GEMEENTE MIDDELBURG Herinrichting Stationsstraat Vergadering gemeenteraad "Doe effe normaal" 4 a Kwijtschelding lokale belastingen Werkzaamheden in Arnemuiden Collecte Wijktafels Sport-flits Nationale Boomfeestdag Files Middelburg worden teruggebracht SUBSIDIEPROCEDURE 2001 Aanvragen subsidies uit het fonds Jeugdsport Woensdag 15 maart 2000 FAAM/VLISSINGER 3 Week 11 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Vandaag is begonnen met de werkzaamheden met betrekking tot de herinrichting van de Stations straat. Op 1 april 2000 start het nieuwe tennisseizoen op de gravelbanen van het sportcomplex "Nassau- laan". Als u financieel niet in staat bent de belastingen van uw gemeente en van het Waterschap Zeeuw se Eilanden te betalen, kunt u misschien voor (gedeeltelijke of gehele) kwijtschelding in aan merking komen. Volgende week woens dag, 22 maart 2000, is het weer de Nationale Boomfeestdag. In Middelburg is al jaren, en dan met name in de zo mer, sprake van verkeersproblemen. Het betreft dan vooral het gebied bij het Kanaal door Walcheren en de spoorwegovergang. Om de problemen op te kun nen lossen diende eerst in kaart gebracht te worden wat nu precies de knelpunten zijn. Afgelopen maandag is Aannemingbedrijf Van der Straaten B.V. uit Hansweert gestart met de riole- rings- en herbestratingwerkzaamheden in de Dr. van der Moerstraat en de Walstraat te Arnemuiden. Aan het begin van dit schooljaar is in de gemeente Middelburg het School Adoptie Plan "Doe effe nor maal" van start gegaan. Het is een samenwerkings verband van politie, gemeente en wijkbeheer. Een politieagent "adopteert" een groep 7 van een basis school en verzorgt, verspreid over het gehele school jaar, 7 lessen met verschillende thema's. Kinderen worden door dit project in een vroeg stadium gewe zen op ongewenst gedrag zoals vernielingen en dief stal. De komende periode zijn er weer diverse bijeen komsten van wijktafels. Aan deze wijktafels ne men bewoners, maatschappelijke instellingen en de gemeente deel. Er wordt gesproken over de ontwikkelingen in de wijk. De gemeente vindt het belangrijk dat veel bewoners deelnemen aan de wijktafels. Bewoners weten immers als geen ander wat zich in de wijk afspeelt en waar (ex tra) aandacht aan besteed dient te worden en wat problemen zijn die opgelost dienen te wor den. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl De werkzaamheden beslaan onder andere uil het opnieuw asfalteren van de straat en het vervangen van de lindebomen. Om deze herinrichting in een zo kort mogelijke tijd te kunnen reali seren wordt de Stationsstraat, vanaf de Loskade tot aan de Kousteense- dijk tijdens de werkzaamheden ge heel afgesloten voor het doorgaande verkeer. Het gemotoriseerde ver keer zal worden omgeleid via de Houtkaai/Turkaai/Hoogstraat. Tij delijk zal er dus in deze straten tweerichtingsverkeer plaatsvin den. Het openbaar vervoer (Coti- nexxion) zal van de omleidingsrou- tc via de Goese Korenmarkt ge bruik mogen maken. Voor het ove rige wegverkeer, uitgezonderd (brom)fietsers, zal dit gedurende de hcrinrichtingswerken verboden zijn. Om hel busvervoer zo weinig mogelijk te hinderen zal het parke ren verboden worden op de Kou- steensedijk, vanaf de Stationsstraat tol aan de Korendijk. Betaald-par- keren zal tijdens de werkzaamhe den niet mogelijk zijn op de Kous- teensedijk. Het betreft hier hel stuk tussen de Stationsstraat en de Ko rendijk. Voetgangersverkeer, door de Sta tionsstraat, zal zoveel als mogelijk, over het werk worden toegestaan. De Zeeuwse Bibliotheek en de su permarkt A&P blijven tol 15 april 2000 vanaf de Koningsbrug bereik baar. Daarna zal vanaf de Blauwe- dijk een toegang worden openge steld. Van 15 april tot 1 mei 2000 zullen de herinrichlingwerkzaamhc- den rondom de Kousteensedijk en Koningsbrug plaatsvinden. Ook hier zal alléén aan de busonderne ming Conncxxion doorgang worden verleend. De weggebruikers worden verzocht de omleidingsborden te volgen! Voor bewoners van de Stations straat en directe omgeving kan het parkeren van de auto een probleem opleveren gedurende de werkzaam heden. Zij kunnen contact opnemen met de sectie Parkeerbeheer, die u de mogelijkheid geeft om tijdelijk in de parkeergarage aan de Kou steensedijk te parkeren. De werkzaamheden zullen begeleid worden door opzichter Baarends. Hij is telefonisch bereikbaar op nummer 675 212. Het tennistarief per seizoen be draagt fl. 205,=. Voor dit bedrag kan I uur in de week, gedurende circa 20 weken, worden getennist. Inschrijven is mogelijk bij de afdeling Accom modaties van de gemeente Mid delburg. Deze afdeling is telefonisch bereik baar op nummer 675343. Hier kunt u ook terecht indien u meer infor matie wenst. Een verzoek om kwijtschelding van deze zogenaamde lokale be lastingen dient u in door middel van het formulier "Verzoek om kwijtschelding lokale belastin gen". Dit formulier, en een uit leg, is gratis verkrijgbaar bij de sectie Communicatie, Stadhuis straat 2. Dit kwijlscheldingsformulier geldt zowel voor de heffingen van de gemeente als hel Water schap en hoefl dus ook maar één keer ingediend te worden. Jaarlijks vieren meer dan 100.000 kinderen in Nederland de Nationale Boomfeestdag. Zij planten dan bo men, struiken, maken werkstukken over bomen of lopen een bomen- route. In Middelburg leveren leerlingen van de Regcnboogschool uit de Gen. H. Smithlaan door het planten van 75 knotwilgen hun bijdrage aan deze Nationale Boomfeestdag. Als plantplaals is gekozen voor het Prooijenspark. Wethouder J.C. van Dijk-Slurm zal om 10.00 uur aan de J.J.A. Hoogenboomstraal de eerste boom planten. Na het planten van de bomen gaan de kinderen terug naar school en krijgen zij voorlichting over het werk van de afdeling Groenbeheer. Iedereen is van harte welkom om het planten van de bomen aan de Hoogenboomstraat bij te wonen. Files in de stad behoren binnenkort tot hel verleden (Ruben Oreel Verkeersonderzoeken Daarom zijn in de eerste weken van november 1999 verkeersonderzoe ken gehouden in de gemeente Mid delburg. In de onderzoeken is geke ken naar de Schroeweg, Schroe- burg, hel Groene Woud, Kanaalweg en de Blauwedijk. Ook is gekeken naar de verkeerssituatie in de Stro- menwijk, 't Zand en Breewijk. Met deze onderzoeken is inzicht verkre gen in de omvang van het verkeer op bovengenoemde plaatsen. Daar bij is tevens gekeken naar hel soort verkeer. Hierdoor kunnen effectieve maatregelen genomen om het ver keersprobleem zo goed mogelijk aan te pakken. Maatregelen Naar aanleiding van de verkeers onderzoeken heeft het college van burgemeester en wethouders een aantal besluiten genomen om de verkeersproblematiek aan te pakken. Zo zullen er nieuwe ver keerslichten geplaatst worden op de knelpunten. Dc wegen op het Groene Woud en Tangent worden breder zodat het verkeer beter kan doorstromen. Om sluipvcr- keer te voorkomen worden de Koudekerkseweg, B reeweg en Koninginnclaan 30 kilometerge- bied. De maatregelen moeten voor 1 juni 2000 gerealiseerd zijn. Dit omdat met name het zomerseizoen de meeste verkeersproblemen kent. Er is dan zo'n grote toestroom van au to's richting Middelburg, maar zeer zeker ook vanuil de stad naar buiten toe. Met de maatregelen die genomen worden, zal de verkeersdruk rond om de spoorwegovergang, dc Schroeburg en de Stationsbrug aan merkelijk minder worden. Middel burg wordt hierdoor zowel voor het inkomende als hel uitgaande ver keer aantrekkelijker en beter toe gankelijk. Volgende week maandag, 20 maart 2000, is er weer een verga dering van de gemeenteraad van Middelburg. Deze vergadering is openbaar en kan dus door ieder een vanaf de publieke tribune worden bijgewoond. De publieke tribune is bereikbaar via de trap op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat. Mensen die moeilijk ter been zijn en dus niet via de trap naar de publieke tri bune kunnen, kunnen van te vo ren contact opnemen met de bo den van het stadhuis. Zij zijn te lefonisch bereikbaar op nummer 675403. De agenda voor de vergadering van de gemeenteraad is als volgt: 1. Vaststelling notulen van dc ver gadering van de raad der ge meente Middelburg, gehouden op 20 en 21 december 1999; 2. Mededelingen en ingekomen stukken; 3. Wijziging Reglement van orde voor de vergadering van de ge meenteraad; 4. Wijziging Algemene Plaatselij ke Verordening Middelburg 1997 (5e wijziging); 5. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 2000 en het verlenen van kredieten; 6. Richtlijnen begrotingen 2001 van de gemeenschappelijke re gelingen; 7. Wijziging Wet op de Ruimtelij ke Ordening; 8. Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten; 9. Vaststellen voorbereidingsbe- sluit Ramsburgerweg 6; 10. Benoeming voorzitter Kamer WVG en plaatsvervangende le den Bezwaarschriftencommis sie Sociale Zaken; 11. Wijziging gemeenschappelijke regeling het Zeeuws Archief; 12. Verzoek van dc heer Van der Hooft inzake tuinhuis Branden burglaan 49; 13. Vaststelling bestemmingsplan Sint Pieterspoort; 14. Intentieovereenkomst Stations gebied; 15. Restauratie-uitvoeringspro gramma 2000-2005; 16. Verzoek en voorstel tot aanwij zen seinhuis Kanaalweg en complex buitenplaats "Ter Hoogc", Koudekerkseweg 200, als beschermd Rijksmonument; 17. Beschikbaarstelling krediet voor de Centrale Huisvesting Buitendienst; 18. Concept-Reaiovisie Walcheren 2000+ 19. Sportnota "Over de volle breed te"; 20. Verkcersondcrzoek hoofdwe gennet Schroeweg-Tangent in relatie tot hel onderliggende wegennel Slromenwijk, 't Zand en Breewijk met voorstel maat regelen voor de doorstroming op het Groenewoud; 21. Beschikbaarstelling krediet voor het aanbrengen van fiets- parkeervoorzieningen in het kernwinkelgebied; 22. Herinrichting Stationsstraat van Loskade tot Houtkaai. De werkzaamheden in de Dr. van der Moerstraat zal in 3 fases uitge voerd worden: Eerst zal de Dr. van der Moerstraat opengebroken en herbestraal wor den over het stuk van de Prinses Beatrixstraat tot dc Prins Claus- straat. Dit zal gebeuren in de periode van 14 maart tot 7 april. Vervolgens zal het stuk van de Prins Clausstraat tot dc Prinses Margrietstraat openge broken en herbestraat worden in dc periode van 27 maart tot 21 april. In de periode van 10 april tot 5 mei zal dat gebeuren voor het stuk van de Prinses Margrietstraat tot de Oranje Nas- saustraat. De werkzaamheden aan dc Walstraat zullen in 2 fasen wor den uitgevoerd. Dc eerste fase bestaat uit het op breken en herstraten van de verhar ding en het leggen van de riolering in een deel van de Walstraat. dit zal in de periode 24 april tol 26 mei plaatsvinden. In de periode van 15 mei tot 2 juni zal een deel van de Walstraat opge broken en herstraat worden. Dc werkzaamheden zullen in het totaal dus ongeveer 3 maanden gaan duren. Het ligt in de verwach ting dat de werken begin juni ge reed zijn. Weersinvloeden kunnen genoemde datum wijzigen. Verkeer Voor dc uitvoering van de werk zaamheden zal de straat gedeeltelijk afgesloten moeten worden. Uw woning zal te voet altijd toe gankelijk blijven. De werkzaamhe den zullen ongetwijfeld ongemak veroorzaken. Er wordt naar ge streefd het ongemak tot een mini mum te beperken. Toezicht Indien u nog vragen heeft, kunt u contact opnemen met dc heer C.J. Mouthaan van de dienst Stadsbe heer. Hij is belast met hel dagelijk se toezicht van de werkzaamheden en bereikbaar onder telefoonnum mer 67 53 91. Huisvuil Het huisvuil dient u op die plaats aan te bieden waar de huisvuilautó op normale wijze kan komen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kuilt hiervoor bellen met nummer 01 18-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 20 maart tot en met zondag 26 maart 2000 Maandag Gebraden varkensvlees, rode kool met appeltjes, aardappel puree Dinsdag Runder sausijsjes, bloemkool. Aardappelen Woensdag Stamppot andijvie Donderdag Gepaneerde kalkocnschnitzcl. groente, gekruide aardappelen Vrijdag Gepaneerde en gevulde visfi let, aardappel-preischotel Zaterdag Foe young hai, groenterijst Zondag Wal de pot schaft De gemeente Middelburg is de sub sidieprocedure voor 2001 gestart. Welke activiteiten? Uiteenlopende activiteiten op hel gebied van welzijn, volksgezond heid of cultuur komen in aanmer king voor subsidie van de gemeente Middelburg. Deze activiteiten moe ten passen binnen het beleid van de gemeente. Ter illustratie van dc ac tiviteiten die voor subsidie in aan merking komen, kunt u het subsi- dievoorstel 2000 raadplegen. Dit subsidievoorstel ligt ter inzage bij de sectie Communicatie (Stadhuis straat 2). Voor wie? Aan de organisaties die al een sub sidierelatie met de gemeente Mid delburg hebben, zijn inmiddels dc aanvraagformulieren voor de subsi die 2001 gestuurd. Ook organisaties die nog geen subsidierelatie met dc gemeente Middelburg hebben, kun nen voor 2001 een subsidie-aan vraag indienen. Wanneer? Alle subsidie-aanvragen voor 2001 moeten vóór 1 april 2000 bij de ge meente (sectie WVC) zijn ingele verd. Resultaat? Hel indienen van een subsidiever zoek geeft geen garantie op het ver krijgen van subsidie. Het indienen van een subsidie-aanvraag betekent dat deze wordt opgenomen in de subsidieprocedure 2001. Tijdens dc procedure zal worden bekeken of et- al dan niet subsidie wordt toege kend. Informatie? Wilt u meer weten over de voor waarden waaronder subsidie wordt verstrekt? Heeft u vragen over dc subsidieprocedure 2001? Wilt u voor 2001 een subsidieverzoek in dienen? Voor informatie kunt u contact op nemen met de sectie Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur van dc dienst Maatschappelijke Zaken. Dc sectie WVC is telefonisch bereik baar op nummer 675 679. U kunt hier ook de Algemene Subsidiever ordening Welzijn en/of dc (finan ciële) richtlijnen opvragen. In de periode van 20 tot en met 25 maart 2000 zal het Nationaal Reumafonds een huis-aan-huis collecte houden in de gemeente Mid delburg. De opbrengst van dc collecte komt ten goede aan de reuma bestrijding. Lessen Onderwerpen als vandalisme, vuur werk, diefstal, verkeer passeren tij dens de lessen de revue. In de eer ste les is aandacht besteed aan de politic in het algemeen. De lessen worden ondersteund met lesmateri aal. posters en video's. Ook nemen de agenten voorwerpen mee om de lessen nog meer te verlevendigen en aantrekkelijker te maken voor dc kinderen. Denk daarbij bijvoor beeld aan vernielde vuilnisbak bij het onderwerp vandalisme. Het les materiaal bestaat uit zogenaamde 'lesbrieven'. Het zijn leuke boekjes die het onderwerp van die les be handelen. Aan het einde van de les brief worden een paar vragen ge steld over hel onderwerp en is een puzzel opgenomen. Dc eerste lessen worden dus in groep 7 verzorgd. Volgend school jaar worden de lessen voortgezet met dezelfde groep kinderen, maar dan in groep 8. De onderwerpen die dan aan bod komen zijn onder an dere: diverse verslavingen, geweld en discriminatie. Agente Eén van dc agenten die aan dit School Adoptie Plan meewerkt, is Patricia Harinck. Zij is zeer enthou siast over het project. "De kinderen doen ontzettend goed mee. Ze ver heugen zich altijd erg op dc lessen. Als ik op straal loop en kinderen uit "mijn" klas tegen komen, zijn ze erg enthousiast. Je merkt dal de drempel lager wordt om contact te hebben met dc politic. Dat is ook één van de doelen van dit project: goed contact opbouwen met de kin deren zodat zij gemakkelijker naar dc politic zullen gaan als er iets is. We willen niet alleen dal de kinde ren naar ons toekomen als er op straal iets aan de hand is. maar bij voorbeeld ook als er elders proble men zijn. Denk daarbij bijvoorbeeld aan problemen in het gezin of op school. We vinden het belangrijk goed contact met dc kinderen op te bouwen", aldus Patricia Harinck. Resultaten De politie Zeeland is in 1998 in Souburg gestart met hel School Ad optie Plan. Hier is duidelijk een af name van vandalisme te zien. De verwachting is dat in Middelburg de resultaten ook opzienbarend zul len zijn. 1 april 2000 ingediend te zijn bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg. Uit het fonds jeugdsport worden subsidies verstrekt voor activiteiten van Middelburgse verenigingen die gericht zijn op dc stimulering van jeugdsport en bevordering van dc kwaliteit van de opvang van de jeugd in de sportverenigingen. Aanvragen uit dit fonds dienen vóór Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij de dienst Stadsbeheer, af deling Accommodaties, Vlissing- sestraat 214330 AR Middelburg. Vanavond is de Wijktafel Dau- wendaele in de Thomaskapel aan de Vrijlandstraat. Enkele van de onderwerpen die op dc agen da staan zijn: het kiezen van een voorzitter voor deze wijktafel, het kiezen van een jurylid voor de Spekcheques, de Nationale Straatspeeldag van 24 mei a.s. en dc stand van zaken met betrek king tot het speelplan in Middel burg. Volgende week woensdag, 22 maart, is een bijeenkomt van de Wijktafel West in kerkencen- trum De Morgenster aan de Ad- riaen Lauwereyszstraat. Op de agenda voor deze wijktafel staan onder andere de volgende onder werpen: dc terugkeer van het postagentschap in de wijk, dc re sultaten van hei milieuonderzoek naar hel pleintje aan de Zand- kreekstraat. de voorstellen om de verkeerssituatie vanaf de Schroe weg richting Koudckcrkc te ver beteren en een terugblik op de bewonersavond over hel leef- baarheidsonderzoek en de ste denbouwkundige studie. Dc wijktafels beginnen om 20.00 uur en zijn voor iedereen toegan kelijk. De agenda's van de wijk tafels liggen ter inzage bij de sectie Communicatie. Stadhuis straat 2 en desbetreffende wijk- ondersteuningspunten. Meer informatie over de wijkta fels en wijkbeheer in het alge meen is verkrijgbaar bij de heer Vergeer. Hij is coördinator van het wijkbeheer en telefonisch be reikbaar op nummer 675520. Het stadhuis van Middelburg

de Faam | 2000 | | pagina 3