GEMEENTE MIDDELBURG Startersdag ook in Middelburg Parkeermaatregelen Middelburg werkt aan betere doorstroming Tangent D-day" Aanpasbaar bouwen ilillimi/l Onkruidbestrijding op bestratingen in de gemeente Middelburg Restauratie Bogardstraat voltooid Echtpaar Ballegojen 60 jaar getrouwd Huldiging TTV 't Zand Commissievergaderingen 97 Nationale Straatspeeldag Bazaar rond Oostkerk Wielerwedstrijd Woensdag 17 mei 2000 FAAM/VLISSINGER Week 20 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Een eigen bedrijf beginnen? Tafeltje Dekje Afwijken van de voorschriften inzake aanpasbaar bouwen soms toegestaan. 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 6.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl In de gemeente Middelburg zal vanaf half mei 2000 weer worden begonnen met onkruidbestrijding op de gemeentelijke bestrating. De werkwijze zal anders zijn dan voorgaande jaren. Voorheen werd van tevoren alle bestrating pre ventief gespoten, zodat er vrijwel geen onkruid in het straatbeeld te zien was. Vanaf juni 1999 zijn er geen bestrijdingsmiddelen meer toegelaten welke preventief wer ken. Vanaf heden zal selectief onkruid bestreden worden. Dit houdt in dat niet meer alle bestrating gespoten zal worden. Een speciaal hiervoor ontwikkeld klein voertuig detecteert met speciale sensoren onkruid, in dien er onkruid staal worden de plantjes gespoten. Er vind geen verstrooiing van be strijdingsmiddel naar de omgeving plaats. Het straatbeeld zal er "min der schoon" uit komen te zien. Er zal eerst onkruid moeten zijn alvo rens effectief gespolen kan wor den. Daarna zullen de plantjes af sterven waardoor tijdelijk verwelkt onkruid te zien zal zijn. Hel grote voordeel van deze methode is te rugdringing van ongeveer 60-70 van de hoeveelheid bestrijdings middelen. Hierdoor is de milieube lasting aanzienlijk lager dan voor heen. Gestart zal worden in de bin nenstad waar als eerste het meeste onkruid staat. Vervolgens worden alle buitenwijken en dorpskernen behandeld. De behandeling zal. af hankelijk van hel weer, in juli of augustus 2000 herhaald moeten worden. Donderdag 11 mei jl. hebben de com missarissen van de BV Monumentenbe- heer de restauratie van de panden aan de Bogardstraat of ficieel voltooid. De drie commissaris sen van de BV Mo- numentenbeheer, wethouder P.M. Bruinooge, de heer C.L. de Hooge en de heer W.R.J. Wiers metselden om 16.30 uur herdenkingsste nen. Hiermee werd de restauratie van de monumentale panden dus voltooid. Commissaris Bruinooge voltooide de restauratie Restauratie Het voorbereidende en coördine rende werk is door de heer W.Th. van der Veur uitgevoerd. Hij is hoofd van de sectie Bouwkunde van de gemeente Middelburg, maar Donderdag 11 mei jl. waren de heer en mevrouw Ballegojen-Simonse uit Middelburg 60 jaar ge trouwd. Burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek en zijn echtgenote hebben op die dag het echt paar met dit heuglijke feit gefeliciteerd. De heer Ballegojen (86 jaar) heeft bij de Raad van Ar beid gewerkt als chef buitendienst en arbeidsdeskundi- ge. Tot aan zijn pensioen heeft hij gewerkt bij de medi sche dienst. Mevrouw Ballegojen-Simonse is altijd huisvrouw geweest. Zij was 87 jaar, maar is gisteren (16 mei) 88 jaar geworden. Hel echtpaar heeft als reizen als hobby. De grootste hobby van de heer Ballegojen is knutselen van draadfi guren. Het huis staat er vol mee en hij zal u er graag over vertellen en zijn werk laten zien. Het echtpaar heeft één dochter en twee kleinkinderen. Hun trouwdag was bijzonder: het was de tweede dag van de oorlog. Het was gehaast en rommelig gegaan, want de heer Ballegojen moest naar het front. Er is geen feest geweest en het echtpaar had geen bruidskle ding (hadden een regenjas aan) en de getuigen zijn van straat geplukt. Het echtpaar Ballegojen met het echtpaar Spahr van der Hoek (Frank Viergever) Denkt u erover om een eigen be drijf te beginnen, maar weet u niet precies hoe u dat moet doen? U kunt dan zaterdag 20 mei a.s. naar de landelijke startersdag gaan. Deze wordt door de ABN Amro georganiseerd. Middelburg doet daar natuurlijk ook aan mee. Zaterdag 20 mei staan van 10.00 tol 13.00 uur de deuren van het kantoor aan de Kousteensedijk speciaal open voor startende ondernemers. Zij kunnen vragen stellen over spe cialisten onder andere op fiscaal en financieel gebied om hun bedrijf van de grond te krijgen. Praten over ideeën met vrienden en bekenden werkt verhelderend. Een bezoek aan de landelijke startersdag voor gratis informatief en advies biedt starters echter een unieke kans. Aan de landelijke startersdag in Middelburg werken de volgende bedrijven mee: Kamer van Koop handel, Syntens, Belastingdienst Ondernemingen. Accountants- en Adviesgroep Rijkse, Gemeente Middelburg en ROC Zeeland. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 22 mei tor en met zondag 28 mei 2000 Maandag Reepjes varkensvlees in room saus. worteltjes, aardappelen Dinsdag Gehaktbal (rundvlees), andijvie, gestampte aardappelen Woensdag Dunne plakken rundvlees, spinazie, aardappelen Donderdag Gepaneerde kalkuenschnilzel, zomergroenten, gekruide aardappelpuree Vrijdag Visschotel met mosterdsaus, aardappelen met peterselie Zaterdag Bami goreng. kipsaté Zondag Wat de pot schaft De spelers en de coach heffen in de Raadzaal het glas op de overwinning Frank Viergever) Vorige week maandag is het eer ste herenteam van tafeltennisver eniging 't Zand door burgemees ter mr. L.H.B. Spahr van der Hoek en wethouder P.M. Bruin ooge op het stadhuis gehuldigd vanwege het behalen van de landstitel. Zaterdag 6 mei werden zij landskampioen door in Til burg met 4-1 van FVT/Visscr te winnen. Het was de tweede huldiging in korte lijd. In december was het he renteam namelijk al herfslkampioen geworden. Het team, de coach en een groot aantal supporters arriveerden per paardentram bij het stadhuis. Daar werden zij verwelkomd door de burgemeester en de wethouder. Na een korte toespraak door de burge meester, die overigens zelf bij de wedstrijd aanwezig is geweest, ont vingen Ted van den Berg. Jurgen Pastoors en Kalun Yu en coach Pe ter Boon een bos bloemen en een cadeaubon. Na burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek was het woord aan wethouder PM. Bruinooge. sinds kort wethouder Sport. Hij roemde het team vanwege de geleverde prestatie door voorjaarskampiocn FVT/Visser uit Rotterdam te ver slaan en daarmee de landstitel bin nen te halen. Van wethouder P.M. Bruinooge kreeg het team een sporttas (met inhoud) aangeboden. Tot slot van de huldiging werd hel refrein van het clublied gezongen. Na onder het genot van een hapje en een drankje nog wat te hebben nagepraat, vertrok het gezelschap naar hun clubhuis om daar de over winning nogmaals te vieren. maakt ook onderdeel uit van de BV Monumentenbeheer. De panden aan de Bogardstraat hebben 20 jaar leeggestaan en waren daardoor he lemaal vervallen. Eind april 1999 is Bouwgrocp Peters uit Middelburg in opdracht van BV Monumenten- beheer begonnen met het restaure ren van de drie vervallen panden aan de Bogardstraat. Na een perio de van dertien maanden restaureren, konden de woningen de dag na de voltooiing aan de nieuwe eigenaren worden opgeleverd. BV Monumentenbeheer De BV Monumentenbeheer inve.s- Frank Viergever) teert in de aankoop en restauratie van (vervallen) monumentale en beeldbepalende panden. Het gaat dan om panden die niet goed in de markt liggen door de staat waarin zij zich bevinden. Ook gaat het bij de BV Monumen tenbeheer om hel behouden van het cultureel erfgoed in de stad. Mo menteel is de BV Monumentenbe heer al bezig met een aantal andere projecten: de Stadsschuur 2, Balans 17 en Nieuwslraat 23. Kortom: er wordt hard gewerkt aan het behouden van de karakteristieke monumentale panden in Middel burg. Voorafgaand aan de reguliere ge meenteraadsvergadering van 29 mei a.s. zijn de vergaderingen van de vaste Raadscommissies van Advies en Bij stand op de volgende dagen gepland: Vanavond, woensdag 17 mei 2000, vergadert de Commissie Welzijn, Personeelszaken, On derwijs en Milieu (WPOM). Portefeuillehouder is wethouder J.C van Dijk-Sturm. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531. Morgen, donderdag 18 mei a.s., is de vergadering van de Com missie Cultuur, Ouderenbeleid, Recreatie en Toerisme (CORT). Portefeuillehouder is wethouder R. Visser. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531 De Commissie Economische Zaken, Sociale Zaken en In frastructuur (ESI) vergadert op maandag 22 mei 2000. Porte feuillehouder is wethouder L.M. Luitwicler. De secretaris van de ze commissie is de heer J.A.VV. de Wolf, telefoon 675 304. Dinsdag 23 mei is de vergadering van de Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken (ABZ). Por tefeuillehouder is burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek. De secretaris van deze commissie is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675 434. Bijwonen De vergaderingen van deze com missies beginnen allemaal om 19.30 uur en vinden plaats in de Raadzaal van hel stadhuis te Mid delburg. Iedereen kan de vergade ringen vanaf de publieke tribune bijwonen. Deze tribune is te berei ken via de trap op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat. Mensen die slecht ter been zijn en een vergadering willen bijwonen, kunnen van te voren contact opne men met de boden van het stadhuis. Zij zijn te bereiken op telefoon nummer 675 403. Agenda De agenda en de daarbij behorende stukken liggen vanaf vier dagen voor de vergadering ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuis- straal 2 en bij de secretaris van des betreffende commissie. Spreekrecht Hel is mogelijk om tijdens deze vergaderingen uw stem te laten ho ren. Er dient dan van tevoren bij de secretaris van de commissie spreek recht te worden aangevraagd. U heeft het ongetwijfeld al ge hoord of gelezen: zaterdag 27 mei a.s. worden in Middelburg weer de Four Freedom Awards 2000 uitgereikt. Dit evenement vindt eens in de twee jaar in Middel burg plaats. In het tussenliggende jaar worden de Four Freedom Awards in de Ver enigde Staten van Amerika uitge reikt. Dit jaar is Middelburg dus weer aan de beurt. U heeft het ongetwijfeld al ge merkt dat 's avonds en 's nachts aan het Groene Woud en Tangent gewerkt wordt. De werkzaamheden die uitge voerd worden hebben we reeds vorige week op deze pagina uitge legd. Maar hoe gaat het nu pre cies nadat de werkzaamheden zijn voltooid? Groene golf Vanaf week 22 zijn de kruispunten 's nachts weer voor het verkeer toe gankelijk. Per 1 juni 2000 moeten alle werk zaamheden afgerond zijn. Vanaf die datum zullen de nieuwe verkeersre gelinstallaties in bedrijf worden ge nomen. Dit houdt in dat er dan een groene golf tussen de drie verkeers lichten aangebracht is die het ver keer vanaf de Schroeweg in één keer naar het kruispunt Tangent/Zandstraat loodst. Hierdoor zal de wachttijd voor de verkeerslichten op het tracé Schroe- weg-Groene Woud-Tangent sterk afnemen. Dit zal alleen maar ten goede komen aan de doorstroming van het autoverkeer in en door Mid delburg. Dubbele rijstrook Verder moet nog opgemerkt worden dat ook het kruispunt Tangent/Zandstraat aangepast wordt. Hier komt een verdubbeling van de rijstrook verdubbeling rich ting het noorden. De verkeersregel- installatie die hier staat is op dit moment buiten bedrijf gesteld (geel knipperen). Vanwege technische re denen is het niet mogelijk om deze installatie voor medio juli 2000 weer in bedrijf te kunnen nemen. Tot die periode moet hel verkeer enige ongemak op dit punt voor lief nemen. Op zaterdag 20 mei a.s. vindt tus sen 12.00 en 17.00 uur op en rondom de Loskade in Middel burg een Defensiedag plaats. Tijdens deze "D-day" zullen de ver schillende krijgsmachlonderdelen in Middelburg aanwezig zijn om zich te presenteren. Programma Het programma voor deze defensie dag is als volgt: 11.45 uur: officiële opening door burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek 13.00 uur: optreden Sleelband marine 13.30 uur: eerste hondendemon stratie door de luchtmacht 14.15 uur: laag overvliegen van de Orion 14.30 uur: landing van de helikopter van de marine (deze kan door iedereen bezocht worden) 15.00 uur: tweede honden demonstratie door de luchtmacht 15.30 uur: paradropping vanuit de helikopter 16.00 uur: reddingsdemonstratie (m.b.v. de helikopter) door de marine 17.00 uur: afsluiting van de defensiedag door de voorzitter van de SEM Krijgsmachtonderdelen Naast bovengenoemd programma zullen ook verschillende voertuigen en dergelijke van de legeronderde len rondom de Loskade worden op gesteld. Deze zijn dan natuurlijk ook toe gankelijk voor hel publiek. Landmacht Van de landmacht komen een Leo pard 2 gevechlstank, een bergings voertuig, gewondenlransport, Hou witser, klimactiviteiten voor de jeugd, YPR en een gepantserd in- lanterievoertuig. Luchtmacht Naast bovengenoemde hondende monstratie geeft de luchtmacht ook een stingerdemonstratie (luchtaf- weerraketwapen), een brandweer demonstratie en waarschijnlijk is er ook een veldhospitaal of een veld keuken aanwezig. Marechaussee De marechaussee toont een pa trouillemotor, een pantserwagen, een terreinwagen en een kantoorbus met computerapparatuur. Keep them rolling Zij zullen tijdens deze defensiedag minimaal met vijf voertuigen aan wezig zijn. Informatiestands Behalve het programma en de ver schillende voertuigen zullen van de diverse krijgsmachtonderdelen in- formatiekramen opgesteld staan. Hier kunt u natuurlijk allerlei infor matie krijgen, bijvoorbeeld over het werken bij één van de legeronder delen. Ook is een stand van de AVOM (Algemene Vereniging van Oud Marinepersoneel). Kortom: het belooft een interessan te en spannende defensiedag te worden! Zaterdag 20 mei a.s. lussen 08.00 en 18.00 uur houdt het "Comité Oostkerkwijk helpt Viforoasa in Roemenië' een bazaar rommelmarkt op het (school)plcin Verwerij straal en op het Oostkerkplein rond om de Oostkerk. De opbreng sten van deze bazaar rom melmarkt komen ten bate van het project in Roemenië. Vanavond zal het Regio Kampioen schap Tijdrijden op de Boomdijk en de Binnendijk verreden worden. Dit is een wielerwedstrijd voor ama teurs en vindt plaats lussen 17.00 en 21,00 uur. Bij besluit van 7 juli 1997 stelde de gemeenteraad de nota "Aan pasbaar Bouwen" vast. Onder aanpasbaar bouwen moet worden verstaan: het zodanig bouwen van woningen, dat deze later op eenvoudige en goedkope wijze ge schikt zijn te maken voor bewo ners en/of bezoekers met een li chamelijke handicap. Basispakket De nota kent een aantal maatrege len, waarvan de uitvoering sterk door het gemeentebestuur wordt aanbevolen, en een zogenaamd ba sispakket, waarvan uitvoering ver plicht is gesteld. Burgemeester en wethouders besloten op 19 april 2000 dal onder bepaalde voorwaar den bij de bouw van woningen toch mag worden afgeweken van de ver plichte maatregelen uit het basis pakket. Namelijk in die gevallen, dal weliswaar niet wordt voldaan aan een eis uit het basispakket, maar wél aan de -strengere- eisen uit het bij Misset uitgegeven Hand boek voor Toegankelijkheid. Voorbeeld Een voorbeeld om dit te verduide lijken. Volgens de gemeentelijke nota moeten de afmetingen van de hoofdslaapkamer minimaal 3m bij 4m05 zijn en de oppervlakte van die kamer derhalve 12m:15. Het handboek stelt dat de afmetingen ten minste 3m bij 4m30 óf 3m60 bij 3m70 moeten bedragen, resulterend in een oppervlakte van ten minste 12nr90tot 13m:32. Een strengere eis dus, ofschoon de door de gemeente voorgeschreven lengtemaat niet wordt gehaald! Een bouwplan, waarbij een slaapkamer is ontworpen die qua afmetingen voldoet aan de normen uil het hand boek, zal derhalve gemeentelijke goedkeuring verkrijgen. Het collegcbesluit is overigens tot stand gekomen in overleg met, en met instemming van, de HUWAP. Dit is een organisatie die zich inzet voor het bevorderen van aanpasbaar bouwen. Voor meer inlichtingen over dit on derwerp kunt u contact opnemen met de heer P. Meulmeester van de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen. Zijn telefoon nummer is 0118-675281 In verband met de organisatie, de pers en de (prominente) aanwezi gen zullen de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de uitreiking en de dag zelf diverse maatregelen geno men worden. Deze maatregelen hebben vooral betrekking op het parkeren in de binnenstad. De stra len waarvoor een parkeerverbod geldt, staan hieronder op een rijtje. De sectie Parkeerbeheer van de ge meente Middelburg zal ter plekke tijdig (vanaf donderdagavond) aan geven dal er niet geparkeerd mag worden. Wanneer er toch nog auto's staan op het moment dat het gebied geheel autovrij moet zijn (vrijdag en zaterdag), zal de sectie Parkeer beheer de eigenaar van de auto be naderen. Indien de eigenaar niet be reikt kan worden of indien hij/zij het verzoek lot verplaatsing ne geert, zal de sectic Parkeerbeheer de auto laten wegslepen. Voor de volgende straten en pleinen geldt dat deze autovrij gemaakt die nen te worden. Onder den Toren (reeds vanaf donderdagavond autovrij) Koorkerkhof (vanaf vrijdagavond) Pleintje Koorkerkstraat (vanaf vrijdagavond) Korte Burg (vanaf vrijdagavond) Balans (vanaf vrijdagavond) Sint Pieterslraat (vanaf vrijdagavond) Damplein (vanaf vrijdagavond) Route In verband met de doorgaande route van H.M. de Koningin, dient de Bleek op zaterdag vanaf 08.00 uur geheel autovrij te zijn. De bewoners zijn hiervan reeds schriftelijk op de hoogte gesteld. Bewoners met een parkeervergun- ning mogen die dag op alle parkeer plaatsen in de binnenstad parkeren, ongeacht het soort vergunning. De verwachting is dal dit parkeerver bod tot uiterlijk 16.00 uur duurt. In verband met bovengenoemde route zullen rondom de Sportlaan, de Veerscsingel en de Koepoortlaan ook verkeersmaatregelen genomen worden. Deze worden ter plaatse aangegeven. Parkeerterrein Molenwater Hei parkeerterrein Molenwater is zaterdag 27 mei a.s. de gehele dag afgesloten voor hel publiek. Vergunninghouders Houders van parkccrvergunningen kunnen vanaf vrijdag 26 mei om 13.00 uur in de gehele binnenstad parkeren op plaatsen met parkcer- apparatuur en belanghebbenden plaatsen. Dit geldt niet voor houders van een G-parkeervergunning (woon-werk verkeer). Garage Kousteensedijk De garage aan de Kousteensedijk is zaterdag 27 mei a.s. de gehele dag niet voor het publiek toegankelijk. Abonnementhouders kunnen op die dag WEL gebruik maken van deze garage. Tijdens de Nationale Straatspeeldag kunnen kinderen ook huiten de school pleinen spelen Volgende week woensdag, 24 mei 2000, is het weer zover: de Natio nale Straatspeeldag! KINDEREN VOORRANG! Dit is een jaarlijks terugkerende ge beurtenis. In het hele land worden straten afgesloten zodat kinderen één ochtend of middag veilig buiten kunnen spelen. Ze hoeven dan niet bang te zijn voor auto's en brom fietsers die (hard) door de straat ko men rijden. "Kinderen Voorrang" De Nationale Straatspeeldag is een initiatief van de stichting "Kinderen Voorrang". Deze stichting zet zich in voor veilig en kindvriendelijk verkeer en wil de bewegingsvrij heid van kinderen in hun woonom geving vergroten. Ieder jaar doen meer dan 1200 buurlgroepen. scho len en speeltuinverenigingen mee aan deze actie. De organiserende groepen sluiten, in overleg met de gemeente, gedurende één dagdeel een straat af voor alle verkeer. Kin deren kunnen dan veilig en onbe zorgd buiten spelen. Verkeersproblemen De Nationale Straatspeeldag is na tuurlijk een feest voor de kinderen, heeft ook tot doel om aandacht te vragen voor onveilige verkeerssitu aties voor kinderen. De deelnemen de groepen maken van deze dag ge bruik om de gemeente op de hoogte te brengen van de verkeersproble men in de buurt. Het uiteindelijke doel van de Nationale Staatspeel- dag is dat alle straten binnen de be bouwde kom veilig worden voor kinderen. Zij kunnen dan iedere dag buiten spelen en zelfstandig en vei lig naar school gaan Deelnemers In Middelburg zullen in ieder geval in de Kruilmolenlaan, de St. Jan straat, de Zusterstraat, de Costeno- belstraat, de Bogardstraat. de La- tijnseschoolstraat. de Blindenhock en een deel van de Lombardstraat activiteiten plaatsvinden in het ka der van deze Nationale Straalspeel- dag.

de Faam | 2000 | | pagina 3