Kleurig fotoboek over hedendaags Walcheren Fietsend door bessenparadijs Zuid-Beveland i i Stimuleringsprijs Lienden en striengen Vaderdag aanbieding Uitgeverij Deboektant uit Oostvoorne heeft het fotoboek 'Walcheren door de geschie denis gestempeld' uitgegeven. Het is het vijfde deel in een serie over de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden. In het boek prijken dit keer geen oude foto's, zoals in veel andere uitgaven van Deboektant, maar kleurenfoto's die een beeld geven van het hedendaagse Walcheren. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WCHËNSDAG Plaatjes Souvenir Meer dan vijfenzeventig procent van de Ne derlandse zwarte bessenoogst is afkom stig uit de gemeente Borsele. Toen Jan Geijs, ondernemer uit Heinkenszand, daarachter kwam, is hij aan het denken geslagen. Het re sultaat: een Zwarte Bessendag, een Zwarte Bessenfietsroute èn een enorme toename in het assortiment streekeigen producten afkom stig uit het waardevolle cultuurlandschap dat bekend staat als De Zak van Zuid-Beveland. Oogst Lekker De stichting De Zeeuwse Streekdrachten kreeg dit jaar de Stimuleringsprijs van het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland. Woensdag 7 juni 2000 FAAM/VLISSINGER 15 In het boek komen de steden en dorpen aan bod waarvan de geschiedenis wordt be schreven. Bezienswaardighe den staan per dorp of stad apart vermeld. Samensteller Marja Visscher is directeur van uitgeverij Deboektant en verzorgde niet alleen de tekst van 'Walcheren door de ge schiedenis gestempeld' maar hanteerde ook de camera. „Na zoveel boekjes met oude foto's leek het ons leuk om nu ook eens het huidige eiland vast te leggen in kleur. Juist door die prachtige oude foto's maakte ik op een wel heel bij zondere wijze kennis met dit eiland. Het was dan ook niet moeilijk om in navolging van al het fraaie oude dat ik in de loop der jaren onder ogen kreeg, het hedendaagse mo numentale vast te leggen", al dus Visscher, die zegt met veel auteurs op Walcheren nog steeds een plezierig con tact te onderhouden. Zij wa ren het ook die haar van lite ratuur en gegevens voorzagen die nuttig waren bij het schrij- Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u., klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peu tergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Fitnesscentrum Stamina Vliss ingen, astmafitness voor men sen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Stichting In- en Uitloop huis Vlissingen, wenskaarten maken, 10 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvi- deofim, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact, 16 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, buurtcon tact, 15 u. Zuiderbaken Mid delburg, bingo, 20 u. Zuider baken Middelburg, snuffel- markt, 9 u. Zeeuws Biolo gisch Museum Oostkapelle, lezing en wandeling genees krachtige kruiden, 14 u. Ma nege De Eendracht Vrouwen polder, springconcours voor paarden en pony's, 11 u. Ka- rolingenburcht Oost-Souburg, dansavond voor alleenstaan den vanaf 25 jaar, 21 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Strandjutten', 14 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, da- mesgym, 13.30 u., darten, bil jarten en klaverjassen, 20 u. Zwemschool De Parel Dom burg, babyzwemmen, 15 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koers- bal, 13.30 u., country line dan sen, 18.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, darten, 19 u. Jon gerencentrum Midgard Mid delburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. ven van het boek. Daarnaast werd voor de uitgave gebruik gemaakt van de lijsten van monumentenzorg. „Door de jaren heen heb ik echter heel wat boeken verzameld die het Zeeuwse, maar vooral ook Walcheren betreffen. Als rechtstreekse nazaat van Frans Naerebout ben ik dat wel een beetje aan mijn stand verplicht", zegt Visscher. Haar groot- en overgrootouders ko men uit Vlissingen en Ritthem en er woont nog steeds fami lie in Souburg. Als uitgever weet Visscher maar al te goed dat er lezers zijn, maar ook plaatjeskijkers. Vanuit die gedachte hield zij rekening met laatstgenoemde groep. In de uitgave haalde ze uit de tekst de fotobijschriften en somt ze bij elk dorp alle be zienswaardigheden nog eens op die vervolgens in een kleu rig kader werden geplaatst. Op deze wijze komt ook deze categorie van boekkopers aan zijn of haar trekken zonder zich intensief in de tekst te hoeven verdiepen. Over de oorsprong van de titel zegt Visscher: „Deze is afgeleid van de uitspraak van een Franse geograaf die eens ge zegd heeft dat een landschap wordt geboren uit de natuur en gestempeld door de ge schiedenis. Niets is meer van toepassing op Walcheren dan deze uitspraak. Elk tijdperk opnieuw drukten de inwoners immers hun stempels op hun leefomge ving en zo veranderde door de eeuwen heen het natuurlij ke landschap van Walcheren in een door mensen gemaakt cultuurlandschap". Volgens Marja Visscher is Walcheren ook een heel at tractief eiland. „Er valt het he le jaar veel te beleven. Toeris tisch gezien is Walcheren het bekendste deel van Zeeland. De duinen, bossen en prachti ge stranden werken daar ze ker aan mee. Maar ook het achterland met zijn uitgestrek te weilanden in afwisseling met akkers is een lust voor het oog. Veel trekvogels zijn dan ook de wintergasten van het Het dorp Meliskerke zoals afgedrukt in 'Walcheren door de geschiedenis gestempeld'. eiland. Walcheren heeft voor ieder wat wils. Liefhebbers van oude steden kunnen hun hart ophalen in Middelburg en Veere met hun prachtige mo numenten, terwijl ook de wa tersporter zeker aan zijn trek ken komt", roemt zij het ei land. 'Walcheren door de geschie denis gestempeld' probeert aan de hand van ruim hon derd kleurenfoto's, geschiede nis en toeristische tips een nuttig handboek te zijn voor de bezoeker, die al het moois dat Walcheren te bieden heeft, wil ontdekken. Maar het boek is zeker ook bedoeld voor de eigen bevolking van Walche ren. Voor de bezoeker is dit boek een blijvend souvenir vol goede herinneringen aan een verblijf op Walcheren. Voor de Walchenaren zelf is het boek een kleurig fotoal bum vol herkenningspunten. Wat dochte je, een maend terug, toen at er een keer een interview mee mien in De Faam/De Vlissienger stoeng: die Zwemer weet nog nie 't verschil tussen de lienden en de striengen van een paerd? Ik bin d'r ver- scheie keren op angesproke: dat deur de 'oö- zen, een onderdeel van 't paeretuug, de striengen lope en nie lienden of leidsels. Ménsen, wees gerust, ik wete dat best. Al léén de journalist die as 't stikje schreef, weet nog minder van paeren as ik en as 'n dialect praot, dan is 't Limburgs. Dus toen ik 'strien gen' zeide, docht die man dat 'n 't begreep en schreef in keurig Nederlands: 'leidsels'. Zö komt dat soort diengen in de wereld. Voor de mensen die het verschil ook niet vatten: striengen zijn de kettingen of touwen waar het paard een wagen of ploeg aan trekt, met de leids els of 'lienden' wordt een paard gemend. Ik ken zelf het woord 'Mende' vooral van de 'spitliende', het touw dat op een akker uitgezet wordt om er netjes recht langs te kunnen spitten. Een spitliende heeft aan een kant een ijzeren pin die in de grond gestoken wordt, aan de andere kant een soort has- pel die ook met een ijzeren staaf in de grond steekt. Wie spit er nog met een Mende tegenwoor dig Mijn vraag van enkele weken geleden leverde in elk geval op dat de uitdrukking luidt: Stienke as een makke beer. En dus niet: as een Makkabeëer. Het gaat klaarblijkelijk om een 'padbeer' waarmee een 'bereboer' in vroeger dagen langs zijn klanten trok. Die klanten waren eigenaren van zeugen, vrouwtjesvarkens waar de padbeer nakomeling schap bij moest verwekken. Dat was dus een beer (mannetjesvarken) die steeds op pad was. Waren dat zulke makke beren Dat moet wel, anders is de uitdrukking niet te verklaren. Over het 'stienken' moet u zelf nog maar eens nadenken. Iemand die me belde over de 'makke beer' vertelde ook nog een rijmpje, dat vroeger verteld werd bij wijze van raadsel. Het is namelijk moeilijk te ver staan wanneer je het snel achter elkaar opzegt: Kool at ie Pap at zie Zwart lam at 'ooi En gruusbol at ie Alleen 'gruusbol' heeft verklaring nodig: dat was vroeger het gebruikelijke hondenvoer, zemels die tot bollen gebakken waren. 'Gruus' is het Zeeuwse woord voor zemels, dus de gemalen of gebroken 'pellen' van graankorrels. Elders in het Zeeuwse taalgebied zijn andere varianten van dit raadsel rijmpje bekend. Eén ervan begint met 'Pap at de man...'Zo zijn we van het paard, via het varken, bij de hond gekomen. Bijna allemaal woorden en uit drukkingen uit vroeger tijd Dat is natuurlijk niet met opzet, dialect gaat immers niet alleen over vroeger. Dat dat soms zo lijkt komt hierdoor: wan neer je steeds weer andere woorden en 'zeien' de revue wilt laten passeren, kom je op den duur 'ten offere' bij relatief onbekende woorden en uitdruk kingen. En dat zijn dikwijls woorden en uitdrukkin gen die (enkele) ouderen nog kennen, maar die niet meer algemeen gebruikt worden. Wanneer je die dus in het zonnetje zet, gaat het in veel geval len over dingen, waar uitleg over de vroegere (ag rarische) samenleving bij nodig is. Jan Zwemer door Ellen de Dreu Zaterdag 3 juni wordt de Zwarte Bessendag alweer voor de zesde keer gehouden. Geijs heeft een slijterij annex kaasspecialiteitenzaak in Hein kenszand - de grootste van de vijftien kernen waaruit de ge meente Borsele bestaat. Omdat hij in zijn zaak menig streekproduct verkoopt, heeft hij regelmatig contact met le veranciers uit de regio. „Een bessenboer hier uit de regio vertelde me dat drie kwart van de Nederlandse zwarte bessen hier uit de ge meente Borsele kwam", herin nert Geijs zich. „Ik dacht ge lijk: daar moeten we iets mee doen. Na een gesprek met burge meester Mandos, die zijn ge meente ook wel eens op een andere manier in het nieuws wilde zien dan alleen door de kerncentrale, zijn we begon nen met het organiseren van een Zwarte Bessendag. Die wordt dit jaar al voor de zesde keer gehouden". De Zwarte Bessendag is niets meer of minder dan een fiets route met extra's. Jan Geijs: „De route is het hele jaar te fietsen, maar 't leukst op de dag zelf. Dan zijn namelijk een aantal boerenbedrijven en verwer kende zaken geopend voor publiek. Dat krijgt dan uitleg over de gang van zaken rond de zwarte bes. Er is een zwar te bessenlunch met streekpro ducten onderweg waar men sen een hapje kunnen eten". Gloedjenieuw is dit jaar de in troductie van een echte zwar- tebessenbonbon. De Zwarte Bessendag wordt altijd de eerste zaterdag na hemelvaart gehouden. Dit jaar is dat op 3 juni. „Vlak voor de oogst", weet Geijs. „Zodat de boeren nog tijd hebben om zaken uit te leg gen aan de bezoekers. Daar is tijdens de hectische oogstda gen natuurlijk weinig ruimte voor". Maar er is nog een re den waarom de dag begin ju ni wordt gehouden. „Want dan staat het fluitekruid in bloei. En al die bloeiende bloemen geven het fietsen over de toch al mooie Zak van Zuid-Beveland nog een extra dimensie". In de meeste slijterijen van Nederland wordt de zwarte bessenlikeur van Florijn ver kocht. Dat product is óók een initiatief van Geijs. „Je had al langer de crème de cassis uit Frankrijk, waar ook wel zwarte bessen worden ge teeld. Maar een Nederlandse likeur bestond er nog niet. Omdat ik als slijter contacten had met Florijn, ben ik naar de fabriek in Schiedam gereden. Mèt een doosje zwarte bessen in mijn auto". Florijn had wel oren naar het idee van Geijs. Na een aantal testen, waaruit de beste bes- sensoort - Ben Aider - voor het maken van likeur werd be paald, kwam het product op de markt". De zwarte bessenlikeur wordt vooral in combinatie met wit te wijn of champagne gedron ken en heet dan kir of kir roy al. Geijs kent een leuke anec dote over het ontstaan van de kir: „Een burgemeester van Dijon was socialist en sprak de woorden: 'alle wijn zal rood zijn', om vervolgens bij witte wijn een scheutje bes senlikeur te doen. Zo kleurde de wijn in zijn favoriete kleur rood". Nadat algemeen bekend werd dat Borsele de thuishaven van veel van Nederlands zwarte bessen was, nam de bekend heid van streekeigen produc ten uit de regio toe. „Niet al leen omdat er steeds meer mensen hier zich mee bezig gingen houden, maar ook om dat de belangstelling voor streekproducten overal hand over hand toeneemt", weet Geijs. Inmiddels zijn er vrouwen die jams en chutneys maken van de zwarte bes. Een bierbrouwerij maakt bier, dat een beetje weg heeft van Kriekenbier. „En on langs is er hier bijvoorbeeld een boerderij zelf appelwijn gaan maken, op een heel professione le manier. Dat is leuk, want nu kan ieder een een echt Borselse Kir ma ken. Met wijn uit de omgeving en likeur uit de regio". Overigens is de zwarte bes te genwoordig ook goed om zó te eten. Jan Geijs: „Vroeger deed je dat niet, zwarte bes sen hadden altijd een beetje wrange, bittere smaak. Maar er is tegenwoordig zoveel be kend over rassen en procedu res, dat dat echt verleden tijd is. De zwarte bes van nu is ge woon lekker zoet". Geijs durft zelfs te stellen dat de Bevelandse zwarte bes lek kerder is dan de concurrent uit Frankrijk. „De smaak en kleur is beter. Dat komt omdat de nachten hier gewoon een stuk beter zijn voor de bes. Kouder, waardoor de bes langzamer en beter rijpt". Geijs is niet te stoppen wan neer hij het eenmaal heeft over zijn favoriete streek en de producten die er thuis ho ren. Regelmatig staat hij op beurzen, in zijn Zeeuwse kle derdracht pak. „Nee", lacht hij. „Ik heb nooit klederdracht gedragen vroe ger. Ik heb dat pak pas sinds een paar jaar. Maar ik voel me er prima in en ben er trots op het te dragen". Samenzang - Eerste Pinkster dag, 11 juni, wordt in de Karolin gische Burg in Oost-Souburg een samenzang gehouden. Deze Pinkstersamenzang is een inter kerkelijke bijeenkomst. Het the ma van de samenzang is 'het le vende water'. Medewerking wordt verleend door gospelkoor Sound of Hope uit Souburg. De samenzang begint om 18.30 uur Avondvierdaagse - Wandel sportvereniging 't Zand uit Mid delburg houdt samen met wijk- veremging Zanddijk-Veere, van dinsdag 13 tot en met vrijdag 16 juni de avondvierdaagse in Vee- re. Er kan gewandeld worden over afstanden van vijf of tien ki lometer en de start is om 19 uur bij 't Praetuus' aan de Frans Na- ereboutstraat 1 in Zanddijk. In lichtingen en/of inschrijving, tel. 0118-637572. Wielrennen - De toerafdeling van ZRTC Theo Middelkamp houdt zondag 18 juni de jaarlijk se Ronde van Midden-Zeeland. Dit jaar zijn er vanwege de af sluiting van de Zeelandbrug maar twee afstanden: zeventig en honderdvijfendertig kilome ter Inschrijven is mogelijk van 8 tot 11 uur en de start is bij High Five aan het Geldeloozepad 7 in Goes. Hier zijn ook douche- en kleedgelegenheden. Kreekloop - De evenementen commissie Westkapelle Actief houdt samen met Dynamica woensdag 7 juni de eerste kreekloop. De start van de loop is om 19 30 uur aan de Ridder kerklaan in Westkapelle en er wordt gelopen over 2,7 en 5,4 kilometer. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-571866. Kwaliteiten - Allijn, een stich ting voor mensen die zorg en be taald werk willen combineren, geeft vanaf vrijdag 16 juni een cursus 'maak werk van je kwali teiten' in De Omgedraaide Steen aan de Singel 370 in Vlissingen In vijf vrijdagochtenden leren cur sisten wat hun kwaliteiten zijn en hoe deze het beste ingezet kun nen worden. Deelname kost vijf tig gulden, inlichtingen en/of aan melding, tel 0118-430847. WNF - Leerlingen van basis school de Wissel schenken don derdag 8 juni om 13.15 uur een cheque van vijfentwintighonderd gulden aan de teamcoördinator van het regioteam Zeeland van het Wereld Natuur Fonds. Het geld is afkomstig van de fancy- fair die de school 15 april heeft gehouden. In de weken vooraf gaand aan de fancyfair zijn voor de hogere groepen door vrijwilli gers van het Wereld Natuur Fonds een aantal lezingen over de natuur in Indonesië gegeven. Voor de kleuters zijn verhalen over wilde dieren verteld. Rozenkruisers - De School van het Gouden Rozenkruis, het Lectorium Rosicrucianum, ver zorgt dinsdag 13 juni om 20 uur een oriënterende lezing in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De lezing heeft als onder werp 'de mens als micro-kos- mos' De lezing, die gegeven wordt door J Wilhelm, heeft een beeld van de uitgangspunten van het werk en het leven van de he dendaagse Rozenkruisers Pokémon - De Middelburgse wijkvereniging Zuid bestaat 35 jaar en houdt ter ere van haar ju bileum een Pokémon-ruilbeurs. De beurs wordt woensdag 14 ju ni van 13 tot 16.30 uur gehouden in het Zuiderbaken. Drive-in show Atlantis zorgt voor de muziek en houdt een Pokémon-disco. 1953 - De Stichting Caissons Ouwerkerk is op zoek naar voor werpen die te maken hebben met de ramp van 1953 voor het te openen Museum Water snood 1953. De stichting zoekt voornamelijk aan voorwerpen die toen uit de hele wereld naar Zeeland werden gestuurd hulp goederen, kleding, gereed schap, speelgoed, lieslaarzen, meubels, huisraad, radio's, lan taarns, telefoons en linnengoed. Inlichtingen, tel. 0118-640636. Tuinen - In het kader van de Zeeland Natuurmaand zijn er drie tuinen in Oostkapelle geo pend voor publiek: de romanti sche formele tuin van Hetty van Baaien aan de Duinweg, de cot tage tuin van Thea van Malde- gem aan de Noordweg en de liefhebberstuin van Tiny Adriaan- se aan de Wijkhuijsweg. De tui nen zijn vrijdag 16 juni van 15 tot 21 uur en zaterdag 17 juni van 10 tot 17 uur geopend. Fietspuzzeltocht - In Aagte- kerke wordt maandag 12 juni een fietspuzzeltocht gehouden De start is tussen 13 en 14 uur bij de Nederlands Hervormde kerk. Er zijn leuke prijzen beschikbaar en de opbrengst is bestemd voor de Stichting Hulp aan Roemenië en een landbouwverbeteringsproject in Zimbabwe Pinksterappal - De commis sie Zingen in Middelburg houdt samen met de evangelisatie- commissie van de Christelijk Gereformeerde kerk in Middel burg een pinksterappel op 12 ju ni in de Ontmoetingskerk in Middelburg. De dienst wordt voorgegaan door ds. L. Wüllsch- leger en ds. G.J.H Vogel en be gint om 10 uur. Muzikale mede werking wordt verleend door kinderkoor De Notenkrakers on der leiding van Annemarie Klein. Rommelmarkt - Het Comité Walcheren Woord en Daad en de zendingscommissie van de gereformeerde gemeente hou den zaterdag 10 juni hun jaarlijk se verkoop/rommelmarkt op het plein van de Saronkerk in Oost kapelle. De rommelmarkt duurt van 9 tot 16 uur, de verkoping bij opbod begint om 10 uur. Windhonden - De Zeeuwse Wind- en Renhondenvereniging houdt zaterdag 10 juni een natio nale ren in het recreatiegebied De Oude Zeedijk naast de atle tiekbaan in Goes De wedstrij den beginnen om 11 uur en om 15 uur worden naar verwachting de finales gelopen. Aan de start verschijnen Whippets, Afgha- nen, Grey's en Galgo's. Kruiden - Kruidendeskundige Kitty Hegie geeft zaterdag 10 ju ni een lezing over geneeskrachti ge krulden in het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostkapelle. Aansluitend geeft ze een rond leiding door de heemtuin De bij eenkomst begint om 14 uur. Er kunnen vijfentwintig deelnemers meedoen. Vooraf aanmelden is noodzakelijk, tel 0118-582620 Strandjutten - Het Zeeuwse Biologisch Museum houdt zon dag 11 juni de rondleiding strandjutten. De rondleiding be gint om 14 uur en duurt tot on geveer 15.30 uur en is bedoeld voor alle leeftijden. Een jutter geeft uitleg over de natuurlijke en onnatuurlijke vindsels. De prijs, bestaande uit 20.000 gulden en een kunstwerk, werd in de Ne derlandse Hervormde kerk in Dreischor uitgereikt door commissaris van de konin gin drs. W. T. van Gelder. Behalve de Zeeuwse streekdrachten werden ook de jongeren van Het Zeeuws Landschap in het zonnetje gezet vanwege de 'Middeleeuwse dag' die zij organiseerden in bezoe kerscentrum Saeftinge en het Zierikzeese popkoor Blaat dat een muziek theaterproject op poten zette dat het fonds bijzon der wist te waarderen. Zij kregen een waarderings subsidie. advertentie) .PAREL, Babe/weg2, Domburg Fax: 0118 - 583668 E-mail: info@rooynput.nl Internet: www. rootnpot. nl Verwen uw man, vriend of vader eens met een lekker verwendagje in Kuur- en Beautycentrum De Pa rel in Domburg. Nog gezelliger als u met z'n tweeën komt! De vaderdagaanbieding omvat de volgende onderdelen ontvangst met welkomstdrankje lichaamspakking gebruik van zonnebank of snelbruiner gezonde, frisse lunch onbeperkt gebruik van het uitgebreide saunalandschap, kuurbaden en fitness gebruik van handdoekset en badjas. Nu van 149,- voor 99,- p.p. (geldig van 07/06 t/m 30/09/'00) Extra bij te boeken: Massage - 29,95 i.p.v. 40,- Hydromassagebad - ƒ29,95 i.p.v. 39,-

de Faam | 2000 | | pagina 15