Bas van der Schelde neemt afscheid van RWS Nieuwe makelaar in Koudekerke Beste buren wonen op Beveland Woi twkeuze met: KORT KORT KORT Lekstraat in Oost-Souburg afgesloten Straatbeeld Middelburg en Vlissingen nader belicht Boulevards Evertsen en Bankert tijdelijk afgesloten Watertoren Goes wordt officieel geopend HUREN I in Midden Zeeland. Bepaal dan uw gjrp Na een loopbaan van ruim 35 jaar in de volks huisvesting nam Bas van der Schelde, hoofd technische dienst en adjunct-directeur, vrijdag 12 mei definitief afscheid van de Regionale Wo ningbouwvereniging Samenwerking. Hoewel Van der Schelde niet zo nodig in de schijnwer pers hoeft te staan kijkt hij met een goed ge voel terug op de zeer drukbezochte afscheids receptie. „Na zoveel jaren werkzaam op de wo ningmarkt leg je natuurlijk enorm veel contac ten, maar het feit dat zo veel mensen afscheid kwamen nemen doet me toch wel wat", be kent van der Schelde. Naast de enorme hoe veelheid bezoekers werd van der Schelde aan genaam verrast door de zilveren legpenning met inscriptie die hij ontving van de vereniging voor woningcorporaties 'Aedes'. In Goes, Kapelle, Wissenkerke en Kruiningen zijn vori ge week zaterdag de Beste Buren van Noord- en Zuid-Beve land uitgeroepen. Tij dens feestelijke bij eenkomsten werden de winnaars van de ze landelijke Humani- tasactie bekend ge maakt. Arthur Aerssens heeft aan de Biggekerkse- straat in Koudekerke de deuren geopend van zijn nieuwe bedrijf AA Makelaardij. Aerssens heeft ruim tien jaar ervaring in de makelaardij op Walcheren en vond het nu tijd om een eigen bedrijf te beginnen. „Ik wilde eigenlijk 1 mei open gaan maar daarvoor kreeg ik al mijn eer ste opdrachten", vertelt Aerssens. „Zo heb ik eigenlijk een beetje een vliegende start ge maakt en ben dan ook al eerder begonnen". Woensdag 24 mei 2000 Jaargang 4 nummer 11 Eigenlijk had Van der Schelde vorig jaar al gebruik kunnen maken van de VUT-regeling. „Ik heb dat bewust niet gedaan omdat ik de tijd wilde nemen om een aantal zaken goed af te ronden en zo ook een beetje aan het idee te kunnen wennen dat er een moment van af scheid nemen komt", legt Van der Schelde uit. „Nu heb ik het gevoel dat ik op het goede mo ment gestopt ben". Van der Schelde begon zijn loopbaan als medewerker in de bouwpraktijk. Na zijn militaire diensttijd werkte hij drie jaar als tekenaar bij Rijkswaterstaat waarna hij vervolgens zes jaar als opzichter bij het gemeente lijk woningbedrijf werkzaam was. In 1971 stapte Van der Schelde van de gemeente Goes over naar de Stichting Samenwerking Goes (SGG), wat nu de RWS, Regionale Wo ningbouwvereniging Samen werking heet. Van der Schelde werd hier aangesteld als hoofd technische dienst. „Als ik terug kijk op mijn carrière bij de RWS dan is hier een driedeling in aan te brengen, waarbij een verschuiving is te zien van praktijk naar management. De eerste periode was vooral een kwestie van zaken in de be- heerssfeer op de rails zetten. SGG was een beheersstichting van drie woningbouwvereni gingen waarnaar het gemeen telijk woningbedrijf eind jaren zestig haar woningen had afge stoten. Allereerst moest er een financieel fundament worden gelegd en het beheer en onder houd moest geprofessionali seerd worden. Ook moest er een lange termijn visie op het gebied van beheer ontwikkeld worden. In die tijd waren er ze ven mensen werkzaam waar van drie in de techniek, werk genoeg dus. De tweede perio de, eind jaren zeventig en de jaren tachtig, kenmerkt zich door de geleidelijke ontwikke ling van nieuwbouwactivitei- ten. In deze periode, om precies te zijn in 1975 kreeg ik er een functie bij. Als gevolg van re gelmatige afwezigheid van de toenmalig directeur werd ik be noemd tot adjunct-directeur. Ik verving de directeur tijdens zijn afwezigheid en dat deed in combinatie met mijn functie als hoofd technische dienst. De laatste periode heb ik mij ei genlijk uitsluitend nog bezig houden met managementta ken". Kopen Door de jaren heen heeft van der Schelde heel wat ontwikke lingen en veranderingen in wo ningbouw meegemaakt. „Kijk, de woningmarkt is aan vele in vloeden en ontwikkelingen on derhevig", merkt hij op. „Eco nomische en maatschappelijke ontwikkelingen hebben direct invloed op de woningmarkt en maken dat de markt constant in beweging is". Van der Schelde spreekt van een kantelende markt. „Van een vragende markt zijn we nu op het punt beland van een aanbiedende markt. Door gun stige rentetarieven en een ge zonde economie zijn steeds meer mensen in staat een huis te kopen. Jongelui willen zo snel mogelijk naar eigen wo- ningbezit toe. Om hier op in te spelen houdt de '■RWS zich sinds de jaren negentig ook be zig met projectontwikkeling. We passen een mix van koop en huur toe. Met de winst uit de verkoop van woningen kun nen we de huurprijzen accepta bel houden". Projectontwikke ling was voor de RWS een nieuwe uitdaging, maar ook een leerproces, herinnert van der Schelde zich. „Wij hadden hier als corporatie natuurlijk helemaal geen ervaring mee". Senioren „De seniorensector krijgt de laatste jaren ook veel aandacht. De tendens is dat mensen lan ger in hun woning kunnen en willen blijven wonen. Daarom worden veel woningen voor dit doel opgeplust. Drempels wor den verwijderd, er wordt een extra trapleuning aangebracht en badkamers en toiletten wor den aangepast. Op deze ma nier wordt een gewone woning een comfortabele seniorenwo ning, waar oudere mensen nog jaren met plezier zelfstandig kunnen wonen. Ook de toene mende bouwtechnische moge lijkheden en steeds weer nieu we wettelijke voorschriften houden de woningmarkt dyna misch. „Op dit moment is het milieuvraagstuk heel actueel", noemt van der Schelde als voorbeeld. „Vorig jaar hebben wij een milieubeleidsplan ont wikkeld, waarin zaken zijn op genomen als milieuverant woord bouwen, voorlichting over energiegebruik aan huur ders, tot ons eigen papierge- bruik op kantoor. Dus ook nieu we regelgeving maakt dat je in deze sector niet achterover kunt gaan zitten. Je moet in staat zijn om snel op verande ringen in te spelen en steeds waar nodig je koers bij te stel len. Saai of eentonig is mijn werk dus nooit geweest". „Om straks niet in een zwart gat te vallen is het zaak dat ik mijn vrije tijd op een prettige wijze in ga vullen", realiseert van der Schelde zich. „Nu, na een paar weken thuis, heb ik nog een soort vakantiegevoel. Maar straks ga ik zeker weer fo tograferen, dat is een hobby van me, vooral natuurfoto's en macrofotografie doe ik graag en de laatste jaren heb ik twee prachtige onderwerpen om te fotograferen namelijk mijn kleinkinderen. Ook denk ik er over om misschien wel iets ad- viserends te gaan doen, zodat ik toch mijn contacten met de markt houd, maar dat idee is nog heel prematuur" besluit van der Schelde. In Goes kan de Burenactie dit jaar een groot succes ge noemd worden. Lieven de Leeuw, voorzitter van Huma- nitas Midden-Zeeland: „Te gen de vijftig mensen stuur den hier een bon in waarmee ze iemand uit hun omgeving konden nomineren als Beste Buur, omdat ze zich inzetten voor de eigen wijk of buurt waarin ze wonen". In de an dere kernen waren bedui dend minder aanmeldingen. Bij de bijeenkomsten werd over het algemeen zowel aangever (de persoon die de bon instuurde) als genomi neerde uitgenodigd. In een feestelijk programma dat in alle vier de plaatsen ook voorzag in optredens, werden de winnaars bekend gemaakt, die hun prijs direct in ont vangst konden nemen. In Goes werd de eerste prijs gewonnen door Jan van Harn, die ervoor zorgt dat één van zijn buren zelfstandig kan blijven wonen. „Alle voorko mende werkzaamheden wor den door hem gedaan. Hij rijdt met hem naar de huis arts en het ziekenhuis. Hij gaat elke week naar de super markt, hij onderhoudt de tuin en bij een andere buur, een mevrouw van 85 jaar, kijkt hij elke dag even hoe het met haar gaat. Ook bij haar onder houdt hij de tuin en repareert hij zaken die stuk zijn", schre ven maar liefst twee buren J.J. Sanderse-Nieuwenhuijsen mag zich dit jaar Beste Buur van Beimerswaal noemen. foto Limit Fotografie over Van Harn. Een eerste prijs waard, vond de jury en Van Harn kon tijdens de uit reiking dan ook rekenen op een kunstwerk en een geldbe drag. In Wissenkerke ging de hoog ste eer naar Piet en Nel Kop- mels. Het echtpaar was twintig jaar koster in Kortgene. Sinds twee jaar zijn Piet en Nel Kop- mels met pensioen, maar ze vormen nog steeds de stu wende kracht achter de res tauratiecommissie van de Ne derlands Hervormde Kerk in het dorp. Maatje Bruijnooge uit Bieze- linge mag zich Beste Buur uit de omgeving van Kapelle noemen. Ze werd aangege ven door J. Witkam-Dek, die schrijft: „Deze mevrouw heeft ontzettend veel voor mij ge daan toen ik één jaar en drie maanden ziek ben geweest en naar Emergis moest. Ze deed boodschappen, het huishouden, kwam elke dag en reed met mij naar allerlei dokters en hulpverleners". In Kruiningen mocht J.J. San derse-Nieuwenhuijsen de hoofdprijs in ontvangst ne men. Mevrouw Sanderse ver zorgt al tien jaar activiteiten in verzorgingshuis Vredelust. Zo laat ze zieke mensen op ver- jaardagsbezoek gaan en be zoekt ze nieuwe bewoners. „Ondanks haar leeftijd, van bijna 92 jaar, haalt ze elke dag de contributie op bij alle be woners. Een heel actieve vrouw", vermeldt de bon van aangever E. Sinke-Krijger. Een kleinschalig bedrijf met een persoonlijke aanpak naar de klanten toe, dat is in het kort wat Arthur Aerssens voor ogen had toen hij zijn plannen voor een eigen bedrijf aan het ma ken was. „Het bedrijf waar ik voor heb gewerkt is de laatste jaren enorm gegroeid", vertelt Aerssens. „Volgens mij heeft dat als nadeel dat je niet meer op een persoonlijke manier kan werken, terwijl veel klanten dat juist wel graag hebben". Aers sens wil voor zijn klanten een makelaar zijn die opdrachtge vers als vast gezicht te zien krij gen en vooral persoonlijk be naderd. „Dat kan je alleen maar doen als je een éénmanszaak bent. Ik ken de markt vrij goed, heb een leuk pand en veel relaties. En wat minstens zo belangrijk is, de opdrachten-portefeuille is nu al goed gevuld". Gezien het aantal opdrachten dat Aers sens nu al heeft is een kleine uitbreiding van zijn bedrijf in de toekomst toch niet ondenk baar. „Maar denk dan niet aan een makelaarskantoor met tien man in dienst. Hooguit secreta riële ondersteuning en mis schien één assistent-make laar". Aerssens richt zich met zijn be drijf zowel op de particuliere als de bedrijfsmarkt. Daarnaast houdt hij zich ook bezig met taxaties. „Ik doe waar ik goed in ben", verklaart Aerssens. „Verzekeringen en hypotheken doe ik dan ook niet. Klanten die dat willen verwijs ik door naar relaties". Walstraat-zuid Een opmerkelijke opdracht die Arthur Aerssens in bemidde ling heeft is de verwerving van een aantal panden in het zuide lijke deel van de Walstraat in Vlissingen. „Daar was ik al bij mijn vorige werkgever mee be zig en de klant is mee verhuisd. Zoals iedereen wel bekend zal zijn is dat deel van de Vlissing- se winkelstraat behoorlijk ver pauperd terwijl de straat naar mijn mening de 'brug' moet vormen tussen attracties als het Arsenaal en het nieuwe kunstcentrum in de voormalige Willem-lil kazerne en het win kelcentrum van Vlissingen. Ik ben nu bezig met de verwer ving van een blok panden in Walstraat-zuid voor een beleg ger. Wat zijn plannen met het gebied precies zijn is ook mij niet bekent maar het zal erop neerkomen dat er op de bega ne grond detailhandel en prak tijkruimtes komen en op de verdieping wooneenheden. Er zal niet rigoureus gesloopt gaan worden want er zitten een aantal monumentenpan den bij. Maar volgens mij is Vlissingen ook meer gebaad bij een goede restauratie van de panden in plaats van nieuw bouw". Volgens Aerssens zijn er meer locaties in Vlissingen die voor een dergelijke aanpak in aan merking komen. „Neem de ou de PZC-locatie, ook in de Wal straat of de voormalige be drijfspanden van fotograaf Dert op de Nieuwendijk, dat zijn toch plekken waar je als toerist niet echt vrolijk van zou wor den. Terwijl alle faciliteiten die Vlissingen op het gebied van toerisme heeft wel rond die plekken liggen". Als kennismakingsactie geeft Arthur Aerssens tot en met 30 juni een half procent korting op de verkoopcourtage. Zo kan dat de klant bij bijvoorbeeld een woning van 250.000,- al een korting van 1.250,- ople veren. (Advertentie) Vjèr^ htt|K#M«tan<).Woonk»ux«4tl De Lekstraat in Oost-Souyburg is vanaf vandaag, woensdag 24 mei, drie dagen afgesloten voor alle verkeer. De sectie Nieuwe Werken van de gemeente Vlissingen begint met de laatste werkzaamheden in het kader van de herinrichting van deze straat. In drie dagen tijd wordt de straat vanaf het kruispunt met de Middelburgsestraat voorzien van een asfaltdeklaag. Als het weer het toelaat worden de fietspaden ook direct voorzien van rood asfalt en wordt belijning op de straat aangebracht. Tijdens het asfalteren van de straat is de weg afgesloten voor verkeer. Ontsluiting vindt op dezelfde manier plaats als in eer dere fases van de werkzaamheden. Verkeer vanuit Middelburg en vanuit de Westerscheldestraat en omgeving wordt via de Middelburgsestraat omgeleid. Voor het verkeer uit de woon wijk worden hiervoor paaltjes in de Merwedestraat tijdelijk ver wijderd. Bewoners ten westen van de Lekstraat kunnen de wijk tijdelijk uitsluitend verlaten via de Amstelstraat. Voor de bewo ners van de Spaarnestraat worden de paaltjes ten noorden van de Zaanstraat enkele dagen weggehaald. De bus zal tijdens de werkzaamheden niet via de Lekstraat kunnen rijden. De halte bij de Diezestraat is deze periode dan ook buiten gebruik. Buurtbewoners die toch van de lijndienst gebruik willen maken kunnen in- en uitstappen op het Oranjeplein. In het Zeeuws Documentatiecentrum, gevestigd op de boven ste verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, is een fototentoonstelling ingericht over het veranderende straat beeld in Vlissingen en Middelburg. Aan de hand van foto's en prentbriefkaarten wordt een beeld gegeven aan de veranderin gen die sinds de Tweede Wereldoorlog hebben plaatsgevon den. Wat opvalt zijn de lege straten, paard en wagens, bakfiet sen, handkarren en voetgangers. De Vlissingse binnenstad is bijna onherkenbaar veranderd en in Middelburg reden de auto bussen nog gewoon door de Langeviele. De tentoonstelling is te zien tot en met 8 juli tijdens de normale openingstijden van de bibliotheek. De Vlissingse Jan van Goyenlaan omstreeks 1952. Foto Zeeuws Documentatiecentrum Arthur Aerssens van het nieuwe makelaarskantoor AA Make laardij in Koudekerke. Foto Jaap Wolterbeek Het Plein 1940 in Middelburg omstreeks 1952. Foto Zeeuwse Documentatiecentrum Woensdag 24 mei wordt op de plaats van de nieuwe bebou wing op de Boulevard Bankert in Vlissingen een bouwkraan gemonteerd. De werkzaamheden zullen indien nodig 's nachts doorgaan en waarschijnlijk in de loop van donderdag 25 mei worden afgesloten. Voor de duur van de werkzaamheden zijn Boulevards Bankert en Boulevard Evertsen vanaf de oprit aan de Van Woelderenlaan tot aan de Trompweg voor doorgaand verkeer afgesloten. De woningen en bedrijven zijn via de Ke nau Hasselaarstraat bereikbaar. Het markantste gebouw van Goes, de Watertoren is gereno veerd en verbouwd tot kantoorruimte. In het voormalige water reservoir is door het aanbrengen van vijf verdiepingsvloeren een netto werkoppervlakte van zeshonderd vierkante meter ge creëerd. Deze in 1912 gebouwde watertoren is een Rijksmonu ment. Niet alleen vanwege de architectonische vormgeving, maar ook vanwege de historische waarde van het bouwwerk. De toren is namelijk de eerste watertoren in Nederland met een geklonken stalen draag constructie. Het verbouwen van de waterto ren tot een moderne kantoor ruimte is een project van Van Garderen en Dekker projectont wikkeling. De officiële opening vindt vrijdag 26 mei plaats om 16.30 uur. Tijdens en na de ope ning verzorgt het CIOS Goes demonstraties abseilen vanaf de toren. De gerenoveerde watertoren van Goes.

de Faam | 2000 | | pagina 15