I N E C I T Y CHUTTERSHOF Flawless Return to Me Shanehai Noon Brassband festival in Middelbur Klassiek enzo in Goes SHANGHAI NOON 12jr RETURN TO ME AL FLAWLESS 16jr FINAL DESTINATION 16jr THREE TO TANGO AL AIR BUD 2: DE TOPSCOORDER AL THE WHOLE NINE YARDS AL DEUCE BIGALOW AL HOUSE ON THE HAUNTED HILL 16jr GLADIATOR 16jr POKÉMON AL STUART LITTLE AL KRUIMELTJE AL DE BOEKVERFILMING HOLY SMOKE LA GENESE THE TALANTED MR. RIPLEY TITANIC mm F I L M W E E K F I L M W E E K VLISSINGEN www.cinecity.nl première première MIDDELBURG Flawless is de nieuwe tragikomedie van Joel Schumacher met in de hoofdrollen Robert de Niro, Philip Seymour Hoffman en Barry Miller. Return to Me is geregisseerd door Bonnie Hunt en heeft in de hoofdrollen David Du- chovny als Bob Rueland en Minnie Driver als Grace Briggs. Regisseuse Bonnie Hunt is zelf ook in de film te zien als Megan Dayton. Humor en acrobatische actiescènes met Jackie Chan staan centraal in de film Shanghai Noon van regisseur Tom Dey. De hoofdrollen in de rolprent worden gespeeld door Jackie Chan, Owen Wilson, Lucy Liu, Bran don Merril, Roger Yuan en Xander Berkeley. Amateurtheaterschool de Ambitie speelt Lauw De Rode Prinses in Goese Lyceum Mandala's in Oosterschelde-ziekenhuis Angel Voices in Goes en Vlissingen Kaaiconcert in Veere Zaterdag 24 juni wordt in Middelburg het Brassband Festival gehou den. Op de Markt brengen zes brassbands van 13 tot 17 uur ieder een concert van een half uur ten gehore. De deelnemende bands zijn Jeugdorkest Onda uit Middelburg, Crescendo uit Oostkapelle, regio nale brassband 'Waterland - Westfriesland', Wilhelmina uit Colijnsplaat, brassband Excelsior Kloetinge en Brassband Onda uit Middelburg. De oude binnenstadshaven van Goes staat zaterdag in het te ken van muziek - veelal klassiek van aard - en dans. Hoogte punt vormt ongetwijfeld het dubbele optreden van het Zeeuws Orkest dat 's avonds plaatsvindt. Maar ook 's middags is er genoeg te doen rond de Goese Kaden. w Woensdag 21 juni 2000 FAAM/VLISSINGER 13 Donderdag 22 juni t/m woensdag 28 juni Dagelijks *13.45 *16.15 *19.00 •21.45 uur spectaculaire stunts met Jackie Chan Dagelijks 19.15 22.00 uur nieuwe liefde draagt hart van overleden vrouw Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur Dagelijks *21.45 uur conservatieve politieagent woont naast extravagante travestiet Dagelijks 19.15 22.00 uur mysterieus verhaal over een schoolreis naar Parijs Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 9 19.00 uur Dagelijks *21.45 uur succesvolle architect krijgt prestigieuze opdracht Dagelijks 13.45 16.15 uur Golden Retriever Buddy als topscoorder van het basketbalteam Dagelijks 19.15 uur komische film met Bruce Willis en Matthew Perry Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag en woendag 13.45 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 19.00 uur heerlijke komedie met Rob Schneider van 'It's a man's world' Dagelijks 16.15 22.00 uur huiveringwekkende nachtmerrie in een spookhuis Donderdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 20.00 uur Vrijdag en zaterdag 13.45 18.45 22.00 uur de Romeinse generaal Maximus wordt opgeleid tot gladiator Dagelijks 13.45 16.15 uur de eerste speelfilm over de razend populaire Pokémon figuurtjes Dagelijks 13.45 16.15 uur avonturen van het slimme, vrolijke en heldhaftige muisje Dagelijks 13.45 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig verfilmd Vrijdag 16.15 uur Moviezone s Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Zaterdag 19.30 uur Maandag en dinsdag 20.30 uur film van Jane Campion met in de hoofdrollen Kate Winslet en Harvey Keitel Vrijdag 19.30 uur interessante Afrikaanse verfilming van eerste boek van de bijbel Vrijdag en zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.30 uur gebaseerd op de gelijknamige roman van Patricia Highsmith Maandag 20.30 uur spectaculaire film over de laatste reis van de Titanic met Leonardo Di Caprio en Kate Winslet BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) De macho politieman en 'local hero' Walt Koontz (Robert de Niro) en de extravagante tra vestiet Rusty (Philip Seymour Hoffman) wonen naast elkaar in een appartementencomplex in New York. De twee zijn zo verschillend dat ze elkaar niet kunnen luchten of zien. Walt is een gewezen militair van een elitecorps, het type conserva tieve macho bij uitstek. Rusty, zijn bovenbuur, is een zoge naamde 'drag queen' die in al les Walts tegengestelde is. Zijn smaak voor kitsch en muziek, zijn excentrieke verschijning zijn lawaaierige vrienden zijn een doorn in het oog van de in tolerante Walt. Wanneer Walt een ongeluk krijgt en bij wijze van revalidatie zanglessen moet volgen bij Rusty ontstaat er een speciale vriendschap. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied exposities, muziek- en theateroptredens vindt pagina 21 van dit blad. Philip Seymour als Rusty in Flawless. Foto United Artists Bob en Elizabeth Rueland zijn een gelukkig getrouwd, jong echtpaar in Chicago. Als Eliza beth bij een verkeersongeluk om het leven komt, is Bob on troostbaar. Haar hart wordt Minnie Driver ais Grace Briggs in Return to Me. Foto Chris Helcermanas-Benge echter in Grace, een doodzie ke, jonge vrouw geïmplan teerd. Een jaar later brengt het lot Bob en Grace bij el kaar. Ze worden verliefd maar uit schaamte voor haar litte ken durft Grace hem niet te vertellen dat ze een harttrans plantatie heeft ondergaan. Als zij er door toeval achter komt dat zij het hart van Elizabeth heeft gekregen, lijkt hun geluk voorbij te zijn. Het Wilde Westen ontmoet het Verre Oosten in een ge vecht om eer, loyaliteit en een kist met goud. De keizerlijke lijfwacht Chon Wang (Chan) wordt naar Amerika gestuurd om de mooie, ontvoerde prin ses (Lucy Liu) te bevrijden. Met behulp van een partner die hij niet vertrouwt (Owen Wilson), een vrouw die hij niet wil, een paard waar hij niet op kan rijden en ongelo felijke Oosterse vechtsport kunsten, neemt Chon het op tegen de gemeenste, revol ver-draaiende schurken van het Wilde Westen. Spectaculaire stunts in Shanghai Noon. Foto Buena Vista International Vrijdag 23 juni gaat de voorstelling Lauw van de Nederlandse auteur Jan Pool in première in theater Vestzak 99 aan de Oran jestraat in Vlissingen. De voorstelling wordt gespeeld door de tweedejaars cursisten van de Ambitie, afdeling volwassenen. Na lessen te hebben gevolgd in de vakken spelimprovisatie, stem en spraak, elementair toneel en fysiek toneel ronden elf cursisten met deze voorstelling hun tweejarige opleiding af. In het stuk is er sprake van een kuuroord, een wachtkamer, een weekendhuis of retraiteoord. Elf mensen hebben zich ingeslo ten. Als er aan de deur wordt geklopt doet er niemand open. Liever wordt de waarheid buitengesloten, dan het onbekende binnengelaten. De voorstelling is vrijdag 23 juni en zaterdag 24 juni om 20.15 uur en zondag 25 juni om 15 uur te zien. Spelers zijn Corry van de Bosse, Ellie Bronkhorst, Coby van Hemert, José de Jong, Mia Klaaijsen, Yvonne Lagas, Jannie Riemens, Dirk Schot, Inez van Schie en Desirée van de Werf. Het stuk is geregisseerd door Katinka van den Dool. Ter afsluiting van het basisschooljaar voert groep 8 van de Prof. Dr. Kohnstammschool dinsdag 27 juni de musical De Ro de Prinses op in de aula van het Goese Lyceum. Het verhaal gaat over een prinses die op haar twaalfde verjaardag voor het eerst aan het volk vertoond zal worden. Ze wordt echter ont voerd door drie woeste rovers die wel erg veel losgeld vragen. De prinses weet te ontsnappen en zwerft over straat. Ze wordt door niemand geloofd, maar wordt aan het eind van het ver haal wèl koningin. Aanvang 19 uur. Joke Floresse exposeert momenteel in het Oosterschelde-zieken huis in Goes. Te zien zijn mandala's in kleur en zwart/wit. Het woord mandala komt uit het Sanskriet en betekent 'heilige cir kel'. Cirkels vormen dan ook de rode draad in het werk van Flo resse, die ze ging maken nadat ze een paar jaar uitsluitend zwart/wittekeningen maakte. Inmiddels geeft ze ook boeken en kaarten uit van de heilige cirkels. De tentoonstelling is nog tot en met 8 september te zien in het Goese Oosterscheldeziekenhuis. Eeuwenlang klonken jongenstemmen dagelijks in grote Zeeuw se kerken als die in Goes, Middelburg, Domburg en Vlissingen. Een echo van die vervlogen tijden is nog te horen in Goes, waar de Zeeuwse Koorschool nog altijd een oude traditie in ere houdt. Dagelijks repeteren er jongens en elke zondag is het koor te horen in de Maria Magdalenakerk. De hele zomer geven de hoge jongensstemmen Zomerconcerten. Op de dinsdagen 4, 11, 18 en 25 juli en 1 en 8 augustus zijn de 'Angel Voices' te horen in de Maria Magdalenakerk in Goes. De donderdagen 6 juli en 10 augustus is de Zeeuwse Koorschool te beluisteren in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. In Veere wordt vrijdag 23 juni een 'kaaiconcert' gegeven. De optredens vinden plaats in de haven van het pittoreske stadje Veere op een versierde ponton. Om de sfeer helemaal com pleet te maken zal ook de gepavoiseerde honderdjarige hoogaars Yerseke 36 naast het ponton liggen. Het programma is zeer gevarieerd en bestaat uit zowel klassieke als populaire werken. Ook marsmuziek en werk waarmee de gezelschappen aan muziekconcoursen deelnemen worden ten gehore ge bracht. De honderdtwintig musici zijn van het fanfareorkest Eendracht Maakt Macht uit Serooskerke, het strijkensemble van de Zeeuwse Muziekschool, het Madrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool en het fanfareorkest Veere's Genoegen uit Veere. Het concert begint om 21 uur en de toegang is gratis. Flet Zeeuws Orkest. Foto Anda van Riet m De brassband is een orkestvorm die begin negentiende eeuw in Groot-Brittannië is ontstaan. De eerste muziekgezelschappen bestonden uit arbeiders. Op hun robuuste koperen blaasinstrumenten speelden ze vooral bewerkingen van klassieke muziek. De verrassend warme en mooie klank van alleen koperen blaasinstrumenten bij elkaar werd een groot succes en de ontwikkeling naar de huidige vorm van de brassband zet te zich voort. In de twintigste eeuw ver spreidde het fenomeen zich over Europa. In Nederland waren er al fanfares en harmo nieën. Van deze orkesten besloten verschil lende verenigingen het brassbandconcept over te nemen. Klarinetten en saxofoons verdwenen uit de orkesten en de koperbla zers bleven over. In Zeeland ontstonden de eerste brassbands in de jaren zestig en ter promotie werden regelmatig brassbandfes tivals gehouden met de eerste Zeeuwse brassbands. Inmiddels is een brassband in twee eeuwen tijd geworden tot een orkest met vijfentwintig koperblazers en twee tot drie slagwerkers. Er worden nog steeds klassieke werken gespeeld, maar ook origi nele brassbandwerken en bewerkingen van allerlei andere muziekstijlen. Het Jeugdorkest Onda uit Middelburg is een van de bands die spelen op het Brass band Festival in Middelburg. Het Zeeuws Orkest is het filharmonisch or kest van de provincie Zeeland en is uniek in Nederland als het gaat om zijn samenstel ling: het bestaat voor tweederde uit profes sionele en voor eenderde uit amateurmusici. Op het programma twee werken van Mo zart en een werk van Van Beethoven. De ou verture Le Nozze Di Figaro is afkomstig van een libretto van pater Lorenzo da Ponte, dat hij in 1778 schreef naar aanleiding van het toneelstuk 'La folie journée ou le mariage de Figaro'. Mozart schreef er muziek bij en het stuk werd samen met Don Giovanni en Cosi Fan Tutte één van de drie beroemde 'Italiaanse' opera's van Mozart. De ouvertu re van het stuk wordt wel omschreven als een muzikaal feest: in een rap tempo wordt de luisteraar meegevoerd van het ene naar het andere onderwerp in een scala van the matische invallen. Het klarinetconcert in A, eveneens van de hand van Mozart, werd gedeeltelijk al in 1787 geschreven voor Mo- zarts kennis Anton Stadler, die een speciale klarinet had ontworpen waarvan de toon hoogte naar beneden was uitgebreid. In zijn laatste levensjaar 1791 (één van Mozarts meest productieve jaren) werkte hij het kla rinetconcert af. En zoals hij bij zijn opera's rekening hield met de stemmen van de so listen, zo hield hij in het klarinetconcert re kening met de mogelijkheden van het solo instrument. Ludwig van Beethoven laat in zijn zevende symphonie, net als in al zijn vorige grote werken, blijken dat hij in staat was zijn diepste gevoelsleven om te zetten in muziek. Sommige muziekkenners noe men de zevende symphonie 'vormelijk' of 'plechtig' maar componist Richard Wagner concludeerde na het beluisteren van het werk dat het een apotheose van dans is. In de symphonie komt namelijk een groot aantal dansritmes voor. De zevende is klas siek van opbouw, het ritme staat daarbij vaak centraal. Het eerste deel heeft de lang ste inleiding van alle werken die Van Beet hoven ooit schreef. De première van het stuk was 8 december 1813 tijdens een lief dadigheidsconcert ten bate van de oorlogs gewonden van de slag tegen de Fransen bij Hanau. Het was toen een geweldig succes. Het concert van het Zeeuws Orkest begint om 20 uur, maar de Goese Kaden staan ook 's middags al in het teken van muziek en dans. Zo wordt om 14.30 uur begonnen met een balletshow en zijn er de hele middag afwisselend optredens te zien van dans school Janvier, de jazzband Misty en het ballet van balletschool ROC Zeeland.

de Faam | 2000 | | pagina 13