Provincie Zeeland Natuurcompensatieprogramma Westerschelde Commissievergaderingen wmmm Voortgangsrapportage 1999 Officiële Mededelingen ïMmmmmmmmmm m WÊÊÊÊÊÊMÉ&ÉÊÊÊÊÈÊÈÊÊÉMÊË WMM Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 22/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Bodemsanerings programma 2000 Door de verruiming van de vaarweg in de Westerschelde gaat natuur verloren. Om dat te compenseren zijn er plannen gemaakt voor natuurherstel, zowel binnen- als buitendijks. Maar hoever is het nu met de plannen? In beroep Verkeer en Vervoer Bekendmaking Verkeersmaatregelen voor prov. weg Goes- Zierikzee (N256); weggedeelte nabij de Zandkreekbrug Milieu Saneringsplan Wijngaardstraat 8 te Veere Melding Wet milieube heer O.L.A.Z. Wegwerk zaamheden Gesloten Abdij Nieuws Volgende week vergaderen vier commissies uit Provinciale Sta ten (PS). Zoals gebruikelijk zijn deze bijeenkomsten met alleen openbaar, maar is er ook spreek recht voor het publiek. Voor per sonen, organisaties en instellin- gen die belangstelling hebben voor onderwerpen op de agenda van een commissie, is de com missievergadering de laatste mogelijkheid in te spreken. Daarvoor is aan het begin van elke vergadering tijd gereser veerd. De commissievergaderin gen zijn de laatste formele voor bereidingen in de besluitvorming. In de vergadering van 30 juni, waarin de meeste onderwerpen weer aan bod komen, worden de definitieve besluiten genomen. De vergadering van Provinciale Staten is natuurlijk openbaar, maar daar is geen spreekrecht voor het publiek. Welzijn De vergadering van de Commis sie Welzijn is op 5 juni en begint om 9.30. Deze commissie be spreekt de volgende zaken: Jaarverslag 1998 en 1999 van de provinciale. Archiefinspectie in Zeeland, Ambulancezorg 2000, begroting 2001 en jaarrekening 1999 Zeeuwse Bibliotheek, Rapportage Berenschot inzake Zeeland Nazomer Festivals, eva luatie-onderzoek 'derde-partij'- beleid/Klaverblad, nota Beleids kader Sociale Zorg, Herziening subsidieregelingen welzijn, subsi dieverzoek Het Klaverblad Zee land voor het project ciiëntenbe- leid jeugdzorg, 10e Wijziging begroting provincie 2000 en nog een aantal ingekomen stukken. Economie De Commissie Economie komt op 7 juni om 15.30 bijeen. Op de agenda staan de volgende pun ten: Budgetfinanciering Bureau voor Toerisme Zeeland, subsidie verzoek voor aanlegkosten Zee- landtuin op de Floriade 2002, ontwerpbegroting 2001 Natuur- en Recreatieschap De Greve- Iingen, ontwikkelingen Inter provinciaal Overleg, voorstel inza ke de algemene vergadering van aandeelhouders NV. Deltanuts bedrijven, opstelling economi sche visie in het kader van Tender Investeringsprogramma's Provincie, beschikbaarstelling subsidie voor bedrijvencentrum Hulst subsidiëring Coördinator Industrieel Arbeidsmarktplan Zuid- Nederland, voortgangsbericht Alliantie Zuid-Nederland, jaarver slag Euregio Scheldemond en een aantal ingekomen stukken. Ruimte, Milieu en Water Vrijdag 9 juni om 9.00 uur begint de vergadering van de Commis sie Ruimte, Milieu en Water. Na de opening spreekrecht voor pu bliek, en verslag van de vorige vergadering staan op de agenda: het jaarverslag van de directie Ruimte, Milieu en Water, het ont- werpwaterhuishoudingsplan en het milieubeleidsplan 2001-2006, de intentieverklaring grensover schrijdende samenwerking tussen de stuurgroepen ROM Gent en ROM Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen, subsidieverzoek pro ject herstelplan amfibieën Zeeuwsch-Vlaanderen en de nota inzake Vogelrichtlijn. Algemeen Bestuur De Commissie Algemeen Bestuur vergadert op vrijdag 9 juni 2000 om 13:45 uur Na de kennisma king met de nieuwe directeur van het Interprovinciaal Overleg (IPO) wordt vervolgd met de volgende punten: matrix provinciale reacties op rapport 'Herkenbaar Bestuur, agendering IPO-stukken (alge meen) en besluitvormingsproces bestuurlijke organisatie, jaarreke ning 1999 en ontwerpbegroting 2001 van het IPO, ingekomen stukken, algemene vergadering van aandeelhouders van NV Delta Nutsbedrijven, Jaarverslag 1999 Euregio Scheldemond. De com missie Algemeen Bestuur functio neert ook als commissie van voorbereiding en als commissie van advies en bijstand. Daarvoor zijn op de agenda gezet: Verkoop provinciaal eigendom in het Stationsgebied Middelburg^ subsi die aan de Stichting Agogische Zorgcentra voor het project 'Foyer de Jeunesse' op Walche ren, jaarstukken 1999 van het Zeeuws Participatiefonds BV, jaarverslagen van het monumen tenfonds en de archiefinspectie, definitief vaststellen ambulance hulpverleningsplan Zeeland 2000, herziening subsidieregelingen welzijn, beschikbaarstelling subsi die voor bedrijvencentrum Hulst, begroting 2001 en jaarrekening 1999 Zeeuwse Bibliotheek, subsi die project 'Reïntegratie Arbeidsgehandicapten in het MKB', subsidie voor het project herstelplan amfibieën Zeeuws- Vlaanderen, ontwerp-begroting 2001 Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen en subsidie St. Het Klaverblad voor het project cliëntenbeleid jeugdzorg Vergaderplek en informatie De commissies vergaderen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, Middel burg. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Provinciale Onderwijsraad De Provinciale Onderwijsraad ver gadert op 7 juni. Om 14.00 wordt begonnen. Naast een aan tal verslagen wordt aan de hand van twee notities gesproken over de structuur van de raad. Ook deze vergadering is open baar en wordt gehouden in het provinciehuis. Als onderdeel van het Jaar programma Ruimte, Milieu en Water 2000 is een apart bodem saneringsprogramma opgesteld. Het conceptpro-gramma is naar alle Zeeuwse gemeenten, water schappen en de Inspectie Milieuhygiëne Zuid-West om com mentaar gezonden. In de defini tieve versie zijn de reacties mee genomen. De provincie heeft als saneringsdoelstelling functiege richt en kosteneffec-tief saneren. Daarvoor wordt aansluiting gezocht bij de landelijke versie van het nieuwe beleid, de metho diek 'van trechter naar zeef'. De aanpak die wordt beschreven gaat uit van een integrale beoor deling en heeft alleen betrekking op bodemverontreiniging die voor 1987 is ontstaan. De aanpak gaat met in op de vraag of er gesaneerd moet worden, maar hoe. Net als elders in het land komen ook in Zeeland gevallen voor van ernstige of vermoedelijk ernstige bodemverontreiniging voor. Daarnaast zijn er ook heel wat percelen bekend waar spra ke is van lichte verontreiniging. De binnen de provinciegrenzen bekende locaties zijn inmiddels in kaart gebracht. Het bodemsane ringsprogramma, met daarin opgenomen alle bekende lokatie met een vorm van verontreini ging, is verkrijgbaar bij het pro vinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. nomen, inclusief de financiering. Het rapport is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. Nederland en Vlaanderen hebben in 1995 een verdrag gesloten inzake de verruiming van de vaar weg in de Westerschelde. Voor de compensatie van verliezen aan natuurwaarden is er door beide overheden geld ter be schikking gesteld. Het totale bud get is 66 miljoen gulden. Voor de verdeling van dat geld over diver se projecten is een programma opgesteld. Elk jaar wordt geke ken naar de stand van zaken en komt er een voortgangsrapporta ge. Zuidgors en Valkenisse In de planning zijn vijf buitendijkse gebieden opgenomen. Het Zuidgors en het oostelijk gebied van de plaat van Baarland heeft te maken met verdwijning van slik en schor. Het is de bedoeling dat de afslag wordt omgezet naar aangroei. Hoe dat voor elkaar moet komen is nog niet duidelijk. Er wordt gedacht aan geulwand- verdediging, mogelijk in combina tie met een leidam en suppleties. Welke variant wordt uitgewerkt wordt dit jaar bekeken en vol gend jaar moet dan het bestek worden voorbereid. Als de beno digde vergunningen binnen zijn kan in 2002 het werk worden uit gevoerd. In de directe omgeving ligt het Verdronken dorp van Valkenisse. Hoewel dit gebied met direct was aangewezen is het als extra project opgenomen. De conservering van de restanten van het dorp kan in combinatie met bescherming van schor en slik worden gerealiseerd. Of dit zal gebeuren hangt af van de voortgang van andere projecten omdat voor dit plan geen extra geld is gereserveerd. Hansweert Het plan voor het broedgebied Hansweert is in een ver gevor derd stadium. De ambitieuze plannen zijn bijgesteld omdat na studie is gebleken dat aanleg van een dure leidam geen garantie zou zijn voor een grote opper vlakte van slik en schor. Voor het speciebergingsdepot wordt gedacht aan het maken van duin- tjes en een open verbinding met de Westerschelde door middel van een slufter. Voordat met de uitvoering kan worden begonnen wordt door Rijkswaterstaat en Staatsbosbeheer, beoogd terrein beheerder, bestudeerd hoe door zo weinig mogelijk werk, zoveel mogelijk natuurwaarde kan wor den bereikt. 1s- De veerhavens van Kruiningen en Perkpolder zijn onder voorbehoud opgenomen als natuurcompensa tieproject. De gemeente Honte- nisse heeft plannen om de haven van Perkpolder om te vormen tot jacht- of handelshaven. Natuurbeschermingsvereniging 'De Steltkluut' heeft voor dit gebied een eigen visie gepresen teerd over de inrichting van de haven, toegangsweg en veer- plein. Voor de veerhaven van Kruiningen heeft Zeeland Sea ports belangstelling getoond. Het is duidelijk dat voor deze twee gebieden nog geen overeen stemming is bereikt. Binnendijkse projecten Voor het project Rammekens- hoek is vorig jaar een plan van aanpak opgesteld. In dit plan zijn de grenzen van het gebied opge nomen. De benodigde grond is nog niet beschikbaar. Van de ongeveer 50 hectare moet nog ruim de helft worden verworven. Door het waterschap Zeeuwse Eilanden is eind vorig jaar begon nen met de inrichting van een slibdepot en een aansluitend gelegen duingebied. De inrichting hiervan voorziet in een strand vlakte met loopduinen en duinval leien. De begrenzing van het gebied van de inlaag Margarethapolder is vorig jaar vastgesteld. Door aankoop van - BBA-lijn 102 Oude Tonge - Bergen op Zoom v.v. - BBA-lijn 106 Stavenisse - Bergen op Zoom v.v. - BBA-lijn 107 Stavenisse - Bergen op Zoom v.v. - BBA-lijn 108 Sint Annaland - Bergen op Zoom v.v. - BBA-lijn 109 Stavenisse- Bergen op Zoom v.v. De dienstregeling 2000/2001 van de BBA-lijnen die zondag 1 oktober as. ingaat, wordt in een later stadium door Gedeputeerde Staten van Zeeland vastgesteld. Het busboekje van conneXXion is te koop bij het busbedrijf en de kaartverkooppunten. Tevens lig gen de vastgestelde dienst-rege- lingen van conneXXion en BBA zes weken ter inzage op het bureau voorlichting van de provin cie Zeeland, Abdij 9, te MIDDEL BURG, op werkdagen van 9.30- 12.30 uur en van 13.30-16.30 uur (tel. 0118-631400). Voor het inzien van de dienstregeling bui ten kantooruren, het krijgen van een mondelinge toelichting of het kopiëren van de ter inzage ge legde stukken, kunt u zich wen den tot de heer C. Linden-berg (tel. 0118-631616) of de heer D.S. Tijmons (tel. 018-631629). Op aanvraag bij hen wordt u een folder toegezonden met betrek king tot de bezwaar- en beroeps mogelijkheden tegen dit besluit. Op grond van de Wet personen vervoer juncto de algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen de beslissingen binnen zes weken na de dag 46 ha vervangende grond zal worden geprobeerd deze te rui len voor gronden in het natuur compensatieproject. Met de land inrichtingscommissie Reuzenhoek Zaamslag zijn afspraken gemaakt over het ruilproces in het kader van de landinrichting. Voor de inlaag Oosterzwakepolder bij Borssele worden alternatieven bedacht. De overdracht van grond van de inlaag Den Inkel heeft wat vertraging opgelopen, maar de verwachting is dat ook hier dit jaar nog een inrichtings plan plan voor wordt opgesteld en dat de uitvoering daarvan eind dit jaar wordt gestart. Andere projecten Door het baggeren, verdiepen en het afgraven van oevers zijn de natuurwaarden van de Vlaamsche- en Otheense kreek hersteld. In het reservaatsgebied Axelse kreek zijn de oeverlanden langs de zuidkant hersteld. In het reservaatsgebied Sophiapolder wordt momenteel een piasdras- gebied aangelegd. Verwacht wordt dat eind dit jaar de plannen gerealiseerd zullen zijn Meer weten In de voortgangsrapportage 1999 zijn de gedetailleerde gege vens van het Natuurcompensatie programma Westerschelde opge- De hoorcommissie bestemmings plannen komt op 8 juni om 15.00 bijeen. Tegen de bestemmings plannen Buitengebied l holen, 10e herziening, en Buitengebied Sint-Philipsland, 5e herziening, zijn bedenkingen ingediend. De subcommissie voor gemeentelij ke plannen heeft Gedeputeerde Staten geadviseerd aan de plan nen (gedeeltelijk) goedkeuring te onthouden. De planherziening is met name gericht op het reguleren van ves tigingsmogelijkheden voor inten sieve veehouderij. Diverse advo caten zullen namens hun cliënten op de hoorzitting de bedenkingen toelichten. De gemeente Tholen is uitgenodigd om te reageren op het advies van de Subcommissie en op de ingebrachte bedenkin gen. De zitting wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg. Voor de hoorzitting van de adviescommissie bezwaarschrif ten op 6 juni a.s. zijn de volgen de zaken gepland: Om 14:15 uur: Bezwaarschrift van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen te Terneuzen tegen een besluit van GS van 10 maart 2000 tot vaststelling van het provinciaal subsidie 1998 m.b.t. het in het kader van de doelstelling 5B Europese Structuurfondsen gerealiseerde project "Integraal fietsnetwerk Zeeuwsch-Vlaanderen". Om 14:45 uur: Bezwaarschrift van het Waterschap Zeeuwse Eilanden tegen een besluit van GS van 9 februari 1999 tot vast stelling van het begrenzingenplan voor het deelgebied Nieuw en Sint Joosland van de ruilverkave ling Walcheren en de toewijzing c.q. regeling van de eigendom, het beheer en onderhoud van de openbare wegen, waterlopen en dijken. Om 15:15 uur: Bezwaarschriften van het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Oostburg, de heer H.J. Buijsse te IJzendijke en de heer J. Vermue te IJzendijke, tegen een besluit van GS van 8 februari 2000 inzake de weigering een verklaring van geen bezwaar te verlenen voor de bouw van een bedrijfsloods t.b.v. de Agrarische Handelsonder-neming Vermue aan de Water-vlietseweg 22a te IJzendijke. Om 16:00 uur: Bezwaarschrift van de Stichting Grensarbeid te Westdorpe tegen een besluit van GS van 17 april 2000 inzake de afwijzing van een subsidieverzoek algemene ondersteuning Stich ting Grensarbeid. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij de door conneXXion ingediende dienstregeling 2000/2001 van het (inter)lokaal openbaar ver voer op 25 april 2000 hebben vastgesteld. Het betreft de dienstregeling van alle (inter lokale buslijnen die conneXXion binnen de provinciegrenzen van Zeeland uitvoert. Eveneens zijn de dienstregelingen van de vol gende provinciegrensoverschrij- dende interlokale buslijnen van conneXXion vastgesteld: - lijn 104 traject Vlissingen - Ouddorp v.v. - lijn 131 Middelharnis - Zierik- zee v.v. - lijn 133 traject Westenschou- wen - Oude Tonge v.v. - Interliner lijn 395 Rotterdam - Renesse v.v. De dienstregeling gaat in op zon dag 28 mei 2000 en is geldig tot en met zaterdag 9 juni 2001. Tevens hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland op 23 mei 2000 besloten de geldigheids duur van de dienstregeling 1999/2000 van de BBA-buslij- nen op Tholen te verlengen tot zondag 1 oktober 2000. Dit betreft de volgende (provincie- grensoverschrijdende) lijnen: waarop dit is bekendgemaakt bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA MIDDELBURG. In het bezwaarschrift neemt u ten minste op - uw naam - uw adres - de datum - tegen welke beslissing u bezwaren maakt en waarom - uw handtekening. Gelijktijdig met of na indiening van het bezwaarschrift kunt u, bij een spoedeisend belang, een ver zoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zoda nig verzoek dient te worden gericht tot de Voorzitter van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven, Postbus 20021, 2500 EA DEN HAAG. In verband met de behandeling van het ver zoek om voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen krijgt u na indiening van het verzoek bericht van de grif fier van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer C. Lindenberg, tel. 0118-631616 of de heer D.S. Tijmons, tel. 0118-631629. Het correspondentieadres is: Directie Infrastructuur en Vervoer Afdeling Verkeer en Vervoer Postbus 524 4330 AM MIDDEL BURG. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om voor een gedeelte van de provinciale weg Goes - Zierikzee (N256) enkele verkeersmaatregelen vast te stellen. Het gaat daarbij vooral om gedeelten van de hoofdrij baan en de parallelweg ter weerszijden van de Zandkreek brug. De maatregelen houden verband met het besluit van rijkswaters taat tot sluiting van de parallel weg op de Zandkreekbrug voor voertuigen die zwaarder zijn dan 10 ton. Het betreft de volgende verkeers maatregelen: - opheffen aanduiding auto weg en vaststellen maxi mumsnelheid van 70 km/h; Voor de hoofdrijbaan zal de status als autoweg worden ingetrokken over een lengte van ca 900 m. Zwaar land- bouwverkeer zal dan gebruik kunnen maken van dit gedeelte hoofdrijbaan. In verband hier mee zal ter plaatse een maxi mumsnelheid van 70 km/h worden ingesteld. - aanwijzen voorzieningen voor openbaar vervoer als doelgroepstrook; Voor het openbaar vervoer worden voorzieningen aange legd die het mogelijk maken om uit te wisselen tussen hoofdrijbaan en parallelweg. Deze voorzieningen zullen alleen toegankelijk zijn voor het openbaar vervoer en voor land bouwvoertuigen die te zwaar of te breed zijn voor de parallel weg op de brug, dan wel die te hoog zijn om gebruik te kunnen maken van de landbouwtunnels ter plaatse. Om misbruik van deze voorzieningen te voor komen, worden slagbomen geplaatst die voorzien zijn van een busdetectie (zgn. vetag- gestuurd). Bestuurders van landbouwvoertuigen kunnen de slagbomen bedienen met een sleutel of via een op te vragen en in te toetsen cijfercode. - vaststellen maximumsnel heid van 60 km/h voor de parallelweg; Vooral vanwege de verkeersbe wegingen bij de doorsteken tussen hoofdrijbaan en parallel weg zal voor de parallelweg een maximumsnelheid van 60 km/h worden vastgesteld. Dit betreft het gedeelte parallel weg vanaf de Langeweg tot en met de aansluiting van de Katseveerweg. Het is de bedoeling dat deze ver keersmaatregelen van kracht worden, zodra de werken tot aan leg van de voorzieningen voor openbaar vervoer zijn voltooid. De maatregelen zullen gelden tot het tijdstip dat een tweede brug nabij de Zandkreeksluis zal zijn gerealiseerd. Directie Infrastructuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer D006 en in de regiokan toren te Zierikzee (Havenpark 8) en Goes (Kloetingseweg 46), op werkdagen van 8 -17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, een mondelinge toelich ting of kopieën van ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, tel. 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 17 juli 2000 tegen dit ver- keersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, Postbus 524, 4330 AM Middel burg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. Het desbetreffende verkeersbe- sluit ligt van 5 juni tot en met 17 juli 2000 ter inzage bij de Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port en een saneringsplan ontvan gen van de gemeente Veere met betrekking tot bodemverontreini ging op de locatie Wijngaard straat 8 te Veere. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en met het saneringsplan (artikelen 39 Wet bodembescherming) in te stem men. De ontwerp-beschikking ligt van 31 mei tot en met 28 juni 2000 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de aanvraag en de ontwerp-beschik king naar voren brengen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middel burg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van de ont- Zeelandbrug Voor fietsers en bromfietsers is de Zeelandbrug in verband met de reconstructie afgesloten. Het fietsverkeer is sinds 1 april aan gewezen op een speciale fiets- bus en het reguliere openbaar vervoer. Na 1 november kunnen zij pas weer op eigen kracht over de brug. Tijdens de werkzaamhe den aan de brug geldt voor auto mobilisten een snelheidsbeper king van 50 kilometer per uur en er is een inhaalverbod. Er zullen regelmatig snelheidscontroles worden gehouden. Noord-Beveland In de week van 5 juni worden de op- en afritten van de hoofdrij baan in de kruising van de N255 met de weg Kortgene-Colijnsplaat onderhouden en van een nieuwe asfaltdeklaag voorzien. Het ver keer wordt via borden omgeleid. Zuid-Beveland Van 5 juni tot en met 13 juni wordt gewerkt aan de parallel weg langs de N673 bij Yerseke. Na onderhoudswerk, waarbij onder andere de doorgroeistenen langs de weg opnieuw moeten worden geplaatst, wordt de weg geasfalteerd. Tijdens het werk wordt de weg in gedeelten afge sloten. Het verkeer - zowel gemo toriseerd als langzaam - wordt omgeleid via de Olzendepolder. Extra brugbediening Kanaal Walcheren op zondag 4 juni De zondag na Hemelvaartsdag (4 juni) worden de bruggen over het Kanaal door Walcheren drie uur langer bediend dan gebruikelijk. De bedieningstijd is dan van negen uur 's morgens tot negen uur 's avonds. De extra tijd wordt geboden om de drukte van recre anten op het water, als gevolg van het lange weekeinde, te kun nen verwerken. Om het wegver keer ook ten dienste te zijn wordt de recreatievaart gevraagd zoveel mogelijk van de bediening tussen zeven en negen uur 's avonds gebruik te maken. Rond die tijd zal voor het wegverkeer de minste hinder ontstaan van de extra brugbediening. De kantoren van de pro vincie zijn op donderdag 1 juni (Hemelvaartsdag) en vrijdag 2 juni geslo ten. Maandagochtend 5 juni is iedereen weer bereikbaar. vangst op 23 mei 2000 van een melding Wet milieubeheer van O.L.A.Z. voor het inrichten van de lagune en de ingevolge de inrich tingswerken noodzakelijke tijdelij ke verplaatsing van de groen- compostermg (tot 1-1-2001). De inrichting is gelegen aan de Frankrijkweg 2, kadastraal be kend gemeente Borsele, sectie A, nr. 842. De melding kan worden ingezien van 5 juni tot en met 3 juli 2000 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, in het gemeente huis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17,00- 20.00 uur en in het gemeente huis van Vlissingen, op werk dagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. J. Geurts (tel. 0118- 631774).

de Faam | 2000 | | pagina 7