«aiiiitfiÉ GEMEENTE MIDDELBURG Festival Cultureel Gekleurd Avond Nieuwe Inwoners Parkeergarage Kousteensedijk Oproep Wijkbeheergroep Kaartjes concert Bach Ingebruikname fontein Aanvragen voor het rooien van bomen Extra vergadering gemeenteraad Kwijtschelding lokale belastingen Collecte Uitkomen met inkomen!? 4 uw Rooiaanvragen Magistraat wijk Onthulling plaquette CNV Woensdag 12 april 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Week 15 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Maandag 17 april a.s. is weer een reguliere vergade ring van de gemeenteraad van Middelburg. De ver gadering begint om 16.00 uur en is vanaf de publieke tribune door iedereen bij te wonen (bereikbaar via de trap op de hoek van Markt en de Lange Noord straat). In de periode van 22 april tot en met 5 mei vindt het elfde Festival Cultureel Gekleurd plaats. Het festival wordt georganiseerd door het Centrum voor Inter nationale Samenwerking (COS) Zeeland. Het Festi val Cultureel gekleurd brengt jaarlijks in samenwer king met culturele-, educatieve-, migranten- en ont- wikkelingssamenwerkingorganisaties een uitgebreid programma op het gebied van muziek, film, theater, beeldend kunst en literatuur. Deze activiteiten vin den plaats in Middelburg, Goes, Vlissingen, Oost burg, Terneuzen en Schouwen-Duiveland. Stroopwafelactie Tafeltje Dekje De Magistraat wijk staat aan de vooravond van de start van de sloop en de wederopbouw van de wijk. Om de Bredeschool, de nieuwe woningen e.d. in de Magistraatwijk te kunnen bouwen, dienen de huidi ge gebouwen gesloopt te worden. Dinsdag 18 april is er wederom een avond voor nieu- diensten. Maar men kan ook deci- we inwoners van de gemeente Middelburg. Middel burg is een ondernemende stad met hart voor tradi tie, waar het goed wonen, werken en leven is. Een ambitieuze stad bovendien, waar veel te gebeuren staat. Grootse zaken waarover u dagelijks leest en die betrekking hebben op iedere (Middel)burger. Uitkomen met inkomen!? is de titel van een cursus die bedoeld is voor mensen uit de gemeenten Middel burg en Veere die een minimum inkomen hebben en meer inzicht willen krijgen in hun financiën. In mei gaat de cursus weer van start. Hoog of laag inkomen: iedereen is van harte welkom! lifMliliililviililiiillilil, Jl Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info @middelburg. nl Vergadering gemeenteraad De agenda voor deze vergadering is als volgt: 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der ge meente Middelburg, gehouden op 24 en 25 januari 2000; 2. Mededelingen en ingekomen stukken; 3. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 2000 en het verlenen van kredieten; 4. Benoeming lid algemeen be stuur Bestuursacademie Zuid- Nederland; 5. Beroepszaak Zeeuwse Volks universiteit; 6. Uitvoering programma onder wijshuisvesting 1999 (semi-per- manenle huisvesting basis school Cypresscnhof); 7. Krediet aanvullende le inrich ting huisvesting alleenstaande minderjarige asielzoekers; 8. Vaststelling voorbereidingsbe- sluitcn; 9. Subsidie festival "Film by the Sea" 2000; 10. Verbouwing van de receptie van de afdeling Sociale Zaken; 1 1Uitbreiding van hel formaticbe- slag van de Gemeentelijke Kre dietbank; 12. Bedenkingen artikel 19 W.R.O vestiging AZC aan de Koude- kcrkseweg/S tromen weg 13. Beschikbaar stellen kredieten voor hel uitvoeren van recon structie en aanleg van velden op het sportcomplex Voorborch; 14. Nieuwbouw Stadskantoor. De stukken behorende bij deze agenda liggen ter inzage bij de sec tie Communicatie. Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Deze is dagelijks geopend van 08.00 tol 12.00 uur en van 13.00 tol 16.00 uur. Indien u de vergadering van de ge meenteraad wilt bijwonen, maar slecht trappen kunt lopen, kunt u contact opnemen met de boden van het stadhuis. Zij zijn telefonisch be reikbaar op nummer 0118-675 403. Hieraan nemen naast het festival Cultureel Gekleurd ook het Bevrij dingsfestival Zeeland. Een Zee van Vrijheid en de organisatie van de Four Freedoms Awards deel. Doelstellingen Het doel van het Festival Cultureel Gekleurd is een bijdrage te leveren aan de ontwikkeling van de multi culturele samenleving. De organisa tie wil met het Festival Cultureel Gekleurd de culturele mogelijkhe den die migranten met zich mee brengen met waardering en respect benutten. Hiermee hoopt zij het culturele be wustzijn van migranten te verster- Festival Cultureel Gekleurd is een onderdeel van hel samenwerkings verband "Maand van de vrijheid". ken. Daarnaast wil de organisatie een koppeling leggen tussen de beeldvorming over de Derde wereld en de relaties tussen verschillende bevolkingsgroepen in onze eigen samenleving. Activiteiten In het kader van dit festival zullen in Middelburg de volgende activi teiten plaatsvinden: Een literaire lezing van Rashid Novaire in de Zeeuwse Biblio theek te Vlissingen op 26 april; Vertoning van diverse films en documentaires uit verschillende continenten in hel Schutlershof- thcatcr. Tevens lezing van regis seuse Sonia Herman Dols; In de Turkse Moskee is zaterdag 29 april een open dag met mu ziek en rondleidingen alsmede aandacht voor de aardbevings ramp afgelopen najaar in Turkije; Informatieavond met een lezing van antropoloog en Islam-des- kundige Martin van Bruinesse, georganiseerd door de Koerdi sche Vereniging Mesopolamië; Op 22 april activiteiten voor kin deren. georganiseerd door Turkse werknemers organisaties. Projectenpakkel voor scholen In de gemeente Middelburg zal gedu rende de periode 17 lot en met 28 april (m.u.v. 21. 23 en 24 april) de slroop- walelactie worden gehouden. De Stichting tot verzorging van verstande lijk gehandicapten zal dan huis-aan- huis stroopwafels verkopen. De op brengst van deze actie zal worden ge buikt om een deel van het werk van de stichting le kunnen blijven uitvoeren. In de periode van 17 tot en met 22 april zal de Nederlandse Hartstich ting huis-aan-huis collecteren in de gemeente Middelburg. De opbrengst van deze collecte komt ten goede aan wetenschappelijk onderzoek, preven tie en voorlichting en patiëntenzorg. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 17 april tot en met zondag 23 april 2000 Maandag Runder saucijs, bloemkool, ge stampte aardappelen Dinsdag Dunne plakken rundvlees, spi nazie, aardappelen Woensdag Stamppot boerenkool met worst Donderdag Kipschnitzel (gordon bleu), worteltjes, aardappel puree Vrijdag Scheveningse schol, puree met bieslook Zaterdag Paslascholel met stukjes kip, spinazie, roomsaus Zondag Wal de pol schaft Vrijdag 21 april a.s. brengt de Koninklijke Oratoriumvereni- ging "Tot oefening en uitspan ning" weer haar jaarlijkse con cert ten gehore. Het concert be gint om 20.00 uur en vindt plaats in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. De Koninklijke Oratoriumvereni- ging brengt dan de Johannes Pas sion van J.S. Bach ten gehore. Aan hel concert gaal om 19.00 uur een lezins vooraf door de heer A. Cle ment, musicoloog en Bachkenner bij uitstek. Dankzij het Bomme van de Broec- kefonds kunnen belanghebbenden (personen met een minimum inko men) voor deze uitvoering kaarten krijgen legen een zeer gereduceerd tarief: een dubbeltje. Deze kaarten zijn woensdag 19 april a.s. verkrijgbaar bij de recep tie van de dienst Maatschappelijke Zaken aan de Simpelhuisstraat. Om de bouwplannen te kunnen re aliseren, zullen diverse bomen in de Magistraatwijk moeten verdwijnen. Alle huidige bomen (261 sLuks) zijn geïnventariseerd en er is gekeken naar welke voor de groenstructuur dienen te worden gehandhaafd. In het plan zullen 1 14 van de huidige bomen blijven staan. Deze zullen met de grootst mogelijke zorg in stand worden gehouden. Tevens voorziet het plan in een nieuwe aanplant van 50 bomen. In het bouwplan is hier rekening meege- houden. Desondanks zullen er 147 bomen, met diverse diameters, gerooid moeten worden. Het gaal hierbij om: 9 esdoornen, 7 lijsterbessen. 24 pla tanen, 12 populieren. 24 essen, 5 kersen, 39 iepen. I beuk, I mei doorn, 7 elzen. 2 appels, 3 eiken, 2 wilgen, 3 kastanjes, 1 honingboom en 7 lindes. Voor meer informatie hierover kunt tl terecht bij de heer D. Sakko van de afdeling Groenbeheer. Hij is telefo nisch bereikbaar op 0118- 675 313. Maquette Magistraatwijk Ruben Oreel) Ruben Oreel Op informele wijze kunnen nieuwe inwoners tijdens deze avond kennis maken met het college van burge meester en wethouders, dc gemeen teraad. de diverse diensten van de gemeente en andere nieuwe inwo ners van dc gemeente Middelburg. Dc bijeenkomst vindt plaats op dinsdagavond 18 april cn begint om 20.00 uur. Dc deuren van hel Stad huis (aan dc marktzijde) zijn ge opend vanaf 19.30 uur. Opzei Naast presentaties door het ge meentebestuur zijn er ook (video)presentaties en demonstra ties van en door dc verschillende nemen aan een rondleiding door het gotische gedeelte van het stadhuis. Gedurende de gehele avond is er al le gelegenheid voor dc nieuwe in woners om vragen te stellen, zowel aan het gemeentebestuur als aan de medewerkers van de gemeentelijke diensten. Aanmelding Nieuwe inwoners hebben persoon lijk een uitnodiging gekregen. Mochten er nieuwe inwoners zijn die geen uitnodiging hebben ont vangen, dan kunnen zij zich vóór 14 april aanmelden bij de sectie Communicatie, telefoonnummer 675 450. Vrijdag 14 april a.s. zal om 14.00 uur wethouder J.C. van Dijk- Sturm een zitgelegenheid aan de Veerseweg onthullen. Dit jaar viert de Hout en Bouwbond CNV zijn 100 jarig bestaan en biedt ter gelegenheid van dit feil een ge schenk aan de gemeente Middel burg. In overleg met de dienst SB is dit een 'zitgelegenheid' aan de Veerseweg geworden. Dc groen voorziening op dc hoek Veersesin- gel-Veerseweg is, in verband met de aanleg van nieuwe riolering, in het najaar van 1999 geheel wegge haald. De nieuwe groenvoorziening beslaat uit twee banken, een afval bak en een kastanjeboom met een boomkorf er omheen. Aan deze boomkorf wil het CNV een naam bordje bevestigen als aandenken en het schenken van deze boom in ver band met hun 100-jarig bestaan. Mensen die met de auto naar de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg gaan, hoeven niet lang te zoeken naar een parkeerplaats! Een prima plek is de parkeerga rage aan de Kousteensedijk, in de zeer direct omgeving van de bibli otheek. Daar is bijna altijd plek om uw auto te parkeren. Boven dien is de parkeergarage goed verlicht. geopend van 08.00 tot 23.00 uur. Na 18.00 uur is hel parkeren in de ze garage gratis (donderdag na 21.00 uur). De parkeergarage Kousteensedijk is Kortom: goed cn gratis parkeren van maandag lot en met zaterdag aan dc Kousteensedijk. Foto Ruben Oreel Stroomopwaarts. Onlangs heeft u op deze pagina reeds kunnen lezen dat in de Stromenwijk allerlei ontwikkelin gen plaats zullen gaan vinden. De gemeente Middelburg, Woongoed Middelburg en andere partijen gaan investeren in de ontwikke ling en de leefbaarheid van de wijk. Niet omdat er nu een ach terstand zou bestaan, maar wel om te voorkomen dat over een aantal jaren de wijk minder aan trekkelijk zou kunnen worden om er te wonen, te leven en te verblijven. Wijkvereniging Er zal gebouwd gaan worden, er zullen verschillende projecten ont wikkeld gaan worden. Deze zullen een positieve impuls geven aan de leefbaarheid in de wijk. De wijkta- fel West (Stromenwijk, 't Zand en dc Griffioen) zullen deze ontwikke lingen nauwgezet volgen. Zoals u weet beslaat een wijktafel uit verte genwoordigers van de gemeente, maatschappelijke organisaties en een groot aantal bewoners. Dc maatschappelijke organisaties die bij de wijktafel betrokken zijn. zijn onder andere: wijkvereniging 't Zand/ Stromenwijk, kerkencentrum Dc Morgenster, SKWM, SWOM, HVM, Politie, Woongoed en Thuis zorg. Wijkbeheergroep Met name over de bewoners gaat hel. Alleen bewoners hebben stem recht aan de wijktafel. Om de be woners een goede stem te geven in de ontwikkeling van de wijk zijn een deel van dc bewoners georgani seerd in dc wijkbeheergroep West. Deze groep komt regelmatig bij el kaar om de wijktafel voor te berei den, le praten over actuele gebeur tenissen die zich in de wijk voor doen cn, uiteraard, om te overleg gen over aanstaande ingrepen in de wijk. In het recente verleden is er bijvoorbeeld actie ondernomen ten aanzien van het postagentschap, over de verkeerssituatie Poelendae- leweg, de mogelijke vervuiling van een speelterreintje, dc ontwikkeling van dc Hooge Plaaten e.d. Versterking De wijkbeheergroep kan verster king gebruiken. Zeker gezien de in teressante ontwikkelingen in de (nabije) toekomst. Dc wijktafel heeft in haar laatste bijeenkomst een oproep gedaan aan bewoners in de Stromenwijk om ook le investe ren in de wijk. Een investering die dubbel en dwars terugverdient zal kunnen worden, omdat bewoners mee kunnen praten en mee kunnen denken over dc ontwikkeling van dc eigen wijk. Momenteel is de wijk beheergroep bezig met de voorbe reidingen van de campagne 'Stroomopwaarts'. Het gaat hierbij om allerlei verschillende activitei ten die de onderlinge band in de wijk kunnen versterken. Aarzel niet om u op te geven als lid van de wijkbeheergroep! Indien ook u actief wilt bijdragen aan de (verbetering van de leefbaar heid in dc) wijk, of wanneer u be langstelling voor uw wijk heeft, kunt u lid worden van de wijkbe heergroep. Voor meer informatie over het werk van dc wijkbeheer groep. kunt u geheel vrijblijvend contact opnemen met de coördina tor van hel wijkbeheer, de heer H. Vergeer. Hij is telefonisch bereik baar op nummer 675 520. Tijdens dc cursus zullen onder an dere de volgende onderwerpen aan dc orde komen: dure en goedkope maanden, betaalwijzen, gemeente lijke voorzieningen, verjaardagen en kinderen en geld. keuzes maken enz. Het is uiteindelijk de bedoeling dat iedereen een eigen budgetplan maakt, zodat iedereen richtlijnen heelt om uit te komen met het inko men. De cursisten bepalen voor een groot deel zelf dc onderwerpen en kunnen leren van tips en ervaringen van de medecursisten. De cursus bestaat uit 8 dagdelen van 2,5 uur (op donderdagavond van 18.45 tot 21.15 uur) en zal ge houden worden in het gebouw van Thuiszorg Walcheren, Breestraat 15 le Middelburg. De cursus wordt ge geven door het Meldpunt Schuld hulpverlening en het Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de receptie van het Algemeen Maatschappelijk Werk. Deze is telefonisch le berei ken op telefoonnummer 0118- 448844. Opgeven voor de cursus kan tot en met 21 april 2000 op bo venstaand telefoonnummer. De eer ste bijeenkomst slaat gepland op donderdag 11 mei 2000 om 18.45 uur. Vrijdag 14 april a.s. om 15.00 uur dracht van het gemeentebestuur van zal de fontein op de Markt offi cieel in gebruik genomen worden. De fontein is een ontwerp van Ilya en Emilia Kabakov en is in op- Middelburg gerealiseerd door de Stichting Beeldende Kunst Middel burg (SBKM). Met dc ingebruikna me van deze fontein is de herinrich ting van de Markt voltooid. In hel algemeen is voor hel rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op 1.30m bo ven het maaiveld, maximaal 3 bo men per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 1 berk aan de Seisweg 1 taxus aan de Roozenburglaan Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer. Hij is telefonisch bereikbaar op te lefoonnummer 01I8-675312. Vandaag, woensdag 12 april, om 16.00 uur zal een extra raadsver gadering plaatsvinden. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Mid delburg heeft namelijk maandag 27 maan jl. overeenstemming bereikt over de aan de gemeenteraad voor te dragen nieuwe samenstelling van hel dagelijks bestuur van onze ge meente. Daarbij gaat hel niet alleen om de nieuwe samenstelling, maar ook om een herverdeling van porte feuilles. Om deze veranderingen te bekrach tigen, zal vandaag dus een extra raadsvergadering plaatsvinden. De ze zal om 16.00 uur beginnen en wordt gehouden in de Raadzaal van hel Stadhuis le Middelburg. De ver gadering is voor iedereen vanaf de publieke tribune bij te wonen. Deze is le bereiken via dc trap op de hoek van de Markt en de Lange Noord straat. Personen die moeilijk ter been zijn, kunnen van te voren con tact opnemen met de boden van het stadhuis, 01 18-675 403. Twee andere punten op de agenda zijn: 1mededelingen cn ingekomen stukken: 2. voorbereidingskrediet Stationsgebied. Als u financieel niet in staat bent de belastingen van uw gemeente en van het waterschap Zeeuwse Eilanden te betalen, kunt u mis schien voor (gedeeltelijke of gehe le) kwijtschelding in aanmerking komen. Een verzoek om kwijtschelding van deze zogenaamde lokale belastingen dient u in door middel van het for mulier "Verzoek om kwijtschelding lokale belastingen". Dit formulier, en een toelichting hierbij, is gratis verkrijgbaar bi j de sectie Communi catie. Stadhuisstraat 2. Dit kwijl- scheldingsformulier geldt zowel voor de heffingen van de gemeente als het Waterschap en hoeft dus ook maar één keer ingediend te worden.

de Faam | 2000 | | pagina 3