Zelf 'knutselen' met de verkoop van een huis kan voor problemen zorgen Woonbon 4 Verfrissende kijk op de ruimtelijke ontwikkeling Haastige spoed is echt zelden goed Het aantal sloopwoningen neemt toe door veroudering Huurprijzen inclusief huurverhoging per 1 juli 2000 Met de huidige huizenmarkt lijkt het kinderlijk eenvoudig om een huis te verkopen. De geïnteresseerden staan vaak in de rij en de verleiding is dan ook groot om voor de verkoop geen make laar/bemiddelaar in te schakelen. De verkoop in eigen hand houden kan immers een hoop geld schelen.Toch kan een zogenaamde 'doe-het-zelf- verkoop' ook een hoop geld kósten. I ONVOLLEDIG OF ONJUIST INGEVULDE WOONBONNEN WORDEN NIET IN BEHANDELING GENOMEN. Woensdag 24 mei 2000 ,cyt \ng c V Bezoekadres: Markt 2, 4416 AH KrOmingen. Postadres: Postbus 14, 4416 ZG Kruiningen. Telefoon: 0113-396400. Openingstijden Maandag t/m donderdag: 8.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur. Vrijdag: 8.00 - 12.00 uur. Valckenisseweg 54, Rilland ADVERTENTIE 632 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f679,96 beschikbaar per 28 juni 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 3 Inkomen vanaf f 2.200,00 Mooie hoekwoning op loopafstand van het dorpscentrum. Deze woning is ideaal voor jonge starters. ADVERTENTIE 705 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 2 huurprijs f494,72 beschikbaar per 1 juli 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 3 Inkomen vanaf f 1.600,00 Stenge 28, Yerseke Recent gerenoveerde kleine 2 onder 1 kap woning, voorzien van een besloten achtertuin. Een goed koopcontract kan bijvoorbeeld even tuele latere problemen opvangen en de make laar/bemiddelaar weet precies hoe zo'n goed koopcontract eruit hoort te zien. De verkoper heeft een meldplicht ten opzich te van de kandidaat-koper. Dit betekent dat eventuele nadelige omstandigheden eerlijk verteld moeten worden. Gebeurt dit niet, dan kan de verkoper achteraf op behoorlijke claims rekenen. Een goede makelaar/bemiddelaar kan op dat gebied een belangrijke rol spelen, maar dan mag van hem als deskundige ook extra zorg vuldigheid worden verwacht. Hij mag natuur lijk proberen een zo hoog mogelijke prijs voor de woning te krijgen, maar hij moet de koper ook voorlichten over zaken die de verkoop prijs negatief kunnen beïnvloeden. Tot die ne gatieve zaken kunnen bijvoorbeeld horen: erf dienstbaarheden, kettingbedingen, verwachte wijzigingen van het bestemmingsplan, veront reiniging in de bodem en ook niet direct waar neembare gebreken. Maar let op: als de make laar/bemiddelaar bij die informatie tekort schiet, is dat in principe het risico de verko per. De koper moet natuurlijk ook zelf zorgen dat hij zich op de hoogte heeft gesteld van al les wat voor hem de waarde van de woning beïnvloedt. In principe kan gesteld worden dat, hoe directer de koper vragen stelt, hoe specifieker de verkoper moet zijn. Als een aspi rant-koper een vraag stelt over de eventuele geluidshinder, veroorzaakt door de buren (dit omdat hij thuis wenst te werken) dan zal de verkoper ook moeten vertellen dat hij daar mee wel eens een enkele keer problemen heeft gehad, iets wat hij anders waarschijnlijk niet had hoeven noemen. Zowel op het gebied van het koopcontract als op het gebied van de informatieplicht is naast de makelaar/bemiddelaar overigens ook de no taris deskundig. Voor de zakelijke kant kan echter beter een makelaar/bemiddelaar inge schakeld worden. PR1MOS, het Prognose-, Informa tie-, en Monitoring Systeem, biedt een prognose van de toekomstige ontwikkeling van de bevolking, de huishoudens en de kwantitatieve woningbehoefte op nationaal en regionaal niveau. Met behulp van een monitoring- systeem wordt jaarlijks nagegaan in hoeverre de voorspelde en de feitelijke ontwikkelingen met el kaar overeenkomen. Voor het Rijk dient deze raming om inzicht te krijgen in de toekomstige nieuw- bouwopgave De woningbehoefte wordt in be langrijke maté bepaald door de ontwikkeling van het aantal huis houdens. Door nieuwbouw kan in die behoefte worden voorzien Er is echter niet alleen nieuwbouw nodig om de groei van het aantal woningbehoevende huishoudens op te vangen, maar ook om het huidige woningtekort in te lopen en ter vervanging van woningen die in de komende jaren gesloopt zullen worden. Verwacht wordt dat het aantal woningen dat jaar lijks wegens technische en econo mische veroudering gesloopt wordt, geleidelijk toeneemt. Om in de groei van de woningbehoef te te voorzien, moeten er tot het einde van de Vinex-periodc 445.000 woningen worden bijge bouwd. In de periode 2005 - 2009, ook wel 'Actualisatie Vinex' genoemd, is de jaarlijkse uitbrei dingsbehoefte wat lager dan in de Vinex-periode omdat het aantal huishoudens steeds minder snel groeit. Rij een gelijk blijvend woningte kort bedraagt de totale nieuw- bouwbehoefte tot en met het jaar 2004 584.000 woningen. Bij een productie van bijna 700.000 wo ningen zou het huidige woningte kort in 2005 (in theorie) dus gere duceerd zijn tot nul. Dat haastige spoed zelden goed is, wordt ook in de hui zenmarkt regelmatig gevoeld. Zo kan het bijvoorbeeld ge beuren dat er te snel een huis wordt gekocht. Onderzoek heeft uitgewezen dat de druk op de woningmarkt tot gevolg heeft dat veel mensen genoe gen nemen met 'tweede keus'. Deze mensen lopen dus het ri sico dat ze iets later wél hun droomhuis vinden. En dan? Wie de koop van de 'tweede keus' niet meer door wil laten gaan, krijgt niet alleen te ma ken met de boete van tien pro cent. van de koopsom. In prin cipe geldt de boete als schade vergoeding, maar uit de geslo ten overeenkomst kan volgen, dat als de door de verkoper ge leden schade hoger is dan de boete van 10% van de koop som, dit ook van de koper ge vorderd kan worden. De verkoper kan namelijk ook nakoming van de koopover eenkomst eisen. De boetebe paling is namelijk niet bedoeld om 'snelle vogels' de mogelijk heid te geven om onder de overeenkomst uit te komen.Af spraak is nu eenmaal afspraak en als het huis is gekocht, kan de koper desnoods via de rechter gedwongen worden om mee te werken aan het no tarieel transport. Als er bepaalde gebreken aan de woning zijn, waar de koper niet op had gerekend, kan de koop wel ongedaan worden gemaakt, maar 'een betere koop' is hiervoor geen argu ment. Ais de verkoopprocedu re voor 'de tweede keus' al is gestart, is het dus zeker niet raadzaam om ook pogingen te ondernemen om "het droom huis' te kopen, zonder eerst za ken te regelen met de verko per van hei inmiddels gekoch te pand. Edisonstraat 19, Kruiningen FAAM/VLISSINGER WONEN IN DE GROENE RUST VAN REIMERSWAAL Reimerswaal staat bekend om de rust die er is. Het is één van de weinige ge bieden jn Nederland, die nog niet dicht bevolkt zijn. U kunt er heerlijk wandelen of fietsen. In Reimerswaal is er volop werkgele genheid. In Yerseke hebben we de mos sel- en oestercultuur. Hansweert richt zich op de scheepvaart. In Kruiningen is de procesindustrie goed ontwikkeld Krabbendijke heeft haar fruitteelt en Ril land ontwikkelt zich op het gebied van transport. Wonen en werken kan dus heel goed samengaan in Reimerswaal. Heeft u interesse in één van onze wo ningen? Lees dan voor het invullen van de woonbon de onderstaande informa tie even door. DE SPELREGELS Bij elke advertentie zijn de kenmerken van de woning vermeld, Daarbij is ook aangegeven voor welke doelgroep de woning is bedoeld. Als u aan die voor waarden voldoet, kunt u voor de woning in aanmerking komen. Het als voorwaarde genoemde gezinsin komen bestaat uit alle bruto inkomens van het huishouden, uitgezonderd de in komens van gezinsleden jonger dan 18 jaar. Inkomen uit vermogen behoort tot het gezinsinkomen. SELECTIEVOLGORDE Als u over een urgentieverklaring be schikt, dan krijgt u voorrang voor een passende woning. Daarnaast spelen de woon-werk afstand en de woonduur een belangrijke rol in de volgordebepaling. Degenen die wer ken in Reimerswaal of in een naastgele gen gemeente, zijn economisch gebon den. Natuurlijk dient u wel te voldoen aan de gestelde voorwaarden. AANMELDING Heeft u interesse in één of meer wonin gen? Vul dan de woonbon in en stuur deze zo spoedig mogelijk op. U kunt per woonbon hoogstens op 3 advertenties reageren. Als u over een klantnummer beschikt, dan hoeft u het onderste deel van de woonbon niet meer in te vullen. U ont vangt een klantnummer, zodra u voor de eerste keer een woonbon heeft inge zonden. Bent u niet in de gelegenheid om de Woningkrant door te nemen, dan kunt u ons een zoekopdracht geven. Wij zullen dan woningen voor u selecteren die aan uw wensen voldoen. Neem met ons contact op als u een zoekopdracht wilt geven. Als u voor een woning in aanmerking komt, nodigen wij u uit voor een nader gesprek en een bezichtiging. Mochten uw gegevens bij controle met blijken te kloppen, dan vervalt het aanbod. Na de bezichtiging krijgt u één dag be denktijd om definitief te beslissen. Als u geen bericht ontvangt, dan bent u niet geselecteerd voor een woning en kunt reageren op de advertenties in de volgende Woningkrant. NADERE INFORMATIE Nadere informatie over het huren van een woning treft u aan in onze brochu re, die op ons kantoor verkrijgbaar is. Heeft u vragen of opmerkingen over het huren van een woning van de Stichting AWR (voorheen Algemene Woning bouwvereniging Reimerswaal) dan kunt u ons bellen. Wij zullen u graag nader intormeren. Woonbonnen dienen uiterlijk dinsdags aansluitend op de bezorging van deze Woningkrant vèör 12 uur in ons bezit te zijn. Leuke tussenwoning met grote tuin, gelegen in een rustige buurt. Deze woning is uitermate geschikt voor starters. VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 2-4 Inkomen vanaf f 3.400,00 Mooi gelegen hoekwoning aan een pleintje. De woning wordt voor zien van nieuw sanitair en nieuw tegelwerk in de badkamer, toilet en keuken. Ruime tussenwoning met tweede toilet in de badkamer en een vaste trap naar de zolder, gelegen in een rustige buurt. Op de begane grond, aan een leuk plantsoen gelegen, recent gemo derniseerde woning voor ouderen. I Mijn belangstelling gaat uit naar: 1 I 1 I 1 Advertentienr.:Adres: 2 Advertentienr.:!..Adres: 3 Advertentienr.:Adres: I 1 l 1 I Achternaam:Voorletters: Geb.datum:MA/ I I Ik heb een klantnummer: O ja O nee I Mijn klantnummer is: CjL]lZOÖCIO (Als u een klantnummer heeft, hoeft u hieronder niets in te vul- len) Adres: Postcode plaats: Overdag telefonisch te bereiken op (privé): Overdag telefonisch te bereiken op (werk): Naam partner:voorletters: Ik betrek de woning met:personen Mijn bruto gezinsinkomen is: per maand/jaar I Ik woon in een zelfstandige woonruimte J O ja, sinds O nee j Economische binding O nee O ja plaats van het werk: aantal km woon/werk: Vliedbergstraat 13, Rilland ADVERTENTIE 745 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f 642,00 beschikbaar per 30 juni 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 3 Inkomen vanaf f 2.000,00 Kerseplein 36, Krabbendijke ADVERTENTIE 768 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f 877,86 beschikbaar per 18 augustus 2000 Sloestraat 6, Hansweert ADVERTENTIE 776 Molenmeet 18, Kruiningen ADVERTENTIE 793 Nostalgische tussenwoning, waar overname van inventaris tot de mogelijkheden behoort. Gelijkvloerse woning op de begane grond. Het gezellige complex heeft een rustige ligging met uitzicht op een groen plantsoen. Kerseplein 14, Krabbendijke ADVERTENTIE 788 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f 829,05 beschikbaar per 1 september 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 2 - 4 Inkomen vanaf f 3.200,00 Aan een pleintje gelegen hoekwoning in een kindvriendelijke buurt. De keuken, badkamer en toilet worden voorzien van nieuw tegelwerk en sanitair. woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f 665,34 beschikbaar per 14 juni 2000 woningtype seniorenwoning aantal slaapkamers 1 huurprijs f 542,41 incl. serv.kst. beschikbaar per 18 augustus 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 45 jaar Aantal personen 1 - 2 Inkomen vanaf f 1.600,00 Begonialaan 8, Yerseke ADVERTENTIE 796 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 4 huurprijs f849,99 beschikbaar per 7 juni 2000 woningtype seniorenwoning aantal slaapkamers 2 huurprijs f 906,32 incl. serv.kst. beschikbaar per 28 juni 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 55 jaar Aantal personen 1 - 2 Inkomen vanaf f 1.600,00 Nabij het centrum gelegen starterswoning. Ideaal voor de handige doe-het-zelver. De woning wordt verwarmd met lokale verwarming. Leuke starterswoning op loopafstand van het centrum en de Wester- schelde. VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 3 inkomen vanaf f 2.000,00 ADVERTENTIE 777 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 2 - 5 Inkomen vanaf f 3.200,00 ADVERTENTIE 781 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f482,70 beschikbaar per 23 juni 2000 ADVERTENTIE 786 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f 601,96 beschikbaar per 23 juni 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 3 Inkomen vanaf f 1.800,00 Valckenisseweg 28, Rilland VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - Inkomen vanaf f 1 Bouwfonds sponsort dit jaar voor de tweede den, behalve dat bij liet kiezen van gewenste eerste ronde is eind mei. Meer informatie over keer de prijsvraag 'Het aanzien van Neder- combinatiemilieus, het wonen en het ge- de prijsvraag is te vinden op www.nirov.nl/eo- land'. Deze prijsvraag wordt georganiseerd bruikselement in ieder geval meegenomen wijers/index.html of op te vragen bij :Frank door het Nederlands Instituut voor Ruimtelij- moeten worden. De sluitingstermijn voor de Evers (070) 302 84 39. ke Ordening en Volkshuis vesting (NIROV) en is be doeld voor jonge ruimtelijk ontwerpers, planners, kun stenaars, industrieel ontwer pers en anderen die op de één of andere wijze geïnte resseerd zijn in ruimtelijke ontwikkeling in toekomstig Nederland. De deelnemers moeten jonger dan 35 jaar zijn op januari 2001 In de eerste ronde van de prijsvraag worden de deel nemers uitgedaagd om te komen met ideeën omtrent verschillende combinaties van wonen, werken, winke len. recreëren en/ of ver plaatsen. Voor deze ronde gelden nauwelijks beperkin gen aan de wijze van inzen- Foto: LEUNIS VERLINDE

de Faam | 2000 | | pagina 21