GEMEENTE MIDDELBURG Asfaltering Molenwater Nieuw paspoort of rijbewijs nodig? Ontvangst scholieren Glogow Bijdrage in lesgeld en boeken Avond nieuwe inwoners Extra vergadering gemeenteraad Middelburg Commissievergaderingen Vrij parkeren nationale feestdagen Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen Woensdag 5 april 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Week 14 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Woensdag 29 maart jl. is de intentieovereenkomst Stationsgebied op het Stadhuis te Middelburg onder tekend. De gemeente Middelburg en de drie consorti umpartijen spreken daarmee de intentie uit om een onderlinge samenwerking aan te gaan voor de grondexploitatie en de ontwikkeling en realisering van bebouwing van deelprojecten in het Stationsge bied Middelburg. Woensdag 12 april a.s. om 16.00 uur zal een extra raadsvergadering plaatsvinden. Het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Middel burg heeft namelijk maandag 27 maart jl. overeen stemming bereikt over de aan de gemeenteraad voor te dragen nieuwe samenstelling van het dagelijks be stuur van onze gemeente. Tafeltje Rooiaanvragen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Intentieovereenkomst Stationsgebied Hen van de strategische projecten van de Kwaliteitsatlas 2030 is de ontwikkeling van hel stationsgebied Middelburg. Het centrale thema in deze ontwikkelingsschets van de kanaalzone is dat het kanaal niet langer wordt gezien als een barrière maar als stedelijke ruimte midden in de stad. Het gebied biedt nieuwe economische functies, zo wordt daar op korte termijn een kantoor van hel waterschap gebouwd en een kantoor van Rijkswaterstaat. In maart jl. heeft de gemeenteraad ingestemd met de intenlieovereen- komst tussen gemeente en consorti um, bestaande uil de drie marktpar tijen Bouwfonds Vastgoedonlwik keling, Volker Stevin Ontwikke lingsmaatschappij en HBG Vast goed. Vorige week is de intentie voor de beoogde samenwerking uit gesproken om de - nog in gezamen lijk overleg te definiëren - deelpro jecten te ontwikkelen. Leidraad daarbij is hel Masterplan Stationsgebied dat door ontwerpbu reau Palmboom Van den Bout, stedenbouwkundig bureau BVR en de gemeente Middelburg is ontwik keld. In dit masterplan evenals in de Kwalileitsatlas Middelburg 2030 worden voor het Stationsgebied de functies woningbouw, kantoorbe bouwing en (bijbehorende) infra structuur met een kwalitatief hoog waardige uitstraling voorgestaan die ervoor moeten zorgen dat het stationsgebied wordt omgevormd lol een levendig en dynamisch stadsdeel. De gemeente en het consortium zullen na de ondertekening van de in ten tifipverecn komst de wijze van onderlinge samenwerking nader de finiëren en werken aan een geza menlijk Plan van Aanpak. Dit Plan van Aanpak zal onderdeel uitmaken van de te sluiten samenwerkings overeenkomst voor de uitvoering van de grondexploitatie van de 'deelprojecten stationsgebied' en voor de ontwikkeling en realisering van 'de in de deelprojecten sta tionsgebied beoogde bebouwing met bijbehorende infrastructuur'. Naar verwachting wordt de samen werkingsovereenkomst deze zomer ondertekend. Foto Frank Viergever Een aantal dagen daarvoor hadden de twee wethouders van de PvdA. de heren P.H.A. Brakman en M.L. Strous, hun ontslag bij burgemees ter mr. L.H.B, Spahr van der Hoek ingediend. Deze twee vrijgekomen wethouderszetels dienen wel weer bemenst tc worden. De nog zittende coalitiepartijen VVD en CDA heb ben meerdere malen gesprekken ge voerd met de heer L.M. Luitwieler (RPF/GPV) en de heer R. Visser (AOV/Unie55+). Beide heren hebben besloten de functie van wethouder van de ge meente Middelburg te willen aan vaarden. Tijdens de gesprekken die zijn gevoerd, is ook gesproken over (hcr)verdeling van de portefeuilles. De voorgestelde verdeling van de portefeuilles in het vernieuwde col lege is als volgt: Burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek Algemene Bestuurlijke Coördina tie, Openbare orde en veiligheid. Jumelages, Mondiaal Beleid. Coör dinatie Stadsgewestelijke Samen werking en Overleg C 20-gemecn- len. Wijkwethouder van Arnemui- den Wethouder loco-burgemeester de heer P.M. Bruinooge (CDA) Ruimtelijke Ordening, Volkshuis vesting, Stadsvernieuwing, Monu menten. Financiën en Grondbedrijf. Sport en accommodaties en Ar chief. Wijkwethouder van Nieuw Middelburg. Projecten: stationsge bied. Morliere, Herstructurering en VINEX Wethouder mevrouw J.C. van Dijk- Slurm (VVD) Welzijnszaken, Volksgezondheid Wet Voorzieningen Gehandicapten. Emancipatie, Volwasseneneducatie, Personeel, organisatie en automati sering, Milieu. Onderwijs, Beheer Gemeentelijke gebouwen en Com municatie. Wijkwethouder van Zuid. Projecten: stadskantoor Beoogd wethou der de heer L.M Luitwieler (RPF/GPV) Economische Zaken, Sociale Zaken. Infra structuur en Nutsbedrijven. Wijkwethouder van 't Zand, Slromenwijk en Griffioen. Pro jecten: zwembad en binnenstad Beoogd wethou der de heer R. Visser (AOV/Unie55+) Ouderenbeleid, Cultuur en Re creatie en toeris me. Wijkwet houder van Dau- wendaele en Nieuw en St Joosland. Pro jecten: schouw burg en culturele infrastructuur Om deze veranderingen tc bekrach tigen, zal woensdag 12 april a.s. dus een extra raadsvergadering plaatsvinden. Deze zal om 16.00 uur beginnen en wordt gehouden in de Raadzaal van hel Stadhuis te Middelburg. De vergadering is voor iedereen vanaf de publieke tribune bij te wonen. De overige agenda punten zijn: mededelingen en inge komen stukken en voorbereidings- krediel Stationsgebied. In verband met de overlast door het bouwverkeer van en naar de voor malige streekschool en gelet op de toekomstige ontwikkeling van het Zeetex-terrein (voormalige gasfabriek) heeft het college besloten het Molenwater tijdelijk te asfalteren. Deze tijdelijke asfaltering houdt in dal het Molenwater vanaf de Noordpoorlstraal lot aan de ingang van Miniatuur Walcheren wordt ge asfalteerd. Als de hiervoor genoem de werken zijn uitgevoerd zal een totaal plan worden uitgewerkt voor hel Molenwater vanaf de Noord- poortstraat tot aan de Koepoort. In het nieuwe plan wordt dan bekeken of hel thans aangebrachte asfalt ge handhaafd blijft, versmald wordt of dat een nieuwe klinkerbestrating wordt aangebracht. Als het totale plan gereed is, zal de gemeente een informatieavond be leggen voor de bewoners van het Molenwater en andere belangheb benden. Inmiddels heeft de aanbesteding van hel asfalteren van het Molen water plaatsgevonden. Het werk is aangenomen door de Koninklijke Wegenbouw Stevin B.V. uil Goes'. In de eerste week van april zal men met de uitvoering beginnen. In verband met de bereikbaarheid van hel Medisch Centrum Middel burg. de bouwlocatie "voormalige streekschool". Miniatuur Walcheren e.d. zal hel werk in twee fasen wor den uitgevoerd. De eerste fase strekt zich uit van de Noordpoort straat tot aan de Luthersekerklaan. De tweede fase vanaf de Lutherse kerklaan tot aan de ingang van Mi niatuur Walcheren. Hel werk duurt in totaal ongeveer 12 weken. Omleidingsroute Zuidsingel Doordat het Molenwater gedurende ca. 12 weken wordt afgesloten voor het verkeer wordt een omleidings route aangegeven. De omleidings route leidt hel verkeer vanaf de Noordpoorlstraal via de Zuidsingel naar het Molenwater. In verband met de omleidingsroute wordt de toegestane rijsnelheid op de Zuid- singel verlaagd naar 20 km/uur. Voorafgaand aan de reguliere ge meenteraadsvergadering van maandag 17 april a.s. zijn de bij eenkomsten van de vaste Raads commissies van Advies en Bij stand op de volgende dagen ge pland: Vanavond, woensdag 5 april, verga dert de Commissie Welzijn, Perso neelszaken en Milieu om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531. Eén van de onderwerpen op de agenda van deze vergadering is de leefbaarheidsprojecten. De heer H. Vergeer (Wijkbeheer) zal een toe lichting geven op de stand van za ken mol betrekking lol het leefbaar- heidsonderzoek in Middelburg Zuid. Hij zal daarbij ook een voor stel voor de planning van de uitwer king geven. Donderdag 6 april vergadert de Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is de heer J.A.W. de Wolf. telefoon 675 304. De Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur vergadert op maandag 10 april om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer. telefoon 675 531. Dinsdag 1 I april is om 19.30 uur de vergadering van de Commissie Al gemene en Bestuurlijke Zaken. De secretaris van deze commissie is mevrouw A.C. Bcije, telefoon 675 434. De vergaderingen van deze com missies zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Stadhuis te Middelburg. Mensen die slecht ter been zijn en een ver gadering willen bijwonen, kunnen van te voren contact opnemen met de boden van het stadhuis. Zij zijn te bereiken op telefoonnummer 675 403. De agenda en de daarbij behorende stukken liggen vanaf vier dagen voor de vergadering ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuis- straat 2 en bij de secretaris van des betreffende commissie. Het is mogelijk om tijdens deze vergaderingen uw stem te laten ho ren. Er dient dan van te voren bij de secretaris van de commissie spreek recht te worden aangevraagd. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 10 april tot en met zondag 16 april 2000 Maandag Varkensschnitzel, spruitjes, ge stampte aardappelen Dinsdag Gehakt in pepersaus, sperziebo nen. aardappelen Woensdag Bruine bonenschotel met ge hakt. gestampte aardappelen Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwten, worteltjes, aardappelen Zaterdag Nasi goreng. kipsaté Zondag Wat de pol schaft Op onderstaande, algemeen erkende en christelijke feestdagen kan in Middelburg gratis geparkeerd worden. Feestdag Datum Pasen 23 en 24 april 2000 Koninginnedag 29 en 30 april 2000 (valt op zondag 30 april, maar wordt op zaterdag 29 april gevierd) Bevrijdingsdag 5 mei 2000 Hemelvaartsdag 1 juni 2000 Pinksteren 1 1 en 12 juni 2000 Kerstmis 25 en 26 december 2000 In het algemeen is voor het rooi en van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is NIET nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uil- dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven hel maaiveld, maxi maal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: elzensingel aan de Oude Dijk te Nieuw St Joosland 1 grove den aan de Kruisweg I es aan de Gen. Simondsstraat 1 ceder aan de Rollerdamsekaai Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer. Hij is telefonisch bereikbaar op nummer 0118-675312. Indien uw paspoort, identiteits kaart of rijbewijs binnenkort aan vervanging toe is, is het aan te ra den de aanvraag hiervoor buiten de drukke zomermaanden (juni, juli en augustus) te doen. Wachttijden Gezien de vele aanvragen in deze maanden, zijn de wachttijden aan de balie van de afdeling Burgerza ken aanzienlijk langer dan in de pe riode daarvoor. Met name op don derdagavond is de wachttijd aan merkelijk langer dan nu. Als u in derdaad in de zomerperiode op va kantie gaat of uw rijbewijs verloopt in die periode, dan raden wij u aan de documenten in de komende pe riode reeds te vervanuen. Benodigdheden Voor het verkrijgen van een nieuw paspoort, identiteitskaart of rijbe wijs dient u hel volgende mee tc nemen - hel oude document; - twee recente en identieke pasfo to's (kleur of zwart/wit) Gelijktijdig moet de verschuldigde leges worden voldaan. Openingstijden De afdeling Burgerzaken is dage lijks geopend van 08.00 lot 13.00 uur en op donderdagavond van 18.00 lol 20.00 uur. Het steunpunt in Arneinuiden (Langstraat) is maandag-, woensdag- en vrijdag ochtend geopend lussen 08.45 en 11.45 uur. Zaterdag 1 april jl. heeft burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek een groep leerlingen en leraren uit de zusterstad Glogow (Polen) en hun gastgezinnen op het stadhuis ontvangen. De leerlingen en leraren zijn in Middelburg in hel kader van de jaarlijkse uitwisseling van scholie ren tussen de twee steden en ver blijven bij diverse gezinnen in Mid delburg en omgeving. De groep zal lol en met 8 april in Middelburg verblijven. Tijdens hel verblijf zul len een aantal lessen op verschillen de scholen bijgewoond worden. Te vens zullen diverse bedrijven in de buurt bezocht worden. Burgemeester heet de aanwezigen hartelijk welkom (Frank Viergever) Vanaf vandaag, 5 april, kunnen ouders, scholieren en studenten met al hun vragen over studie financiering, tegemoetkoming studiekosten en overige zaken te recht bij de speciale Adviesbalie in 't Spui (bibliotheek Vlissin- gen). Elke woensdag- en donderdagmid dag zijn hier van 13.00 lol 17.00 uur deskundigen van de Informatie Beheer Groep aanwezig. Spreekuur Op vrijdag 7 april a.s. wordt van 16.00 tot 20.30 uur bij het Advies bureau in 'l Spui (begane grond) een speciaal spreekuur gehouden. Medewerkers van de Informatie Be heer Groep geven dat het advies of hulp bij hel aanvragen van een slu- diekostenbijdrage voor 12 l/m a 17- jarigen. Daarbij gaat hel om de kos ten van lesgeld en hoeken. U komt in aanmerking vooreen bij drage in de studiekosten indien u: - ouder of voogd bent van één of meerdere leerlingen van het voortgezet onderwijs, voorgezet speciaal onderwijs, beroepson derwijs of de vavo; - in 1997 een (gezamenlijk) inko men had 53.324.= van minder dan Tijdens het spreekuur kan het aan vraagformulier direct worden inge vuld U dient dan wel een aantal stukken mee te nemen. Dit zijn: - bewijsstukken van het inkomen van de (beide) ouder(s) in 1997: Wie niet de Nederlandse nationali teit bezit dient tevens bewijzen van het verblijfsdocument en een in schrijving in Nederland mee te ne men. Voor mensen uit de EU/EER geldt dal zij een werkgevcrsvcrklaring dienen mee te nemen De laatste Avond Nieuwe Inwoners werd druk bezocht Frank Viergever Middelburg is een ondernemende stad met hart voor traditie, waar het goed wonen, werken en leven is. Een ambitieuze stad bovendien, waar veel te gebeuren staat. Grootse zaken waarover u dagelijks leest en die betrekking hebben op iedere (Middel(burger. Om ook de nieuwe inwo ners van de gemeente Middelburg op de hoogte te stellen van alle plan nen, organiseert de gemeente twee keer per jaar de zogenaamde "avond nieuwe inwoners". Op 18 april a.s. is het weer zover! Op informele wijze kunnen nieuwe inwoners tijdens deze avond kennis maken met het college van burge meester en wethouders, de gemeen teraad, de diverse diensten van de gemeente en andere nieuwe inwo ners van de gemeente Middelburg. De bijeenkomst vindt plaats op dinsdagavond 18 april en begint om 20.00 uur. De deuren van het Stad huis (aan de marktzijde) zijn geo pend vanaf 19.30 uur. Opzet Er vinden onder andere (videopre sentaties en demonstraties van de diensten plaats, maar ook kan men deelnemen aan een rondleiding door hel gotische gedeelte van het stadhuis. Gedurende de avond krij gen de nieuwe inwoners alle gele genheid om vragen te stellen, zowel aan het gemeentebestuur als aan de medewerkers van de gemeentelijke diensten. Aanmelding Nieuwe inwoners hebben persoon lijk een uitnodiging gekregen. Mochten er nieuwe inwoners zijn die geen uitnodiging hebben ont vangen. dan kunnen zij zich vóór 14 april aanmelden bij de sectie Communicatie, telefoonnummer 675450.

de Faam | 2000 | | pagina 3