I I The Wicked: eerste Ierse pub in Vlissingen Voordelig attracties bezoeken met de Toeristenkaart 1 Werknemers krijgen recht op deeltijdwerk i Rob Slotemaker Zandvoorter van de Eeuw Vlissingen is een café rijker: Ierse pub The Wicked op de Nieuwendijk. Eigenaars Elise Evegaars en Marcel Lammers namen 15 april de sleutel van voormalig café De Ruyter, Nieu wendijk 31, over en onlangs, na enkele maan den van grondig verbouwen, hielden zij hun openingsfeest. Dartcompetities De Middelburgse ondernemers Jack Pateer van het bedrijf King Kaart Promoties heeft een nieuwtje voor de toeristen op de markt gebracht. Een kortingskaart waarmee toeris ten tegen gereduceerd tarief kunnen eten in restaurants en attracties als het Arsenaal in Vlissingen en Miniatuur Walcheren in Middel burg kunnen bezoeken. Tevens heeft King Kaart Promoties de nieuwe King Kaart Mid delburg gepresenteerd: met deze kortings kaart kunnen kaarthouders tegen aantrekke lijke prijzen dineren in meer dan twintig res taurants. King Kaart Hoe gaat het ermee? Goed zou je verwach ten, maar hoe vaak krijg je niet als ant woord: Druk, druk, druk. Want om vijf uur moe ten de kinderen van de naschoolse opvang ge haald worden, om zes uur moet het eten op ta fel staan, om half zeven moet nog even een vergadering voorbereid worden die om half acht begint. Het zou best prettig zijn om een uurtje eerder thuis te zijn, niet waar? Bioscoopbezoekers maken kans op digitale camera ISO-9002 voor maritieme opleiding Hogeschool Zeeland Autobedrijf Hofman Avondmarkt in Goes Gezelligheid troef op de nieuwe Femina Vlissingse speeltuinen geven samen folder uit Rob Slotemaker is door de Zandvoortse be volking verkozen tot "Zandvoorter van de Eeuw'. De oprichter van Slotemakers Anti-Slip- school heeft onder meer veel betekend voor de verkeersveiligheid in ons land. BEL Walcheren Woensdag 26 juli 2000 FAAM/VLISSINGER 13 door Lonne Smit Voor Elise Evegaars ging daarmee een lang gekoester de droom in vervulling, „ik zit al vanaf mijn veertiende in de horeca; dat is altijd geweest wat ik wilde, ook al waren mijn ouders het er aanvanke lijk niet zo mee eens", vertelt ze. „Na vijftien jaar kondigde zich een kans aan voor mij om een eigen café te beginnen, en die pakte ik met beide han den aan". Marcel Lammers, van oor sprong ingenieur werktuig bouwkundige, besloot zijn vriendin daarbij te helpen, en dus runnen ze The Wicked (volgens Lammers past die naam wel bij zijn vriendin: lek ker ondeugend) nu met zijn tweeën, in het seizoen elke dag van 14 tot 2 uur. „Een Ierse pub, dat leek me wel wat, niet alleen omdat zo'n café er nog niet was in Vlissingen maar ook omdat mijn tweede moeder, zoals ik de vriendin van mijn vader noemde, een Ierse was en zij mij al heel wat verteld had over de pubs in haar geboor teland. Die typisch huiselijke sfeer, waar iedereen zich thuis kan voelen, trekt mij bijzonder aan", legt Evegaars uit. „Een voudig en ruim ingericht, don kere, warme kleuren, veel hout, niet teveel opsmuk, ge zellige Ierse muziek of blues, in ieder geval muziek die niet te hard staat, zodat je gezellig met iedereen kan praten. En niet te vergeten: Iers bier en Ierse whisky". Murphy's Red en Murphy's Stout zijn de tap biertjes, terwijl er een hele boel andere Ierse biersoorten uit de fles geschonken wor den. De bekendste daarvan zijn Kilkenny en Guinness Special Export. „We hebben al een flink aantal leren en Schotten op bezoek gehad, die hier voor kortere of lan gen gere tijd werken, en die doen wat deze 'echte kenners' zeg- allerlei suggesties over bier tjes waarmee we ons assorti ment zouden kunnen aanvul len. Leuk toch, advies van je eigen klanten? Ik ben zelf nog nooit in Ierland geweest, dus ik hecht veel waarde aan Ook wat de whisky betreft is er volop keus; zo is er de Bushmills single malt (opval lend pittig voor een single malt, maar niettemin met een ronde afdronk), de Paddy en de Black Bush (beide blended whisky's). Allemaal Iers. Iets anders wat in een Real Irish Pub zeker niet mag ontbreken is het dartboard, en daar wordt ook gretig gebruik van gemaakt. The Wicked gaat zich overigens aansluiten bij de Zeeuwse Dart Federatie, wat inhoudt dat er regelmatig dartcompetities gehouden zul len worden. Marcel Lammers en Elise Evegaars willen ook eens per week een gewone dartavond instellen, waarbij iedereen die maar zin heeft mee kan doen. Dat zal waar schijnlijk ofwel de maandag- ofwel de dinsdagavond wor den. Er wordt op dit moment hard gewerkt aan het inrich ten van een speciale ruimte achter in het café met twee dartbanen en een poolbiljart. „En we zijn ook van plan om binnenkort samenkomsten te organiseren van de Puch To- mos Club Zeeland. Marcel en ik zijn namelijk echte Puch-fa- naten. Wij hebben dan ook geen van beiden een autorijbe wijs: we doen alles op de Puch! Maar er komt binnenkort wél een bakbrommer, want in kopen doen met een Puch, da's toch wel héél erg lastig". Nóg een activiteit die op sta pel staat: de kiaverjascompeti- tie. In het winterseizoen zal ook The Wicked zich aanslui ten bij de kring van Vlissingse cafés die deze kaartavonden in wedstrijdverband (maar óók heel gezellig!) organi seert. De Toeristenkaart is verkrijg baar bij een groot aantal VVV- kantoren, campings en wo ningverhuurbedrijven. Met de kaart, die nog geen dertig gul den kost, krijgen toeristen aantrekkelijke kortingen bij restaurants, attracties als Mi niatuur Walcheren, Indoor Karting Middelburg, biljart centrum Que Action in Mid delburg, reptielenzoo Iguana in Vlissingen en attractiecen trum Het Arsenaal in dezelfde stad. „Kaarthouders hoeven eigenlijk maar één keer uit eten te gaan en ze hebben de aanschafkosten van de kaart er al uit", vertelt Jack Pateer van King Kaart Promoties. „Het mes snijdt aan drie kan ten. De toerist die Walcheren bezoekt doet er zijn voordeel mee, de ondernemers in de toeristische sector verdienen er aan en ik tenslotte ook". De Toeristenkaart kan voorlopig alleen op Walcheren gebruikt worden. „Walcheren is voor mij eigenlijk een soort try- out", doet Pateer uit de doe ken. „Ais het aanslaat, en daar ziet het nu wel naar uit, dan wil ik de kaart volgend jaar in heel Zeeland invoeren. Ik word nu al door ondernemers gebeld met de vraag of ze de volgende keer mee willen doen". Ook onder de toeristen die met de kortingskaart in aanraking zijn gekomen slaat de formule volgens Pateer aan. „ledereen is toch gek op een voordeeltje. Een vakantie is al duur genoeg dus als je hier en daar de kosten een beetje kan drukken is dat na tuurlijk mooi meegenomen". Ook de ondernemers in de toeristische sector zien het voordeel voor de toerist. Pa teer: „De ondernemers besef fen wel degelijk dat ze er met achterover leunen niet komen. De toerist is een kritische con sument geworden die zeker door de toeristische sector met zorg moet worden behan deld. De Toeristenkaart is daar een goed voorbeeld van". Naast de Toeristenkaart heeft King Kaart Promotie ook de A B K L M N O Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld A1 is het raak punt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1 niet fit - soort schildpad - insecteneter; 2 bijbels persoon - oogst (dial.); 3 muzieknoot - rechterlijk ambtenaar (hist.) - on meetbaar getal; 4 koninklijk besluit (afk.) - duw - tijdperk - nacht spiegel; 5 grond - vrucht (mv.) - ongedierte; 6 waardigheidste ken - omslag - plaats in Limburg; 7 schaaldier - mestvocht (dial.); 8 geluid van een dier - welriekende hars - familielid; 9 ka rakter - groot water; 10 duivel - doorgang - redeloos wezen; 11 plukje - gering - deel van een gebouw; 12 oude lengtemaat - halsbont - hert - bijdehand meisje; 13 voorzetsel - aanstellerig persoon - muzieknoot; 14 beschermer - belangrijkste persoon in een sportploeg; 15 haarloos - voegwoord - deel van het hoofd. Omschrijving verticaal: A durf - regelmatig zesvlak - evenzo; B putemmer - levenslucht; C rund - afgevallen deel - koraaleiland - uitroep; D dwaas - grootte - ongevuld; E snel - later - radon (afk.) - drinkgelegen- heid; F wapentuig - onderdompeling - staat in Afrika; G dichte menigte - nevelsluier; H wiel - trommelslager - doorwaadbare plaats; I smalle strook - wielerwedstrijd (Ital.); J woede - lede maat - graansoort; K ruimtevaartorganisatie (afk.) - familielid - getij - boom; L bewoner van een Baltische staat - touwladder van een schip - klap; M Greenwich time (afk.) - soort van botter - zintuig - muzieknoot; N uiteinde - oude naam van Thailand; O steensoort - begin - deel van een fuik. Er ontstaat een uitdrukking wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: K6.C6.D6.B6 - J11.H10.F11 - J14.K14.K12.D3.I5.J5. Stuur uw oplossing vóór woensdag 2 augustus naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 9 augustus be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 12 juli luidt: 'De aanhouder wint'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar J.H. v. Klooster uit Vlissingen. Maar er zijn goede vooruit zichten. Vanaf 1 juli heb je als werknemer het recht om in overleg met je werkgever minder uren te gaan werken. Of juist meer als je dat wilt. Dit staat in de Wet aanpassing arbeidsduur. Volgens deze wet hebben alle werknemers in bedrijven met 10 of meer mensen het recht om meer of minder te gaan werken. Er zijn tal van redenen om minder uren te willen werken. Je wilt bijvoorbeeld meer tijd om voor de kinderen te zor gen. Of een opleiding volgen. Of je hebt behoefte aan meer vrije tijd. Er zijn ook allerlei re denen te bedenken om juist méér te gaan werken. Je hebt misschien meer geld nodig of je hebt er nu eindelijk de tijd voor, of je wilt rond kunnen komen van je eigen inkomen. Kortom, meer flexibiliteit is voor velen een uitkomst. Als je meer of minder wilt gaan werken, overleg je dat met je werkgever. In principe moet de werkgever met het verzoek akkoord gaan. Alleen als het bedrijf daardoor in ern stige problemen komt, mag de werkgever _nee_ zeggen, bij voorbeeld ais er niemand is om het werk over te nemen of als er juist niet voldoende werk is om iemand langer te laten werken. Als werknemer en werkgever het hierover niet eens worden, kunnen zij naar de rechter stappen. Die neemt dan de beslissing. Voor bedrijven van minder dan 10 werknemers geldt de rege ling niet. De werkgever moet dan een eigen regeling treffen. Er liggen nog meer plannen op stapel die het combineren van werk en privé eenvoudi ger moeten maken. Onder an dere voor een betere regeling van het ouderschapsverlof. Iedere werknemer heeft recht op ouderschapsverlof voor kinderen tot 8 jaar. Uit een landelijk onderzoek blijkt ech ter dat lang niet iedereen ge bruik maakt van deze rege ling. Dat komt ondermeer doordat het ouderschapsver lof niet betaald wordt. Voor veel mensen is het financieel niet mogelijk om ouder schapsverlof op te nemen. Daarom wil de regering een fiscale maatregel die het voor werkgevers aantrekkelijker De spectaculaire actiefilm Mission lmpossible-2, met in de hoofd rol Tom Cruise, is 6 juli in première gegaan. Tot 14 augustus maken bezoekers van deze film in Cine City in Vlissingen kans op een Kodak digitale fotocamera. De Kodak DC240 digitale fo tocamera is beschikbaar gesteld door Foto Verschoore uit Vlis singen. Bioscoopbezoekers die kans willen maken op deze ca mera dienen de juiste antwoorden te geven op een aantal vra gen die op een coupon bij het bioscoopkaartje staan. De cou pon moet voor 14 augustus worden ingeleverd bij Foto Ver schoore in de Walstraat in Vlissingen. De opleidingen Maritiem Officier en Logistiek en Technische Vervoerskunde van de Hogeschool Zeeland hebben onlangs het kwaliteitscertificaat ISO-9002 gekregen. De twee opleidingen zijn hiermee de eerste maritieme hbo-opleidingen in Nederland die beschikken over een dergelijk kwaliteitscertificaat en zover de Hogeschool Zeeland kan achterhalen zelfs de eerste maritie me opleidingen ter wereld. Door het verkrijgen van het certifi caat sluiten de opleidingen aan bij de eisen die op het gebied van kwaliteit worden gesteld in het bedrijfsleven. Voor bedrij ven en opleidingen in de maritieme sector zal een ISO-certifice- ring in de nabije toekomst, als uitvloeisel van de internationale regelgeving steeds meer noodzakelijk worden. Men verlangd van samenwerkingspartners een internationaal erkend kwali teitscertificaat. nieuwe King Kaart Middel burg op de markt gebracht. „De King Kaart is inmiddels al een bekend verschijnsel ge worden en veel kaarthouders wachten al met smart op de nieuwe kaart. Het principe van de kaart blijft hetzelfde, inte ressante kortingen bij restau rants en aanverwante bedrij ven". De King Kaart Middel burg heeft dit jaar een record aantal deelnemende bedrij ven. „Er doen 23 zaken uit Middelburg en omstreken mee. Zoals altijd een divers aanbod: zo doet Indiaas res taurant Khaya mee, Bistro Provengal, het nieuwe restau rant In de Dikke Beer, visres taurant Bij het Stadhuis, res taurant De Steenbok in Kam perland en voor het eerst ook jazzcafé Desafinado. Kaart houders kunnen overigens niet alleen korting krijgen bij restaurants. Zo geeft bijvoor beeld ook Indoor Karting Mid delburg een interessante kor ting voor kaarthouders". maakt om ouderschapsverlof gedeeltelijk te betalen. Inmiddels zijn door het hele land 76 experimenten gestart met creatieve oplossingen hiervoor. Mensen moeten de mogelijkheid krijgen werk en privé beter te combineren. Een voorlichtingscampagne onder de titel "Nederland is toe aan nieuwe afspraken", wijst men sen op bestaande en toekom stige regelingen die het combi neren van werk en privé ge makkelijker maken. Naast de hierboven genoemde regelingen zijn dat bijvoor beeld loopbaanonderbreking, calamiteitenverlof, 10daags zorgverlof enz. Algemene in formatie over deze regelingen is te vinden bij postkantoren en bibliotheken. Voor informa tie over specifieke regelingen kun je terecht bij de informa tietelefoon van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkge legenheid: 0800 9051. Ook kun je informatie vinden op de website van het ministerie www.minszw.nl. De nieuwe brommobiel van Aixam. Aixam komt als eerste brommobielmerk met een geluidsarme versie op de markt. De Kubota-dieselmotor is voortaan ingekap seld, wat betekent dat de geluidsproductie aanzienlijk is terug gebracht. Uit test blijkt dat het geluid van de nieuwe modellen gemiddeld met maar liefst eenderde is gereduceerd. De Franse fabrikant van Aixam spreekt van een revolutie in de brommo- bielwereld: „Middels de allernieuwste technische snufjes en toepassingen zijn we er bovendien in geslaagd onder de wette lijk toegestane gewichtsgrens van driehonderdvijftig kilo te blij ven". Autobedrijf Hofman aan de Gildeweg 13 in Vlissingen heeft de primeur van deze nieuwe geluidsarme Aixam-brom- mobiel. Op de Grote Markt in Goes wordt donderdag 27 en vrijdag 28 juli de jaarlijkse avondmarkt gehouden. In zo'n honderd kramen bieden kooplieden hun gevarieerde waren aan. Naast de ge bruikelijke marktwaren worden er bekende Zeeuwse producten verkocht als babbelaars, bessenwijn, appeldrank en bolussen. De markt duurt van 18 tot 24 uur. Van 6 tot en met 15 oktober wordt in Ahoy' in Rotterdam de Fe- minabeurs gehouden. Ook dit jaar treffen bezoekers van de beurs een volledig assortiment aan van wat er op dit ogenblik aan topkwaliteit te koop is. De beurs Sfeer Interieur biedt alle informatie aan over wonen en inrichting. De nieuwe Femina presenteert bijna alles op het gebied van mode, eten en drin ken, lichaamsverzorging, elektronica en vrije tijd. De Sfeer In- terieurbeurs met innovatieve ideeën en tips over interieur en wonen, is ondergebracht als cluster bij de nieuwe Femina. Fe mina en Sfeer Interieur 2000 is georganiseerd door RTB Beur zen. Voor meer informatie over de nieuwe Femina heeft RTB Beurzen een internet-site geopend: www.femina.nl. Het Vlissings Speeltuin Overleg heeft onlangs een folder sa mengesteld en uitgegeven waarin de speeltuinen in Vlissingen en Souburg zich gezamenlijk presenteren aan de vakantiegangers. De Souburgse speeltuin is nog maar een paar jaar in gebruik terwijl de langer bestaande speeltuinen in Vlissingen vorig jaar in het kader van het Deltaplan Spelen helemaal opnieuw ingericht zijn. Het gaat in de folder om drie speeltuinen: Lam- merenburg en De Oude Stad in Vlissingen en De Souburgt aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg. In de folder wor den openingstijden en toegangsprijzen genoemd. De speeltui nen voldoen nu aan de nieuwste eisen die ten aanzien van de veiligheid worden gesteld en zijn bovendien rolstoelvriende- lijk gemaakt. De folder is verkrijgbaar op een groot aantal campings in de omgeving van Vlissingen en de plaatselijke VVV-kantoren. Tevens heeft hij, via zijn anti slipschool en zijn successen in de autosport, bijgedragen aan de wereldwijde naamsbe kendheid van Zandvoort. Rob Slotemaker is in 1979 overle den. Rob Slotemaker opende zijn internationaal bekende anti slipschool in 1957. Hij behoor de daarmee tot de pioniers op het gebied van de anti-slipin structie. Slotemakers Anti slipschool was al snel een be grip, mede dankzij de naams bekendheid en de vele race- en rallysuccessen van de op richter. Slotemakers Anti-Slip- school werd ook al snel een synoniem voor een anti-slip cursus, iets dat vandaag de dag nog steeds het geval is. Slotemakers Anti-Slipschool bestaat nu 43 jaar. In al die jaren hebben ruim 130.000 cursisten niet alleen hun rijvaardigheid verbeterd, maar ook een leuke dag ge had. Persoonlijke aandacht en 'leren met plezier' behoren traditioneel tot de speerpun ten van de anti-slipschool. De wereldberoemde coureur Jan Lammers eindigde in de verkiezing 'Zandvoorter van de Eeuw' als tweede. Lam mers legde de basis van zijn succesvolle racecarriere, zoals zoveel plaatselijke racetalen ten, bij Slotemakers Anti-Slip school. Als klein jongetje hield hij de slipbaan nat en gaf hij anti-slip demonstraties aan de verbaasde cursisten. (advertentie) COMPUTERPROBLEMEN? Service aan huis, ISDN Soft-/hardware installatie Telefoon 0118 - 415546 www.computerexpress.nl E-mail: mail@computerexpress.nl Elise Evegaars en Marcel Lammers van The Wicked in Vlissingen. foto Edwin Marlissa Jack Pateer met de nieuwe Toeristenkaart. oto Edwin Marlissa

de Faam | 2000 | | pagina 13