Skatemuziek Een ratelklepper Fietsen: oergezond Mountainbike Zomercup in Zeeland Skatevaardigheidsbewijs voor iedereen haalbaar Skate Live Beurs Fiets u-kroegentocht De Koe-Bel Vouwfiets, altijd handig adverteren in flICIItl/ VllSSIIICJCI' de hoogste respons in uw streek Een ratelklepper is eigenlijk al zo oud als de fiets zelf. Vooral de jeugd vindt het prachtig om met de fiets het geluid van de motor na te bootsen. En hoe harder je fietst, hoe meer ge luid maakt de ratelklepper. Fietsen zijn stilletjesaan meer geworden dan eenvoudige vervoermiddelen. Natuurlijk is het mogelijk om van punt A. naar punt B. te rij den en natuurlijk wordt het milieu niet belast, maar er is meer. De meest fikse bonus die een fietser krijgt is de bijzonder goede lichamelijke conditie. Maar - en dat wordt in de stroom aca demische termen wel eens vergeten - fietsen is ook gewoon leuk. Mountainbikers kunnen tijdens vijf wedstrij den de komende maanden in heel Zeeland meestrijden voor de Mountainbike Zomercup. Onder toezicht van NOC*NSF ontwikkelde de Skatebond Nederland een cursus voor basisvaardigheden en een instructeurs oplei ding. Met die cursus is een SVB (Skatevaardig heidsbewijs) te halen. Een must, oordeelt de Skatebond want met meer kennis van zaken ontwikkel je inzichten om ongelukken te voor komen. De cursus werd ontwikkeld na een ver zoek van het ministerie van VWS. De Stenge in Heinkenszand is Tweede Paas dag (24 april) decor voor start en finish van de Koe-Bel 11 Kroegentocht. Deelnemers aan deze recreatietocht kunnen kiezen tussen de afstanden 35 en 100 kilometer. Peter Gode en Jan Geijs zijn de initiatiefnemers voor dit fiets- evenement dat een Zeeuwse traditie moet worden. FAAM/VLISSINGER 18 Fietsen is de toegangspoort tot de natuur. De tweewieier brengt je naar een plek die de welvaartsstress achter je laat, die ook toegankelijk is voor el ke leeftijdsgroep. Medici heb ben vastgesteld dat bewegen op een verantwoorde manier de huidige welvaartsziektes kan bestrijden. Fietsen wordt daarbij heel vaak als verant woord bewegen gekenmerkt. Bewegen met een lage inten siteit werkt - zo meldt oud wielrenner Gerrie Knetemann in een Batavusblad - als haar lemmerolie voor het lichaam. Het is een manier van bewe gen die de stress afvoert in plaats van opvoert. En de eni ge verzuring die plaatsvindt met fietsen vindt niet plaats in het milieu, maar in ons eigen lichaam. Fietsen zijn er in allerlei soor ten en maten. Klassiek, tren dy, voor de stad of in het land, voor de sport en voor de lan gere afstand en natuurlijk om te racen. En zie: ook de mate rialen zijn veelvuldig. Dat alles met elkaar gecombineerd moet leiden tot de juiste fiets, op maat geleverd door uw vakman. Samsung heeft speciaal voor dynamische sporters die graag een muziekje bij zich hebben een digitale speler ontwikkeld, die ongevoelig is voor schokken en jumps. De Yepp kost bijna vierhonderd gulden. Zo'n namaakmotor is redelijk eenvoudig te maken. Neem een klein plat blikje en maak er met een plat elastiekje een halve houten wasknijper aan vast. Maak de knijper zodanig op de voorvork vast dat'ie nipt tussen de spaken steekt. I Woensdag 12 april 2000 Kwaliteitszaken hebben die titel niet uitslui tend omdat ze kwaliteitsproducten verko penzo mogen zich ook zo noemen omdat ze qua service huizenhoog uitsteken boven winkels die een product 'er bij' verkopen. Op of naast deze pagina een aantal zaken dat op het gebied van buiten sportief bezig zijn flink aan de weg timmeren en hun klan dizie met zorg in de watten leggen. De eerste wedstrijd wordt ge houden in Wolphaartsdijk op zaterdag 22 april, nabij restau rant De Meerkoet. Er starten vijf klassen, jeugd tot en met 11 jaar, jeugd van 12 tot 16 jaar, dames, senioren van 17 tot 39 jaar en veteranen veer tig plussers. De eerste groe pen gaan om 143 uur van start, de senioren en vetera nen om 14 uur. De volgende wedstrijden zijn op 6 mei in Goes (nabij AKF), op 10 juni in het Wemeldingse bos, op 12 augustus 's-Heer Arendskerke en op 23 september is Wester- schouwen aan de beurt voor de apotheose. Voor elke cate gorie zijn er dagprijzen. Van de reeks van vijf wedstrijden wordt een totaalklassement bijgehouden. Voor de eerste vijf liggen geldprijzen klaar. Voor de organisatie van dit Zeeuwse evenement tekent de Mountainbike Vereniging X- Treme.. 3SS26?S5863S2S2SSÏSK««êSiSeseSa9C85SSö<SÖ *^««*«<»»ÏSSeJS2MS©j3SS<Sese«!SseS8S88SSS88883e»eS MMMMMMOMMS Wie begint met skaten - zo ad viseert de bond in het blad In line Skater - begint goed als hij of zij meteen een SVB haalt. Daarmee worden name lijk gelijk alle vaardigheden aangeleerd waardoor iemand veilig in het verkeer kan func tioneren en anticiperen. Aan het SVB zit trouwens meteen een verzekering gekoppeld, speciaal voor skaters. Overi gens werden de eerste skate- vaardigheidsbewijzen dezer dagen uitgereikt tijdens het congres van de ANWB in de RAI. De cursus voor het SVB kan worden gevolgd bij gediplo meerde instructeurs. De dichtstbijzijnde skatescholen zijn te vinden op internet (www.skatebond.nl) of via de telefoon (0525659130). In het paasweekeinde (22, 23 en 24 april) wordt in de Jaarbeurs in Utrecht een gespecialiseerde skatebeurs gehouden. De beurs, overigens de eerste in haar soort, wordt groots opgezet, dynamisch en informatief. Er worden clinics gehouden en workshops. Ook zijn er spectaculaire wedstrijden. Skate Life Beurs is zaterdag en zondag van 11 tot 20 uur open en maan dag van 10 tot 18 uur. Zeeland - maar ook elders in Nederland en in wat mindere mate in Europa - wordt fiet sen en skaten steeds meer mogelijk ge maakt, zelfs gestimuleerd. Fietspaden ver beteren en krijgen een multifunctionele sta tus waarop skaters en fietsers hun regels kennen en met respect voor eikaars activi teit zij aan zij hun lichaam conditioneren en genieten van de natuur. Op deze pagina een handvol informatie over noviteiten op het gebied van materiaal en ontwikkelingen in de sport. Nog meer wetenDe adverteer ders hebben stuk voor stuk informatie: ver baal en in brochures. Skaten is er voor jong en oud. foto Jaap Wolterbeek De vouwfiets ziet er niet echt sierlijk uit, maar is desal niettemin uitermate handig. Wie hem handig bestuurt, ontdekt het wonderbaarlijk stukje techniek dat is te be rijden zonder circusartiest te hoeven zijn. Vouwfietsen zijn bovendien handig mee te nemen. Zelfs per trein. Want daar gelden voor de vouwfiets andere regels dan voor de gewone fiets. Die op vastgestelde tegen een bepaald tarief mee mogen. Vouwfietsen - mits opgevouwen natuurlijk - worden door de Nederlandse Spoorwegen aangemerkt als handbagage. En handbagage is gratis. Een voorwaarde is wel dat de vouwfiets niet tot hinder leidt in de treincoupé. Peter Gode is oud-wielrenner en Jan Geijs, eigenaar van de Koe-Bel is een fervent trim mer. Het tweetal stelde vast dat tij dens voorbereidende ritten zo vroeg in het seizoen kei en keihard gereden werd door trimmers. „Ze rijden vaak met het snot voor de ogen", ge bruiken ze wielertermen die meestal alleen in het peloton van toppers worden gebruikt. Daarom vonden wij het be langrijk om het stuk gezellig heid wat meer inhoud te ge ven". Naast een lange rit is ook een korte rit van 35 kilometer uit gezet. De tocht gaat door de Zak van Zuid-Beveland. Er zijn vijf stempelposten ingericht. Hier willen we de nadruk op het sportieve karakter leggen. De kroegen fungeren als stempelposten, maar er kan uiteraard ook even worden uitgeblazen. Die tocht is voor al geschikt voor een gezin". De honderd kilometer 11- Kroegentocht) gaat over Beve land en Walcheren. De start van de 11-Kroegen- tocht staat op het programma tussen 8 en 10 uur en de Mini Kroegentocht tussen 10 en 12 Het team van de Koe-Bel tijdens de tocht vorig jaar. uur. Iedere deelnemer krijgt mers de 11 Kroegentocht uit een herinnering en de groep rijdt kan rekenen op een ver rassing. die met de meeste deelne- H

de Faam | 2000 | | pagina 18