De Piek viert verjaardag met optreden Gong Oudheidskamer Arnemuiden krijgt vorm Boulevard City Run in Vlissingen Spijkers met koppen in Middelburg breed COMPANY Nu even omrijden. Straks prettiger winkelen in de buurt 3<2<SCj C WOENSDAG 15 MAART 2000 M JAARGANG 101 - NUMMER 1 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN Het is binnenkort feest in De Piek in Vlissin gen. Het Vlissingse podium viert haar der tigjarig bestaan met vier themaweekenden. Zo staan achtereenvolgens de jaren zeventig, tachtig en negentig centraal en wordt het jubi leum afgesloten met een eindfeest. Tijdens de jubileumweekenden treedt er een keur aan bands op in De Piek met als hoogtepunt een optreden van de psychedelische jazzrockforma- tie uit de zeventiger jaren: Gong. Sociaal tintje Gong i Met man en macht zijn vrijwilligers van de Oudheidskamer Armemuiden bezig om de nieuwe oudheidskamer in de Langstraat op tijd ingericht te krijgen voor het toeristenseizoen weer begint. De oudheidskamer is verhuist van de Spoorstraat naar een pand in de Langstraat, tegenover het oude gemeentehuis van Arne muiden waar het maritieme gedeelte van de Oudsheïdskamer Arnemuiden is gevestigd. Cabaret, actualiteiten, sport en muziek zijn de ingrediënten van het radiopro gramma 'Spijkers met Koppen'. Het live programma is zaterdag 18 maart te gast in de Stadsschouwburg in Middelburg. In deze uitzending speelt de Bredase band Abel aan aantal nummer. Presentatie is in handen van Jack Spijkerman en Felix Meurders. Zaterdag 25 maart wordt in Vlissingen voor de elfde keer de Frapo's Boulevard City Run gelopen. Het eve nement bestaat uit verscheidene onder delen. Zo gaat de Fra po's Boulevard City Run over een afstand van 20 kilometer, de Raborun over 10 kilo meter, de Lips busi- nessrun voor bedrij ven en in het afwach- tingsprogramma de De Ruijter Scholieren run. Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: EEN NIEUW GEZICHT SUPERKNAL AANBIEDING SSEST-^"- Onze winkel aan de Aagje Dekenstraat gaat anderhalve week dicht om te verbouwen. Zaterdag 18 maart kunt u nog tot 18.00 uur terecht. Van maandag 20 tot en met dinsdag 28 maart zijn we gesloten. In die tussentijd bent u van harte welkom bij het Albert Heijn/Miro Center aan de Gildeweg. De collega's daar rekenen op uw komst En zo hebben wij hier de handen vrij om er - voor woensdag 29 maart - iets moois van te maken. Albert Heijn, Aagje Dekenstraat 16, Vlissingen. 29 13 faam/ De Piek werd dertig jaar gele den opgericht in een voormali ge huishoudschool aan het Groenwoud in Vlissingen. De VOC, Vlissings Ontspannings Centrum, had als voornaamste hoofdactiviteit in die beginja ren de sleep-inn, waar jonge ren voor één piek konden over nachten. Opvallend is de rol die de Vlissingse PvdA in de ontstaangeschiedenis van De Piek heeft gespeeld. „Bij de op richting waren onder meer de PvdA-ers Willem Wisse, Bob Kosse en Daan Bruinooge be trokken", herinnert Piek-mede- werker van het eerste uur Han Roose zich. „Ze heb.ben toen veel voor ons gedaan en wij zorgden dat ze wat extra stem men bij de gemeenteraadsver kiezingen kregen. Naast de sleep-inn hadden we er een theehuis, bar en werden er al lerlei activiteiten gehouden op het gebied van fotografie, theater en film en discussies. Eigenlijk een soort café voor jongeren die een beetje uit de alternatieve hoek kwamen, met een blowtje hier en een blowtje daar. Zo ging dat toen". Na enkele jaren in de voorma lige huishoudschool moest De Piek verhuizen. De huishoud school ging tegen de vlakte en De Piek verhuisde in 1972 naar het leegstaande Katho liek Militair Tehuis in de Helle- bardierstraat. „Aanvankelijk hebben we daar alleen een bar ingebouwd", vertelt Roo se. „In de zaal stonden een paar biljarts en tafeltennista fels. Bands speelden in die tijd in de jeugdherberg of in het oude concertgebouw. Na een tijdje hebben we de zaal in ge bruik genomen en kwam er ook muziek in De Piek". De Piek werd door de gemeente Vlissingen ingeschakeld bij het tewerkstellen van WSW- ers. „Met z'n achten tegelijk kwamen jongeren met be houd van uitkering in De Piek werken", weet Ellen Gellman, horeca manager van De Piek. „Dat heeft tot 1980 geduurt. De WSW-regeling hield toen op en wij gingen naar het So ciaal Cultureel Werk". De overgang naar het Sociaal Cultureel Werk betekende dat ook de doelstelling van De Piek werd bijgeschaafd. „We moesten toen de jeugd van de straat houden en gingen meer buurthuis-achtige activiteiten organiseren. Naast popcon certen ook workshops, zeef drukken, jamsessie en zelfs jazzballet". Onzekere tijden braken voor De Piek aan toen in er 1995 stemmen in het Vlis singse gemeentebestuur op gingen om de tent te sluiten. „We kregen dat te horen toen we vijfentwintig jaar beston den", vertelt Gellman. „We hebben verschillende acties gehouden en uiteindelijk is toen besloten dat we mochten blijven bestaan. In 1998 zijn we overgegaan naar de Raad voor Kunst en Cultuur Vlissingen en we zijn nu een volwaardig po dium voor popmuziek". De Piek laat haar dertigjarig jubileum niet onopgemerkt voorbij gaan. „Zondagmiddag 26 maart houden we een re- unie voor medewerkers en oud-medewerkers", blikt pro jectleider Natasja Koole voor uit. „Het is dan precies dertig jaar geleden dat de oprich- tingsacte bij de notaris pas seerde". Het eerste decenni um wordt van 30 maart tot en met 1 april gevierd. „In de ja ren zeventig hadden we de Piekoscoop waar cultfilms werden gedraaid", legt Ellen Gellman uit. „Donderdag 30 maart houden we nog een keer Piekoscoop en vrijdag 31 maart treden de bands Balls, Safe as Milk en Zillion op: twee oude Vlissingse bands en een band rond de familie Quite". De seventies zullen herleven als zaterdag 1 april de vermaarde jazzrockformatie Gong de planken van De Piek bestijgt. „Het is echt bijzonder dat we Gong hebben weten te strikken", vertelt Han Roose. „Ze bestaan dit jaar ook dertig jaar, hebben net een nieuwe cd uit en na het optreden in De Piek wordt deze cd pas gepre senteerd tijdens een tournee door Engeland. Je mag dus wel zeggen dat we een bijzon dere primeur in huis hebben gehaald". De tachtiger jaren worden van 6 tot en met 8 april gevierd met een live-uitzending van Radio Vrij, een piratenzender die toen vanuit De Piek haar uitzendingen verzorgde. Vrij dag 7 april komen de Tröcke- ner Kecks naar Vlissingen die zelf ook een feestje te vieren hebben. De Kecks bestaan twintig jaar en zijn net een nieuw muzikale richting inge slagen. Zaterdag treedt The Bastardson of Tommy Cooper op met aansluitend een optre den van de twaalfkoppige an tifascistische fanfare Antifare. Onder de noemer Nineties Re lived speelt vrijdag 14 april Monti Amundson in De Piek en wordt er zaterdag 15 april een Back 2DA Rave party gehou den met dj Marcel en dj Her win. De Piek-feestmaand wordt in het weekend van 21 en 22 april afgesloten met een jam sessie met dertig Zeeuwse mu zikanten en een optreden van Hans Dulfer en Saskia Laroo. Eind april moet het klaar zijn, de nieuwe Oudheidskamer van Arnemuiden. De Stichting Oudheidkundig Museum Ar nemuiden heeft in september het pand in de Langstraat aan gekocht en is sindsdien bezig om de woning zoveel moge lijk in oude staat te herstellen. „Het is allemaal vrijwilligers werk", vertelt Lieven van Bel- zen van de oudheidskamer. „We gebruiken dezelfde spul len als in de Spoorstraat. Een gepensioneerde timmerman heeft al de antieke houten schouwen overgezet en de bedstede is ook al in ere her steld. Van de nieuwe eigenaar van het pand in de Spoor straat hebben we alle oude elementen mee mogen ne men". De woning aan de Langstraat is gebouwd rond 1900 maar tijdens de verbou wing kwamen de vrijwilligers van de oudheidskamer nog veel oudere elementen tegen. „Dat was een enorme verras sing", vertelt Van Belzen. „On der de vloer kwamen we een oud gewelfd keldertje tegen. Er is een archeoloog bij ge weest en het keldertje is ver moedelijk uit de vijftiende eeuw. Er heeft hier toen waar schijnlijk een koopman ge woond die de kelder als op slag in gebruik had". De kel der lag vol met puin en grond en is door de vrijwilligers leeg gemaakt en plaatselijk her steld. „Er zijn zo'n vijfduizend emmertjes puin en grond uit gekomen", weet Van Belzen. „Daarna hebben we een extra ondersteuning in het gewelf moeten aanbrengen omdat de kelder tot onder de straat loop. Er komt nu een vaste Lieven van Belzen (tweede van links) van de Oudheidskamer Arnemuiden. foto Jaap Wolterbeek trap in en dan wordt ook de kelder opengesteld voor pu bliek". De oudheidskamer wil in de kelder onder meer de scher ven tentoonstellen die tijdens het puinruimen zijn gevon den. De voorkamer van de woning aan de Langstraat wordt ingericht als huiskamer uit grootmoeders tijd. „In de achterkamer maken we een soort schuurtje zoals daar vroeger de was en zo in ge daan werd. Op de bovenver dieping hebben we twee ka mertjes waar we poppen in klederdracht zetten en oude spullen in vitrinekasten ten toon wordt gesteld". Het nieu we pand is groter dan de ou de oudheidskamer en was het laatste Arnemuidense huisje dat nog in oude staat te koop was. „Voor ons is het echt ide aal. De locatie is veel beter en we verwachten dan ook meer bezoekers te trekken". De oud heidskamer moet eind april klaar zijn. Opvallende personen binnen en buiten de regio schui ven aan bij Jack Spijkerman en Felix Meurders. Nieuws, interviews en cabaret staan in de uitzending centraal. Naast de vaste items als de column van Hans Sibbel, de rasechte Rotterdamse columniste Carrie en het 'Spijker lied'. Muzikaal dragen de leden van Abel een steentje bij. De band begon drie jaar geleden onder een andere naam als coverband. Tegenwoordig spelen ze zelfgeschreven melodieuze pop met Nederlandse teksten. Het afgelopen jaar is er voor Abel veel gebeurd. Ze stonden onder an dere in het voorprogramma van De Kast en Rowwen Hè- ze en waren te zien in het programma 'Laat de Leeuw'. Eind februari lag hun debuutalbum 'De stilte voorbij' in de winkels en met de single 'Onderweg' maakt Abel een enorme vlucht. 'Spijkers met Koppen' wordt zaterdag van 12 tot 14 uur uitgezonden en publiek kan vanaf 11.30 uur terecht in de Stadsschouwburg in Middelburg. Na de uitzending wordt de jaarlijkse ledenvergadering van de VARA gehouden. De organisatie van het evene ment is als vanouds in han den van Atletiekvereniging Dynamica. De start en de fi nish vinden plaats op het Bel- lamypark in Vlissingen, waar ook kleedgelegenheid aanwe zig is. Voor alle deelnemers is er na de finish tegen inleve ring van het startnummer een t-shirt. Verder zijn er geldprij zen voor de eerste en tweede aankomende in elke vijfjaars categorie van de mannen en vrouwen. Tevens zijn er pre mies voor verbetering van de parkoersrecords. In de verlo ting zijn er prijzen in natura met als hoofdprijzen een door Lips Beveiliging beschikbaar gestelde dames- en heren fiets. Jaarlijks staan zo'n twee honderdvijftig tot driehonderd wedstrijd- en prestatielopers aan de start op het Bellamy- park. Aan de scholierenrun doen zo'n honderd scholieren mee. Evenals vorig jaar voert het parkoers de lopers na het openingsrondje over het Bel- lamypark via de boulevards en geasfalteerde wegen on- derlangs de Walcherse dui nen. Wedstrijdlopers dienen in te schrijven via hun vereni ging. Prestatieiopers kunnen in schrijven op de dag zelf of via voorinschrijving bij de winkels van Intersport in Vlissingen, Middelburg, Terneuzen, Goes, Hellevoetsluis en Spijkenisse, bij Runnersworld in Roosendaal of de Rabobank in Vlissingen. (advertentie) advertentie Vergadering van de gemeenteraad Files Middelburg teruggebracht Nationale Boomfeestdag advertentie De start van de De Ruijter Scholierenrun. MC 1M iI Ie n n i u m Clothing! LANGE ZELKE 24 VUSSINGEN op de succesvolle K&C Computers Computers Epson Stylus Color-160 printer HobeinStraat 99-I 0 I 4381 PC Vlissingen Tel. 0118-440197 Fax 01 18-430781 •nc\ sne\ ^eeSoP^OP^ Kom gerust langs in onze nieuwe zaak. Wij leveren allerlei bekende A-merk artikelen voor uw pc. Ook stellen wij uw pc samen op maat naar uw wens. Snelle leveringen. We hebben een eigen website, kijk op: http://www.kenc-computers.nl (advertentie) Spuistraat Vlissingen tel: 0118) 422100 Welke boeken leest Ingeborg1 KIJK OP WWW SI'UI.NL MAAND VAN DE TUIN: komende vrijdagavond "Welke grondverbetering heelt mijn tuin nodig?" In de tuinkamer ivorden uw vragen beantwoord door Leo Croenlecr, be kend van Klantenservice van Omroep Zeeland. Van 19.00 tot 20.30 uur Het lenen van jeugdboeken is nog altijd voor iedereen GRATIS! Volop nieuwe spellen in de SPEEL-O-THEEK 'Zet 'm op slak", voor hele jonge kinde- s ren. Gooien mei een kleurendobbelsleen, wlke slak gaat winnen? Of Kayanak, voor kin deren vanaf 6 jaar. over hakken in het ijs en vissen vangen. Verder SixMix, Space Walk en Volcano Meer weten? Kijk op de website, www.spui.nl en ga via de plattegrond naar de Speel-o-theek. BOEKENWEEK: ZATERDAGMIDDAG 18 MAART MUZIEK, VOORLEZEN EN NOG MEER. (advertentie) Natasja Koole, Han Roose en Ellen Gellman van De Piek in Vlissingen. foto Jaap Wolterbeek pag. In het restaurant van het Vlissingse attractiecentrum Het Arsenaal maken piraten sinds kort de dienst uit. In Ser- ooskerke is de MeerMarkt in een nieuwe jas gestoken, eigenaar André van der Hoofd is uitermate tevreden over het nieuwe interieur van zijn zaak. Restaurant Va- lentijn in Vlissingen bestaat niet meer. Het bedrijf heet voortaan Figaro, blijft dezelfde kwaliteit bieden maar is wel de helft goedkoper. De Middelburgse opticien Focus Optiek begint binnenkort met een nieuwe service voor haar klanten: het doormeten van zonnebrillen. pag. Deze week gaat bij Cine City de film The Beach in pre mière met in de hofdrol niemand minder dan Leonardo DiCapri. In het Vlissingse strandpaviljoen Panta Rhei presenteert de Nederlandstalige band El Combo zondag zijn nieuwe promo-cd en in de Nieuwe Kerk in Middel burg treed het Grootkoor Zeeland samen met de popu laire zanger Ernst Daniël Smid op. pag Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (01 18) 484 316 (01 18) 484 276 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes De Middelburgse wijken 't Zand en de Stromenwijk zijn aan een opknapbeurt toe. Vorige week werden in Mid delburg de resultaten van het leefbaarheidsonderzoek dat onderzoeksbureau Companen in de wijken hebben gehouden bekend gemaakt. Jack Thijsen heeft een fotoboek gemaakt over Middelburg in vroeger tijden. Het boek is uitgegeven door uitgeverij Deboektant in Oostvoorne in samenwerking met boekhan del Fanoy in Middelburg. Verder natuurlijk de wekelijkse bijdrage Walchers Plat van dialectenkenner Jan Zwemer.

de Faam | 2000 | | pagina 1