Woonbon 15 J Het einde van de vaste keukenindeling koper is niet altijd te zien Loden drinkwaterleidingen zijn aan vervanging toe Verschil tussen lood en CDA wil Fonds voor monumentenzorg ÉÉÉÊr Helaas kunnen wij u momenteel niet meer woningen aanbieden Woensdag 12 april 2000 FAAM/VLISSINGER 31 In huizen die voor 1960 zijn gebouwd, kunnen loden leidingen zitten. Het verschil tussen loden of koperen leidingen lijkt eenvoudig te zien: een loden waterleiding is grijs van kleur en een koperen roodbruin. Naar schatting zijn er in Nederland nog zo'n 300.000 woningen met loden drinkwaterlei dingen. Maar wie is er nu precies verantwoor delijk voor de vervanging van deze drinkwa terleidingen? Voor een huurhuis is vervanging de verantwoordelijkheid van de huisbaas. Basis In een mensenleven ligt vrijwel niets vast. Smaak, financiële ruimte, wensen en behoeften zijn alle aan veranderingen onderhevig. Moder ne keukenfabrikanten spelen daarop in. U zit niet meer voor jaren vast aan de eenmaal geko zen indeling van uw keuken. De nieuwe genera tie keukens groeit mee met de wensen van de gebruikers. Ze zijn opgebouwd uit losse onder delen (modules), die eenvoudig kunnen worden verplaatst, toegevoegd of weggelaten. Als het aan het CDA ligt, wordt er een Fonds opgericht voor het onderhoud van historische monumenten. In dit Nationaal Erfgoedfonds kunnen overheid, bedrijfsleven en particulieren participeren. Het CDA stelde dit tijdens het Al gemeen Overleg over monumentenzorg op 23 maart voor. De modulekeuken Droomkeuken Afwisseling Panelen Mijn belangstelling gaat uit naar: 1 Advertentienr.:Adres: I 2 Advertentienr.:Adres: 3 Advertentienr.:Adres: Achternaam:Voorletters: Geb.datum:MA/ I Ik heb een klantnummer: O ja O nee Mijn klantnummer is: L„l l[j CU (Als u een klantnummer heeft, hoeft u hieronder niets in te vul- J len) I Adres: Postcode plaats: j Overdag telefonisch te bereiken op (privé): Overdag telefonisch te bereiken op (werk):J Naam partner:.voorletters: Ik betrek de woning met:personen Mijn bruto gezinsinkomen is: per maand/jaar I Ik woon in een zelfstandige woonruimteJ O ja plaats van het werk: aantal km woon/werk: Burg. van Gorselstraat 13, Rilland ADVERTENTIE 756 Appelstraat 31, Krabbendijke ADVERTENTIE 727 Sloestraat 21, Hansweert ADVERTENTIE 730 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f 546.48 beschikbaar per 12 april 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 3 Inkomen vanaf f 1.600,00 Kleine tussenwoning, zeer geschikt voor starters. Nieuw sanitair en 2e toilet in de douche. De woning is goed geïsoleerd en voorzien van inbraakwerend hang- en sluitwerk. Prins Willemstraat 4a, Waarde ADVERTENTIE 743 Leuk appartement in een gezellig, rustig dorp aan de Westerschelde. Deze woning is ook uitermate geschikt voor jonge starters. Lodijkestraat 10, Krabbendijke ADVERTENTIE 750 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f 696.66 beschikbaar per 12 mei 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 2 - 4 Inkomen vanaf f 2.200,00 In rustige straat gelegen hoekwoning met een mooi aangelegde Overname van inventaris behoort tot de mogelijkheden. Jddl Aantal personen 1 - 2 Inkomen Ruime hoekwoning met open keuken nabij het centrum met een ver rassend veelzijdig winkelaanbod. Overname van inventaris behoort tot de mogelijkheden. Appelstraat 21, Krabbendijke ADVERTENTIE 686 woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f 834.59 beschikbaar per 5 mei 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 2 - 5 Inkomen vanaf f 3.200,00 Mooie hoekwoning die recent geheel gerenoveerd is. Er is voldoen de parkeergelegenheid aanwezig. WONEN IN DE GROENE RUST VAN REIMERSWAAL AANMELDING woningtype seniorenwoning aantal slaapkamers 1 huurprijs f 549.29 beschikbaar per 20 april 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 2 Inkomen vanaf f 1.600,00 Stenge 13, Yerseke Reimerswaal staat bekend om de rust die er is. Het is één van de weinige ge bieden in Nederland, die nog niet dicht bevolkt zijn. U kunt er heerlijk wandelen of fietsen. In Reimerswaal is er volop werkgele genheid. In Yerseke hebben we de mos sel- en oestercultuur. Hansweert richt zich op de scheepvaart. In Kruiningen is de procesindustrie goed ontwikkeld. Krabbendijke heeft haar fruitteelt en Ril land ontwikkelt zich op het gebied van transport. Wonen en werken kan dus heel goed samengaan in Reimerswaal. Heeft u interesse in één van onze wo ningen? Lees dan voor het invullen van de woonbon de onderstaande informa tie even door. DE SPELREGELS Bij elke advertentie zijn de kenmerken van de woning vermeld. Daarbij is ook aangegeven voor welke doelgroep de woning is bedoeld. Als u aan die voor waarden voldoet, kunt u voor de woning in aanmerking komen. Het als voorwaarde genoemde gezinsin komen bestaat uit alle bruto inkomens van het huishouden, uitgezonderd de in komens van gezinsleden jonger dan 18 jaar. Inkomen uit vermogen behoort tot het gezinsinkomen. SELECTIEVOLGORDE Als u over een urgentieverklaring be schikt, dan krijgt u voorrang voor een passende v/omng. Daarnaast spelen de woon-werk afstand en de woonduur een belangrijke rol in de volgordebepaling. Degenen die wer ken in Reimerswaal of in een naastgele gen gemeente, zijn economisch gebon den. Natuurlijk dient u wel te voldoen aan de gestelde voorwaarden. woningtype 1 en 2-persoonshuis- houdens aantal slaapkamers 3 huurprijs f 574.11 beschikbaar per 26 mei 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 1 - 3 Inkomen vanaf f 1.600,00 Nostalgische woning, nabij het centrum, met grote achtertuin. Deze woning is een uitdaging voor de handige doe-het-zelver. woningtype eengezinswoning aantal slaapkamers 3 huurprijs f823.69 beschikbaar per 12 april 2000 VOORWAARDEN Leeftijd vanaf 18 jaar Aantal personen 2 - 5 Inkomen vanaf 3.000,00 Rustig gelegen, ruime tussenwoning met vaste trap naar de /xnuei en 2e toilet in de badkamer, gelegen in de nabijheid van een scholen gemeenschap. De woning is voorzien van een zonnecollector. ADVERTENTIE 752 woningtype 1 en 2-persoonshuis- houdens aantal slaapkamers 2 huurprijs f719.08 beschikbaar per 10 cYVt1 n 9 t Bezoekadres: Markt 2, 4416 AH Krffïmngen. Postadres: Postbus 14, 4416 ZG Kruiningen. Telefoon: 0113-396400. Openingstijden Maandag t/m donderdag: 8.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur. Heeft u interesse in één of meer wonin gen? Vul dan de woonbon in en stuur deze zo spoedig mogelijk op. U kunt per woonbon hoogstens op 3 advertenties reageren. Als u over een klantnummer beschikt, dan hoeft u het onderste deel van de woonbon niet meer in te vullen U ont vangt een klantnummer, zodra u voor de eerste keer een woonbon heeft inge zonden Bent u niet in de gelegenheid om de Woningkrant door te nemen, dan kunt u ons een zoekopdracht geven. Wij zullen dan woningen voor u selecteren die aan uw wensen voldoen. Neem met ons contact op als u een zoekopdracht wilt geven. Als u voor een woning in aanmerking komt, nodigen wij u uit voor een nader gesprek en een bezichtiging. Mochten uw gegevens bij controle niet blijken te kloppen, dan vervalt het aanbod. Na de bezichtiging krijgt u één dag be denktijd om definitief te beslissen. Als u geen bericht ontvangt, dan bent u met geselecteerd voor een woning en kunt u reageren op de advertenties in de volgende Woningkrant. NADERE INFORMATIE Nadere informatie over het huren van een woning treft u aan in onze brochu re, die op ons kantoor verkrijgbaar is. Heeft u vragen of opmerkingen over het huren van een woning van de Stichting AWR (voorheen Algemene Woning bouwvereniging Reimerswaal) dan kunt u ons bellen. Wij zullen u graag nader informeren. Woonbonnen dienen uiterlijk dinsdags aansluitend op de bezorging van deze Woningkrant vöör 12 uur in ons bezit te zijn. Foto: Leunis Verlinde Toch is het niet altijd zo simpel. Vaak zijn leidingen geschilderd en de meeste zitten verwerkt in de vloer of de muur. Soms is alleen een gedeelte van de leidingen, op de makkelijk bereikbare plaatsen, vervangen. Het is dus vaak niet eenvoudig vast te stellen of er loden leidingen in de woning aanwezig zijn. De drinkwaterleiding buiten de woning tot aan de watermeter in de wo ning zijn van het waterleidingbedrijf, alle andere leidingen zijn van de huiseigenaar. Wie de loden leidingen in het huis vervangt, doet er goed aan dan ook het waterleidingbedrijf te bellen. Even tuele loden buitenleidingen worden dan versneld vervangen. Een sanering kost gemiddeld fl. 3.000,-. Voor deze kosten van vervanging is subsidie aan te vragen. De subsidieregeling gaat per 1 juli 1999 in en loopt tot en met 31 december 2004. De subsidie wordt verstrekt tot het bedrag op is (vijftien miljoen voor de hele periode). Huiseigenaren kunnen subsidie aanvragen. Ook huurders kunnen subsidie aanvragen, maar alleen met schriftelijke toestemming van de eige naar. Voor meer informatie kan gebeld worden met de Stichting Loodsanering, tel. 070 - 347 75 Als het een eigen huis is, is het de verantwoordelijkheid van de huiseigenaar. De waterleiding buiten de wo ning tot de watermeter in de woning behoort tot de verant woordelijkheid van het water leidingbedrijf. Alle waterleidingen na de me ter zijn van de huiseigenaar. De waterleidingbedrijven zijn al begonnen met het vervan gen van de buitenleidingen. Ze denken daar in 2000 groten deels mee klaar te zijn. Wie twijfelt of in de straat nog lo den leidingen liggen, kan met het waterleidingbedrijf bellen. Ook wie de loden leidingen in huis gaat vervangen, dient het waterleidingbedrijf te bellen. Dat is dan bereid ook de bui tenleiding versneld te vervan gen. De Stichting Loodsane ring of een erkend installateur in de buurt kan informeren over de kosten van het vervan gen van de leidingen. Een sa nering kost gemiddeld fl. 3.000,-. Het bedrag is afhankelijk van het aantal etages, het hak- en breekwerk en de afwerking van muren en vloeren. Voor deze kosten van vervanging is subsidie aan te vragen. De subsidieregeling gaat per 1 juli 1999 in en loopt tot en met 31 december 2004. De subsidie wordt verstrekt tot het bedrag op is (vijftien miljoen voor de hele periode). Huiseigenaren kunnen subsidie aanvragen. Ook huurders kunnen subsidie aanvragen, maar alleen met schriftelijke toestemming van de eigenaar. Voor meer infor matie kan gebeld worden met de Stichting Loodsanering, tel. 070-347 75 51. wel aan een vaste plaats ge bonden zijn, zoals een gas- of wateraansluiting. Het gaat dan meestal om een (deel van een werkblad met eronder een kast je of open legplanken. In dezelf de stijl zijn alle mogelijke uit breidingen toe te voegen. Van een volledige werk- en voorbe- reidingshoek tot een enkel hak blok of keukenapparatuur. Zonder problemen kunnen aan de basiselementen extra tafels worden gekoppeld. Sommige De basis van een module-keu- ken bestaat uit onderdelen die Module-keukens zijn opgebouwd uit losse onderdelen (modules), die eenvoudig kunnen worden verplaatst, toegevoegd of weggelaten. 'Bij monumentenzorg is steeds sprake van een zigzag beleid. Eerst stelt de overheid een flink bedrag ter beschikking om ach terstallig onderhoud weg te werken, terwijl even later het budget weer ingekrompen wordt. Op deze manier lopen we achter de feiten aan. Het be leid is teveel gericht op restau raties en te weinig op onder houd en instandhouding. Wij willen dat nieuwe achterstan den voorkomen worden; res taureren heeft geen zin als er daarna geen onderhoud volgt.' licht woordvoerster Marry Vis ser toe. Het CDA pleit voor de oprich ting van een Nationaal Erfgoed fonds. In dit fonds, gevoed door overheid, particulieren en be drijfsleven kunnen kennis, erva ring en financiële middelen ge bundeld worden. Monumen tenzorg drijft immers op de in zet van vele vrijwilligers die zich in hun vrije tijd inzetten voor behoud van monumenten. Deze vrijwilligers hebben meer ondersteuning nodig. Via het Nationaal Erfgoedfonds kunnen kleinschalige projecten niet al leen financiële ondersteuning krijgen, maar kan ook uit subsi dies. De financiering van het behoud van monumenten moet zo breed mogelijk gedragen wor den. Particuliere, bedrijven en ondernemers, institutionele fi nanciers, overheid (gemeenten, provincies en Rijk) en particulie re fondsen kunnen via zo'n fonds blijk geven van het be lang dat zij hechten aan het be houd van nationaal erfgoed. De overheid zou een eerste impuls aan dit Fonds moeten geven door 100 miljoen te storten. In de uiterst moderne en prakti sche module-keukens worden zo min mogelijk elementen 'spijkervast' opgeleverd. De be langrijkste uitgangspunten bij de keuze van een inrichting zijn de bewegingsvrijheid en de in dividuele behoeften van de ge bruiker. Hoewel over smaak niet te twisten valt, zijn de voor delen van een module-keuken bijna onuitputtelijk. Wanneer uitbreiding nodig mocht blij ken, kan bijvoorbeeld in een handomdraai een uitklapbare tafel worden toegevoegd of ex tra kastruimte worden ge creëerd. En veranderen de ge zinsomstandigheden? Geen nood: de keuken is ook op zeer eenvoudige wijze kleiner te ma ken. Tevens kunnen op een ge geven moment enigszins ver ouderde of versleten fronten van de keukenkastjes worden vervangen zonder dat een in grijpende verbouwing nodig is. Een module-keuken blijkt ook een praktische oplossing, wan neer u wel een nieuwe keuken wilt, maar erg gehecht bent aan een aantal oude keukenonder delen. Dat levert geen enkel probleem op. Voor veel mensen wordt met de aanschaf van een nieuwe keuken een droom werkelijk heid. Module-keukens zijn bij zonder handig wanneer u pre cies voor ogen heeft hoe uw ideale keuken eruit moet zien, maar haar niet in één kopen en er geleidelijk nieuwe elementen aan toevoegen. Een bijkomend voordeel van een module-keu ken is tenslotte, dat 'ie makke lijk te verhuizen is. De verschil lende onderdelen zijn snel los te koppelen en elders opnieuw te plaatsen. zware elementen zijn uitgerust met wieltjes, zodat ze eenvou dig te verplaatsen zijn. Moduele-keukens zijn in een groot aantal uitvoeringen lever baar. Werkbladen en kastjes kunnen in vrijwel iedere kleur en elk materiaal worden uitge voerd. Wie zeer actueel wil zijn, kiest dit jaar voor de nieuwste trends: wit, grijs en zand. Op vallende nieuwe materialen in de keukenbouw zijn wengé, ge tint eiken, blank hout, staal, alu minium en gezandstraald glas. In dezelfde stijl als de basisele menten zijn ook hoge kasten, vitrinekasten en legplanken ver krijgbaar. Open en gesloten ele menten worden volop afgewis seld. Open legplanken tussen keukenkastjes bijvoorbeeld ge ven een ruimtelijk en speels ef fect. Keukenapparatuur kan op elke gewenste plek naadloos worden geïntegreerd. Zo kan een magnetron samen met een voorraadkast een blok vormen. Met zorg gekozen keukenappa ratuur komt bovendien uitste kend tot haar recht. Afzuigkap pen worden tegenwoordig niet meer weggemoffeld, maar mo gen echt opvallen. Ze zijn van glanzend roestvrijstaal en heb ben een elegant vormgegeven kap. Het ligt voor de hand dat de muren in deze keukens niet meer zijn bekleed met tegels, maar voorzien zijn van houten, aluminium, roestvrijstalen of kunststof panelen, die even eens moeiteloos verplaatsbaar zijn. In deze panelen zitten soms gaatjes waar kleine func tionele accessoires in kunnen worden vastgezet, zoals kastjes, rekjes of legplanken. Als u de indeling op een gegeven mo ment wilt veranderen, kunt u deze onderdelen losklikken en zonder boren ergens anders ophangen. De panelen zijn meestal uitgevoerd in hetzelfde materiaal als de rest van de keuken en versterken daardoor het gevoel van eenheid. Achter deze panelen zijn oude tegels bovendien makkelijk weg te werken. Kortom, met een mo dule-keuken heeft u alle vrijheid om een duurzame keuken sa men te stellen die precies aan uw wensen en eisen voldoet. Module-keukens veranderen een leven lang mee. Als u plan nen heeft om binnenkort een (module)keuken aan te schaf fen en u wilt graag meer infor matie, dan kunt u een brief kaartje sturen aan de Vereni ging Comfortabel Wonen, Post bus 710, 6710 BS in Ede. De vereniging zorgt er dan voor dat de leden van 'Comfortabel Wonen' u gratis en vrijblijvend informeren over hetgeen er op dit moment in de handel is. Meer informatie vindt u ook op Internet. Surf naar http://www. comfortabel-wonen.nl.

de Faam | 2000 | | pagina 31