Statenvergadering Provincie Zeeland Akkerrandbeheer Sluiting kantoren Officiële Mededelingen mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmÊmmmmimmmmmmmimmmimimmmmmmmmmmmmmmmmm In beroep Stremmingen Zeelandbrug Commissies Ruimtelijke Ordening Beheersgebiedsplan 100 ha extra akker randenbeheer Diversen Vergunning Vogelwet Verkeer en Vervoer Verkeersmaatregelen voor rotonde in de Drieweg (ged.N665) bij Heinkenszand Milieu Vergunning N.V. Elektriciteits- Produktiemaatschappij Zuid-Nederland EPZ Ontwerp-vergunning Total Raffinaderij Nederland N.V. Woensdag 19 april 2000 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 16/2000 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 Abdij Nieuws een medewerker van de provincie (0118 63 17 30). Maar wellicht is het handig eerst maar eens zelf het plan te bekijken. Wie het toegestuurd wil hebben kan bel len met het informatiecentrum van de provincie, 0118 631400. Boeren in Zeeland kunnen een vergoeding krijgen door randen van akkers in te zaaien met bloe men- of graszaad en de natuur een kans te geven. De bestaande regeling gold voor 300 hectare. Gedeputeerde Staten hebben besloten om daar nog 100 ha bij te doen. Kleurrijke akkerranden Wie oog heeft voor het landschap moet het zijn opgevallen. Zo'n 300 kilometer kleurrijke akkerran den sierden het Zeeuwse land. Stroken van gemiddeld tien meter langs de randen van de akkers waar de natuur haar gang kan gaan. Die opmars van stro ken grond met kruidenmengsels en verwilderde bloemen waar karakteristieke vogels als patrij zen, gele kwikstaarten, leeuweri ken, veiduilen, grauwe gorzen, kwartels en kleine gronddieren als veldmuizen en hagedissen volledig aan hun trekken komen, wil de provincie bevorderen. Van daar dat GS hebben besloten nog eens honderd hectare akkerran den op deze manier te laten be heren. Die honderd hectare komt overeen met ongeveer honderd kilometer akkerrand. Succes Vorig jaar is begonnen met het zogeheten akkerrandenbeheer. Er was geld om driehonderd hec tare beheersgebied in te richten. De boeren maakten volop ge bruik van de mogelijkheid om de driehonderd hectaren te vullen. Afhankelijk van de manier van beheren door de boeren, krijgt de betrokken boer jaarlijks een vergoeding die kan oplopen tot veertig cent per vierkante meter. Wat de boer daarvoor moet doen is de rand van de akker over een breedte van, naar keuze, zes tot twaalf meter braak laten liggen en laten verwilderen of die rand inzaaien met gras dat geschikt is om te verwilderen bloemen. Dat inzaaien moet dan wel voor een periode van tenminste vijf jaar. Het onderhoud van deze randen moet vanzelfsprekend op een natuurvriendelijke manier gebeu ren. Behalve dat de regeling het land schap een ander aanzien geeft en het goed is voor dieren en planten, is akkerrandenbeheer ook een probaat hulpmiddel voor het tegengaan van vervuiling door mest en bestrijdingsmidde len. De boeren bleken, gelet op de grote belangstelling, met de onkostenvergoeding goed uit de voeten te kunnen. Nieuwe regeling Om de vaart er in te houden heeft de provincie het beheersge bied uitgebreid met 100 hectare. Het plan voor dit beheersgebied zal op 1 mei in werking treden. Het geeft aan welke akkers in aanmerking komen en welk be- heerspakket een boer kan kie zen. Akkerranden die aan natuur gebieden grenzen en akkerran den die in een akkervogelgebied liggen, kunnen afzonderlijk wor den aangemeld. Daarbuiten is akkerrandenbeheer alleen groepsgewijs mogelijk. Het nieu we beheersgebiedsplan valt ook onder een nieuwe subsidierege ling. De maximale vergoeding bedraagt 56 cent per vierkante meter. Wie meer wil weten kan bellen met de Dienst Landelijke Ge bieden (0113 23 73 55) of met Op 25 april 2000 is er een hoor zitting van de bezwaar- en be roepschriftencommissie. Als er geen tussentijdse wijzigingen meer zijn, zullen de volgende zaken worden behandeld: Om 14:00 uur: Beroepschrift van de heer H.E.E. de Wit te Clmge, vertegenwoordigd door de heer mr. R.R.E. Nobus, tegen het besluit van 14 september 1999 van het college van burgemees ter en wethouders van de ge meente Hulst inzake de intrekking van een vergunning voor de uit oefening van een horecabedrijf op grond van de Drank- en Horecawet. Om 14:30 uur: Bezwaarschrift van de heer A.S. Bakker te Goes, namens het bestuur van het Scheldeloodsenkoor, tegen het besluit van GS van 11 februari 2000 tot afwijzing van een subsi dieverzoek ten behoeve van de musical 'Shadows of Time'. Om 15:00 uur: Bezwaarschrift van de heer J. Meesen te Hoek, namens de Christelijke gemeng de zangvereniging ASAF-Axel, tegen het besluit van GS van 11 februari 2000 tot afwijzing van een subsidieverzoek ten behoeve van het op 15 januari 2000 gehouden Millenniumconcert. Om 15:30 uur: Bezwaarschrift van de heer J. Soeters te Goes, namens het Zeeuws Vocaal Ensemble tegen het besluit van GS van 11 februari 2000 tot afwijzing van een subsidieverzoek ten behoeve van de uitvoering van het Requiem van Gabriel Fauré en Cantate nr. 131 van J.S. Bach. Om 16:00 uur: Bezwaarschrift van de heren L. Smit en L. Roelofsen te Middelburg, namens Scratch Messiah Zeeland, tegen het besluit van GS van 11 febru ari 2000 tot afwijzing van een subsidieverzoek ten behoeve van de organisatie vari 'Scratch Messiah'. De openbare zittingen zijn in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. Informatie over deze zaken kun u krijgen bij mevrouw mr. A.M.P. van Alphen van de afde ling Kabinet, Juridische zaken en Bestuursondersteunmg, tel. 0118-631488. Vrijdag 28 april om 10.00 uur vergaderen Provinciale Staten (PS), traditiegetrouw in de Statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de bijeenkomst, bij te wonen. Gedeputeerde Staten (GS) heb ben veertien voorstellen gemaakt waarvoor ze de instemming nodig hebben van Provinciale Staten. Na de opening door de commissaris van de koningin (CdK), de heer Van Gelder, wordt vervolgd met berichten van ver hindering en ingekomen stukken. Daarna volgen de voorstellen van GS. Zeeland Natuurland De Zeeland Natuurmaand wordt omgezet naar Zeeland Natuur land. Dat betekent dat het hele jaar door er activiteiten zijn in plaats van een bepaalde maand. GS stellen voor om voor de jaren 2000-2003 /75.000,- per jaar beschikbaar te stellen voor de organisatie van Zeeland Natuur land door het Bureau voor Toe risme Zeeland. Wonen De rijksoverheid wil dat de Wet stedelijke vernieuwing met terug werkende kracht tot 1 januari 2000 van kracht zal zijn. Op grond van die wet krijgt de pro vincie een aantal taken en be voegdheden toegeschoven. Daar om is er een nieuw provinciaal woningbouwprogramma 2000- 2010, een verordening voor de verdeling van het investerings budget stedelijke vernieuwingen en gewijzigde verordening stad- en dorpsvernieuwingsfonds opge steld. Provinciale Staten wordt ge vraagd in te stemmen met de door GS opgestelde nota en ver ordeningen. Ruimtelijke ordening Het Streekplan Zeeland is in 1997 vastgesteld. Tegen het plan zijn bezwaren in gebracht waarop in 1998 door GS is be slist. Tegen die beslissingen zijn negen beroepen ingesteld. De Raad van State heeft deze beroe pen behandeld en uitspraak ge daan. Daarvan wordt nu door GS verslag gedaan. In verband met de aanleg van een aansluitende weg op de Wester- scheldetunnel is er een zoge naamd aanpassingsplan opge steld. Dit plan heeft ter inzage gelegen en er zijn een aantal op merkingen/bedenkingen gemaakt ten aanzien van het ontwerp. De bedenkingen/opmerkingen zijn voor GS geen reden geweest om het plan te herzien, zodat zij op 15 februari het plan hebben vastgesteld. GS stellen voor de mededeling over de aanpassings inrichting voor kennisgeving aan te nemen. Milieu Vorig jaar is de 'Stichting Minas en Middelen Meester'opgericht. Deze heeft het doel de emissie van mineralen en gewasbescher mingsmiddelen naar het milieu te verminderen. Om dat de doelstel ling van de stichting op meerdere plaatsen een raakvlak heeft met het provinciaal milieubeleid stel len GS voor om deel te nemen in de stichting en een lid van Ge deputeerde Staten aan te wijzen als bestuurslid. Fiets- voetveer De aanbesteding van de Fast Ferry Vlissingen-Breskens wordt in gang gezet. De aanbesteding is openbaar en valt onder de Europese richtlijn Diensten. GS vragen toestemming voor de aan besteding zoals beschreven in het bestek. Voor het opstellen van een programma van eisen voor de voorzieningen aan de wal van beide locaties, het schrijven van een bestek, het opstellen van selectie/ gunningscriteria en het gunningsproces wallocaties vra gen GS een krediet van ƒ1.200.000,-. Verkeer en vervoer Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft een bedrag van ruim vijf miljoen gulden toege zegd voor de uitvoering van diverse projecten. Voor de uitvoe ring van bijvoorbeeld de verbete ring van de Midden Zeelandroute (Zandkreekbrug) en de aanleg van de S14/15 wordt gespaard. GS stellen voor om vanuit de pro vinciale middelen ook ruim vijf miljoen toe te voegen aan de ver schillende spaarpotten. Het grootste bedrag, twee miljoen gulden, wordt toegevoegd aan de reserve voor de aanleg van de S14/15, de rondweg Koude- kerke. Waarderingsprijs Het gevoel van veiligheid neem af door onder andere het 'zinloze' geweld. De overheid heeft als taak goede randvoorwaarden te scheppen voor een veilige samenleving. Daarom vinden GS het belangrijk dat personen of groepen die een bijdrage leveren aan die veiligheid extra aandacht moeten krijgen. Zij stellen voor om akkoord te gaan met het instellen van de Waarderingsprijs Veiligheid Zeeland. Jaarlijks is daar een bedrag van 60.000,- voor nodig, waarvan vijftiendui zend gulden voor nodig waarvan vijftienduizend gulden voor pro motieactiviteiten. Vitaal Platteland Het project Vitaal Platteland is bedoeld als extra stimulans voor de economische vitaliteit en kwa liteit van het platteland. Het pro gramma geeft een overzicht van de gewenste ontwikkelingen en te nemen maatregelen. Mede door 'Europese'fondsen voor plat telandsontwikkeling kan het pro gramma worden uitgevoerd. GS stellen voor het uitvoeringspro gramma vast te stellen en uit de provmciekas per jaar 1,8 miljoen gulden beschikbaar te stellen. Imago van de provincie Het is de bedoeling dat Zeeland als aantrekkelijk gebied voor eco nomische activiteiten op de kaart moet worden gezet. Daarvoor zal een plan van aanpak worden op gesteld. Presentatie van de pro vincie Zeeland op de wereldten toonstelling in Hannover is ook een middel om het doel te berei ken, Voorgesteld wordt om voor deelname aan de wereld EXPO 2000 100.000,- uit te trekken. Aankoop panden De provincie kan door aankoop van de panden St. Pieterstraat 38-40 en Abdij 5 eigenaar wor den van alle gebouwen binnen het Abdijcomplex. Ruim twee mil joen gulden is nodig voor het voormalig Rijksarchief en het Abdijrestaurant. In de onderhan delingen met de Dienst der Do meinen kwam de zogenaamde noodbestuurszetel aan Het Groene Woud ter sprake. Deze wordt bij de transactie betrokken, zodat inclusief de notariskosten ƒ2.237.500,- nodig is om eige naar te worden van deze gebou wen. Financiën De laatste voorstellen van GS zijn een wijziging van het investe ringsplan en de zesde en zeven de wijziging van de begroting. De begroting moet worden aange past omdat bepaalde budgetten uit 1999 niet of met helemaal zijn opgemaakt. De met bestede mid delen worden in het algemeen toegevoegd aan de reserves In de 7' wijziging worden een aantal posten van 1999 doorgeschoven naar 2000. Informatie De agenda van de Staten vergadering en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. In verband met werkzaamheden is de Zeelandbrug een aantal nachten gesloten voor alle ver keer. Het verkeer wordt omgeleid via de stormvloedkering in de Oosterschelde. Vanaf midder nacht, 0.00 uur tot 05.00 uur is de brug afgesloten. Het gaat om de nachten van woensdag 26 april op donderdag 27 april, van donderdag 27 april op vrijdag 28 april en van vrijdag 28 april op zaterdag 29 april. Op donderdag 27 april zijn er twee commissievergaderingen. Om 09.45 uur begint de vergade ring van de Provinciale Plano logische Commissie. In deze bijeenkomst wordt de Regiovisie Goes besproken. Om 14.00 uur vergadert de Provinciale Commissie Milieu beheer en Waterhuishouding. Op de agenda staat de concept nota blusleidingen. De bijeenkomsten zijn openbaar, vinden plaats in het kantoor van de directie Ruimte Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg. De agenda's en de bijbehorende vergaderstukken komen ter inzage te liggen in het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg. De kantoren van de pro vincie zijn in verband met Goede Vrijdag en Tweede Paasdag gesloten op 21 en 24 april. I -1m m v, n wmm mm HU mam BBS mmwmimmmmmmmwMwm Gedeputeerde Staten hebben in de vergadering van 11 april j.l. het beheersgebiedsplan voor 100 ha extra akkerrandenbeheer in Zeeland vastgesteld. De totale oppervlakte van het beheersge bied komt daarmee op 400 ha. Het plan treedt op 1 mei a.s. in werking. Agrariërs die belangstel ling hebben voor het akker randenbeheer en voldoen aan de voorwaarden kunnen zich aanmel den bij de Landelijke Service bij Regelingen (LASER) te Roer mond, tel. 0475-355555. Het beheersgebiedsplan is verkrijg baar bij het Voorlichtingscentrum van de Provincie Zeeland, Abdij 6 te Middelburg, tel.: 0118- 631400. is in het kader van artikel 10 van de Vogelwet 1936 de volgende vergunning verleend. Ter bescherming van flora en fauna is aan Staatsbosbeheer regio West-Brabant-Deltagebied vergunning verleend ter voorko ming van kolonievorming van zil vermeeuwen in diverse gebieden gelegen in de gemeenten Schou- wen-Duiveland en Veere. De vergunning ligt van 25 april 2000 tot en met 6 juni 2000 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R. Steijn (tel. 0118- 631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 6 juni 2000 bezwaar tegen de verleende vergunning indienen bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Door de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten om enkele verkeersmaatregelen te treffen, in verband met de aanleg van een rotonde in de provincia le weg Nisse - Middelburg (N665) ter plaatse van het kruis punt Kruissewegje/oostelijke ont- sluitingsweg Heinkenszand. Het betreft de volgende maatre gelen: - aanduiding rotonde: door plaatsing van borden Dl wordt het genoemde kruispunt aangeduid als rotonde met ver plichte rijrichting; - regeling voorrang: door plaatsing van borden B6 wordt de voorrang ter plaatse van de rotonde geregeld, zoda nig dat het verkeer op de rotonde voorrang heeft. Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 20 april tot en met 1 juni 2000 ter inzage bij de Directie Infrastructuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer D006 en in het regiokan toor te Goes, Kloetingseweg 46, op werkdagen van 8 -17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, een mondelinge toelich- wKmmmmmm ting of kopieën van ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Hou- mes, tel. 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 1 juni 2000 tegen dit ver keersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, Postbus 524, 4330 AM Middel burg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arron dissementsrechtbank te Middel burg om een voorlopige voorzie ning vragen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan N.V. Elektric- iteits- Produktiemaatschappij Zuid-Nederland EPZ te Eindhoven een vergunning Wet milieube heer met voorschriften ter be scherming van het milieu ver leend voor: 1. het bouwen en in bedrijf nemen en houden van installa ties voor het ontvangen, los sen, opslaan, transporteren, mengen en doseren van naar verwachting 120.000 ton (droge stof) biomassa en afvalstoffen per jaar op de kolencentrale Borssele te Borsele met het doel deze biomassa in de kolencentrale (eenheid 12) bij te stoken. Een opsomming van de soor ten bij te stoken biomassa is in de aanvraag opgenomen; 2. het verruimen van de band breedte van de stookwaarde van de toe te passen steen kool, in plaats van 25-29 MJ/kg wordt thans 19-31 MJ/kg aangevraagd. De ver- wachtingswaarde is 23 MJAg gemiddeld op jaarbasis. 3. het aanvragen van 25% asge- halte van de steenkool in plaats van 20%; 4. de kolen op- en overslag niet alleen gebruiken voor kolen, maar ook voor de biomassa. De inrichting (kolencentrale Borssele) is gelegen aan de Zeedijk 34 te Borsele, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nummers 829, 1066, 1067, 1081 (ged.), 1082 (oud 1225 en 1226), 1227, 1228, sectie B, nrs. 2293 en 2431 en sectie O, nr. 293. In de vergunning zijn een aantal wijzigingen aangebracht ten op zichte van het ontwerp. De vergunning ligt van 20 april tot en met 31 mei 2000 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunnmg, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunnmg (degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-ver- gunning) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunnmg kunnen tot en met 1 juni 2000 tegen de ver gunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 2 juni 2000 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voor zitter van de.Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel, (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Total Raffina derij Nederland N.V. voor het in nemen, op- en overslaan en ver werken van uitsluitend oliehou dend scheepsballastwater van schepen die via de van Citters- haven product komen laden bij Total Raffinaderij Nederland N.V. Gezien de overeenkomstige aard van de verontreiniging van het raffinaderijafvalwater en het scheepsballastwater worden deze gezamenlijk verwerkt. De bij de behandeling van het afvalwa- ter/ballastwater vrijkomende olie- fractie wordt verwerkt in het pro- duktieproces. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De inrichting is gelegen aan de Luxemburgweg 1 te Nieuwdorp, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nr. 856. De ontwerp-vergunning ligt van 20 april 2000 tot en met 17 mei 2000 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Hein kenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 18 mei 2000 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun nmg indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 43.30 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 10 mei 2000 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont werp-vergunnmg (0118-631774). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer J. Geurts, (tel. 0118-631774). wmm,

de Faam | 2000 | | pagina 7