Lino Lux BIJ DE VLIJT Nieuwe parkeertarieven waterschap Je leest 't in je huis-aan-huiskrant Bestrijding van de muskusrat Nieuwe Keur waterkeringszorg Melding agrarische activiteiten voor 1 Juni verplicht 3 -r«r/ faam/vlissinger De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden Lange Vorststraat 60 kl I Korte Delft 4 GOES MIDDELBURG 0113-233796 DE VLI)T LINNEN 0118-633830 6 FAAM/VLISSINGER Woensdag 12 april 2000 Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (0113-241209) of Karen Kroese (0113-241368). Het team muskusrattenbestrijders van de Zeeuwse waterschappen speurt dagelijks langs sloten en di|ken naar muskusratten. Hun succes is mede afhankelijk van de meldingen die zij binnenkrijgen van de inwoners van Zeeland. Wie een muskusrat ziet of zijn aanwezigheid vermoedt en dit meldt bij het waterschap, helpt bij de bestrijding. Omdat muskusratten door hun manier van leven grote verwoestingen aanrich ten aan sloten, dijken en wegen, is de bestrijding een noodzaak. Met hun gegraaf ondermijnen ze oevers van slo ten, kanalen en kreken. De oevers ver zakken en kalven af, waardoor land bouwvoertuigen en vee kunnen weg zakken. Sloten raken verstopt en wate- Meldpunt Als u de aanwezigheid van muskusratten vermoedt, kunt u contact opnemen met het centraal meldpunt van de Zeeuwse waterschappen: waterschap Zeeuwse Ei landen. telefoon (0113)241000. Een van de muskusrattenbestrijders neemt vervol gens zo spoedig mogelijk poolshoogte zodat hij daarna actie kan ondernemen. Foto's Rudy Visser Si Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528 dat aan eigenaren of gebruikers van water keringen onderhoudsverplichtingen wor den opgelegd, zoals het maaien van gras op dijken. Ook bevat de Keur bepalingen die activiteiten op of in de buurt van waterkeringen verbieden. Zo is het bij voorbeeld verboden om op waterkeringen te bouwen, maar ook ervoor of erachter. De breedte van die verbodsstrook is afhankelijk van de situatie en is exact in kaart gebracht. Het waterschap kan in indi viduele gevallen een vergunning verlenen om in strijd met de keurbepalingen te han delen. Wanneer u (bouw-)activiteiten wilt ondernemen op of in de buurt van een waterkering is het verstandig eerst bij het waterschap (telefoon (01 13)241000 te vra gen of daarvoor een vergunning van het waterschap nodig is. Waaraan herken je een muskusrat? De muskusrat heeft een dikke bontvacht die op de rug donkerbruin en op de buik licht van kleur is. Zijn staart is zijn opval lendste kenmerk. Die is ongeveer 25 cen timeter lang. plat en zwart van kleur. Een volwassen dier kan zo'n 60 centimeter lang worden. Enkele signalen die op de aanwezigheid van de muskusrat duiden zijn: gangen in oevers, bijna zo groot als konijnenholen, met de ingang onder water; oeverbeschadigingen en verzakkingen; platgetreden paadjes van ongeveer 12 centimeter breed door de oeverbeplan ting; kaalgevreten bouwland; winterhutten van rietachtig materiaal. Vanaf volgende week ligt de Keur water keringszorg (compleet met kaarten) in ons hoofdkantoor te Goes ter inzage. Deze aterstand nieuwe wettelijke regeling is begin april vastgesteld door het algemeen bestuur van het waterschap. De Keur bevat voor schriften die nodig zijn om de waterkerin gen (dijken, duinen en kaden) te bescher men en daarmee veiligheid tegen over stromingen te garanderen. Dit houdt in ren niet meer goed af en plattelands wegen vertonen verzakkingen. Op de meeste parkeerterreinen langs de Walcherse kust, de Veerse Dam en de Banjaardweg is sinds 1 april het betaald parkeren weer van kracht. Het dagelijks bestuur van het waterschap heeft beslo ten de tarieven voor de terreinen langs de Walcherse kust te verhogen. De 'tarieven voor de parkeerterreinen bij de Veerse Dam en de Banjaardweg blijven gelijk. Het dagelijks bestuur is tot dit besluit gekomen omdat de Walcherse tarieven behoorlijk afweken van de tarieven langs het Veerse Meer. Er is weliswaar nog altijd sprake van een prijsverschil maar he dagelijks bestuur achtte het niet juist de tarieven in één keer te verhogen. In 2000 ontwikkelt het waterschap, onder meer met de gemeente Veere. een tarievenbe- leid. Er wordt gestreefd naar regionale afstemming over de tarieven en de perio de waarin betaald moet worden op de parkeerterreinen. Walcherse kust Voor de parkeerterreinen Randduin (Oostkapelle), De Vier Hoogten (Duinweg, Oostkapelle) en Oranjezo (Vrouwenpolder) geldt dat van 1 april tot en met 31 oktober 2000 alleen tegen be taling geparkeerd mag worden. Op de ter reinen Galgeweg (Koudekerke), Strandweg (Koudekerke), Valkenisseweg (Biggekerke) en Breezand (Fort den Haakweg, Vrouwenpolder) is dit van I mei tot en met 30 september 2000. De Opl maart is het Lozingenbesluit open teelt en veehouderij in werking getreden. Op grond van dit besluit moet iedereen die agrarische activiteiten uitvoert, dat voor I juni 2000 melden bij het water schap. De melding dient plaats te vinden met behulp van een daarvoor door de minister vastgesteld meldingsformulier. De leden van de ZLTO en de NFO hebben het meldingsformulier toegezonden gekregen. Anderen hebben het bij het waterschap aangevraagd of meegenomen na afloop van voorlichtingsbijeenkomsten die het waterschap samen de ZLTO onlangs in iedere regio heeft georganiseerd, indien u nog geen meldingsformulier in uw bezit heeft, kunt u dat opvragen bij het waterschap: telefoon (0113)241120. Ook andere informatie over het Lozingenbe sluit Is via dit nummer verkrijgbaar. periode van betaald parkeren geldt dage lijks van 7.00 tot 19.00 uur. Volgens de nieuwe tarieven moet bij aankomst vóór 13.00 uur 6.- (was 5,-) betaald wor den, na dit tijdstip is het tarief 4,- (was 3.50). Veerse Meer De parkeerterreinen bij de Veerse Dam en de Banjaardweg worden beheerd en onderhouden door het waterschap. Op die terreinen kan uitsluitend tegen be taling geparkeerd worden van 1 april tot en met 31 oktober 2000, dagelijks van 9.00 tot 18.00 uur. Het tarief is I.- per uur met een maximum van 7.- per dag. De tarieven voor de terreinen bij de Veerse Dam en de Banjaardweg blijven gelijk ten opzichte van vorig jaar. Ook is het mogelijk om een parkeervergunning te kopen voor de terreinen bij de Veerse Dam. Deze kost 100.-. Deze kaart is tegen contante betaling af te halen bij het waterschapskantoor in Goes. Ook kan de kaart aangevraagd worden via een formu lier dat bij de VW's (Vrouwenpolder. Veere en Noord-Beveland) en ANWB (Middelburg) is af te halen. Voor meer informatie over de vergunning kunt u contact opnemen met de heer j. Schrier van het waterschap, telefoon (01 13)241000. v.#'*: ■f m. Als Chantal moet werken, laat ze haar lievelingetjes niet zomaar over aan de eerste de beste. Haar prijswinnaars mogen alleen maar het park in met een betrouwbare hondenuitlaatservice. Gevonden in haar huis-aan-huiskrant. Net als die aanbieding van mooie sier- halsbandjes. Typisch Chantal, weet altijd weer als geen ander waar ze haar goede adresjes vandaan moet halen. De huis-aan-huiskrant staat boordevol nuttige informatie en actueel nieuws uit de eigen buurt en wordt daarom uitgebreid én veelvuldig gelezen. Slimme adverteerders springen hier op in. Meer informatie: tel. 0118-484000. Thuis in je buurt Ï-AMS TAK HOENDERVEREN. Vulling: 1500 gram hoenderveren. Tijk: 100% katoen. Formaat: 60x70 cm. "DREAMSTAR". Vulling: 1150 gram eendenveren. Tijk: 100% katoen Formaat: 60x70 cm. "COMFOREL". Voorzien van ritsje (dus navulbaar) Vulling: Du Pont Comforel 800 gram. Tijk: 100% katoen. Formaat: 60x70 cm. wff U-AMSTAK m o r i "DREAMSTAR COMFORT". Hoofdkussen met nekondersteuning. Voorzien van extra soepele nekrol. Vulling: anti-allergische syn thetische vezel. Formaat: 60x70cm. voorzien van ritsje (dus navulbaar).

de Faam | 2000 | | pagina 6