Makelaars gelukkig met Nota Wonen kabinet Woongoed Middelburg informeert bewoners Magistraatwijk Verpleegunit Cederhof in gebruik genomen Bouw Munnikenhof vordert Woi ojpkeuze mi*. Hoogste punt Hogewegplein bereikt HUREN http://zeeland.woonkeuze,ni KOMT KORT KORT Opening woonzorgcentrum Heinkenszand Middelburgse wijkvereniging viert feest Basco introduceert woninginspecteurs Vlissingen geeft informatie over opvang asielzoekers Walcherse Bouw Unie steunt Ithaka en Tsjernobyl The Nack: Het nieuwe klusmes in Midden Zeeland. Bepaal dan uw Burgers krijgen meer zeggenschap bij het bou wen en beheren van hun woning en buurt. Nu het kwantitatieve tekort op de woningmarkt is opgelost, moeten overheid, bouwers, woning corporaties, makelaars en andere betrokken partijen samen werken aan een betere kwali teit. Want de moderne consument wil en kan daarvoor betalen. Dit is de kern van de Nota Wonen die het Ministerie van VROM onlangs gepubliceerd. Een kern die de NVM bekend in de oren klinkt. Hoopgevend De Middelburgse woningcorporatie Woon goed Middelburg houdt donderdag 15 juni een informatiebijeenkomt voor de bewo ners van de Magistraatwijk in het Zuiderba ken. Medewerkers van Woongoed, de ge meente Middelburg en de te bouwen 'brede school' gaan de buurtbewoners informeren over de plannen voor het nieuwe 'hart' van de wijk. Sloop De nieuwe verpleegunit van zorgcentrum De Cederhof in Kapelle is vorige week in gebruik genomen. De nieuwe afdeling biedt huisves ting aan twintig bewoners die, in samenwer king met verpleeghuis Ter Valcke, verpleeg huiszorg kunnen afnemen. In Vlissingen wordt donderdag 8 juni het hoog ste punt van het appartementengebouw aan het Hogewegplein in het Middengebied ge vierd. Het gebouw aan het Hogewegplein telt zes woonetages en is ruim 21 meter hoog. Vroeger was op deze locatie, in de Bonedijke- straat, de Johanneskerk beeldbepalend. Nu heeft het nieuwe appartementengebouw de functie van blikvanger overgenomen. De bouw van de Munnikenhof in de Middel burgse nieuwbouwwijk de Veersche Poort vor dert gestaag. Onlangs hebben de ontwikke laars van de wijk samen met enkele genodig den het hoogste punt van de Munnikenhof ge vierd. In de eerste fase van de bouw van de Veersche Poort worden drie woonhoven gere aliseerd: Munnikenhof, Hof Landzigt en het Hof Sint Jan ten Heere. Jaargang 4 nummer 12 Het gaat al jaren uitstekend met Nederland. Ruim zestig procent van de huishoudens is tweeverdiener, de werkgele genheid is groot en het aantal mensen met een flink bedrag op de bankrekening lijkt alleen maar te groeien, vooral onder vijftigplussers. Aangespoord door de lage hypotheekrente verlangen veel mensen naar een ruim en luxe huis, het liefst vrijstaand of twee-onder-een- kap en in sommige gevallen met een opvallende architec tuur. En daarin schuilt nu juist het grootste probleem van de Nederlandse woningmarkt. Ons land telt voldoende wonin gen, maar het aanbod bestaat grotendeels uit vrij eenvoudige rijtjeswoningen op kleine ka vels. Ook op de grote nieuw- bouwlocaties, de zogenaamde Vinex-gebieden, verrijzen voor namelijk eenvoudige eenge zinswoningen. Dat belemmert de doorstro ming, is al jaren de boodschap die wordt uitgedragen door de Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goe deren en vastgoeddeskundigen NVM. Immers, mensen die nu nog in een eenvoudig huis wo nen, kunnen nauwelijks naar grotere woningen verhuizen omdat die er gewoonweg (bij na) niet zijn. En als ze er een vinden, is die onbetaalbaar duur. Dus blijven de mensen zitten en steken hun geld in verbouwing en uitbreiding. Zij houden daarmee de woningen bezet die binnen het financiële bereik van starters, eenverdie ners en minderverdienenden liggen. „Waar hebben we dit allemaal meer gehoord. Bijna letterlijk van ons overgenomen", re ageert Timo Smit, algemeen voorzitter van de NVM, op de Nota Wonen. „De pers schreef onlangs: het kabinet volgt de NVM. Dat betekent nogal wat. Onze visie is doorgedrongen tot en overgenomen door Den Haag. De nota is hoopgevend voor jong tot en met oud. Er staan goede dingen in over wonen voor iedereen, in welke fase van het leven ook. Ik waar schuw alleen voor het polder model, want zo'n goede nota mag niet sterven op de talloze Woensdag 7 juni 2000 De overheid wil in de toekomst particuliere bouwprojecten stimuleren. vergadertafels. Het kabinet moet provincies, gemeenten, corporaties en ontwikkelaars achter de broek zitten". Woningcorporaties moeten minstens vijfhonderdduizend woningen in de komende tien jaar verkopen, vindt het kabi net. Dit om het streefcijfer van 65 procent eigen woningbezit in 2010 te bereiken. Een uitgangspunt dat de NVM zeer toejuicht. Ook wil het kabi net mensen stimuleren zelf een bouwplan te ontwikkelen. Dit 'particulier opdrachtgever schap' moet in 2005 30 procent van de woningbouw zijn, nu is dat nog achttien procent. Als dit onvoldoende lukt, wil het kabinet particulieren voorrang geven bij de uitgifte van gron den. De bouwregels verdienen een drastische vereenvoudi ging, schrijft het kabinet. De belangrijkste maatregelen op een rij: minimum plafondhoog te van 2,40 meter naar 2,60 me ter, minimum gevelbreedte van zes meter voor een betere flexi biliteit en indeelbaarheid, klei ne bouwsels, verbouwingen en aanbouwen vergunningvrij en een beperking van welstand stoezicht tot cultuurhistorisch waardevolle gebouwen. De de NVM is zeer te spreken over de nieuwe bouwregels. „Remkes luistert serieus naar de praktijk, zonder als wetge ver zijn verantwoordelijkheid uit het oog te verliezen", vindt NVM-voorzitter Smit. De Magistraatwijk krijgt een nieuw hart en een nieuwe toekomst. Het nieuwe hart wordt gevormd door een nieuw appartementenge bouw met een winkelcen trum op de begane grond, een aantal dienstverlenende bedrijven op de eerste ver dieping en huur- en koopap partementen daarboven. Ook een nieuwe school en een parkeergarage staan op het programma- De kern van de Magistraat wijk moet volgens de ge meente en Woongoed Mid delburg vernieuwd worden omdat de wijk een duidelijk 'hart' mist. De twee hoog- bouwflats, het winkelcen trum en de scholen die nu het hart van de wijk vormen hebben niet de uitstraling van een plek waar omwo nenden 'vanzelf' naartoe gaan. Bovendoen zou volgens on derzoek de Magistraatwijk zonder ingrijpen in de loop der jaren een probleemwijk kunnen worden, omdat de vraag naar de verouderde woningen steeds meer zal afnemen. Moderne wonin gen en een nieuw hart voor de wijk moeten die neer waartse spiraal voorkomen. Door de sloop van de twee hoogbouwflats ontstaat de ruimte die nodig is voor het nieuwe hart van de wijk. Moderne winkels in een aan trekkelijk en goed bereikbaar winkelcentrum vormen daarvan de kern. Boven het winkelcentrum worden zo'n honderdvijftig appartemen ten gebouwd. Zij bieden niet alleen een eigentijds woon comfort, pnaar ook de lig ging met alle voorzieningen vlakbij is voor toekomstige bewoners aantrekkelijk. Het huidige winkelcentrum Welsinge blijft behouden totdat het nieuwe centrum is opgeleverd. Het is de bedoe ling dat de huidige winkels verhuizen naar het nieuwe winkelcentrum. Momenteel staan de twee hoogbouwflats leeg en wordt begonnen met de sloop van de flats. In acht maanden tijd zijn alle 262 bewoners van de flats naar een andere woning ver huisd. Direct na de zomervakantie begint de bouw van de nieu we school die voor de start van het volgende schooljaar gereed moet zijn. Volgens de huidige planning begint de bouw van het winkelcen trum, de dienstverlenende bedrijven, de woningen en de parkeergarage in de tweede helft van 2001. Eind 2002 zal het nieuwe hart ge reed zijn en kunnen de win kels en de dienstverlenende bedrijven hun deuren ope nen en de bewoners hun nieuwe appartementen be trekken. Om de bewoners van de Magistraatwijk van de ont wikkelingen op de hoogte te houden wordt er donderdag 15 juni om 19.30 uur een in formatiebijeenkomst gehou den in het Zuiderbaken. Maquette van het nieuwe 'hart' van de Magistraatwijk zoals Woongoed Middel burg en de gemeente dat voor ogen hebben. Op de eerste etage van het zorgcentrum zijn veertien ka mers aangepast aan de nor men van een verpleegunit. Op deze etage worden psychoge riatrische (dementerende) ou deren gehuisvest. Indien nodig kan de unit worden afgesloten van de overige ruimten van het zorgcentrum. Door de - na de verbouwing - unieke ligging van de unit is er echter een loopcircuit ontstaan, waardoor er een optimale be wegingsvrijheid is voor de be woners. Verder zijn zes kamers op de begane grond van Ce derhof verbouwd. Hier komen ouderen te wonen die last heb ben van somatische aandoe ningen. Alle twintig bewoners beschik ken over een eigen kamer met douche, wastafel en toilet. De kamers kunnen voor het over grote deel door de bewoners zelf worden ingericht en ook ei gen meubilair kan daarbij wor den gebruikt. Op de unit is bovendien een gezamenlijke huiskamer waar de bewoners gebruik van kun nen maken. Zo kunnen ze sa men met anderen een maaltijd nuttigen of deelnemen aan de activiteiten en voorzieningen van Cederhof. De realisatie van deze - voor Zeeland tweede - verpleegunit is tot stand gekomen door sa menwerking tussen Ter Valcke in Goes en Cederhof. Het Goe- se verpleeghuis bouwt aan een nieuw pand, waarin in plaats van de huidige 215 bewoners nog maar 150 plaatsen zijn. Ter Valcke levert, zo is afgespro ken, zestig plaatsen in om de realisatie van drie verpleegu- nits op Zuid-Beveland mogelijk te maken. Zo hoeven ouderen uit de regio Kapelle niet meer te verhuizen naar Goes of Krabbendijke. De verpleegunit is 1 juni offi cieel in gebruik genomen. Alle twintig kamers zijn inmiddels bewoond. Het gebouw zal meerdere soor ten bewoners en gebruikers krijgen: op de begane grond een moderne supermarkt, het jongerencentrum Walk Inn en een kelder met bergingen en parkeergelegenheid. Daarbo ven in totaal 68 comfortabele appartementen met tien ver schillende plattegronden. De 22 grootste appartementen worden verkocht door Basco Opus 97, de overige 46 zijn aangekocht door Basco en zijn voor de verhuur bestemd. Hier van worden er 16 volledig aan gepast voor lichamelijk gehan dicapte cliënten van verpleeg huis De Vliedberg en de Stich ting Zorg Lichamelijk Gehandi capten. De 30 resterende appartemen ten worden door Basco ver huurd aan senioren. Hoewel de vraag in Vlissingen naar com fortabele woningen waar seni oren zelfstandig kunnen blijven wonen groot is, zijn er nu zo wel in de koop- als in de huur sector nog enkele appartemen ten beschikbaar. De Vlissingse wethouder De Keijzer heeft onlangs in een in terview gezegd dat dit project de voorhoede vormt van de andere verbeterplannen die de komende jaren voor de Bo- nedijkestraat en omgeving op stapel staan. Samen met wo ningcorporaties Basco en Schelde Woongroep gaat de gemeente het Middengebied herstructureren. Verouderde flatwoningen zullen verdwijnen en op de vrijkomende plaatsen worden nieuwe (koopwonin gen gebouwd die voldoen aan de veranderende woonwen sen. Toekomstige bewoners, gebruikers en bouwvakkers vieren om 15.30 uur het berei ken van het hoogste punt van het gebouw aan het Hogeweg plein. Geïnteresseerden wor den dan in de gelegenheid ge steld het gebouw te bekijken. Munnikenhof bestaat uit 27 koop- en 22 huurwoningen, ge bouwd rondom een besloten binnenplein. Onder het plein is een parkeerkelder. Beneden woningen hebben een grote tuin en woningen op de eerste verdieping een overdekt terras of balkon. Er staan nog twee woningen te koop. De huurwo ningen zijn allemaal al ver huurd. Wie toch wil huren in de Veersche Poort dan is Hof Sint Jan ten Heere een mogelijk heid. In dit hof worden nog eens 32 huurwoningen ge bouwd. De verhuur hiervan be gint, volgens planning, begin 2001. (Advertentie) De eerste bewoners namen vorige maand al hun intrek in woonzorgcentrum Dijkstede in Heinkenszand. Maar de officiële opening is woensdagmiddag 21 juni. De Borselse burgemees ter J.L.M. Mandos zal het centrum om 14 uur in gebruik ne men. Woonstichting WSB is eigenaar van het gebouw, stich ting De Kraayert treedt op als beheerder van gemeenschappe lijke ruimten. Wijkvereniging Middelburg-Zuid viert zaterdag 17 juni haar vijfendertigjarig bestaan. Het feest wordt gehouden in en om wijkgebouw het Zuiderbaken en begint om 11.45 uur. Om 12 uur begint er een grote zeskamp voor kinderen en volwasse nen. De hele dag zijn er kraampjes met onder meer informatie, interculturele hapjes, drankjes en een rommelmarkt. Demon straties worden gegeven van jeu de boules, Tae Bo en andere sporten. Atalanis drive-in show verzorgt de muziek en om 17 uur bezoeken Muis en Leeuw het wijkfeest. Na het optreden van het vermaarde kinderduo begint het avondprogramma met interculturele modeshows en de band C.W. Worse die van af 20 uur in de feesttent speelt. Het feest wordt ongeveer om 23.30 uur afgesloten met een vuurwerkshow. De Vlissingse woningcorporatie Basco heeft vijf woninginspec teurs aangesteld. De woninginspecteurs nemen de taken van de aparte wijkbeheerders en mutatieopzichters over, deze func ties zijn komen te vervallen. Elk complex van Basco heeft nu een vaste woninginspecteur die geldt als aanspreekpunt voor zaken als het aanvragen van geriefsverbéteringen, advies over wat bewoners wel en niet mogen veranderen in de woning, eventuele overlastklachten, vragen of klachten over schoon- maakprogramma's in flats en alles wat met het opzeggen van de woning te maken heeft. De woninginspecteurs zijn telefo nisch te bereiken via het nummer van Basco. Het telefoonnum mer voor reparaties en storingen blijft overigens gewoon 0118- 427777. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeen te Vlissingen is van plan medewerking te verlenen aan het huisvesten van asielzoekers in drie flats aan de Meindert Hob- bemalaan voor een periode van maximaal drie jaar. Het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) en de gemeente Vlis singen houden woensdag 14 juni een informatieavond hier over in het gebouw van de Christelijke Scholengemeenschap aan de Adriaen Coortelaan 5. De bijeenkomst begint om 20 uur en de zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst zijn vertegenwoordigers van het COA en het gemeentebestuur aanwezig. Zij vertellen waarom de drie flats zijn uitgekozen voor de tijdelijke opvang, hoe de huisvesting gestalte krijgt en welke begeleiding het COA kan bieden. Daarna krijgen geïnte resseerden gelegenheid tot het stellen van vragen. Het rijk en de provincie vragen de gemeenten een bijdrage te leveren aan de opvang van asielzoekers. Om te voldoen aan in ternationale afspraken zijn ook in Nederland opvangplaatsen nodig. Opvangplaatsen zijn bedoeld voor mensen die uit hun vaderland zijn gevlucht omdat zij daar worden bedreigd door oorlog, met oneerlijke rechtspraak of met mishandeling. Het Ithaka Kinderfonds en de stuurgroep Hulp aan Tsjernobyl- kinderen in Vrouwenpolder hebben onlangs elk een cheque ter waarde van tienduizend gulden gekregen van het Zeeuwse bouwbedrijf De Walcherse Bouw Unie (WBU). De cheques zijn uitgereikt op de hoogste verdieping van de Sardijntoren, het onlangs door de WBU gerealiseerde tachtig meter hoge bouw werk op de boulevard van Vlissingen. Bij het Ithake Kinderfonds staan twee wensen hoog op de prio riteitenlijst: de uitbreiding van de kinder- en jeugdbibliotheek en een mountainbike voor de kinderen en jeugdigen die zijn opgenomen bij Ihaka Kinder- en Jeugdpsychiatrie in Kloetinge. De kliniek heeft een aparte video- en bibliotheek, 's Avonds en in het weekend kunnen de opgenomen kinderen en jeugdigen hier boeken en video's lenen. Deze zinvolle afleiding draagt bij tot een spoedig herstel. De stuurgroep Hulp aan Tsjernobylkin- deren in Vrouwenpolder is opgericht met als doel reizen van ongeveer twee maanden te organiseren voor kinderen uit het rampgebied. Veel dorpen zijn na de ramp van 1986 nog steeds radioactief besmet en dagelijks wordt een aanslag gepleegd op de gezondheid van de mensen die daar wonen. Wanneer kin deren een geruime tijd uit het gebied weg zijn, is bewezen dat de weerstand flink vooruit gaat. Lekker doorwerken, dat is wat iedereen graag wil tijdens elk karwei. Daarom introduceert SmartProducts nu The Nack, het nieuwe slimme klusmes. Bij The Nack zijn twee keer vijftien vlijmscherpe reservemesjes ingebouwd dankzij het unieke, meegeleverde wisselpatroon. Een mesje verwisselen kost twee seconden, een kwestie van de draaidop in de volgende positie klikken. Het gepatenteerde mes is een perfect hulpmiddel voor non-stop snijwerk. The Nack is verkrijgbaar bij de gereed schap- en ijzerwarenhandel en bestaat in twee uitvoeringen: zwart kunststof en metaal. Bij aankoop van een The Nack klus mes wordt een gratis wisselpatroon met twee keer vijftien mesjes geleverd. Er zijn losse wisselpatronen met mesjes met scherpe punt, ronde punt en met haak/tapijtmesjes. Bijzonder handig is de speciaal voor The Nack ontworpen kunststof riem- holster.

de Faam | 2000 | | pagina 19