Goederenvervoer De plaatselijke ambulance is vaak te laat... IMAVI en www.reumadorp.nl Commissie Provincie Zeeland Officiële Mededelingen ontmoetingsplaats voor mensen met reuma op Internet Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 14/2000 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 In beroep Het goederenvervoer levert een bijdrage aan de duurzame ontwikkeling van Zeeland en zorgt voor het versterken van de provincie in logistieke netwerken. Wijziging vergaderlocatie Stremmingen Milieu Wijziging Provinciale milieuverordening Zeeland, tranche 5 (borden) Saneringsplan Schuitvlotstraat 11 te Domburg Ruimtelijke Ordening Wijziging bestem mingsplan Hofplein- Lange Delft, gemeente Middelburg Verkeer en Vervoer De gewijzigde dienstregeling van Bekendmaking werkenaan een gezonde ontwikkeling GEEF ZE EEN LEVEN iïi® Woensdag 5 april 2000 FAAM/VLISSINGER Abdij Maandag 10 april 2000, verga dert de statencommissie Alge meen Bestuur. De openbare bijeenkomst begint om 13.45 uur en vindt plaats in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Na de opening is er gelegenheid voor het publiek gebruik te ma ken van het spreekrecht. Hierna komen de volgende gesprekson derwerpen aan de orde: Verslagen van de vergaderingen van 21 en 28 februari 2000, de notulen van de op 14 februari gehouden vergadering van de commissie voor georganiseerd overleg, terugkoppeling van zaken die zijn behandeld in het Interprovinciaal Overleg (IPO). De ingekomen stukken betreffen drie brieven van Gedeputeerde Staten (GS) over: de kwaliteitsmonitor herindeling en onderzoek n.a.v. herindeling Schouwen-Duiveland, de evaluatie van de millennium nacht en de komst van de Tour de France naar Zeeland. GS zijn van mening dat de komst van dit evenement naar Zeeland een goede bijdrage kan leveren aan het imago van de provincie. De realisatie van de Westerschel- detunnel krijgt dan bijzondere aandacht en wordt wereldwijd bekend. Het is de bedoeling dat de provincie zich garant stelt voor een bedrag van ongeveer 250.000 Euro, 550.000,-). Na dit punt komen de 5e en 7e begrotingswijziging aan de orde. Vervolgens staat op de agenda de aankoop van het voormalig Rijksarchief, het Abdij-restaurant en de noodbestuurszetel aan het Groene Woud. De provincie heeft al jaren een optie op de beide Abdijgebouwen. Over de aan koopprijs is onderhandeld met de Dienst der Domeinen. Als basis diende het taxatierapport van 1996 en de aangepaste versie daarvan uit 1999. Door het Rijk is in het verleden een zogenaamde noodbestuurs zetel gebouwd op provincieter rein aan het Groene Woud. Deze bunker wordt nu ook in de trans actie betrokken. De provincie moet daarvoor 120.000 gulden betalen. Het Abdij-restaurant kan worden aangekocht voor 320.000 gulden. Het grootste bedrag is nodig voor de aankoop van het voormalige Rijksarchief, 1.790.000 gulden. Het is de bedoeling dat dit laatste pand geschikt wordt gemaakt voor de huisvesting van de medewerkers van de afdeling Personeel, Organisatie en Informatie. Deze afdeling zit nu nog buiten de Abdij aan de Groenmarkt. Voor het dan vrijkomende pand is op dit moment nog geen bestem ming. De depots van het voorma lig Rijksarchief kunnen worden gebruikt door het Zeeuws Museum, zodat dat ook weer wat meer ruimte krijgt. Na dit onder werp komen aan de orde de 5e wijziging van het investeringsplan 2000 en de uitspraak van de Raad van State over de beroepen die zijn ingediend tegen het Streekplan Zeeland. De commissie Algemeen Bestuur functioneert ook als commissie van voorbereiding. Daarvoor staan geagendeerd: de verbete ring van het imago van de provin cie Zeeland, de bijdrage over de jaren 2000-2003 aan Zeeland Natuurland, het uitvoeringspro gramma Vitaal Platteland 2000- 2006, de prioriteitenlijst GDU, de aanbesteding Fast Ferry Vlissin- gen en de nota Wonen en Ste delijke Vernieuwing. Dan zijn er nog de voorstellen waarbij de commissie Algemeen Bestuur optreedt als commissie van advies en bijstand. Daarvoor zijn drie brieven van GS geagen deerd: subsidieverzoek van het project duurzame sociale ontwik keling gemeente Schouwen- Duiveland, de financiering van het openbaar vervoer en de mede financiering van het project E-commerce in Zeeland. De bezwarencommissie houdt 11 april 2000 een hoorzitting. Als er geen tussentijdse wijzigingen meer zijn, zullen de volgende zaken worden behandeld: Om 14:30 uur wordt begonnen met het bezwaarschrift van de Nederlands-Vlaamse Vereniging voor Taal, Cultuur en Maatschap pij te Den Haag tegen een besluit van GS van 17 augustus 1999 tot afwijzing van een subsidieaan vraag. Om 15:00 uur dient het bezwaar schrift van het Zeeuws Biologisch Museum te Oostkapelle. Het museum maakt bezwaar tegen een besluit van GS van 7 decem ber 1999 inzake het niet volledig toekennen van subsidie voor kosten van vervanging tijdens langdurige ziekte van een mede werker. Om 15:30 uur zal J.A.M. van de Sande uit Rotterdam namens Schrijver-Versluys B.V. te Goes het bezwaar toelichten tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van 16 december 1999 waarbij is bepaald dat er op de locatie Piet Heinstraat 10 te Goes, sprake is van een ernstig geval van bodemverontreiniging. Volgens GS is de sanering niet urgent. De openbare zittingen zijn in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. Informatie over deze zaken kun u krijgen bij mevrouw mr. A.M.P. van Alphen van de afde ling Kabinet, Juridische zaken en Bestuursondersteuning, tel. 0118-631488. Nieuws Bij een leefbare provincie hoort ook werkgelegenheid. Dat kan voor een provincie die rijk is aan natuur wel eens tegengestelde belangen opleveren. Werkgelegenheid is onlosmakelijk verbonden aan vestiging van be drijven. In Zeeland kennen we twee gebieden waar industrie ge vestigd is, het Sloegebied en in Zeeuwsch-Vlaanderen de Kanaal zone. Zonder goede infrastruc tuur, wegen of spoorlijn, is er geen animo voor vestiging van nieuwe bedrijven. Zoals dat voor alles geldt, kan de infrastructuur nog worden verbeterd. In de afgelopen jaren is in onze provin cie veel aandacht besteed aan de duurzame ontwikkeling van de economie. De havengebieden van Terneuzen en Vlissingen zijn voor beelden van vestiging van nieuwe bedrijven. Het overslagbedrijf Hessenatie heeft besloten zich te vestigen in het Sloegebied. De komst van dit bedrijf geeft de groei van goederenstromen in Zeeland een extra impuls. De bereikbaarheid van de bedrijven is dus van groot belang. Daarom zal er voor gezorgd moeten wor den dat de aansluitingen op de internationale verbindingen in orde zijn. Spoorlijnen Zo staat er op het verlanglijstje van de provincie een verbetering van de Sloespoorlijn. Deze lijn verbindt het Sloegebied met het nationale en internationale spoor wegennet. Het is dan ook voor het Sloegebied van groot belang dat de geplande goederenspoor verbinding tussen Bergen op Zoom en Antwerpen zo snel mo gelijk gerealiseerd wordt. Alle goederenvervoer per spoor vanuit Vlissingen-Oost met een zuidelijke bestemming kan hier over worden geleid, waardoor het Brabantse net aanzienlijk minder wordt belast. Snelle verwezenlij king van de aanpassing is nodig, onder meer in verband met de beperking van het wegverkeer met vervoer van gevaarlijke stof fen. De verbinding of aantakking van Zeeland - de Sloeboog - op de goederenspoorlijn 11 kost 45 miljoen gulden. Een zelfde ver haal gaat op voor de ontsluiting van de Axelse vlakte. De aanleg van de spoorlijn Axel-Zelzate is nodig om de bedrijven multimo- daal vervoer te bieden met een snelle aansluiting op het Belgische net. De spoorlijn is zelfs noodzakelijk als de brug bij Omdat de havens nadrukkelijk zijn betrokken bij de ontwikkelin gen op hun terrein, neemt Zee land Seaports een belangrijke plaats in. De bedrijven in het ha vengebied hebben in Port Pro motion Council Zeeland hun over legpartner, die mee wil werken aan de uitvoering van het plan. Pijpleidingen Het actieplan zal op advies van de Sociaal Economische Consul- Sluiskil zou worden vervangen door een tunnel. Bovendien is de externe veiligheid van Sas van Gent beter gediend met de nieuwe verbinding. De aanleg van die gewenste spoorverbinding kost ongeveer 50 miljoen gulden. Actieplan Om alle goederenvervoer in kaart te brengen en er voor te zorgen dat ook in de toekomst alles in goede banen wordt geleid, is het concept van het Actieplan Goede renvervoer Zeeland opgesteld. In het actieplan is een analyse op genomen van de sterke en zwak ke punten van Zeeland als het gaat om goederenvervoer. Het is de bedoeling dat de Zeeuwse havengebieden een nog belangrij kere plaats krijgen toebedeeld als doorvoerhaven voor Europa. tatie Groep nog meer aandacht geven aan de uitbreiding van het pijpleidingennet. Het aanbrengen van koppelingen in een leiding straat van bijvoorbeeld de haven gebieden Rotterdam Vlissingen, Antwerpen en Terneuzen is wel het grootste project. In de ko mende jaren zal worden onder zocht wat de mogelijkheden van goederenvervoer via pijpleidingen zijn. Planologisch moet er dan nog het nodige worden gerealiseerd. Over dat onderwerp is onlangs de (concept)nota Buisleidingen Zeeland verschenen. Deze nota is een eerste aanzet om de even tuele problemen en knelpunten met betrekking tot buisleidingen op provinciaal niveau te inven tariseren. In het streekplan zijn ook buisleidingstroken opgeno men. Een strakke bundeling van leidingen en leidingstroken schept duidelijkheid voor ge meenten, grondeigenaren en lei dingleggers. Het voorkomt ook dat leidingen uitwaaieren over een groot gebied, met alle na delige gevolgen daarvan. Als zo'n strook kan worden benut voor aanvoer van grondstoffen voor bedrijven is dat een extra stimu lans voor vestiging. De aanwe zige buisleidingen worden nu nog allemaal benut voor het transport van A naar B, maar daar zal in de toekomst verandering in komen. Zo zou het kunnen dat vandaag het ene product door de leiding gaat en morgen een ander. Ook kan in de plannen een product meerdere afleveradressen heb ben. Het is duidelijk dat er nog heel veel moet gebeuren voordat het ondergronds transport het zelfde niveau bereikt als het tra- dionele vervoer. Informatie Voor wie meer wil weten over de buisleidingen of over het actie plan goederenvervoer zijn beide conceptnota's verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeelandnet.nl Het informatiecentrum.is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De gezamenlijke vergadering van de Statencommissie's Economie en Ruimte, Milieu en Water op 7 april wordt gehouden in de Statenzaal in plaats van het provinciehuis. Ook de daarop vol gende reguliere vergadering van de Statencommissie Ruimte, Milieu en Water is in de Staten zaal, Abdij 10, Middelburg. Zaterdag 8 april moet de scheep vaart rekening houden met het uitdokken en schutten van een fregat dat afkomt van de Konink lijke Schelde Groep in Vlissingen. Tussen twaalf uur en half een 's middags ligt het transport dwars in de vaarweg tussen het Scheldedok en de Tweede Bin nenhaven. De schutting wordt voorzien tus sen vijf uur 's middags en negen uur 's avonds. De grote sluis is dan voor ander scheepvaartver keer gestremd. De kleine sluis blijft beschikbaar. De Stationsbrug over het Kanaal door Walcheren in Middelburg is twee avonden en nachten niet beschikbaar voor het gemoto riseerd verkeer. De stremmingen zijn in de nacht van woensdag 12 op donderdag 13 april en van donderdag 13 op vrijdag 14 april, beide keren van zeven uur 's avonds tot zes uur in de och tend. In die tijd worden de slag- boomkasten en de slagbomen op de brug vernieuwd. Het gemo toriseerd verkeer wordt verwezen naar de Schroebrug. oetgangers en fietsers kunnen de Stations- brug blijven gebruiken. De werkzaamheden hebben ook gevolgen voor de scheepvaart. Op de avonden van woensdag 12 en donderdag 13 april is er tus sen zeven en tien uur alleen een brugopening om tien over negen. Tijdelijke afsluiting weg Veere- Vrouwenpolder (N663). Dinsdag 11 april wordt begonnen met het aanbrengen van acht drempels in de N663, de weg vanaf het kruispunt Kreekweg/ Bosweg tot Vrouwenpolder. Het werk wordt in twee fasen uitge voerd. In de eerste fase komen drempels tussen het kruispunt met de Langedam en Vrouwen polder. Daarvoor wordt dinsdag 11 en woensdag 12 april de Polredijk afgesloten. Het fietspad langs de dijk blijft beschikbaar. Het autoverkeer wordt omgeleid. De tweede fase duurt één dag: donderdag 13 april. De afsluiting ligt dan tussen de kruising Bos- weg/Kreekweg en de Langedam, waarvoor ook een verkeersomlei- ding wordt geregeld. De Polredijk van de Langedam tot Vrouwen polder is dan weer in gebruik. De drempels worden in streetprint uitgevoerd: rood asfaltbeton met een steenmotief in klinkerver- band. Op de Polredijk komen er vier, waarvan één ter hoogte van de aansluiting op de jachthaven Oostwatering. De andere komen bij de brug en op de kruisingen met de Ravelijn, de Fazantenlaan en de Zwanenlaan, allemaal in de buurt van Buiten de Veste in Veere. WÊÊÊÊ Provinciale staten hebben op 17 maart 2000 de Provinciale milieu verordening Zeeland gewijzigd. De wijziging treedt in werking op 15 april 2000. Tranche 5 van de Provinciale milieuverordening Zeeland bevat een wijziging van een aantal bepalingen van de Provinciale milieuverordening (paragraaf Regels ter bescherming van het landschap) ten gevolge van de evaluatie van de werking van de verordening in december 1998. De belangrijkste wijzigingen zijn: het expliciet onder de verorde ning brengen van vlaggen en spandoeken; de vrijstelling voor bewegwijze ring aanpassen aan de praktijk; 'bewegwijzering tijdelijke evene menten en bouwverkeer moge- ijk maken; bebording sportterreinen als vijstelling opnemen; gedeputeerde staten de be voegdheid geven om de vrij stellingen uit te breiden. Het Provinciaal Blad, waarbij de tekst van de wijziging van de Pro vinciale milieuverordening Zee land is gepubliceerd ligt tezamen met het Provinciaal Blad met het inwerkingtredingsbesluit, vanaf 15 april 2000 tot en met 15 mei 2000 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Groene Woud 1 te Middelburg. Op werkdagen van 08.00 uur tot 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren en het krijgen van monde linge toelichting kunt u zich wen den tot de heer P.Carol (tel: 0118-631101), mevrouw P. Rouwendal (tel: 0118-631726) of mevrouw E. Zonnevylle (tel: 0118-631171). De tekst van de Provinciale milieuverordening Zeeland 4.4.2 Regels ter bescherming van het landschap) is ook opge nomen in een brochure "Borden", milieureeks nummer 9. De boven staande wijziging is als inlegvel in de brochure opgenomen. Deze brochure met inlegvel is gratis te verkrijgen bij het provin ciaal informatiecentrum, tel: 0118-631400. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten en een (gewijzigd) sanerings plan ontvangen van de heer A.C. van Zweeden te Middelburg met betrekking tot bodemverontreini ging op de locatie Schuitvlot- straat 11 te Domburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan met het (gewijzigde) san eringsplan (artikel 39 Wet bodem bescherming) in te stemmen. De ontwerp-beschikking ligt van 5 april tot en met 3 mei 2000 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de aanvraag en de ontwerp-beschik king naar voren brengen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middel burg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben de wijziging van het bestemmingsplan Hofplein-Lange Delft (ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) goedge keurd. Het wijzigingsplan betreft een toevoeging van een kantoorfunc tie binnen de tabel behorend bij de bestemming Centrum Gebied teneinde de vestiging van een voorlichtingskantoor van de ge meentelijke belastingsdienst aan de Lange Noordstraat 16 moge lijk te maken. Het besluit ligt met ingang van 6 april 2000 tot en met 17 mei 2000 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kan tooruren, mondeling toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mw. M.C. Wolterbeek, tel. 0118-631908). Gedurende de termijn van ter- visielegging kunnen belangheb benden tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak. ingediende gewijzigde dienst regelingen hebben vastgesteld van de volgende lijnen: lijn 26 (stadsdienst Goes v.v.) en lijn 132 (Zierikzee - Goes v.v.) De gewijzigde dienstregeling is het gevolg van de reconstructie werkzaamheden van de Zeeland- brug. Op de Zeelandbrug is van wege de werkzaamheden een maximum snelheid ingesteld van 50 km/uur. Door deze maatregel kan de dienstregeling van de rit ten van lijn 132 (Goes-Zierikzee v.v.), die op 30 mei 1999 is inge gaan, niet volgens de gepubli ceerde regeling worden gereden. Op lijn 26 vertrekken de ritten in de richting NS-station 4 minuten eerder. De wijzigingen op lijn 132 houden voornamelijk in dat de bussen in de richting Zierikzee 4 minuten eerder uit Goes vertrekken. Uit de richting Zierikzee komen de bussen 3 minuten later in Goes aan. De aankomsttijden in Zierik zee en vertrektijden uit Zierikzee wijzigen niet. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij op 21 maart 2000 de door conneXXion de lijnen 26 en 132 gaat in op maandag 3fapril 2000 en is geldig tot en met zaterdag 27 mei 2000. De dienstregelingen liggen van woensdag 5 april 2000 tot don derdag 18 mei a.s. ter inzage op het bureau voorlichting van de provincie Zeeland, Abdij 9, te Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 uur en van 13.30- 16.30 uur (telefoon 631400). Voor het inzien buiten kan tooruren, het krijgen van een mondelinge toelichting of het kopiiren van de ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer C. Linden- berg, telefoon 0118-631616 of de heer D.S. Tijmons, telefoon 0118-631629. Op aanvraag bij hen wordt u een folder toegezon den met betrekking tot de be zwaar- en beroepsmogelijkheden tegen dit besluit. De folder met de wijzigingen van lijn 26 en lijn 132 zijn verkrijg baar bij de buschauffeurs van conneXXion op de beide lijnen en bij conneXXion Klantenservice (0900-2666399, 0,22 per mi nuut). Belanghebbenden kunnen binnen zes weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Wk 51» transportfonds Met 20 gulden bezoekt de mobiele kliniek in India twee dorpen Met 50 gulden kan de ambulance op Sulawesi 200 kilometer rijden Prinses Peul ii\ Fonds STEUN HET NATIONAAL FONDS TER BESTRIJDING VAN SPIERZIEKTEN Nationaal Reumafonds T 'V-r-A -'S-W* ft Hg? m\ ;/L" 'MMMms sa In samenwerking de met vier landelijke patiënten verenigingen v "r'\ öW _ü£L

de Faam | 2000 | | pagina 7