ARMANI ZCAD geeft voorlichting aan de kust Oogstdemonstraties in Kerkwerve Staatscircus Rusland in Zeeuwse havensteden breed Meer duinen op Neeltje Jans Finale uitverkoop .Sfe» OPHEFFINGS VERKOOP Time Bandits in Panta Rhei t/m za 29 juli 25 JUNI KOOPZONDAG Juwelier^fifr \AN DERJMADEN WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN WOENSDAG 26 JULI 2000 JAARGANG 101 - NUMMER 30 Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) is onlangs begonnen met hun jaarlijkse alcoholvoorlichtingscampagne aan de Zeeuwse kust. Het is volgens het ZCAD géén anti-alcoholcampagne die tot en met 3 augustus wordt gehouden langs de Zeeuwse kust. „Het doel is jongeren bewust te maken van de gevolgen van excessief alcoholgebruik". Vanwege de landschappelijke inrichting van het voormalige werkeiland, wordt het aan tal duinen op Neeltje Jans uitgebreid. Dat meldt Rijkswaterstaat Voordelta. in haar Nieuwsbrief fp herenmode De laatste dagen, restanten verkoop AllC OVCrheniden Arrow, Melka, Elmior 50," p.s., 2 voor ƒ90,- Alle truien, slipovers, sweat shirts Enkele jacks m, ƒ198,- UlllgeDelft46_48/ Pantalons 75,- hoek Segeersstraat, Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: De Stichting Het Werkend Trek- Met een keur aan Russische topartiesten komt het Groot Russisch Staatscircus naar Vlissingen en Terneuzen. De Walcherse haven plaats krijgt van 28 juli tot en met 6 augustus als eerste een bezoek, de collega-stad in Zeeuws-Vlaanderen van 9 tot en met 13 augus tus. De tent die in beide Scheldesteden wordt opgezet is met 2,5 duizend zitplaatsen de grootste van Europa en staat in Vlissingen op het parkeerterrein van de Koninklijke Schelde Groep en in Terneuzen aan de Alvarezlaan. Een professioneel live-orkest begeleidt de acts op de voet. De vermaarde Nederlandse popgroep Time Bandits speelt vrijdag 28 juli om 22 uur in strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen. De band rond zanger en gitarist Alides Hidding kreeg in de jaren tachtig bekendheid met num mers als I'm Specialized in You, Live it Up en Endless Road. Tegenwoordig spelen Hidding en de zijne naast eigen hits uit de jaren tachtig nieuwe nummers en covers van onder meer Ti- na Turner, Otis Redding en Jimi Hendrix. Legendarische clown Hechte familie paard Zeeland geeft dinsdag 8 augustus een oogstdemonstra tie met trekpaarden op het perceel win tertarwe van de fami lie Van der Wekken aan de Heuvelsweg in Kerkwerve. Het unieke aan deze de monstratie is dat er twee zelfbinders worden getoond die elk worden getrok ken door drie trek paarden. Er zijn nog maar enkele zelfbin ders in Zeeland die in staat zijn goed werk te leveren. ©QKItrMQK) KLEINE MARKT I VLISSINGEN Tel. 0118-412605 De Chomaggidzes ruiters lijken roekeloos hun acts af te werken. Een zelfbinder maait het graan en bindt het tot scho ven. Het voorttrekken van een zelfbinder is een zwaar karwei voor de paarden, dit komt doordat de zelfbinder uit veel draaiende delen be staat. Bovendien moet voor een goed resultaat de machine met een vrij hoge snelheid worden voortbewogen. De schoven worden met een ge restaureerde boerenwagen, getrokken door twee trek paarden, afgevoerd naar een antieke dorsmachine waar het graan wordt gedorst. Ook wordt er graan gemaaid met de zekel en met de vlegel gedorst. Er zijn nog maar De oogstdemonstratie van de Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland. Foto Ad Phernambucq weinig mensen in Zeeland die de kunst van dit ambacht verstaan. Twee paarden wor den ingezet voor het bewer ken van de stoppel met een ploeg en een cultivator. De Zeeuwse Vlegel is met een stand aanwezig om haar pro duct, milieuvriendelijk ge teeld graan, te promoten. Ook de Stichting Het Wer kend Trekpaard Zeeland is met een informatiestand aan wezig. Liefhebbers worden Die taak ligt in handen van acht studenten die speciaal voor dat doel zijn aangetrok ken en opgeleid. Zij bezoeken campings, strand en andere plaatsen waar veel jongeren samen zijn en gaan met hen een gesprek aan over alcohol en alcoholmisbruik. De cam pagne wordt ondersteund met posters, ansichtkaarten, T- shirts, een campagnekrant en een speciaal geproduceerde CD-single met een remix van het nummer 'I'll never drink again'. Het materiaal beeldt de direc te en negatieve gevolgen uit van overmatig alcoholgebruik, zoals kotsen in het openbaar, er onaantrekkelijk uitzien en schaamte omdat je te ver bent gegaan met een partner. Zeeuwse horecaondernemers verrassen tijdens de campag ne jongeren die te veel alco hol drinken met een lolly. Dit onder het motto 'Doe me een LOLly: Take a break'. Uit onderzoek langs de Zeeuwse kust in 1999 blijkt dat jongens per vakantiedag gemiddeld 21 glazen bier drin ken en meisjes ongeveer ne gen. Op een gemiddelde va kantie van negen dagen is dat per persoon al gauw 190 gla zen, ofwel vijf kratten bier. Uit het onderzoek blijkt ook dat de vakantiecampagne, die voor het vierde jaar wordt ge houden, aantoonbare invloed heeft. Veel jongeren gingen door de informatie nadenken over hun eigen alcoholgebruik en daar door minder drinken, ook wanneer zij gingen stappen na hun vakantie. De campag ne van het ZCAD wordt onder steund door de gemeenten Schouwen-Duiveland en Vee- re, horecabedrijven, Zeeuwse jongerencampings, VVV-Zee land, recreatiewerk, politie, supermarkten en de Zeeuwse 3VO. In Zeeuws-Vlaanderen werken jongerencamping De Wiidhof en discotheken De Ploeg en Joy mee aan het ini tiatief. volop in de gelegenheid ge steld het schouwspel te fil men of te fotograferen. De demonstraties worden ge houden van 16 tot en met 21 uur. Eerder dit jaar werden reeds duintjes aangelegd bij het Wa terpaviljoen. De komende tijd gebeurt dat ook door zand te storten in de vakken die wor den gevormd door de ver- keerslussen van de afslagen naar Waterland Neeltje Jans en het Topshuis. Voor dat doel wordt ongeveer 250.000 kuub zand verzet, afkomstig uit het zanddepot van Rijkswater staat. Het totale project kost een a 1,5 miljoen gulden en moet in 2004 gereed zijn. Bij de werkzaamheden wordt re kening gehouden met het toe ristenseizoen en de broedtijd van vogels. Daarom wordt momenteel niet gewerkt aan het creëren van extra duinen. Naar ver wachting gaan de werkzaam heden in september verder. Wanneer de extra duinen zijn aangelegd is het zanddepot nog niet leeg. Het resterende deel wordt volgens Rijkswa terstaat te zijner tijd gebruikt voor aanpassing van de bin nenhaven op Neeltje Jans zo dat daarbij een strand ont staat. Ook is het zand be stemd voor aanpassing van de oevers op Neeltje Jans en het creëren van een vogelei land. advertentie) Lan3e Vorststraat 12 Goes (advertentie) van 229,-/198,-/149,- nu per stuk 75,- j 4331 AR Middelburg, Rest van onze voorraad 50% korting telefoon on8-613073 (advertentie) Spreekuur college Kermis Bomenroutes Het Groot Russisch Staatscir cus biedt een kleurrijk geva rieerd programma en belooft louter top acts in de piste te tonen. Het behoort tot de be roemdste circussen ter we reld en heeft een indrukwek kende rij feiten in de geschie denisboeken staan. De arties ten worden geselecteerd uit een elite van de Russische circusschool waar ze van jongs af aan een intensieve opleiding volgden. Het pro gramma duurt maar liefst tweeëneenhalf uur. Topattractie is ongetwijfeld de nu al legendarische clown Rafael Akopjan. Hij is zeven tig jaar en de oudste artiest van'het circus. Hij viert dit jaar zijn gouden jubileum. Van die vijftig jaar diende hij maar liefst veertig jaar voor het Russisch Staatscircus. Ak opjan heeft inmiddels zowat de hele wereld gezien. Hij be gon ooit als acrobaat, maar toen hij de beroemde clown Olog Popov zag, wist hij wat hij wilde. Akopjan ging in de leer bij Popov en bleek inder daad over verrassend veel ta lent voor het clownsvak te beschikken. Dat zijn achter grond de acrobatiek betreft, is nog steeds te merken aan zijn halsbrekende toeren. Aan zijn pensioen wil hij nog niet denken, bezweert hij. En dat het talent voor het vak na drukkelijk in de genen is voortgeplant bewijst zijn der tienjarige kleindochter die onlangs een eerste interna tionale circusprijs won. Inder daad, als clown. Clowns hebben overigens een belangrijke stem in het kapittel van het Russische Staatscircus. Er is nog een duo dat in staat is om een re gelrechte aanslag op de lach spieren te ondernemen, na melijk Alexander Antipin en Vassili Bykov. Beiden zijn het hele programma present om - zoals dat heet - de gaatjes te vullen. Daarnaast tart de Franse trampoline clown Alan Harrison elk evenwichts gevoel door als dronken zee man de meest rare sprongen te maken. Hij betrekt het pu bliek optimaal bij zijn onge looflijke acts. Met dit gastop treden ging een lang gekoes terde wens van de Fransman in vervulling door ooit voor dit circus te mogen optreden. Ook de Duitse dompteur Ju dith Kaiser verzorgt een lang gekoesterd gastoptreden. Eerst komt ze in de piste met negen beren en daarna speelt ze spelletjes met vijf tijgers. Ware vriendschap tussen mens en dier - zo luidt haar motief - is belangrijk om de dieren kunstjes te laten doen. Het Groot Russisch Staatscir cus huldigt de opvatting dat circus vermaak moet zijn voor het hele gezin. Dat geldt overigens ook voor de arties ten die er een hecht familiele ven op na houden in de kara vaan bij het circus. Zo is er bijvoorbeeld de familie Dukh- novski met ooms, tantes, ne ven en nichten. Ster van de familie is de acht tienjarige Michail die in staat is om op stelten met ware doodsverachting een salto te maken op een evenwichts- balk. Twee keer treedt deze familie op. Verbazingwekkend moet ook de balansact met zwaard zijn van Jelena Savel- jova en ronduit magistraal „Ze hebben vorig jaar ook al bij ons gespeeld", vertelt Wil lem-Jan Buys van strandpavil joen Panta Rhei. „Dat is ons goed bevallen en hun blijk baar ook want ze belden dit jaar zelf of ze weer mochten komen". In de jaren tachtig speelde de band disco-rock, tegenwoordig gaat de stijl meer in de richting van pop, jazz en blues. Naast de Time Bandits schrijft Alides Hidding nummers voor Nederlandse en Belgische artiesten als Ro meo, Roth Jackott, Dana Win ner, Helmut Lotti en Barbara Dex. Het optreden van de Time Bandits in Panta Rhei begint om 22 uur en de entree kost 12,50. Alides Hidding van de Time Bandits. Judith Kaiser, beren- en tijgerdompteuse. wordt de Kozakkengroep Chomggidzes genoemd. Het woord roekeloos lijkt van kracht op de ruiters uit Geor gië. Tijdens een wilde galop zijn ze zelfs in staat om onder de buik van een galopperend paard terug in het zadel te ko men. 'Het is een indrukwek kend schouwspel dat de sfeer van de Russische steppen op roept. Paarden, clowns, beren, tij gers en acrobatiek zijn de in grediënten die het Russisch Staatscircus nog steeds ra zend populair maken. In Vlis singen en Terneuzen hoopt de circusdirectie haar faam waar te maken. pag Bij Cine City in Vlissingen gaan deze week The Patriot met Mel Gibson en de ijzingwekkende thriller Stir of Echoes in première. In Colijnsplaat wordt vrijdag Pee-Rock gehouden met als hoofdact The Whisky Priests. In de Sint Jacobskerk in Vlissingen geeft dinsdag 1 augustus het Zomer Orkest Nederland een concert. De Middelburgse ondernemer Jack Pateer heeft een nieuwtje voor de toeristen die Walcheren bezoeken: de Toeristenkaart. Met de kaart krijgen toeristen interessante kortingen bij attracties en restaurants. Op de Nieuwendijk in Vlissingen hebben Elise Evegaars en Marcel Lammers Ierse pub The Wicked geopend. Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (01 18) 484 316 (0118) 484 27ó (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes Vier wijnmakerijen uit Walcheren en Beveland hebben de Zeeuwse Wijnroute samengesteld. Op Walcheren doet Wijngaard 't Vierendeel uit Vrouwenpolder mee aan de fietsroute.

de Faam | 2000 | | pagina 1