Provincie Zeeland Strategische visie Vergadering Provinciale Staten 4.95 pz< huis-aan-huis kranten thuis in je buurt OPHEFFINGSUITVERKOOP RECENT NOG ONTVANGEN: GROTE COLLECTE ZILVEREN SIERADEN ALLES MOET WEG OP OP GANZEPOORTSTRAAT 20 GOES TOPOCCASIOHIS SCHOON WATER BROODNODIG mmtmrnmrnm Officiële Mededelingen DAM VAN DE MERK-DEALERS MET FOTO MU VOOR juwelier Woensdag 21 juni 2000 FAAM/VLISSINGER Nevenfuncties Verkeers maatregelen Commissie Zeelandbrug Milieu Saneringsplan Koudekerkseweg 135 te Middelburg MAGAZINE A Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 25/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Discussie Praten over de toekomst van Zeeland. Dat is de opzet van een discussienota die is opgesteld door de projectcommissie Strategische Visie. Deze commis sie is in 1998 ingesteld door Provinciale Staten. De leden van Provinciale Staten willen van half september dit jaar tot februari volgend jaar een breed debat in en met de Zeeuwse samenleving. De bedoeling hiervan is zoveel mogelijk de bevolking te betrek ken bij het formuleren van beleid op de lange termijn. De uitkom sten van de gesprekken vormen de basis voor het opstellen van een Concept Nota Strategische Visie. Er zijn vier centrale thema's: milieu&economie, stad&platteland, zoet&zout water, bestuur&orgamsatie. Start De campagne start met een openbare bijeenkomst in het Abdijcomplex voor ondermeer de Statenleden, de media en alle andere gesprekspartners die bij dragen hebben geleverd aan de discussienota. Publiciteit Iedere maand, om te beginnen rond de startbijeenkomst in sep tember zal via deze rubriek (Abdijmeuws) ruime berichtgeving volgen over de algemene infor matie, de agenda en website. Het is de bedoeling dat er via een huis-aan-huiskrant aandacht wordt gevraagd voor de campagne. In deze krant zal ook een makkelijk leesbare versie staan van de dis cussienota, gekoppeld aan de Zeelandwijzer, citaten en foto's van bekende ex-Zeeuwen. Verder zal worden ingegaan op de mogelijkheden om deel te nemen aan diverse bijeenkomsten of om schriftelijk te reageren. Informatie De plannen van de Projectcom missie staan in een folder. Deze is verkrijgbaar bij het Informatie centrum van de provincie Zee land, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op grond van artikel 11 en 66 moeten de Commissaris van de Koningin en alle Statenleden opgave doen van hun eventuele neven functies. De opgaven zijn openbaar en liggen ter inzage bij de beleids- coördinator van de afdeling Kabinet, Juridische zaken en Bestuurs- oridersteunmg, de heer J.M.M Verklei), Abdij 6, Middelburg en bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland. Noord-Beveland Van 19 juni tot en met 2 juli wor den de op- en afritten van de N255 en de N256, ter hoogte van het viaduct bij Kats, opge knapt. Ook een deel van de hoofdrijbaan valt onder het werk. Gezien de drukte op de door gaande weg Goes-Zierikzee wordt het werk aan de op- en afritten zoveel mogelijk in de nachtelijke uren uitgevoerd. Niettemin moet het verkeer wor den omgeleid. Schroebrug De Schroebrug in Middelburg wordt van 15 juni tot en met 15 augustus 2000 op werkdagen 's middags van kwart voor vijf tot acht minuten voor half zeven met geopend. Dit is een proef en onderdeel van maatregelen die genomen zijn om de doorstro ming van het verkeer in Middel burg beter te laten verlopen. De beperking van de openingstijden van de brug is met van toepas sing als er aanbod is van beroepsvaart. Als de brug toch open moet voor de beroepsvaart, mogen de pleziervaartuigen van de opening gebruik maken. De Provinciale Planologische Commissie (PPC) vergadert op 29 juni 2000 om 09.45'uur, in het kantoor van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De vergadering is openbaar. Op de agenda staan ter kennisne ming de MER-richtlijnen voor de Westerschelde Container Termi nal, de definitieve streekplanuit werking stedelijk gebied Walche ren 2010, de nota Wonen en Stedelijke Vernieuwing, het con cept PPC-advies Regiovisie Goes en de Nieuwsbrief Rijksdienst voor de Monumentenzorg, nr 3, mei 2000. De commissie wordt gevraagd te adviseren over de ontwerp-streekplanherziening/ milieueffectrapportage grootscha lige locatie glastuinbouw. De agenda en de stukken die daarbij horen liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Vrijdag 30 juni om 10.00 uur vergaderen Provinciale Staten (PS) in de Statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de bijeenkomst bij te wonen. Na de opening door de commis saris van de koningin, de heer Van Gelder, wordt vervolgd met berichten van verhindering. De provinciale archiefinspectie heeft een jaarverslag uitgebracht over de jaren 1998 en 1999. in die verslagperiode zijn de archie ven van de Provinciale Planologi sche Dienst(1943-1991) beschre ven en geïnventariseerd. Met de beschrijving en bewerking van het archief van de voormalige Provinciale Waterstaat, periode 1951-1991, wordt binnenkort begonnen, Verder wordt in het verslag de toestand van de archieven van de Zeeuwse ge meenten beschreven. Gedeputeerde Staten (GS) stellen voor het verslag voor kennisge ving aan te nemen. Monumentenfonds Door de presentatie van jaarver slag Monumentenfonds 1999 geeft GS een opsomming van alle verleende en ingetrokken subsidies voor onderhoud en res tauratie van monumenten. In 1999 werd voor bijna 160.000,- uitgekeerd aan sub sidies voor onderhoudskosten van kerken, kastelen en landhui zen. Per object werd gemiddeld 2.650,- uitgekeerd. Als subsi die in de onderhoudskosten werd voor 45 molens in Zeeland 29.320,- toegekend. Per molen is dat ongeveer 650,-. Naast deze subsidies werd er nog een bedrag van .35.313,-uitge keerd op grond van de draaipre- mieregeling voor molens. Daarvoor draaiden de wieken van zestig molens ruim tien miljoen keer in de rondte. Ambulancehulpverleningsplan De minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft 2,7 miljoen gulden extra ter beschikking gesteld voor de financiering van de Zeeuwse ambu;ancezorg. Volgens de minister moet er rekening worden gehouden met de specifieke 'eilandstructuur' van de provincie Zeeland Door deze structuur moeten er extra kosten worden gemaakt ten behoeve van een goede bereikbaarheid van de ambulancezorg. De nota ambulancehulpverleningsplan Zeeland werd vorig jaar voorlopig vastgesteld. Door de extra bijdra ge van de minister kan de nota nu definitief worden vastgesteld. Verder stelt GS voor een bedrag van 100.000,- beschikbaar te stellen voor de meerkosten van ambulancezorg op Tholen Foyer de Jeunesse In de vergadering van 13 novem ber 1998 is een motie aangeno men waarin GS werd opgedragen om samen met de Walcherse gemeenten te komen tot een voorziening volgens het concept Foyer de Jeunesse. Een Foyer de Jeunesse is een woonvorm die gericht is op intensieve begelei ding van jongeren. Deze hebben een steuntje in de rug nodig op weg naar zelfstandigheid op het gebied van wonen, werken en leven. Na overleg met de ge meenten, de Walcherse woning- coporaties en de Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) zijn GS overeengekomen een driejarig pilot-project te star ten in de gemeente Vlissingen. Voorgesteld wordt om een inci dentele subsidie van 350.000,- te verlenen voor de uitvoering van het pilot-project. Subsidieregelingen welzijn Als uitvloeisel van de herstructu rering welzijn stellen Gedeputeer de Staten voor de subsidierege lingen op dit terrein te herzien. Als het voorstel wordt aangeno men komen er twee nieuwe rege lingen: de 'Subsidieregeling vor ming en training vrijwillig kader' en de 'Subsidieregeling activitei ten welzijn'. Voor de uitvoering van de regelingen heeft GS een aanvraagfomulier opgesteld met een onderdeel 'normen vergoe dingen'. In dit laatste onderdeel wordt aangegeven wat subsidia bele kosten zijn en per kosten post wordt de hoogte van de ver goeding aangegeven Ten opzich te van de huidige situatie is er sprake van een vereenvoudiging. Een groot aantal regelingen met ondoorzichtige criteria is samen gevoegd tot twee op elkaar afge stemde regelingen. Als gevolg daarvan is er, mede door de nieuwe aanvraagformulieren, voor subsidie-aanvragers sprake van een veel doorzichtiger situatie. Stationsgebied In het stationsgebied van Middel burg ligt provinciaal eigendom. GS stelt voor de gronden te ver kopen aan de gemeente Middel burg. Met de gemeente Middel burg zijn afspraken gemaakt over de prijs en de verdeling van kos ten van mogelijk noodzakelijke bodemsanering, De transactie zal, rekening houdend met sane- ringskosten, de provincie mini maal 620.000 gulden opleveren. Voorgesteld wordt de netto opbrengst van de verkoop toe te voegen aan de egalisatiereserve infrastructuur ten behoeve van investeringen in het Kanaal door Walcheren. Participatiefonds Het Zeeuws Participatiefonds heeft als doel beginnende onder nemers een financiële steun in de rug te geven. Ook ondernemers die toe zijn aan een doorstart kunnen in aanmerking komen voor risicodragende financiering. Het participatiefonds is een besloten vennootschap waarvan de provincie Zeeland en een bank ieder voor 50% aandeelhouder zijn. De jaarrekening van het fonds is vastgesteld en voorzien van een goedkeurende accoun tantsverklaring. GS stelt voor in te stemmen met de jaarstukken 1999. Afvaloverleg De drie zuidelijke provincies zijn met de in die provincies opere rende afvalsturmgsorganisaties en gemeenten een samenwer kingsverband aangegaan. Voorgesteld wordt het secreta riaat van het samenwerkingsver band organisatorisch onder te brengen bij de provincie Zeeland. Conform gemaakte afspraken kan de provincie de kosten verha len op de overige partners. Begrotingswijziging De 10e wijziging van de begro ting is het laatste stuk. In deze wijziging zijn de gevolgen van eerder behandelde voorstellen verwerkt, zoals onder andere de aankoop van de panden voorma lig Rijksarchief en Abdij-restau rant. Informatie De agenda van de Statenverga dering en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg, Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Voor fietsers en bromfietsers is de Zeelandbrug in verband met de reconstructie afgesloten. Het fietsverkeer is sinds 1 april aan gewezen op een speciale fiets- bus en het reguliere openbaar vervoer. Na 1 november kunnen zij pas weer op eigen kracht over de brug. Tijdens de werkzaamhe den aan de brug geldt voor auto mobilisten een snelheidsbeper king van 50 kilometer per uur en er is een mhaalverbod. Deze maatregelen zijn noodzakelijk in verband met de veiligheid van de werkers aan de weg, maar ook voor de verkeersdeelnemers. Gesloten Deze week is de Zeelandbrug in de volgende nachten voor al het wegverkeer van 00.00 uur tot 05.00 uur gestremd: woensdag 21 juni op donderdag 22 juni donderdag 22 juni op vrijdag 23 juni vrijdag 23 juni op zaterdag 24 juni Geadviseerd wordt tijdens deze stremmingen een andere route te kiezen. Bij de Zeelandbrug en de toeleidingswegen worden infor matieborden geplaatst. De omrij- route via de stormvloedkering wordt daarop aangegeven. Voor bijzondere situaties is het moge lijk ambulances te laten passe ren. Zo nodig moet dit gemeld worden via de regionale brand weer/ambulancedienst te Vlissin gen (tel. 0118 414444 of via 112). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Koudekerkseweg 135 te Middelburg ernstig is en hebben met het saneringsplan (art. 39 en art. 40 Wet bodembescherming) van Tuincentrum De Klerk Zn. ingestemd. De beschikking ligt van 21 juni tot en met 2 augustus 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Middel burg, dienst stadsontwikke-. ling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 2 augustus 2000 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). 3500 Verkrijgbaar bij AH, kiosken en benzinestations. SIMAVI heeft uw steun nodig, voor medische projekten in ontwikkelingslanden. Dit jaar staat de drinkwater-voorziening centraal. SIMAVI werkt zonder overheidssteun. Uw hulp is dus écht noodzakelijk; het is ter plekke vaak "uw geld voor hun leven". ALLES HALVE PRIJS NOG 2 WEKEN Galary d'Or

de Faam | 2000 | | pagina 5