f 1 Vernieuwd Miniatuur Walcheren is weer open i De Kapper en schoonheidssalon in één pand Nieuwe eigenaars en nieuwe activiteiten bij Be-Fit 2X Zo Leuk in nieuwe, maar vertrouwde handen Ontmoetingen met Zeeuwse kunstenaars Op 1 april is het nieuwe seizoen voor Minia tuur Walcheren van start gegaan. Nadat het Middelburgse park in 1999 werd overgeno men door Sven van Rijswijk en Edgar Angelini, is er hard gewerkt om 't beetje stoffige imago weg te poetsen. De meer dan 350 miniaturen staan er weer perfect bij en de nieuwe Lange Jan torent, letterlijk, hoog boven alles uit. Het rijk van Koning Willem Walcheren breidt zich nog steeds uit met nieuwe attracties. Beestenbos In de Geere Passage in Middelburg is de kinder en dameskledingzaak 2x Zo leuk een gezichts bepalend punt. Twee deuren met elk een eigen zaakje, maar binnendoor gaan kan ook. Tot fe bruari was het de zaak van Marike en Loek van 't Westende. Nieuwe eigenares is Corine Lagen dijk. Geen onbekende voor de klanten, want ze was al heel vaak in de zaak te vinden. Abonnement Kapsalon De Kapper aan de Korte Geere in Middelburg heeft sinds kort een schoon heidssalon. Vanuit de zaak leidt een trap naar de ruimte waar schoonheidsspecialiste Tamara Bosman haar klanten behandelt. Een samen werking waar kapsaloneigenares Margriet van der Bijl erg blij mee is. Voor bruidjes (het sei zoen komt er weer aan) en voor wie niet alleen goed gekapt, maar ook mooi opgemaakt de deur uit wil, is met de combinatie kapsalon/schoonheidssalon alles op hetzelfde adres mogelijk. Primera Vlissingen trakteert prijswinnaars Melkunie introduceert Oranjevla en Oranjedrink BOV-verkiezing in teken Effectieve Communicatie Salawaku in nieuwe pakken Sport- en Fitnesscentrum Be-Fit aan het Domburgs Schuitvlot in Mid delburg wordt sinds kort geleid door het echtpaar Will en Anja Ma rijs. Voor Marijs, die al vijftien jaar bij Be-Fit sport en traint is het een droom die uitkwam. Aerobic-instructrice Ellen Vriens heeft in de vijftien jaar dat ze les geeft in Be-Fit al een aantal eigenaars-wisselingen mee gemaakt. Ze heeft het volste vertrouwen dat met Will en Anja aan het roer het wel goed zit bij Be-Fit. Woensdag 12 april 2000 FAAM/VLISSINGER 15 Slechtweer-voorzieningen, be zoekers meer bieden en het hele jaar open. Zo ongeveer zag het lijstje van de nieuwe eigenaars eruit. „De miniatu ren zijn natuurlijk de basis van het park", zegt Van Rijswijk. „Dus die moeten goed onder houden worden en aangevuld worden met nieuwe of be staande gebouwen op Walche ren. Als nieuwe miniaturen zijn er bij gekomen: Kasteel Ter Hooge, het Provinciehuis, het AZZ-gebouw en het eigentijd se kantoor van Woongoed Middelburg. Alle miniaturen zijn gebouwd op een schaal van 1 op 20. De Lange Jan was dat nog niet. Die was 1 op 25, dezelfde schaal als Maduro- dam aanhoudt. Dat betekent ook dat de nieuwe Lange Jan meteen de hoogste miniatuur toren van Nederland is". Wie voor de mini Lange Jan staat, ziet er achter het origineel. Een kwartslag draaien en ook de kleine en grote Oosterkerk lig gen in eikaars verlengde. Een uit de rails gelopen treinstel en een wel te horen, maar niet be wegende band Bl0f wordt di rect gerapporteerd. Alles wat kan bewegen, hoort dat ook te doen. „Dat is één kant van het park", gaat Van Rijswijk verder. „Maar als er ineens een plens bui kwam, liep het park in een mum van tijd leeg. Er moesten dus slecht weer voorzieningen komen. De vlindertuin is er een voorbeeld van. In een overdek te tuinkas hebben we in sa menwerking met De Berkenhof in Kwadendamme een aantal poppen (ingesponnen rupsen, voorafgaand aan het vlinder stadium, red.) uitgezet. Aange vuld met de juiste temperatuur en de planten die bij die vlin ders horen, wordt dat op den duur een eigen biotoop". Ook als slecht weer voorzie ning opgezet is de minigolf- baan Het Beestenbos. In de jungle-achtige ruimte zijn ne gen holes te bespelen, waarbij elke hole een eigen 'geluid' heeft. Heel verrassend en schitterend gedecoreerd. Met tafels en stoelen en een kleine horeca-balie is het een toe- 2x Zo leuk heeft zich altijd on derscheiden van gelijksoorti ge zaken, doordat de Van 't Westendes probeerden kle ding in te kopen van merken die je ten eerste niet overal ziet en ten tweede net wat meer heeft en dus twee keer zo leuk is. „Daar verandert dan ook niets in", zegt Lagen dijk. „Als je een goed assorti ment hebt en sommige mer ken exclusief in Middelburg voert, dan moet je dat niet gaan veranderen. Daarom hebben we ook geen speciale aandacht aan de overname besteed. Ik was al in de zaak werkzaam, dus mijn gezicht is bekend. Klanten komen in de zaak voor de kleding, niet voor de eigenaar". Die kle ding loopt bij de kinderafde ling van maat 92 tot maat 176. Vrouwelijke tieners kunnen daarna aan de andere kant van de zaak weer bij 34/36 be ginnen. Dameskleding voor alle gelegenheden, van stap pen tot zakelijk en alles er tus senin. De etalage geeft er al vast een voorproefje van. Omschrijving horizontaal: 1 ervaren; 5 koperen ketel; 10 een zekere; 11 azijn (dial); 12 tasto solo (afk.); 14 troep; 17 zoogdier; 19 Chinese maat; 20 korte tijd; 22 onderwijzende dame; 24 beweging; 25 paradijs; 27 dichter bij; 28 aangenaam fris; 29 appelsoort; 31 werpkoord; 32 zonder medelijden; 33 geraamte; 34 gewicht (afk.); 35 namiddag (afk.); 36 kleding; 39 bewijsvoering; 42 heteluchtbad; 43 aan de ene zijde; 45 bloem; 46 achting; 49 plaats; 50 tocht; 51 geestelijk waardigheidsbekleder; 53 vreemde munt; 54 landbouwwerk tuig; 55 papiermaat; 56 nauw; 58 gratis (lat.afk.); 59 bijbels per soon; 60 bloeiwijze; 62 schouderversiersel; 63 speelgoed. Omschrijving verticaal: 1 vissersvaartuig; 2 Frans lidwoord; 3 bouwland; 4 onbepaald telwoord; 6 tocht; 7 voorzetsel; 8 persoonlijk voornaamwoord; 9 drievoud; 13 zetel (lat.); 15 hoofdtelwoord; 16 langzaam; 17 scheidingslijn; 18 lof; 19 model; 21 plaats bij Nijmegen; 23 ten bedrage van; 24 kleur; 26 op geen enkele plaats; 28 waterplant; 30 kleur; 31 jaargetijde; 36 te zuinig; 37 muziekinstrument; 38 deel van een vinger; 39 verplaatsbaar houten gebouw; 40 onge schikt ogenblik; 41 handvat; 42 alarmtoestel; 44 hetzelfde; 46 tijdperk; 47 reeds; 48 bij; 51 lang stuk hout; 52 vast van samen hang; 55 meer dan genoeg; 57 kostuum; 59 muzieknoot; 61 godsdienst (afk.). Er ontstaat de naam van een soort meubelstuk wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 6.15.26.28.36.40.44.54.55. Stuur uw oplossing vöör woensdag 19 april naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 26 april be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 29 maart luidt: 'voetenbank'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar J.F.A. van Hoorn uit Vlissingen. Sven van Rijswijk en Edgar Angelini van Miniatuur Walcheren. vluchtsoord bij regen, maar ook bij lekker weer een bezoek je waard. Het Eeterijtje is het volledig vernieuwde restau rant. Het biedt plaats aan hon derd personen en doet in niets meer denken aan de wat keet achtige behuizing van voor heen. Aan de wand is de ge schiedenis van het inmiddels 45-jarige park te bekijken. Langs het Snackerijtje naar de volgende nieuwe attractie. „Dat is Willem Walcherens Ko ninklijke Klauterberg", zegt Van Rijswijk. „Een gigantisch springkussen voor de kinde ren. Want kinderen kijken toch altijd waar de 'speeldingen' zijn. Vlak ernaast is het Beeste- foto Jaap Woiterbeek rijtje. Een soort kinderboerderij waar de kippen, kalkoenen en geitjes gewoon geaaid kunnen worden. Als ze dat willen na tuurlijk". De naam van Koning Willem Walcheren is al geval len. Samen met zijn onafschei delijke hofnar Wallie zal hij in de maanden juli en augustus dagelijks in het park te vinden zijn. In elk geval zal hij op 1 juli zijn eigen Speelkasteel ope nen. „Daar wordt nog hard aan gewerkt, maar het gaat dan ook wel heel bijzonder wor den", licht Van Rijswijk toe. „Dat wordt een klim- en klau- terhal van drie verdiepingen. Apenkooien, ballenbak en nog veel meer speelplezier. Dat kasteel komt op de plaats waar nu de werkplaats en het kan toor is. In de wintermaanden zullen het Speelkasteel, de golfbaan en het restaurant open en te bereiken zijn via een ingang aan de Koepoort laan". Ook bij allerlei speciale evenementen zullen Willem en Wallie aanwezig zijn. Zoals op 23 en 24 april, als het park op z'n paasbest is, of bij het dauwtrappen, 's morgens om vijf uur op 1 juni, en natuurlijk tijdens de Open Nederlandse Kruip Kampioenschappen die op 11 en 12 juni gehouden worden. Kruipkampioenschap- pen „Natuurlijk, waarom niet", re ageert Van Rijswijk droog. „Oké, het is pas de eerste keer, maar met een ploeg doorzet ters en misschien een vermel ding in het Guiness Book of Records moet het mogelijk zijn. Knie- en handbescher mers om en op naar die 100 meter. Tenslotte voeren we niet voor niets de kreet: door de knieën voor Miniatuur Wal cheren". Belangrijk onderdeel van het park is altijd de tuin geweest. De groene omlijsting van het park heeft niet zomaar de bijnaam 'de tuin van Zeeland'. Hoveniersbedrijf Pouwels uit Vlissingen is er dagelijks in de weer om de 25.000 bloembol len, de 1400 bonsai-boompjes en alle andere planten en vij vers zo mooi mogelijk tot hun rechtte laten komen. En nog meer goed nieuws: Voor 37,50 per persoon is het mogelijk een abonnement te kopen, waarmee men het hele jaar door terecht kan in Minia tuur Walcheren. De ene keer om te kijken hoe de tuin erbij staat, de andere keer om een partijtje minigolf te spelen. Of misschien gewoon, wanneer u maar wil om door 'uw eigen' park te lopen. Tussen alle (se- mi)historische gebouwen en plekken waar Walcheren zo rijk aan is. Margriet van der Bijl (links) en Tamara Bosman. Foto Jaap Woiterbeek Naast de standaardbehande lingen heeft Tamara Bosman zich gespecialiseerd in huid- verbeteringsbehandelingen. Dat heeft alles te maken met de producten van Hannah Cosmetics die zij gebruikt.' Ze legt het uit: „Het is een Ne derlands bedrijf dat geleid wordt door huidtherapeute Hannie Hakze. Deze vrouw kreeg na een zwaar ongeval te horen dat aan haar ernstig verminkte gezicht niets meer te doen was. Daar heeft ze zich niet bij neergelegd en stap voor stap heeft ze producten ont wikkeld die wél werkten. Voor elk huidprobleem zoals acné, maar ook voor littekenweef sel zijn op die manier, uit de praktijk dus, oplossingen ge vonden. In combinatie met bindweefselmassage kun je de doorbloeding stimuleren en verbetert de conditie van de huid. Ik heb daar speciale cursus sen voor gevolgd en dat blijf ik doen, want des te beter kun je de klant van dienst zijn". Een opvallend onder deel in de salon is de magne tron. „Niet voor lekkere hapjes, hoor", lacht Bosman. „Die gebruik ik bij compressen. Meestal worden de doeken met warm water doordrenkt en dan uitgewrongen. Maar daarmee plet je de stof. Nu gaan de doeken met koud water even in de magnetron. Ze blijver lekker zacht en de warmte is gelijkmatig ver deeld". Voor de make-up gebruikt Bosman de cosmetica van John van G. en voor de huid verzorging de producten van Christian Breton. „Dat is een algemenere lijn dan Han nah", vertelt Bosman. „Vóór de behandeling heb ik met de klant altijd een soort intake gesprek, want iedere huid is anders. Daar hou ik bij de behande ling natuurlijk rekening mee. Het is fijn dat de afspraken via de kapsalon lopen, want telefoontjes tijdens de behan deling zijn heel vervelend, zo wel voor de klant vals voor mij". In de maanden april en mei is er een korting van 12,50 op een complete ge zichtsbehandeling. In haar vorige salon in een rijke Rot terdamse wijk, zouden de klanten van Bosman dat niet eens merken. Maar een klant verliezen omdat je te aardig bent geweest tegen de chauffeur, dat zal haar in Mid delburg weer niet gauw over komen. Harry van Hal van Primera Vlissingen, voorheen Sigarenmaga zijn Marja, wilde het eens anders doen. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe zaak in de Vlissingse Walstraat was er voor kinderen van vier tot twaalf jaar een teken- en kleurwed- strijd. „Meestal krijgen de winnaars dan bericht, zo van: kom je prijs maar halen", zegt Van Hal. „Bij ons had iedereen een prijs: een feestelijke middag in Pannenkoekenhuis Bengels. Voor mij hadden ze allemaal gewonnen en hun best gedaan. De ouders vonden dit ook een leuk idee. En zo ging iedereen naar huis met tekenspulletjes en snoep en sommigen met een iets grotere prijs. Een feestelijke prijsuitreiking wilden we en dat is het ook geworden!". Harry van Hal temidden van de prijswinnaars bij Pannenkoe kenhuis Bengels. Foto Jaap Woiterbeek Melkunie heeft 10 april naast de bekende Melkunie Oranjevla een frisse Oranjedrink geïntroduceerd met sinaasappelsmaak. Melkunie gaat hiermee het een-tweetje aan met de oranjefeest dagen rond Koninginnedag en het EK-voetbal. De consument kan met Melkunie Oranjevla en Oranjedrink sparen voor het of ficiële KNVB-Oranjespel Select 11. Met één streepjescode Oran jevla of Oranjedrink ontvangt de consument tien gulden korting op het bij alle warenhuizen van V&D. De actie loopt tot 15 juli 2000. Ook kan de consument tijdens de oranjegekte scoren met de prijsvraag: 'speel het spel van je leven met jouw helden uit het Nederlands elftal'. Zestien prijswinnaars gaan de strijd aan met vier spelers uit de Nederlandse selectie tijdens het Select 11 toernooi in Soccer World in de Amsterdam Arena. De Melku nie-producten Oranjevla en Oranjedrink zijn verkrijgbaar van 10 april tot en met 2 juli. Deze week ontvangen ruim dertienhonderd ondernemers uit Walcheren, Zuid-Beveland en Tholen een uitnodiging voor de verkiezing van het bedrijf met de Beste Ondernemers Visie (BOV). DE BOV-trofee wordt in november 2000 voor het derde jaar uitgereikt door de Juhior Kamer Walcheren, een trainings organisatie voor ondernemers tot veertig jaar. Het thema van dit jaar is Effectieve Communicatie. Ondernemers die inspelen op de mogelijkheden van de nieuwe media of bedrijven die on derzoek doen naar hun doelgroepen en daardoor effectief ge bruik maken van hun communicatiemiddelen maken kans op de BOV-trofee. Maar ook bedrijven die door een gestructuteerde interne communicatie haar medewerkers weten te motiveren komen in aanmerking voor een nominatie. De uiteindelijke win naar is een bedrijf dat ruim een jaar bestaat en minstens vijf medewerkers heeft. Uit de aanmeldingen selecteert Junior Ka mer Walcheren tien bedrijven die worden voorgedragen aan een vakkundige jury. Evenals vorig jaar bestaat de jury uit sena tor H. Eversdijk, voorzitter van de Kamer van Koophandel L. van Gelder en voorzitter van de Hogeschool Zeeland L. Labruyère. Een comité van aanbeveling van alle Midden-Zeeuwse burge meesters onder aanvoering van Commissaris van de Koningin W. van Gelder ondersteunt de verkiezing, die wordt gefinan cierd door het Zeeuwse bedrijfsleven. De spelers van zaalvoetbalteam Salawaku uit Middelburg zijn onlangs voorzien van nieuwe trainingspakken en sporttassen. Salawaku komt al sinds jaar en dag uit in de recreatiecompetitie Middelburg (Midzavo), dat op zondagochtend in Sporthal de Voorborch afgewerkt wordt. Dit Molukse zaalvoetbalteam staat op dit moment stevig op de tweede plaats. De nieuwe sportkle- ding is gesponsord door Autoservice RAM, Fine Line Tattoo en Eetcafé de Bommel in Middelburg. Op de foto staan (vlnr) spon sor Rinus Souisa van Fine Line Tattoo, sponsor Roger Mast boom van De Bommel, Jeffrey Jacobs, Chris Saija, Loek Souisa, Berry Hoogesteger, coach Hein Wattimena en sponsor Ramdath Jagasar van Autoservice RAM. Zittend zijn (vlnr) Tinus Latuny, Harold Möhlmann, Johhny Saija, Gino Hoogesteger, Pe ter Hitijahubessy en Boy Saija. Afwezig zijn Renato Salawane en Jack Goetheer. Will Marijs is geen onbekende in de sport. Met judo sleepte hij al aansprekende titels in de wacht en tijdens de onlangs gehouden Open Zeeuwse Kampioenschappen bankdruk- ken brak hij het record in de categorie tot 110 kg. Hij drukte 210 kg en dat was voor ie mand van zijn leeftijd (boven de veertig) absolute topklasse. „Het is belangrijk als je men sen begeleidt dat je weet waarover je praat", benadrukt Marijs. „Er is hier altijd ie mand aanwezig die uitleg geeft. Als iemand voor het eerst komt, kun je niet zeggen: daar staan de apparaten, kijk maar wat je doet. Sportscho len hebben nog steeds geen goede naam. Door mee te doen aan wedstrijden en daar goede prestaties neer te zet ten, weten mensen dat we goed bezig zijn. Dat coachen van die gasten is hartstikke leuk om te doen en zij weten ook dat ik zelf meedraai in die wereld". Nieuwe activiteiten staan al op het programma. Zelfverde diging voor meiden en vrou wen en Streetdance voor jon geren van negen tot vijftien jaar. Anja Marijs vertelt erover: „De zelfverdedigingscursus wordt gegeven door Maggie Althuy- zen. De nadruk ligt niet alleen op het lichamelijk je verwe ren, maar ook op de uitstra ling. Al ben je als vrouw niet sterk, aan je houding en je stem kun je werken. Samen met de vechttechnieken ben je na de cursus, die met een cer tificaat wordt afgerond, in staat om je te verweren in be dreigende situaties. En die kunnen ons allemaal overko men tenslotte. Streetdance voor de jeugd is ook nieuw. Voor die groep was er eigen lijk niets. Dat gaat Ellen Vriens doen, die nu al de aerobics en steps verzorgt". Op het moment is de fitness wereld in beroering omdat de Taibo lessen niet meer onder die naam gegeven mogen worden. Tenzij per deelnemer, per les vijf dollar aan 'uitvin der' Billy wordt betaald. Zo duur zijn de lessen niet eens. Onder de naam Kick Be-Fit (voorheen To-Be-Fit) wordt deze activiteit voortgezet. El len Vriens, met haar figuur een wandelende reclame voor fitness, maakt zich er niet druk over. „Voor mij telt gewoon dat mensen op een plezierige manier verantwoord met hun lichaam bezig zijn'", zegt ze. „Na de lessen is het vaak heel gezellig, een sociaal gebeu ren. Maar in het uur dat er aan voorafgaat moet er wel kei hard gewerkt worden". Bij Be- Fit is verder (sport)massage en gebruik van de superbrui- ner op afspraak mogelijk. En op de maandag-, woensdag en vrijdagmorgen is er kinder opvang zodat moeders met jonge kinderen met een ge rust hart kunnen sporten. Het Centrum voor Kunste ducatie Vlissingen organi seert woensdag 12 april een 'ontmoeting met drie Zeeuwse kunstenaars'. Met als thema fotografie en wer kelijkheid zijn Paul de Nooij- er, Paul Bartels en Ramon de Nennie van 19.45 tot 21.30 uur in het Theo van Does burgcentrum aanwezig. Zo veel kunstenaars, zoveel stij len, visies, meningen en op vattingen. Voor het Centrum voor Kunsteducatie een inte ressant gegeven om een aantal kunstenaars bij elkaar te brengen en de verschillen en de overeenkomsten aan belangstellenden te tonen en te laten horen. Door mid del van het tonen van hun werk wordt de werkwijze in beeld gebracht. Tevens krijgt het publiek de gelegenheid vragen te stellen en te re ageren. De kosten bedragen vijf gulden per persoon.

de Faam | 2000 | | pagina 15