I N E C ('T¥ story of us the bachelor stigmata 16 jr erin brockovich al lek 16 jr stuart little the green mile 16jjr kruimeltje CHUTTERSHOF ftosetta solas van mannen en MERRIES black harvest drifting clouds a EEST not one less pudding tarzan The Story of Us Gladiator Verwacht vanvërduoklo^djwebbtir Cuby in het Arsenaaltheater Gorilla meets Bambie GLADIATOR 16 jr SCREAM 3 16 jr DE BOEKVERFILMING voor midden-zeeland AL POKÉMON AL AL AL MY little CHICKADEE F I L M W E E K F I L M W E E K F I L www.cinecity.nl premiere première MIDDELBURG EEK GOES -- The Story of Us vertelt het realis tisch en humoris tisch verhaal over het vijftienjarige huwelijk van Ben en Katie Jor dan. Gedurende hun liefdesrelatie zijn de eigenschappen waar door Ben en Katie ver liefd op elkaar wer den, veranderd in een grote bron van erger nis. De tijd van Ro meinse keizers, veldheren en gladiatoren herleeft in Gladiator, de nieuwe film van regisseur Rid ley Scott die vanaf de ze week bij Cine City in Vlissingen te zien is. De hoofdrollen worden vervuld door Russel Crowe, Jo aquin Phoenix, Connie Nielsen en Oliver Reed. De volgende films zijn binnenkort bij Cine City op het witte doek te zien. Gospelkoor in Westerkerk Goes Goes Goes Art Expo gemeentehuis Kapelle Pudding Tarzan in 't Beest Super Group Planet X in De Piek Vlijt en Volharding in het Arsenaaltheater De Ruyterstadsingers uit Vlissingen en het Zeeuws Mannenkoor uit Goes tre den deze week op in Kloetinge en Vlis singen. Het gezamenlijke concert kreeg als naam 'Van Verdi tot Lloyd Webber' mee. Twee prettig gestoorde mi- mespelers van Bambie, drie energieke danseressen van Lieber Gorilla op de werkvloer en Ko van den Bosch (Alex d'E- lectrique) als bevlogen regisseur langs de kant. De vermaarde bluesformatie Cuby and the Blizzards geeft zater dag 20 mei een con cert in het Arsenaal theater in Vlissingen. Nog geen jaar gele den was zanger Har ry Muskee en de zij nen ook al in het Vlissingse theater te zien. MÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊimwÊÊÊimmmÊÊiÊaiÊÊKm1 FAAM/VLISSINGER Woensdag 17 mei 2000 Donderdag 18 mei t/m woensdag 24 mei Donderdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 20.00 uur Vrijdag en zaterdag 13.45 18.45 22.00 uur de Romeinse generaal Maximus wordt opgeleid tot gladiator Dagelijks 13.45 16.15 19.15 21.45 uur realistisch en humoristisch verhaal over vijftienjarig huwelijk Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur eigentijdse versie van Buster Keatons komedie Seven Chances Dagelijks 19.15 21.45 uur verhaal over kapster Frankie Paige en de krachten die bezit van tiaar nemen Dagelijks 16.15 19.15 uur bloedstollende film van regisseur Wes Craven Dagelijks 13.45 16.15 uur De eerste speelfilm over de razend populaire Pokémon figuurtjes Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur Dagelijks 0 13.45 19.00 22.00 uur waargebeurd verhaal met Julia Roberts en Albert Finney Dagelijks 19.00 21.45 uur spannende actiefilm over een 'lek' binnen het politie-apparaat Dagelijks 13.45 16.15 uur avonturen van het slimme, vrolijke en heldhaftige muisje Dagelijks 21.00 uur spannende film gebaseerd op het gelijknamige boek van Stephen King Dagelijks 13.45 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prachtig ver filmd Vrijdag 0 16.15 uur Moviezone S Donderdag en zondag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 0 19.30 uur jonge vrouw doet alles om haar armoedige sociale milieu te ontvluch ten Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.30 uur Woensdag 14.00 uur winnaar Publieksprijs Berlijn 1999 Zondag 14.00 uur documentaire over boeren in Zeeland die kiezen voor de traditie van de trekpaard Maandag 20.30 uur over het spanningsveld tussen de moderne westerse en de traditionele Papoacultuur Woensdag 21.30 uur Finse film van regisseur Kaurismaki Donderdag en vrijdag 20.30 uur indringend drama van het Chinese platteland. Winnaar Gouden Leeuw 1999 Zondag en woensdag 14.00 uur amusante film voor kinderen met sterke lachspieren Dinsdag 20.30 uur klassieker met Mae West en W.C. Fields BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) Als de kinderen Josh en Erin op zomerkamp gaan, besluit het echtpaar Jordan voorlopig uit elkaar te gaan. Ruzie ma ken is geen uitzondering op de regel meer en ze denken de problemen op te lossen door een pauze in hun huwe lijk in te lassen. Tijdens deze pauze kijken Ben en Katie te rug op hun verleden en ko men tot de conclusie dat ze 'ons' zijn geworden. Katie is van beroep kruis woordpuzzelontwerpster en wil alles tot in de puntjes gere geld hebben, wetende dat er antwoorden zijn op de kleine vragen. Zij zorgt ervoor dat het huishouden loopt, dat de kin deren op tijd naar school gaan en geeft richting aan het huwe lijk. Ben daarentegen, heeft een levendige fantasie, is spontaan en leeft van dag tot dag. Ben is schrijver, een dro merig type, een echte romanti cus die gelooft in een goede af loop. Deze eigenschappen ma ken Ben zo aantrekkelijk voor Katie, maar nu zijn deze karak tertrekken een grote bron van ergernis. De hoofdrollen in The Story of Us worden gespeeld door niemand minder dan Mi chelle Pfeiffer en Bruce Willis. De film is geregisseerd door Rob Reiner. Bruce Willis en Michelle Pfeiffer in The Story of Us. foto Ralph Nelson In het jaar 180 na Christus, ten tijde van de gloriedagen van het Romeinse Imperium, over wint de Romeinse generaal Maximus in een allesbeslis- sende veldslag de barbaarse Germanen. De oude keizer, Antonius Marcus Aurelius, is zo in zijn sas met de edelmoe dige militair, dat hij hem zijn macht wil geven. Maar de ge doodverfde troonopvolger, de wrede en genadeloze Com- modus, steekt daar een stokje voor. Commodus denkt de dreiging van Maximus op te lossen door hem en zijn fami lie te laten vermoorden. Maar Maximus ontsnapt en belandt na allerlei omzwervingen in Afrika waar hij wordt opgeleid tot gladiator. Door zijn glori euze optredens in de Arena weet hij het volk voor zich te winnen en uiteindelijk belandt hij in de grootste arena, het Colosseum in Rome. Zijn doel daar is de beste gladiator aller tijden te worden om zich zo te wreken op keizer Commodus. Russel Crowe als Maximus in de film Gladiator. foto Jaap Buitendijk The Whole 9 Yards met in de hoofdrollen Bruce Willis en Matthew Perry, Deuce Biga- low met Allen Covert en Oded Fehr en House of the Haunted Hill met Famke Janssen en Geoffrey Rush. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 15 van dit blad. Gospelkoor Together uit Nieuwerkerk treedt zaterdag 27 mei op in de Goese Westerkerk. Het koor bestaat al tien jaar en groeide in die periode uit van een kleinschalig jongerenkoor tot een koor met ruim zeventig leden. In de Westerkerk brengt het gospelkoor vanaf 20 uur een se lectie uit het project Liefde Overtuigt, waarvan onlangs ook een cd uitkwam. Verder zijn er twee gastoptredens van Telling Voices en Testimony uit Goes. Beide koren staan onder lei ding van dirigent Jan de Meij. In de Prins van Oranje in Goes is een nieuwe groep kunste naars gevestigd met Trechter 5 als overkoepelend orgaan. Goes Goes Art, zoals de nieuwe groep zichzelf noemt, werkte de afgelopen maanden toe naar een expositie in de grote zaal. Die wordt 20 mei geopend onder het thema Mooi is... Anders. Iedere kunstenaar geeft met beeld en geluid een eigen visie op het thema. De expositie loopt tot en met 20 juli. Deelnemende kunstenaars zijn Vincent van Limbergen, Martijn van Linzell, Le on van de Akker, Caroline Smith, Coen Wieman, Eric Geelhoed, Jan-Willem Hament en Denz de Kroon. Elly van Put uit Heinkenszand exposeert tot en met 31 mei aquarellen in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. Ze ge bruikt de natte, directe techniek, waarbij de eerste penseel streken belangrijk zijn voor het uiteindelijke resultaat. De ex positie is te zien tijdens de openingstijden van het gemeente huis. Pudding Tarzan is een amusante film voor kinderen met sterke lachspieren. Zondag 21 mei en woensdag 24 mei draait hij - Nederlands gesproken - in 't Beest in Goes. In de Deense film uit 1981 heeft de achtjarige Ivan het op school en thuis niet ge makkelijk. Een groepje opgeschoten jongens is er namelijk steeds op uit om hem te pesten. Volgens zijn vader moet Ivo een voorbeeld nemen aan superheld Tarzan. Hij spoort zijn zoon aan om spierballen te ontwikkelen. Maar Ivo wil helemaal niet op Tarzan lijken. Van een vriend leert hij hoe je dromen tot werkelijkheid moet maken. En zo neemt hij wraak op de pest koppen en volwassenen die hem niet begrijpen. Aanvang 14 uur. Super Group Planet X heeft z'n Nederlandse tournee uitge breid met een extra optreden in De Piek in Vlissingen op dins dag 23 mei. Planet X bestaat uit Tonmy Macalpine op gitaar, Derek Sherinian op keyboards, Dave Larue op bas en Virgil Donati op drums. De band is ontstaan naar aanleiding van Sherinian's solo album Planet X. Het concert in De Piek begint om 21 uur. Voorafgaand aan het concert kunnen fans van de band hun idolen daadwerkelijk ontmoeten tijdens de 'meet greet' die van 18.15 tot 19 uur wordt gehouden bij platenzaak En- teny Music Import in de Walstraat. Kaarten voor het con cert kunnen telefonisch worden gereserveerd, tel. 0118- 416791. Vrijdag 19 mei verzorgt muziekvereniging Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg in het Arsenaaltheater in Vlissingen een 'stui verconcert'. De Souburgse vereniging brengt met de fanfare, jeugdorkest en jeugdensembles een gevarieerd programma. Het concert begint om 20 uur en de toegang bedraagt slechts één stuiver. Op het programma opera-en 1979 is de naam veranderd musicalmuziek, met gastop tredens van sopraan Saskia Gerritsen en pianist Rien Bal kenende. Vorige week zater dag was de première van het concert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Vrijdag 19 mei tre den de koren op in de Geer- teskerk in Kloetinge en zater dag 20 mei wordt de concert reeks besloten in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Het gemengde koor De Ruy terstadsingers werd opge richt op 15 oktober 1966 en kreeg toen als naam 'Tiener koor Jong Leven' mee. In en na een woelige periode telt het koor nu veertig le den (waarvan vijftien he ren). Het koor repeteert we kelijks en geeft regelmatig uitvoeringen. Daarnaast wordt deelgenomen aan concoursen in Nederland en uitwisselingen met België. Er wordt van één- tot acht stemmig gezongen. Het re pertoire loopt uiteen van pop tot klassiek en van a ca- pella tot symfonisch. Het koor staat onder leiding van dirigent Riet Westerweele, die ook al jarenlang het ZWN-Mannenkoor leidt. Het Zeeuws Mannenkoor uit Goes werd opgericht in 1972 en staat sinds 1991 on der leiding van Dirk Biese- mans. Het Mannenkoor wil een koor zijn waarin een ambitieuze koorzanger zich verder kan bekwamen en daartoe wordt wekelijks ge repeteerd. in 1997 gaf het koor, ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig be staan, de cd 'Waar de brede stromen ruisen' uit. Soliste Saskia Gerritsen deed in 1980 eindexamen solozang en opera aan het conserva torium in Maastricht. Ze was lid van de operastudio van de Nederlandse Operastich ting in Amsterdam en ver leende medewerking aan opera's en concerten met di rigenten als Edo de Waard, Jan Stulen, Hans Vonk, Ken neth Montgomery en André Rieu senior. Sinds 1992 is ze in Zeeland actief bij de Goe se Operette Vereniging en werkte ze onder andere mee met de Johannes Passion. Tijdens het Vlaanderen Na zomerfestival werkte ze mee aan de opera Riders to the Sea van Vaughn Williams. Ze geeft regelmatig liedreci tals met Rien Balkenende. Die werd in 1959 in Kamper land geboren. Hij studeerde piano, orgel en kerkmuziek aan het Rotterdams Conser vatorium, behaalde in 1984 het diploma Musicus orgel en deed in 1986 staatsexa men piano. Balkenende woont in Middelburg, waar hij piano- en orgeldocent is. In januari 1989 speelde hij sa men met een harmoniever eniging uit Vlissingen het eerste deel van het tweede pianoconcert van Rachmani noff. In 1999 verscheen zijn eerste cd met het pianowerk Rivus II van Douwe Eisinga, een Middelburgs componist. Op het programma van de concerten in Vlissingen en Kloetinge prijken werken van Mozart, Von Weber, Wagner, Verdi, Handel, Van Beetho ven, Supe en Lloyd Webber. Aanvang 20 uur. De voorstelling Gorilla meets Bambie is donderdag 25 mei te zien in 't Beest in Goes. Kleine invallen en scènes, de één nog mooier, maffer, serieuzer, destructiever of grappiger dan de ander: het viel Ko den Bosch niet mee om lijn te brengen in de voorstelling. Aanvang 20.30 uur. Een wervelende voorstelling: Gorilla meets Bambie. foto Hajo Piebenga Hoewel Muskee nooit echt weg is geweest staat de zan ger de laatste tijd weer flink in de belangstelling. Zo is er onlangs een cd-box versche nen met een overzicht van Muskees muzikale activitei ten. Meer dan dertig jaar na de oprichting en na een lan ge stilte toert de band weer door Nederland. Harry 'Cu by' Muskee haalde in 1996 de formatie weer bij elkaar, met grotendeels dezelfde be zetting waarmee hij vroeger furore maakte. Muskee is in zijn lange carrière de tijdloze Harry Muskee. blues trouw gebleven. In 'Dancing Bear', de titel van de nieuwe cd en de theater show, is naar frisse, moder ne blueswegen gezocht. De geijkte bluesthema's liefde en drank hebben plaatsge maakt voor misstanden in dierenland, zoals de beer die dansend op een gloeiende plaat zijn kunstjes moet ver tonen. De theatershow van deze ijzersterke band is geba seerd op dit nieuwe werk, maar daarnaast zullen klas siekers als 'Windows of my Eyes' ook zeker niet ontbre ken. Naast zanger Harry Mus kee bestaat Cuby and the Bliz zards anno 2000 uit Erwin Ja va op gitaar, Herman Deinum op basgitaar, Hans La Faille op drums en Heimig van der Vegt op toetsen en Hammond B3. Het concert in Vlissingen begint om 20.15 uur.

de Faam | 2000 | | pagina 17