Bowling- en Partycentrum De Kruitmolen vernieuwd Foto Verschuren naar Lange Geere Mo's Grand Café opent in Middelburg Jaar gratis fotograferen Nachtmarkt voor toeristen Bruin worden met en zonder zon Tuinmeubelen van teak en granito Nieuw gebouw voor SPOS Zuid-West Milieukrant EPZ verschenen Speciale actiefiets van Giant Bicycles Verantwoorde frietjes van Aviko Kozakken in Het Land van Ooit Bowling- en Partycentrum De Kruitmolen in Middelburg is zaterdag 8 juli feestelijk her opend. Naast de aanleg van acht splinternieu we bowlingbanen is er tevens een Partyzaal in gebruik genomen. Partyzaal Kinderpartijtjes Na het succes vorig jaar gaat Organisatie- en Evenementenburo Zuid-West-Nederland weer een aantal nachtmarkten houden. Het be gint zaterdag 15 juli in Haamstede, vrijdag 21 en zaterdag 22 juli in Middelburg en donderdag 27 en vrijdag 28 juli in Goes. De markten begin nen steeds om 18 uur en zijn rond middernacht afgelopen. Het organisatiebureau verwacht tel kens zo'n honderd kramen met velerlei spullen. Foto Verschuren is na ruim dertig jaar van de Lange Delft naar de Lange Geere in Middelburg ver huisd. Eind juni open de de fotozaak feeste lijk de deuren van de nieuwe winkel. De opening ging gepaard met diverse stuntaan biedingen, die nog de gehele maand juli gel dig zijn. Middelburg is een Grand Café rijker. Achter een oranje lui fel op de Markt gaat sinds kort een sfeervol café schuil met een heel eigen uitstraling. Eigenaars Monique Koldenhof en Peter Proos streven naast een aparte presentatie naar culinaire verrass ingen voor hun gas ten. Rosé is een zomers drankje Woensdag 12 juii 2000 FAAM/VLISSINGER 11 Sun-specialist Marbert heeft haar Active Sun Care serie uit gebreid met twee handige spraybussen. Geen gesmeer en geen zand aan je lichaam. 'Carotene Sun Emulsion' Spray is speciaal ontwikkeld voor de huid die al aan de zon gewend is. De spray zorgt voor een goede verdeling en een egale tint. Ook zonder zon kan een soepele, bruine huid verkregen worden met de zelf- bruiner 'Quick Self Tanning Spray'. De Active Sun Care producten van Marbert zijn verkrijgbaar bij de drogist. «aRB£RT MARBERT «WSUNCMt W--, t<**r Tuinmeubelen van teak klinkt bekend, van granito nog niet. In de Noordpoortstraat 17 in Middelburg is een winkel geopend waar beide vormen te koop zijn. De granito meubelen komen uit Vietnam en zijn leverbaar in vijf kleuren. De winkel is open van 12 tot 17 uur. Het samenwerkingsverband voor praktijkopleiding schilderen in Zeeland en West-Brabant SPOS heeft een nieuw gebouw. Vori ge week is het pand aan de Scottweg in Goes geopend en kun nen de leerlingen uit de beide regio's in de nieuwe praktijkleer - werkplaats opgeleid worden tot aspirant gezel schilderen. Daar na gaan ze naar eén van de ruim zeventig schildersbedrijven die in de eigen regio als opleidingsbedrijf zijn geselecteerd. SPOS verwacht in de toekomst een grote behoefte aan goed opgeleide schilders. Bij de inwoners van de gemeente Borsele komt de Milieukrant van de EPZ op de deurmat. In deze speciale uitgave van het Mi lieujaarverslag van EPZ over 1999 staat naast een algemeen ge deelte, specifieke informatie over de uitvoering van het milieu beleid bij de centrale Borssele. Ook bevat de krant een vooruit blik naar nieuwe ontwikkelingen, zoals het bijstoken van bio massa in de kolencentrales om de uitstoot van kooldioxide te rug te dringen. De krant is uiteraard milieuvriendelijk gedrukt op houtvrij en chloorvrij gebleekt papier. De Giant New Century is een speciaal uitgevoerde toerfiets met erg veel luxe extra's zoals Rigida aluminium dubbelwandige velgen, Vredestein Perfect antilekbanden en een Selle Royal Comfort zadel. Ook verkrijgbaar met Shimano automatisch ver snellingssysteem en standaard een Axa Omega draadloos auto matisch achterlicht. Bij de Giant dealer kan een proefrit ge maakt worden op deze complete, lichtgewicht aluminium toer fiets. Aardappelen hebben ten onrechte de naam dikmakers te zijn. Toch bevatten ze geen vet en weinig calorieën. Frituren veran dert daar weinig aan; het zijn vaak de mayonaise en pindasaus die het doen. Bovendien is het vet of de olie waarin gebakken wordt ook van belang. Reden voor aardappelproducent Aviko frites voor te bakken in natuurzuivere olijfolie en zo een combinatie te maken van de vitaminerijke pieper en de gezonde eigenschappen van olijfolie. Onder de naam Dolce Frita's liggen ze in het vriesvak van de supermarkt, thuis kunnen ze in de oven afgebakken worden. Het Land van Ooit in Drunen heeft een extra zomervoorstelling. Tot en met 20 augustus zijn spectaculaire paardrijkunsten van Hongaarse Kozakken te zien. Onder begeleiding van Hongaarse muziek en op aanwijzing van een fluitsignaal veranderen de paarden van formatie en gaan ze zelfs liggen en zitten. De vriendschap en het vertrouwen tussen de paarden en de Kozak ken staan borg voor een wervelende show waarvan het hoogte punt de stuntkunsten van de Kozakken is. Voor bezoekers van 55 jaar en ouder zijn de woensdagen in dit jaar extra aantrekkelijk. Zij mogen dan gratis naar binnen, na vertoon van legitimatie. Wie De Kruitmolen zegt, heeft het tevens over de familie Va der. Al twintig jaar zijn Kees en Janny Vader actief aan de Kruitmolenlaan in Middelburg met hun bedrijf. In die twintig jaar is er een vaste klanten kring opgebouwd. Zoon Rens is sinds vorig jaar mede-eige naar van het centrum en is en thousiast over de recente aan passingen. Hij vertelt: „Het hele centrum is gemoderni seerd. Naast de bestaande vier bowlingbanen zijn er nu acht banen bijgekomen. Nieuw bij deze banen is dat er een automatische telling door de computer plaatsvindt. Het is de bedoeling dat straks de bestaande vier banen tevens gerenoveerd zullen worden". Wat weinig mensen weten is dat Middelburg een grote Bowlingvereniging kent met maar liefst tweehonderd le den. De nieuwe accommoda tie is voor hen een welkome verbetering. •Verder is De Kruitmolen nu uitgebreid met een Partyzaal. De zaal heeft de uitstraling van een grand café en kan af gehuurd worden voor feesten en partijen. Van kantine voor de plaatselijke sportverenigin gen is De Kruitmolen nu uit gegroeid tot een heus party centrum. Rens Vader hierover: "Op Walcheren is op dit mo ment niet zo veel slecht-weer accommodatie terwijl hier toch vraag naar is. Zo zorgen wij er niet alleen voor dat groepen hier kunnen bowlen, maar maken het tevens moge lijk dat men hier kan steengril len of van een goed buffet kan genieten. Naast het bowlen kan men in de nabije toe komst ook bij ons biljarten. Het is namelijk de bedoeling dat er twee biljarts geplaatst worden." Ook aan de kinderen is ge dacht in het partycentrum. Rens Vader: „Wij doen inder daad veel kinderpartijtjes. Wij zetten dan de discolichten aan en draaien muziek van hun keuze. Speciaal voor hen zijn er lichtere ballen en we klap pen de bestaande goten in de banen uit, zodat de bal hier niet meer in kan rollen. Zo hebben ze altijd prijs". De Kruitmolen is zeven dagen per week geopend. De openingstijden zijn: maan dag t/m zaterdag 14.00 uur tot 01.00 uur. Zondag is het cen trum open van 13.00 uur tot 18.00 uur. Voor zowel groepen als individuele liefhebbers, is het raadzaam vooraf te reser veren. Het telefoonnummer luidt 0118-634862. Rens Vader van Bowling- en Partycentrum De kruitmolen foto: Edwin Marlissa Voor elk wat wils. Dat is wat het Goese organisatiebureau de consument wil bieden. Daarnaast zijn allerlei typisch Zeeuwse producten in de aan bieding. Babbelaars, bessenwijn, ap peldrank en bolussen moeten de toeristen meer over Zeeuwse zaken vertellen. De bierbrouwers hebben een sjoelbak in petto van maar liefst zes meter, waarop met een bierpul een versnapering gerstennat is te winnen. Een draaimolen en een visvijver is geïnstalleerd om de kleintjes te vermaken. Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel, leder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld Al is het raak punt van regel A verticaal en regel 7 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1 vat - hoofddeksel - bevel tot stoppen; 2 kleurling - order; 3 landbouwwerktuig - pluk haar - dwaas - voegwoord; 4 moed - bocht in een rivier - mond van een dier; 5 rustplaats - klepper - drinkgelegenheid; 6 grasperk - mannelijk dier - eetgelegenheid voor studenten; 7 godsdienst (afk.) - voeg - uitgebakken stukje spek - soort verlichting (afk.); 8 vulkanisch product - kleur; 9 boom - bewoording - Indiaas vrouwengewaad - bijwoord; 10 min of meer loodrecht - bergweide - traag; 11 vreemde munt - reukwater - boom; 12 deel van een ambtsgewaad - vrij van bac teriën - bijbels persoon; 13 bijwoord - insect - soort hond - mu zieknoot; 14 lekkernij - schermwapen; 15 ontkenning - dochter van Minos (myth.) - nachtdier. Omschrijving verticaal: A niet warm - gebroken graan - betrekking; B lekkernij - zetel; C voorzetsel - hoofddeksel - grond - persoonlijk voornaamwoord; D hoenderras - gift - familielid; E plaksel - neusje van een vrucht - rustbank; F drinkgerei - bloeiwijze - marterachtig roofdier; G slee - karakter - worm - Chinese maat; H steunpilaster - boom (gew.); I getij - beschadiging - sluis - de dato (afk.); J steen - soort papegaai - oorzaak; K afgelegen - lid van Oost-Polynesi sche stam - theaterrang; L omheining - brandstof - persoonlijk voornaamwoord; M bijwoord - straf - vordering - bijwoord; N rangtelwoord - uitgebouwd venster; O legervoertuig - waak zaam - verwerkt graan. Er ontstaat een uitdrukking wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: I14.J14. - A13.D8.D7.L1 .D6.I6.G7.L14.N13 - C14.C1.C2.F13 Stuur uw oplossing vóór woensdag 19 juli naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 26 juli bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 28 juni luidt: 'kerkorgel'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar M. v.d. Berg uit Dom burg. „Dit pand biedt meer moge lijkheden dan ons oude pand in de Lange Delft", verklaart bedrijfsleider Reinier Strooberg de verhuizing. „De winkel in de Lange Delft was wel ruim, maar lang en smal en dat is niet altijd zo prak tisch", legt Strooberg uit. „De winkelruimte van dit pand is mooi vierkant en daarom veel beter naar de huidige tijd in te richten. We hebben bijvoor beeld diverse zitjes gecreëerd foto Jaap Wolterbeek naast je drankje terecht voor vele maaltijden. Koldenhof legt uit: „We hebben drie ver schillende dagdelen, 's Mor gens beginnen we met het ontbijt, daarna kun je koffie drinken met gebak erbij (alles zelf gemaakt), 's middags is er de lunchkaart en 's avonds wordt uiteraard het diner be reid. Zowel plateservice als a la carte. Wij hebben een uitge breide kaart en een speciale wijnkaart". Ook aan vegeta riërs is gedacht. Hiervoor zijn verschillende schotels ontwik keld. Gevraagd naar de spe cialiteit, antwoordt Koldenhof: „De kreeft is heel lekker, en vooral de presentatie hiervan is heel speciaal. Dankzij onze chef-kok Sebastiaan Sturm. Het is overigens belangrijk dat mensen even de tijd nemen om bij ons te komen eten, want er wordt veel zorg en aandacht besteed aan de be reiding en presentatie van on ze gerechten". Als dessert wordt het zelf bereide Italiaan se ijs genoemd als lekkernij. Mo's Grand Café beschikt ver der over een groot terras van honderd stoelen. In het café zelf is plaats voor tachtig per sonen. De bovenverdieping kan op verzoek gereserveerd worden voor feestjes, recep ties of vergaderingen. Geo pend iedere dag, zeven dagen per week vanaf 09.00 uur tot sluitingstijd. De keuken sluit om 22.00 uur. zodat we rustig de tijd kunnen nieuwe start op een voor ons een gezellig druk stukje cen- nemen voor de klant. Je hoeft toch 'vreemde' locatie. Even trum met mooie panden en niet meer perse achter de was ik ook wel bang dat het winkels en daarmee voor win- toonbank te staan als je de in het begin wat minder druk 'kelend Middelburg blijkbaar klant een camera wilt demon- zou zijn, maar we hebben al- net zo aantrekkelijk als de streren. Het contact met de leen nog maar drukke dagen Lange Delft", stelt Strooberg klant wordt daardoor een stuk gehad. Het Geeregebied is verheugd vast. informeler en per- soonlijker". „Ook het assorti- X Sr r I ment hebben we I nu kunnen uit- Wf&M IXxÉXXXl-X di j .JÉl breiden", ver volgt Strooberg. „Zo hebben we nu een ruime sor tering digitale fo to- en videoappa ratuur en we leve ren diverse soor ten printers tot en met A-3 formaat". Aangenaam ver rast was Strooberg door de grote belang stelling en de ve le attenties van collega-winke liers, vrienden en zakenrelaties. „Dat geeft ver- v-1 rW trouwen in de Interieur van de nieuwe zaak met Renate Hendrikse. foto Edwin Marlissa Het ondernemerskoppel vatte al meer dan een jaar geleden het plan op, om naast hun croissanterie in de Lange Vie- le, een Grand Café te openen. Toen het pand aan de Markt vrij kwam, werd er dan ook niet geaarzeld en ging men nadenken over inrichting en stijl. Er is sinds januari met man en macht verbouwd en het resultaat mag nu worden gezien. Verschillende stijlen lopen door elkaar in Mo's Grand Café. Grote plavuizen in de kleuren rood/bruin en zandgeel sieren de vloer van de begane grond. Robuuste houten tafels en stoelen staan uitnodigend te wachten. De Het interieur van Mo's Grand café in Middelburg. muren hebben zachte kleuren (terra en zandgeel). Enerzijds is er een koloniale stijl als je oude deuren ziet waarin wa- gondelen zijn verwerkt, ander zijds heerst er een Egyptische sfeer. En toch is alles in per fecte harmonie met elkaar. Koldenhof: „Het is eigenlijk onze eigen stijl. Wat wij mooi vonden hebben wij gewoon laten maken. Je kunt in mijn eigen huiskamer lopen en dan zie je hetzelfde. Wij hebben in de loop van de jaren veel ideeën opgedaan. En dan denk je, dit wil ik gewoon in mijn eigen zaak. Het is eigen lijk meer te omschrijven als een gevoel. Maar wij vonden het erg belangrijk om de in richting een heel eigen uitstra ling te geven". Ook speciaal is de eerste verdieping. De vloer wordt gevormd door oude, houten planken. De wanden hebben een oranje/rode tint gekregen. Er wordt nog aan terrasdeuren gewerkt die aan de marktzijde geopend kun nen worden zodat je vanuit je stoel een geweldig uitzicht over de markt hebt. Dennis Verschoore overhandigt de cadeaubon aan mevrouw V.d. Berg foto:Foto Verschoore Het Camerafestival bij Foto Verschoore in Vlissingen, een lande lijke actie waarbij kopers van een nieuwe fotocamera beloond worden met een jaar lang gratis fotograferen, heeft de eerste winnaar gevonden in de heer en mevrouw V.d. Berg. Zij kunnen maar liefst 200 foto's maken zonder dat het ze een cent kost want de films, de ontwikkelkosten en de afdrukken zijn voor re kening van Foto Verschoore. Er is veel horeca in Middel burg bijgekomen de afgelo pen jaren. Toch waren de on dernemers niet bang om een nieuw eetcafé te beginnen. Koldenhof hierover: „Er is geen zaak in Middelburg zoals wij die nu hebben. Wij staan hier vierhonderd procent ach ter. Neem verder de locatie en wat wij te bieden hebben, dan weet je dat dit móet lukken". In Mo's Grand Café kun je In de zomer als het warm is smaken koele dranken het best. Rosé is wat dat betreft een aanrader want als aperi tief of tijdens de lunch doet de fris-fruitige smaak het prima. Reden voor Gall Gall om de ze zomer een aantal rosés in het zonnetje te zetten. Domaine La Combe Rosé 1999 bijvoorbeeld als begeleider bij Italiaanse gerechten of de kruidige Bois du Papilion Rosé 1999 te drinken bij een barbe cue. Rosé is, in tegenstelling tot wat vaak gedacht wordt, geen mengsel van rode en witte wijn maar een heel ei gen wijntype. De drank ontstaat door blauwe druiven te kneuzen en het sap met de schillen mee te laten gisten, waardoor er rode kleurstof aan de schillen onttrokken wordt en typisch zachtroze kleur ont staat. Rosé kan het best goed gekoeld gedronken worden tus sen 7 en 10°C. •AV.v:-.'/*

de Faam | 2000 | | pagina 11