GEMEENTE MIDDELBURG lliliivii/t 9 Newyorkse masterstudenten bezoeken cultureel Middelburg hecht o? Huursubsidie: m Middelburg werkt aan betere doorstroming Tangent Verhuizing Rijkswaterstaat naar Stationsgebied Middelburg definitief Week 22 "55* 15 0.16. W UEBBEkl Vrij parkeren nationale feestdagen t P-route Rooiaanvragen uw Wijziging inzameldagen Klein Chemisch afval Collecte Wijziging ophaaldatum huisvuil Gemeentelijke kantoren gesloten Oud Papier inzameling Nieuw- en St. Joosland Oefenalarm MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Er komen bij de gemeente regelmatig vragen binnen over huursubsidie. Daarom geven wij deze week een uitleg over wat huursubsidie is, wie er voor in aan merking komen, wat de voorwaarden zijn etc. Voor wie is huursubsidie? Misverstanden over huursubsidie Welke voorwaarden zijn er? Huur Servicekosten Verhuizing Inkomen Inkomen gezinsleden medebewoners Vermogen Gezinsleden/ medebewoners Toeslagen Bijzondere bijdrage in de huurlasten Hoe vraagt u huursubsidie aan? Inleverdatum Inschrijven bij de gemeente Hoe wordt huursubsidie uitbetaald? Informatie 'pj Kousteensedi Centrum Tafeltje Dekje Woensdag 31 mei 2000 FAAM/VLISSINGER Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Huursubsidie: wat is het en voor wie? Huursubsidie is een bijdrage van de overheid in de huur. Huursubsidie is in principe alleen voor zelfstandi ge woningen. Dat wil zeggen: woonruimte waarbij u een eigen in gang, badkamer, toilet en keuken hebt. Als u een huis, Hat, apparte ment of woonwagen huurt, kunt u dus recht hebben op huursubsidie. Als u op kamers woont, hebt u geen recht op huursubsidie. Toch is er een aantal gevallen waarin een huurder in onzelfstandige woon ruimte wel huursubsidie kan krij gen. Het gaat dan om al aangewe zen wooneenheden, begeleid wonen of groepswonen door ouderen. Wilt u hierover meer welen, ga dan naar uw verhuurder of de gemeente. Als uw huur lussen 11 349,= en fl. 1107,= per maand ligt, kunt u in aanmerking komen voor huursubsi die (voor jongeren tot 23 jaar is het maximumbedrag fl. 611.=). Vraagt u voor het eerst huursubsidie aan. of na een verhuizing? Ook dan heeft u te maken met de gemeente. De gemeente moet uw woning "passend" vinden. Dat houdt in dal uw woning niet groter en duurder magen zijn dan nodig is. De ge meente stelt dus een grens aan de hoogte van uw huur. Bij een huur boven die grens heef u geen recht op huursubsidie. Informeer hier voor bij de gemeente. Of u inderdaad huursubsidie krijgt, hangt ook af van de volgende facto ren: Uw belastbaar inkomen Uw vermogen Uw leeftijd Uw gezinssamenstelling Huursubsidie is alleen voor mensen met een laag inkomen. Mis. Afhankelijk van uw gezinssa menstelling kunt u met een belast baar inkomen tol fl. 47.750.= voor huursubsidie in aanmerking komen. Ik betaal te weinig huur om huursubsidie te krijgen. Dal valt nog te bezien. Er wordt al huursubsidie verstrekt bij huren vanaf 11. 349.= per maand. Het loont niet de moeite een aanvraag in te dienen. Afhankelijk van uw situatie kunnen de subsidiebedragen oplopen tot honderden guldens per maand. Maar zelfs bij een bedrag van fl. 25,= per maand, scheelt het u toch weer 11 300,= per jaar. Dit bedrag wordt nog hoger door één of meer toeslagen per jaar. Ik krijg geen huursubsidie omdat ik bij een particuliere huisbaas huur. Ook als u bij een particulier huurt, kunt u huursubsidie aanvragen. Huursubsidie is er voor mensen van 18 jaar en ouder. U en eventuele medebewoners moeten Nederlan ders zijn of een verblijfsstatus be zitten die recht geeft op huursubsi die. Of u in aanmerking komt, hangt af van de huur die u betaalt, uw inkomen en uw vermogen. Bij de grenzen voor inkomen en ver mogen spelen ook uw leeftijd en gezinssamenstelling mee. Ook moet iedereen in uw woning correct staan ingeschreven bij de gemeente. Om in aanmerking te komen voor huursubsidie, moet uw huur tussen fl. 349,= en 11 1107,= liggen. Voor jongeren tot 23 jaar is het maxi mumbedrag 11 611,=. Het gaat hier bij om de kale huur, dus de huur zonder de kosten voor gas en licht, inclusief onderstaande servicekos ten. U moet uitgaan van de huur prijs op 1 juli 1999. Als u na die da tum bent verhuisd naar het huis waarvoor u huursubsidie aanvraagt, gaat u uit van de aanvangshuur. Als u servicekosten betaalt, moet u een aantal kosten bij de kale huur optellen. Hanteer daarbij een maxi mum van fl. 25.= per kostenpost per maand. Het gaat om de volgen de kosten: De kosten voor lift, elektriciteit in gemeenschappelijke ruimten, e.d.; De kosten voor het schoon houden van gemeenschappelijke ruimten e.d.; De kosten voor diensten van een huismeester; De maandelijkse kosten voor onderhoud van dienstruimten en gemeenschappelijke recreatieruimten. Ga dan van tevoren bij de gemeente na of u voor de nieuwe woning huursubsidie krijgt. Als u naar een duurdere woning verhuist, krijgt u niet altijd huursubsidie. De ge meente hanteert bij verhuizing een grens aan de huurprijs waarboven meestal geen huursubsidie wordt verstrekt. Informeer hiernaar bij de gemeente of de verhuurder. Met uw inkomen wordt bedoeld uw belastbaar inkomen over 1998 (sa laris, uitkering of ander inkomen). Dit geldt voor een aanvraag huur subsidie vóór 1 juli 2000. Indien u na die datum huursubsidie aan vraagt, geldt uw belastbaar inko men over 1999. Uw belastbaar in komen staat op uw aanslagformu lier inkomstenbelasting. Als u geen aangifte voor de inkomstenbelas ting hebt gedaan, dan gaal het om hel (fiscaal) loon op uw jaaropgave minus de standaardaftrek. Als u met andere mensen in huis woont (op 1 juli 1999), telt hun in komen ook mee. Hel gaat dus om het totale belastbare jaarinkomen van u en al uw medebewoners. On derhuurders zijn geen medebewo ners. Hiervoor gelden andere regels. Het inkomen van inwonende kinde ren onder de 23 jaar telt niet mee zolang dien inkomsten minder zijn dan fl. 9000.= per kind per jaar. Is het belastbaar inkomen van een kind meer dan fl. 9000,=, dan hoeft u alleen het bedrag boven de fl. 9000,= op te geven. Als u in 1998 nog niet samenwoonde, maar op 1 juli 1999 wel, dan moet u toch hel gezamenlijke inkomen over 1998 opgeven. Als u op 1 juli 1999 niet meer samenwoont, telt het inkomen van de medebewoners niet meer mee. Met vermogen wordt bedoeld de bedragen op uw spaarrekening en gewone rekeningen en de verkoop waarden van uw bezittingen, zoals auto, motor en caravan. De waarde van meubels. Boeken, schilderijen, en dergelijke vallen niet onder het vermogen. Schulden of leningen worden van het totale vermogen af getrokken. Voor de huursubsidie gaat het om hel totale vermogen van u en uw gezinsleden of medebewoners. Van inwonende kinderen onder de 23 jaar hoeft u alleen het vermogen op .te geven voor zover dat meer be draagt dan fl. 2000.=. Bij de bere kening gaat het om het gezamenlij ke vermogen op 1 januari 1999. Bij de huursubsidie komt een toe slag op basis van de gezinsgrootte. U krijgt een toeslag als u thuiswo nende kinderen hebt (jonger dan 18 jaar), maar u krijgt ook een toeslag als u alleenstaande bent. Alleen de bedragen verschillen. Aandachts punt: Bij medebewoners lelt elke vorm van samenwonen. Het maakt niet uit met wie u samenwoont (partner, broer, kennis); het maakt ook niet uil met hoeveel mensen u samenwoont. Het recht op huursubsidie voor de periode 1 juli 1999 tot en met 30 ju ni 2000 wordt voornamelijk be paald door de hoogte van hel totale belastbare gezinsinkomen over 1998. Bent u of een van uw mede bewoners in 1999 echter sterk ach teruit gegaan in uw netto maandin komen door bijvoorbeeld werkloos heid of door een wijziging in de sa menstelling van het huishouden? Als hei totale belastbaar inkomen over 1998 minstens 20% hoger ligt dan het naar een jaarinkomen om gerekende netto gezinsinkomen dan kunt u misschien in aanmerking ko men voor een bijzondere bijdrage in de huurlasten (de vangnetregeling). Om voor de bijzondere bijdrage in aanmerking te komen moet u wel voldoen aan de overige eisen die gelden voor de huursubsidie, zoals gesteld aan de hoogte van de huur en de waarde van het gezamenlijke vermogen. De bijzondere bijdrage kunt u aanvragen bij uw gemeente. Deze bijdrage wordt telkens voor maximaal drie maanden toegekend. U kunt na deze periode weer een vervolgaanvraag indienen bij uw gemeente. U ontvangt al huursubsidie. Ontvangt u al huursubsidie? Dan heeft'u voor het tijdvak tot I juli 2000 meestal een aanvraagformu lier toegestuurd gekregen. Heeft u geen aanvraagformulier ontvangen? Vraag dan zelf het formulier op. Dat kan bij uw gemeente of als u een woning van een woningbouw vereniging huurt, bij uw verhuur der. U ontvangt nog geen huursubsidie Ontvangt u nog geen huursubsidie? Dan moet u zelf een aanvraagfor mulier opvragen. Dat kan bij uw gemeente of als u een woning van een woningbouwvereniging huurt, bij uw verhuurder. Als u bij een particuliere verhuurder huurt en voor hel eerst huursubsidie aan vraagt. dan moet u ook een breng- plichtformulier invullen. Dit formu lier kunt u ophalen bij uw gemeen te. In de toelichting bij het aan vraagformulier vindt u aanwijzin gen voor het invullen van het for mulier. Ook staat hier uitgelegd hoe u zelf alvast de hoogte van uw sub sidiebedrag kunt berekenen. Als u hulp nodig hebt bij het invullen van het formulier, zal vaak uw verhuur der bereid zijn te helpen. Veel ver huurders hebben hiervoor een spe ciaal spreekuur. U moet uw aanvraag(mct bijlagen) vóór I oktober bij uw gemeente in leveren. Als u na I juli verhuist, dan moet u binnen drie maanden na uw verhuizing uw aanvraag indienen. U moet er zelf voor zorgen, dat u en alle mensen die bij u in huis wonen bij de gemeente slaan ingeschreven op het adres waarvoor u de subsidie aanvraagt. De gemeente neemt deze gegevens op in dc Gemeentelijke Basis Administratie (GBA). Hel ministerie van VROM stelt op basis van uw gegevens een subsi diebedrag vast. Dat bedrag geldt voor het huursubsidiejaar. Op hei aanvraagformulier kunt u aangeven hoe u dc subsidie uitbe taald wilt hebben. Er zijn 2 moge lijkheden: 1De verhuurder trckl hel subsidie bedrag af van uw huur. U betaalt dan dus een lagere huur. De huursubsidie wordt uitbetaald aan de verhuurder. 2. Het ministerie van VROM stort achteraf, één keer per drie maan den. hei subsidiebedrag op uw rekening. Voor vragen over huursubsidie kunt u contact opnemen met dc afdeling huursubsidie van de gemeente 0118-675667. Op onderstaande, algemeen er kende en christelijke feestdagen kan in Middelburg gratis gepar keerd worden. De parkeergarages zijn die dagen echter NIET voor hel publiek geo pend (wel voor abonnementhou ders). Feestdag Hemelvaartsdag Pinksteren Kerstmis Datum I juni 2000 II en 12 juni 2000 25 en 26 december 2000 <r (Foto: Ruben O reel) In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op !.30m bo ven het maaiveld, maximaal 3 bo men per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 16 essen, 65 esdoorns en bos plantsoen en heesters aan de Nas- saulaan. Voor nadere informatie kunt u te recht bij dc heer H. ten Klooster van de afdelin« Groenbeheer. tel. 0118-675 312. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vana f maandag 5 juni tot en met maandag 13 juni 2000 Maandag Bruine bonen schotel met gehakt Dinsdag Dunnen plakken rundvlees, spinazie, aardappelen Woensdag Varkenslapje, rode bietjes, aardappelen Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, aardappelen Vrijdag Visschotel met mosterdsaus, aardappelen met peterselie Zaterdag Bami goreng, kipsaté Zondag Wat de pot schaft Maandag Gesneden rundvlees in pikante saus, sperziebonen, aardappelen Het zal u de afgelopen weken niet zijn ontgaan: er is hard gewerkt aan het Groene Woud en Tangent. Er zijn zeer omvangrijke werkzaam heden uitgevoerd om de bereikbaar heid van Middelburg te verbeteren. Om dc veiligheid van de medewer kers te kunnen garanderen, is er voornamelijk 's nachts gewerkt. Te vens werd daarmee bewerkstelligd dat dc overlast voor het verkeer tot een minimum werd beperkt. De werkzaamheden zijn niet alleen uitgevoerd om met name dc zomer- druktc te verminderen, maar ook om de komende toename van het ver keer als gevolg van de plannen voor het Stationsgebied en Mortiere in goede banen te leiden. De voorbereiding van de werkzaam heden op het Tangent is in nauw overleg gebeurd lussen de gemeente en onder andere de VOM, Middel burgse Bedrijven Club, Kamer van Koophandel en politic. Dc afgelopen weken hebben de aan nemers een fantastische prestatie geleverd door de werken binnen dc geplande tijd gereed te hebben. Een bedankje is dan ook op zijn plaats naar deze organisaties. Maar ook naar de bevolking van Middelburg: u als (dagelijks) gebruiker van het gemeentelijk wegenstelsel hebt de ontberingen moeten ondergaan. On danks het feit dat er zich kinderziek tes kunnen voordoen in de nieuwe installaties (pas half juni kunnen al le functies in de apparatuur opti maal benut worden) wordt gehoopt dat de doorstroming zodanig wordt dat het file-leed grotendeels tot het verleden zal behoren. Tenslotte kan nog worden verteld dal dc gemeente ook werkt aan dy namische verwijzingsborden op dc toegangswegen naar het centrum op dc Lclicndaelseweg en de Schroc- weg. Op deze borden komt actuele informatie te staan over dc parkecr- cn verkeerssituatie in Middelburg. Daarnaast wordt door Rijkswaters taat gewerkt aan een informatiesys teem op dc A58 over de verkeerssi tuatie die het gevolg is van onder andere de brugopeningen in Middel burg en Vlissingen. Hierover volgt tic komende week meer informatie op deze pagina. In het najaar wor den de werkzaamheden in de twee de fase uitgevoerd, maar daarover ook volgende week meer. Op hemelvaartsdag wordt geen Klein Chemisch Afval ingezameld. De in- zamcldag is één week verplaatst naar donderdag 8 juni. De inzameldag van donderdag 8 juni wordt derhalve verplaatst naar donderdag 15 juni. Dc haltetijden blijven gelijk. In Arnemuiden wordt in verband met 2e pinksterdag de inzameldag van maandag 12 juni één week vervroegd naar maandag 5 juni. De haltetijden blijven gelijk. Op 19 mei jl. is het koopcontract van het perceel Poelendaelesingel (zwembadlocatie) door burge meester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek en de heer Bodewes van de Rijksgebouwendienst onderte kend. Hiermee is de verhuizing van het hoofdkantoor Rijkswater staat Zeeland naar Poelendaele definitief geworden. Aanleiding Rijkswaterstaat Zeeland was al een aantal jaren op zoek naar een nieu we geschikte locatie om alle mede werkers in Middelburg op een cen trale plaats te huisvesten. Op hel ogenblik zitten de medewerkers van RWS verspreid over diverse locaties in Middelburg en daarbuiten. De prominent aan hel water en bij de entrée van Middelburg gelegen Poc- lendaelclocatie in het Stationsge bied bleek goed te passen bij dc plannen voor het nieuwe hoofdkan toor van RWS. Ook pasten dc nicuwbouwplannen voor RWS goed bij het ambitieniveau van Middel burg zoals beschreven in het Mas- tcrplan Stationsgebied. Met de koop van de grond is een bedrag gemoeid van twee miljoen gulden. Ondertekening Na lange tijd met elkaar in gesprek te zijn geweest over een geschikte nieuwe locatie voor Rijkswaterstaat Foto: Frank Viergever en na een betrekkelijk korte onder handelingsperiode was het op 19 mei jl. dan eindelijk zover: het koop contract kon worden ondertekend, der Alvorens tot dit officiële moment werd overgegaan, hielden achtereen volgens dc burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek, wethouder Bruinooge als projectportefeuille- houder, de heer Bodewes van dc Rijksgebouwendienst en de heer Broeders van Rijkswaterstaat een toespraakje. Verheugd en tevreden Namens de gemeente Middelburg spraken de burgemeester en wethou der Bruinooge hun genoegen uit over hel feit dal we als Middelburg een belangrijke werkgever en als be stuurlijk centrum van Zeeland een belangrijke overheidsdienst als Rijkswaterstaat hebben weten te be houden. Namens dc Rijksgebouwendienst sprak de lieer Bodewes lovende woorden over het ambitieniveau van Mid delburg, over de l'acifile rende houding van be stuurders in het onder- handelingstraject en over de door hun bemachtigde prominente locatie aan het water en bij de entrée van Middelburg. De heer Broeders van Rijkswaters taat sloot de toespraken af met de woorden 'Ik ben een tevreden mens, dat ben ik sowieso, maar vandaag in hel bijzonder'. Deze tevredenheid weet hij met name aan het gevoel dat hij zijn medewerkers eindelijk duidelijkheid kan verschaffen de toekomst van de werkomgeving voor dc medewerkers. "Een mooie werkomgeving, wat niet onbelang rijk is als je er zo veel tijd per dag doorbrengt", aldus de heer Broe- In de periode van 5 tot en met 10 juni houdt het Nationaal Epilepsie Fonds een collecte in de gemeente Middelburg. De opbrengst van deze huis-aan-huis inzamelingsactie komt ten goede aan de epilepsiebc- strijding. ln juni bezoekt een geselecteerde groep studenten kunstmanage- ment van de Universiteit van New York en professionals onder bege leiding van twee Amerikaanse professoren en een Nederlandse programmamanager tientallen culturele organisaties in Neder land, Berlijn en Spanje. Op 7 juni a.s. brengen zij een bezoek aan cultureel Middelburg. Daarmee is Middelburg buiten de Randstad de enige locatie in Nederland dat met een bezoek wordt vereerd. Hel vier weken durend internatio naal masterprogramma voor cul tuurpolitiek in Europa wordt geor ganiseerd door het centrum Kunst en Mcdiamanagement van de Hoge school voor de Kunsten Utrecht in samenwerking met de Universiteit van New York (NYU). Doel is een beeld te krijgen van het culturele veld van bezochte landen en een vergelijk te maken van verschillen de vormen van cultuurpolitiek op een nationaal en lokaal niveau. In Nederland vinden ontmoetingen plaats met vertegenwoordigers van onder meer OC&W, de Mondriaan- stichting, het Rijksmuseum, het Theaterinstituut en Rotterdam cultu rele hoofdstad 2001. Belangrijke thema's van het masterprogramma zijn Europese samenwerking, cultu rele netwerken, strategische beleids ontwikkeling, culturele identiteit, cultuurtoerisme en cultureel onder nemerschap. Middelburg als studieopdracht voor cultuurpolitiek in Europa Middelburg wordt in de vierde dag van het programma (7 juni) bezocht, 's Ochtends is er een centraal be zoek aan de gemeente Middelburg gepland, waarbij de studenten zullen worden toegesproken door de heer C.E. van Reijmersdal. Hij is be leidsmedewerker kunst en cultuur en zal spreken over het gemeentelijk kunst- en cultuurbeleid, waarbij hel accent zal worden gelegd op de be stuurlijke aspecten. Ook het cultu reel profiel dat momenteel in het ka der van de Kwaliteitsatlas Middel burg 2030 wordt opgesteld en op grond waarvan onder andere het cvcncmcntcnbclcid wordt opgesteld, zal tijdens deze lezing worden toe gelicht. Na het bezoek aan de ge meente brengen delegaties deelne mers bezoeken aan de Provincie, het Ml KV, dc Vleeshal en Cinema Mid delburg. In deze case study die latei- in de week wordt gepresenteerd, wordt het culturele klimaat van Middelburg onderzocht. ders. Verheugde woorden, tevreden gevoelens en een ondertekend koop contract zorgden die vrijdagochtend 19 mei voor een feestelijke stem ming. Planning Nu hel koopcontract ondertekend is, is de planning dat dc gemeente de grond op I december 2001 volledig bouwrijp oplevert. Vervolgens kan gestart worden met de bouw van het nieuwe hoofdkantoor van Rijkswa terstaat, die ongeveer twee jaar zal duren. Het toekomstige kantoor zal in totaal circa 10.000 m2 beslaan en ruimte bieden aan circa 400 mede werkers. Hemelvaart: donderdag wordt vrijdag Op hemelvaartsdag worden de grijze containers voor het restaf val niet opgehaald. De containers moeten een dag later, namelijk op vrijdag 2 juni voor 07.00 uur, worden aangeboden. Ook de containers die normaal op vrijdag buiten worden gezet, moe ten er voor 07.00 uur staan. De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op de afvalkalender die huis-aan-huis is verspreid. Af val kalenders kunnen bij de Sectie Communicatie worden opgehaald. Sladhuisstraat 2. Hemelvaart ln verband met Hemelvaartsdag zijn alle gemeentelijke kantoren op don derdag 1 juni en vrijdag 2 juni de gehele dag voor hel publiek gesloten. Pinksteren In verband met Pinksteren zijn dc gemeentelijke kantoren op maandag 12 juni en dinsdag 13 juni dc gehele dag voor het publiek gesloten. De afde ling Burgerzaken is op dinsdag 13 juni tussen 09.00 en 10.00 uur wel geo pend voor de aangifte van geboorte en overlijden. ln verband met 2e Pinksterdag wordt het oud papier in Nieuw- en Sl. Joosland op maandag 5 juni ingezameld. U kunt uw oud papier zoals gebruikelijk vanaf 16.00 uur aan de weg zetten. Normaal gesproken zou volgende week woensdag, 7 juni 2000, hel jaarlijkse oefcnalarm van het waar schuwingsstelsel plaatsvinden. Door de ramp in Enschede heeft het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties besloten deze oefening een aantal maanden uit te stellen. Via deze pagina zullen wij u berichten wanneer het waarschu wingsstelsel getest wordt. (Foto: Veilig Zeeland) i t V

de Faam | 2000 | | pagina 3