Visie op Deltawateren Provincie Zeeland Klaverblad Klaverbladorganisaties mm m lOfficiële Mededelingen mmmmmmm 4 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 21/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6,. postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 FvO LOBB POSÖ RPCP Algemeen Bestuur Gesloten Regeren is vooruitzien. Daarom is het noodzakelijk dat er een visie op alle Deltawateren komt. Deze visie moet het beleid voor de komende dertig jaar weergeven. Wegwerkzaam heden Extra brug- bediening Kanaal Walcheren op zondag 4 juni Diversen Plan jeugdhulp verlening Zeeland 2001-2004 Ruimtelijke Ordening Nota Wonen en stedelijke vernieuwing (incl. woningbouwpro gramma 2000-2010), Verordening provin ciaal investeringsbud get stedelijke vernieu wing en (gewijzigde) Verordening provin ciaal stads- en dorpsvernieuwings fonds Zeeland Milieu Bodemverontreiniging Schuitvlotstraat 11 Domburg Melding Hercules B.V. te Middelburg Woensdag 24 mei 2000 FAAM/VLISSINGER e-mail: infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws In de drie jaar van zijn bestaan heeft Het Klaverblad in Goes zijn bestaansrecht bewezen als belan genbehartiger van patiënten en cliënten in de zorg en met de zorg verwante dienstverlening. Dat geldt zowel voor de aange sloten organisaties als daarbui- ten.,Het is nu tijd tot verdere ver dieping en professionalisering te geraken, waardoor in een eerder stadium op actuele zaken kan wor-den ingespeeld. Nu treedt de organisatie nog te reactief op. Dat zijn enkele conclusies van een onderzoek dat in opdracht van de provincie Zeeland is uitge voerd onder de instanties die gebruik maken van het Klaverblad als derde-partij in de gezond heidszorg en onder de gespreks partners in het regionale zorgbe leid: de zorgaanbieders, verzeke raars en het provinciaal bestuur. Beleidsbeïnvloeding Het Klaverblad wordt erkend als spreekbuis en belangenbeharti ger van patiënten- en cliëntenor ganisaties, blijkt het de onder vraagden moeilijk aan te geven op welke manier dat profijt ople vert. Over het algemeen zijn de aange sloten organisaties beter te spre ken over de beleidsbeïnvloeding van Het Klaverblad dan over de behandeling van klachten en de ondersteuning van vrijwilligers. Hoewel de deelnemende organi saties het jammer vinden dat zij zich minder als zelfstandige orga nisaties kunnen profileren, zien zij voordelen in het gezamenlijk optrekken. Aanbevelingen Het onderzoek richtte zich ook op de interne werkwijze van Het Klaverblad. Aanbevolen wordt hierin een duidelijke lijn te trek ken door afspraken te maken tus sen de deelbesturen en Het Kla verblad en op basis daarvan werkplannen te maken. Gaandeweg zal moeten blijken of de versterking van het Klave-r- blad, zowel in- als extern kan worden verwezenlijkt met de hui dige personele en financiële mid delen. De samenvatting van het eva luatierapport is gratis verkrijg baar, het rapport kost 10,-. De samenvatting en/of het rapport kunt u aanvragen of ophalen bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30. t pücr.rto van 'ÖotfKrvwwoyc jg»ti Qv'tsriog 'Softi^K&teode. &ffen>i5boiTi5éiV: WAÖ 2S& V Êmm mm Maandag 29 mei 2000 vergadert de statencommissie Algemeen Bestuur. De openbare bijeen komst begint om 13.45 uur en vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Na de ope ning is er gelegenheid voor het publiek gebruik te maken van het spreekrecht. Als de insprekers hun zegje hebben gedaan wordt vervolgd met het verslag van de vorige vergadering. Daarna wor den enkele zaken van het Inter provinciaal Overleg besproken en kennis genomen van enkele brie ven van Gedeputeerde Staten (GS). Jaarrekening en begroting De jaarrekening 1999 laat een positief saldo zien van 1.763.316,-. Hoe dat tot stand is gekomen staat in hoofdlijnen in het jaarver slag. GS stelt voor het saldo van de rekening toe te voegen aan de algemene reserve. De accoun tant heeft een goedkeurende ver klaring afgegeven. Vervolgens worden de eerste bestuursrapportage 2000 en de voorjaarsnota begroting 2001 besproken. De begroting van 2000 moet worden aangepast door middel van de 8e en 9e begrotingswijziging. Aan- en verkoop gronden Vorig jaar zijn door GS voor ver beteringen van de infrastructuur aan- en verkopen gedaan. In voorkomende gevallen werd er ook grond geruild. Onteigeningen hebben in het tweede halfjaar van 1999 niet plaats gehad. Advies De commissie functioneert ook als commissie van advies en bij stand. In die hoedanigheid wordt gesproken over het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CW) in Zeeuwsch-Vlaanderen. GS ver zoekt de commissie in te stem men met het voorgestelde reizi gerstarief. Informatie De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9 te Middel burg. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De kantoren van de provincie zijn op donderdag 1 juni (Hemel vaartsdag) en vrijdag 2 juni geslo ten. Maandagochtend 5 juni is iedereen weer bereikbaar. Bi De Deltawateren omvatten samen met het achterliggende land een gebied dat ook op lange termijn duurzame bescherming en veilig heid biedt. Zij zijn economisch vitaal en ecologisch stabiel en vitaal. Om die situatie te bereiken neemt de provincie maatregelen en gaat zij na welke ontwikke lingskansen er zijn voor herstel en een goed gebruik van de natuurlijke processen. Tot die conclusie kwamen provinciale staten in de nota 'Thema's voor de toekomst - agenda voor omgevingsbeleid'. Een integrale visie op de Delta wateren en hun oevers moet rich ting gaan geven aan het beleid voor de Ooster- en de Wester- schelde, het Veerse Meer, Kram mer, Volkerak, de Grevelingen, het Zoommeer en de Voordelta. De invloed van ingrepen in de Zeeuwse wateren op het Haring vliet en het Hollandsch Diep wordt natuurlijk ook meegeno men. Sinds de uitvoering van de Deltawerken zijn alle wateren afzonderlijk beschouwd. Per een heid is beleid in een nota neerge legd en uitgevoerd. Probleemstelling Als naar het huidige Deltagebied wordt gekeken, komt dat niet helemaal overeen met de ziens wijze voor de lange termijn, waar in veiligheid, bescherming, vitali teit en stabiliteit de leidraad zijn. Uit een knelpuntenanalyse in Thema's voor de toekomst' blijkt, dat in het Deltagebied sprake is van ecologische instabiliteit die zich onder meer uit in zandhon- ger in de Oosterschelde: zand platen en schorren verdwijnen. In het Veerse Meer doen zich kwa- liteits- en beheersproblemen voor. In het algemeen kan het water zich niet zo goed meer her stellen van verontreinigingen. Daardoor komt de kraamkamer functie voor vis en schelpdieren in gevaar. Aanpak Voor de verbetering van het waterbeheer wordt veel verwacht van het herstel van de natuurlijke processen. Om de situatie- zoals die was voor de uitvoering van de Deltawerken- te benaderen of opnieuw te bereiken moet reke ning worden gehouden met aller lei aspecten die verder gaan dan het waterbeheer. Het beleid voor ruimte, milieu, natuur en econo mie komen namelijk evenzeer aan bod. Daarom is de ontwikkeling van een integrale visie op de Del tawateren nodig. Er zal veel gepraat en gestudeerd moeten waterstaat Zeeland. De gedachte is van tijd tot tijd tot een brede consultatie over te gaan. Bij deel aspecten zal mogelijk worden gekozen voor een symposium of studiebijeenkomst, waarbij par tijen gericht worden uitgenodigd. Gaat het om een brede toetsing van uitkomsten van een tussenfa se dan zal iedereen in het Delta gebied zijn zegje kunnen doen. In die situatie zullen informatiebij eenkomsten worden gehouden. De diverse besturen en organisa- worden voordat op alle vragen antwoord kan worden gegeven. Om dat proces zo goed mogelijk gestalte te geven, wordt gekozen voor een projectstructuur waarin maatschappelijk draagvlak tot uit drukking komt. Duidelijk moet zijn op welk niveau deelnemers aan het proces meedoen. Het maakt immers verschil of iemand in een werkgroep ideeen aandraagt en onderzoekt of in een stuurgroep meebeslist over hoe om te gaan met de uitkomsten van dat onder zoek. Werkwijze De provincie is van plan te gaan werken met een stuurgroep, een kernstuurgroep, een project groep en werkgroepen. Voor de bewaking van de dagelijkse gang van zaken wordt een kernteam gevormd uit vier vertegenwoordi gers van de projectgroep: drie van de provincie en een van -rijks- ■MNKHRHHBHR ties van wie de medewerking in de opzet van de integrale visie Deltawateren onontbeerlijk is, zijn al benaderd. Aan de slag Het is de bedoeling dat in juni de diverse structuren gevormd zijn, waarna iedereen aan de slag kan. Tegen de jaarwisseling moet aan de hand van de probleemstelling een gezamenlijke doelstelling worden geformuleerd aan de hand waarvan nadere invulling aan de integrale visie kan worden gegeven. De planning is dat de visie in het najaar van 2002 aan provinciale staten ter vaststelling kan worden aangeboden. Zo'n vijftig jaar na de watersnood ramp zal dan duidelijk zijn hoe de Deltawerken optimaal worden benut en hoe water en land in harmonie met elkaar tot ontwik keling komen. mmmmmmmMmMM Informatie Informatie over de voorbereidin gen voor de integrale visie Delta wateren kan worden ingewonnen bij de directie Ruimte, milieu en water van de provincie. De heer dr. ir. T.S. Blauw van de afdeling landelijk gebied en water, tel. 0118-631126, en mevrouw drs. T.B.M. Westerhof van de afdeling ruimtelijke ontwikkeling, tel. 0118-631928, zijn de medewer kers die achtergronden kunnen geven. De nota Thema's voor de toe komst - agenda voor omgevings beleid, waarin de uitgangspunten voor De Deltawateren zijn gefor muleerd, is gratis verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. Ook exemplaren van het informatieblad, Visie op Deltawateren zijn daar verkrijg baar. Zeelandbrug Voor fietsers en bromfietsers is de Zeelandbrug in verband met de reconstructie afgesloten. Het fietsverkeer is sinds 1 april aan gewezen op een speciale fiets- bus en het reguliere openbaar vervoer. Na 1 november kunnen zij pas weer op eigen kracht over de brug. Tijdens de werkzaamhe den aan de brug geldt voor auto mobilisten een snelheidsbeper king van 50 kilometer per uur en er is een inhaalverbod. Noord-Beveland In de week van 5 juni worden de op- en afritten van de hoofdrij baan in de kruising van de N255 met de weg Kortgene-Colijnsplaat onderhouden en van een nieuwe asfaltdeklaag voorzien. Het ver keer wordt via borden omgeleid. Van 19 juni tot en met 2 juli wor den de op- en afritten van de N255 en de N256, ter hoogte van het viaduct bij Kats, opge knapt. Ook een deel van de hoofdrijbaan valt onder het werk. Gezien de drukte op de door gaande weg Goes-Zierikzee wordt het werk aan de op- en af-ritten zoveel mogelijk in de nachtelijke uren uitgevoerd. Niettemin moet het verkeer worden omgeleid. Zuid-Beveland Van 5 juni tot en met 13 juni wordt gewerkt aan de parallel weg langs de N673 bij Yerseke. Na onderhoudswerk, waarbij onder andere de doorgroeistenen langs de weg opnieuw moeten worden geplaatst, wordt de weg geasfalteerd. Tijdens het werk wordt de weg in gedeelten afge sloten. Het verkeer - zowel gemo toriseerd als langzaam - wordt omgeleid via de Olzendepolder. Het fietspad langs de N671 - Kapelle/Wemeldinge - is van vrij dag 9 juni tot en met vrijdag 16 juni niet beschikbaar wegens onderhoudswerk en het opnieuw asfalteren en aanbrengen van wegmarkering. Het fietsverkeer wordt omgeleid. Afhankelijk van de weersomstandigheden kan er enige verschuiving in de data optreden. Walcheren Van dinsdag 16 mei tot en met vrijdag 9 juni wordt aan de Keersluisbrug in Vlissingen con- serverings- en schilderwerk uitge voerd. Het kan nodig zijn de brug voor het wegverkeer te sluiten. In die gevallen wordt verwezen naar de Sloebrug tussen Vlissingen en Souburg. De werktijden aan de Keersluisbrug en dus ook de daarmee gepaard gaande onge makken, zijn op werkdagen van half acht 's morgens tot vier uur 's middags. Deze week zal ook nog 's avonds worden gewerkt. De zondag na Hemelvaartsdag (4 juni) worden de bruggen over het Kanaal door Walcheren drie uur langer bediend dan gebruikelijk. De bedienmgstijd is dan van negen uur 's morgens tot negen uur 's avonds. Normaal is van tien uur 's morgens tot zeven uur 's avonds. De extra tijd wordt geboden om de drukte van recreanten op het water, als gevolg van het lange weekeinde, te kunnen verwerken. Om het wegverkeer ook ten dienste te zijn wordt de recreatievaart gevraagd zoveel mogelijk van de bediening tussen zeven en negen uur 's avonds gebruik te maken. Rond die tijd zal voor het wegver keer de minste hinder ontstaan van de extra brugbediening. hmshü Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een voorontwerp van het Plan jeugdhulpverle ning 2001-2004 vastgesteld. In het plan is vermeld welke uit voerders van regionale voor zieningen voor jeugdhulpverle ning in 2001 voor bekostiging in aanmerking komen, hoeveel sub sidie zij maximaal zullen ontvan gen en, wanneer van toepassing, welke capaciteit zij hiervoor moeten leveren. Voor de jaren 2002, 2003 en 2004 wordt in het beleidsplan aangegeven welke wijzigingen hierin worden voorzien. Het voorontwerp ligt vanaf 25 mei 2000 tot 3 juli 2000 ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Een ieder kan tot 3 juli 2000 schriftelijk op de inhoud van het voorontwerp reageren bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Provinciale Staten van Zeeland hebben op 28 april 2000 de Nota Wonen en stedelijke ver nieuwing, de Verordening provin ciaal investeringsbudget stedelij ke vernieuwing en de (gewijzig de) Verordening provinciaal stads- en dorpsvernieuwings fonds vastgesteld. In de loop van dit jaar zal met terugwerkende kracht tot 1 januari 2000 de Wet stedelijke vernieuwing van kracht worden. De Wet behelst een bundeling van een aantal subsidies van de Ministeries van VROM, EZ en LNV voor de fysieke leefomgeving. Doelstelling is om tot een meer samenhangend en integraal beleid voor stedelijke vernieuwing te komen. De provincies krijgen op hoofdlijnen een rol op de vol gende terreinen: het bevorderen van de interge meentelijke afstemming van stedelijke vernieuwing het bevorderen van afstem ming van het gemeentelijk stedelijke vernieuwingsbeleid op provinciaal beleid en het verdelen van het provin ciaal investeringsbudget over de Zeeuwse gemeenten Uit oogpunt van een doelmatige inzet van de middelen kan de provincie prioriteiten stellen. In de nota hebben Provinciale Staten de prioriteiten aangegeven voor de stedelijke vernieuwing in Zee land, en de provinciale taken en bevoegdheden nader vorm en inhoud gegeven. Voor de verde ling van de financiële middelen is een verordening vastgesteld. De "Notitie Woningbouw 1995" is de vigerende provinciale beleids nota op het terrein van de volks huisvesting c.q. woningbouw. De looptijd van de notitie is inmid dels verstreken (september 1999). Om in te kunnen spelen op de snelle veranderingen in de volkshuisvesting en de woning markt is het noodzakelijk te bezien of nieuwe provinciale beleidslijnen op het terrein van de volkshuisvesting, of beter gezegd het terrein van het wonen, nodig zijn. De nota gaat daarop in. De nota bevat een nieuw provin ciaal woningbouwprogramma voor de periode van 2000 tot 2010. De Nota Wonen en stedelijke vernieuwing bevat beleidsregels die toegepast zullen worden bij de uitoefening van de bevoegdhe den van Gedeputeerde Staten, zoals die voortvloeien uit de Wet op de ruimtelijke ordening, de Wet stedelijke vernieuwing, de Wet op de stads- en dorpsver nieuwing, de Woningwet, de Wet bodembescherming, de Wet Geluidshinder, de Wet Milieube heer. In de overgangsfase van stads en dorpsvernieuwing (SDV) naar stedelijke vernieuwing (SV) is in het jaar 2000, naast de middelen voor stedelijke vernieuwing, ook nog een budget voor stads- en dorpsvernieuwing beschikbaar. Bij de uitvoering van de stads- en dorpsvernieuwing bestaat onder scheid tussen gemeenten die jaarlijks rechtstreeks van de rijksoverheid een totaal budget ontvangen, en gemeenten die, voornamelijk op project basis, via de provincie hun budget ontvan gen. Ten einde de Zeeuwse gemeen ten de mogelijkheid te bieden vanaf 1 januari 2000 een inte graal beleid stedelijke ver nieuwing te ontwikkelen, en de middelen stads- en dorpsver nieuwing en stedelijke vernieu wing in samenhang met elkaar daarvoor in te zetten, is de Ver ordening provinciaal stads- en dorpsvernieuwingsfonds Zeeland gewijzigd. De wijzigingen hebben betrekking op de gelijkschakeling van recht streekse SDV-gemeenten, tevens programma gemeen ten SV, en niet-rechtstreekse SDV gemeenten, eveneens programma gemeente SV. Concreet betekent dit dat de gemeenten, die binnen de stede lijke vernieuwing aangewezen zijn als programma gemeente, maar binnen de stads- en dorpsver nieuwing geen rechtstreekse •gemeente zijn, hun aandeel SDV- budget van de provincie voor 100% doorgesleuteld krijgen. De landelijke SDV verdeelsleutel zal daarvoor de grondslag vormen. Voor de overige gemeenten bestaan de wijzigingen uit het feit dat de aanvragen stads- en dorpsvernieuwing geïntegreerd moeten worden met de aanvra gen om investeringsbudget stedelijke vernieuwing. De Nota Wonen en stedelijke vernieuwing, de Verordening provinciaal investeringsbudget stedelijke vernieuwing en de gewijzigde Verordening provin ciaal stads- en dorpsvernieu wingsfonds Zeeland liggen ter inzage van 24 mei 2000 tot en met 21 juni 2000 in het provin- 1 ciaal informatiecentrum, Abdij 9, te Middelburg, op werkdagen van 9.30 -12.30 uur en 13.30 - 16.30 uur, en bij de Directie ruimte, milieu en water, het Groene Woud 1, te Middelburg, op werkdagen van 8.00 - 17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kantooruren en een mondelinge toelichting kunt u zich wenden tot de heer H.J. Nijssen (tel: 0118 - 631718). Tegen deze besluiten is geen be zwaar en beroep mogelijk. De Nota alsmede de Antwoord nota Zienswijzen en de beide verordening kunnen eventueel (gratis) worden opgevraagd bij het provinciaal informatiecentrum (tel. 0118-631400). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Schuitvlotstraat 11 te Domburg ernstig is en hebben met het saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) van de heer A.C. van Zweeden te Middel burg ingestemd. De beschikking ligt van 24 mei tot en met 5 juli 2000 ter inza ge bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 juli 2000 een bezwaar schrift tegen de beschikking in dienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben op 15 mei 2000 een - II Hf! i melding Wet milieubeheer ont vangen van Hercules B.V. te Middelburg voor het oprichten van een tankwagen-laadinrichting voor vloeibare harsen en het ver plaatsen van de spuitplaats. Het betreft hier reeds bestaande hars-eindprodukten, die nu in zak ken of bigbags worden afgezet naar klanten. De inrichting is gelegen aan de Herculesweg 35 te Middelburg. De melding ligt van 25 mei tot en met 21 juni 2000 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeen tehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773).

de Faam | 2000 | | pagina 7