TMC Kruiningen meubel DEPRESSIES GEEF EEN KIND DE KANS VAN ZUN Voortdurend moe v èn altijd dorst... Thuishulpen Hooikoorts: een vorm van allergie GEZOND BEKEKEN Ga dan eens naar uw huisarts toe! O) co CD CU NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID overgewicht... diabetes in uw familie? Woensdag 17 mei 2000 FAAM/VLISSINGER Wandkast 4795,- Sa lontafel 1 050,- Vitrinekast 1 995,- Zandweg 1b, Kruiningen Telefoon (0113) 382626 Internet: www.tmczeeland.nl mm mmm pmm Thuiszorg Walcheren Conflicten op het werk of thuis, zakken voor een examen. Gevolg: een sombere bui! Meestal gaat het vanzelf over, soms wordt het erger. Men komt nergens meer toe, kan niet meer genieten, voelt zich wan hopig. Leven is dan een hel. m hebben gratis brochures voo Giro 18181 Je leest 't in je huis-aan-huiskrant faam/vlissinger Lederen bank 2-zits 2095,- 3-zits 2575,- 4-zits 2995,- Als fauteuil 1 625,- ookzi Tiendu ook zo ziek en uitgehongerd was. "Violet Falkenburg vraagt uw aandacht voor hulpouders voor kinderen in de derde wereld. Tienduizenden Nederlanders steunen reeds een "eigen" kind in de derde wereld via een klein maandelijks bedrag. Word hulpouder. Helpen heeft wèl zin! Mede dankzij u gaan kinderen naar school en verbeteren hun omstandigheden. Velen vinden uiteindelijk een baan, voorzien in eigen onderhoud. Zij hadden toch nog geluk. U correspondeert, kunt desgewenst op bezoek. Design dressoir in beuken/berken combinatie 9 IN BEUKEN EN KERSEN LEVERBAAR WK n Steekt u graag de handen uit de mouwen en gaat u daarnaast graag met mensen om? Thuiszorg Walcheren zoekt voor alle rayons op Walcheren nog enkele 1 gemiddeld 9 tot 15 uur per week Als thuishulp verricht u voornamelijk huishoudelijke werkzaam heden bij cliënten thuis. De werkzaamheden vinden vooral in de ochtenduren plaats. Wi j vragen van u een klantgerichte en flexibele instelling, zelfstandigheid en ervaring met huishoudelijke werkzaamheden. Daarnaast dient u minimaal 18 jaar te zijn en moet u bereid zijn om aan een interne cursus deel te nemen Wij bieden u een afwisselende baan, een inwerkprogramma, arbeidsvoorwaarden volgens de CAO Thuiszorg en goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Voor meer informatie kunt u terecht bij de rayonconsulenten Personeel Organisatie, tel. 0118 - 684000 Heeft u belangstelling voor deze functie, richt dan uw sollicitatiebrief aan de heer L.Q. Phernambucq, voorzitter Raad van Bestuur. Breestraat 15 postbus 323 4330 AH Middelburg telefoon (0118) 684000 Be\ of schrijf Postbus 5103, 3502JC Utrecht. Telefoon (030) 297 11 97 Edward noemt zichzelf met trots een hij graag goed geïnformeerd wil blij- milieufreak Zo houdt hij al vijfendertig ven, spelt hij iedere week zijn huis-aan- jaar zijn eigen buurtje schoon. Maar hij huiskrant. Zo kan Edward mooi in de kent ook de milieuproblematiek van de gaten houden of de gemeente wel een gemeente op zijn duimpje. En omdat beetje goed omspringt met ons milieu. De huis-aan-huiskrant staat boordevol nuttige informatie en actueel nieuws uit de eigen buurt en wordt daarom uitgebreid én veelvuldig gelezen. Slimme adverteerders springen hier op in. Meer informatie: tel. 011 8-484000 Thuis in je buurt ledereen kent het wel - hetzij uit erva ring, hetzij uit zijn directe omgeving - het verschijnsel hooikoorts. Vanaf begin mei heeft in Nederland zo'n kwart miljoen mensen daar last van. laatste trends Wat is hooikoorts? Hooikoorts is eigenlijk een heel verwarren de naam. De aandoening veroorzaakt geen koorts, al hebben hooikoortspatiënten vaak het gevoel dat ze wel een flinke verhoging hebben, en met hooi heeft het ook al niets te maken. Hooikoorts is een seizoensge bonden aandoening, die veroorzaakt wordt door overgevoeligheid voor het stuifmeel van windbestuivende planten, bomen en vooral grassen. Het stuifmeel wordt meege voerd door de wind en kan zich dus overal bevinden. Tal van klachten ledereen ademt in lente en zomer deze stuifmeelkorrels in, maar bij hooikoortspa tiënten veroorzaakt dit een allergische reac tie. Ze krijgen last van jeukende, rode en tranende ogen, niesbuien en vaak een ver stopte neus. Die jeuk kan men ook in de oren en in de keel voelen, hetgeen weer leidt tot hoesten en klachten bij het praten. Hoe ontstaat hooikoorts? Hooikoorts is een vorm van allergie, die niet van de ene op de andere dag ontstaat. Het is een aandoening die zich opbouwt. Dat wil zeggen dat mensen die met deze aan doening geboren zijn een aantal keren blootgesteld moeten zijn aan de stof waar voor ze allergisch zijn, voordat de kwaal zich openbaart. Bij veel mensen veroor zaakt graspollenallergie vooral tussen het tiende en twintigste jaar hooikoortsklachten. Vroege en late reactie Een hooikoortspatiënt reageert onmiddellijk Rcdaktie M. de la Rivièfe, art: als hij/zij wordt blootgesteld aan de stof waarvoor men allergisch is. Doch in 40% van de gevallen hebben patiënten ook een zogenaamde late reactie, hetgeen inhoudt dat na 5 tot 8 uur de allergische reactie zich herhaalt en die wel 24 uur kan aanhouden. Mensen die alleen een late reactie hebben, weten vaak niet dat ze allergisch zijn en dan is er vaak gericht vraagwerk van een huis arts nodig om tot een goede oplossing te komen. Nieuwe generatie anti-hooikoorts middelen Gelukkig zijn er effectieve medicijnen tegen deze vervelende kwaal ontwikkeld. Een geneesmiddel dat bij een eenmaal daagse dosering zowel de vroege als de late aller gische reactie van hooikoortspatiënten bestrijdt is Zyrtêc. Het voordeel van een dergelijk middel is, dat men de dagelijkse activiteiten er gewoon mee voort kan zetten en dus ook buitenshuis lekker van de zomer kan genieten. Allergie is een chronisch ziektebeeld Omdat allergie, dus ook hooikoorts, een chronische aandoening is, is het verstandig om bij hooikoortsklachten te overleggen met uw huisarts. Deze kan de behandeling van dergelijke klachten veilig afstemmen op uw totale lichamelijke conditie (bijvoorbeeld met Zyriec) Laat u controleren op diabetes mellitus. Een tijdige behandeling kan uw klachten én het risico op ernstige complicaties aanzienlijk verminderen Vraag de gratis informatiebrochure aan bij het: Diabetes Fonds Nederland, Regentesselaan 39, 3818 HH Amersfoort. Bellen kan ook: (033) 46 22 055. "Stel dat mijn ICs -ERNATIONAAL SiïsïS Postbus 2480,1200 CL Hilversum Tel.: (035) 628 49 84 Fax:(035)623 76 10 E-mail: ics@euronet.nl Giro 70730

de Faam | 2000 | | pagina 9