Best'Oranje! Edah Vlissingen is de hele week tot 22.00 uur geopend!* Nooit meer bang Eenakters in Vestzak99 Edah KOOPZONDAG VLISSINGEN *zaterdag tot 20.00uur dat het koud wordt! 28 MEI KOOPZONDAG Gouden geboortesieraden exclusief bij: JuwelierVkÜr DERJMADEN WOENSDAG 24 MEI 2000 JAARGANG 101 - NUMMER 21 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN ©QMGWQK] Toneelgroep De Zeeuwse Komedie uit Vlis singen sluit het theaterseizoen af met een eenakter-avond. Zaterdag 27 mei is in Theater Vestzak99 in Vlissingen een selectie te zien uit het ZCA-eenakterfestival dat eer der deze maand in Zierikzee plaatsvond. Het gaat om drie eenakters, waaronder 'Noor derzon', waarmee De Zeeuwse Komedie zelf voor het voetlicht stond in Zierikzee. a.s. zondag 28 mei Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: Edah Vlissingen, Giacisstraat 22. Koudwatervrees met een persoonlijk tintje'. Zo omschrijft de 37-jarige Marco Rave uit Drei- schor de tegenstand die hij de afgelopen twee maanden ondervond vanwege zijn initiatief zich in Goes te vestigen als zelfstandig gerechtsdeur waarder. De vijf gerechtsdeurwaarders op Wal cheren en de Bevelanden probeerden dat te voor komen omdat hun gebied te dun bevolkt zou zijn om werk te bieden aan nog een deurwaarder. Zij spanden twee procedures aan, maar verloren. Op het vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden wordt vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 mei mei van 11 tot 17 uur een spectaculaire vlieg- show gehouden. Het festijn is georganiseerd door de bedrijven die op het vliegveld zijn gevestigd en de Aero Club Zeeland is zater dag ook aanwezig. Aero Club Schelde-kist Imha computers software: KLEINE MARKT I VLISSINGEN Tel. 0118-412605 ^StBiB L!077^ 1 BEW. EX/ ^/ODELBV32^ Spuistraat Vlissi ngen tel: 0 l 18 422100 www.spui.nl In het teken van het maandthema JAPAN presenteert 't Spui komende vrijdag 26 mei KYOKO 1SHIKAWA, een Japanse dame, getrouwd met Si mon Dekker, landbouwer in Arnemuiden. Zij zijn dan net een paar dagen terug van een bezoek aan Japan en brengen hun verhalen en foto's mee. Kyoko zal vooral ingaan op de cultuur van Japan en hoe zij het leven in Nederland ervaart. Vanaf 19.30 uur in de themakamer "Landen en reizen". 't Spui daagt u uit. Schrijf een KORT VERHAAL en word beroemd in heel Vlissingen! Behalve bioscoop- en boekenbonnen worden de vijf beste verhalen gebundeld in een echt boek. Het verhaal mag één tot vijf A-vier- tjes lang zijn en inzendingen zijn welkom tot uiterlijk 10 juni 2000 in 't Spui. Jong en oud kan meedoen, er zijn prijzen voor twee categorieën: tot 13 jaar en daarboven. Ook voor lezers van bibliotheek Oost-Souburg. In de boekhandel is nieuw binnengekomen: DEN WATER- t) SCHAPPELSEN ENGEL, twee eeuwen scheepsstremmingen om en nabij Westkapelle van Cor Heijkoop: en BEZETEN VAN ETEN, het nieuwste kookboek van Two Fat Ladies. In bibliotheek Oost-Souburg staat een keur aan reisboeken rond het thema AVONTUURLIJK REIZEN uitgestald en is de Reisboe- kengids 2000 gratis verkrijgbaar. In Oost-Souburg wordt de jaarlijkse Karolingenmarkt ge houden en in Middelburg wordt het komende weekend Winkelcentrum Dauwendaele feestelijk heropend. Uitgeverij Deboektant uit Oostvoorne heeft het fotoboek 'Zoutelande in vroeger tijden' uitgegeven. Het boek is samengesteld door P. Davidse uit Meliskerke en bevat zo'n negentig vooroorlogse foto's van Zoutelande. Jan Zwemer gaat in Walchers Plat in op de relatie tussen ge schiedenis en dialect. Rosa King speelt dit weekend in De Pompe in Goes en bij 't Beest draait de film 'Zij gelooft in mij' over het le ven en werken van volkszanger André Hazes. De Feen Brothers komen samen met hun 'sister' naar de Klove niersdoelen in Middelburg. Adjunct-directeur Bas van der Schelde neemt afscheid van RWS. In de Woningkrant blikt hij terug op zijn ruim vijfendertigjarige loopbaan bij de Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking in Goes. In Beveland is de verkiezing van de Beste Buur gehouden. De prijswin naars staan in de Woningkrant. Makelaar Arthur Aers- sens is een eigen makelaarskantoor begonnen in Koude- kerke. In de nog jong maar dikker wordende orderporte feuille heeft Aerssens onder meer de verwerving van een aantal panden in de Walstraat-zuid, het verpauperde deel van de Vlissingse winkelstraat. Advertentieverkoop (0118) 484 316 Redactie (01 18) 484 276 Bezorgklachten (0800) 023 1231 Uitgebreid colofon: zie pagina zoekertjes (advertentie) Toilet vloeistof Aqua Kem 1 liter De twee andere eenakters die de laatste zaterdag van mei worden opgevoerd in Vlissingen zijn: 'Moederfi guur' van Stichting Hen- drikje uit Goes en 'Vuilnis' van het Middelburgs Theater. Alle drie de eenakters hande len over relaties tussen men sen. Kaarten voor de eenak teravond in Vlissingen kosten vijftien gulden en zijn verkrijg baar aan de kassa van het Theater Vestzak99 in de voor malige Willem-lil kazerne aan de Oranjestraat. Telefonisch reserveren kan ook op nummer 0118-416454. De eenakters in Vestzak99 be ginnen om 20.15 uur. (advertentie) IEDERE LAATSTE ZONDAG VAN DE MAAND MEER DAN 80 WINKELS GEOPEND!! (advertentie) Grote Kade 15-19 Breskens Telefoon 0117-381665 De 3 principes van Edah: Prettig winkelen. Compleet assortiment. Scherpe prijzen. Toe aan een Hoog Rendement-ketel? Vraag naar het Nefit Warmte Garantie Plan. Nu met kans op één jaar gratis stoken! Bel 0570 - 67 85 00 |Jjl|l voor de actievoerende Nefit dealer bij u in de buurt. NEFIT Vergadering gemeenteraad Rooiaanvragen Zeelandmodule advertentie Koudwatervrees met persoonlijk tintje door Marijke Vael Dat houdt in dat de kandidaat deurwaarder, die tot voor kort actief was in Zierikzee, binnen kort wordt beëdigd als ge rechtsdeurwaarder en 5 juni de deur opent van zijn kantoor aan Joachimikade in Goes. „Ik heb altijd geweten dat het goed kwam, maar de afgelopen maanden waren heel span nend. Rechtspraak is soms wis pelturig en de confrontatie met de weerstand van collega's le verde de nodige stress op. Bo vendien zat ik met mijn vrouw en twee kinderen ineens zonder inkomen omdat ik mijn baan als kandidaat-deurwaarder 1 fe bruari opzegde in de verwach ting aansluitend daarop mijn, reeds ingerichte, kantoor in Goes te kunnen openen". Marco Rave werd reeds op de middelbare school enthou siast voor 'het vak' toen de le rares recht daar informatie over gaf. „Ik wilde een beroep waarbij ik met mensen kon omgaan en dat paste bij mijn economisch-administratieve aanleg". Na het voltooien van de opleiding deurwaarder werkte hij als kandidaat-deur waarder op kantoren in Rot terdam, Dordrecht en Zierik zee. „Ik wilde graag een eigen kantoor, maar dat was tot voor kort alleen mogelijk door overname van het kantoor van een collega die uitgekocht wilde worden. Ik merkte dat ik niet verder kwam". Rave kreeg hoop toen de Tweede Kamer in overleg met de Koninklijke Vereniging Ge rechtsdeurwaarders (KVG) een nieuwe Gerechtsdeur- waarderwet ontwikkelde waarmee 'onder voorwaar den' vrije vestiging mogelijk werd. Toen in 1997, vooruitlo pend op de invoering daar van, een interim-wet van kracht werd greep hij zijn kans. De kandidaat-deurwaar der maakte een marktanalyse, een onderneming- en finan cieringsplan en legde dat voor aan de landelijke Commissie Gerechtsdeurwaarders, zoals voorgeschreven in de aanvul lende voorwaarden voor vrije vestiging. In januari van dit jaar berichtte de commissie dat zij geen bezwaar had te gen het plan, dat Rave jaar lijks had geactualiseerd. Een mening die niet werd ge deeld door de vijf gerechts deurwaarders in het gebied. Zij reageerden op publicatie van het voornemen van Rave in de Staatscourant met een bezwaarschrift. „Wij hebben het plan aangevochten omdat de cijfers uit 1997 waarop het was gebaseerd niet meer ac curaat waren. Voordat vrije vestiging aan de orde was werd in dunbevolkte gebieden Marco Rave: „Wanneer de welvaart toeneemt zijn bedrijven juist eerder bereid geld te investeren in deurwaarders". foto Marieke Mandemaker. als Zeeland de norm gehan teerd: één gerechtsdeurwaar der op 70.000 mensen. Wan neer Rave erbij zou komen zou dat een op de 50.000 mensen zijn, aldus gerecht deurwaarder R. Bongers van deurwaarderskantoor Bongers Duym Van Doorn uit Middel burg. Samen met collega's uit Goes voerden de deurwaar ders in hun bezwaarschrift aan dat het ondernemings plan van Marco Rave veel te rooskleurig was. Deurwaar ders zouden minder werk heb ben omdat mensen door de bloeiende economie meer ge neigd zijn hun rekeningen te betalen. Staatssecretaris van justitie J. Cohen wees die ar gumenten van de hand. Te recht volgens Rave. „Wanneer de welvaart toeneemt zijn be drijven juist eerder bereid geld te investeren in deur waarders, zodat kleine boekin gen die ze anders zouden af schrijven toch worden geïnd". De toename van de welvaart heeft volgens de kandidaat gerechtsdeurwaarder uit Drei- schor geen invloed op het be taalgedrag van mensen. „Er zijn altijd mensen die hun rekeningen niet betalen, dat is een bepaalde houding. Slecht betaalgedrag wordt ook vaak veroorzaakt door ingrijpende persoonlijke gebeurtenissen zoals een scheiding of sterfge val. Mensen worden dan zo overspoeld door gevoelens dat ze het betalen van rekeningen van ondergeschikt belang vin den". De Walcherse en Beve- landse gerechtsdeurwaarders vroegen de bestuursrechter het besluit van de staatssecre taris te schorsen, maar die be sliste anders. De beleidsregels en de nieuwe wet beogen een soepeler vestigingsbeleid voor deurwaarders. Daarbij wordt vooral gekeken naar marktwer king en beleidsplan. Volgens Bongers heeft het mi nisterie daarin bij het beoor delen van het plan van Rave een beoordelingsfout ge maakt. „Het gaat ons niet om de persoon Rave, maar om de wijze waarop Den Haag de nieuwe regels toepast. Ze hebben hun werk niet goed gedaan". Toch is de groep deurwaarders niet van plan om een bodemprocedure te beginnen om alsnog gelijk te krijgen. „Dat duurt twee jaar. Wanneer we in het gelijk zou den worden gesteld wordt de vestiging van Rave toch niet meer terug gedraaid omdat hij dan al lang aan het werk is". (advertentie) Er worden onder meer stunt vliegers, een luchtballon, heli kopter en vijfentwintig vlieg tuigen van de Engelse Grum man Tïger Club verwacht. De Aero Club Zeeland verzorgt onder meer proeflessen en kennismakingsvluchten boven Walcheren. Het Vlissingse au tobedrijf Toyota De Jonge is alle drie de dagen aanwezig op het Vliegveld Midden-Zee land met een autoshow. Toch ligt het hoogtepunt van het evenement op zaterdag. Zo bestaat zaterdag en zondag de mogelijkheid om een rond vlucht met een luchtballon over het Veerse Meer te ma ken. 's Middags komt Euro pees kampioen stuntvliegen Frank Versteegh naar het vliegveld voor een spectacu laire luchtshow. De vijfentwin tig kisten van de Grumman Tï ger Club worden vrijdag al op het vliegveld verwacht. Zaterdag is de Aero Club Zee land de hele dag actief. De club telt zo'n vijfentachtig le den die voor een groot deel actief vliegen op het vliegveld in Arnemuiden. „De open dag is prima geschikt voor enthou siastelingen om eens kennis te maken", vertelt Reint Laan van de Aero Club Zeeland. „Er is altijd veel belangstelling en Bertie Korstanje, first-pilot van de Saab Safir die in 1954 is gebouwd door de Schelde. foto Jaap Wolterbeek op zo'n dag is de drempel wat lager om eens bij een vlieg club te gaan kijken. Er kunnen proeflessen gemaakt worden en wie het liever nog wat vrij blijvender houdt kan een ken- nismakingsvlucht maken. Voor donateurs is dat één keer per jaar gratis en geïnteres seerden kunnen zaterdag ter plekke donateur worden voor een bedrag van vijfenveertig gulden". De Aero Club ver zorgt zelf vliegopleidingen door eigen instructeurs. „We zijn sinds het vorig jaar zelfs de eerste vliegclub die vol doet aan de nieuwste Europe se regels voor vliegopleidin gen", verduidelijkt Reint Laan. „De lessen worden gegeven in een vierpersoons Cessna door onze chef-instructeur die in het bezit van een beroeps brevet is en een instructeurs bevoegdheid heeft". Hoewel vliegen de naam heeft een dure liefhebberij te zijn valt dat volgens Reint Laan best wel mee. „Okay, echt goedkoop is het niet. Maar als je wat andere dingen laat dan is het best te betalen. We mer ken wel dat de drempel hoog is om naar een vliegclub toe te stappen. Juist daar is zo'n open dag geschikt voor, men sen wandelen wat sneller bin nen". De kennismakingsvluchten kunnen worden gemaakt in een Cessna 172, of voor wie van nostalgie houdt, in een Saab Safir. „De Saab Safir is door de Schelde gebouwd", vertelt Bertie Korstanje, pen ningmeester van de Aero Club Zeeland en 'first-pilot' van de Schelde-kist. „De kist is ge bouwd in 1954 in een fabriek van de Schelde in Dordrecht. Het toestel is door de KLM ge bruikt als opleidingsvliegtuig en is door clublid Dick de Rui ter in twee jaar tijd gerestau reerd. In 1996 is de kist weer voor het eerst de lucht in ge gaan na zestien jaar aan de grond te hebben gestaan". Bertie Korstanje heeft haar hart verpand aan het gele driepersoons vliegtuigje. „Het is toch leuk dat het vliegtuig is gebouwd door de Schelde en weer terug in Zeeland is. Er zijn niet veel Schelde-kisten meer die nog rondvliegen. Een enkele keer komen hier wel eens oude Schelde-mede- werkers die nog aan de vlieg tuigen gebouwd hebben. Die gingen vanuit Zeeland met de bus naar de fabriek in Dor drecht. Veel mensen weten niet eens dat de Schelde ook vliegtuigen gebouwd heeft". Nieuw in ae compaq rresario iijn. minitower met AMD K6-II processor met 3D Now!, 500 MHz en VIA MVP4/686A chipset 64 Mb SDRAM werkgeheugen cachegeheugen 64 Kb primary +512 Kb L2 vaste schijf 8 Gb 15 Inch scherm Cd-Rom speler 40X max videogeheugen 8 Mb shared 56 Kbps V.90 modem Software Windows 98 (second edition), Word 2000, MS Works 2000, gratis internet, software keuze programma zie voor actievoorwaarden Best Score Actie;www.BestSale.nl www.BestSale.nl Badhuisstraat 60,4381 LV Vlissingen, Tel.:0118 - 41 19 00, Fax: 0118-41 19 11

de Faam | 2000 | | pagina 1