Badhotel Veerse Meer heeft nieuwe eigenaar Exclusieve bloemsierkunst in Oost-Souburg i i Moviemax introduceert films uit de muur Winkel DSFA heet voortaan Enteny Door onsgedaen Voortaan T r Drie Engelstalige dames onbezorgd 111 bad! Het direct aan het water gelegen Badhotel Veerse Meer treedt het seizoen tegemoet met een nieuwe gastvrouw/eigenaar. De 56-ja- rige Celine Hoornweg was al langer mede-eige naar van het hotel aan de Oranjeplaatweg 1 te Arnemuiden, maar werkte zelf niet mee in de zaak. Haar inspanningen waren tot een half jaar geleden vooral op haar hotel-restaurant in Drenthe gericht. Door het wegvallen van haar compagnon is daar verandering in gekomen. Voor de zaak in Drenthe stelde Hoornweg een bedrijfsleider aan en zelf keerde zij naar Zee land terug om het Badhotel te gaan runnen. Transferbusje Aan het Oranjeplein in Oost-Souburg heeft Femke Vos de Wael de deuren geopend van haar atelier voor bloemsierkunst Plantaardig Verantwoord. De bloemstyliste begon in september 1999 met haar be drijf in exclusieve bloemstukken aan huis. „Ik heb er bewust voor geko zen om geen bloemenzaak te beginnen", vertelt Femke Vos de Wael. „Omdat ik mij in mijn boeketten en bloemstukken wil onderscheiden pak ik het helemaal anders aan". Kleinschalig De onlangs geopende Moviemax Middelburg in Winkelcentrum Dauwendaele omschrij ven als een doorsnee videotheek zou de zaak geen recht doen. Dat vinden ook eigenaar Mike Mahassen en bedrijfsleidster Emmy Buijs. Moviematic Anthony van den Berg van het Vlissingse platenlabel DSFA-Records heeft eindelijk een nieuwe naam voor zijn platenzaak in de Walstraat gevonden. Ze komen uit Nieuw-Zeeland en Enge land, maar wonen nu op park Grevelin- genhout in Bruinisse. Niki van de Stelt, Niki Steer en Christine Finlow borduren daar met zijn drieën één lap als onderdeel van de grote Zeeuwse merklap 'Door ons gedaen'. De Zeeuwse merk- en stoplap in het Guiness book of Records Makelaar op bres voor RCS-talentjes Lavooy Mode verandert J Woensdag 17 mei 2000 FAAM/VLISSINGER 11 door Inge Adriaanse Celine Hoornweg in het vernieuwde Badhotel Veerse Meer. foto Jaap Wolterbeek Hoewel Hoornweg kan bogen op ruim twintig jaar ervaring als eigenaar van een hotel restaurant ervaart zij het wer ken in Zeeland toch heel an ders dan in Drenthe. „Drenthe is een heel andere omgeving. Hier in Zeeland draait het in het seizoen vooral om het wa ter, dat kende ik natuurlijk niet", vertelt Hoornweg. „Naast het hotel, restaurant en de bistro beschikte het Badhotel tevens over een wa tersportafdeling. Hier kon men watersportmaterialen hu ren en cursussen volgen. Ik heb het grootste gedeelte van de watersportafdeling zoals de verhuur van boten en de watersportcursussen uitbe steed. Alleen de ligplaatsen- verhuur heb ik uit het water- sportgebeuren gehouden". Een blik uit het raam werpend wijst zij op het baggerschip naast de steiger dat met een enorme kraan het Veerse Meer uitdiept. „De aanleg plaatsen moeten wat dieper worden zodat ze straks beter bereikbaar zijn voor de boten en jachten. Een hele klus, maar gelukkig zijn ze bijna klaar. Verder wil ik me volledig richten op de eetgelegenhe- den en het hotel. Nu ik deze zaak volledig run wil ik er graag mijn eigen ideeën over gastvrijheid in kwijt. Ik hecht erg aan kwaliteit maar ook aan gezelligheid en gemoede lijkheid. Iedere bezoeker, van hotelgast tot een passant die een ijsje komt eten moet zich hier welkom voelen. Een beet je warmte en persoonlijke aandacht voor iedere gast. Dat maakt het werk zo leuk en de mensen waarderen het ook echt. Het seizoen is nog maar net een beetje op gang en er zijn nu al hotelgasten die zeg gen later in het seizoen nog eens terug te komen. Dat is heel mooi, dan weet je dat je het goed doet. Het is echt prachtig als gasten de chef kok bedanken omdat ze zo van het diner hebben geno ten, of als een gezin je laat weten dat zij het hotel zo ge zellig vonden". „Ik streef ernaar om voor elke portemonnee een gepast menu of arrangement aan te kunnen bieden, voor enkel ex clusiviteit ligt dit hotel veel te excentrisch", legt Hoornweg uit. „Ik wil naast de water sporters en dagrecreanten ook de mensen uit omgeving iets te bieden hebben. Sinds kort is er ook een snackbar met groot terras waar men bij mooi weer heerlijk neer kan strijken voor een ijsje of een frietje. Daarnaast is er plate- service in de Bistro met het royale terras aan de waterzij de waar passanten en hotel gasten heerlijk tot in de avond uren kunnen ontspannen. En voor een sfeervol diner staat het Restaurant garant. Samen met de nieuwe chef-kok is er tevens een nieuwe menukaart gemaakt en zijn er diverse nieuwe arrangementen voor een aantrekkelijke prijs sa mengesteld. Als extra service hebben wij speciaal voor de hotelgasten een transferbusje. Naar wens kunnen de gasten zich laten rijden naar bijvoor beeld het nabij gelegen vlieg veld Midden-Zeeland, maar ook naar het centrum van Middelburg of Goes om eens lekker te shoppen". In de aanloopfase van het zo merseizoen is Hoornweg nu alvast druk bezig met het voorbereiden van arrange menten voor het naseizoen en de winterperiode. „Ook in de ze wat stillere periode biedt het Badhotel veel mogelijkhe den", vertelt Hoornweg en thousiast. „Gelegen in deze prachtige natuurlijke omge ving is het hotel, met 21 ka mers en 2 grote zalen, in deze periode bij uitstek geschikt voor groepen. Hierbij denk ik dan aan zakendiners, congres sen, bedrijfstrainingen, partij en, maar ook aan sportieve groeps- of familie-uitstapjes". Badhotel "Veerse Meer" is het gehele jaar door geopend, in de winterperiode gelden aan gepaste openingstijden. De keuken is tijdens het seizoen geopend van 10 uur tot 22 uur. Plantaardig Verantwoord is er niet voor een boeketje bloe men van vijftien gulden. „Dan verwijs ik meteen door naar Femke Vos de Wael van Plantaardig Verantwoord. foto Jaap Wolterbeek Omschrijving horizontaal: 1 gehalte van goud; 6 innig; 12 omtrek; 13 loven; 15 lengtemaat (afk.); 17 gedachte; 19 voorzetsel; 20 persoonlijk voornaam woord; 21 gesloten; 23 uitstekend; 25 bron; 26 scheepsbouwer; 28 keurig; 29 kortschrift; 31 voornaamwoordelijk bijwoord; 32 uier (dial.); 34 van een zekere; 35 insect; 37 vroeger; 39 plaats in ons land; 40 verdriet; 42 slag; 44 vuilnis; 47 betalingsstelsel; 49 interval (muziek); 52 internationale organisatie (afk.); 54 verdie ping; 56 bij; 57 toevlucht; 58 elasticiteit; 59 sukkel; 62 hoofdtel woord; 63 eminentie (afk.); 64 insect; 65 netheid; 67 voorzetsel; 68 pont; 69 bloem; 71 keukengerei (mv.); 72 rijksdaalder (volk staal mv.). Omschrijving verticaal: 2 slee; 3 gebouw in Amsterdam; 4 telwoord; 5 levenslucht; 7 gasvormig element; 8 fier; 9 Europeaan; 10 voegwoord; 11 tota le rand; 14 Engelse titel; 16 bijenkoningin; 18 doel; 19 twist; 20 verlegenheid; 22 Ezau; 24 honingdrank; 25 verlangen; 27 slot woord; 30 strekking; 32 gemeendheid; 33 al; 36 hoofdtelwoord; 38 lof; 41 handelend optreden; 42 hondenras; 43 hechting; 45 bijbels figuur; 46 snel ronddraaien; 48 op dezelfde wijze (lat.); 50 paradijs; 51 muziekgezelschap; 53 beschonken; 55 houtsoort; 57 zeer spoedig; 60 vreemde munt; 61 voornaamwoordelijk bij woord; 64 vreemde munt; 66 boom; 68 familielid; 70 salvo erro- re (afk.). Er ontstaat de naam van een voorwerp wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst; 3.11.37.39.40.42.46.61.63.71. Stuur uw oplossing vöör woensdag 24 mei naar de redactie van de FaamA/lissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 31 mei bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 3 mei luidt: 'waterbed'. De vrijkaarten van Cine City gaan naarTonny Ludikhuize uit Oostkapelle. een collega", meldt de bloem styliste resoluut. „Ik richt me meer op exclusieve bloem stukken en boeketten. Daarom kom ik veel bij de klanten thuis zodat ik de boeketten kan afstemmen op het interi eur en de smaak van de klant". Femke Vos de Wael verzorgt niet alleen geurige boeketten voor op de salontafel maar doet ook de complete aankle ding van grote beurzen, be drijven en grote partijen. Haar opdrachten krijgt ze niet al leen uit Nederland maar ook in België doet de bloemstylis te zaken. Specialisaties zijn het verzorgen van bloemstuk ken voor bruiloften en begra fenissen. Ook de kleinschaligheid van het bedrijf Plantaardig Verant woord is een bewuste keus van Femke Vos de Wael. „Ik wil de bloemstukken sowieso zelf maken, en dat wil ik ook in de toekomst zo houden", doet Vos de Wael uit de doe ken. „Ik heb wel iemand die de stukken bezorgt maar ver der hou ik het in eigen hand. Daarom heb ik ook voor deze opzet gekozen. In een bloe menwinkel is het vaak druk en moet er omzet gemaakt wor den. Hier kan ik klanten in alle rust ontvangen en heb ik de tijd om te kijken wat iemand wil. 't Gaat me om de detail lering. Niet alleen een bos mooie bloemen maar subtie le dingen die in het boeket verwerkt zijn. Het moet sti listisch gezien kloppen en daar ontbreekt het bij veel bloemisten nog wel eens aan". Het atelier Plantaardig Verant woord is gevestigd op de bo venverdieping van het pand aan het Oranjeplein 29b. Bloemstyliste Vos de Wael ontvangt er niet alleen haar klanten maar geeft er ook workshops voor groepen tot tien personen. „Gewoon voor mensen die het leuk vinden maar er zijn bijvoorbeeld ook bedrijven die een afdeling langs sturen om eens op een andere manier met elkaar be zig te zijn dan op de werk vloer". Voorlopig heeft Femke Vos de Wael nog een parttime baan naast haar binderij. „Maar ik hoop dat zo snel mogelijk te veranderen", voegt Vos de Wael toe. „Ik moet het vooral hebben van mond op mond reclame en ik hoop dat het nog meer gaat lopen. Het atelier heeft misschien wel een hoge drempel maar iedereen die iets exclusiefs zoekt kan gewoon vrijblijvend komen kijken". n mrnÊIÊÊXÏ -jïk De landelijke keten heeft in ruim een jaar tijd 66 filialen ge opend en als het aan Mahas sen ligt, verantwoordelijk voor Zeeland, komen daar nog dit jaar drie Moviestores bij, in het centrum, in Vlissingen en in Goes. Primeur voor Zeeland is de Moviematic, een soort be taalautomaat maar dan voor het huren en terugbrengen van videobanden en DVD's en dat 24 uur per dag. Het in Ameri kaanse stijl opgezette pand van Moviemax is nieuw ge bouwd. Maar op videogebied zijn Mahassen en Buijs geen nieuwkomers. Videotheek Mo- viestar was de voorloper van Moviemax. „Maar dat kun je eigenlijk niet vergelijken met dit", zegt Buijs. „Samen met het postkantoor en Bruna in één pand. Bovendien is de sfeer hier heel anders. We heb ben hier lekker de ruimte, alles is overzichtelijk. We willen een zaak zijn waar je iets proeft van de voorpret die je hebt als je naar de bioscoop gaat. Daar om kun je hier ook popcorn ko pen, snoep en binnenkort Ben Jerry ijs. De merchandise af deling is er voor alle hebbedin gen zoals knuffels en rugzakjes van bekende Disneyfiguren. En Pokémon natuurlijk. Er wordt filmmuziek gedraaid en op de schermen is altijd wel een film te zien. En onze Ralph van Bedrijfsleidster Emmy Buijs van Moviemax Middelburg. foto Jaap Wolterbeek Zuuren weet echt alles van films". Amerikaans is de opzet en dus heten de rubrieken ac tion, thriller, comedy en dra ma. Maar wat is Max New? Mahassen legt het uit: Dat zijn de video's die direct na verschijnen hier te huur zijn. Daar hebben we er dan met een een flink aantal van, want ik wil geen nee verkopen. Ik voorzie ook een grote toe komst voor de DVD films. Let maar op, over een paar jaar is het huidige VHS systeem vol komen ingelopen door DVD". DVD staat voor Digital Video Disc. Het ziet er uit als een cd. Volgens Buijs is het: „Nog het best te vergelijken met bio scoop-kwaliteit. Beter beeld en mooier geluid. Echt het rond-om geluid dat je in de bios hebt. Je moet er wel een speciale DVD-speler voor heb ben, maar er verschijnen steeds meer koop- en huur films op DVD, dus dat is een kwestie van tijd en dan heeft iedereen het". Naast de al genoemde rubrie ken in huurvideo's, heeft Mo viemax nog een afdeling com puterspelen voor playstations; koopvideo's van (voorname lijk) Disneyfilms en een afge schermde hoek waar de hor ror-, SF- en seksfilms te vin den zijn. „Daar is goed over nagedacht", vertelt Buijs. „Jongeren hebben in die hoek niets te zoeken en de mensen achter het scherm zijn vanuit de zaak niet te zien. Wie echt anoniem wil blijven kan altijd nog terecht bij de Moviematic. Het pinpasje heeft een code voor boven of onder de zes tien jaar, als extra beveili ging". Zoals gezegd werkt de Moviematic als een soort flap- pentap. Met de pinpas, tevens bewijs van lidmaatschap van Moviemax, krijgt men toe gang tot het hoofdmenu. Er kan uit rubrieken gekozen worden en daarna uit titels. Er zitten zo'n vierhonderdvijftig video's en vijftig DVD-films in het bestand. Wie nog iets meer wil weten over de film van zijn keuze kan aanvullen de informatie opvragen., Via het apparaat kan ook het sal do van de pinpas opgewaar deerd worden. De gekozen film komt daarna uit een sleuf. Films terugbrengen gaat op dezelfde manier. „Het is volle dig computergestuurd, dus tien minuten te laat terug brengen is echt te laat", bena drukt Buijs. „Maar als je niet kunt slapen kan je midden in de nacht nog een film opha len. De klant bepaalt het zelf, óf de winkel óf de Movie matic. De aanbiedingen gel den alleen in de winkel. Vaak ben je voordeliger uit als je drie films neemt in plaats van twee. Daar wijzen we de klan ten ook op, dat hoort erbij. Net zoals de tien gulden die al meteen op je pinpas staat. We willen hier gewoon een gezel lig avondje-uit gevoel maken, hoewel de beveiliging er wel voor zorgt dat iemand niet 'gratis' een film mee naar huis neemt". Moviemax is van zon dag tot en met donderdag open van 13 tot 21 uur, vrijdag tot 22 uur en zaterdag van 12 tot 22 uur. Een prijsvraag onder de klan ten heeft de naam Enteny Mu sic Import opgeleverd. Tege lijk met de naamsverandering heeft Van den Berg zijn zaak een nieuwe uitstraling gege ven. Spuitbuskunstenaar Mar- tijn Prins heeft de gevel voor zien van een eigentijdse be schildering. Naast zijn platenlabel heeft Anthony van den Berg enkele jaren geleden zijn cd-winkel in de Walstraat geopend. „De zaak heette net als het platen label DSFA-Records", vertelt Van den Berg. „Maar de win kel heeft eigenlijk helemaal niets met het label te maken dus zocht ik al een tijd lang een andere naam". Omdat Van den Berg er op ei gen kracht niet uit kwam schreef hij een prijsvraag voor zijn klanten uit. „De ori gineelste inzending werd be loond met tweehonderdvijftig gulden aan cd's". Uiteindelijk is de hoofdprijs naar twee vaste klanten van Van den Berg gegaan. „Jos Boone en Wickert Schuuring kwamen Christine Finlow hoorde van het initiatief via haar vriendin Eef de Jonge-Everaert uit Tholen, die een boek over merk lappen schreef en actief is als werkbegeleidster. „Ze maak te me enthousiast omdat het een historisch document be treft. Ik wilde er graag aan meewerken, maar niet in mijn eentje omdat ik niet zo goed ben in borduren. Ik brei lie ver." Toen bleek dat haar beide Engelstalige vriendinnen mee wilden doen was de beslissing snel genomen. Sindsdien werken de drie vrouwen bij toerbeurt aan de borduurlap. „Je kunt niet met zijn drieën gelijk steekjes maken op één lap." Als gezamenlijk motief kozen zij een huis dat midden op hun werkstuk komt. „Het is symbolisch voor het feit dat we hier niet zijn geboren, maar ons wel thuis voelen." Dat wordt nog eens benadrukt door de tekst 'Home is where the heart is'. Op de Bruse borduurlap komen verder schapen en koeien, die ook in het geboorteland van Christine Finlow, Nieuw Zeeland, prominent aanwezig zijn. En bloemen en planten omdat die niet alleen in Nederland zijn te vinden, maar ook rijkelijk aanwezig zijn in Engeland, het thuisland van beide andere borduursters. De verbintenis tussen de drie landen wordt gesymboliseerd door de vlaggen van Engeland, Nieuw Zeeland en Nederland. Christine Finlow durft niet te voorspellen of de recordpo ging zal lukken, maar is ervan overtuigd dat de merklap 'Door ons gedaen' een zeer groot en indrukwekkend werk stuk wordt. „Daarom vind ik het een uitdaging om er aan mee te werken". De drie Engelstalige Bruse vrouwen met hun merklap. foto Janne Wolterbeek. Zeeland maakt als alles volgens plan verloopt in het Jaar van Textiel 2000 de grootste merklap ter wereld. Onder be geleiding van het Bureau Provinciaal Museumconsulent Zeeland moet dat uitgroeien naar een plaats in het Guiness- book of Records. Dat staat te gebeuren tijdens een manifes tatie eind dit jaar. Uw weekkrant volgt de ontwikkelingen op de voet. Op deze plaats krijgt u regelmatig informatie over dit groots opgezette project waaraan pakweg tweehonderd vrijwilligers (m/v) deelnemen. De f-jes laten vol trots hun nieuwe shirts zien. Staand vlnr: trai ner/elftalleider Jaco de Dreu, sponsor Mark Faasse, Ricardo Dommisse, Rafael Oppatja, Joël Marcusse en Edwin Pelster. Zit tend: Jeffrey de Vos, Davey van Belzen en Mike Theune. foto W.H.H. Er kens Voetbalcfub RCS uit Oost-Souburg mag zich - zeker na het dende rende afscheid dat Danny Blind er vorig jaar gaf - verheugen in flink wat aandacht. En al die belangstelling uit zich ook in een groeiend ledenaantal. Zo is het tiende elftal van f-pupillen (tussen zes en acht jaar) inmiddels volop bezig naam te maken in de competitie. Era makelaar Bimmel, Faasse Faasse Makelaardij uit Middelburg stak de jongste talentjes van RCS onlangs in nieuwe shirts. Lavooy Mode aan het Plein 1940 in Middelburg gaat verande ren. Momenteel houdt de modezaak een grote opruiming. De damesafdeling wordt opgeheven en de dameskleding gaat dan ook met kortingen van twintig tot veertig procent de deur uit. „We gaan ons richten op een wat jongere doelgroep", verklaart Frank Lavooy. „Nu herenmodehuis Peca uit Middelburg is ver dwenen valt er een gat in het aanbod klassekleding voor heren. Daarom hebben we meer ruimte nodig om het gat te kunnen dichten. We hebben maar de beschikking over tweehonderdtien vierkante meter winkeloppervlak en die ruimte zullen we hard nodig hebben. Van oudsher zijn we trouwens een herenmode zaak dus als je het in het licht van de geschiedenis van het be drijf ziet verandert er niet eens zo heel veel". Overigens geeft Lavooy niet alleen korting op de damesmode. Ook de volledige collectie herenmode gaat met twintig procent de deur uit. Op de heren- en damesmode van het topmerk Blue Willy's geeft Lavooy tien procent korting. (advertentie) Toe aan een Hoog Rendement-ketel? Vraag naar het Nefit Warmte V Garantie Plan. Nu met kans op één jaar gratis stoken! Bel 0570 - 67 85 00 ,||_j|l voor de actievoerende Nefit dealer bij u in de buurt. NEFIT[_^j allebei met mijn voornaam op ny van gemaakt, het komt ei- de proppen: Anthony, maar genlijk op hetzelfde neer maar dan in het Engels uitgespro- het ziet er heel anders uit", ken. Maar een winkel met mijn ei gen naam zag ik niet zo zitten. Maar de winnaars hadden alle bei als moti vatie dat ze nu al zeiden ik ga even naar Antho ny als ze een cd-'tje kwa men halen. We hebben er toen Ente- De vernieuwde gevel van Enteny Music Import met (vlnr) eigenaar Anthony van den Berg, prijswin naars Jos Boone en Wickert Schuuring en Martijn Prins, ontwerper van de gevelbeschildering.

de Faam | 2000 | | pagina 11