i i Bakkerij Bart strijkt neer in Vlissingen Winkel voor en door kunstenaars in Vlissingen L i Nieuwe visspeciaalzaak op het Bellamypark i ...en nu ook 20% voordeliger! Tempo-Team opent in Middelburg HARDY Op de oude locatie van de bibliotheek in Vlis singen is sinds kort een filiaal van Bakkerij Bart gevestigd. De zaak heeft een gevarieerd assortiment broden, broodjes, gebak en snacks in huis en verkoopt bovendien ook belegde broodjes. Alle producten worden in de zaak zelf gebakken. De vestiging in Vlissingen wordt geleid door Twan en Francien Hendriks. Broodjescorner Topstad Aan de Zeilmarkt in Vlissingen is onlangs de kunstwinkel annex kunstgalerie 'Van Oran je' geopend. De winkel biedt kunstenaars de mogelijkheid hun kunst aan een breder publiek ten toon te stellen en te verkopen. Volgens de eigenaresse, Anna Koster, is door de winkel voor iedereen de drempel om met kunst in con tact te komen zeer laag. Op het Bellamypark in Vlissingen heb ben Sj'aak en Anita Paardekoper onlangs de deuren van hun viswinkel De Paarde- visser geopend. Wereldrecord kruipen in Miniatuur Walcheren Lachen naar fotograaf voor Unicef Kust VW-Walcheren presenteert magazine Lentefeest op de Bockenborgh Vlissingen krijgt draaiende reclamezuil Tempo-Team Uitzendbureau heeft onlangs een nieuwe vestiging in Middelburg geo pend. Het kantoor aan de Houtkaai 5 bemiddelt voor banen in de sectoren kantoor, industrie, techniek, detailhandel, horeca, overheid en schoonmaak. Uitzendonderneming Tempo- Team heeft ruim driehonderd vestigingen in heel Nederland. Woensdag 7 juni 2000 FAAM/VLISSINGER 11 Het aantal vestigingen van Bakkerij Bart is de laatste tijd flink gegroeid. Met de zaak in Vlissingen heeft de franchise- organisatie voor het eerst vas te voet op Zeeuwse bodem gezet. En de groei van de win kelketen is nog niet gestopt. Naar verwachting zijn er over vijf jaar maar liefst driehon derdvijftig Bakkerij Bart-zaken in Nederland. Wat franchise nemer Twan Hendriks vooral aan Bakkerij Bart aanspreekt is de formule. „Er wordt de hele dag vers gebakken", ver telt Hendriks. „Aangezien ik van huis uit bakker ben spreekt dat me natuurlijk wel aan. Ik heb jaren als bakker gewerkt en het laatste jaar ben ik bedrijfsleider bij een grote bakkerijketen geweest. Maar een eigen zaak trok me toch het meest. Maar om te genwoordig een eigen bakke rij te beginnen is bijna onmo gelijk. Je moet meteen enor me investeringen doen om een zaak op te zetten. Bij Bak kerij Bart is dat niet zo, ik huur het pand, werk volgens de for mule van Bakkerij Bart maar kan wel de hele dag door bak ken". De zaak in de Vlissingse Lan ge Zelke is zeer open opgezet. Een grote opengewerkte pui geeft toegang tot de winkel waarin de verse producten in een grote toonbank liggen op gesteld. Een apart gedeelte van de zaak is ingericht als 'broodjescorner' waar beleg de broodjes kunnen worden besteld. „We hebben zo'n vijf tien tot twintig verschillende broodjes in de broodjescorner en ook nog een ruime keuze aan beleg", vertelt Twan Hendriks. „Het werkt heel snel en de broodjes zijn klaar ter wijl de klant wacht". Niet al leen broodjes zijn er in ver schillende soorten en maten. Ook qua snacks heeft Bakkerij Bart een ruime keuze. „We hebben ook ongeveer vijfen twintig soorten snacks. Varië rend van vegetarische en Ha- waï-pizza's tot ham-kaas snacks en traditionele saucij zenbroodjes". Ook het verse gebak als moorkoppen, tom poezen, roombroodjes, taar ten en vla's worden door bak ker Twan Hendriks zelf gebak ken. „We hebben hier de aller nieuwste apparatuur in de bakkerij en dat werkt echt ge weldig", is Hendriks van me ning. Sinds de opening van Bakkerij Bart in de Lange Zelke maakt de nieuwe zaak topdagen. „De reacties van het Vlissingse pu bliek zijn uitstekend", doet Hendriks uit de doeken. „Het loopt nu al fantastisch, eigen lijk nog beter dan we gehoopt hadden". Volgens Hendriks is een sterk punt van Bakkerij Bart dat er de hele dag door gebakken wordt. „De produc ten zijn echt vers. Klanten die hier in de winkel staan zien Francien en Twan Hendriks van Bakkerij Bart in Vlissingen. Foto Jaap Wolterbeek het brood uit de oven komen terwijl het nog warm is. Vroe ger rook het heerlijk als je 's morgens vroeg bij een bakker kwam. Hier ruikt het de hele dag naar versgebakken brood, dat is een prima reclame voor ons". Twan Hendriks heeft tien man in parttime dienst en is van plan dat aantal binnen kort uit te breiden naar veer tien. Hoewel Hendriks niet zelf heeft gekozen voor Vlissingen als standplaats weet de bak ker wel waarom Bakkerij Bart juist voor Vlissingen heeft ge kozen. „Het is gewoon een topstad in Zeeland. En zoals het er nu naar uitziet gaat het dat ook zeker voor Bakkerij Bart worden". In de winkel zijn veel verschil lende soorten kunst verte genwoordigd. Zo zijn er schil derijen van vooral Zeeuwse schilders, sculpturen van hout, beelden van speksteen en met de hand gemaakt aar dewerk uit Afrika enzovoort. „Eigenlijk zijn alle disciplines uit de kunst hier aanwezig", legt Anna Koster uit. Kunstenaars die bij Anna Koster exposeren zijn onder andere de schilders Ferrie Ka- gie, Carla Schot en Henry Klabbers. Ook Joke Floresse, die mandala's maakt en Jaap- Jan Strakenbroek, die meu bels ontwerpt en vervaardigt hebben kunstwerken in de winkel staan. Verder zijn er beelden van oude Indianen en magiërs van klei, gemaakt door de Goese kunstenaar Ron Fitsch, waarvan ook nog enkele schilderijen te zien zijn. En dit zijn slechts een aantal van de kunstenaars die in de winkel exposeren. „Voor de kunstenaars is de winkel een goede stimulans. In het begin hebben de mees ten een beetje drempelvrees, Omschrijving horizontaal: 1 hoogteken; 4 deel van een wiel; 8 ongevuld; 11 leesteken; 13 duivel; 15 oude stad; 17 sprookjesfiguur; 18 muurholte; 19 vreemde munt (afk.); 20 deel van het oor; 22 steeds weer; 26 buitendijks land; 27 plaksel; 29 gard; 30 afgelegen; 31 heerser; 33 haaruitval bij dieren; 34 angst; 36 uitroep; 37 voeg; 39 ge wicht; 41 later; 42 Hollandse gravin; 43 rivier in Engeland; 44 persoonlijk voornaamwoord; 46 verlegenheid; 48 deel van een schip; 49 persoonlijk voornaamwoord; 50 bloem; 52 vrijgevig; 54 stoepsteen; 56 Sociaal Economische Raad (afk.); 57 militaire kleding; 59 soort; 60 korte tijd; 61 toezegging; 63 stel; 65 voeg woord; 66 beroep; 67 soort vaas; 69 muzieknoot; 70 verlangen naar drinken; 72 reukwater; 74 bovenlijf; 75 loterijterm; 76 hard dierenvet. Omschrijving verticaal: 1 doosvrucht met zaden; 2 persoonlijk voornaamwoord; 3 eer; 4 vettige substantie; 5 familielid; 6 ten bedrage van; 7 sekse; 8 on derricht; 9 oude maat; 10 berggeit; 12 voorzetsel; 14 waterdier; 16 gebied (Lat.); 19 schaden; 21 oude lap; 23 Engelse titel; 24 biljartstok; 25 azijn; 26 ontkenning; 28 leider (Eng.); 30 eerder in de tijd; 31 taalwerk; 32 dichterbij; 34 haringnet; 35 metselaars gereedschap; 38 voorzetsel; 40 hervormd Esperanto; 45 stad in Duitsland; 47 insecteneter; 48 grootspraak; 49 strafwerktuig; 51 korte tijd; 53 internationale organisatie (afk.); 55 brandstof; 57 beschrijving; 58 oefenstuk (muziek); 60 kampeergerei; 61 drink- gelegenheid; 62 lof; 64 opgelegd werk; 66 roofdier; 68 gril; 70 ti tel (afk.); 71 voorzetsel; 72 voorvoegsel; 73 rondhout. Er ontstaat een bijnaam van een muziekinstrument wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 2.5.12.16.41.45.47.65.75. Stuur uw oplossing voor woensdag 14 juni mei naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 21 juni bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de FaamA/lissinger van woens dag 24 mei luidt: 'boterlepel'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar J.C.G. Pasquier uit Nieuw en St. Joosland en M. Boone uit Middelburg. Kunst in allerlei vormen bij 'Van Oranje' in Vlissingen. Foto Jaap Wolterbeek maar als ze eenmaal hun kunstwerken in de winkel zien staan, zijn ze erg enthou siast", vertelt Koster. Het idee om een kunstwinkel te beginnen leefde al lang bij Anna Koster. Hierbij speelden ook ideële motieven een rol. Met een gedeelte van de op brengst van de verkoop wil Koster namelijk projecten steunen ip Afrika. Anna Kos ter is zelf geboren in Afrika, en tijdens een reis door ver schillende Afrikaanse landen werd ze geraakt door de gro te armoede die ze daar zag. Eenmaal terug in Nederland besloot ze dat ze iets wilde doen om de mensen daar te helpen. Zo zamelt ze al enige tijd knuffels in voor kinderen in Afrika, maar door deze winkel hoopt ze meer te kun nen doen. De etalages van de winkel be vinden zich aan twee kanten van het pand. Omdat de rui ten tot de grond reiken, is het pand ideaal om er kunst in ten toon te stellen. „De expo sitie wisselt om de vier we ken en vindt eigenlijk op straat plaats", vertelt Anna Koster. „Als mensen langs mijn win kel lopen, wordt hun aan dacht bijna vanzelf naar de kunstobjecten toegetrokken". Elke week wordt het aanbod van de winkel verder uitge breid. Regelmatig worden door kunstenaars nieuwe kunstwerken aangeboden. De 'collectie' verandert dan ook regelmatig. De winkel biedt een ruim as sortiment waarbij in elke prijsklasse iets te vinden is. Kunstwinkel 'Van Oranje' is tot eind oktober zeven dagen per week geopend van 12 uur tot 18 uur en op koopavond tot 21 uur. Slechts enkele dagen na de opening beleefde het echtpaar Paardekoper al meteen een topdag tijdens de introductie van de eerste nieuwe haring. „Altijd een feestelijke gebeur tenis" aldus Sjaak Paardeko per, die samen met vrouw Anita de visspeciaalzaak runt. „Gelukkig hebben we een su permodern, speciaal gekoeld haringmeubel om de vis exact op de goede temperatuur te houden. Zo blijft hij absoluut vers. Kwaliteit van vis valt of staat nu eenmaal met de zorg waarmee je hem behandelt, vanaf het moment van van gen tot en met het moment van verkoop". En hij kan het weten, want hij is visser van beroep. Ook echtgenote Anita, die al vanaf haar zestiende in het visvak zit, weet van wan ten, én van hard werken. „Om zes uur vanmorgen vroeg stonden we de Hollandse nieuwe al te snijden, en de he le familie hielp mee. De ha ring viel gewoon niet aan te slepen, zo druk was het. Nor maal sta ik alleen in de zaak, maar als het nodig is springt de familie bij". Ze gaat even tjes zitten aan een van de ge zellige kleine tafeltjes in de smaakvol verbouwde zaak. Achter de toonbank is een te gelwand met reliëfdecoraties van schaaldieren en schelpen, en er hangt een afbeelding van het schip waarop Sjaak Anita en Sjaak Paardekoper in hun nieuwe visspeciaalzaak aan het Bellamypark in Vlissingen. Foto Jaap Wolterbeek Paardekoper vaart: de Rosalia Clasina, oftewel, iets minder romantisch, de VLI-27. Inge lijste vakdiploma's getuigen van de gedegen opleiding en vakkennis van de eigenaren. De wand ertegenover toont een muurschildering van paardevissers. „Mooi hè", bewondert Anita Paardekoper het zeetafereel. „Dat heeft Martijn Prins ge schilderd, allemaal met een klein penseel. Normaal maakt hij graffiti, met spuitbussen". Sjaak Paardekoper legt uit dat ze hun zaak naar deze oude en aantrekkelijke vorm van gar nalenvisserij genoemd heb ben, die ook nog eens een kleine overeenkomst heeft met hun achternaam: Paarde- koper. „Het paardevissen wordt trouwens nog steeds beoefend", laat Paardekoper nog weten. „Langs het strand van Oostduinkerke en bij Noordwijk". Het woord garna len brengt Anita Paardekoper weer terug bij de toonbank. In de vitrine liggen niet alleen al lerlei soorten verse vis uitge stald, maar onder meer ook zeekraal, gerookte paling en zure haring. „De salades, pa ella en vissoep maak ik alle maal zelf" legt Paardekoper onvermoeibaar uit. „Dus als 's avonds om zes uur de winkel dicht gaat, is het werk nog lang niet gedaan. Er moet schoongemaakt worden, de administratie wordt gedaan en dan ga ik later nog eens aan de slag met de zelfge maakte gerechten, tot en met de versgebakken Belgische broodjes toe. Want niets is zo lekker als verse nieuwe haring op een evenzo vers zelfgebak ken broodje". En zo zijn we weer terug bij de haring. Hoe luidde dat aloude gezegde ook al weer? „Haring in het land, dokters aan de kant". Op naar de viszaak dus. De Paardevisser is geopend op maandag van 12 tot 18 uur en van dinsdag tot en met za terdag van 8.30 tot 18 uur (vrijdags tot 21 uur), en in de vakantieperiode zelfs tot 21.30. Bij Miniatuur Walcheren in Middelburg worden 11 en 12 juni de eerste open Nederlandse Kruipkampioenschappen gehouden. Hoogtepunt is de vijftig meter sprint die als officieel wereldre cord in het Guinnes Book of Records zal worden opgenomen. De officiële recordpoging wordt maandag 12 juni vanaf 13 uur gehouden. Naast de recordpoging komen zowel op 11 als 12 ju ni diverse andere facetten van het kruipen aan de orde. Bij het kunstkruipen moet de deelnemer zo mooi en artistiek mogelijk een ronde kruipen. Hulpmiddelen zijn hierbij toegestaan. Het krachtkruipen bestaat uit het kruipend voorttrekken van een voertuig. Tot slot zullen er een aantal kleinere 'kruipvarianten' worden gebundeld in een Zweeds kruipspel. Miniatuur Walche ren is beide dagen geopend van 10 tot 18 uur. Gekropen wordt er alleen tussen 11 en 17 uur. Een familieportret laten maken ter gelegenheid van het nieuwe millennium? Met de nieuwe Smile 2000 portretcampagne van Kodak hebben mensen een goede reden om een portretfo to te laten maken door Foto Verschoore. De opbrengst van de Smile 2000-actie komt ten goede aan Unicef die het geld gebruikt voor projecten in Ma rokko, Tanzania of Zimbabwe. „Het nieuwe millennium is voor velen een aanleiding terug te kijken op het verleden, te antici peren op de toekomst en om na te denken over de noden van de anderen, vooral van kinde ren", zegt fotograaf Koos Borg van Foto Verschoore. „Wij zijn er trots op als partner van Kodak en Unicef te kunnen bijdragen aan dit belangrijke initiatief, waardoor mensen een extra reden krijgen om naaj ons toe te komen voor een millenniumportret". Gezinnen kunnen tot 31 oktober terecht bij portretfotostudio's die zijn te herkennen aan het Smile 2000 beeldmerk. De Unicef organisatie is zeer ingeno men met deze actie. Er is zojuist een boekje verschenen met allerlei informatie over het eiland Walcheren als vakantiebestemming in alle seizoenen. Dit Walcheren Magazine, dat uitgegeven wordt door de Kust- VVV Walcheren, is bedoeld voor iedereen die een paar dagen of zelf een paar weken gaat doorbrengen op het Zeeuwse eiland Walcheren en meer uit z'n vakantie wil halen dan de gebruikelij ke zon-zee-strand genoegens. Het boekje bevat naast tips en ideeën om het eiland te ontdekken, ook informatie over restau rants, beautycentra, sportmogelijkheden, stranden, uitgaan en attracties. Tevens is er een complete wandelroute, fietsroute en skeelerroute in de uitgave opgenomen. Bovendien worden le zers geconfronteerd met een kleine cursus schelpen en strand- dieren herkennen. Maar ook op de geschiedenis van Walcheren wordt ingegaan. Zo wordt er antwoord gegeven op vragen als: hoe zijn de duinen ontstaan, wat zijn vliedbergen, wat hebben Nehalennia en Piet Hein met Walcheren te maken en wat is er nog over van de roemruchte geschiedenis van de Domburgse kunstenaarsgroep. Het gidsje is verkrijgbaar bij alle vestigingen van de Kust-VVV Walcheren. Tijdens de Pinksterdagen wordt op de Bockenborgh in Nieuw en Sint Joosland het jaarlijkse lentefeest gehouden. Tijdens het feest wordt er informatie gegeven over onder meer rots- en kuipplanten, groei en bloei, mandenvlechten, bijenteelt, vlinder- vriendelijk tuinieren, tuindecoraties, keramiek en fuchsia's. Het lentefeest duurt zaterdag 10 juni van 10 tot 17 uur en zondag 11 juni van 13 tot 17 uur. Uitspanning de Bockenborgh is te vinden aan de Derdeweg 2 in Nieuw- en Sint Joosland. Aan de entree van Vlissingen wordt binnenkort een draaiende reclamezuil geplaatst. Aan het begin van de rijksweg A 58 zijn de werkzaamheden begonnen voor het Edison Park: een ambiti eus bedrijvencomplex voor hoogwaardige kennisleveranciers. In het plantsoen voor het Edison Park gaat reclamebureau Boom Kollektief uit Goes de reclamezuil plaatsen. Naar ver wachting is de zuil, in september in gebruik. Op de zuil prijken reclamepanelen van 6,3 bij 2 meter. Op de zuil zijn maximaal negen panelen beschikbaar. De panelen maken langzaam een draaiende beweging zodat de reclameboodschappen vanuit alle richtingen kunnen worden gelezen. Bovendien wordt de zuil 's avonds verlicht. (advertentie) IIET HUIS IN ACTIE Airwear® brillenglazen: ultralicht dus ultra comfortabel. zien zonder zorgen VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) -11 21) 10 Tot nu toe liepen bijna alle contracten in Middelburg via de vestiging in Vlissingen. Vanwege de groeiende bedrij vigheid en de roep naar tijde lijke arbeidskrachten heeft Tempo-Team besloten een nieuwe vestiging in Middel burg te openen. „Deze vraag in de markt is duidelijk waar neembaar, de eerste reacties van bedrijven zijn zeer positief te noemen", legt Charlotte van Kampen, senior interce dent bij Tempo-Team, uit. Bij Tempo-Team staat de uit zendkracht centraal. Charlotte van Kampen: „Het in kaart brengen van de wensen en de mogelijkheden van de uit zendkracht is een eerste ver eiste voor een succesvolle uit zending. Bij de inschrijving van werk zoekenden worden tijdens een persoonlijk gesprek de moge lijkheden, ervaring en het op leidingsniveau in kaart ge bracht. Door de contacten met werk gevers in de regio zijn wij in staat eisen en wensen te ver talen in de juiste koppeling van vraag en aanbod". In de begeleiding van flexwer- kers staat het Tempo-Team All Stars-programma centraal. Dit programma is bedoeld voor flexwerkers en biedt een uit gebreid pakket aan faciliteiten. Tempo-Team stelt zich op als coach en wil structureel in de ontwikkeling van medewer kers investeren. Het programma is gericht op de moderne werkgever, die op zoek is naar de juiste balans tussen werk en leven. Hiertoe bestaat het programma uit drie onderdelen: future (oplei dingen), finance (financiële za ken) en fun (aanbiedingen voor vrijtijdsbesteding). Werkzoekenden kunnen zich De intercedenten van Tempo-Team voor de nieuwe vestiging van het uitzendbureau aan de Houtkaai in Middelburg. gratis inschrijven bij Tempo- Team Uitzendbureau. Het kan toor in Middelburg is maan dag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.15 uur geopend en vrijdag van 8.30 tot 18 uur. t

de Faam | 2000 | | pagina 11