustus première wersie wersie EEK GOES Stir of Echoes is een ijzingwekkende thril ler van David Koepp, onder meer de schrijver van Mission Impossible en Ju rassic Park. De film gaat over een man die via een hypnose bij zichzelf paranormale gaven ontdekt die hem oog-in-oog brengen met een vreemde bovennatuurlijke kracht en een schokkend geheim. Deze ontdekking veran dert zijn leven voor altijd, of voor zo lang dat nog duurt... Scary Movie is een komedie die de draak steekt met het horror-, tie ner- en thrillergenre. Van 'The Blair Witch Project' tot 'The Matrix', van de 'Scream' trilogie tot 'The Sixth Sense' en van 'The Usual Suspects' tot 'I know what you did last summer': geen enkele film ontsnapt aan deze parodie. Bij Cine City in Vlissingen worden geduren de de zomermaanden voorpremières ge houden. Zaterdag 5 augustus is het om 23.45 uur de beurt aan Gone in 60 Seconds, de nieuwe film van producers Jerry Bruckheimer en Mike Stenson. In de film spelen onder ande re Nicolas Cage, Giovanni Ribisi, Angeline Jolie en Robert Duvall. Gone in 60 Seconds is gere gisseerd door Dominic Sena. Carla van den Hoven in Kapelle Charles de Wolff in NH Kerk Kapelle Jo den Hollander in 't Kunstuus Tatjana signeert in Middelburg Orgelconcert in Sint Jacobskerk Fruitkunst in het Fruitteeltmuseum Gratis mosselen eten, zo dicht bij de bron als maar mogelijk is. Dat kan alleen in Yerseke, tij dens de jaarlijkse mosseldag die zaterdag 19 augustus weer gehouden wordt. Op het programma prijkt natuurlijk de Zeeuwse mossel in hoofdletters. Maar er is ook een vlootschouw op de Oosterschelde, taptoe, kermis, braderie en een popfestival te beleven in het aloude mosseldorp. Genoeg te doen dus! Zaterdag 5 augustus verzorgt de bekende organist Charles de Wolff een orgelconcert in de Neder lands hervormde kerk in Kapelle. Op het pro gramma staan onder meer werken van Alain, Franck, Reger, Mendelssohn en Litaize. Woensdag 2 augustus 2000 FAAM/VLISSINGER 11 Zaterdag 23.45 uur spannende film over een autodief Dagelijks 19.00 21.45 uur ijzingwekkende thriller met onder meer Kevin Bacon Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 23.45 uur komische persiflage op horror-, tiener- en thrillergenre Dagelijks 13.45 19.00 22.00 uur indrukwekkend epos over de relatie tussen vader en zoon Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur komische film over schizofrene politieagent Dagelijks 13.45 17.00 uur het verhaal van de ontmoeting tussen Fred en Wilma Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur romantische aktie-thriller met Tom Cruise Dagelijks 21.30 uur spannende film van meester-regisseur Roman Polanski Dagelijks 13.45 uur Nederlands gesproken Walt Disney's animatie-avontuur Dagelijks 13.45 16.15 uur de eerste speelfilm van Teigetje Dagelijks 19.00 uur Zaterdag 23.45 uur mysterieus verhaal over een schoolreis naar Parijs Dagelijks 18.45 22.00 uur de Romeinse generaal Maximus wordt opgeleid tot gladiator Dagelijks 16.15 uur avonturen van het slimme, vrolijke en heldhaftige muisje Dagelijks 16.15 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prach tig verfilmd s Donderdag, zondag en dinsdag 20.30 uur nieuwste film van Patricia Rozema naar het gelijknamige roman van Jane Austin Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Maandag 20.30 uur Chinese film over een oude man en zijn twee zonen Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Woendag 20.30 uur absurd en geraffineerd verhaal met John Malcovich en Camaron Diaz 13 Dinsdag 20.30 uur klassieke 'spaghettiwestern' met Clint Eastwood BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) Tom Witzky (Kevin Bacon) is een doodgewone jongeman, die samen met zijn zwangere vrouw en zoontje in een rusti ge buitenwijk van Chicago woont. Op een feestje wordt hij ge hypnotiseerd door zijn schoonzus. Hij gaat in een diepe, angstaanjagende tran ce. Voordat de schoonzus hem uit zijn hypnose haalt, vertelt ze hem dat hij zijn ziel open moet stellen. Dezelfde nacht nog wordt hij achtervolgd door gewelddadi ge visioenen en de geest van een dood meisje, dat hem een dringende maar onbegrijpelij ke boodschap probeert over te brengen. Tom raakt geobsedeerd door de overtuiging dat er geesten in zijn huis rondwaren. Ge kweld door hevige hoofdpij nen en afgrijselijke schrikbeel den besluit Tom de bron van de verschijningen te zoeken, maar hij brengt daarmee zich zelf en zijn gezin in groot ge vaar. Kevin Bacon in Stir of Echoes. Scary Movie is geregis seerd door Keenen Ivory Wayans die eerder ver antwoordelijk was voor de komedie 'I'm gonna get you Sucka'. Na de moord op een beeldschone klasgenote realiseert een groepje middelbare scholieren zich dat er zich een se riemoordenaar in hun midden bevindt. Heldin Cindy Campbell en haar verknipte vrienden Buf- fy, Brenda, Bobby, Greg, Shorty en Ray moeten alles op alles zetten om zelf uit handen van de gemaskerde moorde naar te blijven. En dat terwijl» de irritante ver slaggeefster Gail Hail storm hen voortdurend voor de voeten loopt. De hoofdrollen worden ver vuld door Carmen Elec- tra, Shannon Elizabeth en Cheri Oteri. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 8 van dit blad. Randall 'Memphis' is een be ruchte autodief, die vrijwillig met pensioen is gegaan. Hij wordt gedwongen in het vak terug te keren om het leven van zijn broertje Kip te red den, die tevergeefs probeerde om in zijn broer voetsporen te treden. Memphis zijn missie: binnen één nacht vijftig exclu sieve supersnelle auto's ste len en afleveren; alles of niets. Geholpen door een select ge zelschap auto-specialisten (gespeeld door onder andere Angelina Jolie, Robert Duvall en Vinnie Jones), probeert Memphis uit handen te blij ven van zowel de politie als een criminele straatbende. Gone in 60 Seconds biedt spectaculaire achtervolgingen en is doorspekt met humor en actie. Designer Carla van den Hoven uit Oudelande exposeert tot en met 25 augustus in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. Van den Hoven volgde haar opleiding aan de school voor toe gepaste vormgeving richting Dessin in Eindhoven en speciali seerde zich in het maken van dessinstoffen en interieurobjec ten. Daarnaast maakt ze ook acrylschilderijen. Tijdens de ten toonstelling kunnen bezoekers kennis maken met haar typische gebruik van overlappende lijnen. De expositie van Van den Ho ven kreeg de titel Changing Tides mee. De bekende organist Charles de Wolff speelt zaterdag 5 augus tus in de Nederlands Hervormde Kerk in Kapelle. Op het pro gramma staan werken van Alain, Franck, Reger, Mendelssohn en Litaize. De Wolff (1932) studeerde aan het conservatorium in Utrecht en Amsterdam orgel, piano, theorie en orkestdirectie. Hij zette zich in zijn loopbaan talloze keren in voor nieuwe en experimentele muziek, wat in 1965 bekroond werd met een eer ste prijs in het Internationale Concours voor Vertolkers van He dendaagse Muziek. In 1988 werd hij door de Académie Frangai- se onderscheiden vanwege zijn verdiensten voor de Franse or gelmuziek. Hij was bovendien meer dan vijfentwintig jaar ver bonden aan het Noordelijk Philharmonisch Orkest als vaste di rigent. Het optreden in Kapelle begint om 20 uur. Jo den Hollander exposeert tot en met 26 augustus in 't Kunst uus in Heinkenszand. Den Hollander was vele jaren in het on derwijs werkzaam en besteedde zijn vrije tijd aan meer creatie ve bezigheden. Een deel van de beeldjes van klei en tekeningen die hij door de jaren heen maakte zijn uit de kast gehaald en sa mengebracht. Verder zijn experimenten met schoencrème, bij enwas en computerprenten te zien. Zaterdag 5 augustus is zangeres Tatjana te gast bij de Free Re cord Shop in Middelburg. Vanaf 13 uur komt Tatjana zingen en deelt ze handtekeningen uit. Op het orgel van de Sint Jacobskerk in Vlissingen geeft de Rus sische organist Rubin Abdullin vrijdag 4 augustus om 12 uur een orgelconcert. Op het programma staan louter werken van Johannes Sebastian Bach: preludium in Es-dur, Kyrie, Gott Va- ter in Ewigkeit, Christe, aller Welt Trost, Kyrie, Gott heiliger Geist, Allein Gott in der Höh sei Ehr, Dies sind die heil'gen zehn Gebot, Wir glauben all' an einem Gott, Vater unser im Himmel- reich, Christ, inter Herr zum Jordan kam, Aus tiefer Not schrei' ich zu dir, Jesu Christ unser Heiland en Fuga in Es-dur. Het con cert maakt deel uit van een tournee van Rubin Abdullin langs Nederlandse orgels. De tournee is georganiseerd en gespon sord door de firma Flentrop Orgelbouw in Zaandam. Gedurende de maanden augustus en september exposeert het Fruitteeltmuseum in Kapelle toepasselijk werk van twee kunste naars. In de Fruittuin staat, als terloops, een vergulde collage van oud gereedschap genaamd 'Illusie'. Het is een werk van de Kapel- se kunstenares Eef van Daalen, dat heel vanzelfsprekend ontstaan lijkt. Binnen hangt een serie fruitige stillevens van de jonge kun stenaar Erwin de Hart uit Tilburg. De Hart voelt zich aangesproken door de klassieke thema van stillevens met fruit, omdat deze, met al hun aantrekkelijkheid, ook de vergankelijkheid van het leven symboliseren. Het Fruitteeltmuseum is de hele zomer open van woensdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur. Naast de exposi ties is er een Fruittuin met toelichting, een Jeugdatelier en een Fruitarium voor een pauze. Vanuit het museum zijn verschillende wandel- en fietsroutes langs de boomgaarden uitgezet. De Mosseldag gaat al vroeg van start, want om 8 uur 's morgens zijn de eerste tekenen van leven op de weekmarkt te zien. Vanaf 10 uur is de braderie langs de voor Yerseke zo karakteristieke oester putten geopend en zijn er in het centrum van het dorpje een kunst markt en kinderattracties. Om 12 uur start de mosselsloepenrace op de Oosterschelde en daarmee is gelijk het startsein gegeven voor het eten van de mosselen. Overal in en rond de Julianahaven staan dan kraampjes opgesteld van waaruit de trotse mosselboeren hun waren aan het publiek laten zien èn proeven. Daar wordt van 12 tot 00 uur ook het popfestival Mosselrock gehouden, met optre dens van de bands Racoon, Mind- link, Pink Carpet, Not James Dean, Trippin', Casseopeia, StickS 'n Sto nes en Jes. De plaatselijke muziek vereniging Mozart verzorgt een vrolijke noot op de Paardenmarkt en de dweilbands Olé, Tivoliband en Centrumkapel zorgen 's mid dags voor sfeer in de straten van het dorp. Om 15.30 uur is er de vloot schouw. Traditiegetrouw is er voor alle bezoekers een plaatsje aan boord van één van de versierde mosselkotters. De vloot keert rond het avondeten terug in de haven, 's Avonds is er een grote taptoe op het parkeerterrein van de Wil lem Alexanderhaven. Hieraan ver lenen drumfanfare Drumguards en Showgroep Valantine uit Delft, showband Jong Holland uit Dor drecht en show- en drumfanfare IJsselband uit Rheden hun mede werking. De Mosseldag 2000 wordt afgeslo ten met een spetterend vuurwerk bij de Koningin Julianahaven. Pu bliek kan zich dan opstellen op de oude Kijkuitdijk en rond de haven. Overigens, wie nu zaterdag 19 au gustus nét even geen tijd heeft: jaarlijks worden een kleine tiendui- Foto: Jaap Wolterbeek zend dagjesmensen en toeristen door professionele gidsen van de VVV rondgeleid. Ook dit jaar biedt de VVV Yerseke de mogelijkheid om aan de hand van een ervaren gids ingewijd te worden in de ge heimen van de oester- en mossel cultuur. Behalve een bezoek aan de oesterputten en de havens wordt ook een kijkje genomen in een mosselbedrijf. De excursies duren ongeveer anderhalf uur en beginnen steeds om 14 uur bij het VVV-kantoor aan het Kerkplein. Er zijn rondleidingen op vrijdag 11 augustus, dinsdag 15 augustus, vrijdag 18 augustus, vrijdag 25 au gustus en vrijdag 1 september. Meer informatie is verkrijgbaar bij het VVV in Yerseke. Charles de Wolff studeerde aan het conservatorium in Utrecht en Amsterdam orgel, piano, hoofdvak theorie en orkestdirectie. Nadat hij in 1953 eindexamen had gedaan, met een onderscheiding voor vir tuositeit, en in 1954 de Prix d'Ex- cellence voor orgel in de wacht sleepte, zette hij zijn orgelstudie voort bij Jeanne Demessieux in Parijs. In zijn loopbaan heeft De Wolff zich talloze malen ingezet voor de nieuwe en experimentele muziek, wat in 1965 bekroond werd met de eerste prijs in het internationale Concours voor vertolkers van he dendaagse muziek. Tijdens een or gelconcert in de Grote Kerk van Naarden werd hij in 1988 onder scheiden door de Académie Fran- caise vanwege zijn verdiensten voor de Franse (orgel)muziek. Als organist gaf Charles de Wolff concerten op alle vermaarde or gels in Nederland en op talloze daarbuiten. Hij maakte een groot aantal plaat- en cd-opnames. In 1968 werd zijn vertolking van Bach's Passacaglia onderscheiden met een Edison. Op een recente cd heeft De Wolff op gedreven wijze de orgelwerken van zijn leermees ter Anthon van der Horst vastge legd. Door Anthon van der Horst werd De Wolff in 1965 aangesteld als zijn opvolger en als vaste diri gent van De Nederlandse Bachver- enging, tegenwoordig Bachkoor Holland, waarmee hij tot 1998 on der meer de jaarlijkse uitvoeringen van Bach's Passionen heeft ver zorgd. Als vaste dirigent is De Wolff al meer dan vijfentwintig jaar ver bonden geweest met het Noorde lijk Philharmonisch Orkest tot de fusie ervan met het Fries Orkest in 1989. Twee hoogtepunten op di- rectiegebied waren de uitvoering van de Krönungsmesse van Mo zart ter gelegenheid van de kro ning van Prinses Beatrix tot Konin gin der Nederlanden in 1980 en een concert met het Bachkoor Hol land tijdens het officiële staatsbe zoek van de Amerikaanse presi dent George Bush in 1989. Het concert in de Nederlands hervorm de kerk van Kapelle begint om 20 uur. foto Buena Vista International

de Faam | 2000 | | pagina 11