N E C pokémon gummo CHUTTERSHOF EEST Stigmata The Bachelor Beautifu^Peojjle Bluesfestival Kwadendamme dé uitgaanskrant THE BACHELOR AL STIGMATA 16 jr SCREAM 3 16 jr ERIN BiöCIilSCi AL LEK 16 jr SLEEPY HOLLOW 16 jr STUART LITTLE AL III GREEN MILE AMERICAN BEAUTY 16 jr KRUIMELTJE BEAUTIFUL PEOPLE ANNA AND THE KING KELLER MY LITTLE CHICKADEE KIKUJIRO CROSS FATE Jasperina de Jong en Louis van Dijk Zeeuws Eenakterfestival in Zierikzee F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K Woensdag 10 mei 2000 FAAM/VLISSINGER www.cigieGsty.rsS MIDDELBURG Frankie Paige is 23 jaar. Ze werkt in een kap salon annex schoonheidssalon en heeft een vast vriendje, waarmee ze veel uit gaat. Er zijn honderden meisjes als Frankie. The Bachelor is een eigentijdse versie van Buster Keatons komedie Seven Chances uit 1925. Hoofdrolspeler Chris O'Donnell wilde in zijn functie van uitvoerend producent een romantische komedie maken. „Dit is een verhaal over een jongen die dol is op zijn vrij- gezellenleven. Wanneer hij verliefd wordt op de vrouw van zijn dromen krijgt hij voor het eerst te maken met het idee dat hij zijn vrijheid kan verliezen. Daar krijgt hij het Spaans be nauwd van". Binnenkort zijn de films The Gladiator en The Story of Us te zien bij Cine City. Londen, 13 oktober 1993. De dag dat de Engelsen in de kwalificatieronde voor de wereldkampioen schappen voetbal een cruciale wedstrijd moeten spelen tegen het Nederlands elftal in Rotterdam. Geheim van het beeld Annie M.G. Schmidt-dag met kinderkoor Zeeuwse kinderen spelen toneel Top dj in Kiekieris Mimezine in De Piek Jasperina de Jong en Louis van Dijk staan allebei al jarenlang aan de top in Nederland. Toch vond er nog nooit eerder een ontmoeting plaats op het podi um. Onder de titel 'Uitgestelde Ontmoe ting' maakt dit bijzondere duo nu eindelijk een gezamenlijk theaterprogramma. Het Zeeuws amateurtheater gaat de uitda ging aan van een ambitieus Eenakterfes tival. Dit toneelfestijn van het Zeeuws Centrum voor Amateurtheater wordt gehou den op vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 mei in Theater Mondragon in Zierikzee. Het programma is met negentien voorstellingen overvol en zeer divers. In een grote feesttent op het sportveld in Kwadendamme kan dit weekend van de achtste editie van het Bluesfestival Kwa dendamme genoten worden. 9 Donderdag 11 mei t/m woensdag 17 mei Dagelijks 13.45 16.15* 19.00* 21.45 uur eigentijdse versie van Buster Keatons komedie Seven Chances Dagelijks* 19.15* 21.45uur verhaal over kapster Frankie Paige en de krachten die bezit van haar nemen Dagelijks* 13.45* 16.15* 19.15* 22.00uur bloedstollende film van regisseur Wes Craven Dagelijks® 13.45® 16.15 uur De eerste speelfilm over de razend populaire Pokémon figuur tjes Dagelijks* 13.45* 16.15* 19.00* 22.00 uur waargebeurd verhaal met Julia Roberts en Albert Finney Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 19.00 uur Dagelijks® 21.45 uur spannende actiefilm over een 'lek' binnen het politie-apparaat Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Dagelijks* 22.00uur Johnny Depp en Christina Ricci in een spannende film van re gisseur Tim Burton Dagelijks* 13.45* 16.15* 19.00 uur avonturen van het slimme, vrolijke en heldhaftige muisje Dagelijks® 21.00uur spannende film gebaseerd op het gelijknamige boek van Step hen King Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag, 16.15 uur Dagelijks* 19.15 uur huisvader op zoek naar ultieme vrijheid Dagelijks* 13.45 uur het aangrijpende klassieke boek van Chris van Abkoude prach tig verfilmd Vrijdag 16.15 uur Moviezone Woensdag 19.00 uur prijswinnende film in Cannes 1999 over de oorlog in Bosnië S Donderdag 20.00 uur Zondag 20.30 uur Woensdag 14.00 uur romantische film over de vriendschap tussen een onderwijzeres en de koning Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.30 uur taxichauffeur wordt gedwongen door de maffia om een moord te plegen Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag® 14.00 uur Woensdag 20.30 uur waargebeurd verhaal van een jonge toegewijde Belgische priester Maandag 20.30 uur klassieker met in de hoofdrollen Mae West en W.C. Field Donderdag en vrijdag 20.30 uur komische film van regisseur Takeshi Kitano Dinsdag en woensdag*bol* 20.30 uur fantasie en werkelijkheid, dagelijkse beslommeringen en ver beeldingskracht. Wie wint? BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) Maar er gebeuren dingen met Frankie die alle andere honder den meisjes nooit zullen meemaken. Verschrikkelijke dingen die ze niet begrijpt en niet kan verklaren. Ondanks haar bezoe ken aan doktoren en psychiaters worden de traumatische erva ringen alleen maar erger. Niemand kan antwoord geven op de brandende vraag: Waarom zij? Gedurende één van haar 'aanvallen', wordt dat moment opge nomen door een videocamera in de metro. Een plaatselijke priester is daar toevallig getuige van, vraagt de videotape op en stuurt deze naar Kardinaal Houseman in het Vaticaan. Deze stuurt pater Andrew Kiernan erop af. Wanneer hij ontdekt wel ke krachten bezit hebben genomen van Frankie, ziet hij het ge vaar waarin zij verkeert en zal hij alles op alles zetten om haar te redden, zelfs wanneer hij daarvoor zijn eigen geloof geweld aan moet doen. Stigmata is geregisseerd door Rupert Wainwright en heeft in de hoofdrollen onder meer Patricia Arquette, Gabriel Byrne en Jonathan Pryce. Stigmata. Foto Richard Foreman jr. I De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 11 van dit blad. The Bachelor heeft een aantal welluidende namen in bijrol len, zoals onder meer Brooke Shields en Mariah Carey, en de veteranen Hal Holbrook, Ed Asner en Peter Ustinov. De 32-jarige Jimmie (Chris O'Donnell) merkt dat hij in een andere fase in zijn leven is beland. Na jaren een vrijge zellenbestaan te hebben ge leid, stappen zijn vrienden één voor één in het huwelijks bootje. Gezien zijn leeftijd en het feit dat hij al weer drie jaar smoorverliefd is op de leuke fotografe Anne (Renée Zell weger), voelt Jimmie zich ver- plcht in de trouwgolf mee te gaan. Wanneer hij haar ten huwelijk vraagt, is zij zo te leurgesteld over zijn onop rechtheid, dat ze besluit een Renée Zellweger en Chris O'Donnell in The Bachelor. Foto Mark Fellman foto-opdracht in Beijing te ac cepteren en hem even niet meer te zien. Vlak daarna ver neemt Jimmie dat zijn opa is overleden en hem honderd miljoen dollar nalaat. Op één voorwaarde: Jimmie moet op zijn 33-ste verjaardag ge trouwd zijn. En dat is over vierentwintig uur... The Gladiator is de nieuwe speelfilm van regisseur Ridley Scott en heeft in de hoofdrollen Joaquin Phoe nix, Oliver Reed en Djimon Hounsou. The Story of Us is geregisseerd door Rob Reiner en heeft in de hoofdrollen niemand min der dan Bruce Willis en Mi chelle Pfeiffer. Twee gevluchte Bosniërs, een Kroaat en een Serviër ont moeten elkaar in de bus. Na een achtervolging en een ge vecht belanden ze allebei op dezelfde afdeling van het zie kenhuis waar ze de kamer de len met een nationalistische Welshman. Zelfs in het zieken huis slagen ze er niet in hun oorlog te stoppen. Vier Britse gezinnen zijn ver wikkeld in hun eigen kleine 'gevecht'. Het werk, de liefde, het toeval en het voetbal brengen hen in contact met vluchtelingen uit het voorma lige Joegoslavië die, tegen wil en dank, in ballingschap hun oorlog voortzetten. Dat leidt tot bizarre en hilarische ver wikkelingen en biedt de vier Britse families de onverwach te mogelijkheid hun eigen si tuatie te herzien. Beautiful People heeft in de hoofdrollen onder meer Ni cholas Farrell, Walentine Gi- orgiewa en Danny Nussbaum en wordt vertoond in het ka der van de Maand van de Vrij heid. Beautiful People draait woensdag 17 mei om 19 uur. Verhalenverteller Jos van Amsterdam brengt woensdag 17 mei de familievoorstelling Het Geheim van het Beeld in De Stenge in Heinkenszand. Vier volkeren bestreden elkaar eeuwenlang te vuur en te zwaard. Nog maar honderd jaar geleden heeft Koning Ghandur de vrede gebracht en het rijk van de Vier Windstreken gesticht. Om de eeuwige verbondenheid van de vier volkeren te bezege len, heeft hij een beeld laten smeden: vier pijlen waarvan de punten naar elkaar gericht zijn en die samen een gouden koker omvatten, waarin elk volk een geheim heeft verborgen. Als het verhaal begint is Koning Concobar aan de macht; een klein zoon van Ghandur. Hij is een wrede hardvochtige man die niet geliefd is bij zijn volk. Op een dag wordt het beeld uit de tempel gestolen. Als ook de koning op raadselachtige wijze verdwijnt, dreigt er op nieuw oorlog tussen de volkeren. Zal prins Corian, de troonopvolger, erin slagen zijn zoektocht tot een goed einde te brengen? De voorstelling is bedoeld voor kinderen van negen tot en met twaalf jaar en begint om 14 uur. De beroemde schrijfster Annie M.G. Schmidt werd 20 mei 1911 geboren in Kapelle. De bibliotheek in Goes herdenkt dat 20 mei, wanneer het kin derkoor Suzen en de Guzen uit Kapelle twee optredens geeft. Ze brengen om 11 en 11.45 uur de overbekende kinderliedjes van de populaire schrijfster. Tussen de optredens door wordt voorgelezen uit het werk van Annie M.G. Schmidt door Suzan Telle, Dorine Kole .en Carolien Govers. Het jeugdtheaterhuis in Goes houdt ter afsluiting van het sei zoen een jeugdtheaterdag in 't Beest in Goes. Zaterdag 20 mei komen kinderen uit heel de provincie bij elkaar om te laten zien wat zij eerder dat weekend geleerd hebben van workshops in Middelburg, Vlissingen, Terneuzen, Oostburg en Goes. Als the ma is gekozen voor 'de toekomst'. Vanuit beweging, kostuums, grime, montagetheater en muziek wordt naar een theatrale presentatie van maximaal tien minu ten gewerkt. Daarnaast is er een try out van de voorstelling Toekomst, die kinderen van het Jeugdtheaterhuis dit jaar geoe fend hebben. Aanvang 16.30 uur. De gevierde disc-jockey DJ Francois treedt zaterdag 13 mei op in café Kiekieris in 's Heerenhoek. Francois is zeker geen nieuw komer in de housewereld, want hij startte zijn carrière al aan het eind van de jaren tachtig, toen hij zijn eerste plaatjes draai de in de in housekringen zeer bekende Club Kadance. Inmid dels is hij al lang niet meer alleen in Nederland te horen maar treedt hij regelmatig op in landen als België, Duitsland, Austra lië, Polen en Spanje. Zijn albums zijn in heel Europa uitgege ven. Zaterdag 13 mei treedt de dance/triphop-formatie Mimezine op in De Piek. De muziek van Mimezine valt het best te omschrij ven als een crossover tussen elektronische dance zoals triphop en drum 'n'bass en meer traditionele popsongs. Filmisch en jazzy, maar ook hard en funky, met de beat als kloppend hart. Mimezine werd eind 1996 opgericht toen drummer Baz Mattie en bassist Mare Baronner voor het eerst bij elkaar kwamen om met elektronische muziek te experimenteren. Eerder speelden ze onder meer bij Shine, Lupa, Rex en Junkie XL. Het optreden van Mimezine begint om 22 uur. Vrijdag 12 mei wordt in De Piek de laatste alternative swing party van dit seizoen gehouden. De twee muzikale giganten weten elkaar te inspireren tot het maken van prachtige muziek. Hun gemeenschap pelijke culturele interesses zorgen voor een program ma met vele invalshoeken. Van klassieke werken tot populaire muziek met uit stapjes naar jazzy repertoire. Er wordt geput uit een breed repertoire en verschillende taalgebieden. Componisten die de revue zullen passeren zijn Michel Legrand, Francis Poulenc, Arnold Schönberg, Franz Schubert, George Gershwin en anderen. De voorstelling 'Uitgestelde Ontmoeting' is donderdag 11 mei te zien in de Stads schouwburg in Middelburg. Jasperina de Jong en Louis van Dijk. Foto Leo Veger Twee dagen lang staat het Sas Band sluit de vrijdag- Bevelandse dorp op zijn kop van de onvervalste blues-no ten door bands uit binnen- en buitenland. Vrijdagavond begint het fes tival met een optreden van Barfly's: Belgische bluesroc kers die te vergelijken zijn met hun landgenoten Night life. Ook uit België komt Last Call, die tot de absolute top gerekend wordt met hun mix van swingende blues en zy- deco-trekzakblues. De Julian avond af. Zaterdagmiddag wordt de draad weer opge pakt met optredens van The Kings of Cool (covers van BB King, Albert Collings en Muddy Waters), The Blue Chevy's en Neerlands oudste bluesband Barrelhouse met zangeres Tineke Schoema- ker. Uit Duitsland komt de Marc Reeseband, die heavy bluesrock brengt die doet denken aan sterren als Jimy Hendrix. Opvallend in het programma is een concert van de 78-jarige mondharmonica virtuoos Willie J. Foster, die in Kwadendamme begeleid wordt door de Zeeuwse Juke Joints, aangevuld met de Southside Horns uit Zierikzee. De Ana Po- povic Band is in Joegoslavië een echte topact. De 22-jarige Ana Popovic speelt slidegitaar die nog het beste te vergelijken is met Bonnie Raitt. Hekkenslui ter van het achtste Bluesfestival Kwadendamme is de Blueass Blues Band die in thuisland Zweden de boel plat wisten te spelen op alle grote festivals. Kaarten voor het Bluesfestival zijn verkrijgbaar bij Attent in Kwadendamme en de VW-kan- toren in Goes en Middelburg. De deelnemers komen uit de gehele provincie, al steekt de regio Zeeuws-Vlaanderen met slechts één deelnemende groep wel wat magertjes af binnen het geheel.Opvallend dit keer blijkt het grote aantal jeugdige deelnemers in ver schillende leeftijdscategorieën. Zo is er op vrijdagavond 12 mei een optreden van de jon gerengroep van toneelvereni ging Op Drift uit Renesse en van VWO-leerlingen van het Buys Ballot College in Goes. De kinderen uit Renesse ko men met een satire op het da gelijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland en de Buys Ballot-leerlingen maken met het stuk 'Oi Despetoi' van Armando en Cherry Duyns een knipoog naar de Griekse trage die. Op zaterdagmiddag 13 mei gaat het programma van start met een optreden van leerlin gen van het Jeugdtheaterhuis 't Beest in Goes. Zij brengen op dit festival een try-out van 'De Toekomst', een spel dat geba seerd is op improvisaties over hun toekomstverwachtingen. Relatieperikelen en moeder dochterrelaties blijken actueel Theatergroep Zierik tijdens een van de repetities voor de eenak ter-collage 'Geen rooie draad'. Foto Janne Wolterbeek tijdens dit ZCA-festival. Theatergroep Zierik brengt onder de titel 'Geen rooie draad' een collage over de vreemde manieren waarop men sen vaak met elkaar om gaan. Toneelvereniging Op Drift is niet alleen met de jeugd, maar ook met vol wassenen van de partij tijdens dit festival. Zo wordt er onder de titel 'Zeventien B' op zater dagavond een eigen ge schreven eenakter ge bracht en op de zondag middag spelen twee an dere leden van deze ver eniging het stukje 'Vertel me nog een verhaaltje'. Dat is een collage van scènes, waarin verschil lende leeftijdsfasen van een moeder en een doch ter worden getoond. Het stukje geldt als een soort ode op het moederschap en Op Drift beschouwt dat als een mooie geste op moederdag. Ook in de eenakter 'Monte Santé Maria' van de groep In termezzo uit Zierikzee draait het om de relatie tussen een moeder en haar dochters, maar daar in blijken de personages wat minder respectvol voor elkaar. Het Eenakter festival begint op vrijdag avond om 20 uur, op za terdagmiddag om 14.30 uur, op zaterdagavond om 20 uur en op zondag middag om 14 uur. :S'

de Faam | 2000 | | pagina 9