GEMEENTE MIDDELBURG Middelburg werkt aan betere doorstroming Tangent Four Freedoms Award Inloopmiddagen speelruimteplan Enquête over het parkeren van fiets Informatieavond Stationsgebied Van Cittersstraat gaat op de schop Bomenroutes Parkeren aan de Kousteensedijk Nieuwe ronde wijktafels Middelburg Sportuitwisseling Folkestone Rooiaanvragen uw Gemeentelijke kantoren gesloten Wijziging ophaaldatum huisvuil Collecte Oefenalarm Woensdag 7 juni 2000 FAAM/VLISSINGER 5 Tafeltje Dekje W Activiteiten in de gemeente Middelburg Wijk ondersteu- ningspunten Week 23 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Middelburg streeft er naar een stad te zijn waar het goed wonen, werken en recreëren is. Daar hoort spe len ook bij. Daarom heeft Middelburg in samenwer king met haar bewoners, Grontmij en het Keur merkinstituut gewerkt aan de ontwikkeling van het "Speelruimteplan", een plan waarbij de Middelburg se openbare speelplaatsen evenwichtiger over de stad zullen worden verdeeld. Mensen die met de auto naar Middelburg komen en een bezoek brengen aan het centrum, kunnen daar niet altijd een parkeerplaats vinden. Een prima plek is de parkeergarage aan de Kousteensedijk. Daar is bijna altijd plek om uw auto te parkeren. Vorige week woensdag, 31 mei, heeft wethouder P.M. Bruinooge het Tangent officieel weer voor alle ver keer geopend. De afgelopen weken is (met name) 's nachts hard gewerkt aan het Groene Woud en Tan gent om de verkeerdrukte terug te dringen. Vooral in de zomermaanden stroomde het verkeer moeilijk door Middelburg. Met de maatregelen die nu geno men zijn, zal dat als het goed is tot het verleden be horen. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Wethouder Brmnooge heropent liet Tangent (Frank Viergever) In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiame- ter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 1 wilg aan het Baaijensompad Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Grocnbeheer. tel. 0118-675 312. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 12 juni tot en met zondag IS juni 2000 Maandag Rundvlees in pikante saus, sperziebonen, aardappelen Dinsdag Varkensvlees, tuinbonen, krielaardappeltjes Woensdag Varkenslapje, rode bietjes, aardappelen Donderdag Gehaktballen (rundvlees), spi nazie a la crème, aardappelen Vrijdag Gepaneerde zcesnockfilct, ge mengde groenten, béchamel- aardappelen Zaterdag Nasi goreng, kipsaté Zondag Wat de pot schaft In verband met Pinksteren zijn de gemeentelijke kantoren op maandag 12 juni en dinsdag 13 juni de gehele dag voor het publiek gesloten. De afdeling Burgerzaken is op dins dag 13 juni tussen 09.00 en 10.00 uur wel geopend voor de aangifte van geboorte en overlijden. Rond Pinksteren: maandag wordt woensdag Op tweede Pinksterdag (12 juni) worden de grijze containers voor het restafval NIET opgehaald. De containers moeten twee dagen later, namelijk op woensdag 14 juni vóór 07.00 uur. worden aangebo den. Ook de containers die normaal op woensdag buiten worden gezet, moeten er vóór 07.00 uur staan. De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op de afvalkalender die huis aan huis is verspreid. Af- valkalenders kunnen worden opge haald bij de sectie Communicatie. Stadhuisstraat 2. Jazz Festival Zaterdag 10 juni a.s. van 10.00 tot 18.00 uur zullen in het kader van het Jazz festival diverse (muzikale) activiteiten op de Markt plaatsvin den. Wielerwedstrijd Zaterdag 10 juni a.s. tussen 13.30 uur en 18.00 uur wordt op en rond om de Boomdijk en de Binnendijk de wielerwedstrijd "Omloop van de EPZ'' voor amateurs (trimmers, ve teranen en recreanten) verreden. Boeken- en curiosamarkt Zondag 11 juni a.s. vindt, vooruil- lopend op de "maandagmarkt", op de Markt in Middelburg een boe- ken- en curiosamarkt plaats. Ringrijden Volgende week dinsdag, 13 juni 2000, wordt in Nieuw- en Sint- Joosland de jaarlijkse ringrijderij op derde Pinksteren gehouden. Braderie Donderdag 15, vrijdag 16 en zater dag 17 juni a.s. is het weer de jaar lijkse braderie in Middelburg. Vrij dag en zaterdag zullen op de Markt een aantal sportieve attracties zijn. De volgende stralen worden, voor zover noodzakelijk, voor het verkeer afgesloten en maken plaats voor kra men en stands van de braderie: Lan- gevielebinnenbrug, Langeviele. Pot- tenmarkt, Korte Geere. Lange Gee- re, Markt, Nieuwe Burg, Lange Delft, Segeersstraat en Korte Delft. Op derde Pinksterdag is weer het traditionele ringrijden (Anda van Riet) In de periode van 12 tot en met 17 juni a.s. houdt de Algemene Neder landse Gehandicapten Organisatie een collecte in onze gemeente. De opbrengst van de collecte komt ten goede aan hulp voor mensen met een handicap. Vorige week zaterdag, 27 mei, werden in de Nieuwe Kerk in Middelburg de Four Freedoms Awards uitgereikt. Onder toe ziend oog van koningin Beatrix werden vijf' personen gehuldigd die zich inzetten voor de vrijhe den zoals President Roosevelt die in 1941 uitsprak. Dit evenement vindt eens in de twee jaar in Middelburg plaats. In het tussenliggende jaar worden de Four Freedoms Awards in de Ver enigde Stalen van Amerika uitge reikt. Dit jaar is Middelburg dus weer aan de beurt. De ex-president van Finland M. Ahtisaari ontving de algemene Four Freedoms Award. De medaille voor de vrijheid van meningsuiting ging naar B. Gcrcmck. minister van Bui tenlandse Zaken van Polen. Me vrouw C. Saunders ontving de me daille voor vrijheid van godsdienst voor haar werk voor terminale pa tiënten. De heer M.S. Swaminathan mocht de medaille voor de vrijwaring van gebrek in ontvangst nemen voor zijn inzet om de voedselproductie te verbeteren. Tot slot was de me daille voor de vrijwaring van vrees voor mevrouw L. Arbour. Zij was tot voor kort hoofdaanklager van oorlogstribunaal voor Joegoslavië en Rwanda. Met ingang van heden is het Wijkondersteuningspunl Dau- wcndaclc bereikbaar onder tele foon- en faxnummer 0118- 613950 en heeft als bezoek- en postadres: Vrijlandstraat 65, 4337 EC Middelburg. Vanaf 20 juni zal het Wijkon dersteuningspunl Zuid bereik baar zijn onder telefoon- en faxnummer 0118-6401 11. Hel bezoek- en postadres is: Rent meesterlaan 4, 4336 EM Mid delburg. Volgende week volgt op deze pagina meer informatie over wijkbeheer en wijktafels in hel algemeen en de verhuizing van de wijkondersteuningspuntcn in hel bijzonder. De vijf laureaten vlak voor de uitreiking van de medailles (Frank Viergever) Normaal gesproken zou van daag, 7 juni 2000, het jaarlijkse oefenalarm van het waarschu wingsstelsel plaatsvinden. Door de ramp in Enschede heeft het Ministerie van Bin nenlandse Zaken en Konink rijkrelaties besloten deze oefe ning een aantal maanden uit te stellen. Via deze pagina zullen wij u berichten wanneer het waarschuwingsslelsel wel ge test wordt. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Het plan doorloopt een schriftelijke inspraakprocedure van 14 juni tot en met 17 juli. Daarom presenteert de gemeente op woensdagmiddag 14 juni hel Speelruimteplan aan haar bewoners. De eerste inloop middag zal om 14.00 uur door wet houder J.C. van Dijk-Sturm in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek worden geopend. Daarna zal de heer drs. J.J.C. Adriaansen van de Grontmij Advies en Techniek een toelichting op hel plan geven. Na de toelichting is er voor de aanwezi gen alle gelegenheid om op hel plan te reageren. Theater Na de toelichting is hel voor de kin deren lijd om naar een spetterend optreden van theaterduo "Joop Troop en Karei Kluts" te gaan kij ken. Zij zullen de kinderen in de aula ophalen en op hun eigen speel se manier de inhoud van hel specl- ruimteplan aan de kinderen duide lijk maken. De theatervoorstelling begint om 14.45 uur in de kinderboekenhoek op de begane grond van de biblio theek. Natuurlijk is de voorstelling ook gratis toegankelijk voor geïnte resseerden die niet naar de presen tatie van het plan komen. Een tweede inloopmiddag zal op woensdagmiddag 21 juni plaatsvin den. Eén van de vele speelterrein in Middelburg (foto: gemeente Middelburg) De parkeergarage aan de Kousteen sedijk is op twee minuten loopaf stand van de winkelstraten in het centrum. Bovendien is de garage vlakbij de uitvalswegen gelegen. De openingstijden van de garage zijn maandag tot en met zaterdag van 08.00 lot 23.00 uur. Hel tarief in de parkeergarage is 11.1,50 per uur. Parkeren aan de Kousteensedijk is daarmee goedko per dan bij een parkeerautomaat of -meter in het centrum van de stad. Tot 18.00 uur dient betaald te wor den in de garage (op donderdag avond lot 21.00 uur). Er kan betaald worden met Chipper en Chipknip. Deze maand staat er weer een ronde wijktafels op de agenda. De eerste twee wijktafels wijken ech ter af van de planning. Dit zijn de wijktafels Arnemuiden en Dau- wendaele. Arnemuiden De wijktafel Arnemuiden die woensdag 14 juni a.s. gepland stond, komt te vervallen. Informatie over een aantal belangrijke onder werpen zal op die datum nog niet beschikbaar zijn. Daarom zal de wijktafel Arnemuiden plaatsvinden op maandag 3 juli a.s. in de Crab. Dauwendaele Wijktafel Dauwendaele stond eerst voor 21 juni in de planning, maar deze wordt verschoven naar 14 juni a.s. en begint om 20.00 uur in de Thomaskapcl aan de Vrijlandstraal 98. Vorige week hebben wc op deze pa gina reeds melding gemaakt van hel feil dat we er met deze werkzaam heden nog niet helemaal zijn. Ko mend najaar wordt namelijk vanuit hel Stationsgebied de tweede fase aangepakt. Dit zal uiteindelijk lei den lol: een langere "groene golf' (tot en met het kruispunt Slatenlaan/Vrij landstraat); een busbaan voor het openbaar vervoer; uitbreiding van de verkeersrege ling van het kruispunt met. de Ka- naalweg met de aansluiting naar 'i Veldzigt en een verbeterde aansluiting naar het P+R-lerrein. Tegen de lijd dat met deze werk zaamheden wordt gestart, berichten wij u via deze pagina over de ge volgen enzovoort. Route-informatie voor Zeeuwse weggebruikers In het artikel van vorige week over het Tangent werd reeds mel ding gedaan van het feit dat de ge meente werkt aan dynamische verwijzingsborden op de toe gangswegen naar het centrum. Maar wat komt er op die borden te staan? "De weggebruiker nuttige informa tie tonen voor hel maken van een routekeuze" dat is het doel van rou- te-infomatiepanelen. Tijdens een proef op 8 en 9 juni zal rijkswaters taat de weggebruikers op de A58 met deze panelen informeren over eventuele files op de routes naar de kust van Walcheren. De proef is een resultaat van overleg tussen Rijks waterstaat en de diverse instanties die met het recreatie verkeer te ma ken hebben. Twintig waarnemers zullen de situatie op de weg door geven aan de bedieners van de in formatiepanelen. Eén paneel wordt geplaatst voor de afslag Goes en geeft informatie over de route via Middelburg en de alternatieve route via Noord Beveland. Een tweede komt voor Middelburg op de A58 en geeft informatie over de ver keerssituatie bij Middelburg en Vlissingen. Als de proef positief verloopt gaat Rijkswaterstaat de mogelijkheden onderzoeken om ge automatiseerde meetsystemen aan te leggen en eventueel het aantal routes uit te breiden. Rondom de grote steden in de rand stad staan sinds enkele jaren vaste route informatiepanelen. Wegge bruikers krijgen hier actuele infor matie over de files en alternatieve routes. Uiteindelijk moet ook in Zeeland een compleet dynamisch route informatiesysteem een posi tieve bijdrage kunnen leveren aan de bereikbaarheid. Zover is het nu nog niet, maar de eerste aanzet wordt hiertoe gegeven met het uit voeren van deze proef. Het stallen van fietsen in het centrum van de stadenquêteurs vragen naar üw mening! Op donderdag 8 juni a.s. (mor gen) wordt in het centrum van Middelburg een enquête gehou den onder bezoekers van de bin nenstad. Het is een onderzoek in opdracht van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat en wordt uitgevoerd door een onafhanke lijk onderzoeksbureau. Ondervraagden Tijdens de enquête zullen drie groe pen mensen ondervraagd worden: 1. fietsers die hun fiets in de be waakte stalling zetten; 2. mensen die hun fiets in de onbe waakte klemmen en rekken stal len én 3. personen die hun fiets buiten de klemmen en rekken stallen Vragen Aan de hand van de vragen van de enquête wil het Ministerie van Ver keer en Waterstaat boven water krij gen wat uw mening is over de kwa liteiten van de fietsenstallingen, be waakt en onbewaakt. Ook zullen vragen gesteld worden over acceptabele loopafstanden van de stallingsplaats tot de beslem ming en tarieven van bewaakte stal lingen. Uitkomsten De gemeente krijgt de uitkomsten van de enquête toegestuurd. Nadat de uitkomsten van de enquête klaar zijn, wordt een "handleiding" voor gemeenteambtenaren ontwikkeld. Hiermee kunnen zij zorgvuldig de voorzieningen voor het stallen van fietsen in het centrum plannen. Dinsdag 20 juni a.s. houden de gemeente Middelburg en water schap Zeeuwse Eilanden een in formatieavond voor omwonenden van de Kanaalweg in het Sta tionsgebied. De voorlichtingsbij eenkomst begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Burgerzaal van het Stadhuis. De gemeente Middelburg zal de omwonenden inlichten over de plannen voor de Kanaalweg, de bouwperiode en de planologische procedure, inclusief de inspraak. Na deze inleiding geeft waterschap Zeeuwse Eilanden een toelichting over bouw en gebouw van het nieu we waterschapskantoor. Na een kor te pauze krijgt iedereen de gelegen heid vragen te stellen of te reageren op de gepresenteerde plannen. Behalve de betrokken ambtenaren en bestuurders van de gemeente en het waterschap, zullen onder meer de externe stedenbouwkundige van hel Stationsgebied en de architect van het waterschapskantoor aanwe zig zijn. Alle direct omwonenden zullen een persoonlijke uitnodiging ontvangen. Uiteraard zijn ook ande re geïnteresseerden van harte wel kom. Op woensdag 14 juni 2000 start een leerlingenploeg van de straat- makeropleiding met het herbe- straten van de Van Cittersstraat. Planning De planning is dat de werkzaamhe den aan de Van Cittersstraat eind september 2000 gereed zijn. De werkzaamheden beslaan uit het ver vangen van de riolering en hel op nieuw bestralen van de Van Citter- straal. De betonnen stenen worden daarbij vervangen door rode klin kers. Het werk zal in een aantal fa ses worden uitgevoerd. Ten eerste het stuk tussen de Boudaenlaan en de Van Cittersstraat nr. 36. Daarna volgt het gedeelte tussen de Van Cittersstraat nr. 36 tot en met de Burgemeester Baaslaan. Dit wordt gevolgd door hel stuk van de Bur gemeester Baaslaan tot de Van Ser- ooskerkelaan. Tot slot het gedeelte van de Scrooskerkelaan tol de Noordweg. Voor de uitvoering van de werk zaamheden zal de straat voor het verkeer moeten worden afgesloten. Toegang tot uw woning zal te voet mogelijk blijven. Hel ongemak dat de werkzaamheden met zich mee brengen zal tot 'n minimum beperkt worden. Bewoners van de straat wordt verzocht om heggen en ha gen die over hel trottoir hangen te snoeien, zodat het voor de straat makers mogelijk is om de opsluit- banden op een fatsoenlijke wijze opnieuw te stellen. Tenslotte wordt de bewoners ver zocht hel huisvuil op die plaats aan te bieden waar de huisvuilauto op normale wijze kan komen. Informatie Indien u nog vragen hebt, kunt u contact opnemen met de heer J. Ga- briëlse van de dienst Stadsbeheer. Hij is belast met het dagelijks toe zicht van de werkzaamheden en is bereikbaar onder telefoonnummer 01 18-675 333. dclburg profileert zich als een stad waar het goed wonen, werken en recreëren is. Hier past de sportuil- wisseling uitstekend bij. Het gaat bij de uitwisseling niet alleen om het sportieve aspect, maar ook om het leggen van (nieuwe) vriend schappelijke contacten. Deze uitwisseling begon op vrij dagmiddag met een ontvangst door wethouder P.M. Bruinooge in de kantine van sportcomplex dc Voor- borch. Daarna gingen de sporters naar hun Middelburgse gastgezin nen. Zaterdag en zondag stonden diverse wedstrijden en evenementen op het programma. Maandag ging het gezelschap op reis door de pro vincie, onder andere stond een rondrit met de stoomtrein in Goes op het programma. De afdeling Grocnbeheer van de gemeente Middelburg heeft on langs een boekje samengesteld. Het bomenboekje geeft een be schrijving van drie routes langs bomen in de binnenstad van Mid delburg. Routes De wandelingen die er in staan du ren ongeveer 2 uur. Door de drie routes te combineren, kunnen de wandelingen naar eigen keuze uit gebreid worden. Ook kunnen de routes verkort worden. De wande lingen zijn niet alleen omschreven in de tekst, maar ook door middel van duidelijke kaartjes wordt de wandelaar langs de bomen in het centrum van Middelburg geleid. Wetenswaardigheden Het boekje bevat korte verhaaltjes en wetenswaardigheden over de mooie bomen die u al wandelend tegenkomt. Zo komen we te weten dat volksgeloof vroeger een rol speelde bij dc aanplant van bomen. Linden werden namelijk aangeplant voor geluk en liefde en werden ei ken geplant als symbool voor ou derdom. Het boekje kan hel hele jaar door gebruikt worden. Er wordt namelijk niet alleen informatie gegeven over bomen in hel algemeen, maar ook bijvoorbeeld over bladeren, knop pen, bloemen en vruchten. In het boekje is ook een lijst opgenomen van de bomen die men tijdens dc wandelingen tegenkomt. In die lijst staan ook de Latijnse namen van de bomen vermeld. Verkrijgbaar Het boekje is tegen contante en ge paste betaling van fl. 5,- te koop bij de sectie Communicatie, Stadhuis- straat 2. Deze sectie is van maandag lol en met vrijdag geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur lot 16.00 uur. De boom bij het Gasthuis is één van de vele bomen die in het boekje is op genomen (Ruben Oreel). Van vrijdag 26 mei tot en met dinsdag 30 mei jl. was de 32ste (sport)uitwisseling tussen Middel burg en Folkestone. Dit jaar wa ren ongeveer 65 personen uit Folkestone in Middelburg aanwe zig voor de vriendschappelijke en sportieve uitwisseling tussen de twee zustersteden. Vijftig jaar geleden was de eerste uitwisseling tussen deze twee zus tersteden. In de afgelopen jaren is de uitwisseling vooral op sportief gebied geweest. Diverse teams van verschillende clubs uit Middelburg zijn naar Folkestone geweest cn an dersom. Een evenement als de sportuitwis- seling geeft op een goede manier uitdrukking aan dc vriendschaps band lussen de zustersteden. Mid-

de Faam | 2000 | | pagina 5