VAN DE ihi Fietsend van hoeve naar hoeve GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE MIDDELBURG 25; MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Musici, dichters, theatermakers en kunste naars zijn gewend om te reizen en ver spreiden zo vernieuwing en cultuur over de wereld. Daarom vindt Jaap Verseput uit Zonne- maire het 'natuurlijk en vanzelfsprekend' hen uit te nodigen op zijn boerderij. Op het boeren erf van zijn bedrijf aan de Schapenweg wordt zaterdag 8 en zondag 9 juli boerderijfestival Zonnemaire Buitengewoon gehouden. Noord-Beveland is per fiets het best te ver kennen. Vrijdag 2 juni wordt er de Boeren- campingfietstocht gehouden, een route van 22 kilometer die van hoeve naar hoeve over de dij ken van het open polderlandschap voert. Woensdag 24 mei 2000 FAAM/VLISSINGER 12 INFORMATIE OVERHEID BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor het: verbouwen van het voormalig Rijksarchief op het perceel Sint Pieterstraat 38-40; bouwen van een berging en een carport op het perceel Bleek 26; vernieuwen/vergroten van de bestaande serre op het perceel Spanjaardstraat 3; bouwen van een bijkeuken op het perceel Dorpsstraat 21 te Kleverskerke; bouwen van een tuinkamer en een zolderetage op het perceel Schoutstraat 21; wijzigen van een reeds eerder verleende bouwvergunning met betrekking tot het wijzigen van een voorgevel op het perceel Nieuwe Burg 3-5; bouwen van een portiersloge op het perceel Herculesweg 35; verbouwen van het achterhuis tot kantoor/kantine op het per ceel Lange Noordstraat 6 7; tijdelijk uitbreiden van het kan toor met een verplaatsbare unit op het perceel Krommeweele 16. N.B.:Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 8 t/m 12 mei 2000 zijn de volgende bouw en/of sloopvergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: het uitbreiden van de berging op het perceel Maisakker 23 te Ar- nemuiden; het uitbreiden van de woning op het perceel Speeltoren 11; het uitbreiden van de woning op het perceel Torentrans 121; het bouwen van een woning met garage op het perceel Tureluur straat 7; het bouwen van een antenne- zendinstallatie op het perceel Noordbolwerk 33; het bouwen van een woning op het perceel Quarleshavenstraat 24 te Nieuw- en Sint Joosland; het bouwen van een rijwielover kapping op het perceel Roozen- burglaan 10; het verbouwen van een bijge bouwtje tot een praktijkruimte op het perceel Mastgatstraat het verbouwen van een woning met garage en het bouwen van een schuur op het perceel Wil lem Teellinckstraat 2; het aanbouwen van een bijkeu ken op het perceel Klaverakker 53 te Arnemuiden; het slopen van asbestgolfplaten onder een betonnen opstorting van het ketelhuis op een perceel aan de Baljuwlaan. Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. Derdenbelanghebbenden kun nen binnen zes weken na de aan gegeven datum van bekendmaking van een besluit aan aanvrager een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AM Middelburg. AANVRAGEN OM MONU MENTENVERGUNNING Van 26 mei tot en met 8 juni 2000 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwik keling de aanvragen om een ver gunning op grond van de Monu mentenwet 1988 ter inzage voor: het verbouwen van het voorma lig Rijksarchief op het perceel Sint Pieterstraat 38-40; het vernieuwen/vergroten van de bestaande serre op het perceel Spanjaardstraat 3; het wijzigen van een reeds eer der verleende monumentenver gunning met betrekking tot het wijzigen van een voorgevel op het perceel Nieuwe Burg 3-5; het verbouwen van het achter huis tot kantoor/kantine op het perceel Lange Noordstraat 6 7; het tijdelijk uitbreiden van het kantoor met een verplaatsbare unit op het perceel Kromme weele 16. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61, 4330 AB Middelburg. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg maakt bekend dat zij voornemens is met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplannen: Stromenwijk, t.b.v. het aanbou wen van een dubbele garage op het perceel Oosterscheldestraat 208; Beschermd Stadsgezicht, t.b.v. het renoveren van de woning op het perceel Houtkade 19; Klarenbeek lib, t.b.v. het plaat sen van een theehuis op het perceel Brandehburglaan 8; Breeweg, t.b.v. het aanbouwen/vergroten van de keuken op het perceel Kruisweg 24; Griffioen I, t.b.v. het uitbreiden van de garage en de werkka mer op het perceel Seisweg I38A; Hofplein-Lange Delft, t.b.v. het verbouwen van het voormalig Rijksarchief op het perceel Sint Pieterstraat 38-40. De aanvragen liggen met ingang van vrijdag 26 mei 2000 geduren de vier weken (tot en met 22 juni 2000) ter inzage bij de sectie Bou wen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling,Vlissingsestraat 21. Gedurende de termijn van ter in- z age ligging kan een ieder schrifte lijk zijn zienswijze omtrent de aan vraag kenbaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de FaamlVlissinger van van daag of www.middelburg.nl GEMEENTE POSTBUS 1000 4357 ZV DOMBURG TEL. 0118-555444 FAX 0118-555433 ALGEMEEN Het gemeentehuis. Traverse I te Domburg, is op werkdagen geo pend van 9.00 tot 16.00 uur en donderdags tot 19.00 uur. Telefoon: 0118-555444; fax: 0118-555433. Postadres: Postbus 1000, 4351 ZV Domburg Afval-informatielijn: 0800- 0240064 (gratis) Klachtenlijn beheer en on derhoud: 01 18-555447.Voor dringende zaken na werktijd kunt u ook dit nummer bellen. Voor de dienstverlening aan de 'klanten'van de gemeente Veere is in het gemeentehuis een centra le publieksbalie ingericht De balie is verdeeld in drie "clusters". U kunt daar terecht voor de vol gende zaken: Cluster Zorg telefoon: 0118- 555445; onderwijs, subsidies, uitkeringen, werkgelegenheid, wet voorzieningen gehandicap ten. Cluster Burgerzaken tele foon: 01 18-555446; reisdocu menten!rijbewijzen uittreksels verklaringen, bevolkingsadmi nistratie, burgerlijke stand, be lastingen, algemene zaken. Cluster Grondgebied tele foon: 0118-555447; bouwza ken, bestemmingsplannen, grondverkoop, huursubsidie, mi lieu en verkeer. De medewerkers van deze balie zijn het eerste aanspreekpunt voor al uw vragen over deze on derwerpen. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis,Traverse I te Dom burg. BEZWAARIBEROEPI VOORLOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet be stuursrecht kan iedereen bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunnin gen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellingen). Dat moet schrif telijk, gemotiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet ui terlijk worden verzonden (per ptt- post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde térmijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondissements rechtbank ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015,4330 KA Middelburg. Info: 0118-555444. RESTAURATIE- UITVOERINGS PROGRAMMA 2000-2005 Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 20 april 2000 het restauratie- uitvoerings programma 2000-2005 heeft vastgesteld. Daarmee zijn de be leidsregels vastgesteld die worden gehanteerd bij de verdeling van de rijkssubsidiegelden die voor de ge meente Veere worden gereser veerd voor de restauraties van monumenten. Voor het toekennen van de priori teit aan restauratieplannen, zijn 3 prioriteitsklassen bepaald die be staan uit hoofdzakelijk technische criteria. Aan de hand van deze cri teria is/kan worden bepaald of een restauratieplan voor subsidie in aanmerking komt Voor de gemeente Veere is voor het jaar 2005 een budget gere serveerd van ongeveer f376.000 verdeeld over de categorieën wo ningen/boerderijen, kerken en ove rige monumenten. De beleidsregels en het restaura tie-uitvoeringsprogramma 2000- 2005 liggen vanaf heden gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage. Tegen betaling van kos ten kan een afschrift daarvan worden verkregen. ART. 19 lid 3 WRO.(nieuw) Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor: Gapinge - het bouwen van een tuinberging Dorpsstraat 57 Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van arti kel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening van 24 mei t/m 21 juni 2000 tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis te Domburg Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen dit bouwplan bij het college in te dienen. ARTIKEL 11 WRO Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning ingevolge de Woningwet voor het bouwen van een woning en berging aan de De Ruyterstraat te Koudekerke. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het bestemmingsplan "Be bouwde Kom Koudekerke". Bij dit bestemmingsplan is krach tens artikel 11 WRO bepaald, dat het college voor het betreffende perceel, na overleg met belangheb benden, bevoegd is de bestem ming "openbare doeleinden" te wijzigen in de bestemming "woon- doeleinden". Een dergelijk besluit behoeft de goedkeuring van Gede puteerde Staten van Zeeland. Wij zijn voornemens om met ge bruikmaking van deze bevoegd heid de bestemming "openbare doeleinden" te wijzigen in de be stemming "woondoeleinden". In verband hiermee ligt het bouw plan van 24 mei t/m 7 juni 2000 gedurende de openingstijden voor een ieder ter inzage op het ge meentehuis te Domburg. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen dit bouwplan bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGS PROCEDURES Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: het uitbreiden van een zomer woning Burgvliet 49 te Oostka- pelle het bouwen van een strandpa viljoens op het strand te Vrou wenpolder het bouwen van een strandpavil joen op het strand bij de duin overgang Oranjezon De bouwplannen voldoen met ge heel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in de betreffende bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 25 mei t/m 21 juni 2000 tij dens de openingstijden voor een ieder ter inzage op het gemeente huis te Domburg Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. ARTIKEL I8AWRO. Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor het bou wen van een erker Zoekweg 14 te Vrouwenpolder. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van arti kel 18a van de Wet op de Ruimte lijke Ordening. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening van 25 mei t/m 7 juni 2000 tijdens de ope ningstijden voor een ieder ter inza ge op het gemeentehuis te Dom burg Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen dit bouwplan bij het college in te dienen. BOUW/ SLOOPAANVRAGENI MELDINGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-isloopvergun- ning, meldingen zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het uitbreiden van een woning Burg. Bosselaarstraat 15; - het plaatsen van een tuinhuisje WaterloozeWerve 16; Biggekerke - het bouwen van een tuinberging Schuitvlotstraat 4; Grijpskerke - Het uitbreiden van een woning Bergwei 59; Meliskerke - het bouwen van een woning Molenwerf kavel 4; - het bouwen van een garage/tuinberging Smidsbaerd 8; Oostkapelle - het bouwen van een dakkapel Magnolialaan I; - het plaatsen van een tuinhuisje Park Reygersbergh 5; - het plaatsen van een tuinhuisje Park Reygersbergh 2 7; - het uitbreiden van een woning La ntsh eerstra at I 7; - het bouwen van een buitenber- gingVroonweg 78; Serooskerke - het verbouwen van een woning en plaatsen schuurVrouwenpol- derseweg 9; - het uitbreiden van een woning Bogerdweie 24; - het slopen van een berging met asbesthoudende golfplaten Ga- pingseweg; Veere - het bouwen van een toiletge bouw Zanddijkseweg 14; Vrouwenpolder - het bouwen van een afdak aan schuur Vrouwenpolderweweg 40; - het uitbreiden van een zomer huis Breezand 30; Westkapelle - het uitbreiden van een woning Europaplein I; - het bouwen van een berging-ga- rage Koestraat 43; - het verbouwen en uitbreiden van een woning Dreefje 9; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/'sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW/ AANLEGJVERGUNNINGENI MELDINGEN. De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemdftussen haakjes staat de datum van ver zending.) Aagtekerke 9 het bouwen van een woonhuis Kloosterweg 6 (12-5); c het uitbreiden van een woning Brouwerijweg 5 12-5); Biggekerke 9 het bouwen van een garage/ber ging Valkenisseweg 42 (I I-5); het bouwen van een bijkeuken Kerkplein 11 (12-5); Domburg 9 het uitbreiden van een woning Hogehilweg 14(12-5); 9 het plaatsen van een tuinhuis Brouwersbuurt 43 11-5); het wijzigen van een reeds eer der verleende vergunning voor het vernieuwen van een hotel Badstraat 4 10-5); Meliskerke 9 het bouwen van een bijkeuken Beukelmanstraat 16 (11-5); Oostkapelle 9 het wijzigen van een reeds eer der verleende vergunning voor het bouwen van een woning met garage Oude Domburgse- weg 56 (12-5); het gedeeltelijk slopen en uitbrei den van een supermarkt Dorps straat 20 (10-5); Westkapelle 9 het plaatsen van een blokhut Koestraat 102 (12-5); Belanghebbenden hebben een wettelijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te ma ken tegen de bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen).(Zie: be zwaar, beroep en voorlopige voor zieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. AFSLUITEN LANGSTRAAT ZOUTELANDE Wij hebben besloten een verkeers- besluit vast te stellen tot het afslui ten van de Langstraat te Zoute- lande voor doorgaand verkeer be halve voor voetgangers en fietsers. De afsluiting heeft een definitief karakter en geldt jaarlijks gedu rende een periode die wij vast stel len. Deze zomer begint de afsluiting op 5 juli 2000 en eindigt op I september 2000 en geldt dage lijks van 12.00 uur tot 24.00 uur. De afsluiting heeft betrekking op het deel van de Langstraat vanaf het pand Langstraat 35 tot aan het Willebrodrusplein. Voor be- voorradingsverkeer geldt, op basis van een voor dit jaar aan onderne mers te verlenen ontheffingen, voor het seizoen 2000 een uitzon dering op het verbod tussen 12.00 en 16.00 uur. Tevens hebben wij besloten een laad- en loszone aan te wijzen ter hoogte van het pand Langstraat 32. Het doorgaande verkeer gaat via de Zuidstraat. In verband hiermee betrekken wij deze straat bij de parkeerverbodszone. Het parkeren in deze straat is dan allen nog toe gestaan in de parkeervakken. De Smidsstraat en de Timmer mansstraat sluiten wij ter hoogte van de kruising met de Langstraat af door palen te plaatsen. Dit besluit treedt in werking op 5 juli 2000. VERGUNNING DRANK EN HORECAWET Wij maken bekend dat wij voorne mens zijn een vergunning ingevol ge artikel 3, lid I onder a van de Drank- en Horecawet te verlenen aan LTC De Westkaap gelegen aan Domineeshofweg I te West kapelle. De ontwerp-beschikking zal met ingang van 25 mei 2000 tot 22 juni 2000 gedurende 4 weken op de (bovenvermelde) ge bruikelijke wijze ter inzage liggen. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijze schriftelijk of mondeling kenbaar maken.Voor het kenbaar maken van uw mondelinge zienswijze kunt u contact opnemen met me vr. S. Reijnhoudt, tel. 0118 - 555409. RAADSVERGADERING op donderdag 25 mei 2000 om 19.30 uur. Agendapunten: voorbereidingsbesluit perceel Duinweg 58 te Oostkapelle voor het realiseren van een woning. krediet I e fase opstellen/actuali seren bestemmingsplan Neeltje Jans afwijzen verzoek bijdrage uit Stads- en dorpsvernieuwings fonds renoveren landbouw- schuur Oude Grintweg I te Aag tekerke. krediet opstellen structuurvisies kernen, herziening van oude komplannen voorbereiden nieuw te realiseren bestemmingsplan nen. vaststellen gewijzigde bouw grondprijs bestemmingsplan Brouwerijweg te Domburg. vaststellen I e herziening be stemmingsplan 't Hofje te West kapelle. 9 krediet afsluiten Langstraat te Zoutelande. krediet opstelling groenbeleid- Ibeheerplan. krediet aanschaf informatiebor den bij de strandovergangen krediet uitvoering subsidierege ling beplantingsproject mini- campings krediet vervangen noodlokaal christelijke basisschool De Schutte te Gapinge. 2 e wijziging Verordening leerlin genvervoer gemeente Veere. 0 krediet vervanging twee kunst- grasbanen tennisbanencomplex te Zoutelande. vaststellen Beleidsplan Brand veiligheid en hulpverlening 2000-2004. aanwenden boekwinst, voort vloeiend uit opbrengst verkoop aandelen Bouwfonds Neder landse Gemeenten 0 vaststellen van de eindrapporta ge bouw en inrichting nieuw ge meentehuis - vaststellen I e tussentijdse rap portage begroting 2000 en I Ie begrotingswijziging 2000 vaststellen van de 12e begro tingswijziging 2000 aanvullen Algemene Plaatselijke Verordening met aantal bepalin gen verlenen krediet aanschaf dienstauto gecombineerd ge bruik bodes en parkeerwachters vaststellen 13e begrotingswijzi ging 2000 Domburg, 24 mei 2000 Burgemeester en Wethouders van Veere BOUWPLANNEN - VRIJ- STELUNGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen, die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende ge bied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: 1Het uitbreiden van de woning Dreesstraat 20,22,24. 2. Het plaatsen van een antenne installatie aan Irislaan 210 Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art 19 van de wet op de ruimtelijke ordening biedt daar toe de mogelijkheid.Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situ atietekeningen m.i.v. 25 mei 2000 t/m 7 juni 2000 in het stadhuis ter inzage op de begane grond (k.034). Gedurende die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1.Het bouwen van een schuur Zuidwateringstraat 14 2. Het bouwen van een serre on der bestaande dak Burgemees ter Stemerdinglaan 29 3. Het uitbreiden van een garage Vlissingsestraat 150 4. Het bouwen van een tuinhuisje Paauwenburgweg 113 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. WELSTANDSCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie is op don derdag 8 juni 2000. Uw plan moet tenminste één week voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert in het openbaar op donderdag 25 mei 2000 om 19.30 uur in het stad huis. De agenda en de voorstellen liggen ter inzage in het stadhuis (stafbureau Communicatie) en in de gemeentelijke wijkwinkels (bibli otheek 't Spui in de Spuistraat, wijkcentrum 'Open Hof' aan de Alexander Gogelweg, wijkcentrum 'Het Bolwerk' aan de Lindeijerlaan en de bibliotheek in de Kanaal straat. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. Vlissingen, 24 mei 2000 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen. Theater op boerenerf Het programma omvat dit jaar veel zang en theater. De zang komt uit Mongolië, India, Rus land, Afrika en Nederland. Van wege de betrekkingen tussen Nederland en Japan, die dit jaar vierhonderd jaar bestaan, treedt de Japanse dichter To- mita op, wordt een Japanse theeceremonie gehouden en het kaki tree project gepresen teerd. Dit project is gebaseerd op de enige boom-soort die in 1945 de atoombom op Nagas aki overleefde: de kakiboom. In 1994 werd een stek van deze boom opgekweekt. Kinderen uit de hele wereld worden nu aangemoedigd stekken te planten. Tijdens het boerderij festival nemen jonge kaki- boomstekken een prominente plaats in. Kinderen kunnen er verhaaltjes en tekeningen over maken. Het festival begint zaterdag avond met drie muziekoptre- dens, waarvan een wordt ver zorgd door de Mongoolse zanggroep Egschiglen. De klanken die zij maakt ademen de vrijheid en kracht van een eenvoudige manier van leven, dicht bij de natuur. De muzi kanten beheersen technieken die voor Westerlingen vreemd aandoen, zoals boventoon zang. Als instrument wordt on der meer de paardenhoofdvi ool gebruikt. Zondagmiddag treden op verschillende loca ties van het erf acht muziek groepen op en worden negen theatervoorstellingen gepre senteerd. Drie dichters lezen voor uit eigen werk. De muzi kale optredens worden onder meer verzorgd door het Moon- drive 3 Trio, dat tijdens het fes tival de première van een nieu we muziek-soort presenteert, bestaande uit Senegal, samp les en gi-taarspel op cello. Musafir brengt Indiase zigeu- nermuziek en het Zierikzeese popkoor Blaaat moderne pop nummers. 'Stil eens, de begonia roept' is een theatervoorstelling waarin Marco van Es aan alles twijfelt om met volle overtuiging de verkeerde keuzes te maken. Het Gezelschap van de Zee 'speelt' gedichten uit de bun del Narrenwijsheid van de Zeeuwse poëzieschrijver Van Schagen. Het Vertelbedrijf pre senteert Japanse kinder sprookjes en het Schouwse duo Rijn en Trijn Hans en Grietje. Aan het boerderijfesti val is dit jaar weer een kun stroute gekoppeld met het the ma 'Animal Farm'. Kunste naars maken objecten die wor den gepresenteerd aan de rand van de akkers rondom de boerderij. De Mongoolse zanggroep Egschiglen maakt muziek waarin bo ventoonzang is verwerkt. Foto Anatol Dreyer. De dijken geven een goed zicht op de gewassen op het land. Verder zijn er bezoeken aan boerderijen en staat een markt met echte Noord-Bevelandse producten op het programma. Daar is ook een demonstratie met paarden, uitleg over land bouwgewassen, een kraampje met Hollandse Nieuwe, oude tractoren en dergelijke te zien. De deelnemende bedrijven ge ven de fietsers een goed beeld van de moderne land- en tuin bouw, de melkveehouderij, de producten en de recreatie op het platteland. Inschrijven en vertrekken kan tussen 11 en Schapen begrazen dijken aan Oosterschelde. foto Aly Wisse 13.30 uur bij de minicampings De Kering, Klompehoeve, De Vijf Linden, De Vlasschelf en Bouw- en Plantlust, alle in Kamperland. Bij slecht weer kan de fietstocht omgezet wor den in een autorit.

de Faam | 2000 | | pagina 12