I N E C I CHUTTERSHOF EEST Verwacht Zeeuws Orkest in open lucht ht of lasz eaat toch door Zeeuws popfestival op de Dam dé ultgaanskrant F i L M W E E K première PROP BiRB GORGEOUS 12jr AIR BUD 2 AL première BATTLEFIELD EARTH 16jr THE WHOLE ME YARDS AL «IwCi afi ïMiilllil HOUSE ON THE HAUNTED HILL 16jr GLADIATOR STORY OF US AL POHÉMON AL ERIN BRGCKOUICH AL STUART LITTLE AL THE GREEN MILE KRUIMELTJE AL THE CITY OF THE LOST CHILDREN F i L M W E E K ALL ABOUT MY MOTHER ROSIE THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE F L M W E E K KARNAVAL Woensdag 7 juni 2000 FAAM/VLISSINGER VUSSINGEN www.cinecity.nS Donderdag 8 juni t/m woensdag 14 MIDDELBURG GOES N De plaatselijke middenstand van Mount Rose, Minnesota, nodigt u uit voor het grootste evenement in tijdens: de Sarah Rose Miss Teen American Pageant. Door een documentaire-team worden opnamen ge maakt van deze miss-verkiezing, zo ontstaat deze 'mockumentary'. Binnenkort is bij Cine City in Vlissingen Fin- al Destination te zien. De film is geregis seerd door James Wong en heeft in de hoofdrollen Kristen Cloke en Brendan Fehr. In 1998 verscheen Air Bud in de Nederlandse bioscopen. Het verhaal over de basketballen de Golden Retriever was een groot succes en aanleiding voor een vervolg. Producent Robert Vince: „Met Air Bud is het onze bedoeling om een serie leuke films te maken met veel humor, actie en aandacht voor positieve thema's". Over de keuze voor American Football in deze film zegt hij: „Toen we honden testten en we zagen hoe dynamisch Golden Retrievers eruit zien als ze ballen uit de lucht pikken, wisten we dat football Buddy's nieuwe avontuur zou zijn". Gratis voorstelling Zeeuwse Komedie New Orpheans in Manhuistuin Kinderen spelen musical Co Coppoolse exposeert in Kapelle Monsters from outer Ska Eenakter in het Minitheater Het Zeeuws Orkest geeft deze zomer een drietal concerten op bijzondere lokaties. De eerste daarvan is een openluchtcon cert, tijdens de Kadefeesten in Goes op zaterdag 24 juni. Vrij dag 30 juni en zaterdag 1 juli zijn er optredens in de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven en de Sint Baafskerk in Aarden burg. Het doorgaan van de Night of Jasz, zaterdag 10 juni in Middel burg, heeft aan een zijden draadje gehangen. De organisatie kreeg het programma niet rond maar door ingrijpen van de Middelburgse horecaondernemers kan het jaarlijkse evenement toch doorgang vinden. Op de Dam in Middelburg wordt maandag 12 juni het Popfes tival van Zeeland gehouden. Om 12 uur opent Grandpa Nick's Sessionband met als speciale gast Marion van Iwaar- den het festival. Niemand minder dan Blof sluit het festival dat wordt gepresenteerd door Bert van Leerdam af. Dagelijks 13.45 19.15 22.00 uur het verhaal over een miss-verkiezing in het Amerikaanse Minnesota Dagelijks 13.45 16.15 uur Golden Retriever Buddy als topscoorder van het basketbalteam Dagelijks 13.45 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur gebaseerd op het succesvolle SF-boek van L. Ron Hubbard Dagelijks 19.00 21.45 uur komische film met Bruce Willis en Matthew Perry Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur heerlijke komedie met Rob Schneider van 'It's a man's world' Dagelijks 16.15 19.15 22.00 uur huiveringwekkende nachtmerrie in een spookhuis Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 20.00 uur Vrijdag, zaterdag en zondag 13.45 18.45 22.00 uur de Romeinse generaal Maximus wordt opgeleid tot gladiator Dagelijks *19.00 uur realistisch en humoristisch verhaal over vijftienjarig huwelijk Dagelijks 13.45 16.15 uur De eerste speelfilm over de razend populaire Pokémon figuurtjes Dagelijks 19.00 22.00 uur waargebeurd verhaal met Julia Roberts en Albert Finney Dagelijks 13.45 16.15 uur avonturen van het slimme, vrolijke en heldhaftige muisje Dagelijks *21.00 uur spannende film gebaseerd op het gelijknamige boek van Stephen King Dagelijks 13.45 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig verfilmd Vrijdag 16.15 uur Moviezone s Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur bejubelde film van regisseur Almodovar Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.30 uur een modern sprookje met een ietwat rauwe realistische inslag Maandag *20.30 uur klassieker over de zinloze moord op een groepje tieners door drie moordlustige freaks B Donderdag en zaterdag 20.30 uur Algerijnse immigrant wordt temidden van carnavalsfeest ver liefd op jonge gehuwde dame BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (750pm) Dead eous mm De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 14 van dit blad. De keurig nette moeder van een van de kanshebsters, Gla dys Leeman (Kirsty Alley), is zelf ex-miss en zet alles op al les om haar dochter te laten winnen. Ze is een heuse mo raalridder, maar liegen en be driegen zijn zondes die mo gen worden begaan voor de overwinning... Dochterlief Becky Leeman (Denise Ri chards) is een nietszeggend verwend nest dat, net als haar moeder, over lijken gaat. Ze is vooral erg goed in slijmen te gen juryleden. Tegenhangers van dit span zijn een moeder en dochter uit een trailer-park. Dochter Amber wil carrière maken als tv-reporter en ziet deze miss verkiezing als een opstapje. Ondertussen maakt ze onder andere lijken op in het plaat selijke mortuarium. Haar moeder Anette (Ellen Barkin) ziet eruit als een ordinaire del maar heeft een hart van goud. Dan zijn er nog de andere meisjes die zichzelf ook de mooiste vinden en die even ambitieus zijn. Alle ingrediën ten voor een bloedstollende miss-verkiezing zijn aanwezig. Maar, er kan er maar één de mooiste zijn... wmmmm MM a# Kirsty Alley als Gladys Leeman in Drop Dead Gorgeous. Foto Kimberly Wright Air Bud, de topscoorder De rol van Buddy wordt ge speeld door zes Golden Re- trievers. Twee daarvan, Rush en Chase, waren er ook al bij in de eerste film. Samen met hond Zach speelt Rush de meeste scènes als Buddy. De andere vier honden werden gebruikt om hun specialiteiten zoals vangen, schoppen en tackelen. Buddy is een Golden Retriever die dol is op ballen. Niet een tennisbal apporteren, wat elke hond kan, maar echt basket bal spelen en punten scoren. Dat hij een sportieve wonder- hond heeft, dat wist zijn jonge baasje Josh al, maar ook voor hem is het een verrassing dat Buddy uitstekend American Football blijkt te kunnen spe len. Dat komt goed uit, want Josh' schoolteam is niet erg goed. Het is dan ook een ze gen, wanneer Buddy onuitge nodigd ingrijpt, en als nieuwe teamlid het ene punt na het andere begint te scoren. Desondanks is Josh niet erg vrolijk. Zijn vader is overleden toen hij klein was en hij heeft er moeite mee als zijn moeder een relatie begint met de die renarts. Juist nu heeft hij Bud dy nodig. Net op dat moment wordt Buddy ontvoerd door twee Russische criminelen. Samen met een slimme chim pansee en allerlei andere cir- cusdieren moet Buddy ziet te ontsnappen om zijn baasje te helpen: thuis bij zijn moeder en op het veld, waar de be langrijkste wedstrijd van het seizoen op het punt staat te beginnen... Theatergezelschap de Zeeuwse Komedie treedt zaterdag 10 juli op in de Vlissingse bibliotheek 't Spui. De Komedie speelt de eenak ter Noorderzon en de voorstelling is gratis te bezoeken. Noorder zon vertelt het kolderieke verhaal over twee tussen die werken als serveerster in een kleine uitspanning aan een verlaten straat. De jongste zus, Suus, droomt al jaren van de terugkeer van haar ge liefde. De oudste, Keteke, vindt dat haar zus moet stoppen met dromen. Dan komt er een gast binnen op weg naar een belangrij ke sollicitatie en gaat Keteke over tot actie. Noordzon is geschre ven door Moniek Kramer en Katinka van den Dool regisseerde het stuk voor de Zeeuwse Komedie. Spelers zijn Annelies Anthonisse, Anneke van Jaarsveld en Nico de Hamer. De voorstelling begint om 14 uur en duurt ongeveer drie kwartier. De serie Mannuistuinconcerten in de Goese binnenstad wordt zondag 11 juni (eerste pinksterdag) voorgezet met een optreden van het allround dans- en jazzorkest The New Orpheans. Dit orkest speelt muziek in de stijl van Duke Ellington, The Ramblers en de Skymasters, waarbij veelal eigen arrangementen worden ge speeld. Ook eigentijds werk als blues, funk, soul en jazz maakt deel uit van het repertoire. The New Orpheans spelen met een be zetting van saxofoons, trompetten, trombone en een ritme-sectie, ondersteund door zang. Het concert begint om 12 uur en duurt een uur. Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk of rk Maria Magdalenakerk. Kinderen uit Bergen op Zoom en omgeving spelen dinsdag 13 juni de musical Kauwgum in 't Beest in Goes. Het verhaal speelt zich af aan het begin van de twintigste eeuw. William Wrigley - één van de hoofdpersonen, maakte de kauwgom beroemd door er allerlei smaakjes aan toe te voegen. Hij begon met het cadeau geven van twee pakjes bij elk pak bakpoeder dat hij verkocht. Het enorme succes van het snoepje zorgde ervoor dat de Wrigley Jr. Company uitgroeide tot het grootste kauwgombedrijf ter wereld. De onder wereld van Chicago probeerde op alle mogelijke manieren achter het geheim van de nieuwe uitvinding te komen. De musical toont hoe het William en zijn familie verging voordat hij beroemd werd. Aanvang 19 uur. Fotograaf Co Coppoolse exposeert van 6 tot en met 30 juni in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. Coppoolse, die al meer dan twintig jaar voornamelijk balletfoto's maakt, werkte de afgelopen vijf jaar samen met een team aan de creatie van te fotograferen fantasiefiguren. Modellen worden gebodypaint in sprookjesachti ge figuren als een waternimf, zeemeermin, elfje en bosnimf. De foto's zijn kleurrijk en mede daardoor wist Co Coppoolse al vele prijzen ermee te winnen. Eerder waren de afbeeldingen al te zien in Duitsland, Zwitserland, Luxemburg en België. De tentoonstel ling is te bezichtigen tijdens de openingstijden van het gemeente huis. De Groningse ska-band Monsters from outer Ska treedt vrij dag 9 juni op in 't Beest in Goes. De band maakt ska, maar een vleugje reggae en rock-steady wordt daarbij niet geschuwd. Monsters fr om outer Ska is ontstaan uit de formatie Jammah Tammah, die landelijke bekendheid wist te verwerven met klinkende ska-deun- tjes. Aanvang 21.30 uur. Onder het motto 'eenakters op herhaling' zijn zaterdag 10 juni drie eenakters te zien in het Minitheater in de Middelburgse Verwerijstraat. Op het programma staan Huize Duiventil van theatergroep Encore, Noorderzon van de Zeeuwse Komedie en Vuilnis van het Middelburg Theater. De eenakteravond begint om 20 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en in de voorverkoop bij boekhandel Bruna-Loeks in de Lange Delft in Middelburg. Het Zeeuws Orkest is het filharmonisch or kest van de provincie Zeeland en is uniek in Nederland als het gaat om zijn samenstel ling: het bestaat voor tweederde uit profes sionele en voor eenderde uit amateurmusi ci. Op het programma van de Zomerconcer- ten in Goes, Brouwershaven en Aardenburg twee werken van Mozart en een werk van Van Beethoven. De ouverture Le Nozze Di Figaro is afkomstig van een libretto van pa ter Lorenzo da Ponte, dat hij in 1778 schreef naar aanleiding van het toneelstuk 'La folie journée ou le mariage de Figaro'. Mozart schreef er muziek bij en het stuk werd sa men met Don Giovanni en Cosi Fan Tutte één van de drie beroemde 'Italiaanse' ope ra's van Mozart. De ouverture van het stuk wordt wel omschreven als een muzikaal feest: in een rap tempo wordt de luisteraar meegevoerd van het ene naar het andere onderwerp in een scala van thematische in vallen. Het klarinetconcert in A, eveneens van de hand van Mozart, werd gedeeltelijk al in 1787 geschreven voor Mozarts kennis Anton Stadler, die een speciale klarinet had ontworpen waarvan de toonhoogte naar be neden was uitgebreid. In zijn laatste levens jaar 1791 (één van Mozarts meest productie ve jaren) werkte hij' het klarinetconcert af. En zoals hij bij zijn opera's rekening hield met de stemmen van de solisten, zo hield hij in het klarinetconcert rekening met de mogelijkheden van het solo-instrument. Ludwig van Beethoven laat in zijn zevende symphonie, net als in al zijn vorige grote werken, blijken dat hij in staat was zijn diep ste gevoelsleven om te zetten in muziek. Sommige muziekkenners noemen de zeven de symphonie 'vormelijk' of 'plechtig' maar componist Richard Wagner concludeerde na het beluisteren van het werk dat het een apotheose van dans is. In de symphonie komt namelijk een groot aantal dansritmes voor. De zevende is klassiek van opbouw, het ritme staat daarbij vaak centraal. Het eerste deel heeft de langste inleiding van al le werken die Van Beethoven ooit schreef. De première van het stuk was 8 december 1813 tijdens een liefdadigheidsconcert ten bate van de oorlogsgewonden van de slag tegen de Fransen bij Hanau. Het was toen een geweldig succes. Het programma van de Zomerconcertreeks van het Zeeuws Or kest is een reprise van dat van de winterse- rie 1999. Solist in het klarinetconcert van Mozart is Marco van Duimen, eerste klari nettist van het Zeeuws Orkest. Het orkest staat onder leiding van dirigent Joan Berk- hemer. Aanvang van alle drie de concerten is 20 uur. In de Middelburgse binnenstad spelen van 14 tot 16.30 uur de New Orleans Beans Brass Band en de Original Zealand Street Parade Jazz Band. Van 13 tot 15 uur speelt de Evergreen Jazz Band Jive for your Life in de Burgpromenade en in De Herberg aan de Pottenmarkt is van 13 tot 17 uur de Paradise Jazz Band aanwezig. Het zwaarte punt van de Night of Jasz ligt als vanouds in de Stadsschouwburg. Daar speelt van 19.30 tot 20.30 uur de New Orleans Red Beans Brass Band. In de foyer van de Schouwburg spelen vanaf 20 uur achter eenvolgens Andor's Jazz Band, .Pharmacy Five Plus Three, New Orleans Red Beans Brass Band en de South Jazz Band. In de Bolwerkzaal van de Stadsschouw burg spelen vanaf 20.30 uur Balusa, Amina Figarova en het Bart Platteau Septet, Do- magoy Ralasic en het Frank Stagnitta Quin tet. In de Molenwaterzaal tenslotte kan het publiek genieten van onvervalste Chicago blues van Blues Treat, de Red Rooster Club aangevuld met Kaz Lux en zydeco-band Last Call. Dirigent Joan Berkhemer leidt het Zeeuws Orkest tijdens de drie concerten op bijzon dere locaties die deze zomer plaatsvinden, foto Het Zeeuws Orkest In totaal geven twaalf Zeeuwse bands acte- de-présence op de Dam in Middelburg. Zo kan het publiek genieten van de Juke Joints and Big Band, Racoon, Nuff Said, De Niro, Nimbus, Trippin en Dr. Reverb. In het kader van 'mijn engel moet nog komen', een samenwerkingsverband van de provin cies Zeeland, Oost-Vlaanderen en West- Vlaanderen, spelen Lize en een nu nog on bekende 'beste schoolband'. De fototen toonstelling van 'Mijn engel...' is te zien in de Abdij. De tentoonstelling geeft een beeld van jeugdcultuur in al haar facetten. Na afloop is er voor festivalgangers van 23.30. tot 2 uur een swingavond in het Schuttershofcafé. Voor dit bijzondere festi val zijn slechts zestienhonderd kaarten ver krijgbaar. De voorverkoop is inmiddels be gonnen via Zeeland. de grotere VVV-kantoren in Blpf sluit het Zeeuwse popfestival op de Dam in Middelburg af. IK lil i

de Faam | 2000 | | pagina 9