IHIimaiilmHiitfliiÉbliviiélilillllliMlK. GEMEENTE MIDDELBURG Gewoon-Vreemd Express in Middelburg Middelburg werkt aan betere doorstroming Tangent Middelburg: fietsstad 2000? Her bestraten IJsselstraat Commissievergaderingen Spreekrecht aanvragen Aanvragen Koninklijke Onderscheidingen Herbestraten Zacharias Jansenstraat Controle illegaal gebruik gemeentegrond Defensiedag Afdeling Burgerzaken gesloten Collecte Zeelandmodule Week 19 MAXIMAAL TEXT VAIMAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tentoonstelling over vooroordelen en de multiculturele samenleving Tafeltje Dekje Woensdag 10 mei 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Van maandag 15 tot en met vrij dag 19 mei staat de Gewoon- Vreemd Express op vijf verschil lende locaties in Middelburg om. de hoogste groepen van de basis scholen de gelegenheid te geven de Gewoon-Vreemd Express te bezoeken. De Gewoon-Vreemd Express is een unieke tentoonstelling over voor oordelen, discriminatie en de multi culturele samenleving die in een trailer is geplaatst. Hierdoor kan de tentoonstelling op alle mogelijke locaties komen. Meer dan 550 leerlingen van veer tien Middelburgse basisscholen zul len een bezoek brengen aan de trai ler. Initiatief Het initiatief om de Gewoon- Vreemd Express naar Middelburg te halen is genomen door COS-Zee- land, centrum voor internationale samenwerking. De medewerkers van hel COS treden op als gast vrouw: zij begeleiden de leerlingen tijdens hun rondgang over de ten toonstelling. De activiteit wordt fi nancieel mogelijk gemaakt door een subsidie van de werkgroep Mondiaal Beleid van de gemeente Middelburg. Spelletjes In de Gewoon-Vreemd Express zijn tientallen spelletjes uitgewerkt waarin allerlei zaken aan de orde komen die te maken hebben met de multiculturele samenleving. Met een routekaart in de hand volgen de kinderen in tweetallen het speelcir- cuit: ze bedenken antwoorden, ge ven meningen en zoeken samen naar oplossingen. De opdrachten zijn spannend en leuk om te doen. Er wordt veel gelachen, maar er wordt ook serieus gewerkt. Het gaat bijvoorbeeld over gewoonten en ge bruiken die bijvoorbeeld in de Ne derlandse cultuur gewoon zijn, maar voor een andere cultuur juist zeer ongebruikelijk. Maar het gaat ook om het verschil tussen feiten en meningen. De kinderen ontdekken het verschil tussen deze twee door middel van een vraag- en antwoord spel. Een ander item wat in de Ge woon-Vreemd Express onder de loep genomen wordt is vooroorde len. Inmiddels hebben al vele kinderen in Nederland en Vlaanderen dc Ge woon-Vreemd Express bezocht. De kinderen leren dal wij allemaal van elkaar verschillen, maar dat we ook overeenkomsten met elkaar hebben. Op maandag 15 mei 2000 start aannemingsbedrijf Van den Dries uit Driewegen met de werkzaam heden in een gedeelte van de IJs selstraat. Vooruitlopend op het herbestraten gaat de aannemer eerst de huisaan sluitingen op het riool vernieuwen. Dit zal naar verwachting drie weken duren. Aansluitend daarop wordt het straatwerk onder handen genomen. Fasen Het werk zal in een aantal fases worden uitgevoerd. In de eerste fase wordt dc bestrating tussen IJssel straat 96 en de Zijpestraat opgebro ken, van een nieuwe fundering voorzien en vervolgens wordt hel straatwerk weer aangebracht. Dit zelfde zal in de tweede fase gebeu ren met het stuk tussen de Zijpe straat en IJsselstraat 32-34. In de derde fase is het stuk van IJssel straat 32-34 en de Rijnstraat aan de beurt. Alle werkzaamheden zullen eind augustus 2000 gereed zijn. Voor de uilvoering van dc werk zaamheden zal de straat voor het verkeer moeten worden afgesloten. U kunt uw woning te voel blijven bereiken. De werkzaamheden zullen ongetwijfeld ongemak veroorzaken. De aannemer zal wel proberen het ongemak tot een minimum te beper ken. Tenslotte wordt u verzocht uw huisvuil op een plaats aan te bieden waar de auto van Stadsreiniging op normale wijze kan komen. Vragen Indien u nog vragen hebt, kunt u contact opnemen met de heer C. Mouthaan van de dienst Stadsbe heer. Hij is belast met het dagelijks toezicht van de werkzaamheden. U kunt hem bereiken op telefoonnum mer 0118-675 391. Door de veranderingen in de sa menstelling en portefeuilleverde ling van het college van burge meester en wethouders van de ge meente Middelburg, zijn de raadscommissies ook veranderd. Met ingang van de vergaderingen van mei zijn de nieuwe namen en vernieuwde samenstelling van de commissies van kracht. Voorafgaand aan dc reguliere ge meenteraadsvergadering van 29 mei a.s. zijn dc vergaderingen van de vaste Raadscommissies van Advies en Bijstand op de volgende dagen gepland: Dinsdag 16 mei a.s. vergadert de Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Sport, Archief en Financiën (VRSF). Portefeuillehouder is wethouder P.M. Bruinooge. Dc secretaris van deze commissie is mevrouw C.E. Vermast, telefoon 675 289. Woensdag 17 mei 2000 vergadert de Commissie Welzijn, Perso neelszaken, Onderwijs en Mi lieu (WPOM). Portefeuillehou der is wethouder J.C van Dijk- Sturm. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijcr, telefoon 675 531 Donderdag 18 mei a.s. is de ver gadering van de Commissie Cul tuur, Ouderenbeleid, Recreatie en Toerisme (CORT). Porte feuillehouder is wethouder R. Visser. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531 Dc Commissie Economische Za ken, Sociale Zaken en Infrast ructuur (ESI) vergadert op maandag 22 mei 2000. Porte feuillehouder is wethouder L.M. Luitwieler. De secretaris van de ze commissie is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675 304. Dinsdag 23 mei is de vergadering van dc Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken (ABZ). Por tefeuillehouder is burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek. Dc secretaris van deze commissie is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675 434. Bijwonen De vergaderingen van deze commis sies beginnen allemaal om 19.30 uur en vinden plaats in de Raadzaal van het stadhuis te Middelburg. Ie dereen kan de vergaderingen vanaf de publieke tribune bijwonen. Deze tribune is te bereiken via de trap op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat. Mensen die slecht ter been zijn en een vergadering willen bijwonen, kunnen van te voren con tact opnemen met de boden van het stadhuis. Zij zijn te bereiken op tele foonnummer 675 403. Agenda De agenda en de daarbij behorende stukken liggen vanaf vier dagen voor de vergadering ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuis straat 2 en bij de secretaris van des betreffende commissie. Spreekrecht Het is mogelijk om tijdens deze vergaderingen uw stem te laten ho ren. Er dient dan van te voren bij de secretaris van de commissie spreek recht te worden aangevraagd. El ders op deze pagina vindt u meer informatie over spreekrecht. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 15 mei lot en met zondag 21 mei 2000 Maandag Varkensvlees, rode bietjes, aardappelen Dinsdag Preischotel met ham en kaas Woensdag Varkensschnitzel (gorden bleu), bloemkool, gestampte aardappelen Donderdag Kipfilet in groentesaus, rijst Vrijdag Neptunis vis. broccoli, bloemkool, aardappelen Zaterdag Nasi goreng. kipsaté Zondag Wat dc pot schaft Zaterdag 20 mei a.s. vindt tussen 12.00 en 17.00 uur op de Loskade in Middelburg een defènsiedag plaats. Tijdens deze defensiedag zullen land- en luchtmacht, marechaussee en de marine aanwezig zijn. Dc marine geeft o.a. een helikoptershow. Ook zullen diverse pantservoertuigen aanwezig zijn. Volgende week volgt op deze pa gina meer informatie over deze defensiewdag. In verband met de overgang naar een nieuw computersysteem zal vrijdag 12 mei a.s. de afdeling Burgerzaken de gehele dag voor het publiek gesloten zijn. Maandag 15 mei zijn alle medewer kers van de afdeling Burgerzaken weer aanwezig om u te helpen. Het kan zijn dat de eerste dagen met het nieuwe computersysteem "storin gen" optreden. De makers van hel programma zijn de eerste dagen aanwezig om die storingen zo snel mogelijk te ver helpen. Steunpunt Arnemuiden Ook het steunpunt in Arnemuiden is op vrijdag 12 mei a.s. voor het publiek gesloten. Op maandag 15 mei zal het steunpunt in Arnemui den tevens voor het publiek geslo ten zijn. Woensdag 17 mei kunt u hier weer terecht. U kunt maandag 15 mei 2000 natuurlijk wel gebruik maken van de afdeling Burgerzaken in Middelburg. In de periode van 15 tol en met 20 mei 2000 zal hel Nederlands Astma Fonds huis-aan-huis een collecte houden in de gemeente Middelburg. Dc opbrengst van dc collecte zal worden aange wend om de doelstellingen van het Nederlands Astma Fonds te realiseren. In de periode van vrijdag 12 tot en met dinsdag 16 mei 2000 zal op de Markt in Middelburg de "Zeeland module" geplaatst worden. De "Zeelandmodule" is een "kijkdoos" ter grootte van een zeecontainer. Hierin worden beelden van Zeeland geprojecteerd. De "Zeelandmodu le" is een onderdeel van dc archi tectuurtentoonstelling bij de we reldtentoonstelling in Hannover. In de maandelijkse vergaderin gen van de gemeenteraad worden de voorstellen van het dagelijks bestuur van de gemeente behan deld. Voordat de raad deze voor stellen behandelt, worden ze in één van de raadscommissies van Advies en Bijstand besproken. Wanneer de vaste raadscommissies of de gemeenteraad vergaderen, worden de vergaderingen op deze pagina vermeld. Dan wordt ook aangegeven of spreekrecht kan wor den aangevraagd. Maar wat houdt spreekrecht nu eigenlijk in? Commissievergaderingen Een voorstel aan de gemeenteraad wordt dus eerst in een raadscom missie besproken. Deze commissie bekijkt hel voorstel en geeft dan een advies aan de gemeenteraad. Dc gemeenteraad neemt de uitein delijke beslissing of een voorstel wel of niet wordt aangenomen. Wanneer voor een commissieverga dering een bepaald onderwerp op de agenda staat waarover u uw me ning wilt laten horen, is dat zeker mogelijk. U kunt dan van de moge lijkheid lol spreekrecht gebruik ma ken. Als iemand over een bepaald onderwerp zijn of haar mening wil geven, is dat dus NIET mogelijk tij dens de vergaderingen van de ge meenteraad. Wanneer een burger van het spreekrecht gebruik wil ma ken. dient hij of zij dit vooraf aan te melden bij dc secretaris van desbe treffende commissie. De namen en de telefoonnummers van de secreta ris staan bij de vergaderdata van de commissies vermeld. Spreektijd De inspreker wordt in twee termij nen de gelegenheid gegeven zijn of haar mening aan de commissiele den duidelijk te maken. In de eerste termijn heeft dc inspreker een spreektijd van maximaal vijf minu ten. Daarna kunnen de commissieleden en de portefeuillehouder hierop re ageren en antwoorden. Wanneer de inspreker dan nog vragen heeft, is er aansluitend een tweede inspreek- termijn. Deze is maximaal drie mi nuten. Hierop kunnen de commis sieleden en dc portefeuillehouder wederom reageren. Het kersverse lid in de Orde van Oranje Nassau, de heer Ooms met vrouw en kleinkind Jaycko Frank Viergever) Het zal u ongetwijfeld niet ont gaan zijn dat de dag voor Ko ninginnedag wederom de Ko ninklijke Onderscheidingen, de zogenaamde lintjes, zijn uitge reikt. Niet alleen op deze dag, maar meerdere malen per jaar worden personen verrast met een Ko ninklijke Onderscheiding. Verdienstelijk Mensen die onderscheiden worden hebben zich op een bijzondere wij ze verdienstelijk gemaakt tegenover het Koninklijk Huis of de samenle ving. Van bijzondere verdiensten is spra ke wanneer iemand zich geruime tijd zodanig voor de samenleving heelt ingespannen, dat deze inspan ning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. Bij de beoordeling hiervan, maar ook voor het bepalen van de hoogte van dc onderscheiding, wordt ook in aanmerking genomen of de maat schappelijke waardering voor de bijzondere verdienste al op een an dere wijze tot uitdrukking is geko men. Voordracht Misschien vindt u dal iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke Onderscheiding. U kunt dan een voordracht indienen bij de burgemeester. Het aanvraag- traject neemt echter enige maanden in beslag. Dit komt doordat de voordrachten eerst door de gemeen te in behandeling worden genomen, daarna door de provincie en tenslot te door hel Kapittel voor dc civiele orden in Den Haag. Voordrachten voor een Koninklijke Onderschei ding met dc bedoeling de uitreiking te laten plaatsvinden ter gelegen heid van Koninginnedag 2001 die nen vóór 1 oktober 2000 bij de bur gemeester ingediend te zijn. Voor overige voordrachten geldt een ter mijn van 4 maanden. Informatie Wanneer u een aanvraag van een Ko ninklijke Onderscheidingen over weegt in te dienen, is het aan te beve len voor meer informatie eerst con tact op te nemen met de kabinetschef van de burgemeester, de heer drs. T. van Gent. Hij is telefonisch bereik baar op nummer 0118-675 529. Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergade ring van 14 maart jl. besloten dat strenger gecontroleerd gaat wor den op het illegaal gebruiken van gemeentegrond. Met deze publi catie willen wij u informeren over de wijze waarop gebruik van ge meentegrond, die al of niet be wust is toegeëigend, zal worden tegengegaan. Mogelijkheden Als geconstateerd wordt dal er vol gens de kadastrale gegevens ge meentegrond in gebruik is bij een particulier of een bedrijf, wordt de gebruiker van die grond daar per soonlijk op aangesproken. In dat gesprek zullen dan afspraken wor den gemaakt over de datum van ontruiming of over het indienen van een verzoek tot aankoop van de grond. Kopen en ontruimen Als de mogelijkheid bestaal om desbetreffende grond van dc ge meente aan te kopen, zal de gebrui ker hiertoe in de gelegenheid wor den gesteld. Voor Verzoeken tol hel aankopen, huren en het in bruikleen gegeven van grond bestaan overi gens vastgestelde criteria. Aan deze criteria wordt ieder verzoek ge toetst. Als de betreffende grond niet ver kocht kan worden of als dc gebrui ker de grond niet wil aankopen, zal de gebruiker dc grond voor een be paalde datum moeten ontruimen. De kosten voor het herstellen van het plantsoen en/of bestrating zul len bij de gebruiker in rekening worden gebracht. Procedure Als een gebruiker niet van plan is de grond te ontruimen zal een ge rechtelijke procedure worden opge start. Dc kosten hiervan zullen ook op de gebruiker van de grond worden ver haald. Wij nemen echter aan dat niemand het zover zal laten komen en dat een ieder de kadastrale gren zen zal respecteren. Informatie Indien u meer informatie wenst over het bovenstaande kunt u con tact opnemen met mevrouw Van Nieulande-Rijksen van de dienst Stadsbeheer. Zij is telefonisch be reikbaar op nummer 01 18-675 310. Het "oude" Tangent U heeft ongetwijfeld al gemerkt dat er momenteel hard gewerkt wordt aan het Groene Woud en het Tangent. Tot nu toe werden de werkzaam heden overdag uitgevoerd, maar de komende periode zal ook 's avonds gewerkt worden. Dit heeft een aantal veranderingen tot ge volg. De voorbereidende werkzaamheden voor het merendeel achter de rug. Het is nu dan zover dat begonnen kan worden met hel vervangen van de verkeersregelinstallaties op dc kruispunten Groene Woud/Poelen- daelesingcl, Blauwcdijk/Schroc- brug en Schroeweg/Kanaalweg. De komende drie weken (week 19, 20 en 21) worden een aantal ingrij pende werkzaamheden uitgevoerd. Zo worden bijvoorbeeld slechte stukken asfalt vervangen, worden detectielussen voor de verkeersrc- gelinstallaties in het wegdek aange bracht en worden de masten en lampen van de verkeersregelinstal laties aangebracht. Nachtelijke afsluitingen Het betreft hier werkzaamheden die niet overdag kunnen plaatsvinden. Dit omdat de gehele kruispunten door deze werkzaamheden in be slag genomen worden. Ook vanwe ge veiligheidsoverwegingen voor dc mensen die op dit kruispunt wer ken, worden dc bovengenoemde kruispunten 's nachts afgesloten voor al het verkeer. De nachtelijke afsluitingen zullen op werkdagen van maandag tot en met zaterdag in week 19, 20 en 21 plaatsvinden van 20.00 uur lot en met 6.00 uur. In de nachten van zaterdag op zondag en zondag op maandag wordt er niet gewerkt. Gedurende de nachtelijke afsluitin gen zijn de volgende wegvakken niet toegankelijk voor het verkeer: Het Groene Woud vanaf de Koestraat: Poclcndaelesingel vanaf Deltanutsbedrijven; Het Groene Woud; Blauwedijk vanaf de Koustecnsedijk; Schroebrug. Kanaalweg vanaf de Stationsbrug; Schroeweg vanaf de Statenlaan. Dit houdt ook in dal hel verkeer geen gebruik kan maken van dc spoorwegovergang bij de Schroe weg. De gemeente Middelburg zal door middel van borden dc te volgen route aangeven. U wordt verzocht deze omrijroutes te volgen. De overlast is alleen 's nachts en tijde lijk (drie weken) van aard. Dc Sta tionsbrug wordt niet gestremd in dc nachtelijke uren en op de Turfkaai wordt in de nachtelijke uren in weck 19, 20 en 21 tweerichtingen verkeer mogelijk is. Vanaf weck 22 zijn de bovenge noemde kruispunten ook 's nachts weer beschikbaar voor al het verkeer. Volgende week maandag, 15 mei 2000, wordt gestart met het her bestraten van de Zacharias Jan senstraat. Fasen De werkzaamheden worden in een aantal fasen uitgevoerd door aanne mingsbedrijf Geldof In de eersie fase zal dc bestrating lussen dc Veersesingcl en hel Van Epenpark vervangen worden. Dit stuk wordt gevolgd door de bestra ting van het Van Epenpark tot aan dc kruising met de Prins Maurits- straat en de Koningin Emmastraat. Daarna volgt het stuk van dc krui sing Koningin Emmastraat tot aan dc kruising van de Prins Hendrik straat. In dc vierde fase wordt het stuk van de Prins Hendrikstraat tot aan de Prinses Margrictstraat onder handen genomen. Tot slot wordt het stuk tussen de Prinses Margriet straat en de Nassaulaan aangepakt. Hier worden dc huisaansluitingen van dc riolering vernieuwd, gevolgd door de bestrating. Planning De werkzaamheden zullen eind au gustus 2000 gereed zijn. Voor dc uitvoering van de werkzaamheden zal de straat voor het verkeer moe ten worden afgesloten, Toegang tot uw woning zal te voet altijd moge lijk blijven. De werkzaamheden zullen ongetwijfeld ongemak ver- oorzaken. Er wordt natuurlijk wel getracht het ongemak tot een mini mum te beperken. Huisvuil Tenslotte is het verzoek aan u om het huisvuil op die plaats aan te bie den waar de vuilnisauto op normale wijze kan komen. Informatie Indien u over de werkzaamheden aan de Zacharias Jansenstraat nog vragen hebt. kunt u contact opne men met de heer J. Gabriclsc van de dienst Stadsbeheer, hij is belast met hel dagelijks toezicht van de werkzaamheden en is bereikbaar op telefoonnummer 0118-675333. De gemeente Middelburg heeft zich bereid verklaard met de Fietsersbond samen te werken in het project "Fietsbalans". "Fiets- balans" is een landelijk onder zoek naar de fietskwaliteit in al lerlei gemeenten in Nederland. Met speciaal voor dit project ont wikkelde fietsen wordt een repre sentatief deel van hel fietsnetwerk doorgemeten. Verschillende aspec ten, zoals dc omrij factor, de rcis- tijdverhouding fiets/auto, opont houd, stopkans, verkccrs- en ge luidhinder en vlakheid van de weg worden in het onderzoek gemeten en geanalyseerd. De gegevens van de gemeente Middelburg worden vergeleken mei andere Nederlandse gemeenten. Ook wordt de gemeente aan de land gevoeld over haar doel stellingen en uitvoeringsprogram ma's. Tevens wordt dc (ontevre denheid van de dagelijkse fietsers gepeild. De metingen starten op 17 mei a.s. om 12.30 uur bij dc ingang van V&D aan de Lange Delft. Dan gaat een meetgroep een vastgestelde route afleggen. Op grond van deze melingen, de enquêtes en gegevens van onder andere het CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) wordt een rapport samengesteld over het fietsen in de gemeente Middelburg. Dc stad met hel beste rapport zal dit najaar de titel 'Fietsstad 2000' krij gen. Het enquêteformulier voor de fiet sers treft u hieronder aan. U wordt verzocht het in te vullen en op te sturen naar Fietsersbond enfb. Ant woordnummer 4309, 3500 GV Utrecht (een postzegel is niet no dig). U kunt dit formulier ook in vullen op internet: www.fietsers bond.nl De Fietsersbond wil graag van u weten hoe tevreden u bent over het fietsbeleid van dc gemeente Mid delburg. Wilt u daarom voor de vol gende zes aspecten het hokje van uw keuze aankruisen: Fietsenstallingen (bewaakt en onbewaakt) Fietseomforl (stopkans. wegdek en verkccrshinder) Verkeersveiligheid fietsers Sociale veiligheid fietsers Aanpak fietsdiefstal Fietsambities van gemeente zeer ontevreden O O O O O O ontevreden O tevreden O O O O O O O O O O O zeer tevreden O O O O O O Welk rapportcijfer geeft u uw gemeente voor het fietsbeleid? Gemeente Middelburg postcode: geslacht: M V leeftijd:

de Faam | 2000 | | pagina 3