WoQjakeuze met: KOR? KORT KORT éJLU IJL mh I fjMei&fapMtetKeht&h, vCCi 55+ mok Lét Hvceu/efiplevh- te \/luiil^eix Basca Stichting WDningbeheer HUREN in Midden Zeeland. Bepaal dan uw Borsele steekt de handen uit de mouwen TMC Zeeland meest klantvrien delijke citymeubel-winkel Aan het Hogewegplein, tussen de Minister Lelystraat en de Hogeweg, realiseert Basco een modern appartementencomplex met 22 koop- en 46 huurwoningen. 1 1 1 I lf Is i Voor de vijfde keer worden binnenkort op Noord- en Zuid-Beveland weer de 'beste buren van het jaar' gekozen. De wedstrijd, die uit een samenwerkingsverband tussen de Bevelandse wooncorporaties AWR, RWS en WSB en Huma- nitas voortvloeit, beoogt mensen dichter bij hun eigen leefomgeving te brengen. Burendag Optredens Lieven de Leeuw. Foto Anton Dingemanse Op de begane grond van het complex komt een welvoorziene supermarkt. Handig om snel even een boodschap te doen. Verder bevinden zich hier een (goed afgeschermd) ontmoetingscentrum en een eigen (deels overdekt) parkeerterrein. De 4G royale, comfortabele huurwoningen liggen verspreid over G woonlagen. Er zijn vier types, alle met een ruime woonkamer, keuken, twee slaapkamers, badkamer met douche en apart toilet. In het gebouw zijn twee liften aanwezig. De appartementen worden medio december opgeleverd en verhuurd. Als toekomstige huurder heeft u de mogelijkheid om keuzes te maken in kleuren en grepen van het keukenblok en de wand- en vloertegels. Tegen meerprijs kunt u ook kiezen voor een luxere keuken! De maandelijkse huurprijzen variëren van 1.000,-tot 1.1 GO,-. De bijkomende kosten (inclusief voorschot watergebruik) bedragen 86,-. Voorwaarden: Leeftijd: Aantal personen: Inkomen: 55 jaar en ouder maximaal 2 tot G5 jaar: vanaf 3.750,- bruto per maand vanaf G5 jaar: vanaf 2.700,- bruto per maand U kunt zich voor deze woningen aanmelden met de woonbon van de regio Walcheren. Het advertentienummer is: 0080051. Wij zullen de kandidaten die aan de voorwaarden voldoen, uitnodigen voor een gesprek. De volgorde wordt bepaald door de langste woonduur. I IFl*! 11 A PV I 8 Êrvï ËB 8 1 Woensdag 12 april 2000 Jaargang 4 nummer 8 (Advertentie) Beste Buren wonen op Beveland door Ellen de Dreu Lieven de Leeuw is secretaris van Humanitas op Beveland. De ex-wethouder uit Goes houdt zich vanuit die functie vooral bezig met het coördine rende, organiserende werk voor de Beste Buren-actie. Hij legt het belang van de actie uit: „De laatste jaren is in de maat schappij alles geïndividuali seerd. Dat drijft mensen uit el kaar. Toch zijn er nog steeds mensen te vinden die zich in zetten voor ouderen, gehandi capten of hun buurt". En dat moet beloond worden, vindt de voormalige wethouder van ruimtelijke ordening, volkshuis vesting en openbaar vervoer van Goes. Bij de actie kan iedereen zijn of haar buren (of een ander die zich inzet voor de belangen van de woonomgeving) aanmelden als kandidaats-Beste Buur. Noord- en Zuid-Beveland zijn voor de gelegenheid opge splitst in vijf regio's die elk hun eigen Beste Buur afvaardigen. Normaal gesproken gaan de winnaars door naar de landelij ke finale die gehouden wordt tijdens de nationale Beste Bu rendag. Dit jaar is dat anders. De Leeuw: „De landelijke orga nisatie heeft dit jaar besloten om geen Beste Burendag te houden. Dat heeft te maken met de actie die volgend jaar op touw staat. Dan willen ze de zaak extra groot aanpakken en dus doen ze dit jaar een stapje terug". Wel zullen in de vijf regio's - te weten Noord-Beveland, Goes, Kapelle, Reimerswaal en Bor- sele - lokale Beste Buren-bij- eenkomsten worden gehou den. „Alle genomineerden worden uitgenodigd, plus nog de aanbrengers: de mensen die hen opgaven", licht De Leeuw toe. „De eerste drie krijgen een leu ke prijs. Vorig jaar was daar voor wat kunst uitgezocht en in Reimerswaal waren er waarde bonnen". Wie de Beste Buur van zijn of haar regio wordt, is 13 mei overal bekend. De eer ste uitreiking is 12 mei in Bor- sele ('s avonds). De andere vier regio's hebben 13 mei bijeen komsten. De bijeenkomsten worden op gevrolijkt door optredens. Zo is het bij de uitreiking op Noord- Beveland de bedoeling dat zan geres Anja Kopmels van zich laat horen en ook een confe rencier betreedt het podium. „En zo'n zelfde programma staat voor de andere regiobij eenkomsten genoteerd", weet De Leeuw. De Beste Burendag ontstond vijf jaar geleden bij het vijftigjarig bestaan van Hu manitas. „Er was een Buren dag georganiseerd en daar werd voor het eerst ook een Beste Buur gekozen", vertelt De Leeuw. Hij vervolgt: „Maar om zoiets structureel te maken, dat kun je bijna niet in je eentje. Humanitas heeft contact ge zocht met Aedes, de nationale koepel van woningcorporaties in Nederland. En zo wordt de Beste Burenactie dit jaar voor de derde keer samen georgani seerd. Kijk, het is natuurlijk ook niet gek dat de woningcorpora ties meedoen. Die hebben ook belang bij goede buren en een sterke betrokkenheid van de wijk". Hij weet nog wel wat Beste Bu ren te noemen die hem in de loop der tijd zijn bijgebleven. „Een groepje jongeren en een kweker van emoes uit Goes, bijvoorbeeld. Die wonnen hem samen. De jongeren hadden weinig te doen in Goes-Zuid en wat krijg je dan... Ze gaan rondhangen op speelplaatsen. Met als gevolg dat er geen kin deren meer op de speelplaat sen kwamen, mensen zich on veilig voelden etcetera. Maar in Goes-Zuid was ook iemand die emoes, van die loopvogels, hield en niet genoeg plaats had voor zijn dieren. Die jongens hebben hem toen geholpen om een hok te bouwen. Met het geld dat ze wonnen hebben ze een eigen hangplek kunnen maken. Dat zijn natuurlijk prachtige initiatieven". http://2eeland.woonkeuze.til Het zwerfvuil weg uit het plantsoen? Een culturele dag voor het hele dorp? Een bankje in de wijk? Inwoners van de ge meente Borsele kunnen hun ideeën binnenkort omzetten in actie. De gemeente Borsele wil al zijn inwoners de gelegen heid geven wensen en plannen aan te dragen voor een bete re leefomgeving. Haalbare initiatieven worden beloond met een financieel steuntje in de rug, zodat lang gemiste voorzie ningen of evenementen van de grond kunnen komen. Het is daarbij wel de bedoeling dat de dorpsgenoten zelf uitvoering geven aan hun plannen. Tapijt en Meubelcentrum Zeeland uit Kruiningen is tijdens de uitreiking van het Mystery Guest project uitgeroepen tot de beste City Meubel-winkel van Nederland. Tevens sleepte zij de derde prijs voor de meest klantvriendelijke Intreswin- kel in de wacht. De prijzen bestonden uit een dag gratis ad vies van een visual merchandiser en een cheque ter waarde van vijfentwintighonderd gulden. Het Mystery Guest project vond dit jaar voor de derde keer plaats en is een initiatief van Intres, de full service retailorganisatie waar TMC Zee land bij aangesloten is. TMC Zeeland kreeg in de periode van april tot en met november 1999 drie keer bezoek van een Mystery Guest. Een 'professionele' anonieme klant be zocht de winkel en beoordeelde die vooral op klantgericht heid. Er deden negentien vestigingen mee aan de verkiezing van de meest klantvriendelijke City Meubel-winkel. Deelna me hieraan geeft TMC en het verkooppersoneel inzicht in hoe de klanten de winkel ervaren. In totaal deden ruim 120 winkels uit de branches media, textiel, wonen, mode en sport mee aan de wedstrijd voor de meest klantvriendelijke Intres-winkel van 1999. TMC viel vooral op door haar correc te klantbehandeling en de uitstraling van de verko(o)p(st)ers. „Dit jaar vieren we ons vijfentwintigjarig jubileum", vertelt J. Witte van TMC Zeeland. „En dan is zo'n prijs natuurlijk een aardige graadmeter en in dit geval een extra kroontje op je werk. Doordat je iedere dag in de winkel staat, worden veel dingen gewoon. Door een test als deze krijgen we professionele en praktische tips om onze winkel nog verder te verbeteren. En die gebruiken we graag bij de invulling van onze verdere plannen, waarbij productpresen tatie en het geven van nog betere adviezen en service abso luut nummer één blijft". (advertentie) VjjzÊZk hhl* 't 1 T-, t ÜkUi 'i'Ut'Hf, r-rr-T -1| p' I M

de Faam | 2000 | | pagina 25