I N E c FT? stir OF ECHOES 16 jr scary movie'ie jr we patriot me myself and IRENE 12 jr flintstones Nederlandse versie al flintstones versie li down ti ¥§a mission IMPOSSIBLE 2 12jr tarzan al wrongfully accused al nikt BEST THING al final DESTINATION stuart lit?li Nederlandse versie MUL kruimeltje al CHUTTERSHOF mansfield park shower being john MALCOVICH jïre ugly The Patriot AL EEST Scar^Movie Stir of Echoes Abuis Zomerorkest Nederland wWskyjiriests^Peejïock in Vlissingen AL THE ninth sate jr 16jr TME GOOD, THE BAD and F I L M W E E K F I L M W E E K F l L M W E E K www.cinecity.rsS premiere wmm. iispiui MIDDELBURG GOES <r The Patriot is het indrukwekkende epos over de re latie van een vader met zijn zoon en hun strijd voor vrijheid en gerechtigheid ten tij de van de Amerikaan se Revolutie. Naast het geweld van de oorlog schetst de film vooral het verhaal van een vader die zijn zoon ziet opgroeien tot een man en de on losmakelijke band tussen hen. Scary Movie is een komedie die de draak steekt met het horror-, tiener- en thriller genre. Van 'The Blair Witch Project' tot 'The Matrix', van de 'Scream' trilogie tot 'The Sixth Sense' en van 'The Usual Suspects' tot 'I know what you did last summer': geen enkele film ontsnapt aan deze parodie. De ijzingwekkende thriller Stir of Echoes gaat volgende week (3 augustus) in pre mière. Bezoekers van Cine City kunnen de film evenwel deze week al zien. Zaterdag 29 juli draait de film van regisseur David Koepp (schrijver van Mission Impossible en Jurassic Park) in het Vlissingse bioscoopcomplex. Concert voor orgel en panfluit in Vrouwenpolder Van der Knaap exposeert in café Goudwaard Jo Jobse exposeert bij Sauer en Oonk Na het geslaagde concert van het Zomer Orkest Nederland in 1999 is aan de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissin- gen gevraagd, om dit jaar het galaconcert weer te adopteren. Dinsdagavond 1 augustus concerteert het Zomer Orkest Nederland (ZON), een harmonie-orkest bestaande uit vijftig jeugdige muzikan ten tussen de 16 en 23 jaar, in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. WÊk m De Engelse formatie The Whisky Priests is dit jaar de hoofdact op Pee-Rock, dat vrijdag 28 juli gehouden wordt in de Oude Haven van het Noord-Bevelandse Colijnsplaat. Verder zijn er optredens van MiniRock, Springtij, Mellow Down Easy, Check it Out en de Juke Joints te verwachten. Woesisdag 26 juli 2000 FAAM/VLISSINGER 11 Donderdag 27 juli t/m woensdag 2 augustus Zaterdag 23.45 uur zaterdag.23.45uur I voorpremière I komische persiflage op horror-, tiener- en thrillergenre Dagelijks 13.45 18.45 22.00 uur indrukwekkend epos over de relatie tussen vader en zoon Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur komische film over schizofrene politieagent Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur het verhaal van de ontmoeting tussen Fred en Wilma Dagelijks® 16.15 uur het verhaal van de ontmoeting tussen Fred en Wilma Dagelijks a 17.00 uur film over de eerste liefde met Freddie Prinze jr. en Julia Stiles Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur romantische actie-thriller met Tom Cruise Dagelijks 21.30 uur Zaterdag 23.45 uur spannende film van meester-regisseur Roman Polanski Dagelijks 13.45 uur Nederlands gesproken Walt Disney's animatie-avontuur Dagelijks 19.00 uur ijzersterke komedie in de traditie van The Naked Gun Dagelijks 21.45 uur romantische film met Madonna en Rupert Everett Dagelijks 13.45 016.15 uur de eerste speelfilm van Teigetjp Dagelijks 19.00 21.45 uur mysterieus verhaal over een schoolreis naar Parijs Dagelijks 18.45 22.00 uur de Romeinse generaal Maximus wordt opgeleid tot gladiator Dagelijks 16.15 uur avonturen van het slimme, vrolijke en heldhaftige muisje Dagelijks 13.45 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig ver filmd S Donderdag, zondag en dinsdag 20.30 uur nieuwste film van Patricia Rozema naar de gelijknamige roman van Ja ne Austin Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Maandag 20.30 uur Chinese film over een oude man en zijn twee zonen Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Woendag «20.30 uur absurd en geraffineerd verhaal met John Malcovich en Camaron Diaz Dinsdag *20.30 uur klassieke 'spaghettiwestern' met Clint Eastwood BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) Benjamin Martin (Mel Gib son) is een oorlogsheld, die het leger heeft opgegeven om De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 4 van dit blad. Mel Gibson in het indrukwekkend oorlogsepos The Patriot. voor zijn gezin te zorgen. Wan neer de Engelsen het land bin nenvallen en de Amerikaanse Revolutie uitbreekt, weigert hij dan ook om zich in het oor logsgeweld te mengen om zo zijn familie te beschermen. Zijn zoon Gabriel (Heath Led ger) gaat echter, tegen de wil van zijn vader in, het leger in om te vechten tegen de vij and. Wanneer de oorlog zijn huis in South Carolina bereikt en de Engelsen zijn dierbaren foto Andrew Cooper bedreigen, realiseert Benjamin zich dat er maar één mogelijk heid is om zijn gezin te red den: de strijd aangaan tegen het overweldigende Engelse leger voor de vrijheid van zijn familie èn zijn land. dringende maar onbegrijpelij- Maandag 31 juli geven organist Harm Hoeve en panfluitiste Noortje van Middelkoop een concert in de gereformeerde kerk aan de Schoolstraat in Vrouwenpolder. Dit is het tweede con cert in het kader van het jubileum '40 jaar orgelconcerten in Vrouwenpolder'. Harm Hoeve is een jonge musicus die aan het conservatorium in Zwolle de diploma's docerend en uitvoerend musicus behaalde. Op 24-jarige leeftijd won hij de eerste prijs op het International Albert Schweitser Orgelfestival in Deven ter. Hoeve is orgeldocent, koordirigent en geeft orgelconcerten in binnen- en buitenland. Noortje van Middelkoop studeerde aan het Hilversumse Conservatorium panfluit bij Roemeen Ni- colae Pirvu en haalde de diploma's docerend en uitvoerend musicus. Het concert in Vrouwenpolder begint om 20 uur en op het programma staan werken van onder meer Bach, Soler, Tar- tini, Handel en Mozart alsmede werken van Hoeve en Van Mid delkoop zelf. Kunstenaar Erlend van der Knaap uit Maassluis exposeert tot eind augustus schilderijen en tekeningen in het COC-café Goudwaard in de Lange Noordstraat in Middelburg. De werken van Van der Knaap zijn tijdens openingstijden te bezichtigen. Café Goudwaard is woensdag en donderdag van 21 tot 24 uur geopend, vrijdag en zaterdag van 21 tot 2 uur en zondag van 17 tot 22 uur. Scary Movie is geregisseerd door Keenen Ivory Wayans die eerder verantwoordelijk was voor de komedie 'I'm gonna get you Sucka'. Na de moord op een beeld schone klasgenote realiseert een groepje middelbare scho lieren zich dat er zich een se riemoordenaar in hun midden bevindt. Heldin Cindy Camp bell en haar verknipte vrien den Buffy, Brenda, Bobby, Greg, Shorty en Ray moeten alles op alles zetten om zelf uit handen van de gemasker de moordenaar te blijven. En dat terwijl de irritante verslag geefster Gail Hailstorm hen voortdurend voor de voeten loopt. De hoofdrollen worden vervuld door Carmen Electra, Shannon Elizabeth en Cheri Oteri. Per abuis zijn vorige week enkele films verwisseld in het programma van Cine City. Excuses voor het eventuele onge mak, redactie de Faam/Vlissinger. Stir of Echoes is de huivering wekkende film over een man die via een hypnose bij zich zelf paranormale gaven ont dekt die hem oog in oog bren gen met een vreemde boven natuurlijke kracht en een schokkend geheim. Tom Witzky (Kevin Bacon) is een doodgewone jongeman die samen met zijn zwangere vrouw en zoontje in een rusti ge buitenwijk in Chicago woont. Op een feestje wordt hij gehypnotiseerd door zijn schoonzus. Hij gaat in een diepe, angstaanjagende tran ce. Voordat de schoonzus hem uit zijn hypnose haalt, vertelt ze hem dat hij zijn ziel moet openstellen. Dezelfde nacht nog wordt hij achtervolgd door gewelddadi ge visioenen en de geest van een dood meisje dat hem een n ke boodschap probeert over te brengen. Tom raakt geob sedeerd door de overtuiging dat er geesten in zijn huis rondwaren. Gekweld door he vige hoofdpijnen en afgrijse lijke schrikbeelden besluit Tom de bron van de verschij ningen te zoeken, maar hij brengt daarmee zichzelf en zijn gezin in groot gevaar. Kevin Bacon graaft in Stir of Echoes naar een duister verleden. Een van de pentekeningen van Jo Jobse uit Koudekerke. Bij Sauer en Oonk notarissen aan de Badhuisstraat 181 is tot en met 6 oktober een tentoonstelling van pentekeningen en zeef drukken te zien. Jobse is geboren in 1944 in Koudekerke en heeft altijd op Walcheren gewoond en gewerkt. Als zelfstandig grafisch ontwerper/vormgever en drukker, zijn tekenen en schil deren in opdracht deel van zijn dagelijkse bezigheden. Zijn am bitie ligt in het vrij tekenen, schilderen en zeefdrukken en de laatste jaren zijn er ook enkele beeldhouwwerken in steen en marmer van zijn hand verschenen. Wat hij waarneemt wordt naturalistisch en realistisch weergegeven met een sterk gevoel voor licht en landschap. Als autodidact is zijn stijl origineel en door jarenlange ervaring getuigt zijn werk van vakmanschap. Op initiatief van de provincie Zeeland kwam de serie penteke ningen van het 'Waardevol Cultuur Landschap Zak van Zuid- Beveland' tot stand in 1999. Hiervan zijn prentbriefkaarten ver krijgbaar in diverse Bevelandse boekhandels. Illm Het ZON is een uniek or kest dat onder leiding van pas afgestudeerde professionele jonge di- rigenten jaarlijks in een volledig andere samen- stelling een tournee door heel Nederland maakt. Bijna alle veer tien concerten die tij dens de tournee wor den gegeven vinden plaats in de open lucht, met uitzondering van het galaconcert in Vlis singen. Tijdens dit con cert worden ook cd-op- names gemaakt. Ons Genoegen heeft dit orkest ook dit jaar weer naar Vlissingen ge haald omdat het de doelstellingen van de Stichting Melomaan, waar ZON deel van uit maakt, volledig onderschrijft: het bevorde ren en ontwikkelen van de blaasmuziek. Bo vendien hebben veel muzikanten van Zeeuwse verenigingen één of meerdere ja ren deel uitgemaakt van het orkest. Dit jaar wordt Zeeland vertegenwoordigd door An- nemarie Totté uit Hulst op klarinet. Het orkest staat onder leiding van twee pas afgestudeerde dirigenten: Mare Holtkamp en Alphons van Stenis. Marc Holkamp is oorspronkelijk afkomstig uit Koudekerke. Hij v7 Ti Het Zomer Orkest Nederland 2000. is muzikant geweest bij de harmonie Voor waarts in Koudekerke en harmonie Vlijt en Volharding uit Souburg. Bij Ons Genoegen assisteerde hij als alt-saxofonist. Holtkamp is in juni 1999 afgestudeerd aan het conser vatorium in Amsterdam. Deze studie heeft hij samen met een studie bestuurskunde in Leiden gevolgd. Holtkamp was vorig jaar ook één van de dirigenten van het ZON. Het concert in de Sint Jacobskerk begint om 22 uur en op het programma staan naast specifieke composities voor blaasorkest, De Whisky Priests hebben een indrukwek kende staat van dienst achter de rug: er werden in vijftien jaar tijd maar liefst twin tig cd's uitgebracht. Het hart van de folk- band wordt gevormd door de broers Gary (gitaar) en Glenn (accordeon) Miller, aange vuld met Hugh Bradley (mandoline), Andy Tong (bas) en Cozy Dixon (all round muzi kant). Door de folk die de Whisky Priests brengen klinkt aardig wat rock, zodat de band wel vergeleken wordt met The Pogues en The Levellers. Hun feestelijke 'think posi- tive'-live optredens maken het vijftal razend populair in heel Europa. Pee-Rock wordt om 20 uur geopend door MiniRock: traditiegetrouw een band uit 't Colijnsplaatse. Begonnen als een groepje vrienden die gewoon lekker muziek wilden maken, is er inmiddels toch al een aantal keer voor publiek opgetreden. MiniRock be staat uit Kees van Gilst (toetsen), René Tie- bout (gitaar), John Korshuize (drums), Ciska van der Weele (zang), Margriet Luijk (gitaar) en Jamie Minneboo (bas). De Amsterdamse band Springtij vindt zijn oorsprong in de band 'On the Rocks'. Vorig jaar werd deze naam veranderd in Springtij en schakelden de leden over naar een Nederlandstalig repertoire. De band was al op televisie te zien en treedt op door het hele land. Mellow Down Easy is een echte bluesband, geïnspireerd door Tony Joe White, Canned Heat en John Fogerty. De band bestaat uit de twee jonge, maar hele goede gita risten Mark en Ralph Schraven, Marco van Os (bas) en Jeroen Bee- rens (drums). Na het optreden van de Whisky Priests beklimmen de leden van Check it Out het podium. Deze band, die zichzelf een 'dance classics band' noemt, speelt covers van The Tramps, Chaka Kahn, Michael Jackson en Stevie Wonder uit een periode waarin de discotheek werd uitgevonden en R&B nog gewoon 'soul' heette. De muzikan ten komen allemaal uit Zeeland. Het laatste optreden is voor de Juke Joints. Deze al zeventien jaar bestaande Zeeuwse band behoeft eigenlijk nauwelijks introduc tie: zelfs in het internationale bluescircuit zijn de Zeeuwen al aardig doorgebroken. Dat leidde zelfs tot een tour naar de Ver enigde Staten en een hoop optredens in Eu ropa. Dit voorjaar waren er grote succes sen: zo was de band begeleiding voor de 78-jarige Willy Foster; één van de laatste nog levende blueslegendes. Onder aanvoe ring van Peter Kempe wordt bluesrock in de traditie van Rory Gallagher gebracht met Michel Staat op gitaar, Sonny Boy van de Broek op harmonica en Peter van Merode op bas. The Juke Joints, foto Adrie Huibregtse f'Ij;; -7' wi

de Faam | 2000 | | pagina 11