INFpagina I' ÉȧyisN!§ °ver^roene J INFO (0118) 88 2 TTTf n. a— ///A N.V. DELTA Nutsbedrijven Vernieuwde DELTA-website op Internet Risicoanalyse voor zekerheid Verrassende verlicht?g Vlekkeloze levering DELTA Prof ronde en Danielle Ov Pomoies voor de dorst DELTA Postbus 5048 4330 KA Middelburg e-mail: info@delta-zld.nl 14 FAAM/VLISSINGER Woensdag 26 juli 2000 Op deze DELTA Consumentenpagina geven wij u tips en wetenswaardigheden over onze producten,, diensten en huishoudelijke apparatuur. Daarnaast willen wij u informeren over ons verrassend veelzijdige pakket producten en CONSUMENTEN diensten. Deze pagina zal regelmatig verschijnen. Als u op deze uitgave wilt reageren, dan kunt u contact opnemen mefde afdeling Communicatie van N.V. DELTA Nutsbedrijven, telefoonnummer (0118) 88 20 32. rr- I r1 Als u een Internet-aansluiting heeft dan kunt u DELTA Nutsbedrijven virtueel be zoeken. Steeds meer mensen vinden informatie op de elektronische snel weg. Het blijkt dat 34 procent van de Europese bevolking toegang heeft tot het Internet. Als u "www.delta- zld.nl" intoetst, komt u op de websi te van DELTA. Deze website is onlangs in een nieuw jasje gestoken. Op de ho mepage ziet u de rubrieken. Door deze aan te klikken, kunt u uit stapjes maken. De rubrieken Consumenten, Zakelijke relaties, DELTA Algemeen, Nieuws, Re actie en Mededelingen leveren een goed, betrouwbaar beeld op van DELTA. U maakt als het ware een actuele foto van ons verrassende bedrijf. De rubrieken worden steeds ge actualiseerd om op de hoogte te blijven van de laatste stand van zaken. Laten we eens gaan bla deren. Bij vacatures staat naast deze afbeelding de DELTA-vacatures. Onder Consumenten vinden we elektriciteit, gas en wa ter. Belangrijk zijn de tarieven die op dit mo ment gelden. Zekatel Basisdiensten heeft haar programma-aan bod met kanaal en Moeten wij thuis bang zijn voor legionellabacteriën? Neen, is het antwoord. Legionella- bacteriën komen van nature niet of nauwelijks voor in drinkwater. Er is pas een risico als de leefomstandigheden voor legionellabacteriën gunstig zijn waardoor ze zich kun nen vermenigvuldigen. Groei van legionellabacteriën treedt op bij een watertemperatuur tussen 25°C en 45°C. Voorwaarde is dan wel dat de benodigde voedingsstoffen in het water of op de leidingwand aanwezig zijn. Een andere voorwaarde is verder dat het water in de leiding stilstaat. In een ringleiding is dit sneller het geval dan bij de leiding bij u thuis die vaak gebruikt wordt en goed doorstroomt. Na vakantie, wanneer een tijdlang geen wa ter is getapt, adviseren wij de leiding vijf minuten door te spoelen met heet water. De legio- nellabacterie sterft af bij 55° C. Afsterving gaat sneller als de temperatuur hoger is. Een paar voorbeeldjes: als uw warmwatertoestel is afgesteld op minimaal 60° C kunt u met een gerust hart douchen. Tijdens het koffiezetten of strijken kunt u niet besmet raken. De tem peratuur van het gebruikte water is daarbij aanzienlijk hoger dan 60° C. Het woord legionella levert vaak schrikreacties op. We hoeven alleen maar te denken aan de be richten over Bovenkarspel, verschillende verpleegtehuizen en recentelijk tuincentra. Wat was hier aan de hand? In vernevelde vorm werden op deze plaatsen legionellabacteriën ingeademd. Legio nellabacteriën veroorzaken de veteranenziekte of legionellose, een soort longontsteking. De besmetting kan alleen via de longen verlopen als wij water dat verneveld is en legionellabacteriën bevat, inademen. De kleine waterdruppels met daarin legionellabacteriën kunnen diep in de longen doordringen. De bacteriën treffen in de longen de voor hen optimale leefomstandigheden aan. Zij kun nen zich daar snel vermenigvuldigen met legionellose als gevolg. Als legionellabacteriën in de maag te rechtkomen, sterven ze af. De ziekte kan dus nooit het gevolg zijn van het drinken van water. Ook kan de ziekte niet van de ene op de andere mens worden overgedragen. Op verzoek en tegen vergoeding verricht DELTA voor bedrijven/instellingen/stichtingen een risicoanalyse voor grotere installaties. Tijdens deze analyse worden de belangrijkste gegevens verzameld voor een be heersplan. Op verzoek kan de (warm)waterinstallatie worden bemonsterd en onderzocht op de aanwezigheid van legionellabacteriën. Met de resultaten van dit onderzoek kunt u uw klanten volledig informeren. Voor meer info over deze risicoanalyse kunt u terecht op het hoofdkantoor van DELTA telefoonnummer (0118) 882832. frequenties ge- f* '-O?.-.-.vï - I plaatst. C. Póv il,De nieuwe energie- 1 I premieregeling ■ff H staat uitgebreid H ■lllll op het net. Uitleg i nil r stroom ont- i IÉI.' breekt ook niet, evenals handige tips. DELTA in cijfers verstrekt inzicht over omzet, winst en aantallen klanten. Ook de meest recente pers berichten zijn te lezen. Als u op zoek bent naar een nieuwe baan is het zinvol de rubriek vacatures aan te klikken. Als u inzoomt op de rubriek mededelingen/onderhoud, ziet u waar en wanneer onderhoudswerkzaamheden worden verricht. Handig want an ders moet u dit uit de krant of het huis-aan-huisblad vernemen. DELTA zet de onderhoudswerkzaamheden in de krant. Het gedrukte woord blijft immers een belangrijke drager van de bood schap. Maar DELTA beseft dat Internet een interessante nieuwsbron is. Uit gegevens blijkt dat op een gemiddelde dag 20 pro cent (2,5 miljoen) van de Nederlanders on line zit. Als deze mensen de vernieuwde website van DELTA bezoeken, moeten zij in een gespreid bedje komen. In ieder geval relevante informatie ophalen. Verlichting bepaalt de sfeer in het interieur. De tijden van het peertje boven de eettafel liggen ver achter ons. Er is keus uit verschillende lichtbronnen. Er zijn lampen te kust en te keur. De gloeilamp heeft gezelschap gekregen van de TL-lamp en de halogeenlamp. De spaarlamp wint, mede doordat hij steeds goedkoper en kleiner in om vang wordt, aan populariteit. De huidige spaarlamp past in veel armaturen. De ontwikkelingen in de verlichtingswereld staan niet stil. Ongeken de creatieve oplossingen doen hun intrede. Zo is recent in Scandina vië de "touch clip" ontwikkeld. Deze speciale clip is zowel schakelaar als dimmer. Het werkt zo: door de clip zachtjes aan te raken en vast te houden, wordt het licht meer of minder gedimd. Op deze wijze kan de gewenste lichtsterkte worden ingesteld. Dit systeem van Frandsen is nog niet in ons land op de markt gebracht. DELTA staat dag en nacht klaar voor al haar kleine en grote klanten met de levering van gas, water, elektriciteit en radio- en tv-signalen in dè provincie Zeeland. Daarbuiten levert DELTA ook water aan de inwoners, bedrijven en organisaties van de Brabantse Wal en op het Zuid-Hollandse eiland Goeree-Overflakkee. DELTA is producent van drie verschillende waterkwaliteiten: drinkwater, industriewater en demi-water. Ruim 1200 DELTA-ers op het hoofdkantoor in Middelburg en op de districtskantoren in Goes, Terneuzen, Vlissingen en Zierikzee werken aan een vlekkeloze-levering van producten en diensten, aanleg en onderhoud van de "transportmiddelen", zoals ondergrondse en bovengrondse leidingen en ka bels. Vlissinger Kees de Rijcke liet zich bij het ontwerp van verlichting inspire ren door CD's. Als grafisch vormgever krijgt hij wekelijks een of meerdere CD-rom's als reclame toegestuurd. Weggooien vond hij zonde. De vorm en het invallende licht toverden regenboogjes op zijn cd's. Daar moet ik wat mee doen, dacht de Vlissinger en ging aan de slag. "De lamp is een 'tros' van 25 CD's. Van onderaf gezien is het een compositie van cirkels. De con structie van de lamp is simpel en goedkoop. De fittingen zijn in het gat van de CD gelijmd. Gesoldeerde lasdraad is een pool voor de stroomdoorvoer en zorgt op zijn beurt voor stevigheid. De andere pool is in serie geschakeld en de draden zorgen voor passende bogen boven de CD's. De lamp heeft een chromen uitstraling, de vele lichtpuntjes geven het geheel iets feestelijks." Voor eventuele info Kees de Rijcke telefoonnummer (0118) 419455. In koele, niet te dichtbevolkte streken (grote delen van Eurazië, Noord- en Zuid-Amerika) is de smaak van het wa ter meestal geen probleem, komen virussen nauwelijks voor, maar kunnen protozoa (ééncellige diertjes) wel een probleem zijn. Zowel wilde fauna als huisdieren (o.a. runderen en schapen) kunnen dragers zijn. Kies, als je er maar een enkele keer op uittrekt, voor "drie minuten koken" en als je vaker gaat voor een "keramisch pocketfil ter" dat de vorm van een fietspomp heeft. Belangrijk voordeel van het filter: je hebt snel drinkbaar water. In warme en/of dichtbevolkte streken kunnen virussen wel een probleem vormen. Ze kunnen daar in elk geval het water desinfecteren. Dat kan door "drie minuten koken" (alle micro-organismen worden uitgeschakeld) of door toepassing van chloor of jodium (doodt geen ééncellige diertjes). Ééncellige diertjes kunnen door filtratie over een pocketfilter (pompje) worden verwijderd. Een pocketfilter met actieve kool verbetert bovendien de smaak en verwijdert een deel van de (aan slib gebonden) zware metalen en organische verbindingen. Dan nog dit: in warme dichtbevolkte streken is het verkrijgen van mineraalwater vaak geen probleem. Het is bijna altijd micro-biologisch betrouwbaar. Neem bij twijfel koolzuurhoudend water. Het Katadyn-pocketfilter is te koop bij Bever Zwerfsport, algemeen nummer: (0900) 2352383. Verder bij alle goede kampeerwinkels. De capaciteiten van de filters varieert van 0,3 tot 1,5 liter per minuut en van 380 tot 50.000 liter met één filter of set filters. Prijzen variëren van 179 tot 675. Daniëlle Overgaag, oud-wielrenster en tegenwoordig presentatrice bij Studio Sport over de vraag waar aan zij denkt bij Zeeland en sport. Daniëlle, met het recente EK voetbal nog in het achterhoofd: "Die twee broertjes, hoe heten die ook weer. Natuurlijk, de broertjes De Nooyer die hun heil hebben gezocht in Friesland. Ik denk ook aan Danny Blind die jarenlang een vaste waarde van Ajax en het Nederlands elftal was. En wat een verrassing: Peter van Vossen zagen we toch weer tussen de lijnen bij het EK voetbal. Als ik aan wielrennen denk, komen de namen Jan Raas, Kees Bal en Cees Priem bo ven. Maar Zeeland is slecht bedeeld met grote sportevenementen. Daarom vind ik als oud-wielrenster de DELTA Profronde een must. Zaterdag 2 september, de dag waarop deze wedstrijd wordt gere den, is een datum om te onthouden. Ik' heb gehoord dat internationale ploegen belangstelling hebben getoond. Diezelfde ploegen zien we wellicht weer terug als Zeeland in het tourschema van de Tour de France wordt opgenomen. Het is leuk voor sportminnend Nederland als de Tour de France over een aantal jaren de mooie provincie Zeeland in miljoenen huiskamers brengt."

de Faam | 2000 | | pagina 14