Zeelandmodule Parkeren aan de Kousteensedijk Huldiging echtpaar Gerrits GEMEENTE MIDDELBURG «UliiaaiJl Maandag gemeenteraad Parkeermaatregelen Rooiaanvragen Vernieuwd kantoor Rabobank geopend Aanvragen Koninklijke Onderscheidingen Middelburg: fïetsstad 2000? uvv Week 21 Wijziging dienstregeling Openbaar Vervoer fp| Kousteensedijk Woensdag 24 mei 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Tafeltje Dekje MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Twee weken geleden is op deze pa gina aangekondigd dat op woens dag 17 mei jl. de actie Fietsbalans zou plaatsvinden. Deze actie is ech ter verplaatst naar dinsdag 6 juni a.s. Op die dag wordt om 13.00 uur bij V&D (Lange Delft) door de voorzitter van de Enfb het start schol voor de actie gegeven. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 29 mei tot en met zondag 4 juni 2000 Maandag Gebakken tartaar in pittige saus, savooiekool. aardappelen Dinsdag Gehakt in pepersaus, sperziebonen, aardappelen Woensdag Stamppot andijvie Donderdag Kipfilet in groentesaus, rijst Vrijdag Vis, aardappelen, groente Zaterdag Foe yong hai. groente, rijst Zondag Wat de pol schalt Kijkdoos Middelburgop de Expo in Hannover Op 12 mei jl. was op de Middelburgse Markt de inzending van de regio Zeeland voor de Wereldtentoonstelling in Hannover te zien: de "Zee landmodule". Een "kijkdoos" met daarin beelden van Zeeland. Met deze presentatie worden een aantal kenmerkende ontwikkelin gen in de Zeeuwse regio onder in ternationaal voetlicht geplaatst. De drie belangrijke kwaliteiten van Zeeland worden op inzichtelijke wijze benadrukt: de landschappelij ke waarde, de ontwikkelingen van moderne steden waarin allerlei nieuwe vormen van architectuur ontstaan en de unieke infrastruc tuur. Uitgebeeld zijn onder andere de Kwalileilsatlas Middelburg 2030, Zeeland Vakantieland en de Westerscheldetunnel Terneuzen. Hel gaat daarbij niet om hoe Zee land is, maar hoe hel gemaakt wordt. Omdat er slechts een beperkte ex positieruimte beschikbaar is in Hannover, is de presentatie uitge voerd in een zeecontainer, die uit gevoerd is als een meer dan levens grote kijkdoos. Bijzonder aan de Zeeuwse inzending is niet alleen het feit dal twee Middelburgse be drijven hel concept, de uitwerking en de uitvoering voor hun rekening genomen hebben (Futura Infotrans- fer en Mobililas), maar dal er be wust is gekozen voor eerlijk en am bachtelijk handwerk. Het loopwerk en tandraderen van de draaiende presentatie zijn volledig met de hand uit hout vervaardigt. Volgens de opdrachtgever een onwaarschijn lijk mooie oplossing. Wie de presentatie gemist heeft zal naar Hannover moeten afreizen. Daar is deze Zeeuwse bijdrage in het kader van de Nederlandse in zending aan de Expo 2000 van 1 ju ni t/m 16 augustus te zien. Nieuwsgierige blikken in de "kijkdoos (Hans Vergeer) Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Het zal u ongetwijfeld niet ontgaan zijn dat de dag voor Koninginne dag wederom de Koninklijke Onderscheidingen, de zogenaamde lin tjes, zijn uitgereikt. Niet alleen op deze dag, maar meerdere malen per jaar worden personen verrast met een Koninklijke Onderscheiding. Verdienstelijk Mensen die onderscheiden worden hebben zich op een bijzondere wijze verdienstelijk gemaakt tegenover het Koninklijk Huis of de samenleving. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich geruime tijd zo danig voor de samenleving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. Bij de beoordeling hiervan, maar ook voor het bepalen van de hoogte van de onderscheiding, wordt ook in aanmerking genomen of de maatschappelijke waardering voor de bijzondere verdienste al op een andere wijze tot uitdrukking is ge komen. Voordracht Misschien vindt u dal iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke Onderscheiding. U kunt dan een voordracht indienen bij de burgemeester. Het aanvraagtrajecl neemt echter enige maanden in be slag. Dit komt doordal de voordrachten eerst door de gemeente in behande ling worden genomen, daarna door de provincie en tenslotte door het Ka pittel voor de civiele orden in Den Haag. Voordrachten voor een Koninklij ke Onderscheiding met de bedoeling de uitreiking te laten plaatsvinden ter gelegenheid van Koninginnedag 2001 dienen vóór l oktober 2000 bij de burgemeester ingediend te zijn. Voor overige voordrachten geldt een ter mijn van 4 maanden. Informatie Wanneer u een aanvraag van een Koninklijke Onderscheidingen overweegt in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met de kabinetschef van de burgemeester, de heer drs. T. van Gent. Hij is telefonisch bereikbaar op nummer 0118-675 529. (Foto: Ruben O re el) Mensen die met de auto naar zijn dagelijks van 08.00 tot 23.00 Middelburg komen en een bezoek uur. Behalve op 27 mei a.s., dan is brengen aan het centrum, kun- deze garage de gehele dag voor hel nen daar niet altijd een parkeer- publiek gesloten, plaats vinden. Een prima plek is de parkeergarage aan de Kous- Het tarief in de parkeergarage is teensedijk. Daar is bijna altijd 11.1,50 per uur. Parkeren aan de plek om uw auto te parkeren. Kousteensedijk is daarmee goedko per dan bij een parkeerautomaat of De parkeergarage aan de Koustcen- -meter in het centrum van de stad. sedijk is op twee minuten loopaf- Tot 18.00 uur dient betaald te wor stand van de winkelstraten in het den in de garage (op donderdag centrum. Bovendien is de garage avond tot 21.00 uur). Er kan betaald vlakbij de uitvalswegen gelegen. worden met ChippGeener en Chip- De openingstijden van de garage knip. De burgemeester spelt de Gouden Druppel op bij het echtpaar Gerrits Frank Viergever) Dinsdag 16 mei jl. arriveerden de heer en mevrouw Gerrits niets ver moedend op het stadhuis van Middelburg. In de uitnodiging die zij had den ontvangen, stond dat de burgemeester kennis wilde maken met Ter- re des Hommes. In het stadhuis werden de heer en mevrouw Gerrits, te midden van vele andere vrijwilligers, geheel verrast door een toespraak door burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek. Het echtpaar Ger rits werd namelijk onderscheiden met de Gouden Druppel voor hun in zet voor Terre des Hommes gedurende de afgelopen 25 jaar. Het echtpaar Gerrits zet zich al vele jaren in voor de Middelburgse groep. Als dank voor hun uitzonder lijke prestatie, langdurige en trouwe inzet heeft Terre des Hommes Ne derland besloten hen te onderschei den met de Gouden Druppel. De heer en mevrouw Gerrits hebben door hun inzet een breed draagvlak voor Terre des Hommes onder dc bevolking van Middelburg en oms treken weten te creëren. Het echt paar stond aan de wieg van het vrij willigerswerk in Zeeland. Zo zijn zij al jarenlang betrokken bij de dage lijkse activiteiten van de cadeauwin kel in de Sint Janstraat te Middel burg. Met de opbrengst van de win kel kunnen jaarlijks honderden kin deren in de armste delen van de we reld op weg geholpen worden naar een betere toekomst. Terre des Hommes is een internatio nale organisatie die hulp biedt aan 'kansarme' kinderen. 'Kansarm' omdat ze vaak op jonge leeftijd zwaar werk moeten verrichten. Om dat ze verstoken zijn van onderwijs, een gezonde voeding en medische hulp. Terre des Hommes helpt alle kinderen. Ras, geloof ol politieke achtergrond spelen nooit een rol. Zij helpt kinde ren in projecten de door de lokale gemeenschap voor die kinderen zijn geïnitieerd en opgezet Terre des Hommes Nederland krijgt haar gelden onder meer door de ac tiviteiten van de vele vrijwi lligers- grocpcn die over het gehele land verspreid aanwezig zijn. Op Wal cheren zijn er werkgroepen in Mid delburg en Arncmuidcn. De Mid delburgse groep bestaat uit 40 vrij willigers. Vanaf zondag 28 mei a.s. rijden de bussen van conneXXion van en naar Middelburg volgens een nieu we dienstregeling. Lijn 51 ('s Heerenhoek - Middelburg v.v.): de bus rijdt niet verder dan Mid delburg Loskade Station NS. In de ochtendspits veranderen de vertrektij den vanuit 's Heerenhoek, de nieuwe dienstregeling kan men vinden op het internet: www.connexxion.nl Lijn 52 (Domburg - Middelburg v.v.): 's avonds vertrekken de ritten vanuit Domburg eerder. De nieuwe vertrektijden zijn: 18.46, 19.46,21.46 en 22.46 uur. De ritten vanaf 20.00 uur vanuit Middelburg vertrekken ook eerder: 20.20 en 22.20 uur. Om 19.46 en om 21.46 uur vertrekken er extra ritten vanuil Domburg en de rit van 20.46 uur vervalt. Lijn 53 (Koudekerke - Middelburg v.v.): van maandag t/m zaterdag wor den de ritten naar Middelburg in de avonduren tot Domburg ingekort. De ritten van maandag t/m zaterdag naar Domburg worden in de avonduren verlengd tol Middelburg. De gehele weck vertrekken de ritten vanuit Mid delburg 's avonds vier minuten eer der. De rit van 22.46 uur vanuit Dom burg en de rit op zondagavond van 23.20 uur vanuit Koudekerke verval len. Lijn 54 (Koudekerke - Middelburg v.v.): deze lijn vervalt. Men kan ge bruik maken van lijn 104 en lijn 57. met een overstap in Middelburg. Lijn 56 (Vlissingen - Middelburg v.v.): de ritten vanuit Vlissingen ver trekken 's avonds en op zondag alle maal vier minuten eerder, om .52 uur in plaats van .56 uur. Lijn 57 (Middelburg - Vlissingen v.v.): de rit van 18.02 uur vanaf Vlis singen Gravestraat rijdt niet verder dan Middelburg Station NS. Terwijl de rit van 22.50 uur vanaf Hof van Tange naai' Middelburg Station NS voortaan vertrekt om 21.50 uur. De rit van 23.20 uur vanaf Middelburg Nas- saulaan vervalt. Lijn 58 (Vlissingen - Middelburg v.v.): de ritten vanuit Middelburg Dauwendaele richting Vlissingen ver trekken 's avonds en op zondag enige minuten eerder. De rit van 06.38 uur vanaf Vlissingen Bosscnburghweg en de rit van 23.26 uur vanaf Middelburg Station NS vervalt. Dit geldt ook voor de ritten van 17.17 uur en 23.32 uur vanaf Middelburg. De gewijzigde dienstre geling kan men vinden op het inter net: www.connexxion.nl Lijn 59 (Middelburg Stadsdienst): de ritten van 15.32 en 17.02 uur vanaf Middelburg Haringvlietstraal en de rit ten van 15.47 uur en 16.47 uur vanaf Middelburg Torénstraat vervallen. Alle informatie over tijden en buslij nen in en rond Zeeland slaan vermeld in het dicnstregelingboekje. Dit is voor f 3,75 verkrijgbaar bij de bus chauffeurs, de informatiekantoren en diverse winkeliers en (telefonisch) bij conneXXion klantenservice. Dit jaar worden ook op het internet: www.connexxion.nl de belangrijkste wijzigingen overzichtelijk weergege ven. Op sommige lijnen zijn grote wijzigingen van toepassing. Om de reiziger hierover volledig te informe ren is het zelfs mogelijk om de dienstregeling van deze lijnen op te vragen via het internet en vervolgens af te drukken. Algemeen Voor algemene reisinformatie kan men bellen naar OVR: (0900) 92 92 (75 cent per minuut). Voor alle oven- ge informatie kan contact worden op genomen met conneXXion klantem service (0900) 266 63 99. Volgende week maandag, 29 mei 2000, is weer een reguliere vergadering van de gemeenteraad van Middelburg. De vergadering begint om 16.00 uur en is vanaf de publieke tribune door iedereen bij te wonen (bereik baar via de trap op de hoek van Markt en de Lange Noordstraat). U kunt de publieke tribune bereiken via de trap op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat. Indien u moeilijk trappen kunt lopen, kunt u contact opnemen met de boden van het stadhuis. Zij zijn telefonisch bereikbaar op nummer 0118-675 403. De stukken behorende bij onder staande agenda liggen ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuis- straal 2 te Middelburg. Deze is dagelijks geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De agenda voor de vergadering is als volgt: 1Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg d.d. 21 februari 2000 2. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg d.d. 25 februari 2000 3. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg d.d. 20 en 21 maart 2000 4. Mededelingen en ingekomen stukken Hamerstukken 5a. Benoeming in diverse bestu ren n.a.v. wethouderswisse ling en nieuwe portefeuille verdeling 5b. Voordracht benoeming be stuurslid school voor primair onderwijs Walcheren 5c. Benoeminglid bestuur openba re rechtspersoon openbaar pri mair onderwijs op Walcheren 5d. Begroting Stichting voor Openbaar Voortgezet Onder wijs op Walcheren 5e. Aankoop perceel grond aan de Nadorslweg 51; Verzamelvoorstel tot het wij zigen van de begroting 2000 en het verlenen van kredieten 5g. Herbestemming vrijgekomen school locaties 5h. Bijdrage in kosten verbetering leefbaatheid in woonzorg complex De Haagbeuk (Veld- zigt) 5i. Internet op de werkplek; 5j. Wijziging Algemene Plaatse lijke Verordening Middelburg 1997 (6e wijziging) 5k. CV-installatie Molenwater 4a (huisvesting AMA's) 51. Vaststelling "Organisatie-ver ordening Gemeente Middelburg 2000" 5m Verkoop Herengracht 54 5n. Wijziging regeling godsdienst en vormingsonderwijs Discussiepunten 6. Aankoop perceel ruwe bouw grond aan de Akkerlaan ten be hoeve van uitbreidingsplan Ha- zenburg en verkoop perceel aan de Oude Kleverskcrkseweg 7. Aankoop gronden van de Pro vincie t.b.v. de ontwikkeling Stationsgebied 8. Vaststelling exploitatieopzet "Stromenpoort" en beschik baar stellen krediet 9. Het vaststellen van de exploi tatieopzet "Hazenburg" en het beschikbaar stellen van het aanvullend krediet voor de eerste fase 10. Beslissing over voortzetten artikel 19 WRO-procedure m.h.t. functiewijziging Zaagmolenpolder 3 11Kredietaanvraag 4e fase Veersepoort 12. Dekkingsvoorstel herstructu rering Magistraatwijk 13. Beschikbaar stellen startkre- diet binnenstadsmanagemcnl 14. Uitvoering amendementen "Verkeersondcrzoek Hoofd wegennet Schroeweg/Tangent etc." raadsvergadering 21 maart 2000. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweek- goed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Foto: Eduard Engel Een kastanje aan de Hannic Schaftstraat Een meidoorn aan het Van Epenpark Drie linden aan de Sint Pieterslraat (Voormalig Rijksarchief) Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer. tel. 0118-675 312. U heeft het ongetwijfeld al gehoord of gelezen: zaterdag 27 mei a.s. worden in Middelburg weer de Four Freedom Awards 2000 uitgereikt. Dit evenement vindt eens in de twee jaar in Middelburg plaats. In het tussenliggende jaar worden de Four Freedom Awards in de Verenigde Staten van Amerika uitgereikt. Dit jaar is Middelburg dus weer aan de beurt. In verband met de organisatie, de pers en de (prominente) aanwezi gen zullen de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de uitreiking en de dag zelf diverse maatregelen geno men worden. Deze maatregelen hebben vooral betrekking op het parkeren in de binnenstad. Dc stra ten waarvoor een parkeerverbod geldt, staan hieronder op een rijtje. De sectie Parkeerbeheer van dc ge meente Middelburg zal ter plekke tijdig (vanaf donderdagavond) aan geven dal er niet geparkeerd mag worden. Wanneer er toch nog auto's staan op het moment dal het gebied ge heel autovrij moet zijn (vrijdag en zaterdag), zal de sectie Parkeerbe heer de eigenaar van de auto bena deren. Indien de eigenaar niet be reikt kan worden of indien hij/zij het verzoek lot verplaatsing ne geert, zal de sectie Parkeerbeheer de auto laten wegslepen. Voor de volgende straten en pleinen geldt dat deze autovrij gemaakt die nen te worden. Onder den Toren (reeds vanaf donderdagavond autovrij) Koorkerkhof (vanaf vrijdag avond) Pleintje Koorkerkstraat (vanaf vrijdagavond) Korte Burg (vanaf vrijdagavond) Balans (vanaf vrijdagavond) Sint Pieterstraat (vanaf vrijdag avond) Damplein (vanaf vrijdagavond) Route In verband met de doorgaande route van H.M. de Koningin, dient de Bleek op zaterdag vanaf 08.00 uur geheel autovrij te zijn. De bewoners zijn hiervan reeds schriftelijk op de hoogte gesteld. Bewoners met een parkeervergunning mogen die dag op alle parkeerplaatsen in de bin nenstad parkeren, ongeacht het soort vergunning. De verwachting is dat dit parkeerverbod tot uiterlijk 16.00 uur duurt. In verband met bovengenoemde route zullen rondom de Sportlaan, dc Veersesingel en de Koepoortlaan ook verkeersmaatregelen genomen worden. Deze worden ter plaatse aangegeven. Parkeerterrein Molenwater Hel parkeerterrein Molenwater is zaterdag 27 mei a.s. de gehele dag afgesloten voor hel publiek. Vergunninghouders Houders van parkeervergunningen kunnen vanaf vrijdag 26 mei om 13.00 uur in de gehele binnenstad parkeren op plaatsen met parkeer- apparatuur en belanghebbenden plaatsen. Dit geldt niet voor hou ders van een G-parkeervergunning (woon-werkverkeer). Garage Kousteensedijk De garage aan dc Kousteensedijk is zaterdag 27 mei a.s. de gehele dag niet voor het publiek toegankelijk. Abonnementhouders kunnen op die dag WEL gebruik maken van deze garage. Burgemeester Spahr van der Hoek en directeur de Hooge openen het ver bouwde hoofdkantoor Frank Viergever). Vrijdag 12 mei jl. heeft burge meester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek het verbouwde hoofd kantoor van dc Rabobank aan de Lange Geere te Middelburg her opend. Samen met de heer C.L. de Hooge, directeur van de Rabo bank, draaide de burgemeester aan een rad waarmee de ver nieuwde ingang toegankelijk werd. Nel iets meer dan acht maanden daar voor hield de burgemeester op dezelf de plaats een toespraak. Toen was het om het kunstwerk "De Wand" te ont hullen. Achter deze wand zijn dc afge lopen maanden vele mensen hard be zig geweest om het hoofdkantoor te verbouwen en daarmee nieuwe uitstra ling te geven. Een kantoor met een uit straling die past bij de Rabobank, maar zeer zeker ook bij Middelburg.

de Faam | 2000 | | pagina 3